Hooker wellicht Folkloredag jaarlijks Holtense winnaars op VARA-songfestival UBWinfreiter ,De Biester' Kerkdiensten. Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport klein feestje? kopje koffie! pHGÏ-Es/fi BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN mmm Burgerlijke stand Lambrusco Rosso a a *3 flessen VRUGGINK Brods Boes i DONDERDAG 30 JUNI 1994 Ongetwijfeld trekt deze dorsmachine veel bekijks op zaterdag 9 juli. Eigen foto. Op initiatief van de VW staat Holten zaterdag 9 juli in het teken van folklore. Het idee komt als alternatief op de Hoolter Daage, die ter ziele zijn. Het thema folklo re rolde uit de bus naar aanleiding van de zeer geslaagde agrarische dag, die de jubilerende OLM enke le jaren geleden hield. De organi satie van de Hoolter Folkloredag berust bij De Holtense Bóeren- dansers en MAC De Holterberg. Twee 'zwaargewichten' als het op organiseren aankomt. Het evene ment speelt zich af rond het ge meentehuis (op de Smidsbelt en bij gebouw Irene). „We zullen aftasten hoe het evene ment ontvangen wordt," vertelt Boerendansers-voorzitter Dick Plekkenpol. „Indien het aanslaat en bovendien kostendekkend wordt afgesloten, dan zit er een goede kans in dat de Folkloredag een jaarlijks karakter kriiet." Plek kenpol laat weten dat het het eve nement begroot is op zo'n 5000 gulden. Van de Holtense Handels vereniging en de Dorpsfeestcom missie is een gezamenlijke subsi die van 1000 gulden ontvangen. Het risico is voor beide verenigin gen. „We delen lief en leed," lacht Plekkenpol. De Hoolter Folkloredag wordt 's ochtends om 9.30 uur geopend door B en W. Naar alle waarschijn lijkheid treden de heren collegele den daarbij voor het voetlicht in klederdracht. De bedoeling is dat het trio een grote dorsmolen in werking stelt. Rond het gemeente huis is vervolgens de hele dag een doorlopend programma met ver schillende demonstraties, waaron der schapen scheren, een hoefsmid en vlegel dorsen. Op de folkoredag zijn ook oude ambachten te be zichtigen, zoals een klompenma ker, een goastokkenmaker, bezem binder, midwinterhoommaker, mandenmaker, hoefsmid, poppen- maakster, stoelenmatter, kaas- en botermaker, spinner, kantklosser, houtsnijder en een rietdekker. Kozaky-Podolle Eén van de belangrijkste attrac ties van de Hoolter Folkloredag zijn de optredens van het staatsen- semble Kozaky-Podolle uit de Oekraïne. Het gezelschap is vanaf vandaag gehuisvest bij leden van De Holtense Boerendansers en vertrek zondag 10 juli. Vandaag over een week staat een ontvangst door B en W in het gemeentehuis op het programma. Op de Folklo redag tevens optredens van de kle- derdrachtgroep Schoonheeten, in Holten geen onbekende. Door de samenwerking met MAC De Hol terberg kunnen 's middags ook an tieke motoren worden bewonderd. Bovendien worden enkele tiental len 'oudjes' van de Oude Tractoren Club Holten tentoongesteld, is er een eierbroedmachine en biedteen imker een blik in de wondere we reld van de bijen. Kinderen kun nen met kleinvee meedoen aan een .keuringswedstrijd, terwijl dorps- omroeper Berend Willem Dapper zich regelmatig zal laten horen. Ook de Vereniging van het Aange spannen Paard De Bergrijders is on de Hoolter Folkloredag verte genwoordigd. Drie koetsen staan paraat om liefhebbers mee te ne men voor een fraaie rit door Holten en omgeving. Een tocht van circa een half uur. De koetshalte is voor aan de Smidsbelt. Een ritje kost vijf gulden per persoon. Daarnaast worden de mooiste koetsen en kleedwagens tentoongesteld. Ten slotte is ook aan de inwendige mens gedacht met traditionele ge rechten als kruutmoos, knieper- tjes, Twentse bakworst, krente- wegge, poffertjes en pannekoeken. En natuurlijk is er volop gelegen heid voor het drinken van een kop koffie, pils of frisdrank, verkrijg baar in de MAC-tent. Op de Smids belt wordt tevens een terras inge richt. Programma: 9.30 uur: opening; 10.00 uur: optreden De Holtense Boerendansers; 10.30 uur: 'vlegel dorsen'11.00 uur: optre den Kozaky-Podolle; 12.00 uur: optreden De Hoolter Jacksons; 13.00 uur: optreden klederdracntgroep Schoonheeten; 13.30 uur: aankomst oude motoren, 'vlegel dor sen'; 14.00 uur: optreden De Holtense Boe rendansers; 14.30 uur: rondrit oude moto ren; 15.00 uur: optreden Kozaky-Podolle; 15.30 uur: 'vlegel dorsen'; 16.00 uur: op treden klederdachtgroep Schoonheeten; 16.45 uur: optreden De Hoolter Jacksons; 17.00 uur: sluiting Folkloredag. Op 21 juni constateerde een bewo ner van de Lageweg dat twee sier- velgen van zijn caravan waren ver dwenen. De caravan stond gepar keerd voor zijn woning. In de winkel van Twenhaarsveld werd in de nacht van 21 op 22 juni ingebroken. Men kwam binnen door de toegangsdeur te verbre ken. Een hoeveelheid rookartike len alsmede enkele honderden gul dens werden ontvreemd. Op woensdag 22 juni werd een tiental knapen overlopen door twee toezichthouders toen de jon gelui een jachthut op de Holter berg waren binnengedrongen. In en om deze j achthut werden enkele vernielingen aangericht. De ou ders van de jongelui, allen onge veer tien jaar oud, werden in ken nis gesteld. Men zegde toe de scha de met de eigenaar van deze blok hut te zullen verrekenen. Op 23 juni werd aangifte gedaan van diefstal van een bromfiets. Deze bromfiets, merk Puch, verze keringsplaatje TBD 098, werd ver moedelijk weggenomen in de avond/nacht van 22 op 23 juni uit de fietsenstalling van het NS sta tion. In de nacht van 23 op 24 juni werd er ingebroken bij café Jansen aan de Dorpsstraat. Men kwam binnen door een slot van de winkeldeur te vernielen. Twee geldlades werden leeggehaald en tevens werd een biljartklok en een jukebox openge broken en het aanwezige geld weg genomen. Omstreeks 03.45 uur constateerde een bewoner aan de Oranjestraat dat een onbekende enkele keren tegen een winkeldeur schopte. Of deze persoon, die tot nu toe onbe kend is gebleven, ook iets te maken heeft met bedoelde in braak, is nog niet bekend. Getui gen kunnen zich, zoals gewoonlijk, in verbinding stellen met de poli tie. Op 25 juni werd een portemonnee gerold bij de C1000. Ofschoon de portemonnee in een afgesloten tas zat, heeft de dader in een onbe waakt moment kans gezien de por temonnee uit de tas te halen. De buit bedroeg slechts enkele tien tjes. Op 26 juni vond een man het ken nelijk nodig om in de Dorpsstraat tegen een auto te schoppen, waar door schade ontstond. De politie kon deze man aanhouden. Hij ver keerde in een beschonken toe stand, zodat hij ee nachtje in de politiecel mocht doorbrengen. De volgende dag werd hij in vrijheid gesteld, nadat proces-verbaal was opgemaakt. Een inwoner uit Nijverdal nam bij een pompstation aan de AI een fles motorolie weg zonder te betalen. De politie in Nijverdal kon de man aanhouden. De fles met olie werd ter plaatse aangetroffen. Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Restaurant-Partycentrum Personenalarm Een alarminstallatie komt tegen woordig steeds meer voor. Denkt u maar aan winkels en woonhuizen, die zo'n alarm heben dat waar schuwt bij inbraak. Een persone nalarm is echter iets heel anders. Het gaat hier om een apparaatje dat iemand bij zich kan dragen en waarmee hij/zij alarm kan slaan. Dat kan wanneer de persoon in kwestie onwel is geworden, is ge vallen en niet meer overeind kan komen, dus wanneer er met hem of haar wat aan de hand is. Voor wie bestemd? Het personenalarm wordt veelal gedragen door ouderen, meestal alleenstaanden. Ouderen ook die door hun lichamelijke omstandig heden, hun woonsituatie e.d. een redelijke kans lopen niet goed te worden/te vallen en dan niemand direct kunnen waarschuwen. Niets is zo erg als vallen en dan niet weten hoe je bij de telefoon kunt komen. Het alarm kan ook worden gebruikt door een gehuwde oude re, dié een partner heeft die bijv. door ziekte niet in staat is in geval van nood iemand te waarschuwen. Hoe werkt een alarm? Een personenalarm bestaat uit een kastje dat bij of onder de telefoon komt te staan of hangen en een halssnoerzendertje. Dat halssnoer- zendertje is net een kleine af standsbediening met maar één knop voor dat kastje bij de tele- foon. Drukt u op de knop, dan gaat via uw telefoonlijn een noodoproep j naar de zgn. meldbank. In ons ge val is dat de brandweercentrale in I Deventer. Daar is altijd iemand aanwezig om direct op uw telefoon- oproep te reageren. Eerst wordt er gecontroleerd of het geen loos alarm was. Dat komt namelijk vaak voor. Is er echt iets aan de hand, dan wordt er vanuit de brandweercen trale gebeld naar een door u opge geven contactpersoon. Iedereen met een personenalarm zoekt in de buurt drie mensen die in geval van een noodoproep willen komen kij ken en verdere maatregelen tref fen. Natuurlijk hoeven niet alle drie de mensen tegelijk te komen. Er worden er drie gevraagd om er bij de meldbank zeker van te zijn iemand thuis te treffen. Zo'n con tactpersoon moet natuurlijk ook iemand zijn die eventueel midden in de nacht naar u toe kan komen. Heeft u alarm geslagen en is een van uw contactpersonen gekomen, dan zal hij of zij bekijken wat er moet worden gedaan. Dat kan bij voorbeeld zijn het waarschuwen van de huisarts of misschien wel het bellen van een ambulance. Op uw alarmoproep komt hier in Holten dus geen zuster of dokter die u meteen gaat helpen. Wel kunt u er zeker van zijn dat er iemand komt. Krijgt de meldbank namelijk bij geen van de door u opgegeven contactpersonen ge hoor dan wordt Diessenplas ge beld. Daar is altijd wel een zuster aanwezig en kan er iemand naar u toe komen. Hoe aan te vragen? De personenalarmapparaatjes worden verhuurd door de stichting Welzijn Ouderen. De kosten bedra gen f 10,00 per maand. Meent u dat u een dergelijk apparaatje nodig heeft, neemt u dan met de SWOH contact op. De projectleidster neemt dan contact met u op en tijdens een gesprekje bij u thuis wordt bekeken of een personena larm in uw situatie een goede voor ziening is. Telefoon SWOH: 64910. Winnares Maaike Paalman bracht met haar achtergrondkoortje het nummer TreuzeUechniekFoto Ten Velde. Op naar Goor! Dat was de dolge lukkige reactie van Maaike Paal man, Annerieke Klein Velderman en Paul de Rooy, die zondagmid dag 28 augustus meedoen aan de regionale finale van het VARA- kindersongfestival in het nieuwe Cultureel Centrum in Goor. Het Holtense trio zong zich vorige week vrijdag in het dorpshuis naar de top tijdens de voorronde van Overijssel van het songfesti val. Voor de goede orde: allen zon gen een ander nummer uit het be kende Kinderen voor Kinderen- repertoire. Aan de voorronde in De Bosc hkamp werd deelgenomen door dertien kandidaten uit Holten en omliggende plaatsen. Allen kregen een fraaie herinneringsmedaille van de VARA en een standaardje van de Stichting Socuwe die voor ronde georganiseerd had. Voor de drie winnaars was er een beker. Twee deelnemers lieten het op het laatste moment afweten. Planken koorts... Maaike, Annerieke en Paul gaan in Goor de strijd aan met zes anderen. Drie winnaars van de voorronde ih Gelderland en drie van Flevoland. Van die negen 'regiokandidaten' gaat er één door naar de landelijke televisie-finale in de herfstvakantie. „Ik ben natuurlijk hartstikke blij," straalde Annerieke nadat ze van jurlylid Herman Kampman van de Stichting Socuwe haar beker had gekregen. „Toch begrijp ik het niet helemaal, want tegen het eind liep het heel eventjes mis." Het schoon heidsfoutje was inderdaad niet on opgemerkt gebleven bij de jury. Voorzitter Ans Alink (zangpedago ge uit Almelo) zag evenwel onmid- delijk in dat zenuwen hier de grondslag waren. De zomers gekle de Annerieke bracht het nummer 'Vakantie in Italië'. Vlot en goed gezongen, waardoor ze haar ge hoor moeiteloos meevoerde naar het zonnige zuiden. Compleet met een twee man sterk achtergrond koortje zong Maaike Paalman het bekende liedje 'Treuzeltechniek'. Met haar zuivere stemgeluid en vrolijke snoet wist ze de jury op haar hand te krijgen. Het enthou siaste trio had bovendien veel aan dacht besteed aan kleding en cho reografie, die enkele verrassende elementen bevatte. De derde ge lukkige was Paul de Rooy. De 9- jarige zoon van oud-wielrenner Theo de Rooy kreeg de zaal plat met een prima vertolking van het liedje 'Groen'. Passend gekleed en de haren passend gekleurd beklom hij vol overtuiging het toneel en verraste met een zuivere en goed verstaanbare stem. Volgens de jury een 'lekkere ondeugende knul met een enorme uitstraling'. Hol tense Paul zal ongetwijfeld ook buiten de gemeentegrens de ogen op zich gericht weten te krijgen. Organisatrice Ellen Arends, sta giaire bij de Stichting Socuwe, had voor een keurig draaiboek ge zorgd. Het liep allemaal op rolle tjes, inclusief de oefenmiddagen en de 'generale', die vrijdagmiddag plaatshad. Ouders, opa's en oma's en overige belangstellenden geno ten 's avonds van de optredens die zich voltrokken in een prima decor met perfecte belichting door verte genwoordigers van de scholenge meenschap en dito geluid door Tony Turner. Hulde ook aan pre sentator Joost Wensink, die even als Ellen eind deze week, zijn stage jaar bij Socuwe heeft afgerond en ten slotte aan visagiste Cora Ach terkamp. Voor ze ten tonele gingen nam zij alle vocalistjes vakkundig onder handen. Keurig opgemaakt verschenen ze voor het voetlicht, waar hun optreden op video werd vastgelegd door Jaap van der Meer. Zo konden zang en dans ook op een televisiescherm worden ge volgd. Grote waardering al met al van de jury, die de kandidaatjes beoordeelde op zangtechniek, pre sentatie en uitspraak/tektsbeheer- sing. Allen kregen een pluim voor hun inzet, durf en prestatie. Voor sommigen maakte het absoluut geen verschil of ze hun liedje nu voor een zaal of 'tussen de schuif deuren' /Z\ NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. A.J. Leerink 19.00 uur: ds. S.M. Roozenboom Oppasdienst: mw. Bieleman en Carin Piek. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Diessenplas: woensdag 6 juli 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. 9.30 uur, ds. H.P. Mulder 19.15 uur: ds. 19.00 uur, ds. G.R. van den Berg, Rijssen. Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Trijnet Overkempe; groep 5 en 6 o.l.v. Jenny Hoekstra. Oppasdienst 0-3 jaar: Truus Hulsman-Aaltink, Erna Nij- kamp-ter Avest, Riet Schup- pert-Westerik; 4-6 jaar: Janita Tromop, Jetty Tromop-Imhoff; Eerste collecte: Tweede collecte rente en aflossing (m.u.v. inter kerkelijke diensten). R.K KERK 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. Nieuw Heeten; Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis; Zondag 8.00 uur, H. Mis, 10.00 uur gebedsdienst. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. S.M. Roozen boom. Afscheid zondagsschool. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte:Kerkvoogdij.. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. J.H. Israël, Holten. Uitgangscollecte: Evang. Eu- rop. Zending KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: A. Groot, Schoolstraat 7, Hol ten. Tel. 05483-62884. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag t/m vrij dag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. ZIEKE NVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag fm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf fjsselmij, Industriestraat 1. Tijdens'kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 64146); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); VervoersbOnd (63060); ABOP (62690). Donderdag 30 juni: 15.00-22.00 uur, bazar i.v.m. geldwervings- aktie NH kerk in gebouw Irene, 15.00-22.00 uur; zwemvierdaag- se; 20.00 uur, ledenvergadering SV Holten voetbal/Meermans kamp Vrijdag 1 juli: 14.00 uur, ope ning Welfare/HMV-winkel Dorpsstraat; slot zwemvier- se; karaoke-avond in De Waag, vanaf 21.00 uur. Zaterdag 2 juli: fokdag Holbat- heo bij Het Bonte Paard, aan vang 09.00 uur; fokveedag Espe- lo; 14.00 uur, circusmiddag in terkerk. recreatiewerk De Bor- keld (naast vakantieoord De Lindenberg); 18.30 uur, Ko- ningsschieten, hoek Markelose- weg/Aalpolsweg; Zomermarkt in Okkenbroek, 13.00-17.00 uur. Zondag 3 juli: 13.00 uur, MAC- Erwincross Zuurbergcircuit; concours hippique LRV De Bergruiters, vanaf 08.30 op paardesporterrein De Borkeld. Donderdag 7 juli: Kledingactie Stichting Paardrijden Gehan dicapten. Woensdag 6 juli: 19.00 clubcross MAC De Holterberg Inmhofcir- cuit Vrijdag 8 juli: overdag school feest obs De Holterenk voor leerlingen, vanaf 20.30 uur voor leerkrachten en genodigden. Geboren: Kristel Anne, dochter van J.H. Bronsvoort en J.A. Thijsen Ondertrouwd: J.H.R. Keijser (33) en H.E. Alferink (26). Gehuwd: M.A.H. Mijsters (27) en F.W.J. van Engbrink (28).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3