Humor, zang en dans op Splose revue Jeugdhonk Blauw Wit vormt bindend element Holtens iienwsMatL Inzet van tientallen Blauwwitters Politieburo eigendom gemeente Handbal start trainingen ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Reünie in De Schure Concert Stöppelhaene Raaite Holten saar m de scVi0<6 24t.m. 28 augustus Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Splofeest Als vanouds heeft Splo het af gelopen weekeinde gefeest. Toch bleef het aantal bezoekers iets achter bij dat van voor gaande jaren. De reden bleek moeilijk te achterhalen. Tot de hoogtepunten van het feest be hoorden ongetwijfeld de revue, de optocht en de muzikale top pers met De Check en De Edel- weiskapelle. Boh Foi Toch Met het Frühschoppen luidt zondag 11 september de bel voor de laatste ronde van de Keunefeesten 1994. Nog een maal gelegenheid om aan te schuiven en ongeremd mee te genieten van de ongetwijfeld opzwepende klanken van de zo populaire groep Boh Foi Toch en blaaskapel De Eschbloazers. Behoudens goedkeuring van de ge meenteraad is het politiebureau aan de Reilinksweg eigendom van de gemeente. Het gebouw was for meel eigendom van de Rijksgebou wendienst. Normaal gesproken zou het moeten worden gekocht door de regiopolitie, in dit geval IJsselland. In gemeenten waar en kel sprake is van een Lokaal Aan spreekpunt (LAP), in Holten be mand door G.W. Oberink, worden de kantoren bij voorkeur verkocht met de bedoeling een gedeelte te huren voor het LAP. Volgens wet houder Eb van Schooten meet het LAP-gedeelte in het gebouw circa 40 vierkante meter. De bestem ming van de resterende circa 150 vierkante meter is nog onbekend. Wel dat er voorkeur bestaat voor kantoren. Over de verkoopsom hulde Van Schooten zich voorals nog in stilzwijgen. Voordat de raad zich uitspreekt, is het woord aan de raadscommissies algemeen be stuurlijke zaken en financiën. Zaterdag 3 en zondag 4 september wordt de veldcompetitie van de afdeling handbal van de SV Holten hervat. Ter voorbereiding daarop starten vandaag de trainingen (donderdag 25 augustus): 16.00 uur, mini's en ads. B meisjes; 16.45 uur, welpen en jongens B; 17.30 uur, ads. A meisjes; 18.15 uur, da mesjunioren A en jongens A; 19.00 uur, dames recreanten; 20.00 uur, dames 1 en 2 senioren; 21.00 uur, heren senioren. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Vooral bij de mini's en de jongensgroepen zijn voldoende plaatsen! Wie wil kan de eerste vier weken gratis ter kennis making meetrainen. Tot oktober wordt getraind op sportpark De Meermanskamp. Voor meer infor matie kan men zich wenden tot Ria Kappert, Mossinkserf 30, tel. 63207. Twintig jaar revue en twintig jaar feestcommissie. Wim Vruggink (van de Biester) en Wim Rensen (de Pimmel) zagen die mijlpaal vorige week vrijdagavond beloond tij dens de jubileumrevue 'Splo löt zich wier höm'. Na twintig jaar stopt Vruggink met de regie van de Splose revue. Met diezelfde, ook al 20-jarige revue werd het jaarlijkse school- en volksfeest in Espelo in geluid. Burgemeester D.J. Verhoe ven zal zich sindsdien ongetwijfeld écht thuisvoelen in Splo, want even voor aanvang kreeg de in april aangetreden burgervader van feestcommissielid Herman Nijland een heus Splo's T-shirt aangeboden. Nijland verving voor zitter Teun Stevens, die zich de onlangs gehouden fokveedag on getwijfeld nog lang zal heugen. Dat de Sploders van wanten weten als het op (politiek) amusement aan komt, moet Verhoeven intussen duidelijk zijn. Nog tijdens de revue was het Johan Meilink die de schijnwerpers onder meer op hem richtte. Letterlijk zelfs, want Ver hoeven werd door hem ontboden op de bühne en kreeg de opdracht een voor velen nu nog onduidelijke rekensom over 17 koeien uit te re kenen. Een prachtig verhaal waar mee Meilink moeiteloos de lachers op zijn hand kreeg en de burge meester aardig zijn mannetje stond. De twintigste verjaardag van de revue resulteerde in diverse sche- tjes die in de loop der jaren ten tonele zijn gevoerd. Ooit beschei den begonnen, is diezelfde revue uitgegroeid tot een avondvullend programma met medewerking van een flink aantal Sploders. Vrijdag avond namen ruim dertig buurt schappers deel, inclusief grimeur Drent, geluidsman Wim Wechsta- pel, regisseur Wim Vruggink en souffleur Toos Kappert. Waar een kleine buurtschap groot in kan zijn! Vruggink liet weten dat de voorbereidingen voor de jubileum uitvoering al in mei begonnen. Tel kens repetitie in 't Trefpunt. Zo'n kleine 600 bezoekers genoten in de sfeervolle feesttent aan de Splodiek van een maar liefts 19 onderdelen tellend programma vol humor, zang en dans. Aanzienlijk succes hadden Bats en Gait (Bert Jurjens en Gerrit ten Dam), die als rode draad tussen de programma onderdelen door kolderieke twee spraken hielden. Geheel volgens verwachting werd het kersverse college van B en W op de hak genomen en moest vooral wethou der Eb van Schooten het meerma len ontgelden. Eb genoot: „Dat hoort er echt bij. Zou het niet zijn gebeurd, dan had ik het zelfs jam mer gevonden!" Wirn (van de Bies ter) Vruggink ontsprong de dans evenmin. Was het onder meer Van Schootens haar dat voor hilariteit zorgde, het verhaal over Vrugginks Johan Meilink (links) zorgde voor veel vermaak met het ingewikkelde verhaal over de verdeling van 17 koeien onder drie boerenzoons. Burgemeester Dick Verhoeven werd ervoor naar voren gehaald en speelde er aardig op in Foto Ten Velde) kunstgebit zorgde eveneens voor de nodige opschudding. Het echt paar Vruggink, Gert Blankena, Jo- landa Boode en Dika ter Stal brachten evenals Diana Kemper en Marieke Markvoort enkele lied jes ten gehore, zij het van totaal verschillend genre. Een bewijs dat L.e samenstellers van het program ma wat betreft de muzikale inter mezzo's opnieuw aan jong en oud hadden gedacht. In de Terugblik over de beginjaren van de revue volgde een flinke portie sterke ver halen over de bezigheden van toen van tal van Sploders. De revue werd groots afgesloten met dans en zang, natuurlijk het Splose volkslied. Onder muzikale leiding van het Hanska Duo werd daarna tot in de kleine uurtjes doorge- feest. „We zijn weliswaar geen kampioen geworden, maar voor mij is dit absoluut nèt zo mooi!" Blauw Wit-voorzitter Gerhard Kolkman blikt trots naar het onlangs gereedgekomen jeugd honk, aangebouwd aan en daardoor tevens een aanzienlijke uitbreiding van de kantine op sportpark 't Vletgoor. Kolkman doelt mede op de enorme inzet van een groot aantal Blauwwit ters. De hechte clubgeest bleek eens te meer. Het nieuwe jeugdhonk moet de jeugd aan de vereniging binden. Overigens gaat het nu al goed met diezelfde jeugd, want voor het eerst sinds vier jaar heeft geen van die ongeveer honderd jongens aan het eind van het seizoen bedankt. Gelet op de landelijke, juist afnemende tendens, mag Blauw Wit daar best trots op zijn. Met de bouw van het jeugdhonk is Blauw Wit ook toekomstgericht te werk gegaan. Voorzitter Dick Beldman van de jeugdcommissie: „Denk maar aan de nieuwbouw in Lu- kensveld en plan Liezen. Daar huist voor ons straks een belangrijk potentieel." Voor ingewijden is het verhaal be kend. De bouw van het jeugdhonk is gekoppeld aan de bouw van een nieuwe berging. Het eerste een ver- enigingsaangelegenheid, het twee de een kwestie waarbij ook de ge meente een vinger in de pap heeft. Penningmeester Henk Smit, te vens gemeenteambtenaar: „Nog vóórdat de jeugdcommissie bij het bestuur aanklopte voor een jeugd honk, stond de berging al op het gemeentelijk investeringsschema. Vanaf dat moment zijn we echter gaan nadenken over een combina tie van die twee, in overleg met gemeentewerken. Eén bouwput, een snellere realisering en ten slot te voordeliger voor de gemeente. Toenmalig sportwethouder Henk Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: Adres:- Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad 1 Dhr. /mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= Westerik heeft die ideeën overge nomen." Na uitvoerige discussies op velerlei niveau had de gemeen teraad eind maart het laatste woord over de berging. Aan de hand van het moeizaam tot stand gekomen advies van de sportcom- missie werd met de beruchte stem verhouding 7-6 groen licht gege ven. Blauw Wit vormde een specia le bouwcommissie met diverse, on misbare vakmensen die zich vanaf dat moment bekommerden om het bouwprojekt. Zelfwerkzaamheid In verband met de nog resterende aktiviteiten, werd eerst het vereni gingsjaar afgebouwd. Half juni sloot Blauw Wit het seizoen af met de traditionele Totaaldag. Onder deel daarvan was de sponsorloop ten behoeve van het jeugdhonk. De opbrengst kwam met 7300 gul den ruim boven het verwachte be drag uit. De totale kosten voor enkel het jeugdhonk waren be groot op 60.000 gulden. Door spon soring vanuit het plaatselijk be drijfsleven, giften van leden (stene- naktie) en de succesvolle sponsor loop werd 17.500 gulden bijeengebracht. Het resterende be drag werd geleend bij de bank. Door zelfwerkzaamheid bleven de werkelijke kosten een stuk lager. Twee dagen na de sponsorloop werd de bouwput uitgegraven, kort daarna de fundering opgemet seld. Het jeugdhonk is aan de ach terzijde van de kantine aange bouwd. Samen een oppervlakte van ruim 300 vierkante meter die geheel in de eigen behoefte voor ziet. Geen bruiloften en partijen dus, wèl eventueel gebruik door andere sportverenigingen of de sportcommissie. Rondom tegels met straks een ongetwijfeld fleuri ge bloembak. De totale oppervlak te bedraagt circa 55 vierkante me ter. Zo'n zeven weken achtereen is er vrijwel dagelijks keihard ge- De 'voortrekkers' van de bouwcommissie kunnen trots zijn: mede dankzij hun onvermoeibare en deskundige inzet is het nieuwe jeugdhonk van Blauw Wil in korte tijd gerealiseerd. Reden voor onze fotograaf om hen eens in het zonnetje te zetten: Gerhard Kolkman, Dick Beldman, Henk Smit, Jan Beldman MeloenJohan Stam en Gerrit Bronsvoort (Foto Ten Velde) werkt door een groot aantal Blauwwitters. Kolkman, trots: „Totaal ongeveer 100 man. Tijdens het WK werd gewoon doorgewerkt, met uitzondering van de avonden dat het Nederlands Elftal aan de bak moest. Verscheidene Blauw witters hebben er hun vakantie zelfs voor uitgesteld!" Zeker is dat Blauw Wit voor alle ijverige vrijwil- ügers in het najaar een grootse feestavond houdt. Het jeugdonderkomen is net als de bestaande, tien jaar oude kantine, voorzien van een tegelvloer. Het wordt uitgerust met een tafelvoet balspel, een tafeltennistafel, een spellenkast, een zithoek met tv en verder tafels met stoelen, zoals in de kantine. Middels een schuif wand kan het honk van de rest van de kantine worden afgescheiden. Aan Blauw Wit de keus: van zowel bouwbedrijf Voordes als hoofd sponsor café-restaurant De Poppe ligt het aanbod om een overbodig geworden schuifwand eruit te ha len. Het jeugdhonk beschikt over een eigen ingang, desgewenst te gebruiken tijdens (jeugd)toemooi- en. Dick Beldman wijst nadrukke lijk op de clubhuiscommissie, de dames van de kantine: „Zij verdie-, nen zonder meer een dikke pluim op hun hoed. Iédere avond waren ze present, ook zaterdags. De ene keer stonden ze met 30° pannekoe ken te bakken, dan weer was er nasi, 'snert' of patat met karbona de. Absoluut groots, temeer daar ze moesten toezien hoe 'hun' club huis steeds meer vervuild werd." Als de inrichting en afwerking (on der meer het aanbrengen van ver lichting) van het honk klaar is, verwacht Blauw Wit de ruimte in oktober officieel in gebruik te ne men. Een gebeurtenis die natuur lijk met de nodige luister wordt omgeven. Aangrenzend aan het jeugdhonk is tegelijkertijd de binnen het ge meentehuis veelbesproken ber ging opgetrokken, totaal 30 vier kante meter en met voetbal- en trainingsmateriaal uitsluitend in gebruik door de vereniging. De berging vervangt een veel kleinere, die geïntegreerd was in één van de twee, eveneens op 't- Vletgoor aan wezige gemeentelijke bergruimtes. Voor de goede orde: de nieuwe ber ging vormt geen verkapt magazijn van de keuken. In de aangrenzen de, bestaande ruimte, is daartoe een aparte ingang gekomen die toegang geeft tot keuken en koel cel. De nieuwe bergruimte is be groot op 35.000 gulden. Materialen en betaalde mankracht te bekosti gen door de gemeente. Ook hier heeft de blauwwitte, vrijwillige mankracht de werkeüjke kosten gedrukt. De gemeentelijke bergin gen dienen voor de opslag van kalk, kunstmest, maaiapparatuur en de beregeningsinstallatie. Eén ervan wordt voorzien van een gro tere deur, zodat er ook groter mate rieel kan worden gestald. Wellicht noodzakelijk als volgende week de lang verwachte werkzaamheden aan het hoofdveld beginnen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. A dvertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schotten tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451HK Holten Tel. 05483-6 1849 In verband met het 25-jarig be staan van De Schure wordt zater dag 24 september een reünie ge houden in het jongerencentrum aan de Beusebergerweg 35, waar voor alle oud-vrijwilligers en oud- bezoekers worden uitgenodigd. Het adressenbestand büjkt echter verre van compleet. Zij die dezer dagen geen schriftelijke uitnodi- ging van De Schure ontvangen hebben worden verzocht kontakt op te nemen met Johan Schuppert (tel. 64022), zodat een ieder per soonlijk voor het zilveren jubi- t leumfeest kan worden uitgeno- digd. De reünie heeft plaats vanaf 16.00 uur. Bezoekers worden ont- vangen met koffie. In het voorhuis is een expositieruimte ingericht met foto's en filmbeelden uit het Schure-archief. Rond 18.00 uur kunnen liefhebbers zich tegoed doen aan soep en een broodje, 's Avonds is er een 'Gouwe Ouwe'- avond. Ter gelegenheid van het speciale karakter van de bijeen komst worden dan allerlei oude platen gedraaid. In de Grote Kerk van Lochem geeft het Orkest van de 18e Eeuw woensdag 31 augustus vanaf 20.00 uur een concert onder leiding van Gustav Leonardt. Voor de uitvoe ring bestaat grote belangstelling. Het wereldberoemde concert maakt een toemee door Europa met slechts enkele concerten in Nederland. Op het programma staan onder meer werken van H. Purcell, G. Muffat en J.S. Bach, i Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Lochemse Schouwburg, tel. 05730- 51081 (maandag t/m vrijdag). In de Grote Kerk zijn circa 600 plaatsen beschikbaar. Het Orkest van de 1 18e Eeuw werd in 1981 door Frans 1 Brüggen opgericht en telt circa 50 leden uit de gehele wereld, 16 na tionaliteiten. De musici, indivi- dueel bekend als specialisten op 1 het gebied van 18e eeuwse muziek, spelen op instrumenten uit die tijd of kopieën daarvan. /■JvtA

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1