Holtense troeven 94es Jeugd OKIA behaalt ook oostelijke titel op kindersongfestival Dierenasiel heeft 'passend' dier Organisatie VARA laat steken vallen Teleurstelling 640 A-team Ook Wester ik medebouwer dug-outs Trainingen Mintonette Aquarellen HOLTENS NIEUWSBLAD Landbouwfolie afgeven? Opgave noodzakelijk! dierenbescherming DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1994- Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen van een dubbele woning Oranjestraat 48/50 - bouw opslagloods aan de Keizersweg 39 De bouwaanvraag ligt tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeente werken, Smidsbelt 6 te Holten. Openbare commissievergaderingen De commissie financiën vergadert op woensdag, 7 september 1994 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet aanschaf alarmtoestellen t.b.v. Stichting Welzijn Ouderen - aankoop perceel Reilinksweg 2 (politiebureau) De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/-bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Commissie voor Woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 5 september 1994 van 19.30-20.30 uur in het ge meentehuis (ingang Kerkstraat). Wet Milieubeheer, Melding artikel 8.41 WMB Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het oprichten van een inrichting waarop van toepassing is een Algemene Maatregel van Bestuur door A. J. C. Brands, Stationsstraat 9, te Holten tot het van toepassing worden van het Besluit Horecabedrijven Milieube heer op een reeds opgericht horecabedrijf aan het adres Stationsstraat 9 te Holten. Eisen Deze inrichting dient te voldoen aan de eisen gesteld in de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit Horecabedrijven Milieubeheer. Ter inzage De melding ligt vanaf 5 september 1994, gedurende 5 weken (tot 10 oktober 1994) ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Milieu tijdens kantooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot het indienen van bezwaren c.q. het instellen van beroep kunt u verkrijgen op genoemde afdeling ter gemeentesecretarie. Holten, 1 september 1994. Wet Milieubeheer ter inzagelegging ontwerp-beschikking met vergunning aanvraag. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 5 september 1994 tot en met 10 oktober 1994 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage de ontwerp-beschikking met vergun ningaanvraag ingevolge de Wet Milieubeheer van: 1. de heer J. A. Tuitert, Waagweg 1 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een discotheek (met live muziek), bar-dancing aan de Waagweg 1 De ontwerp-beschikking omvat het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorko men of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht binnen vijf weken na de datum van terinzagelegging. De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wet houders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten worden ingediend vóór 10 oktober 1994. Mondeling bezwaar kan worden ingebracht op een openbare zitting op verzoek tot aan het einde van de bovenvermelde termijn van 5 weken. Alleen zij die tijdig bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen tegen de beschikking bij de Raad van State. Inzameling landbouwfolie De inzameling van landbouwfolie in 1994 zal plaatsvinden van zaterdag 10 september 1994 tot en met woensdag 14 september 1994. In tegen stelling tot voorgaande jaren zal het landbouwfolie in deze periode wor den ingezameld door leden van het Agrarisch Jongeren Kontakt, terwijl G. O. R. Maatman B.V. te Twello voor de afvoer zal zorgdragen. Gezien de gewijzigde wijze van inzameling zal alleen folie worden opge haald bij diegenen die zich voor de inzameling hebben aangemeld. De aanbieders van landbouwfolie dienen hun adres tijdig (vóór 9 september 1994) door te geven aan gemeentewerken (tel. 6 16 66). Bij niet tijdige aanmelding zal het folie niet meer worden opgehaald. Wat en hoe mag worden aangeboden? - Alleen landbouwfolie (dus geen kunstmest-, melkpoeder-, turf- en an dere zakken) mag worden aangeboden. - Het folie dient tijdig voor de inzamelperïode aan de weg te worden geplaatst, ter plaatse waar normaal de minicontainers worden aange boden. - Het folie dient in handzame (door één persoon te tillen) pakketten te worden gebundeld. - Biedt het folie „uitgeklopt" en zonder verontreinigingen en vervuiling aan. - Andere afvalstoffen mogen niet worden aangeboden. Door aan bovengenoemde punten te voldoen werkt u eraan mee dat de leden van het AJK voor een goede inzameling kunnen zorgdragen. Het welslagen van de inzameling voorkomt dat grote hoeveelheden folie niet op de stortplaats terechtkomen, maar op een milieu-verantwoorde wijze verwerkt worden. Op de gemeentewerf kan geen landbouwfolie worden afgegeven. Maak dus gebruik van de inzamelingsactie om het folie verantwoord af te voeren. Voor nadere inlichtingen: gemeentewerken, dhr. Brinkers, tel. 6 16 66, of dhr. Grave, tel. 6 19 72 (gemeentewerf). Op het achtste en laatste toernooi om het oostelijk kampioenschap in Warnsveld, slaagde jeugd van OKIA er in om na de nationale titel ook de oostelijke titel in de wacht te slepen. Het 640 kilo A- team stelde flink teleur door naast het, toch wel verwachte, kam pioenschap te grijpen. Hoewel de strijd in de jeugdklasse niet erg groot was en de uitslag al bijna vaststond, ging het toch niet helemaal naar wens. Tegen de nummer twee werd een puntje weggegeven. Verder werd wel alles binnengehaald zodat de hoogste positie op het ereschavot verze kerd was. Het B-team trok ook deze keer weer verrassend sterk. Deze ploeg slaagde er in om negen punten bijeen te sprokkelen zodat ze als derde eindigden en in totaal op de vijfde plaats belandden. In de 680 kilo B-klasse verliep de strijd wat moeilijker. Het combina tieteam van OKIA handhaafde de eerste plaats in het algemeen klas sement dankzij een gedeelde eer ste plaats. Voor het 640 A-team was het rond uit teleurstellend dat de oostelijke titel aan hun neus voorbij ging. Met zeven punten voorsprong be gonnen de Holtenaren aan de strijd, maar uiteindelijk was het toch weer Eibergen dat aan het langste eind trok. of het de zenu wen waren of overgeconcentreerd heid, feit is dat het team het erg slecht deed met slechts zeven dag- punten. Uiteindelijk resteerde de tweede plek, maar dit was een schrale troost. In de 640-B klasse ging het daaren tegen weer prima met de OKIA- boys. Om de derde plaats te hand haven, moest er flink getrokken worden, maar dat bleek geen enkel probleem. Alleen koploper Eiber- gen was niet te verslaan. De dames van OKIA presteerden goed op deze laatste dag. Voor het eerst werden alle dagpunten bin nengehaald. Dat was echter niet genoeg voor de eerste plaats, wel voor de tweede. Uitslagen: jeugd: 1. OKIA I (13) 98; 2. Erichem (13) 90; 3. Heure I (7) 67; 4. Olden Eibergen (0) 55; 5. OKIA II (9) 49; 6. Eiber gen (8) 37; 7. Bekveld (4) 31; 8. Heure II 2 (19). Heren 680-B: 1OKIAHalfwegboys (10) 90; 2. Eibergen (10) 76; 3. Koapmanboys (10) 66; 4. DES (6) 49; 5. Treklust (4) 29; 6. EHTC 1 (1) 16; 7. Noordijk (1) 10. Heren 640-A: 1. Eibergen (16) 106; 2. OKIA (7) 104; 3. Vios Bisons (11) 93; 4. Heure (11) 84; 5. Olden Eibergen (11) 63; 6. Oosterwijk (6) 57); 7 Eric-hem (7 (36); 8. Vorden (3) 32; 9. Cambrinus (0) 1. Heren 640-B: 1. Eibergen (16) 119; 2. Her- wijnen (11) 93; 3. OKIA (11) 78; 4. Olden Eibergen (2) 64; 5. Bekveld (11) 62; 6. EHTC (7) 60; 7. Bathmen (6) 48; 8. Heure (8) 44; 9. Koffiejongens (0) 11. Dames: 1Teerns (12) 97; 2. OKIA/Halfweg- girls (16) 73); 3. DTO (7) 37; 4. EHTC (3) 31 5. Vios Bisons/Vorden (2) 22. Ook deze enkele maanden oude katten wachten op een nieuw en goed tehuis (Eigen foto) Nu de zomer weer ten einde loopt wordt het in de asiels iets minder druk. Toch verblijven er in het De venter Dierentehuis nog circa 55 katten en 10 honden. Hier een foto van een aantal katten, alle enkele maanden oud. Ook diverse oudere katten wachten evenwel op een nieuw en goed tehuis. Wie op zoek is naar een hond of een kat kan ongetwijfeld het dier vinden dat bij hem of haar past. Brandy, de Duit se staander van vorige maand, heeft inmiddels een nieuw baasje gevonden. Ingeënt en getatoueerd kost een hond 70 gulden, een kat 55 gulden. Het Deventer Dierente huis is gevestigd aan de Wecheler- weg 19 te Schalkhaar, tel. 05700- 23811. In de verslaggeving rond de bouw van extra dug-outs op de velden 2 en 3 van ZW Blauw Wie vorige week een belangrijke naam verger ten. Ook Gerrit Westerik was een van de bouwers die deze zomer in alle hitte als opperman zijn steen tje bijdroeg aan deze, door de reno^ vatie van het hoofdveld, noodzake lijke voorziening. Ere wie ere toe komt dus. Op dinsdag 6 september hervat volleybalvereniging Mintonette de trainingen in de sporthal. Om 16.30 uur zijn de mini's (tot 12 jaar) aan de beurt, om 17.30 uur de meisjes-B en Mix-C (van 12 tot 16 jaar), de damesteams beginnen om 19.00 uur, de dames-recreanten (niet competitiespelend) om 19.30 uur, de herenteams starten om 20.45 uur en de dames recreanten com- petiespelend en heren recreanten om 21.00 uur. Wie erover denkt om te gaan volleyballen kan contact opnemen met Janny Broekhuis, tel. 64281. „Teleurgesteld? Nee hoor, 't was juist hartstikke leuk om mee te doen. Eigenlijk zijn we allemaal vierde geworden." Aldus het com mentaar van Maaike Paalman, Paul de Rooy en Annerieke Klein Velderman na afloop van de Over ijsselse finale van het VARA Kin dersongfestival in het gloednieu we Verenigings- en Evenementen centrum (VEC) in Goor. Zij zagen de winst en daarmee uitzending naar de landelijke finale in Vlis- singen aan hun neus voorbij gaan. Uit de twaalf jeugdige deelnemers werd Gitty Kelderman uit Goor aangewezen als gelukkige winna res. Zoals bekend is het VARA Kinder songfestival het een landelijke competitie waarbij de deelnemers uitsluitend een liedje uit het Kin deren voor Kinderen-repertoire mogen zingen. Begin oktober volgt de finale. Daarvan worden televi sieopnames gemaakt. „Ach, 't scheelt in elk geval een rit naar Zeeland!," was het gelaten com mentaar van de Holtense ouders. In Vlissingen zal Goorse Gitty met de gevoelige ballade over Ramons verjaardag trachten de Overijssel se eer hoog te houden. Juryvoorzit ter Folkert Munsterman van de groep Karrespoor riep haar uit tot winnaar. Een bepaald gelukkige thuiswedstrijd, temeer daar ook nummer drie, Mariët Eijkelkamp voor eigen publiek zong. Evenals Gitty bracht zij ogenschijnlijk vrij van zenuwen en met helder stem geluid het bekende nummer 'Mijn oma'. Niels Brinkman uit Diepen- heim werd tweede met het liedje 'Roosmarijn'. Schaduw Ogenschijnlijk zat het allemaal wel snor met de Holtense afvaardi ging, maar een beetje jammer was het toch wel. Zeker voor Paul de Rooy, die pas drie dagen voor zijn Goorse optreden te horen kreeg dat hij niet met het liedje 'Groen' in de schijnwerpers mocht treden. Moeder Marian; „Het bleek dat Annemarie de Boer (Eesveen, red.), één van de andere kandidaten, dat ook al zong. De VARA gaf toen een aantal liedjes op waar Paul uit kie zen mocht. Een moeilijke zaak, te meer daar hij op dat moment uit logeren was." Met veel kunst en vliegwerk koos Paul uiteindelijk het nummer 'Verliefdheid is ramp zalig'. Qua toonaard wellicht een maatje te hoog, maar op de voor ingewijden bekende Paul-achtige wijze met veel verve gebracht. Ge let op de uitermate korte instu- deertijd een absoluut grootse pres tatie! Toch wierp de affaire een fikse schaduw over het festival. Marian: „De organisatie van de De Holtense coryfeeën konden na afloop gelukkig nog lachen. V.l.n.r. Hester en Samantika (achtergrondkoor tje), Maaike Paalman, Annerieke Klein Velderman en Paul de Rooy. VARA rammelt flink. Dit had niet mogen gebeuren. Als nou was aan gegeven dat de keuze via loting op Annemarie gevallen was, dan was het nog anders overgekomen. Maar nee, je werd ineens voor het feit gesteld. Om maar te zwijgen over het tijdsbestek. Onze pogin gen om Paul. alsnog 'Groen' te la ten zingen mochten niet baten. Het is echt heel jammer, want dat liedje was hem zonder meer op het lijf geschreven!" Tijdens de voor- ronde die eind juni in De Bosc hkamp plaatshad, was de jury moeiteloos gevangen door de mak kelijke wijze waarop De Rooy ju nior zich toen met het liedje 'Groen' over de bühne bewoog. Van enige plankenkoorts was geen sprake. Ofschoon slechts negen lentes, heeft Paul onmiskenbaar uitstraling. Annerieke Klein Velderman (11) was de eerste Holtense coryfee die door VARA-presentator Henk Westbroek uitgenodigd werd op het podium. In navolging van haar optreden in het dorpshuis, voerde de zomers geklede Annerieke haar gehoor in het liedje 'Vakantie in Italië' voor enkele minuten mee naar het zonnige zuiden. Een pri ma prestatie, afgerond met een fraaie 'dubbele axel', zoals West broek haar afsluiting kwalificeer de. Met zijn vlotte, grotendeels zeer kindvriendelijke presentatie, verdiende hij een dikke voldoende. Desondanks ging hij hier en daar met ietwat bedenkelijk taalge bruik enigermate over schreef. Ook Maaike Paalman (12), bijge staan door Samantika en Hester in een achtergrondkoortje, oogstte aanzienlijk applaus met het be kende liedje "Treuzel techniek'. Zuiver gezongen, passend gekleed en met een verrassend choreogra fisch slot. Voordat de jury de prijs winnaars bekend maakte, werden alle kandidaten door Westbroek op de bühne uitgenodigd. Daar zongen zij mee met de overbeken de nummers 'Als ik de baas zou zijn van het journaal' en 'Waanzinnig gedroomd'. Nu de druk van de ke tel was een ontspannen optreden, waarbij tevens duidelijk werd dat menigeen de teksten niet onder de knie had. Dat mocht echter niet deren. Voorzien van een Kinderen voor Kinderen T-shirt en rode (VARA)-roos, keerden allen huis waarts. Als het aan Henk West broek ligt, dan krijgt winnares Git ty in elk geval een nieuwe prijs: tot zijn grote schrik werd deze name lijk gesierd met de naam Overijsel in plaats van Overijssel. Eén 's' dus in plaats van twee. Voor de raspre sentator reden genoeg om de prijs aan de Gooise vervaardigers te re tourneren! Tot en met dinsdag 4 oktober ex poseert Twellonaar Jaap van Al phen met aquarellen in de hal van het gemeentehuis. Naast zijn be roep als graficus heeft Van Alpen zich via zelfstudie en door het vol gen van cursussen olie- en water verf gericht op'het schilderen. De laatste tien jaar had hij les van Jacques Willem Maris, achter kleinzoon van landschapschilder Jacob Maris. Van Alphen heeft mo menteel voorliefde voor land schappen, bloemen en maritieme onderwerpen', waarin hij zijn eigen stijl ontwikkelt en zijn kleurgevoel uit. In zijn werk tracht de Twello naar los te komen van het dwang matige in het onderwerp met al gevolg een enigermate abstrakte vormgeving en een expressionis tisch karakter. Jaap van Alphen doet zijn inspiratie op in de natuur en is als zeiler geboeid door de wijdsheid van het water.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5