Vrijmarkt valt samen met Keunebloasfestival Nieuwe expositie in galerie Waerdenborch Sanne voltooit jeugdtriathlon Wereldwinkel houdt koffieaktie Meerdaagse tocht van WV Holten Volkssterrenwacht start cursussen Muziek van dweilorkesten Combinatie Jurjens slaat ongenadig toe Open huis badminton Competitie handbal Autumn Fair HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1994- Niet meer ressorterend onder de Holtense Handelsvereniging (HHV), maar een zelfstandige aktiviteit die ditmaal wel geschaard is onder de steeds breder wordende paraplu van de Keunefeesten. Daarom wordt de tiende vrijmarkt van de supportersvereniging van HMV vermeld in het 'Keuneprogramma' en opgeluisterd door dweilbands die diezelfde middag meedoen aan het jaarlijkse Keunebloasfestival. Een dergelijke samenwerking is er ook met de HHV (wijnmarkt) en met OKIA (het indoor touwtrek- toernooi). Toen de Keunefeest- commissie aaanklopte bij de HMV- supporters, hoefden deze niet lang na te denken over een mogelijke koppeling met de Keunefeesten. Maandag 5 september gaat het nieuwe badmintonseizoen van start. De Badmintonclub Holten houdt de eerste twee speelavonden open huis. Een ieder die graag ken nis wil maken met deze sport is van harte maandag 5 of woensdag 7 september van harte welkom in sporthal 't Mossink. Jongeren tot 16 jaar tussen 19.00 en 20.00 uur en volwassenen van 20.00 tot 22.30 uur. Tijdens het open huis wordt men in de gelegenheid gesteld om gelijk een shuttle mee te slaan. Rackets en shuttles zijn in de zaal aanwezig, wie mee wil doen hoeft enkel sportschoenen en -kleding mee te nemen. Tot 1 oktober heeft de club een speciale racket-actie. Indien men zich vóór deze datum aanmeldt ontvangt men een ra cket cadeau of korting op de con tributie als men al een racket heeft. „Nu wordt de markt op gemakke lijke en goedkope wijze (gratis, red.) muzikaal omlijst. Het kweekt sfeer en trekt bovendien publiek. En dat hebben we natuurlijk no dig," aldus woordvoerder Jan Hu- zen. Bijkomend voordeel is boven dien dat beide organisatoren ge bruik maken van eikaars publici teit. Volgens Huzen had de markt voorheen min of meer dezelfde sta tus als de verdwenen Hoolter Oam- de, zij het als aktiviteit overdag. De HHV vroeg voor al die evenemen ten in één keer vergunning aan bij de gemeente, nu is dat een zaak voor de HMV-supporters. De Holtense vrijmarkt heeft zater dag 10 september plaats tussen 9.00 en ongeveer 15.00 uur in het dorpscentrum, traditiegetrouw op de Smidsbelt en achter het ge meentehuis bij gebouw Irene, in de Tuinstraat en een deel van de Kerkstraat. De markt biedt voor ieder wat wils: van boeken, potten en pannen, geschenkartikelen, cu riosa tot elektronica, gereedschap en automaterialen. De organisato ren zelf zijn vertegenwoordigd met overgebleven spuien van de boel dag en brengen bovendien een hapje en een drankje aan de man. Als vanouds is De Lathmer achter het gemeentehuis present met drie kramen vol snuisterijen en geven ook diverse verenigingen en Dor- kas acte de présence. Bijna zeven tig kramen zijn al 'vergeven'. Hu- zen en zijn mede-commissieleden verwachten nog wel wat aanvra gen. Vorig jaar meldde zich zelfs diversen op het laatste moment. De kraamhuur bedraagt 35 gulden. Daarnaast wordt een borg ge vraagd om onder meer het zoek raken van klemmen van het dek zeil en dergelijke te voorkomen. Geen probleem voor de handela ren, die vorig jaar voor het eerst handje kontantje moesten dokken bij de 'marktmeester'. Het gevolg van het niet geheel sluitende sys teem van overboeken van het huurbedrag. Wim Harmelink: „Sommigen lieten weten dat ze de kraamhuur enkele dagen tevoren hadden gestort. Dan was er geen controle mogelijk, daar wij die overschrijving nog niet binnen hadden." Onder de deelnemende nergindoenden veel ouwe getrou wen, maar ook een flink aantal nieuwelingen. Die laatste catego rie wordt ingeschat op ongeveer tweederde deel van het aantal standhouders. Naast kramen wordt jaarlijks een groot aantal grondplaatsen ver huurd. Vorig jaar bleek de belang stelling daarvoor zelfs groter dan ooit. De prijs is gering: vijf gulden de strekkende meter. Totaal is ruim 200 meter beschikbaar. Kin deren van de basisschool kunnen zich kosteloos aanmelden voor een grondplaats, waar ieder jaar op nieuw grif gebruik van wordt ge maakt. Vol ijver brengen de jeugdi ge kooplieden allerlei overbodig geworden spulletjes aan de man. Over de opbrengst van de markt hullen de supporters zich altijd in stilzwijgen. Duidelijk is wel dat het evenement tot nu toe met een be scheiden batig saldo is afgesloten en dat de opbrengst volledig ten goede komt aan de verenigings kas. Huzen: „Wij bepalen voorts waar we ons geld voor bestemmen. Dat is natuurlijk veelal voor de muziekvereniging. Denk maar in strumenten, uniformen en natuur lijk het nieuwe clubgebouw. In richting en dergelijke." De suppor ters zien de tiende september vol vertrouwen tegemoet. Als Pluvius hen bovendien goed gezind is, kan de markt eigenlijk al op voorhand niet stuk. De vrijmarkt biedt als vanouds voor ieder wat idüs. Ook liefhebbers van een goed boek of naslagwerk kunnen er uitstekend terecht (Foto Vincent Jannink) loltenaar en Tweede Kamerlid '"lip Buurmeijer opent zaterdag 0 september om 15.00 uur de nieu- ve expositie 'Ruimtelijke bele- 'ing' in galerie-atelier De Waer- lenborch aan de Oranjestraat. De lijzondere expositie omvat wer- ;en van de bekende beeldend kun- tenares Jeanine Veldman uit Eindhoven en van de talentvolle loltense kunstenares Sophia de 'ries. Galeriehoudster Marga tensink toont nieuwe keramische unstpordukten uit eigen atelier, eanine Veldman heeft een veelzij- ig oeuvre dat bestaat uit tekenin- en, aquarellen, beelden, reliëfs en lie/acrylverfschilderijen op lin en. Regelmatig exposeert Jeani- e solo in binnen- en buitenland, nder meer in Willemstad (Cura- ao) en Krefeld (Duitsland). Kroon p haar werk was de expositie, als erste Nederlandse, in het mu- eum Dhondt-Dhaenens in het lelgische St. Martens-Latem. Ter elegenheid van het 100-jarig jubi- lum van Philips werd haar werk itgekozen voor een internationa- kunstkalender. Jeanines werk is aarnaast aangekocht door bedrij en (waaronder Philips, Shell en loechst), verzamelaars en particu- eren. Veldmans werk is een ontla- ing van persoonlijke emoties. De :hilderingen zijn sterk van ritme, oeiend van techniek en rijk aan ariatie. Een gedeelte van het werk een combinatie van abstractie 3 me-nselijke figuratie. Veelvul- Ig komt de kosmos in allerlei ge- intaseerde details tot uiting, eldmans recent gemaakte schil drijen zijn olie/acrylverven op lin- ïn en zijn of verstilde voorstellin- ïn in aardkleuren of hebben tachtig expressieve kleuren. 'Ophia de Vries e Holtense Sophia de Vries expo- ert haar gevarieerde collectie limtelijke metaal objekten. Met tze driedimensionale objekten irwoordt zij haar gedachten en irinneringen. Sophia volgde een udie aan de Christelijke Hoge- hool voor de Kunsten in Kam- in met als afstudeerrichting «ldhouwen (specialisatie monu- entale vormgeving). Tijdens lar studie maakte De Vries diver- studiereizen naar Polen en ihotland. In 1992 exposeerde zij Galeria 31 te Lublin (Polen), aast de eindexamen-expositie In dit tot nu toe haar enige expo- lies. Volgens Sophia ontstaan lar beelden uit een herinnering, n kleine schets of een foto: landschap speelt hierbij een gro- Plaatsgenote Sophia de Vries exposeert met collectie ruimtelijke metaal- objekten. Veel ervan hebben wielen die niet kunnen rollen of rijden, zoals hier de creatie 'Ogen op steeltjes' (Eigen foto) te rol. Het vormt als het ware een decor. De kunst is om de dingen die zich als plaatje aan je voordoen te verwerken tot een objekt. Een kwestie van 'puzzelen'." De harde lijnen van metaal geven Sophia het gevoel dat ze er ruimte lijk mee kan tekenen. Door het metaal te smeden worden de lijnen net pennestreken. Met een lasap paraat worden ze 'gelijmd'. Veel metaalobjekten hebben wielen die niet kunnen rollen of rijden. Bewe ging is volgens de Holtense een suggestie, gevat in een momentop name zoals een foto. Marga Rensink toont haar recente aangemaakte collectie kerami sche kunstprodukten uit eigen ate lier. Geen massaproduktenmaar unieke handgedraaide voorwer pen, vervaardigd uit hoogbakken- de steengoedklei en gestookt in gas- of elektrische ovens. Marga's volumineuze keramiek en de ont worpen dekoraties dragen bij aan de unieke identiteit van haar werk. In de speciale 'in-stock'-hoek van galerie De Waerdenborch zijn ten slotte schilderijen, gobelins, kera miek, sieraden en klein plastiek van beeldend kunstenaars die er reeds eerder exposeerden te be wonderen. Wie de tentoonstelling wil bezichtigen kan terecht tot en met zondag 30 oktober. De galerie is van woensdag tot en met vrijdag en zondag geopend tussen 14.00 en 17.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. Nog zonder officiële einduitslag keerde Sanne van der Spek (13) zaterdag vanuit Almere huis waarts. De sportieve en goed ge motiveerde Holtense had deelge nomen aan de eerste jeugdtriath lon, die tegelijk met de bekende Holland Triathlon werd gehouden. De uitslagenlijst moet echter nog in de bus rollen. Daar er in groepen gestart werd, was de uiteindelijke klassering zaterdag moeilijk vast te stellen. De zware weersomstan digheden (veel wind) waaronder ook de door de Triathlon Vereni ging Almere georganiseerde jeugd triathlon werd gehouden, zorgde voor nogal wat problemen, ook op organisatorisch vlak. Sanne, die voor het eerst moest starten in open water, had aanvankelijk op gezien tegen de krachtsinspan ning. De harde wind maakte het zwemmen er niet gemakkelijker op, maar volgens moeder Hanne- ke, zelf verbonden aan het bestuur van de zo goed opererende Stich ting Triathlon Holten, weerde haar dochter zich kranig. Sanne zwom (200 m), fietste (12 km)en liep (2 km) de jeugdtriathlon geheel uit en toonde zich na afloop dusdanig en thousiast, dat ze zich volgend jaar zeker opnieuw aan de start meldt. Hanneke: „Ze vond het schitte rend. Het is tekenend dat ze la chend op de fiets zat en dito liep." Op de organisatie had Hanneke wel kritiek: „Allereerst was er twij fel over het wel of niet doorgaan van het zwemmen voor de jeugd in verband met de aanzienlijke golf slag. Uiteindelijk ging dat wel door, maar mochten degenen die het niet meer zagen zitten in het water aangeven dat ze wilden stop pen. Dan werden ze er onmiddel lijk uitgehaald. Op zichzelf vol doende veiligheidsmaatregelen dus, maar het wedstrijdeffect gaat dan wel verloren." Volgens Hanne ke mankeerde er ook het nodige aan de wissel fietsen/lopen. Zoda nig zelfs, dat veel atleten zelf hun fiets moesten wegzetten. SV Holten SENIOREN: Holten 5-WW 3, 10.00 uur; WW 4-Holten 4, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 5- WW 5, 10.00 uur; Broekland 3- Holten 6, 10.30 uur (vertrek 09.30 uur). JUNIOREN: Donderdag 1 septem ber: Holten Al-Haaksbergen, 19.00 uur. Zaterdag 3 september: Wierden Al-Holten A2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten Bl-Rohda BI, 14.30 uur; Holten Cl: Toernooi Bon. Boys (vertrek 12.15 uur); Hol ten C2: Toernooi Bon. Boys (ver trek 08.00 uur). Holten D3 (toernooi Rohda, ver trek 13.00 uur). Zondag 4 september: toernooi Rohda Raalte. Holten Dl (vertrek 13.00 uur); Holten D2 (vertrek 08.00 uur); Holten E2 (vertrek 08.30 uur); Holten E3 (vertrek 08.00 uur); Hol ten PI (vertrek 08.00 uur); Holten F2 (vertrek 08.30 uur). Woensdag 7 september: Rohda Al- Raalte Al, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); MW '69 Bl-Holten A2, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); De Zweef Bl-Holten BI, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); Haarle Cl-Holten Cl, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). Donderdag 8 september: Holten Dl-GFC Dl, 18.30 uur; GFC E2- Holten E2,18.30 uur (vertrek 17.45 uur). Blauw Wit SENIOREN: Donderdag 1 septem ber: Blauw Wit 2-Harfsen 2, 19.00 uur. Zaterdag 3 september: Blauw Wit 1-Blauw Wit 2, 18.30 uur; SCD 3- Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); SCD 4-Blauw Wit 4; Blauw Wit 5-Hulzense Boys 5,12.30 uur; DES 7-Blauw Wit 6,12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit 7- DES 8, 14.30 uur. JUNIOREN: Donderdag 1 septem ber: Blauw Wit Al-Witkampers Al, 18.30 uur; Witkampers Cl-Blauw Wit Cl, 18.30 uur (vertrek 17.45 uur). Dinsdag 6 september: Blauw Wit Al-Almelo Al, 18.30 uur; Blauw WitCl-SWN Cl, 18.30 uur (beker). Woensdag 7 september: Blauw Wit Dl-Witkampers Dl, 18.45 uur Wit kampers El-Blauw Wit El, 18.45 uur (vertrek 18.00 uur). Op initiatief van onder meer de Landelijke Vereniging van Wereld winkels, wordt deze maand de con- sumentenaktie 'Europa open voor eerlijke koffie' gehouden. Ook de Holtense wereldwinkel doet mee aan de aktie, die er op gericht is om via de ruim 3000 wereldwinkels in totaal vijftien Europese landen zo- Het competitieprogramma voor de afdeling handbal van de SV Holten ziet er voor dit weekeinde als volgt uit: Zaterdag 3 september: MA om 11.00 uur uit tegen Lettele, vertrek 9.45 uur; JA om 12.00 uur uit tegen Achilles, vertrek 10.45 uur; MB om 11.00 uur uit tegen WSV'38, vertrek 10.00 uur. Zondag 4 september: Heren thuis om 14.30 uur tegen DSC; dames 1 thuis tegen Apel doorn '80 om 15.45 uur; dames 2 thuis tegen Schalkhaar 3 om 13.15 uur; dames jun. A thuis tegen Schalkhaar om 12.00 uur. Zaterdag 10 september houdt de Anglican Church Twente de Au tumn Fair 1994 op het aan de weg Goor-Diepenheim gelegen land goed Weldam. Aanvang 13.30 uur. Cakes, jams en chutneys zijn in aanzienlijke hoeveelheid verkrijg baar, evenals tijdschriften, boe ken, kaarten, kinder- en babykle ren, bloemen, bedrukte tassen, T- shirts enzovoorts. Ook hot-dogs en veel mogelijk handtekeningen te verzamelen. Opzet is om met de handtekeningen het Europees par lement op te reoepen structurele maatregelen te nemen voor recht vaardige koffiehandel. De maatre gelen moeten eerlijke handel be- In de eerste vlucht van de natour, waarbij zowel jonge als oude dui- vorderen en moeten een bijdrage ven konden worden ingekorfd, leveren aan een menswaardig be- sloeg de combinatie Juijens bij PV staan en een redelijk inkomen voor De Bergvliegers genadeloos toe. alle kleine koffieproducenten en koffieplukkers. °m 07 45 uur werden ruim 5200 De gezamenlijke wereldwinkels duiven van het rayon, waaronder stellen de volgende maatregelen 300 Holtense duiven, in Eindhoven voor: minimumprijzen voor import gelost. Voor de combinatie Juijens van koffie op de Europese markt; werd_het een vlucht om in te lijs- afschaffing van importtarieven op koffie; minimumlonen voor daglo ners en koffieplukkers op planta ges. Door het plaatsen van een handtekening in een zogenoemd 'bonenboek' kan iedere consu ment de aktie ondersteunen. Gedurende de maand september worden de klanten van de wereld winkel geïnformeerd over de aktie en wordt hen tevens gevraagd een handtekening te plaatsen in het speciale 'bonenboek'. In oktober worden de verzamelde handteke ningen aan een Europarlementa riër toegezonden. De wereldwinkel hoopt op aanzienlijke steun. ten. De eerste drie duiven werden door de broers geklokt, terwijl ze met een prijspercentage van ruim 70% de concurrentie een zware slag toebrachten. Gerrit Jansen werd vierde voor Frits Meester die de vijfde en zesde plaats behaalde. In het generale klassement bouw de de combinatie Juijens de voor sprong verder uit. Henk Jansen pakte veel punten in het aangewe zen klassement en staat daar bo venaan met nog drie vluchten voor de boeg. De uitslag: 1. Comb. Juijens (1,2,3,10); 2. J.G. Jansen (4,12,31,32); 3. F. Meester (5,6,11,27); 4. H. Wandink (7); 5. A. ten Dam I (8,20,24,37). Aangezien de Sauerlandse meer daagse tocht van de Wielervereni ging Holten zo goed in de smaak viel, gaat de reis ook deze keer weer die kant op. Op donderdag 25 au- Bij voldoende deelname start Volkssterrenwacht Phoenix in Lo- chem begin november met cursus sen voor de jeugd van circa 10 tot 15 jaar en voor volwassenen. De cursus 'Sterrenkunde voor de ijs worden verkocht. Verder is er jeugd' wordt eens per drie weken een kraam met goede tweede- op zaterdag gegeven, de cursus hands artikelen, een tombola en 'Wegwijs aan de sterrenhemel' worden kinderspelen gehouden. In voor volwassenen op vrijdag- de'Tearoom'kunnen consumpties avond. Eveneens iedere drie we en zelfgebakken cakes worden ge- ken. Beide duren tot eind mei 1995. bruikt. Koor en band van het Leger De jeugdcursus behandelt vooral des Heils geven enkele korte con certen en begeleiden om 16.30 uur 'Songs of Praise'. De toegangsprijs is 3 gulden, kinderen tot 12 jaar hebben gratis entree (inclusief toe gang tot de tuinen). het zonnestelsel, de cursus voor volwassenen gaat over sterren, sterrenbeelden enzovoorts. Bij goed weer wordt met de telescopen naar de sterrenhemel gekeken en wordt uitgelegd wat er te zien is. Voor september geeft Phoenix de verwachte zichtbaarheid aan de sterreruv.-mel. De sterrenbeelden Perseus, Cassiupa en Hercules zijn uitstekend te zien. In het sterren beeld Waterman is de planeet Sa- turnus nu hef helderst. De heldere planeten Venus en Jupiter verdwij nen 's avonds in de zonnegloed in het westen. De maan Titan van Saturnus is al met een kleine tele scoop zichtbaar als een lichtje in de buurt van de planeet. Volksster renwacht Phoenix is iedere zater dagavond geopend voor belang stellenden. Het programma begint om 20.00 uur. Phoenix is voor meer inlichtingen ook telefonisch be reikbaar: 05730-53885/54310. gustus vertrokken dertien fiets tere en twee begeleid(st)ere al om 08.00 uur naar pension Waldhaus in Hochsauerland. In het plaatsje Niederefeld werde de Holtense ploeg ontvangen door de familie Rosenstengel die de lunch al klaar had staan. Vanuit dit pension werden de door hans van Oijen uitgestippelde tochten gefietst met resp. lengtes van 64 kilometer op donderdag, 121 op vrijdag, 136 op zaterdag en 67 km op zondag. De volgwagen werd daarbij bemand door Antoon en Diny van Oijen die rustplaatsen opzochten in dorpjes of zo maar in de mooie omgeving om aldaar de inwendige mens te verzorgen en om even bij te komen van de in spanningen. Na het fietsen en het diner werd ter ontspanning het zwemparadijs in Willingen aangedaan waarna de echte volhouders nog konden stap pen in Willingen of Winterberg. Aangezien er alleen op zaterdag middag een klein buitje viel, zat de stemming er goed in ook na de zware etappes op vrijdag en zater dag. Op zondag werd rond 17.00 uur de terugtocht aanvaard na een sportieve meerdaagse die zeker voor herhaling vatbaar is.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 9