Hoofdveld Vletgoor 'op de schop' Koperen Herman in zonnetje gezet Programma van Blauw Wit Laatste vlucht Orgel - jonge duiven concert Ruimtestudie Waerdenborch Wijnavond topper van ondernemers OKIA klaar voor kampioenschappen HELP HELPEN GIRO 6868 Jaaragenda A-elf voor Blauw Wit Opening De Waerdenborch HOLTEBÉS NIEUWSBLAD Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Holten25 augustus 1994 DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1994- Op het voorlaatste toernooi om het Oostelijk Kampioenschap in Eibergen, kwam het 640 kg A- team zijn depressie te boven. Ook de andere ploegen lieten zich goed gelden, zodat het klassement er voor volgende week voor OKIA zeer veelbelovend uitziet. Het 640 A-team begon direkt tegen de grootste tegenstander, Eiber- gen. Onder grote spanning ging men naar het touw, waar bleek dat dit toch nog iets te zwaar was. Beide punten gingen dan ook naar het andere team. Niet ontmoedigd wist OKIA wel alle overige punten binnen te slepen. De Eibergenaren echter waren door de zware trek- beurten dusdanig van hun stuk gebracht, dat ze enkele steken lie ten vallen. Daardoor kon het A- team uitlopen tot 7 punten met nog slechts één toernooi voor de boeg. Ook het B-team van OKIA in de 640 kg-klasse maakt furore. Hoe wel dit team aanvankelijk enkele startproblemen kende, is dit nu overwonnen. Ook hier bleek de grootste concurrent Eibergen, waarvan de punten werden wegge geven. Verder bleek Bathmen iets te lastig voor de Holtense man schappen en werd met een gelijk spel volstaan. De rest werd met volle kracht binnengesleept. Hier door is met de huidige derde plaats ook voor dit team de kans om op het ereschavot te komen, zeer groot geworden. De 680 kg B-combinatie is evenmin voor een kleintje vervaard. Zij wist de voorsprong vast te houden. Het enige probleempje waarmee ook deze ploeg geconfronteerd werd, was (hoe kan het ook anders) Ei bergen. Ook dit team liet met een gelijk spel een puntje liggen. De rest werd vlot binnengehaald. Ten slotte de jeugd. Ook deze deed haar naam eer aan. Het A-team behaalde een volle bak, waardoor de voorsprong nog verder uitliep. Ook het tweede team presteerde met 8 punten zeer naar wens. Uitslag: Heren 640 kg A: 1OKIA 14 (97); 2. Eibergen 10 (90); 3. Vios Bisons 10 (82); 4. Heure 14 (73); 5. Olden Eibergen 4 (52); 6. Oosterwijk4(51); 7. Erichem8en Vorden 8 (29); 9. Cambrinus 0(1). Heren 640 kg B: 1 Eibergen 16 (103); 2. Herwijnen 0 (82); 3. OKIA 13 (67); 4. Olden Eibergen 9 (62); 5. EHTC9(53); 6. Bekveld 12(51); 7. Bathmen 4 (39); 8. Heure 4 (36); 9. Koffiejongens 5 (11). Heren 680 kg B: OKIA/Halfwegboys 11 (80); 2. Eibergen 11 (66); 3. Koapmanboys 8(56); 4. DES 6 (45); 5. Treklust (4 (23); 6. EHTC 2 (16); 7. Noordijk 0 (9). Jeugd: 1. OKIA 114 (912. Erichem 12 (84); 3. Heure I 10 (67); 4. Olden Eibergen 6 (63); 5. OKIA II 8 (44); 6. cibergen 6 (34); 7. Bekveld 0 (31); 8. Heure II 0 (23). Volgende week start de firma De Enk uit De Steeg met de hoogs tnoodzakelijke werkzaamheden aan het hoofdveld van sportpark 't Vletgoor. Het veld wordt inmid dels niet meer gebruikt. Deze week is de grasmat 'doodgespoten'. Voor wedstrijden wordt tijdelijk uitge weken naar veld 2 en veld 3, die beide voorzien zijn van nieuwe du gouts: twee per veld. De dugouts zijn gerealiseerd door de eigen on- derhoudsmensen van ZW Blauw Wit '66: de vut'ers Henk Stam, Ger- rit Jan Klein Nagel voort en Jan ter Brake. De dugouts op het hoofd veld blijven gehandhaafd, maar worden wel voorzien van een nieu we, betonnen dakbedekking. Wethouder sport Bets Rensen laat weten dat het doodspuiten van het gras noodzakelijk is alvorens de grond bewerkt wordt. Volgens Rensen-wordt uitsluitend te werk gegaan met verantwoorde midde len. Eenmaal doodgespoten moe ten de medewerkers van De Enk zeven dagen geduld hebben alvo- De wijnavondlpreuverie is door de jaren heen een absolute topper geworden uit het programma van de HHV-aktiviteitencommissie (Ar chief) Donderdag 8 september staat Hol ten weer in het teken van de wijn markt, tevens preuverie. Door de jaren heen een absolute topper uit het programma van de aktiveitei- tencommissie van de Holtense Handelsvereniging met ditmaal deelname van totaal zo'n 40 stand houders. Druk, gezellig, dus volop sfeer. De wijnavond/preuverie is te gelijk een soort aanzet tot de Keu- nefeesten, die diezelfde avond van start gaan met de Veronica Drive In Show. Met het oog op de wijna vond wordt de Smidsbeldt sfeervol ingericht. Aan weerszijden ver schijnen lange tenten met een overdekt middengedeelte. In die tenten de ruim acht themadeelne mers (onder wie 't Klavier, AC- restaurant, Albert Heijn, C1000, vishandel Reinaardus en bakkerij Nijkamp), die het publiek een drankje en een hapje aanbieden. Het plein wordt eveneens aange kleed met een terras, compleet met sfeervolle Parijse lantaarns. In ver band met de wijnavond wordt de Dorpsstraat tussen Boer Biet en de Schuppert Mode vanaf circa 17.30 uur voor doorgaand verkeer afge sloten. Vanaf 19.00 uur wordt daar een braderie gehouden met deel name van diverse plaatselijke on dernemers. Ook diverse oude am bachten zijn te bewonderen, zoals de Eerste Hoogeveense Houtsnij ders Club, De Gelderse Klok en het Oude Ambachts- en Hobbygilde uit Goor. Wie van modelspoor- bouw houdt kan ongetwijfeld te recht bij de handelaar in gebou wen, viaducten en overige zaken die bij de modelspoorbouw worden gebruikt. Alles zelf gemaakt. Naast enkele non-profit instellingen zijn ook de VW en de Oudheidkamer Hoolt'n van de partij. De laatste met dia's op een groot beeld scherm. Voor de jonge bezoekers is het draaimolentje uit de Holtense buurtschap Espelo aanwezig. Mu ziek is er van showorkest Satur- nus. De wijnavond is gratis toegan kelijk en duurt van 19.00 tot 10.00 uur. Voor zijn dagelijkse werkplek werd koperen Herman met aan zijn zijde Jos en Annemie Kamphuis door onze fotograaf vereeuwigd. Foto Ten Velde) rens het eigenlijk werk te begin nen. Naast het frezen van de grond, wordt deze tevens losgetrokken met een tandcultivator. Eén van de bewerkingen waar Rensen na zijn aantreden op aangedrongen heeft: „Dat is speciaal bedoeld om de toplaag met een als het ware ondoordringbare constructie, los te halen. Op die manier wordt de grond luchtiger. Bevorderlijk voor een betere beworteling. De draina ge wordt Op circa 40 tot 45 cm diepte aangelegd. De buizen ko men dichter op elkaar dan voor heen. Rensen: „Voorheen bedroeg de onderlinge afstand vier meter, nu wordt dat drie meter." Als alles meezit voor de nieuwe grasmat in de tweede helft van september in gezaaid. Volgens Rensen een uit stekende periode van het jaar: „De wortels kunnen zich dan voldoen de ontwikkelen om bestand te zyn tegen de winter. "Als het een beetje mee zit, verwacht Blauw Wit-voor- zitter Gerhard Kolkman het hoofdveld na de winterstop weer in gebruik te kunnen nemen. Je vakantie is amper begonnen en je werkgever roept je terug voor een 'werkbespreking'. Dat lot viel maandag Herman Teeselink ten deel. Verre van enthousiast begaf hij zich richting de dagelijkse werkplek: eetcafé 't Klavier/snack bar 't Klavertje. Eenmaal binnen vielen hem de schellen van de ogen, want tot zijn verrassing trof hij er familie, collega's en enkele stamgasten die hem vanwege zijn 12Vfe-jarig jubileum in het zonnetje wilden zetten. Ongebruikelijk bij koper, toch was het Holtens Nieuwsblad er ditmaal bij wijze van uitzondering bij. Teeselink trad in februari 1982 in dienst bij Jos Kamphuis. Stapte als het ware over van het toenmalige restau rant/snackbar Dikkie van de firma Dikkers. Kamphuis nam het 'dub- belbedrijf destijds over en voegt daar aan toe dat Herman hem de fijne kneepjes van het horecavak bijbracht. De gediplomeerde jubi laris is sinds enkele jaren officieel leermeester. Een rol die hem uit stekend af gaat. Koperen Herman voelt zich als een vis in het water achter de tap en de snackcounter: „Leuk en afwisselend werk, pretti ge collega's en prima kontakten met de stamgasten." Teeselink wijst op de enorme vooruitgang van het bedrijf sinds de verbou wing van enkele jaren geleden: rui mer en een stuk efficiënter. Ter aanvulling van zijn aanzienlijke verzameling model 2 CV-tjes, ver rasten de medewerkers hun kope ren collega met een mini Lelijk Eendje. Kamphuis bood hem een kast voor zijn muziekinstallatie aan en een envelop met inhoud. Namens de Koninklijke Horeca- bond mocht hij Teeslink de kope ren 'horecamedaille' met bijbeho rende oorkonde uitreiken. HET NEDERLANDSE RODE KRUIS DEH HAAG OFHETMnK/BIROnummER üflfl UUI PLAATSELIJKE AFDEUN6 Donderdag 25 augustus: 19.00 uur: Sportclub Teuge 1-Blauw Wit 1 (onder voorbehoud); 19.00 uur: Hector 4-Blauw Wit 3; 19.00 uur: Blauw Wit 4-Nieuw Heeten 4; Za terdag 27 augustus: 14.30 uur: Blauw Wit 1-Oeken 1; 12.20 uur: Blauw Wit 2-Oeken 2; 14.30 uur: Blauw Wit 3-Sportclub Teuge 3; 14.30 uur: Blauw Wit 4-Sportclub Teuge 4; 14.30 uur: Sportclub Teu ge 6-Blauw Wit 5; 14.30 uur: Avanti (Twello) 5-Blauw Wit 7; Dinsdag 30 augustus: 19.00 uur: Blauw Wit 2-Hector 3; Zater dag 27 augustus: Heeten Dl-Blauw Wit Dl 10.00 uur; Dinsdag 30 augustus: 19.00 uur, Blauw Wit2-Hector 3; 19.00 uur, Almen 3-Blauw Wit 6. Woensdag 31 augustus: 18.45 uur, Witkampers D2~Blauw Wit D2; 18.45 uur, Blauw Wit E2-Witkampers E2. Za terdag 3 september: Blauw Wit Dl- A.B.S. Dl 10.00 uur: Woensdag 8 september: Blauw Wit Dl-Wit- kampers Dl 18.45 uur. Donderdag 1 september: Witkampers D2- Blauw Wit D2 18.45 uur; Zaterdag 3 september: Blauw Wit D2-A.B.S. D2 10.00 uur; Zaterdag 27 augus tus: Blauw Wit El-Heeten El 10.00 uur. Zaterdag 3 september: A.B.S. El-Blauw Wit El 11.00 uur; Woens dag 8 september: Witkampers El- Blauw Wit El 18.45 uur; Woensdag 31 augustus: Blauw Wit E2-Wit- kampers E2 18.45 uur; Zaterdag 3 september: Blauw Wit E2-A.B.S. E2 11.00 uur; Blauw Wit Fl-Wit- kampers PI 10.00 uur. Zaterdag 3 september: A.B.S. Fl-Blauw Wit F1 11.00 uur. AUGUSTUS 27 augustus: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 30 augustus: viswedstrijd junioren HSV De Rietvoorn SEPTEMBER 4 september: viswedstrijd senioren HSV De Rietvoorn 8 september: wijnavond Smidsbelt 9/10/11 september: Keunefeest 9 september: Open huis Bosc hkamp 10 september: vrijmarkt suppor tersvereniging HMV 13 september: excusrsie Kunst en Cultuur naar Gasunie-kantoor Groningen 17 september: MAC-Erwincross 18 september: viswedstrijd senio ren HSV De Rietvoorn; MAC trek kersiep 24 september: Holterbergherfst- toer; reünie 25 jaar De Schure 25 september: viswedstrijd senio ren HSV De Rietvoorn; reünie 25 jaar De Schure OKTOBER 1/2 oktober: MAC Nacht om Hol ten 9 oktober: MAC klassieker toerrit 10 oktober: lezing Kunst en Cul tuur in De Boschkamp 14 oktober: Première COC met 'Een Griekse tragedie' 15 oktober: COC met 'Een Griekse tragedie' 29 oktober: Diepe Hel Holterber- gloop NOVEMBER 2 november: literaire avond met Max Dendermonde voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 5 november: speelgoedbeurs peu terspeelzaal 12 november: Elfde van de Elfde in De Poppe. 22 november: schrijfster Carolijn Visser in de bibliotheek 25 november: leerlingenconcert MOC Holten in NH kerk; concert Holtens Gemengd Koor 26 november: najaarsconcert HMV in sporthal; MAC-feestavond DECEMBER 6 december: MAC-bijeenkomst klassiekers 12 december: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 26 december: MAC Kerstpuzzelrit 1995 JANUARI 16 januari: literaire avond met Si mon Vinkenoog voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 15 februari: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp 11 maart: vooijaarsconcert HMV in De Kandelaar 22 maart: lezing voor Kunst en Cultuur in De Boschkamp Het eerste van Blauw Wit heeft de training onlangs hervat. Zaterdag 10 september wordt de competitie geopend met een uitwedstrijd te gen Vesos. De eerste, weliswaar kortstondige blessures, zijn alweer genoteerd. Volgens voorzitter Ger hard Kolkman is het team echter 'supergemotiveerd, duidelijk ge brand op winst'. Twee jaar lang had Blauw Wit geen Al -elftal. Met ingang van dit sei zoen is daar verandering in geko men. Getraind door Apeldoomer Rein de Haan hoopt de ploeg in de regioklasse hoge ogen te gooien. De meeste jongens zijn al jaren lang verbonden aan de Holtense zaterdagclub. Jeugdcommissielid Dick Beldman: „Veelal gestart als pupil, nu A-junior. Een goed gemo tiveerd team met over enkele jaren een behoorlijk potentieel voor het eerste." De laatste vlucht van de jonge dui- vencompetitie beloofde vooral een zinderend verloop te krijgen. Door dat er slechts 29 en 752 in respectie velijk de vereniging en het rayon werden ingekorfd, was het enkel mogelijk zes prijsduiven te klok ken. Met acht deelnemers moesten derhalve minimaal twee duiven melkers het zonder punten stellen. Bovendien was er een enorm pun- tenverval waardoor grote ver schuivingen in de standen konden ontstaan. Om 10.30 uur werden de duiven van De Bergvliegers in Reims gelost. Met een gemiddelde snelheid van ruim 80 km/uur arri veerde de eerste duif in het hok van Henk Jansen, die daarmee het kampioenschap in de wacht sleep te. Henk Wansink eindigde als tweede en behaalde met zijn jonge duiven het aangewezen kampioen schap. De eerste twee duiven van genoemde duivenmelkers behaal den ook in rayonsverband met de 5e en 21e prijs goede resultaten. Gert Kwintenberg wist de 3e en 6e prijs te bemachtigen en veroverde tevens een 3e plaats in het onaan gewezen klassement. Marinus Lo- deweges klokte de vierde duif, ter wijl Erik Veneklaas met de 5e prijs voldoende punten hinnmbaal^p voorde tweede plaats aangewezen. Koploper René Bannink zag door deze vlucht het onaangewezen kampioenschap aan zich voorbij gaan en moest zich troosten met de 2e plaats. Ook de Comb. Juijens behaalde geen prijs, maar hield voldoende punten over voor de 3e plaats aangewezen. Vanaf 1 augustus is de fusie tussen de Scholengemeenschap Holten en het Thomas Ainsworth College uit Goor officieel een feit. De twee onderwijsinstellingen vormen dan samen één nieuwe brede scholen gemeenschap De Waerdenborch voor vwo, havo, mavo en vbo. Het eerste schooljaar van De Waerden borch zal maandag 5 september in de Holtense hoofdvestiging offi cieel worden geopend door J. ten Wolde, inspecteur van het voortge zet onderwijs. Tijdens die bijeen komst zullen ook burgemeester D.J. Verhoeven en rector L.G.M. van Minderhout een woordje spre ken. 1Bouwvergunning is verleend voor: - bouw mestopslagkelder bij Rijssenseweg 3. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende melding- plichtige bouwwerken: - bouw fietsenstalling bij Vianenweg 128a - uitbreiden keuken woning Markepad 5; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13,7451 AA Holten. Spreekuur burgemeester De burgemeester is veminderd op maandag 29 augustus a.s. spreekuur te houden. Wet Milieubeheer. Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen met vergunning aanvraag. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 29 augustus 1994 tot en met 3 okto ber 1994 op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur, ter inzage de ontwerp-beschikkingen met vergunningaanvraag ingevolge de Wet Milieubeheer van: 1G.J. Jansen, Jeurlinksweg 18 te Holten tot het veranderen van het varkensfokbedrijf en schapen- bedrijf annex opslag van dieselolie 2. G. J. A. Tuitert, Beumersteeg 17 te Holten tot het veranderen van het varkensfokbedrijf, rundveefok- en rundveemelkbedrijf annex opslag van dieselolie De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de ver gunning onder voorwaarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht binnen een vijf weken na de datum van terinzage- legging. De bezwaarschriften moeten bij Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten worden ingediend vóór 3 oktober 1994. Mondeling bezwaar kan worden ingebracht op een openbare zitting op verzoek tot aan het einde van de bovenvermelde termijn van 5 weken. Alleen zij die tijdig bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep instellen tegen de beschikking bij de A'fdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Wet Milieubeheer Melding artikel 8.41 WMB. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het oprichten van een inrichting waarop van toepassing is een Algemene Maatregel van bestuur door 1J. B. Stukker, Julekesweg 5 te Holten tot het van toespassing worden van het Besluit Horecabe drijven Milieubeheer op een reeds opgericht horecabedrijf aan het adres Holterbergweg 7 te Holten. 2. H. Awad, Otto Klempererstraat 80 te Hengelo O. tot het van toepassing worden van het Besluit Horecabe drijven Milieubeheer op een reeds opgericht horecabedrijf aan het adres Kerkstraat 28 te Holten. Eisen. Deze inrichtingen dienen te voldoen aan de eisen gesteld in de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit Horecabedrijven Milieubeheer. Ter inzage. De melding ligt vanaf 29 augustus 1994, gedurende 5 weken (tot 3 oktober 1994) ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Milieu tijdens kantooruren (08.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot het indienen van be zwaren c.q. het instellen van beroep kunt u verkrijgen op ge noemde afdeling ter gemeentesecretarie. In de gereformeerde kerk De Kan delaar geven André Knevel en Jan Willem Docter vrijdag 26 augustus een bijzonder orgelconcert. De or ganisten wisselen elkaar telkens af. De in Canada wonende en wer kende Knevel komt ieder jaar naar Nederland voor een reeks concer ten. Uniek aspekt is dat hij Holten voor één van zijn concerten uitge kozen heeft. Knevel blinkt uit in zijn vertolkingen van 'grote mees ters' en is bovendien voortreffelijk in het improviseren van psalmen en andere geestelijke liederen. Zijn spel wordt gekenmerkt door enorm enthousiasme, kracht, ge voel en virtuositeit. De Enschedeër Jan Willem Docter verzorgde al eerder enkele concerten in De Kandelaar. Uitvoeringen die zeer tot de verbeelding spraken. Op het programma van Knevel staan naast enkele improvisaties onder meer een sonate van Chr. Bach, een Toccata en variaties op een thema van Paganini. Docter speelt onder meer een Fantasie op psalm 42, een Scherzo en een Andante en fuga/fanfare. Het orgelconcert be gint om 20.00 uur en is gratis toe gankelijk. Om in de kosten te voor zien wordt na afloop wel een kol- lekte gehouden, die tevens ten goe de komt aan het orgelfonds. In verband met de toekomstige verbouwing/uitbreiding van de nieuwe, brede Scholengemeen schap De Waerdenborch, voortge komen uit de fusie tussen de Scho lengemeenschap Holten en het Thomas Ainsworth College in Goor, heeft het Deventer architec tenbureau Kristinsson van B en W opdracht gekregen een ruimtestu die te maken naar het straks beno digde aantal vierkante meters en het gewenste type lokalen. Reke ning houdend met de toename van het aantal leerlingen, liet rector L.G.M. van Minderhout eind mei al weten dat in Holten circa 15 loka len worden bijgebouwd met vijf werkplaatsen voor het beroepson derwijs, bij de nevenvestiging in Goor gaat het om ongeveer 12 lo kalen. Met de totale nieuwbouw is een bedrag van circa 16 miljoen gemoeid. Zodra de bouw van de nieuwe vleugel in Holten begint moetennoodlokalen achter bet ge bouw (D- en E-lokalen) worden ge sloopt. De nieuwbouw verschijnt namelijk op die plek. Het is geen geheim dat Holten hoog op de 'planningslijst '95' voor nieuw bouw staat van het ministerie van onderwijs. De werkzaamheden kunnen evenwel pas aanvangen als de financiële middelen beschik baar zijn, vermoedelijk niet voor eind volgend jaar. In verband met het tekort aan lokaalruimte als de noodlokalen niet meer beschik baar zijn is de schoolleiding naar stig op zoek naar tijdelijke huisves ting. Volgens Van Minderhout kan een deel wellicht in het hoofdge bouw worden ondergebracht, maar moet er zeker extra ruimte komen. Zoals bekend is daarvoor de Dorpsschool in beeld. Schoollei ding en schoolbestuur (B en W) hebben inmiddels overlegd. De uit komst daarvan is oofae- •avtami*,.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5