Dijkerhoek heeft koning en prins Dorpsschool-reünie trekt 900 bezoekers 940 WEEK DEZE Actiecomité richt zich op behoud van het gebouw M'O'D'E ruimt op! Viering van midzomernacht in De Schure seizoenkalender SPGH dankt Holtenaren Jeugddienst in Kandelaar Gezinsdienst in NH kerk UK "EL 4- De nieuwe seizoenkaiender 1994/1995 U kunt deze afhalen bij: Holten Kom snel! Hans Steunenberg ruimt op! Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 23 JUNI 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Kecreatiewerk Met een gezellige Circusmid dag opent het Interkerkelijk Recreatiewerk zaterdag 2 juli voor de 29ste achtereenvolgen de maal het jaarlijkse seizoen op De Borkeld. Tot en met zon dag 28 augustus zorgen vier teams voor een ontspannend en afwisselend programma in en rond de recreatietent aan de Postweg, direct naast vakan- tieoorde De Lindenberg. Winkel De afdeling Welfare van het Rode Kruis en de supporters vereniging van'HMV zijn ver huisd. Na ruim drie jaar huis vesting in het voormalige Aan stoot-pand op de hoek Larense- w eg-Kerkstraat, worden de verkoopaktiviteiten vanaf he den voortgezet in het pand van Smid Maats aan de Dorpsstraat (tegenover schilder Maats). De openingstijden zijn ongewij zigd. Landdag Bijna 500 deelnemers, zeer gro te publieke belangstelling en een uitermate gezellige sfeer. Kenmerkend voor de Oostelij ke Landdag, die de Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten e.o. voor de derde maal hield in en rond manege Snor- rewind. Voorzitter Henk Haverslag van schietvereniging De Zaagmolen heeft zich zaterdagavond naar de titel 'Schutterskoning van Dijker- hoek' geschoten. Haverslag had zelfs tweemaal prijs: behalve de romp en daarmee de titel, sleepte hij tevens de prijs voor de rechter vleugel in de wacht.-Voor het eerst dit jaar mocht ook de plaatselijke jeugd meedoen (12 tot 17 jaar) om de titel 'Schuttersprins van Dijker- hoek'. Het was Wilfred Noteboom die hier de gelukkige werd. Beide hoogheden werden na afloop ge huldigd in Het Bonte Paard. Note boom door Haverslag, die op zijn beurt de beker en versierselen uit gereikt kreeg door zijn voorganger Gerard Paalman. Het vogelschieten werd als van ouds aan de vooravond van het Diekerhoeks school- en volksfeest gehouden. Eveneens volgens tradi tie op het terrein naast Het Bonte Paard. Ditmaal twee palen met in top een vogel. Voor de 76 senior- schutters reikte de paal ruim twaalf meter hoog. De junioren hadden het iets makkelijker. Daar telde de paal ruim drie meter en zetelde geen houten, maar een tempex vogel op de top. De deelna me aan het vogelschieten bleek iets groter dan vorig jaar. Toen deden 73 Dijkerhoekers mee, on der wie 16 dames. Nu 76 dus met 18 dames, die overigens opnieuw niet in de prijzen vielen. Ook over be langstelling veel niet te klagen. Met een welgemikt schot wist Henk Haverslag zich na 231 scho ten te ontfermen over de romp. Een beker was er ook voor Gerrit Jan Garsen, die bij het 40ste schot de kop liet rollen. Succes ook voor Gerrit Nikkels. Hij schoot na 69 schoten prijs op de linker vleugel, terwijl Henk Haverslag tien scho ten later de rechter vleugel liet vallen. Wim Wissink was na 113 schoten de gelukkige die de staart te grazen nam. De achttien deelnemende jeugdle den, die enkel met luchtbuks scho ten, zijn merendeels lid van De Zaagmolen. De bekers in deze klas se waren bestemd voor Jan Deijk, die na 35 schoten de kop zag rollen, voor Gerwin Holman, hij ontferm de zich na 55 schoten over de staart. Anita Bronsvoort viel even- to Dijkerhoek huizen sinds zaterdag twee hoogheden Schutterskoning Henk Haverslag rechtsen Schuttersprins Wilfred Noteboom. Beide schoten zich op het vogelschieten naar de felbegeerde titel (Foto Ten Velde) eens in de prijzen. Bij het 72ste schot liet zij de linker vleugel val len, Hanneke Aaftink na het 97ste schot de rechter vleugel. Groot was de vreugde toen Wilfred Note boom zich na 106 schoten over de romp ontfermde. Het ziet ernaar uit dat de Diekerhookse optocht dit jaar dus niet alleen een schut terskoning, maar ook een kersver se schuttersprins in haar midden meevoert. jaar Jongerencafé De Schure viert ko mende zaterdag weer het midzo- memachtsfeest. Gezien de wed strijd Nederland-België is de opzet veranderd. Vanaf 18.30 uur kan dat duel in De Schure worden bekeken waarna de liefhebbers de benen kunnen strekken bij een midzo mernacht-avondwandeltocht. Hierin is een antal leuke opdrach ten verwerkt. Na de wandeltocht is er een barbecue gepland om de hongere magen weer te vullen. Voor de hele avond inclusief wan deltocht en vleespakket betaalt men f 10,00. „Laat welzijn prevaleren boven welvaart. Er moet een referen dum worden gehouden." Veelzeggende opmerkingen van enkele van de circa 900 bezoekers van de succesvoiie reünie van de Dorpsschool. Ze kwamen zaterdag van heinde en ver en natuurlijk vanuit Holten: oud-leerlingen, oud-leerkrachten en voormalige oudercommissieleden uit de periode '55-'93. Voor zitter Egbert Klouwen van de reüniecommissie toonde zich in zijn nopjes: „Het kostte veel tijd en energie, maar we hebben er mee in een behoefte voorzien!" Wat ook duidelijk was, is dat zeer velen de toekomstige sloop van de Dorpsschool betreu ren. Hoewel het politieke besluit over de kwestie een gepas seerd station is, blijft het de gemoederen bezighouden. Zoda nig zelfs, dat achter de schermen door particulieren (geen politieke partij) gewerkt wordt aan de vorming van een actieco mité tot behoud van het gebouw. Zonder schoolfunctie welis waar, maar wel als dependance van de overvolle Boschkamp en wellicht deels met woonfunctie. Op verzoek van de reünie commissie werd zaterdag echter bewust geen (handtekenin- gen)aktie gehouden. „Het blijft een gedegen en vooral uniek gebouw. Waarom afbreken? Het kan toch voor andere doelein den worden gebruikt? Ze krijgen er vast spijt van," aldus Ima Stukker (40), tegenwoordig wonend in het Noordhollandse Middelie. Ze kreeg volop bijval van 20 van haar toenmalige 45 klasgenoten, Een grote opkomst van die klas, des tijds een zeer hechte groep. Vijf jaar geleden kwam de klas ook al bijeen voor een reünie in de Dorps school. Zaterdag werd opnieuw te ruggeblikt.' Naar de beginperiode, toen gebouw Irene tijdelijk als schoolonderkomen diende en naar meester Brouwer. Het was teke nend voor de sfeer tijdens de door Mie Duch en De Braandheultjes muzikaal omlijste reünie: herinne ringen ophalen, foto's, films en Op de afsluitende reünie van de Dorpsschool werden zaterdag tal van herinneringen opgehaald, zoals hier in de overvolle en veelbesproken hal (Foto Ten Velde) - - 7. $x ia. - K-V De BIBLIOTHEKEN van: Bathmen Brummen Deventer Diepenveen Gorssel Heeten Holten Lochem Olst Raalte Schalkhaar Twello Vaassen Voorst Wijhe Zutphen De WV-kantoren van: Brummen Deventer Epe Gorssel Heerde Holten Lochem Nijverdal Olst Raalte Twello Vaassen Zutphen dia's kijken, 'smullen' van de ver halen en afbeeldingen in het spe ciale herinneringsboekje en na school bij meester Brouwer, achtte afbreken 'hartstikke zonde'. Hij herinnerde aan het idee van de basisschooldirecteuren om in een uitgebreide Dorpsschool ook Kol en Haarschool te huisvesten: „Want we praten hier zeker niet over de laatste fusie. Kijk nu al: komend seizoen zijn er 90 nieuwe leerlingen voor het basisonderwijs. Zestig worden verdeeld over Haar school en Regenboog, de overige dertig over De Holterenk, Dijker hoek en Espelo. Als Kol- en Haar school zouden verdwijnen, is daar ruimte voor nieuwbouw. We heb ben toen tevens voorgesteld om de bibliotheek aan de Dorpsschool tuurlijk de vereeuwiging van de 'oude' klas. Soms was er een senti mentele klank: „Als ik zo rondloop in de school, dan ruik ik de geur van vroeger en gaat alles herle ven!" Het POSTAGENTSCHAP(De Lelie) teTerwolde SUPERMARKT 4=6 (Otten) te Wilp DEVENTER SCHOUWBURG De kwestie Dorpsschool is in tussen ook ter sprake geweest in het college. „Als je reëel bent dat kom je tot de conclusie dat je op die plek moet komen tot invulling met 'woonfunctie'. De vraag is of dat kan met be houd van de contouren van het gebouw en of het financieel haalbaar is." Burgemeester D.J. Verhoeven wees onder meer op problemen als de grote afstand tussen plafond en vloer. In een normale woning ongeveer twee en een halve me ter, in de hal van de Dorps school ongeveer drie tot vier meter. „Kortom, het heeft zeker onze aandacht, maar of dat leidt tol behoud van het ge bouw is vraag twee," aldus Ver hoeven. Ook het weer werkte mee: zowaar redelijk zacht en droog. Drukte dus op en rond het terras en in de tent op het schoolplein en voor het dorpshuis, waar voorheen de kleu terschool stond. Een team vrfjwilli- gers van De Boschkamp zegde di rect medewerking toe toen de reü niecommissie het dorpshuis bij het geheel wilde betrekken. Steun en medewerking ook van De Fien- preuvers, die met tal van medewer kers (sommige oud-leerling) de taps bemanden. Commissielied Henny Beltman liet weten dat al les zelf was ingekocht. Het aantal aanmeldingen bleek een goede ba sis om de hoeveelheid op af te stemmen. Half mei waren dat er 700. Na de officiële sluitingstermijn meldde zich nog 152 man aan. Daar sommigen vergezeld waren van partner, kwamen uiteindelijk zo'n 900 mensen op de reünie af. Mocht er geld overblijven, dan wordt daar volgens voorzitter Klouwen een passende bestemming voor gevon den. Toen de klok 18.00 uur sloeg en de reünie officieel ten einde was, zetten velen de vaak hernieuwde kennismaking voort. In het café, het restaurant of op zeifis de cam ping. waar een barbecue het slot van die 'mini-reünie' afsloot. 'Hartstikke zonde' Ondanks tal van verhalen en anek dotes, bleef de naderende afbraak van de halschool belangrijk onder werp van gesprek. Johan Stukker (49), plaatselijk bekend als voorzit ter van toneelvereniging OCH, wees wel op de technische manke menten van het gebouw, zoals het dak en de verwarming: „Maar zet er een goede aannemer op, dan is dat uit de wereld en bezie of er een andere functie aan kan worden toegekend. Opofferen voor wo ningbouw is jammer." Ook Haar- school-directeur Gert-Jan van 't Holt, ooit begonnen op de Dorps- vast te bouwen, die tevens als ver lengstuk van het sociaal cultureel werk zou kunnen dienen. Lokalen genoeg voor cursussen." Het plan redde het niet. In het herinnerings boekje over de school, dat zaterdag aan de reünisten werd uitgereikt, schrijft oud-voorzitter van de ou dercommissie Johan van Bruggen „Het is het college en bijna voltalli ge raad gelukt onze Dorpsschool zowel figuurlijk als binnenkort ook letterlijk plat te krijgen. Jammer van het gebouw. Met een nieuwe vleugel aan de school had de fusie- school daar gehuisvest kunnen worden. De school dichter bij de kinderen, immers de toeloop van nieuwe leerlingen zit in Beuseberg, daar wordt gebouwd." Droefenis over het lot van de Dorpsschool ook bij oud-burge meester mr. W.H. Enklaar: „Afge zien van de architectonische en zeker planologische waarde ervan, gaat een belangrijk stuk dorpsver leden te loorEnklaar wijst er ove rigens op dat 'het hem niet past om college en raad hun besluit te ver wijten'. De oud-burgervader, even als als architect L.C. van de Boven- kamp aanwezig op de reünie, meende desgevraagd wel dat een voorzichtiger houding ten aanzien van sloop geen kwaad kon: ..Te genwoordig wordt maar al te snel gezegd 'breek maar af. Dat is kapi taalsvernietiging. Ik ben altijd 'een zuinigerd' geweest" Willemien Klein Velderman (GB-raadslid en oud-leerling) meende dat het laat ste woord over de sloop wat haar betreft nog niet gezegd is. WD- fractievoorzitter Jan Kevelam, destijds voorstander voor behoud van de Dorpsschool, heeft zich wel bij het politieke besluit neerge legd: „Het is te laat. De mensen hadden toén moeten reageren. Nu is het einde verhaal." Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers bV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-8424 90 kan toor053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advenenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 De Landdag die de Stichting Paardrijden Gehandicapten zaterdag in Manege Snorre- wind hield, is een overweldi gend succes geworden. Dankzij de bereidwillige inzet van tal van Holtense verenigingen, be drijven en vrijwilligers, heb ben de deelnemers een onver getelijke dag beleefd. Het be stuur van de stichting wil daar om iedereen die zijn steentje bijdroeg aan het welslagen van het evenement, hartelijk dan ken. „Dit was Holten op z'n breedst en op z'n best," aldus secretaresse Marietje Eggink. Op zondag 26 juni is er in de Kan delaar weer een jeugddienst. The ma is dit keer 'Over-winnen'. Dat is actueel in het kader van het WK voetbal, maar ook in het persoon lijk leven is er vaak sprake van winnen of verliezen. De dienst zal worden geleid door dominee Dorst uit eolmschater terwijl gospelzan ger Arjan van den Bor een aantal liedjes zal zingen. De dienst begint om 19.00 uur. Op zondag 26 juni wordt in de her vormde kerk om 09.30 uur een ge zinsdienst gehouden. Voorganger is ds. S.M. Roozenboom. Het the ma is 'Zwijgen is zilver en spreken is goud'. In deze dienst wordt er afscheid genomen van de kinderen van de zondagsschool en de neven- dienst die dit jaar de basisschool verlaten. Op zondag 26 juni is er ook een gezinsdienst in het Tref punt in Espelo. Ook hier is ds. Roozenboom voorganger. Deze dienst begint om 10.45 uur. Zie pag.16

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1