Klasseconcert op orgel in Kandelaar Ellv Geerdink winnares Moolter songfestival Holtens Nieuwsblad, Topseizoen voor Twenhaarsveld mtm Jfottef'9A Zum Hoolter Bock topper onder de zomeraktiviteiten Bejaarden- soos komt weer bijeen Bijeenkomst van PvdA Rode Kruis U ontvangt een fraaie BON Kinderkoor hervat de repetities Aktie voor vluchtelingen 8-9-10 en 11 SEPTEMBER '94 Holten Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Songfestival Helaas pindakaas! Het lukte de Hcltense deelnemers aan het Vara Kindersongfestival niet om de finaleronde in Vlissin- gen te bereiken. Tijdens de tus- senronde in Goor haalden Mai- ke Paalman, Paul de Rooy en Annerieke Klein Velderman niet genoeg punten, maar ach teraf kunnen ze toch terugkij ken op een heel leuke ervaring. OKIA Vreugde en droevenis streden afgelopen zondag om de voor rang bij TTV OKIA. Terwijl het jeugdteam het succes van het Nederlands kampioenschap prolongeerde en ook de ooste lijke titel voor zich opeiste, dropen de jongens van het 640 kilogram A-team teleurgesteld af. Met zeven punten voor sprong was men aan de laatste wedstrijd begonnen, maar des ondanks snoepte Eibergen de titel voor hun neus weg. Dinsdag 6 september houdt de Be jaardensociëteit tussen 14.30 en 16.30 uur de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen in gebouw Irene. De middag staat in het te ken van bijpraten en vakantie-er- varingen uitwisselen. Vanzelfspre kend staat de koffie klaar. Tegen het eind van de bijeenkomst wordt een spelletje bingo gedaan. De Be jaardensociëteit heeft als doel de eenzaamheid van veel ouderen te doorbreken. Op die manier kun nen ouderen in een ontspannen en gezellige sfeer meerdere mensen leren kennen. Er is geen lidmaat schap aan verbonden. Per bijeen komst wordt een rijksdaalder en tree gevraagd (voor consumpties en organisatiekosten). Dinsdagavond 6 september houdt de PvdA afdeling Holten vanaf 20.30 uur een openbare bijeen komst in lokaal 2 van ht dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat. Die avond wordt er gediscussieerd over het regeerakkoord van Pvda, D66 en WD. Voorafgaande is er vanaf 20.00 uur spreekuur. Wie vorige week de advertentie van het Rode Kruis voor de actie Help Helpen heeft gezien, maar geen bijdrage via de giro wil stor ten, kan dit ook op het bankreke ningnummer van de afdeling Hol ten. Het nummer bij de ABN-Amro is 59 64 29 703. „Eén van de best bespeelbare or gels. Licht, goed geintoneerd en met een romantisch tintje." Orga nist André Knevel toonde zich bij zonder enthousiast over het zo juist door hem bespeelde instru ment in De Kandelaar. Ook de akoestiek kreeg een dikke vol doende, alleen het voetenwerk was even wennen geweest: „In te genstelling tot heel veel andere orgels, heeft dit enigszins verende pedalen. Ze komen na het indruk ken makkelijk terug." Evenals Enschedeër Jan Willem Docter verzorgde Knevel vrijdag avond een uitstekend concert in De Kandelaar. Tot grote vreugde van orgelcommissielid Joop van Engbrink werd de kerkzaal be volkt met een kleine 200 toehoor ders. Belangrijk meer dan tijdens de eerste editie van de gratis zo- merconcerten, waarbij na afloop wel een collecte wordt gehouden. De opbrengst moet voorzien in de onkosten en komt bovendien deels toe aan het orgelfonds. Een concert van twee dus. Knevel, die al geruime tijd in Canada woont en werkt, is jaarlijks op toer- nee in Nederland. Ditmaal ook een concert in Holten dus, voor het registerwerk en het omslaan had hij assistentie van zijn zoon An drew. Knevels optreden mag zeker als indrukwekkend v/orden gekwa lificeerd. De aankondiging vooraf dat hij uitblinkt in improvisaties werd volledig bevestigd. Reeds in het eerste stuk, een uitermate knappe improvisatie op het beken de 'Alle Menschen werden Brüder', toonde hij zich een virtuoos in in terpretatie, het bereiken van de juiste klankkleur en het spelen van verschillende tempo's en fraaie versieringen. Overtuiging en muzi kaliteit ten top. Ook het voeten werk in onder meer 'Variations on a thema of Paganini' mag niet on vermeld blijven. Docter, bijgestaan door twee van zijn (privé)leerlingen, gaf zijn even eens zijn vsitekaartje af. De En schedeër bespeelde het 'gerefor meerde' orgel overigens al eerder met succes. Hij opende traag en zeer melodieus in de Fantasie op psalm 42, maar eindigde het vlot en overtuigend, waarna de aanwe zigen een couplet meezongen. Het leed geen enkele twijfel dat ook Docter over een bewonderens waardige techniek beschikt. Dat laatste bewees hij eveneens in Organist Jan Willem Docter, geassisteerd door twee van zijn leerlingen, gaf in De Kandelaar een uitstekend visitekaartje af (Foto Ten Welde) 'Postlude' (scherzo) van Lavaillee. Een stuk dat bol staat van de voor ingewijden vaak gevreesde 'loop jes'. Docter doorstond die klus moeiteloos. Bepaald oorstrelend was de 'Toc cata in g minor', die André Knevel vertolkte. Op subtiele wijze liet hij de hoge fluittonen van het orgel zingen door de kerk. Terwijl de melodie voortdurend hoorbaar bleef, daarbij regelmatig wisselend van toonaard, speelde de Neder- lands-Canadese organist met de andere hand prachtige variaties, soms zelfs tegen de maat in. Kne vel besloot zijn optreden met een improvisatie op het bekende 'Ere zij aan God, de Vader', gevolgd door samenzang. Slot van een avondje cultuur van hoog niveau. Holtens Nieuwsblad is een Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Geen eenvoudig nummer, maar we! een nummer dat ingeto gen en zuiver gebracht werd. Dat daarnaast de presentatie een tikje te wensen overliet, daarover werd een oogje toegekne pen. De vakjury was het er unaniem over eens dat El!y Geerdink uit Gelselaar zich vorige week tijdens het Hoolter Songfestival het beste aankomende talent had getoond. Geerdink, al eerder winnares en aangenaam verrast over deze nieuwe zege, zong het nummer 'You were my friend'. Met haar volumineuze, soms rauwe stemgeluid, bracht de uitdagend geklede Splose Joke Vruggink op zeer overtuigende wijze het liedje 'Like the way I do'. Een flinke portie durf en uitstraling bezorgden haar niet alleen de tweede prijs van de vakjury, maar ook de persprijs, gezamenlijk beschikbaar gesteld door Dagblad Tu- bantia, Deventer Dagblad en Holtens Nieuwsblad. Een duidelij ke stap vooruit ten opzichte van vorig jaar, toen Vruggink enkel de aanmoedigingsprijs in de wacht sleepte. Het Hoolter Songfestival was op nieuw onderdeel van Zum Hoolter Bock van de Holtense Boerendan- sers, de zevende in successie al weer. Voorheen slotevenement van de Hoolter Oamde, nu deze ter ziele zijn één van de zomeraktivi teiten die weliswaar niet meer on der de vlag van de Holtense Han delsvereniging vallen, maar die wel een financieel steuntje van de ondernemers in de rug krijgen. Boerendansers-voorzitter Dick Plekkenpol en de zijnen tekenden als vanouds voor een topper met een bomvolle Smidsbelt met naar schatting 1000 bezoekers. Ook de weergoden bleken de organisato ren gunstig gezind: even dreigde regen, het bleef echter droog. De verwachte sfeer rond het festival en ook tijdens het optreden van •uitsmijter' Harry Slinger, voorma lig zanger van Drukwerk, bleef ech ter uit. Kennelijk moet er meer aan te pas komen om Holtenaren uit de tent te lokken. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. ais u ons een nieuwe A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. IIII 1Mb f50 Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= Ondanks alle superlatieven waren er jammer genoeg ook wat negatie ve klanken. Allereerst over de kwa liteit van het festival. Niet alleen de vakjury sprak van een 'belab berd niveau', ook de aanwezige pers en zelfs Plekkenpol zelf had woorden van gelijke strekking. Ju ryvoorzitter Bennie Weijel, direc teur van artiestenbureau BVM uit Enschede: „Het was absoluut 100 procent minder dan vorig jaar. Er werd nogal wat keren vals gezon gen. Slechts enkelen staken er bo ven uit." Heel wat keren gingen solisten dan ook de fout in. Zaten net niet of helemaal niet op de juiste toonhoogte, wat meermaals zorgde voor bedenkelijke reacties onder het publiek. Niet direct gun stig voor het punt muzikaliteit. Dat de jury ook op originaliteit beoordeelde, was voor vriiwel nie mand aanleiding een eigen num mer te zingen. Holten werd 'over spoeld' met covers. En ten slotte hadden de meeste deelnemers nog al wat moeite met de presentatie. Menigeen bleef statisch, bewoog amper en miste uitstraling. Des te opvallender was de verhoogde stemming onder het publiek tij dens de muzikale intermezzo's van het Enschedese showorkest Alpha. Met bekende, vlotte meezingers bereikte de band wat dat aan gaat meer dan menig vocalist(e). In plaats van de vooraf zestien aan gekondigde deelnemers, beklom men bovendien maar elf kandida ten de bühne op de Smidsbelt. Ra sorganisator Plekkenpol wist de hiaten in het programma welis waar goed op te vangen, maar be- Voor Splose J oke Vruggink was er dit jaar niet alleen de tweede prijs van de vakjury, maar ook de persprijs. Foto Ten Welde) paald gelukkig ermee toonde hij zich niet. Vier, door een artiesten bureau uit Den Ham aangemelde dames, lieten het zelfs kort voor aanvang van het festival afweten. De getergde Plekkenpol liet direct weten dat de inschrijving volgend jaar wordt veranderd: „Geen waar borgsom, ook geen contract. Hoe dan wel, daarover zal ik mij gaan beraden. In elk geval geen bureau dat ons festival gebruikt om direct maar enkele kandidaten te promo ten om dan 'en masse' te annule ren. Van degenen die zich aanmel den verwacht ik op zijn minst dat zij zich ook melden." De schaduw die door dit alles over het festival werd geworpen was ge lukkig gering. Voor het merendeel aan 'Bock'-gangers niet eens merk baar. De aanblik van de overvolle Smidsbelt, de kinderen die pal on der het podium genoten van de prestaties daar op, maakte veel goed. Oók voor Plekkenpol, die de kandidaten telkens tevreden glim lachend aankondigde en óók voor de jury, die zich ondanks de kritiek prima vermaakte. Naast Weijel werd de vakjury bemand door ma kelaar Herman Stukker, MAC'er Derk Jan Schooien en HHV'er Al- bert van de Maat. Behalve Joke Vruggink had Hol ten nog meer troeven in handen: Diane Kemper en Rein Hofman. Kemper, kort tevoren ook vocaal actief tijdens de Splose jubileum revue, zong het nummer 'Blanket on the ground', terwijl Hofman het ditmaal probeerde met 'Ik wil niet dat je liegt' van Paul de Leeuw. Beiden zagen hun muzikale in spanning niet beloond. Dat gold wel voor Henk Meuleman. Als 'Nik kelen Nelis' met het bekende Son- neveld-liedje 'Zij kon het lonken niet laten', natuurlijk met bijbeho rende deksels en cementkuip als drum. De jury vond het allemaal goed genoeg voor de aanmoedi gingsprijs. De groep Moeders Mooiste uit Gouda, voor de tweede maal actief op het Hoolter Songfes tival, sleepte de publieksprijs in de wacht met een cover van Hans de Booy ('Een vrouw zoals jij'). De avond werd op 'Mokumse' wijze uitgeluid door Harry Slinger, oud zanger van Drukwerk. Het lukte hem echter niet om de sfeer naar een hoogtepunt te zingen. Moeder Mooiste lukte het wèl om Slinger snel te voorzien van een demo cassette: „Wie weet belt hij ons over een tijdje op...." Dinsdag 6 september begint Inter kerkelijk kinderkoor Mozaïek in De Kandelaar weer met de repeti ties van 16.30 tot 17.30 uur. Het koor staat onder leiding van Eline Paalman. Dit jaar zal regelmatig medewerking worden verleend aan kerkdiensten en kinderkoor middagen. Ook tijdens de jaarlijk se volkskerstzang geeft het koor acte de présence. Vriendjes of vriendinnetjes tussen 7 en 13 jaar zijn te allen tijde van harte welkom om eens vrijblijvend kennis te maken met Mozaïek. Voor meer inlichtingen kan men ook even bel len met Eline, tel. 61540. Van 4 tot en met 11 september wordt de jaarlijkse aktie van het Holtens Fonds voor Internationale Hulpverlening gehouden. Oud- Holtenaar Berend Soer en Annie Dommerholt zetten in voor vluch telingen in Papoea Nieuw-Guinea. Het vluchtelingenwerk bestaat voornamelijk uit het helpen zoe ken van huisvesting voor mensen die het opvangkamp uit mogen en zorg voor kinderen van wie de ou ders nog in het kamp zitten. Bij dragen zijn van harte welkom op giro 875587 van de Rabobank, ten gunste van rekeningnummer 3285.14.489. Het zal niemand verbazen: sinds lange tijd heeft zwembad Twen haarsveld een uitstekend seizoen doorgemaakt. „Het beste seizoen sinds de laatste tien jaar zelfs!," kwam teamleidster Ciska Raggers ons begin deze week bijna jubelend aan de telefoon meedelen. „Maar liefst 60.000 bezoekers passeerden de kassa. Vergeleken met vorig jaar vele malen meer, toen waren het er slechts 35.000." Raggers blikte zelfs nog verder terug, naar de seizoenen '91 en '92. Geen slech te zomers, maar met beide een be zoekersaantal van circa 54.000 toch belangrijk minder dan de klapper van dit seizoen. Niet zo verwonderlijk natuurlijk na zo'n fraaie zomer. Wat betreft het zwemmen in Twen haarsveld in het huidige seizoen is het zeer binnenkort uit met de t. ret: zondag opent het bad voor de laatste maal de deuren. Wie alsnog een baantje wil trekken kan er te recht vanaf 12.00 uur tot 18.00 uur. Mochten de weersomstandighe den echter tegen zitten, dan gaat de poort wellicht iets eerder dicht. Zaterdag 3 september wordt voor de derde en laatste maal dit sei zoen afgezwommen voor de diplo ma's A. B, zwemvaardigheid en ba sis. Volgens Ciska zijn de zwemles sen dit seizoen uitstekend verlo pen. Weinig afvallers en zeker de helft afgezwommen en geslaagd. Slechts een klein gedeelte moet voor het vervolg van de zwemles sen enkele maanden door in het overdekte bad in Rijssen. Succes onder de jongeren dus, evenzeer succes bij diverse oudere bezoekers van het zwembad. Cis ka: „Zij horen met name tot de vaste groep die hier trouw iedere ochtend komt zwemmen. Tien mensen hebben deelgenomen aan de Zwemfan fittest. Dat houdt in dat ze banen moesten zwemmen. Minimaal tien, maximaal veertig per keer, over een periode van mi nimaal tien, maximaal dertien we ken." De tien zagen hun sportieve inspanning gisteren in alle vroegte beloond met een medaille van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1