Keunefeesten worden grootser dan ooit /u-jarige Bato start met nieuwe cursussen Beltman is nu Leader in Style Okkenbroek gaat 'onderste boven' Medische diensten Kerkdiensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Zakelijk zo lang al? receptie! 1 Uitgebreid cursusaanbod voor jong en oud BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Viswedstrijd Ijsselmeer Burgerlijke stand Brods Boes DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1994- „Als de voortekenen niet bedrie gen wordt de vierde editie van de Keunefeesten een groter succes dan ooit tevoren." Woordvoerder Jan Herman ten Velde van de Keu- nefeestcommissie is er stellig van overtuigd dat het aantal bezoe kers van vorig jaar overschreden wordt: „Let maar op, 't worden er ruim 5000!" Een respectabel aantal, maar hele maal koffiedik kijken is het zeker niet. Want in de wandelgangen wordt intussen wel duidelijk dat zeer velen in de startblokken staan om vier dagen lang te gaan feesten. Op de eerste plaats Holtenaren, maar ook veel 'regionalen'. De jaarlijkse Keunekrant is intussen niet alleen in Holten, maar ook in veel omliggende gemeenten ver spreid. „We merken domweg dat de Keunefeesten leven. Zowel bij de bevolking als bij de bedrijven," verklaart Ten Velde. „Kijk naar het bedrijvenborreluurtje op vrij dag 9 september. Op dit moment zitten we al op het dubbele aantal inschrijvingen van vorig jaar. We verwachten nu tussen de vier- en vijfhonderd man." Voor Jos Kamp huis en de zijnen een luxe pro bleem, want zijn bedrijf staat ga rant voor het koud buffet dat alle borrelaars tijdens het 'uurtje' in de tent nuttigen. Voor de goede orde: mochten er nog bedrijven of instel lingen zijn die géén uitnodiging hebben ontvangen en die toch acte de présence willen geven: zij kun nen zich alsnog aanmelden bij Foto Ten Velde, Dorpsstraat 39, tel. 61850. Het bedrijvenborreluur tje kost 12,50 per persoon (inclusief koud buffet, exclusief consump ties). Grote belangstelling is er ook voor het nieuwe T-shirt van de Keune feesten, compleet met logo. Voor 15 gulden ismen eigenaar. De voor raad is echter bijna op. Het restant wordt verkocht op de wijnavond, evenals toegangskaarten. Zeer in trek blijkt ook het indoor touwt- rektoernooi op zaterdag 10 sep tember. Waar vorig jaar pas op het laatste moment werd ingeschre ven, is organisator OKIA nu reeds verzekerd van de deelname van acht ploegen. Voor het aansluiten de Keunebloasfestival hadden zich acht kapellen aangemeld. Twee hebben inmiddels afgezegd, maar er wordt gezocht naar ver vanging. In verband met de verwachte grote belangstelling voor het Früh- schoppen op zondag 11 september, wordt de feesttent op de Kalfster- mansweide dit jaar zelfs een tikje groter dan in 1993. Ten Velde: „Op zondag is het traditiegetrouw bomvol in de tent. Gezien de sfeer, Restaurant-Pa rtycentrum het kopje koffie en dergelijke, wil len we dan de nodige zitplaatsen kunnen bieden." Zoals vorige week aangegeven worden de Keunefees ten met het Frühschoppen uitge luid. Ditmaal met de populaire groep Boh Foi Toch en de Ensche- dese blaaskapel De Eschbloazers. Muziek voor jong en oud. Houders van een passe-partout hebben vrij entree, evenals kinderen van de basisscholen. Wat betreft die kaartverkoop toont de organisatie zich ook dik tevreden. Nu de vakantie ten einde loopt en ook Holten weer thuis is, gaan passe-partouts als broodjes bij de bakker over de toonbank. De kaart biedt vrij toegang tot alle aktiviteiten die de Keunefeesten in petto hebben en kost 30 gulden. Die toegang geldt eveneens voor de Veronica Drive In Show, zij het dat de bezoekers niet ouder dan 23 jaar mogen zijn. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij Novalux Van de Maat en café Maats. Ook de verdere losse kaartverkoop loopt als een trein. Met name voor de zaterdagavond, als Dennie Christi an in de feestent voor het voetlicht treedt. „De zaterdagavond is een echte dorpsavond. Dan wordt de tent doorgaans bevolkt door tal van Holtenaren. Een prachtig feest!," vindt Ten Velde, die wat betreft de vrijdagavond (Corry Ko- nings) verwacht dat er veel kaart verkoop aan de kassa plaatsheeft. „Een gelegenheid waar ook veel mensen uit de omgeving op af ko men." Losse kaarten en passe-par- touts zijn verkrijgbaar bij de WV, de plaatselijke horecabedrijven en Novalux Van de Maat. Tijdens het afsluitende Frühschoppen op zondag 11 september zorgen De Eschbloazers voor een opperbeste stemming in de ongetwijfeld bomvolle feesttent (Eigen foto) Met gepaste trots presenteren Herman (links) en Jan Beltman de in klassiek beukenhoutenstijl opgetrokken inrichting van de afdeling mannenmode. (Foto Ten Velde) Afgelopen dinsdag heropende Beltman Mannenmode Sport de deuren van de geheel verbouwde zaak aan de Dorpsstraat 9. Herman en Jan Beltman en hun medewerkers ontvingen tal van oude bekenden in een geheel nieuwe omgeving. Met name de klassiek ingerichte afdeling mannenmode straalt de stijlvolle sfeer uit waarom de kledingzaak al sinds 193S bekend staat. Geen wonder dat Beitman zich Leader in Style mag noemen, een kwaliteitsaanduiding die garant staat voor kwaliteit, des kundig personeel en vooral een gedegen uitstraling. Het beu kenhouten meubilair, een sfeervolle verlichting met glas-in- lood ornamenten en het blauwe tapijt vormen een ideale achtergrond voor al die kwaliteitsmerken die Beltman voert. De Brax-broeken bijvoorbeeld, de kostuums van Reids Taylor, jassen van Bugatti, de truien van Carlo Colussi of de Hillmoor- colberts met dubbele borstzak. Maar ook de jongeren hebben hun eigen, in lichtgroene tinten gehulde, hoek waar o.a. de jeans van Edwin en State of the Art- kfeding te vinden zijn terwijl de sportafdeling (met een gespe cialiseerde collectie badkleding) weer een geheel andere aan kleding heeft. Dat geldt ook voor een andere specialiteit van Beltman: jacht- en visserijkleding. Uit het hele land komen ze naar Holten voor het Imperial-, Barbour- en Tenson-assorti- ment. Daarbij speelt uiteraard ook de gemakkelijke bereikbaar heid van de winkel en de ruime parkeergelegenheid een grote rol. En niet in het laatst de eigen kleermakerij die voor perfect maatwerk kan zorgen. Tot en met 10 september houdt Beltman een kortingsactie waarbij via het trekken van een lootje tot 30% van de aankoop- waarde kan worden terugverdiend. Onder het motto 'Gezond bewegen tegen betaalbare contributies' heeft SV Bato de informatieklap per voor het seizoen 1994-1995 uit gebracht. De dit jaar 70 jaar oude verenigingen biedt daarin_ op nieuw veel bekende en vertrouw de mogelijkheden tot sportief be wegen voor jong en oud. Het ko mend seizoen worden drie nieuwe aktiviteiten geïntroduceerd: ae robic, step-aerobic en zit-combi- dans voor ouderen. Terug van weggeweest in het pro gramma is aerobic, dat binnen de bewegingscursussen de laatste ja ren een vaste plaats heeft vero verd. Deze vorm van pittige li chaamsbeweging op muziek, met PLUS Informatieboekje Eén dezer dagen valt het bij u in de bus, het nieuwe PLUS Informatie boekje. Voor de derde maal alweer geeft de SWOH een informatiegids uit met daarin allerlei gegevens over huisvesting, gezondheids zorg, recreatie en informatievoor ziening. Het boekje is geheel aan gepast met nieuwe adressen, nieu we regelgeving, nieuwe activitei ten en voorzieningen. Hoewel het in eerste instantie opgezet is voor senioren kan het voor iedereen een nuttige informatiegids zijn in de Holtense welzijnszorg. Het boekje wordt huis aan huis bezorgd en zal daarom tussen andere krantjes en folders in de bus worden gedaan. Door zijn gele kleur en omvang valt het zeker op. Met suggesties en opmerkingen voor de volgende uitgave kunt u altijd bij ons te recht. Voorlichting gezondheid In de maand november wordt door de PCOB en de ANBO gezamenlijk een tweetal bijeenkomsten georga niseerd onder de titel "Ouderen hoeven niet alles te slikken". Het doel van deze bijeenkomsten is ou deren voor te lichten over een ver antwoord medicijngebruik. Het is een bekend gegeven dat veel oude ren medicijnen slikken. Veel oude ren slikken meerdere medicijnen en vaak op een herhalingsrecept. Gevaar dreigt dat men te lang slikt, of door de combinatie van medicijnen bepaalde stoffen te veel binnen krijgt of een vervelen de bijwerking oploopt. Over medi cijngebruik moet daarom bewust worden nagedacht en steeds bij elke arts naar worden gevraagd. Deze twee bijeenkomsten gaan met u in op de verschillende geva ren van het medicijngebruik en de wijze waarop u er iets aan kunt doen. Opgave voor 15 september bij mw. Kieboom-Akkerman tel. 63904, dhr. Fransen, tel. 61502 of dhr. De Voogd, tel. 65027. ANBO Voor september is er tot op heden geen activiteit gepland, maar daar kan door u als lid verandering in worden gebracht. Het bestuur is namelijk bereid een uitstapje, bijv. een herfstkleurentocht te organi seren, mits hiervoor voldoende be langstelling bestaat. Gedacht wordt aan een middagtocht per bus, geraamde kosten ongeveer f 25,= per persoon, een consumptie inbegrepen. U kunt zich voor 15 september aan melden bij mw. Kieboom-Akker man, tel. 63904, of dhr. Fransen, tel. 61502. een specifieke opbouw van de les, heeft voor velen aantrekkings kracht. De warming up, gevolgd door een opbouwend konditiege- deelte, wordt besloten met een cool-down. Bato biedt twee moge lijkheden: aerobic met gebruik van een spiegelwand (maandagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in de gym zaal aan de Vrijheidslaan) en step- aerobic (donderdagavond tussen 20.00 en 21.00 uur in de gymzaal aan de Tuinstraat). De kosten voor het gehele seizoen bedragen 195 gulden. De lessen starten op res pectievelijk 5 en 8 september. Nieuw in het programma is ook zit- combidans voor ouderen. Een combinatie van bewegingsoefenin gen en dansen voor diegenen die wat minder goed ter been zijn, reu matische aandoeningen hebben of in een rolstoel zitten. De docente heeft voor deze vorm van lesgeven een speciale opleiding genoten. Bewegen en volksdansen, met waar nodig muzikale ondersteu ning vormen het belangrijkste ele ment van deze cursus. De lessen worden gegeven op dinsdag van 14.00 tot 14.45 uur in het HMV- lokaal aan de Dorpsstraat. De kos ten voor een heel seizoen zijn 100 gulden. Opgave en betaling graag aan de zaal. De lessen starten 6 september. De Bato-klapper bevat voorts di verse 'ouwe getrouwen', zoals de cursus karate De kosten bedragen 165 gulden per seizoen. De fitness- lessen hebben plaats in dezelfde zaal, de seizoensprijs is 180 gulden. Beide cursussen beginnen 6 sep tember. Eén van de toppers uit het programma is natuurlijk weer de cursus gymnastiek voor uiteenlo pende leeftijdsgroepen. Zo zijn er lessen voor kleuters van 4 en 5 jaar, voor kinderen vanaf 6 jaar, vanaf 9 jaar en acro-gym voor kinderen vanaf 7 jaar. Vanzelfsprekend heeft Bato ook dit jaar een selektiegroep turnen. Damesgym is er eveneens, evenals Lichaamsscholing (spor tief bewegen voor dames 50-plus) en recreatief volleybal. De Bato- klapper informeert over tijden, lo kalen en prijzen. Evenals vorig jaar kan sportief Holten zich bij Bato eveneens be kwamen in Callanetics (werken aan een beter figuur) en Aeronetics (een combinatie van aerobic en callanetics). Beide cursussen kos ten 195 gulden per seizoen. Ook yoga behoort tot het cursusaan bod. Zoals bekend een techniek om tot lichamelijke en geestelijke ontspanning te komen. Bij Bato gaat het om hatha-yoga, die be staat uit ademhalings- en ontspan ningsoefeningen. Yoga kan nuttig zijn bij het bestrijden van klachten als hyperventilatie, slapeloosheid, migraine, nervositeit en nek- schouder- en houdingklachten. De cursus omvat 24 lessen en kost 195 gulden. Een andere topper uit het aanbod is de cursus ballet. Zowel klassiek ballet voor kinderen, jazzballet voor kinderen en ouderen en jazz- konditie voor dames die hun kon- ditie op peil willen houden door middel van jazzdans. Saillant de tail is dat de afdeling ballet in ver band met het 70-jarig bestaan van Bato een balletuitvoering verzorgt in gebouw Irene. Voor prijzen, tij den en lokalen verwijzen wij naar de Bato-klapper die binnenkort huis aan huis verspreid wordt. Bato heeft ten slotte ook ruim aan dacht voor de ouderen in onze ge meente. Niet alleen middels de bo vengenoemde zit-combidans cur sus, maar tevens met de bekende cursus Bewegen voor Ouderen. De cursus wordt iedere dinsdagmid dag in de gymzaal aan de Vrij heidslaan gegeven (15.00-16.00 uur) 'en kost 75 gulden voor het hele seizoen. Opgave en betaling aan de zaal. De hengelaars van HSV De Riet voorn posteerden zich afgelopen zondag aan het IJsselmeer. De wedstrijd liet de volgende uitslag zien: 1. A. Lichtenberg 8400 gr.; 2. G. Jansen 7350 gr.; 3. J. Scholten 5800 gr.; 4. H. Achterkamp 4250 gr.; 5. B. Groot Obbink 4150 gr. Okkenbroek viert feest. Sinds ja ren is er een uitgebreid programma op touw gezet onder de veelzeggen de titel 'Okkenbroek Onderste Bo ven'. Vrijdag 9, zaterdag 10 en zon dag 11 september nemen de ruim 500 inwoners van Okkenbroek deel aan de jaarlijkse festiviteiten op en rond het weiland hoek Koersel- mansweg-Oerdijk. Een feest voor jong en oud. Vrijdagochtend wordt gestart met kindertheater in basis school De Dolfijn, 's middags is er voor de jeugd een leuke sportmid dag op het feestterrein, terwijl 's avonds in de feesttent de schijn werpers gericht staan op de revue "t Hoge veld löt wéé van zich heur'n', waarin in 'jong en oud Ok kenbroek' in diverse schetjes en borrelpraat op de korrel wordt ge nomen en ook zang en dans aan bod komen. Na afloop is er muziek met het orkest ROKA (entree 5 gulden). Zaterdagochtend 9.30 urn- vertrekt de optocht vanaf het feestterrein, gevolgd door een dorpsloop voor kinderen (11.00 uur), schieten met luchtbuks en een dorpsloop voor volwassenen (beide aanvang 11.30 uur). In de middag wordt het schietprogram- ma voortgezet en kan de liefhebber zich vanaf 14.00 uur bekwamen in de reuze sjoelbak en het trapskel- teren. Om 15.00 uur start het rings teken voor paren, een uur later het sponsgooien. Vanaf 20.30 uur is er feest in de feesttent met muziek van De Vulcano's (5 gulden entree). Rond 21.30 uur worden de prijzen van de spelen en de optocht uitge reikt. Zondag 11 september is er voor het eerst een echt Duits Frühschop pen in de tent. Onder het genot var, koffie en krenten wegge, een drank je en broodjes kan men genieten van de Edelweisskapel uit Gelse- laar en het Holtense dweilorkest Mie Duch. Om 14.00 uur begint het spectaculaire 'Fiets 'm d'r in', een uur later 'Okkenbroek onderste boven' met het grote trampoline- hang-kussen. Het feest eindigt die middag om 17.00 uur. NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. A.J. Leerink 19.00 uur: ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Kerkelijk Medisch Werk. Uitgangscollec te: Kerkvoogdij Diessenplas: woensdag 7 sep tember, 19.00 uur: H. Ch. Voge- iy. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. H. Lenters, Apel doorn 19.00 uur: ds. H. Lenters, Apel doorn Collecte: Kerk. Kinderneven- dienst groep 3 en 4 o.l.v. Trijnet Overkempe; groep 5 en 6 o.l.v. Joke Scheurwater. Oppas dienst 0-3 jaar: Erna Hulsman, Lianne Meijerink-van der Zwaag; 4-6 jaar: Erna Kolkman- Hallink, Ans Meijerink-Kolk- man. R.K KERK 10.00 uur: Eucharistieviering in gebouw Irene. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis; zon dag 09.00 uur: H. Mis of woord en communiedienst. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Kerkelijk Medisch Werk. Uitgangscollec te: Kerkvoogdij EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. B. Albada, Marke- lo. Uitgangscollecte: Kerkelijk Medisch Werk. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: G. van Wijk, Wilhelminastraat 22a, Rijssen. Tel. 05480-20320. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 6 20 04. Dierenart senpraktijk Holten, S. Minne- ma, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en ver pleging: 05700-86000; maandag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uit sluitend voor spoedeisende za ken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uit leen maandag t/m vrijdag 13.00- 13.30 uur. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. MAATSCHAPPELIJKE DÏENSTVERL. MIDD.OyERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E: Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIE VOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-45000; Voor alle storingen w.b.t. gas/elektra 24 uur per dag 06 - 8 99 88 89. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. Dinsdag 6 september: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in gebouw Irene; bijeenkomst PvdA Hol ten in dorpshuis, 20.30 uur (20.00 uur spreekuur). Donderdag 8 september: v.a. 19.00 uur, wijnavond Smidsbelt; 19.30 uur, Scholierenfeest met Veronica Drive-in show tent Kalfstermansweide; Vrijdag 9 september: basis scholenochtend (circus) tent Kalstermansweide; 15.30 uur, Bedrijvenborreluurtje; 20.30 uur, showorkest Rendez-Vous en Corry Konings in feesttent; open huis De Boschkamp Zaterdag 10 september: v.a. 9.00 uur, vrijmarkt op de Smids belt en achter het gemeente huis; 12.00 uur, touwtrektoer- nooi feesttent Kalfstermans weide; 14.30 uur, Keunebloas festival in tent Kalfstermansweide; 15.00 uur, opening nieuwe expositie in ga lerie De Waerdenborch; 20.00 uur, Percet Showband en Den ny Christian in feesttent. Zondag 11 september: 11.30 uur, koffieconcert met Boh Foi Toch en De Eschbloazers in •feesttent Kalfstermansweide. Geboren: Adinda Eline en Ta mara Riande, dochters van H.A.B.J. Waakop Reijers en M.D. Zieleman; Thijs Willem, zoon van J. Veneklaas slots en G.W. Kloosterboer. Overleden: G.A. Megelink-Tij- man (87); T.E. Grobben-Ten Veen (74). Ondertrouwd: H. Markvoort (29) en J.E.H. Bijker (23). Getrouwd: E. de Bie (44) en V. Schoppert (27).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3