Frühschoppen luidt Keunefeesten uit HÉÈSiT Vermaak voor jong oud op Sploder feest en Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag r I HOLTENS NIEUWSBLAD Boh Foi Toch en Eschbloazers Uit het politierapport dankbaar? dineetje! sifi The Twins in Klavier Houseparty Minder druk dan vorig jaar .,er BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Burgerlijke stand Brods hoes l GERAN DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1994. .3 Met het Frühschoppen op zondag 11 september luidt de bel voor de laatste ronde van de Keunefeesten 1994. Nog eenmaal kan Holten on geremd uit haar dak gaan met de ongetwijfeld opzwepende muziek van de razend populaire groep Boh Foi Toch en blaaskapel De Eschbloazers. Beide bands zagen de combinatie wel zitten en tre den afwisselend op. Opnieuw een weloverwogen keus van de Keunefeestcommissie, die daarmee inspeelt op de muzikale voorkeur van jong en oud. „We wilden als vanouds swingend de pan uit," verklaart voorzitter Wim Dogterom van de Keunefeestcom missie. De organisatoren lijken daar op voorhand al in geslaagd. Sinds de introductie op de Keune feesten is het Frühschoppen sowie so een geslaagd slotfestijn. Tal van Holtenaren bevolken telkens de tent op de Kalfstemransweide om nog eenmaal spontaan in te haken en mee te deinen naar de klok van 15.30 uur, het onverbiddelijke slot van het feestweekeinde met een dankwoord van voorzitter Dogte rom. Wie zondag wil aanschuiven bij het Frühschoppen kan vanaf 11.30 uur terecht in de feesttent op de Kalfstermansweide, de toe gangsprijs bedraagt 15 gulden aan de kassa, een tientje in de voorver koop. En dat inclusief koffie met koek. Boh Foi Toch Dè publiekstrekker van het Früh schoppen is dit jaar zonder enige twijfel de groep Boh Foi Toch. In 1989 opgericht door Jan Manschot, oud-drummer van de Achterhoek- se rockgroep Normaal, samen met trekharmonicaspeler Hans Keu per, gitarist Ferdi Joly en bassist Willem te Molder. Begonnen als geintje, is de groep in ijltempo uit gegroeid tot een belangrijk ele ment in de muziekwereld van het oosten des lands. Muziek met ca jun, zydeco en Tex-Mex als basis. Na enige tijd werd het eigen werk belangrijker met duidelijk 'ooster se' invloeden. Polka en mazurka doen het goed in het repertoire, Restaurant-Partycentrum V Zonder enige tnrijfel zorgt de groep Boh Foi Toch zondag 11 september voor een volle bak. tijdens het afsluitende Frühschoppen waarmee Boh Foi Toch een breed publiek weet te bereiken. De in 1981 geformeerde, acht man sterke blaas- en stemmingskapel De Eschbloazers staat onder lei ding van de bekende Enschedese trompettist Gerard Keizer. Begon nen als boerenkapel, is de band nu een veelgevraagde kwaliteitsinfor matie met grotendeels conservato riumgeschoolde musici. Op het repertoire Tiroler, Egerlander/Mo- ravanka en vaderlandese volks muziek, evenals dixieland, rock and roll en Zuidamerikaanse mu ziek. De voorverkoop voor de Keune feesten is nog altijd in volle gang. Zowel losse kaarten als passe-par- touts (30 gulden) zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke VW, de horeca bedrijven en Novalux Van de Maat. Op 17 augustus werd er bij de poli tie melding gemaakt van een po ging tot het wegnemen van enkele kratten met lege flessen, bij woon- en zorgcentrum Diessenplas. De twee daders die door een werk neemster betrapt werden gingen op de loop. Hun signalement is bij de politie bekend. Op 15 augustus werd een vrouw tijdens het winkelen bij de C1000 van haar portemonnee bestolen. Tijdens het winkelen had zij haar boodschappentas met daarin de portemonnee in het winkelwagen tje gelegd. Toen zij wilde betalen bleek de portemonee verdwenen. Vermoedelijk is het feit gepleegd bij de groenteafdeling. Op 17 augustus werd aangifte ge daan van een fietsendiefetal. De afgesloten fiets van het merk Gi ant, kleur blauw stond bij het NS- station. De diefstal werd gepleegd op 14 augustus. Op 18 augustus werd aangifte ge daan van een inbraak in een recre atiebungalow op park Twenhaars- veld. De inbraak werd gepleegd terwijl de bewoners de hond uitlie ten. De daders kwamen binnen door een raam te forceren. De buit was een bedrag van f 260,-. Tevens werden ook de bewoners van een andere recreatiewoning op ditzelf de park het slachtoffer van in braak. Hier kwam men binnen door de deur open te breken. De buit was hier f70,- en een bankpas. Op vrijdag 12 augustus werd aan gifte gedaan van openbare schen nis. Het feit werd gepleegd op de Postweg omstreeks 16.00 uur. Daar trok een man met ontbloot onderli chaam de aandacht van een passe rende fietster. Zij meldde dit ver volgens bij de pohtie. Vermoede lijk was de man met een goudkleu rige personenauto. Op 18 augustus werd aangifte ge- dan van diefstal uit een aan de Eekhoomweg geparkeerde auto. Via het rechter achterportier ver schafte men zich toegang tot de auto. Hieruit werden twee hand tassen ontvreemd. De auto stond bij de Canadese begraafplaats. Op 22 augustus werd door een in woner van Rijssen gemeld dat men in het afgelopen weekeinde een deuk in zijn auto had geschopt. De auto stond geparkeerd aan de Dorpsstraat ter hoogte van 't Kla vertje. Ook werd er het afgelopen week end tijdens het feest in Espelo een auto vernield van een Holtenaar. Men ontdekte bij thuiskomst dat ook hier een deuk in het rechter portier zat. Getuigen kunnen zich melden. Zaterdagavond 20 augustus is er geen optreden op het terras van 't Klavertje. Daarentegen treedt za terdag 27 augustus vanaf 21.00 uur in eetcafé 't Klavier de formatie The Twins uit Nieuw Heeten op met onder anderen Jenny Hutten. Aanvang 21.00 uur. De toegang is gratis. Het duo maakt brengt feest muziek en nummers uit de Top 40. De optredens houden verband met het 121/2-jarig jubileum van eige naar Jos Kamphuis in Holten. Zaterdagavond 27 augustus kun nen liefhebbers van housemuziek volop aan hun trekken komen in bar-dancing De Waag aan de Waagweg. Van 20.00 tot 3.00 uur is er een daverende 'Magie House Party' met medewerking van de disckjockey's Louis Bee en Koka. Zij staan garant voor enerzijds ste vige housemuziek met The Har dest Hardcore, anderzijds het wat rustiger genre met The Best Mel low. De houseparty is gratis toe gankelijk. Sierhekwerk Schoorsteenkappen Zonnewijzers Rozenbogen Tuinverlichting Brievenbussen Dannenberg 44a 7461 TL Rijssen tel. 05480-1 87 93 Lang leve de lol luidde afgelopen weekeinde het devies op het school- en volksfeest in Espelo. De Sploders eigen zijn ze daar volop in geslaagd. Ofschoon het totaal aantal bezoekers volgens feest commissielid Wim Toorneman iets beneden dat van vorig jaar lag, konden de organisatoren te vreden in hun handjes knijpen: een geslaagde revue, een prima optocht en zowel zaterdagavond als zondag een volle bak in de feesttent aan de Espelodijk. Al leen het optreden van de Sterkste Man van Nederland Berend Ve- nenberg viel wat tegen. Minder spectaculair dan verwacht en ook relatief matige interesse langs de zijlijn. De oorzaak van de geringere druk te viel moeilijk te achterhalen. Toorneman wees onder meer op aktiviteiten in Nieuw Heeten. Ook het aantal deelnemers aan de volksspelen bleef achter bij dat van voorgaande jaren. Deson danks een vol programma dat voor veel vermaak zorgde. Of het evene ment met een batig saldo is afge sloten is nog de vraag. Volgens Nog beduusd vanwege de zojuist vertoonde krachtpatserij, kijken twee jeugdige Splosen naar het zojuist door Nederlands sterkste man, Berend Venenberg, moeiteloos verfomfaaide voorwiel en stuur van een fiets Foto Ten Velde) AOW Met het opstellen van het regeer akkoord is er weer veel discussie gekomen over de AOW. Vragen over het wel of niet zijn van een basispensioen van de AOW vor men daarvan de kern. Voor oude ren geeft dit aanleiding tot onze kerheid. Niets is onplezieriger dan onzekerheid over het inkomen. Tot nu toe gelden de oude regelingen. Het regeerakkoord moet worden "vertaald" in regeringsvooistellen, die dan aan het parlement moeten worden voorgelegd. Het laatste woord is er dus nog niet over ge sproken. De oude regelingen zijn echter ook niet erg duidelijk. Er bestaat een regeling voor mensen van 65 die een partner hebben die ook 65 of ouder is en er zijn regelin gen voor mensen die 65 zijn en een jongere partner hebben. Hiervoor bestaan weer 3 verschillende rege lingen op grond waarvan de AOW wordt uitgekeerd. Deze regelingen hebben te maken met de datum waarop iemand 65 jaar werd. Wordt u binnenkort 65 en wilt u weten waar u aan toe bent, dan kunt u informatie vragen bij de Sociale Verzekeringsbank (SVB) in Amstelveen. Dit is namelijk de instelling die verantwoordelijk is voor de uitkering van de AOW. Zij hebben daar gratis foldermate riaal over. De SVB heeft als adres: Postbus 1100, 1180 BH in Amstel veen, telefoon 020-6565656. Vergeten Afgelopen zondag was er op de televisie een eerste uitzending rond het thema "vergeten". Heel ingrijpend werd daar getoond hoe verschillende mensen een vorm van dementie kregen en hoe zij werden verzorgd en opgevangen. Na afloop van de serie werd een telefoonnummer getoond waar u voor hulp en informatie terecht kunt. Dat was de Alzheimerstich- ting: Postbus 100, 3980 CC, Bun- nik, telefoon 03405-96285. Deze stichting heeft ook een telefoni sche hulpdienst. Daarvan is het telefoonnummer 05129-1202. Toorneman springt de immer goed gevulde Normaal-kas meermaals bij om de 'feest-pot' aan te zuive ren. Het Splo-feest bood als vanouds vermaak voor jong en oud. Vrijdag avond de opening met de jubi leumrevue 'Splo löt zich wier höm'. Daarover elders meer. Voor velen werd het aansluitend Kleintje Sploder feest met het Hanska Duo een latertje. Desondanks was heel Splo zaterdagochtend vroeg uit de veren om de traditionele optocht te bewonderen met ditmaal deel name van zo'n 20 disciplines. Op nieuw bleek dat menigeen ruim tijd en-aandacht aan de vormge ving van de inzending had besteed. Jammer was echter opnieuw te moeten constateren dat de ver trektijd ruimschoots werd over schreden. Het publiek moest het geduld bewaren tot even voor tie nen, toen de stoet zich in beweging zette, voorafgegaan door een 'uit gedund' HMV vanwege de vakan tie. Veel waardering was er voor de inzending van de Espelodijk-west: twee wagens met als thema de hek- senjacht van weleer en nu de asiel zoekerkwestie. Terecht beloonde de jury het geheel met een eerste prijs. Die jury werd ditmaal ge vormd door Jos Kamphuis, VW'ster Tineke Wolters en Akke Verhoeven, echtgenote van de bur gemeester die de Splose optocht met zijn kinderen vanaf de zijlijn bewonderde. Zeer tot de verbeel ding sprak ook de inzending van het Trekker Trek Team Splo, ge wijd aan de privéhaven van de Pa lestijnse leider Arafat, compleet met een groep aandacht trekkende 'Arabieren'. In de stoet ook aan dacht voor de tweeling van Bos- school-directeur Ab Waakop Reij- ers, de vier- en vijfling geitjes van de Arfinans, de Reuze Heuvel- wachter, de hete zomer (regen- dans), de bos/heidebrand, de unie ke hoge waterstand in Heihuizen en natuurlijk het kersverse paarse kabinet en de hobbelige Espelo dijk. Op de feestweide aangekomen wa ren er voor de liefhebbers enkele kermisattrakties, waaronder de ei gen Splose draaimolen voor de al lerjongsten. Na de kinderspelen volgden de volksspelen met onder meer een marmottenrace, stoelen dans en het spectaculaire kuipste- ken. Met de komst van De Braand- heultjes werd de sfeer extra gezel lig. Een half uur later dan aange kondigd betrad Nederlands sterkste man Berend Venenberg uit Geesteren de ring op de feest weide. Op het laatste moment in de plaats gekomen van het opstij gen van een heteluchtballon. Niet alleen de publieke belangstelling viel wat tegen, ook het verwachte spektakel met de bekende stoer- doenerij bleef uit. Toch wist Ve nenberg met zijn enorme spier massa te imponeren bij het balk- drukken, boomstam heffen en 'knikkeren' met betonnen kolos sen. Ook het moeiteloos verfom faaien van een vooraf door Anton Reilink geteste fiets oogstte be wondering, evenals de verrichtin gen van enkele stoere Sploders die door Venenberg in de ring werden uitgenodigd. In de avonduren ging Splo uit de bol met de groep De Check. Feest muziek die de stemming er goed in hield. Niet voor niets werd de band tot tweemaal toe teruggeroepen. Het Sploder feest werd besloten met het Frühschoppen. Zo'n 400 buurtschappers genoten in de van wege het mooie weer half open tent van de Edelweisskapelle en na tuurlijk van de onontbeerlijke kof fie, kreentenstoeten en pils. Uitlagen: Kinderspelen: gr. 1: 1. Frank Marsman; 2. Gerjan Lubbersen; 3. Maaike Reilink. gr. 2: 1. Nicole Paalman; 2. Martijn Stevens; 3. Susan Baltes. Gr. 3:1. Monique Paalman; 2. René Arfman; 3. Anita Baltes. Gr. 4: 1. Jos Steegink; 2. Mark Lubbersen. Gr. 5: 1. Gerrit Jan ten Dam; 2. Sandra Marsman; 3. Harmjan Baltes. Gr. 7: 1. Hanne-Marth Everhard; 2. Evelien Luggen- horst; 3. Maarten Krikkink. Gr. 8: 1. Maar ten Lubbersen; 2. Annemiek Toorneman; 3. Marcel Boode. Optocht: Loopgroepen: 1.vriendinnen Dianne Blankena; 2. vrien dinnen Ina Oostenenk; 3. vriendinnen Eve lien Luggenhorst. Kleine wagens: 1. Kinde ren Beumer. Grote Wagens: 1. Espelodijk- west (heksen/asielzoekers); 2. TrekkerTrek Team Splo (Arafat); 3. Buurtvereniging Heihuizen; 4. Marcel Boode, Roy Reilink, Matthijs Toorneman. Marmottenrace: 1. Remco Rensen; 2. Krijn Dekker; 3. Benny Nijenhuis; 4. Joke Stevens; 5. Dinie Ste- gink. Stoelendans: 1. Karin Luggenhorst; 2. Rianne Wesseldijk; 3. Gerrit Blankena; 4. Thea Baltes; 5. Marjan ten Dam. Kuipste- ken: 1. Gerrit Markvoort; 2. Matthijs Toor neman; 3. Joke Stevens; 4. Roy Reilink; 5. Herman Nijland. Ringsteken: 1. Jan Vos; 2. Jan Oostenenk. NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. S.M. Roozenboom 19.00 uur: ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Holtens Fonds Int. Hulpverlening. Uit gangscollecte: kerkvoogdij Diessenplas: woensdag 31 au gustus, 19.00 uur: ds. Roozen- boom GEREF.KERK 9.30 uur: ds. H.P. Mulder 19.00 uur: ds. H.P. Mulder Collecte: Kerk. Kindemeven- dienst groep 3,4 en 5 o.l.v. Ton- nie Heusinkveld; groep 6,7 en 8 o.l.v. Ria Kolkman. Oppas dienst 0-3 jaar: Ans Valster- Paalman, Marieta Withaar, Janneke Boünk; 4-6 jaar: Ria Aanstoot-Stam, Truus Bel- dman-Aanstoot. R.K KERK 10.00 uur: Eucharistieviering in gebouw Irene. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis; zon dag 09.00 uur: H. Mis of woord en communiedienst. Tent IKR (Borkeld) 10.00 uur, H. Bouwhuis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. A.J. Leerink. Col lecte in dienst: Holtens Fonds Int. Hulpverlening. Uitgangs collecte: kerkvoogdij EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 9.30 uur: ds. W. Vons, Rijssen. Uitgangscollecte: plaatselijke diakonie. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 urn- tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: J. Went, M. Samuelstraat 3, En ter. Tel. 05478-1653. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: 08.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 6 20 04. Dierenart senpraktijk Holten, S. Minne- ma, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen, advies of aanmel ding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en ver pleging: 05700-86000; maandag fm vrijdag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uit sluitend voor spoedeisende za ken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat31, uit leen maandag t/m vrijdag 13.00- 13.30 uur. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZUN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-45000; Voor alle storingen w.b.t. gas/elektra 24 uur per dag 06 - 8 99 88 89. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. Vrijdag 26 augustus: 20.00 uur, gratis orgelconcert in De Kan delaar Zaterdag 27 augustus: 20.00- 3.00 uur, houseparty in De Waag; 21.00 uur, The Twins in eetcafé 't Klavier Dinsdag 6 september: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in gebouw Irene. Donderdag 8 september: v.a. 19.00 uur, wijnavond Smidsbelt; 19.30 uur, Scholierenfeest met Veronica Drive-in show tent Kalfstermansweide; Vrijdag 9 september: basis scholenochtend tent Kalster- mansweide; 15.30 uur, Bedrij- venborreluurtje; 20.30 uur, showorkest Rendez-Vous en Corry Konings in feesttent; open huis De Boschkamp Zaterdag 10 september: v.a. 9.00 uur, vrijmarkt op de Smids belt; 14.30 uur, Keunebloasfes- tival; 20.00 uur, Percet Show band en Denny Christian Zondag 11 september: 11.30 uur, koffieconcert met Boh Foi Toch en De Eschbloazers in feesttent Kalfstermansweide. Dinsdag 13 september: 8.15 uur, vertrek excursie Kunst en Cul tuur bij sporthal naar Gasunie- gebouw Groningen Geboren: Nienke Melissa, doch ter van A.G. Wissink en C.J.G. Schoorl; Iris, dochter van B.D. Groteboer en D.W. Kettelarij; Thijs Bertus, zoon van H.J. Ve neklaas en A.M.J. Wolterink. Overleden: N. Veldhuis-van Lindenberg (78); A. Nekkers (84); J. Lodeweges (81) Ondertrouwd: W.A. Haverslag (30) en J. J. Pekkeriet (28).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3