PIT WAS TOT VOOH KORT EEN MENS IN NOOD Mensen in Nood Vasters niet in Almere Regiofinale van kindersongfestival Ontheffing voor gehandicapte 06.350,270,3? Elly Geerdink wint songfestival iïïmlÏÏÏS trekvaart?™1™® Wat zeggen de sterren? De Planmatige aanpak van UTD voor een beter resultaat HOLTENS NIEUWSBLAD Meubel- stunt van t994 3-2 echt/eren bankstel van 2.295 - I nu in de l opruiming I J^^ë'^ènksiëiïên HULP HELPT. HELP MENSEN IN NOOD. GIRO 1111.222 Wie is de afzender? Belde horoscoop- lijn UTD-Munster Veehouders DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1994 Meubels tunt (Seen drukfout) ^i^beelae, hornier hout 2998 Dikke lan£ salontafel '™et lade - 995.- nu S eetk.tafels gedraaide Nonoi, een Filippijnse boer. Een wervelstorm vernielde zijn huis en zijn oogst. Mensen in Nood hielp met de opvang van zijn gezin. Maar ook met bouwmateriaal en rijstplantjes. Nonoi is nu weer ge woon aan het werk. Het verhaal van Nonoi is te klein voor het jour naal, maar te groot om aan voorbij te gaan. Elke ramp treft gewone mensen zoals Nonoi. Mensen in Nood helpt ook de slachtoffers in de Derde Wereld en Oost Europa die het nieuws niet halen. Met eerste hulp, maar ook met de opbouw van een menswaar dig bestaan. Helpt u mee? Postbus 1041,5200 BA 's Hertogenbosch. Telefoon (073) 144544 Als zaterdag in Almere het start schot valt voor de jaarlijkse hele triathlon om het nationaal kam pioenschap, bevindt Jannie Vas ters zich niet onder de deelnemers. De Holtense triathlete laat weten dat haar konditie enigermate te wensen over laat: „Het gaat de laatste tijd wat minder. Ik heb af gelopen winter te weinig looptrai ningen gedaan en heb bovendien wat blessures gehad." Vasters kwam wel uit op de kwart triathlon in Holten en deed ook enkele ma len mee aan een halve triathon. Of zij volgend jaar wel start in Almere valt naar haar zeggen nu nog niet te voorspellen. In Sanne van der Spek (13) is Hol ten evenwel toch vertegenwoor digd op het triathlonfestijn. Zij het op de jeugdtriathlon over een af stand van 200 meter zwemmen, 12 kilometer fietsen en 2 kilometer lopen. Sanne is goed gemotiveerd en hoopt uiteraard op een gunstige eindklassering. Zij weet zich in elk geval verzekerd van de aanmoedi gingen van de vertegenwoordigers van de Stichting Triathlon Holten, die evenals vorig jaar acte de pré- sence geven in Almere. Wie o wie heeft enkele weken gele den de bij hierbij afgedrukte in de brievenvus van Gerrit Schöppers gedeponeerd? Tot zijn grote verba zing trof Gerrit de prent aan zon der begeleidend schrijven. Het ver moeden bestaat dat het een foto betreft van Schöppers senior in zijn jongere jaren. Navraag bij fa milie bleek echter geen ophelde ring te verschaffen. Vandaar zijn verzoek. Mocht u er meer over we ten, neem dan even kontakt op met Schöppers. Hij is u er dankbaar voor. Gerrit woont aan de Hoffes- straat 3 en is telefonisch bereik baar onder nummer 63307. Maaike Paalman, Annerieke Klein Velderman en Paul de Rooy zetten zondagmiddag 28 augustus alles op alles tijdens de regionale finale van het VARA-Kindersongefesti- val in het 'VEC' (Verenigings- en Evenementen Centrum) in Goor. Het drietal zong zich eind juni naar de top tijdens de provinciale voor ronde in dorpshuis De Bosc hkamp. Allen met een verschillend nummer uit het bekende repertoi re van Kinderen voor Kinderen. In Goor gaan de drie Holtense co ryfeeën de strijd aan met de drie besten van de voorronde in Gelder land en Flevoland. Van de negen regiokandidaten mag er uiteinde lijk één door naar de landelijke televisiefinale in de herfstvakan tie. Met een twee man sterk achter grondkoortje gaat Maaike vóór winst met het nummer 'Treuzel- techniek', Annerieke probeert het met het liedje 'Vakantie in Italiè'. Paul de Rooy, zoon van oud-wiel renner Theo de Rooy kreeg in Hol ten de zaal plat met zijn overtui gende vertolking van het nummer 'Groen'. De jury prees hem destijds om zijn bijzondere uitstraling. Ho pelijk valt hem zondag eenzelfde beoordeling ten deel. De kandida ten nemen tussen 11.30 en 13.00 uur deel aan de generale repetitié. De finale begint om 14.00 uur en wordt gepresenteerd door Henk Westbroek. Het VEC is gevestigd aan De Hofte 5 in Goor. Wie de Holtense kandidaten wil aanmoe digen betaalt 5 gulden entree. Nijverdaiier Pasman kan opge lucht ademhalen: in navolging van de gemeente Hellendoorn heeft hij nu ook van de gemeente Holten ontheffing gekregen om op zand wegen op de Sallandse Heuvelrug te rijden, die normaal gesloten zijn voor gemotoriseerd verkeer. Pas man is tevens voorzitter van de vereniging 'Een Stap Vooruit', voor beenprothesegebruikers in Gelderland en Overijssel. De ont heffing is gevolg van 'gelijk trek ken van beleid' in de twee gemeen ten. Volgens wethouder Eb van Schooten 'was Hellendoorn op dit punt al verder dan Holten'. Van Schooten besloot met zijn collega G.J.A. Mens ink (Hellendoorn) tot overleg na herhaald verzoek van Pasman. Bij dat overleg was Pas man zelf aanwezig, evenals de lo kale ouderenorganisaties. Vanuit Holten was de Stichting Welzijn Ouderen vertegenwoordigd. Pas man heeft dan wel zelf zijn ziri, maar aan de doelstelling van de vereniging om voor alle houders van een parkeerkaart voor invali den en voor oudere minder validen met een speciale vergunning van de Stichting Welzijn Ouderen is niet tegemoet gekomen. Van Schooten desgevraagd: „Ieder die denkt voor zo'n ontheffing in aan merking te komen moet een aan vraag indienen. Wij beoordelen ie der geval afzonderlijk." U en UTD: Ondernemen met visie U als rundveehouder maakt plannen voor uw eigen bedrijf. Om steeds goed in te spelen op de marktsituatie. Ook wij kiezen voor een planmatige aanpak als het gaat om mengvoeders en advisering. Daarvoor hebben wij het JongveePlan, het MelkveePlan en het VleesPlan ontwikkeld. Zodat u met UTD het resultaat van uw bedrijf kunt verbeteren. Dorpsstraat 22 8111 AD Heeten. Telefoon 05726-25 61 Elly Geerdink uit Gelselaar toon de zich dinsdagavond de beste van het Hoolter songfestival tijdens het jaarlijkse Zum Hoolter Bock op de bomvolle Smidsbelt. Geer dink trad voor het voetlicht met het nummer 'You were my friend'. Niet eenvoudig, maar volgens jury voorzitter Bennie Weijel van het Enschedese artiestenbureau BVM zuiver gezongen. Aan haar presen tatie kon echter wel het één en ander worden gesleuteld. Zum Hoolter Bock bleek wederom een schot in de roos. Met zijn Holtense Boerendansers tekende organisa tor Dick Plekkenpol voor een pri ma avond, getuige de aanwezig heid van naar schatting 1000 be zoekers. Uitsmijter van de avond was Amsterdammer Harry Slin ger, oud-zanger van de groep Druk werk. Hij luidde Zum Hoolter Bock op de van hem bekende 'Mokumse' wijze uit. Niet alleen de voltallige jury, ook Plekkenpol zelf was van mening dat het niveau van het festival ver beneden dat van vorig jaar lag. Ook het feit dat vijf deelnemers, van wie vier op het laatste mo ment, afhaakten, deed geen goed. Die vier waren alle ingeschreven door een artiestenbureau uit Den Ham. Van de plotselinge afmel ding vermoedde Plekkenpol wel een reden. Welke, daarover liet hij zich niet uit. Geen 16, maar 11 deelnemers. Het betekende eniger mate improviseren: wat langere in termezzo's van het uitstekende showorkest Alpha, dat gedurende de pauze van het songfestivial met een aantal meezingers zelfs meer stemming onder het publiek wist te krijgen dan de festivalkandida ten. Jammer was dat het geluid aan de harde kant was. Bij het begeleiden van de solisten resul teerde het nogal eens in hinderlijk overstemmen. Wie daar absoluut geen last van had was Splose Joke Vruggink. Met haar volumineuze, soms rauwe stemgeluid, durf, uit straling en boeiend optreden sleepte zij de tweede prijs in de wacht, evenals de persprijs. Een gezamenlijk initiatief van Dagblad Tubantia, Deventer Dagblad en Holtens Nieuwsblad. De publieks prijs ging naar de groep Moeders Mooiste uit Gouda, terwijl de aan moedigingsprijs bestemd was voor Henk Meuleman. Vanwege ruimte gebrek volgende week een uitge breider verslag van het festival.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7