Folkloredag wellicht nieuwe traditie Groots fusiefeest op osb De Holterenk 4ÊÈËÏl?ÊgQ Een boom kappen? Mag dat zomaar? 3 Nieuw succes voor MAC en Boerendansers HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 14 JULI 1904 De VVV kan tevreden zijn. De vorige week zaterdag voor het eerst gehouden Folkloredag is een enorm succes geworden. Een initiatief van de VVV, maar eerlijk is eerlijk: het succes komt volledig toe aan De Holtense Boerendansers en MAC De Holterberg, ofwel aan de 'regelneven' Dick Plekkenpol en Ep Krikkink. Ook MAC'er Derk Jan Schooien liet zich niet onbe tuigd. Met de 'Hoolter Folkloredag' wilde de VVV een attraktief evenement houden in de zomermaanden voor eigen inwoners en zeker ook voor vakantiegangers om deze in de eigen gemeente te houden en van vanuit buurgemeenten naar Holten te halen. Bovendien een alternatief voor de 'Hoolter Daage', die zoals bekend ter ziele zijn. Alleen de zeskamp van touwtrekvereniging OKIA (19 juli) en 'Zum Hoolter Bock' van De Holtense Boerendansers (23 augustus) zijn gehandhaafd, zij het niet onder de noemer van de 'Hoolter Daage'. De Folkloredag bleek ruimschoots op de leden voor diverse evene- te voorzien in de behoefte. Een dag die veel weg had van de Agrarische Dag rond het eeuwfeest van de OLM Holten. Toen een succes, nu een succes. De combinatie van fol kloristische dans, oude ambach ten, antieke motoren, rijtuigen en trekkers, kleinvee enzovoorts, beet elkaar niet. Het evenement kon zich dan ook verheugen in doorlo pende belangstelling van tal van Holtenaren en toeristen. De roep om herhaling van het evenement aan het eind van de dag was dan ook niet verwonderlijk. Voorzitter Dick Plekkenpol van de Holtense Boerendansers en MAC'er Ep Krikkink hielden echter een slag om de arm. Allereerst vanwege het kostenaspekt: „Daar ben ik slechts voorzichtig optimistisch over," aldus Krikkink veelbeteke nend. Het evenement was begroot op 5000 gulden. De Holtense Han delsvereniging en de Dorpsfeest commissie legden daar ruim 1000 bij, de overige 4000 gulden moest komen van de drankjes en hapjes. Plekkenpol benadrukte voorts dat eerst overleg moet worden gevoerd met de achterban van beide vere nigingen: „Je loopt mogelijk finan cieel risico en bovendien doen we beide nu al regelmatig een beroep menten buiten het reguliere pro gramma om. Daarbij komt nog 'ns dat we elkaar bij grotere aktivitei- ten vaak bijstaan met hand- en spandiensten." Binnenkort schui ven beide verenigingen met elkaar aan tafel voor een evaluatie van de eerste 'Hoolter Folkloredag'. Dan wordt ongetwijfeld ook gesproken over de mogelijke tweede. Krik kink liet al voorzichtig doorsche meren dat er een financiële garan tstelling moet komen indien het evenement herhaald wordt. Iets waar hij zelf wel voor voelt overi gens. Statig Als het aan burgemeester D. J. Ver hoeven ligt komt die tweede er ook. Stijlvol gekleed, compleet met hoge hoed en wandelstok, be woog Verhoeven zaterdagochtend statig over de Smidsbelt, met in zijn kielzog de eveneens traditio neel geklede wethouders Eb van Schooten en Bertus Rensen. De burgemeester vervulde zijn rol met verve en vertederde de omstanders door zich een moment tot zijn aan wezige en hoogst verbaasde kinde ren te wenden. Tal van camera's klikten toen het trio collegeleden een traditionele dorsmolen in wer- mede-organisator Dick Plekkenpol (links) en burgemeester DJ. Verhoeven op het ■r Folkloredag Foto Ten Velde Hoolter Folkloredag Foto Ten Velde) king stelde. „Wij hopen oprecht dat er nog vele Folkloredagen zul len volgen, opdat dit één van de goede tradities wordt die Holten rijk is," aldus de burgemeester in zijn openingswoordje. Waarvan acte heren organisatoren. Het attraktieve aanzicht van het evenement, de vele aktiviteiten en natuurlijk het onontbeerlijke zon netje, droegen alle bij aan 'het wel slagen van de Folkloredag met ver maak voor jong en oud. Centraal element was het podium voor het gemeentehuis, waar regelmatig het één en ander ten tonele werd Volgende maand is het pas offi cieel, maar toen vorige week ook de laatste twee groepen (zeven en acht) van de Dorpsschool overgin gen naar de nieuwe openbare ba sisschool voor Daltononderwijs De Holterenk, was het tijd voor feest. Met een groots fusiefeest werd de samensmelting van Kol- school en Dorpsschool derhalve extra luister bijgezet. Overdag voor de kinderen, 's avonds voor genodigden. Dat laatste speciaal bedoeld om ieder de gelegenheid te geven nader kennis te maken met elkaar. Op de druk bezochte avond sprak burgemeester D.J. Verhoeven zijn vertrouwen uit in een goed per- spektief voor de fusieschool, die begin september met ongeveer 220 leerlingen van start gaat. Hij bena drukte daarbij de goede motivatie van het personeel. Oud Kolschool- leerkracht Wim Dalhuisen verge leek in treffende en geestige be woordingen de leerkrachten met de spelers van het Nederlands Elf tal. Hij bood de tweekoppige direk- tie (Reind Brouwer en Jan Diemer) een persoonlijk cadeau aan: twee ontstoppers, die op velerlei wijze gebruikt kunnen worden. Goede woorden ook van Marijke de Jong (voorzitter ouderraad) en directeur Brouwer, die wees op het bijzonder inspannende en vermoeiende fu siejaar. „We zijn echter vol goede moed over de verdere ontwikkelin gen," aldus Brouwer, die daarop volgens goed gebruik bij een ge boorte krentewegge aanbood. Ook Cootje van Iperen, aan de school verbonden voor bijbelonderwijs, bood haar gelukwensen aan en nam letterlijk haar petje af voor de getoonde inzet. Alle leden van het nieuwe Holterenk-team kregen vervolgens een rood aangeboden, waarop Marijke de Jong het officië le cadeau aanbood: vier audiosets, mede mogelijk geworden uit de op brengst van de oud papier akties. gevoerd en dorpsomroeper Berend Willem Dapper (Jan Oosterkamp) en De Hoolter Jacksons zich afwis selend op geheel eigen wijze lieten horen. Specifieke dansen waren er van de Holtehse Boerendansers en het dansensemble Kozaky-Podol- le uit de Oekraïne. Een gezelschap dat zich al eerder in Holten liet zien tijdens het Folklore Festival. Ge huld in kleurige kostuums raasden de dansers af en toe in een bewon derenswaardig tempo over de büh ne en demonstreerde tegelijkertijd dansacrobatiek van hoog niveau. Van geheel ander niveau was het optreden van de klederdracht- groep Schoonheeten, evenals het vertederende 'jeugdhoekje' op de Smidsbelt met wat geitjes. De win naars van de tekenwedstrijd heb ben hun verkoelende prijs inmid dels ontvangen: Martijn Toonen- /Siebengewald, Irene de Feiter- /Waddinxveen en Karlijn Smit, Chantal van Coeverden en Jan Wil lem Wegstapel uit Holten. Veel klandizie was er ook voor De Berg- rijders, die een speciale 'paarde- halte' hadden bij de Smidsbelt. Voor een klein prijsje mocht de liefhebber een ritje maken in een fraaie koets. Veel bekijks ook voor de diverse oude ambachten, de schapenscheerder, de groep vlegel- dorsers en zelfs de voor 'idyllische' hooiwagen. De inwendige mens kon zich tegoed doen aan diverse streekgerechten, pannekoeken, poffertjes of gewoon een broodje worst of patat en natuurlijk waren er volop verfrissingen verkrijg baar. De supportersvereniging van de SV Holten schoot in de roos bij de jeugd: die kon zich naar harte lust uitleven op het inmiddels zeer populaire luchtkussen. Historie is ook MAC De Holterberg niet vreemd. De combinatie met de afdeling klassieke motoren werkte perfect. Waar de één vooral aan dacht had voor dans, had de ander juist meer interesse in techniek en vakmanschap. Achter het gemeen tehuis stonden daarvoor enkele tientallen oude motoren tentoon gesteld, die aan het begin van de middag ook nog een ritje door het dorp maakten. Even zovelen ver gaapten zich aan enkele ouderwet se koetsen, landbouwwerktuigen en trekkers van de Oude Tractoren Club Holten. Met een gezamenlijk lied werd de succesvolle Folklore dag aan het eind van de middag besloten. Ingezonden Met medewerking van de Stichting Folklore werd 's middags een grootse dansmanifestatie gehouden op het schoolplein. Daarbij aandacht voor diverse landen. Groep 112 hield het bij Nederland Foto Ten Velde) voorts op informele wijze voortge zet. Het fusiefeest werd overdag in vol le hevigheid gevierd door de leer lingen. Daarvoor had de direktie zich verzekerd van de medewer king van de Stichting Folkore in School uit Amsterdam, de verzelfs tandigde 'tak' van de Educatieve Dienst van het Folkoristisch Dans theater. Vorig jaar boekte deze succes met het project 'Europa Eén' en de speciale kindermiddag tijdens de Keunefeesten. Zeven medewerkers waren de hele och tend aktief in de diverse groepen met het informeren over de cultuur van een bepaald land, het instude ren van een dans en ten slotte ook het instuderen van drie (Ameri kaanse) dansen die alle groepen aan het eind van de middag geza menlijk op het schoolplein uitvoer den. ,,'t Was erg leuk om te doen," het een woordvoerster weten. „Veel ouders hebben geholpen met bet knippen van onderdelen voor Onder het genot van een hapje en hoedjes, die de kinderen later zelf een drankje en muzikaal omlijst in elkaar moesten zetten." door Ben Iianslnk, werd de avond Na de gezamenlijke en volgens de kinderen 'zeer smakelijke' lunch groeide het fusiefeest naar een hoogtepunt op het schoolplein, waar al het ingestudeerde tijdens een grootse eindmanifestatie werd uitgevoerd. De leerlingen droegen daarbij weliswaar niet de bekende kleurige, folkloristische kostuums, maar waren wel uitgedost met aar dige en evenzeer kleurrijke hoofd deksels, alle zoveel mogelijk in de kleur van de nationale vlag van het uitgekozen land. Groep 1/2 hield het bij de Hollandse boerenpet, terwijl groep drie ten overstaan van tal van nieuwsgierige ouders en overige belangstellenden, met hoedjes en kleurige linten van crê pepapier in de Italiaanse driekleur over het plein zwierde. Begeleid door één van de hoofdstedelijke 'docenten' bespeelden zij daarbij ook slaginstrumenten. Andere lan den waren onder meer Grieken land, Spanje, Frankrijk, Engeland, Mexico en China. Ook hier kwa men veelal specifieke instrumen ten aan te pas. Aan het eind van de middag demonstreerden alle groe pen gezamenlijk de drie Ameri kaanse dansen. Met een kleine publikatie in het Holtens Nieuwsblad van 9 juni jl. heeft de gemeente zichzelf een kap- vergunning verleend voor twee po pulieren en een es aan de zijtak van het Zandvoortspad. Vaststaat dat er geen voorpublikatie is ge weest. De bewuste es is een zeer zeldzame monumentale boom, die circa 1840 geplant is. Holten telt 18 monumentale bomen die geregis treerd staan bij de Bomenstichting in Utrecht (Öudegracht 201 bis, Utrecht, tel. 030-340778). Onderge tekenden volgen de gemeente al geruime tijd op het gebied van mi lieu!groenbeleid. Gebleken is dat geen rekening wordt gehouden met de 'waarde' van bomen en het typische landschap/plaats waar van zij deel uit maken. Ook met de officiële regels omtrent het indie nen van bezwaarschriften neemt deze gemeente een vreemde hou ding aan. Hoewel er ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht een termijn van zes weken bestaat om een bezwaarschrift in te dienen, hanteert de gemeente een termijn van tien dagen! Ondanks de ter mijnvan zes weken voor het indie nen van protest zijn twee van de drie aangekondigde bomen 'ver dwenen'. Verbijsterend is dat de twee popu lieren met een doorsnede van ca. 90 cm.' al voor de publikatie in het Holtens Nieuwsblad zijn geveldU). De reden voor het kappen van de es luidt volgens de gemeente: 'Het kaprijp zijn van de boom en de overlast voor het toekomstig bouwblok'. Een laagdunkend beeld over een stukje natuur met waardevolle eigenschappen en te vens een karakteristiek stukje Holten. Bovendien spreekt men over een 'snelle kap', terwijl er tus sen mei en oktober een algeheel kapverbod is ingesteld. Een voorbeeld van onjuist hande len is ook het laten verdwijnen van de kastanjeboom voor 't Klavertje. Een typerend stukje Holten ging verloren. Hierbij zijn wederom 'procedurefouten' gemaakt. Op dit moment wordt met snelle schreden typerende landschapselementen verwijderd om plaats te maken voor woningbouw. Inwoners van Holten kunnen on dergetekenden steunen voor het behoud van de zeldzame boom door hun handtekening te plaat sen op een lijst die zal worden toe gevoegd aan het ingediende be zwaarschrift. Daarvoor kunt u zich tot ons wenden. Op die manier wordt geprobeerd de gemeente Holten tot inkeer te brengen. Met een nieuw college van B en W heb ben we alle vertrouwen in de goede afloop. Door ook het verdwijnen van karakteristieke panden, ge vels, boerderijen enzovoorts dreigt Holten nu af te glijden naar een 'reservaat der troosteloosheid'. Yvon en René van Putten Canadastraat 20 Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1Bouwvergunnig is verleend voor: - bouw zomerhuis Heideweg 40; - bouw recreatiebungalows Heideweg 43 en 52; - plaatsen transformatorruimte bij Pasmansweg 10; - bouw carport bij Keizersweg 39. 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - vergroten berging bij Köllingserf 57; - plaatsen dakkapel op woning Waardenborchstraat 11 - plaatsen tuinhuisje bij Postweg 85. 3. Voort is vergunning, ontheffingen e.d. verleend voor: - Schuredag op 13 augustus 1994; - lange afstand-rit voor paarden op 10 september 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. Openbare raadsvergadering De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 18 juli 1994 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Kom Holten" (projekt EHAG); - voorstel inzake vaststelling jaarverslag 1993 in het kader van het Bijdragebesluit openbare lichamen WABM; - voorstel inzake aanwijzing lid en plaatsvervangend lid COGVO; - voorstel inzake vaststelling afvloeiingsregeling voor personeel in vaste dienst van scholengemeenschap De Waerdenborch - voorstel inzake beschikbaarstelling krediet voor de renovatie van het hoofdveld op het sportveldencomplex 't Vletgoor; - voorstel inzake verkoop percelen bouwterrein in het bestemmingsplan „Lukensveld"; - voorstel inzake vaststellen verordening behandeling bezwaar-en beroepschriften gemeenteraad en benoeming leden vaste commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Vrijstelling bestemmingsplan „Look" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 18 juli 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) van het bestemmingsplan „Look", alsmede van het nog niet onherroepelijk geworden bestemmingsplan „Look 1990" ten be hoeve van het uitbreiden van de woning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nr. 3784, plaatselijk bekend als Markollenweg 6 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „Look" dan wel „Look 1990' voor genoemd perceel geldende bestemming „eengezinshuizen Ea", vanwege overschrijding van de bebouwinasgrenzen. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Aangezien het bouwplan in overeenstemming is met een voorgenomen partiele herziening van het bestemmingsplan „Look 1990", zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling te verlenen, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Wo ningwet. Gedurende genoemde termijn van terinzageleggmg kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 14 juli 1994 De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven. Vrijstelling artikel 18a WRO ten behoeve van bouw garage bij Burg. v.d. Borchstraat 23 De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer B. Ulfman, Burg. v.d. Borchstraat 23 te Holten, een melding tot bouwvoornemen is gedaan voor het bouwen van een garage op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie A nr. 1243 (ged plaatselijk bekend als Burg. v.d. Borchstraat 23. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „Holterbera", omdat de gronden waarop gebouwd zal worden bestemd zijn als „berm, groenstrook of plantsoen". De melding tot bouwvoorne men kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), zgn. kruimelgevallen. Krachtens artikel 42, lid 5, Woningwet wordt een melding mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Bij besluiten van 28 juni 1994 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de melding tot bouwvoornemen) gedurende twee weken, ingaande 18 juli 1994, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6 7451 BL Holten. Holten, 14 juli 1994 De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven. Toepassing artikel 11 Monumentenwet 1988 ten behoeve van verbouw woonboerderij, Pasmansweg 3 te Holten De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de heer A. T. M. Nijenkamp, Pasmansweg 3 te Holten, bij burgemeester en wethouders een aanvraag om vergunning is ingediend voor het verbouwen van de woonboerderij op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie G nr. 481, plaatselijk bekend als Pasmansweg 3 te Holten. Het perceel Pasmansweg 3 is een beschermd monument als bedoeld in artikel 1onder d, van de Monumentenwet 1988 (rijksmonumentenlijst). In verband hiermede hebben burgemeester en wethouders de aanvraag om bouwvergunning tevens aangemerkt als een aanvraag om vergunning als bedoeld in artikel 11 van genoemde wet tot wijziging^ van een beschermd monument. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12, lid 2, van de wet ligt de aanvraag om vergunning gedurende veertien dagen, ingaande 18 juli 1994, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijzen ten aanzien van het verlenen van de vergunning naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 14 juli 1994 De burgemeester voornoemd, D. J. Verhoeven.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5