„Patiënt gelukkig steeds mondiger" Verkoop van gedragen kleding succesformule m 19.95 Kring Holterberg Medische diensten van dag tot dag Uit het politierapport Jonge Florijn Tien jaar kinder- en tienerkledingbeurs Kerkdiensten Modeshow BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN HOLTENS NIEUWSBLAD Mondhygiëniste Annet Boode: &r - 1 liter „De Biester" VRUGGINK üL fèiÊl DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1994. 3 „Het gebit is een van de eerste dingen die je ziet van mensen, het is je visitekaartje." Sinds twee jaar is de 24-jarige Annet Boode uit Diepenheim Holtens enige mondhygiëniste. Ze werkt twee- ëneenhalve dag per week in Hol ten en heeft daarnaast nog een baan van twee dagen bij tandarts Gerrit Wolsink in Laren. Een boei end vak, zo blijkt. Daar de Ge- zondheiswi jzer van de GGD in De venter deze maaand de kijker richt öp het gebit, nam het Hol tens Nieuwsblad een kijkje achter de schermen. Wat houdt het vak van mondhy giëniste nu precies in? Geboren Holtense Annet Boode houdt zich bezig met het fundament van de tanden, het tandvlees en de aan hechting van de tanden daarin. „Dat deel van het vak heet eigen lijk parodontologie. De aandoe ning Parodontitis wil dan ook zeg gen ontsteking van het tandvlees, het bot of de vezels waarmee de tandwortel in het bot vast zit" ver duidelijkt Annet. „Het is mijn taak daaraan wat te doen door het ver wijderen van tandsteen en het ge ven van preventie-adviezen. Dat laatste is misschien wel het be langrijkste. Ik leg patiënten uit hoe ze hun mond goed schoon kun nen houden. Het is van belang dat men daar zelf ook aan meewerkt. In m'n eentje kan ik dat gebit nooit schoonhouden. Het ligt vaak aan de inzet van de mensen of het goed gaat." Het leukste van het vak vindt An net de uitgebreide behandelingen. „Wanneer het echt ernstig was, heb je na afloop ook de meeste voldoening als het resultaat is." Kwaliteit staat bij Annet hoog in het vaandel. Daarvoor is het ook van belang dat de mensen hun problemen vroeg onderkennen. „Gelukkig gebeurt dat tegenwoor dig meer. Meer tandartsen wijzen patiënten nu door. Dat heeft ook te maken met het feit dat de patiën ten gelukkig steeds mondiger wor den. Een vieze smaak in de mond, loszittende tanden of bloedend tandvlees duiden erop dat er iets niet helemaal goed zit in de mond. Dat moet je zeggen tegen je tand arts. Hij bepaalt dan of doorverwij zen nodig is." Vrouwenberoep Annet vindt haar beroep een vrou wenberoep. „Toen ik nog op school zat, had ik maar één jongen in de klas. Het lijkt me ook niet echt leuk om als enige jongen te werken Annet Boode: 'Gebit is je visitekaartje' (Foto Ten Velde) tussen allemaal vrouwelijke assis tentes." Voordat zij de Academie voor Mondhygiëne ging doen, volg de Annet Boode een HBO-oplei- ding voorjeugdwelzijnswerk. Daar hield ze het maar twee maanden uit. Annet: „Het beviel niet zo. Ik ging na het jeugdwelzijnswerk eerst een MBO-opleiding doen voor tandartsassistente en daar knoopte ik twee jaar HBO-mond- hygiëne in Utrecht aan vast." Een eigen praktijk ziet zij in de toe komst niet zo zitten. „Je bent plaatsgebonden, afhankelijk van tandartsen die mensen moeten doorverwijzen. Daarbij komen nog eens de administratieve romp slomp en de hoge kosten. En dat terwijl ik de medische kant van het vak vooral leuk vind." Vooralsnog is Annet op maandag, woensdag en vrijdagmorgen in Holten werk zaam in de praktijk van tandarts Van Aken. Ze benadrukt echter dat ze niet alleen zijn patiënten behandelt, maar dat ook andere tandartsen naar haar doorverwij zen. Op dinsdag en donderdag werkt ze bij tandarts Gerrit Wol sink in Laren. Op 19 september werd van een 54- jarige inwoner uit onze gemeente een vuurwapen in beslag genomen. De man had het wapen, een hagel- geweer, onrechtmatig voorhan den. De goederen die op 17 september werden ontvreemd uit een auto van enkele Hongaarse toeristen, werden op 19 september terugge vonden aan de Sprokkelweg: twee jassen, een tasje en waardepapie ren. Het betreffende geld was (ui teraard) verdwenen. Ook een rugzak met inhoud werd teruggevonden. Deze rugzak werd op 18 september ontvreemd uit een auto op de Holterberg. Afgelopen week werden diverse personen telefonisch lastig geval len door een man die zich uitgaf als enquêteur van de NVSH. Hij pro beert dan vragen te stellen over hygiëne en sexualiteit. De politie adviseert hierop niet te reageren, doch de overlast door te geven aan de politie. In de nacht van 21 op 22 september vonden diverse inbraken plaats in onze gemeente. Bij café Jansen aan de Dorpsstraat probeerde men de winkel binnen te komen. Het slot van de deur was echter van dien kwaliteit, dat dat niet lukte. Wel werd het slot vernield. In een woning aan de Houtweg kwam men wel binnen. Hier werd een kleurentelevisie en video weggeno men alsmede een stereotoren. Uit een woning aan de Churchill- straat werden weggenomen een stereotoren met toebehoren en waardepapieren. Ook een woning aan het Mossinkserf werd bezocht. Ook hier werd beeld- en geluidsap paratuur weggenomen en waarde papieren. In alle gevallen kwam men binnen door middel van het boren van een gat in een kozijn, waarna een raam kon worden geopend. In de avonduren van de 25ste sep tember werd er ingebroken in een woning aan de Geskesdijk. Met een schroevendraaier wist men een raam open te krijgen. Hier werd weggenomen enig geld en siera den. Deze inbraak werd gepleegd in de avonduren. In de nacht van 25 op 26 september werd op de Keizersweg een inwo ner uit Zuidwolde (Dr) dronken achter het stuur van zijn auto aan getroffen. De man reed slingerend over de weg en kwam strompelend uit de auto toen hij werd aange houden. Van de man werd een bloedproef afgenomen. Wie geïnteresseerd is in kleding, kan zaterdagochtend terecht bij Hester's Mode aan de Dorpsstraat 61. Om 11.00 uur heeft daar de laatste van een serie modeshows plaats. Twee medewerksters en één vrijwilligster presenteren in korte flitsen de nieuwste naj aars- en wintermode. De toegang is gra tis. Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 „Ik heb altijd iets van: gezellig, 't is weer beurstijd!" Karin Knapen kijkt echt uit naar 3 en 4 oktober wanneer de halfjaarlijkse kinder en tienerkledingbeurs in zaal Vos man wordt gehouden. Een evene ment met een feestelijk tintje dit- Thuis bezoek krijgen In ieders leven zijn er momenten of situaties waardoor het moeilijk wordt er zelf op uit te gaan voor een gezellig bezoekje of een praatje. Dat kan- zijn door een tijdelijke ziekte, maar ook door een sterk verminderde mobiliteit en het niet kunnen beschikken over hulpmid delen om toch ergens'heen te gaan. Lang niet iedereen heeft zijn kinde ren in Holten wonen, die regelma tig even aan kunnen wippen. Lang niet iedereen is lid van een of meer dere verenigingen, waarvan de le den regelmatig een bezoekje bren gen. Lang niet iedereen beschikt over zoveel kontakten in de buurt dat er geen behoefte is aan een bezoekje zo nu en dan. In Holten houden vrijwilligers binnen diver se organisaties zich bezig met het bezoeken van dorpsgenoten. Het Rode Kruis heeft een bezoek dienst. De vrijwilligers bezoeken mensen die aan huis zijn gebon den. Met hen wordt gepraat, gele zen, gehandwerkt of iets anders gedaan waarvoor belangstelling bestaat. De Zonnebloem heeft vrij willigsters die bezoekjes brengen aan ouderen en andere aan huis gebonden mensen. Het hangt af van de belangstelling van degene die wordt bezocht wat er wordt gedaan. Ook de kerken hebben be zoekdiensten voor oudere kerkele- den. De bezoekjes hebben vooral een gezellig karakter en laten het van de belangstelling van de oude ren afhangen hoe vaak men komt en waarover zal worden gepraat. De dames van de Gereformeerde kerk komen in principe alleen in de wintertijd op bezoek. Is uw belang stelling gewekt en zou u graag van iemand van de hier genoemde ver enigingen bezoek krijgen dan kunt u contact opnèmen met de volgen de personen: mw. H. Giesen - Pe ters, Schuttersweg 5, tel. 61987 (Rode Kruis), mw. T. Aarsen, Ab Jansenstraat 26, tel. 62192 (Zonnebloem). De Hervormde Vrouwen Dienst heeft 3 contactadressen:, mw. Ulfman, Oude Deventerweg 51, tel. 61708. Mw. Leerink, Schuttersweg 1, tel. 64960 en mw. Rietberg, Larense- weg 104, tel. 61634. De Gerefor meerde Vrouwen zijn bereikbaar via mw. Veldhuis, Vrijheidslaan 10, tel. 62223. U kunt u natuurlijk ook opgeven als vrijwilliger/vrijwillig ster. Wie moet ik bellen? Pas wanneer men een bepaalde vorm van hulp nodig heeft gaat men op zoek waar men moet zijn, wat men moet doen etc. Hoewel er voor bijna iedere Holtenaar in de Gaardenstraat nog het Groene Kruisgebouw staat, is dat niet de plek waar u moet zijn wanneer u een of andere vorm van verpleging thuis nodig heeft. Dat instellingen fuseren is tegenwoordig dagelijks nieuws. Het was u misschien nog niet opgevallen dat onze kruisvere niging ook een fusie heeft doorge maakt. Dat is begin van dit jaar gebeurd met een eveneens regio naal werkende instelling voor ge zinsverzorging en maatschappe lijk werk. Na de fusie moest er een nieuwe naam komen en dat is heel voor de hand liggend "Stichting Thuiszorg" geworden. Na de fusie hebben beide organisaties een gro te organisatorische verandering doorgemaakt. Eén van de gevol gen daarvan is, dat elke vorm van hulp die de instelling kan leveren op slechts één adres hoeft te wor den aangevraagd. Aangezien het hoofdkantoor van de instelling in Deventer staat, betekent dat alle mensen die buiten Deventer wo nen ook naar Deventer moeten bel len. Dus óok de mensen uit Holten. Er is een algemeen telefoonnum mer gekomen, waar tussen 8.00 - 18.00 uur uw vraag om hulp wordt geregistreerd en in behandeling wordt genomen. Dat nummer is: 05700 - 86000. Het kantoor in de Gaardenstraat is alleen nog open tussen 13.30 - 14.30 uur om kleine hulpmiddelen bij de verpleging thuis te komen lenen. maal: weliswaar niet de tiende beurs, maar wel het tiende jaar waarin deze gehouden wordt. Re den genoeg om drie dames die vanaf het prille begin kleding in brachten, te verrassen met een aardige attentie. Het begon in Bathmen. Bathmen? Knapen: „Ja, voorheen bezochten we daar altijd met een groepje da mes de beurs. Totdat ik gebeld werd door t)inie Ehrens met de vraag waarom zoiets ook niet in Holten kon." De dames Ehrens, Knapen en Hennie Jansen sloegen de handen ineen. Publikaties in kranten, strooibiljetten op scholen en onder kennissen bleken vol doende voor de eerste beurs in ok tober 1984 in het bovenzaaltje van Vosman met een ruime keus aan winterkleding, laarzen en sport schoenen. En hoewel Holten enigs zins moest wennen aan het feno meen tweedehands kleding, bleek de formule al gauw een schot in de roos. Knapen: „Aanvankelijk had den velen drempelvrees. In een dorp ligt zoiets anders dan een stad. Het tij keerde echter snel, de beurs trok steeds meer belangstel ling. Nu brengen sommigen er uren door, of komen meerdere malen terug. Kijken of er nog iets leuks binnengekomen is. Anderen halen handen vol kleding uit de rekken en gaan dan op him gemak sorte ren: wat wel en wat niet. Boven dien telt het niet onaanzienlijke sociaal aspect. Er wordt wat afge- kletst op de beurs!" De populari teit zorgde ervoor dat deze twee jaar na de start gehuisvest werd in de grote zaal beneden. De kledingbeurs startte destijds met enkel kinderkleding, inge bracht door 33 moeders. Trots ver telt Karin dat dat aantal intussen gestegen is tot ongeveer 100. „Het innemen van de kleding verloopt prima. Heel wat vlotter dan voor heen," vertelt Ria Grave. Net als Tinie Brands staat zij Karin al vele jaren lang terzijde. In navolging van de Bathmense beurs, wordt ook in Holten de stelregel gehan teerd van 80% van de verkoopprijs voor de inbrenger, 20% voor de organisatie die dat gebruikt voor zaalhuur, aanschaf van kleding rekken en ander materiaal en de onontbeerlijke consumpties tij dens de beurs. „Het werkt goed, de mensen komen graag. Soms bepa len ze zelf de prijs, anderen laten het aan ons over. In elk geval is het zaak dat de kleding goed en schoon is, anders moeten we wei geren." Twaalf stuks is het maxi mum. De succesvolle formule heeft ertoe geleid dat de beurs inmiddels uitgebreid is tot kinder- en tiener- Heel wat moeder komen maar wat graag grasduinen in de rekken tijdens de halfjaarlijkse kinder- en tienerkledingbeurs in zaal Vosman Archief) kledingbeurs. „De kinderen van toen zijn nu tiener. Bovendien is het zö dat voor die categorie ook al maatjes 40 en 42 worden ingele verd, kleine(re) damesmaten dus. Reden waarom diverse volwasse nen maar wat graag grasduinen tussen de rekken. „Tieners zelf zien wë niet veel. Vaak nemen de moe ders dan iets mee," aldus Knapen, die er op wijst dat men op de kin- der- en tienerkledingbeurs soms best kans van slagen heeft met kindermeubeltjes, een wandelwa gen en wat dies meer zij. Werd de beurs tot voor kort enkel op dinsdagmiddag- en avond ge houden, dit jaar is gekozen voor maandag 3 oktober van 18.30-20.00 uur en dinsdag 4 oktober van 8.45- 11.00 uur. De vaste inbrengsters hebben inmiddels bericht thuis ontvangen en ook de basisscholen zijn op de hoogte gebracht. Wie eveneens wil proberen om kleding te verkopen op de beurs, kan zich wenden tot Ria Grave (tel. 61199, na 17.00 uur). In overleg wordt dan een tijd afgesproken waarop de kleding maandag 3 oktober kan worden ingeleverd. De belangstel ling blijkt aanzienlijk. Op de val reep van het gesprek blikt Karin in de toekomst en filosofeert voor zichtig over een grote kleding beurs met ook dames- en herenkle ding: „Laten we zeggen eenmalig. Waar? Wat dacht je van de Dorps school? Een prachtlokatie toch?!" Wie weet... Na afloop van een bezoek aan Bos Dierenwereld houdt de Kring Be woners Holterberg op dinsdag 4 oktober haar ledenvergadering in restaurant De Wielen. De bezichti ging van het natuurhistorisch mu seum duurt (inclusief een film met toelichting van Kees Bos) van 19.45 tot 20.45 uur waarna om 21.00 uur voorzitter Max Wille aan de overkant de vergadering opent. Tijdens de vergadering wordt een overzicht gegeven van de activitei ten die de bewonerskring tot nu toe heeft ontplooid en wordt ver slag gedaan van het overleg met het college van B en W en de plaat selijke politieke partijen, ook de contacten met de VW Holten, de Stichting Reuze Heuvelwachter, het Instituut voor Natuureducatie en de partners in het BIB-overleg komen aan de orde. Als resultaat van al die bemoeienissen noemt de Kring Bewoners Holterberg o.a. de aan te leggen speciale routes voor terreinfietsers aan deze kant van de Holterberg, de beslissing van B en W om bij het begin van het volgende broedseizoen de Toeris- tenweg permanent voor gemotori seerd verkeer af te sluiten tussen 21.00 en 09.00 uur en de aanpassing van de ANWB-borden rond Holten, zodanig dat verkeer richting Nij- verdal via Rijssen of Raalte wordt gedirigeerd. Punten van zorg blij ven het 'de overlast van jakkeren de motoren en auto's' en de proble matiek rond riolering in het bui tengebied. NED.HERV. KERK 9.00 uur: ds. L.J. Haitsma, Bos koop, m.m.v. kinderkoor Mo zaïek (in gebouw Irene). Neven diensten. Oppasdienst: mevrouw Stam, Erny Dikkers. 19.00 uur: pastor H. Wiggers, Open Deurdienst (in gebouw Irene). Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerk en Is raël Diessenplas: woensdag 5 okto ber, 19.00 uur: ds. S.M. Roozen- boom. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. F. de Vries, Vrooms- hoop 19.00 uur: pastor H. Wiggers, Open Deurdienst (in gebouw Irene). Collecte: Israël en landelijk pas toraal werk. Kinderneven- dienst groep 3 en 4 o.l.v. Alie Beldman; groep 5 en 6 o.l.v. Hans Paalman. Oppasdienst 0- 3 jaar: Wilma van Doorn-Jan- sen, Petra Dijkink-Koning, Ka rin Tromop; 4-6 jaar: Joke Bel- dman-Nijkamp, Janny Lande- weerd-Dijkink. R.K KERK 10.30 uur: Eucharistieviering. Tevens kindernevendienst. Op pasdienst: mevrouw Van Riel, Jidde Wessels. 19.00 uur, pastor H. Wiggers. Open Deurdienst. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis; zon dag 09.00 uur: H. Mis of woord en communiedienst. DIJKERHOEK 9.30 uur, 10.00 uur, ds. S.M. Roo- zenboom. Collecte in dienst: Di aconie. Uitgangscollecte: Kerk en Israël. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Startdienst winterwerk m.m.v. zanggroep, zondagsschool 'e.a. - Uitgangscollecte: Kerk en Isa- rël. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: T. Lafeber, Henri Dunantstraat 1, Rijssen. Tel. 05480-18383. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 6 20 04. Dierenart senpraktijk Holten, S. Minne- ma, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en ver pleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uit sluitend voor spoedeisende za ken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uit leen maandag t/m vrijdag 13.00- 13.30 uur. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schooriem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: NV Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer. Tel. 05700-91100, tijdens kan tooruren. Storingen gas/elektra (dag en nacht) 06 - 8 99 88 89. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00- 12.00 uur en 14.00-17.30 uur; za terdag van 10.00-12.00 uur. Donderdag 29 september: 20.00 uur, bijeenkomst CPB in De Kandelaar Zaterdag 1 oktober: 20.00 uur, Nacht om Holten start Stuur- huus Maandag 3 oktober: 18.30-20.00 uur, kinder- en tienerkleding beurs zaal Vosman Dinsdag 4 oktober: 8.45-11.00 uur, kinder- en tienerkleding beurs zaal Vosman; 21.00 uur, ledenvergadering Kring Bewo ners Holterberg in rest. De Wie len Donderdag 6 oktober: toernooi om Zaagmolentrofee/clubge bouw Dijkerhoek Vrijdag 7 oktober: toernooi om Zaagmolentrofee/clubgebouw Dijkerhoek Zondag 9 oktober: MAC-klas- siekerrit Maandag 10 oktober: 18.30- 21.00 bloeddonoravond Rode Kruis in de sporthal; 20.00 uur, lezing drs. Pluis over Picasso voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp; 20.00 uur, prijsuit reiking HSV De Rietvoorn in zaal Vosman; 20.00 uur, afde lingsavond NBvP in zaal Vos man. Donderdag 13 oktober: toer nooi om Zaagmolentrofee/club gebouw Dijkerhoek Vrijdag 14 oktober: toernooi om Zaagmolen trofee/clubge bouw Dijkerhoek Zaterdag 15 oktober: Uitwisse lingscross Zuurbergcircuit Zondag 16 oktober: nationale motocross Zuurbergcircuit Maandag 17 oktober: 's avonds introduktiebij eenkomst over Socuwe-gezondheidscursussen in De Boschkamp. Donderdag 20 oktober: toer nooi om Zaagmolentrofee/club gebouw Dijkerhoek

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3