spon a agenda I SpOftHffl Holten Vee! deelname jeugd aan fietsvierdaagse OKIA met een gerust hart naar de NK ml Sponsorloop Blauw Wit levert f 6500 op Zwemvierdaagse van 27 juni t/m 1 juli Henk Jansen klokt de eerste duif ZPC Twenhaarsveld maakt progressie HOLTENS NIEUWSBLAD Programma sporthal Prima tijd van Offringa Clubcross Het laatste voetbalnieuws Vasters wint in Laren Handbaljeugd sluit seizoen succesvol af De waar zit je mee lijn v 06 - 350.270.56 Overlast motoren Bevergroep bij scouting DONDERDAG 16 JUNI 1994 7 Het programma van de sporthal voor de week van 18 t/m 24 juni is als volgt: zaterdag: 19.00-20.00 uur: Aanstoot; maandag: 18.30-22.30 uur: BCH; woensdag: 18.30-22.30 uur: BCH; donderdag: 20.30-22.00 uur: SV Holten All Stars. Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoemde week einde kan men zich rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 63180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666 tst. 722). De vlucht vanaf Troyes afgelopen zaterdag kende in tegenstelling tot de dubbele vlucht van een week eerder een vrij zwaar verloop. De 471 kilometer werd met een gemid delde snelheid van 60 km/u afge legd. henk Jansen klokte de eerste duif voor Gerrit Jansen (Eertjes). Deze duiven eindigden in rayon- verband respectievelijk als derde en elfde waarmee Holten weer goed scoorde in het samenspel. Marinus Lodweges eindigde op de teerde. De vluchten van een week eerder hadden dankzij de stevige zuid westen wind een heel wat sneller verloop. Met snelheden tot 116 km/u wisten de duiven van Mari nus Lodeweges en Henk Wandink de vluchten vanaf Orleans en Hou- deng te winnen. De uitslagen: Houdeng: 1. H. Wan- sink; 2. G.J. Koetsier; 3. J.G. Jan sen; 4. J. van Werven; 5. G.J. Koet sier. Orleans: 1. M. Lodweges; 2. derde plaats voor F. Meester met comb. Juijens; 3. H. Jansen; 4. G.J. her hoogste prijspercentage. De Koetsier; 5. F. Meester. Troyes- 1 combinatie Jurjens draaide de viji- H.jansen; 2. G. Jansen; 3.M. Lode- de duif voor Gerrit Koetsier die weges, 4. F. Meester en 5. comb, evenals Wim Aaftink goed pres- Jurjens. Op de halve marathon van de afge lopen zaterdag gehouden Mettray- loop te Eefde klokte Chris Offringa een uitstekende tijd van 1.20.44 mi nuten. Offringa maakte daarmee een prima indruk. Marathoncrack Ap Koetsier noteerde op de 15 kilo meter een tijd van 1.09.40 minuten. De stylist Harry Heuvelmans was goed voor 1.10.26 minuten. De da mes Netty van Dijk (1.11.43 minu ten en Joke Nijland (1.11.45 minu ten) maakten er een gezellig onder onsje van. Zondag 19 juni is de tweede wedstrijd van de heren- en damescompetitie in Enschede, waarbij een groot aantal Holtense supporters wordt verwacht. Op het trainingscircuit De Imhof houdt MAC De Holterberg woens dagavond 22 juni weer een club cross als training voor bromfietsen en motoren. MAC-leden kunnen zich vanaf 17.30 uur inschrijven. Een half uur later starten de trai ningen en rond 19.00 uur de wed strijd. Er wordt gestreden in de klassen bromfiets, 80 cc, 125 cc, 250 cc, 500 cc en enduro. De volgende clubcrossen staan gepland 6 en 27 juli. Ondanks het mindere weer van vorige week, is er redelijk belangstelling voor de fietsvierdaagse. De WVH i daarom voornemens deze op de activiteitenkalender te handhaven Foto Ten Velde) Van maandag 27 juni t/m vrijdag 1 juli wordt in Recreatiebad Twen- haarsveld voor de negentiende keer de Zwemvierdaagse gehou den, een sportief evenement voor jong en oud dat traditiegetrouw weer met een druk randprogram ma van het badpersoneel en ZPC Twenhaarsveld wordt omlijst. Evenals voorgaande jaren wordt er weer een sponsoractie voor het Ronald McDonald Kinderfonds aan verbonden. Vijfjarigen, maar ook deelnemers van ver in de zeventig. Elk jaar trekken ze weer trouw hun baan tjes tijdens de Zwemvierdaagse. Dat kan dit jaar tussen 18.00 uur en 20.00 uur, maar voor de oudere deelnemers is het mogelijk met het badpersoneel een ander tijdstip af te spreken zodat ze niet midden in het gekrioel van jeugdiger zwem mers terecht komen. Op vier van de vijf dagen moet een afstand van 500 meter worden gezwommen (twintig baantjes). Deelnemers be neden de tien en boven de zestig jaar mogen volstaan met tien baantjes (250 meter). Daarbij is het niet belangrijk hoelang men erover doet. Het is immers geen wedstrijd tegen de klok of tegen anderen. Iedereen bepaalt zijn eigen tempo, men mag alleen het water niet ver laten. De deelnamekosten zijn f 7,50; abonnementhouders betalen slechts f 5,00. In dit bedrag zijn begrepen de toegang tot het zwem bad op alle vijf de avonden, een zwemvierdaagse-medaille, een sticker en de zwemvierdaagse- krant. Aanmelding is mogelijk vanaf 20 juni aan de kassa van het zwembad. Ook toeschouwers heb ben 's avonds gratis toegang. Voor recreatief zwemmen is het bad vanaf 18.00 uur gesloten. Hooddeksel Samen met het badpersoneel ver zorgt de ZPC Twenhaarsveld een spellencircuit in en rond het bad. Daarbij zijn elke avond de onder delen: busgooien, Wilhelm Teil, polo-doelgooien, aardappelpoe- pen, koekepan, sjoelen, bierkrat, tenspel. Afgezien daarvan is er elke avond een apart spelonderdeeL Op maandag is dat de Surf-Riders- Race die in drie leeftijdscatego rieën wordt gehouden van 6 t/m 8 jaar, 9 t/m 11 jaar en 12-jarigen. In elke categorie zijn twee prijzen be schikbaar. Dinsdag is er stoepte- kenen in de leeftijdscategorieën 0 t/m 6 jaar, 7 t/m 9 jaar en 10 t/m 12 jaar met steeds één prijs. De mini- triathlon op woensdag houdt in dat er 25 meter moet worden ge zwommen, 500 meter gefietst en 125 meter hardgelopen. Ook hier bij zijn er drie leeftijdsgropen: van 7 t/m 9 jaar, 10 t/m 13 jar en 14 jaar en ouder. De winnaars krijgen een fraaie beker. Donderdag staat de 20 meter zak- lopen op het programma (t/m 8 jaar in enkel- en vanaf 9 jaar in duo uitvoering). Ook hier weer drie leef tijdsgroepen (t/m 8 jaar, 9 t/m 12 jaar en 12 jaar en ouder). Op vrij dagavond moeten alle zwemmers, badpersoneel en vrijwilligers 'ver plicht' een hoofddeksel dragen. De Zwemvierdaagse wordt dan afge sloten met de prijsuitreiking bege leid met 'levende' muziek, een lo pen grabbelton, een barbecue en volop drankjes. Tevreden gezichten bij de organi satoren van de vijftiende avond- fietsvierdaagse die vorige week dinsdag van start ging. Medewer kers van de Wielervereniging Hol ten konden dik 200 fietsenthousi- astelingen noteren. „Totaal iets meer dan vorig jaar en beduidend meer kinderen. Zo'n veertig in ge tal. Als het zo blijft dan gaan we gewoon door met het organiseren voorgaande jaren stond het evene ment enigermate op de wip. De balans is dus gelukkig gunstige richting doorgeslagen. Het evene ment telt opnieuw vijf toertochten, die verspreid over twee weken wor den verreden. Morgenavond is het alweer de slotavond en wordt het fietsfestijn opgeluisterd met mu ziek door De Braandheultjes en de Swinging Strings en is burgemees- ste betreft wel de wenkbrauwen over de jeugd. Sommigen schijnen het leuk te vinden om de pijlen te verwijderen of andersom te zetten. Met een vijfde plaats bij zwem wedstrijden in zwembad De Zand- van deze vierdaagse," aldus ter D J, Verhoeven van de Bartil wnnrdvnprKpr Ht>nlr RpUok woordvoerder Henk Beijers. Gezien de afnemende belangstel ling voor de fietsvierdaagse in Bij het zesde toernooi om het oos telijk kampioenschap in Beltrum behaalde OKIA in de 640 kg B- klasse de derde plaats en klom daardoor in het klassement een plaatsje. Het 64- A-team presteer de als vanouds en won alle wed strijden. Aangezien de concurren ten het elkaar niet makkelijk maakten, kon het A-team de kop positie weer overnemen van Ei bergen. Vol zelfvertrouwen kan men nu afreizen naar de eerste wedstrijd om het Nederlands kampioenschap komende zondag in Zundert. Voor het 640 B-team was het ook een goed toernooi omdat alleen van de beide koplopers Eibergen en Herwijnen werd verloren en ver der slechts één gelijkspel te trek ken. Met elf wedstrijdpunten erbij kon men tevreden de terugreis aanvaarden. De jeugd was weer met twee ploe gen van de partij die beide goed presteerden. Het tweede team wist zelfs een puntje van Eriehem af te troggelen, een team waarvan OKIA I verloor. Dat had echter geen gevolgen voor de koppositie. OKIA I leidt nog steeds met het tweede team op een vijfde plaats. Bij de heren in de 680 B-klasse begint het eentonig te worden. Hier won OKIA/Halfwegboys weer alle wedstrijden zodat de eerste plaats hen bijna niet meer kon ont gaan. Met 69 punten is dit team onbedreigd eerste. Ook de dames komen goed mee. Zij sprokkelden in Beltrum tien punten bij elkaar. Koploper Teems is echtemog steeds te sterk zodat de ploeg met een tweede plaats genoegen moet nemen. De uitslagen: Heren 640-A: 1. OKIA 16(83); 2 Eibergen 11 (80); 3. Vios Bisons 11 (72); 4. Heure 13 (59); 5. Olden Eibergen 9 (48); 6. Oosterwijk 6 (47); 7. Vorden 4 (21) en Eriehem 2 (21); 9. Cambrinus 0 (1). Heren 640 B: 1. Eibergen 14 (87); 2. Herwijnen 16 (82); 3. OKIA 11 (54); 4. Olden Eibergen 9 (53); 5. EHTC 7 (44); 6. Bekveld 6 (39); 7. Bathmen 4 (35); 8. Heure 4 (32); 9 De Koffiejongens 1 (6). Jeugd 435 kg: 1 OKIA 112 (77); 2. Eriehem 13 (72); 3. Olden Eibergen 8 (57) en Heure I 7 (57); 5. OKIA II9 (36); 6. Bekveld 2 (31); 7 Eibergen 3 (28); 8. Heure II 2 (23). Heren 680-B: 1. Okia/Halfwegboys 12 (69); 2. Ei bergen 7 (55); 3. Koapmanboys 10 (48); 4. DES 7 (39); 5. Treklust 2 (19); 6. EHTC 1 (14); 7. Noordijk4 (9). Dames: 1.Teerns15; 2. OKIA/Halfweggirls 10; 3. Bisons/Vorden 7; 4. EHTC 5; 5. DTO 3. om de prijzen uit te reiken. Ook ditmaal hadden de pedalisten de keus om 20 of 30 kilometer door de Holtense dreven af te leggen. Het merendeel zit ten minste vier avonden op de fiets, terwijl daar naast ook belangstelling bestaat voor de aanschaf van een dag kaart. Met name vorige week lieten diverse mensen een rit schieten vanwege het slechte weer. De eer ste rit voerde de deelnemers rich ting Exel, op de tweede kregen ze de Holterberg voor de wielen. Maandag ging het richting Marke- lo en gisteravond was Nieuw Hee- ten aan de beurt. Onder muzikale begeleiding van De Braandheul tjes vertrekken de fietsers morgen avond richting Bathmen. Na te rugkeer in de sporthal kreeg de organisatie enkel lof toegezwaaid. Prima routes, prima bewegwijze ring. De Holtense fietsvierdaagse wordt overigens als één van de weinige in de omgeving bepijld. Henk Beijers fronste wat dat laat- ^ebb8n a^e ®e^ers ®en stuve in Vroomshoop bewees ZPC Twenhaarsveld een flinke pro gressie te hebben doorgemaakt. Vorig jaar bij dezelfde wedstrij den eindigden de Holtenaren als negende. Onder leiding van trai ner Coenraad Ligtenberg werd de laatste weken dan ook intensief geoefend, vooral op de zaterdag ochtenden. Bij de wedstrijden in Vroomshoop, onder auspiciën van de KNZB Kring Overijssel, deden vijftien verenigingen mee. Er werden 33 onderdelen afgewerkt met in to taal 132 series. Het programma duurde dan ook vier uur. Er werd gezwommen over afstanden van 25 en 50 meter, verdeeld over twee bassins. Veel belangstelling was er van de zijde van de ouders die voor de kinderen een tent en spelletjes hadden meegenomen zodat nie mand zich in de tijd tussen de on derdelen in hoefde te vervelen. Uit eindelijk werd tegen achten 's avonds de einduitslag bekend ge- routebeschrijving op zak. Op enke le lekke banden na hebben zich tot nu toe weinig problemen voorge daan. Tijdens het derde lustrum van de fietsvierdaagse had de WV Holten speciale aandacht voor de jeugd. Onder kinderen van de basis school die minimaal vier avonden meedoen, worden drie kinderpar tijtjes bij McDonald's Holten ver loot. De prijzen worden getrokken uit hun startkaarten. De jeugd kan tevens deelnemen aan de kilome terloterij. Bij de controle/rust ont vingen ze een lot dat kans biedt op aantrekkelijke prijzen. Hoe meer afstand afgelegd, des te groter de kans. De belangstelling onder de kinderen bleek goed. Beijers: „Dat stemt ons bijzonder gelukkig. Zij zijn namelijk fietsers van de toe komst." Uit de startkaarten van de senioren worden net als vorig jaar prijzen getrokken. Drie diners voor twee bij drie plaatselijke horecabe drijven. maakt. Eerste werd De Tippe uit Heino met 493 punten gevolgd door De Steur uit kampen met 463 punten, Zignea uit Emmeloord (438 punten) en de Delta Zwem mers uit IJsselmuiden (400,5 pun ten). Met 374 punten werd ZPC Twenhaarsveld eervol vijfde. Elke dag opnieuw ingesproken door experts Bel de Voetbaltelefoon voor actuele achtergrond-informatie 06 - 350.270.25 (100 cpm) Jannie Vasters is zondag als eerste dame geëindigd op de Larense tri athlon. Er werd gezwommen in het Twentekanaal (15,2 graden). Waar schijnlijk door de lage watertem peratuur liet een groot aantal da mes het afweten. Bij het zwemmen kwam Jannie als eerste uit het wa ter. Zij vergrootte haar voorsprong met fietsen tot zes minuten, maar moest drie minuten inleveren op het afsluitende loopparkoers. Met toch een ruime voorsprong van drie miunten kwam Vasters als eerste over de finish in een eindtijd 2.20.15 minuten. De week ervoor, op het NK, liet Jannie een mindere zwemprestatie zien en kreeg ze bo vendien na 10 kilometer fietsen te maken met een lekke band, waar na ze de wedstrijd voor gezien hield (uitgestapt). Zaterdag gaat zij haar geluk beproeven op de halve tri athlon in Oldeberkoop. Als afsluiting van het seizoen nam de handbaljeugd deel aan het Ger- da Schuitert Toernooi dat dit keer in Lemelerveld werd gehouden. Holten presteerde daar goed. Meis jes B werd met slechts één verlies- punt poulewinnaar terwijl meisjes A uiteindelijk op doel gemiddelde tweede werd. De jongens zaten in een zware poule en werden derde terwijl de welpen op een vierde plaats eindigden. Met de laatste trainingen op donderdag 16 juni is het handbalseizoen definitief voor bij. De trainingen voor het nieuwe seizoen beginnen in de derde week van augustus. cv*r Luister naar problemen van anderen en geef ze advies of IA spreek je eigen probleem in. A Misschien heeft een van de 1 andere bellers wel de juiste oplossing voor jou. V> Jrl s v Bel de waar zit je mee lijn (100 cpm) In een brief aan het college heeft mevrouw Van Basten Batenburg gewezen op de regelmatige over last van motorverkeer op de Hol terberg (Toeristenweg). Daarbij wees zij onder meer op hoogtijda gen als Hemelvaartdag. Ook advi seerde zij de gemeente om de uitoe fening van (lawaaihobby)evene- menten als enduro (motorsport) en dergelijke te verbieden. B en W zijn evenwel van mening dat de Toeris tenweg een openbare weg is, die vrij toegankelijk is voor auto's, mo toren en fietsers. „De organisatie van een enkel evenement moet bo vendien mogelijk blijven," aldus burgemeester D. J. Verhoeven. Zaterdag 18 juni start Scouting Holten met een Bevergroep, be doeld voor jongens en meisjes van 5 tot 7 jaar. Op de zaterdagochtend van 10.00 tot 11.30 uur worden rond een thema verschillende activitei ten aangeboden zoals knutselen, speurtochten maken, toneelspe len, hutten bouwen, zingen en mu ziek maken en spelletjes spelen. Dat alles gebeurt in en rond de blokhut aan de Liezenweg. Voor meer informatie: Betty Brilman, tel. 63053. De sponsorloop die voetbalvere niging Blauw Wit afgelopen zater dag organiseerde is een groot suc ces geworden. Howel een groot deel van de senior-leden het liet afweten werd met de opbrengst van bijna 6500 gulden de verwach tingen van 5000 gulden ruim schoots overtroffen. Het geld wordt besteed aan een nog deze zomer te bouwen jeugdhonk. De sponsorloop is een van de acties waarmee Blauw Wit een aantal verbouwingen op het complex wil bekostigen. Eerder werd al de actie 'Help met een steen het jeugdhonk op de been' gehouden. De op brengst van de gesponsorde ste nen bedroeg meer dan 5000 gulden. Dit bedrag, samen met een geld som die het bestuur zal bijdragen, wordt gebruikt voor het al eerder genoemde jeugdhonk en voor nieu we dug-outs. Daarnaast zal bij het nieuwe jeugdhonk een materiaal- berging worden gebouwd. Aankomende zaterdag wordt al begonnen met de bouw van het jeugdhonk. Een groot deel van de werkzaamheden wordt, tussen de wedstrijden op het WK voetbal in Amerika door, uitgevoerd door de clubleden zelf. Met ingang van het nieuwe seizoen wil Blauw Wit im mers al gebruik maken van het jeugdhonk. Totaaldag De sponsorloop werd voorafge gaan door de jaarlijkse Totaaldag. Die bestond uit een spelcircuit, waarvan de winnaar de Wiersma- bokaal mee naar huis kreeg, en een Gezelligheid troef tijdens de Totaaldag en de Sponsorloop, die boven verwachting 6500 gulden in de knip opleverde (Foto Ten Velde) wedstrijd om de Ben Yspeerd pe nalty Bokaal. Vooral de jeugd liet zich gelden bij het spelcircuit. De senioren hadden de avond te voren al een onderling zeven tegen zeven toernooi gehad. Na een omreke ning kwam Maarten Paalman uit Dl als winnaar van de Wiersma- bokaal uit de bus. De penalty-bo kaal werd een prooi voor Bennie Schoemaker uit de E-groep. Hij wist gelegenheidskeeper Hans Bekkemens, vroeger een vaste kracht in het eerste van Blauw Wit, het vaakst te passeren. De Totaaldag en de sponsorloop vormen de afsluiting van een spor tief gezien goed voetbalseizoen. Kenmerkend echter voor het sei zoen 1993/1994 waren de vele afge lastingen. Vooral bij grote regen val konden de velden het water niet snel genoeg verwerken. Met name na de winterstop werd daar van veel last ondervonden. De uitslagen van de Totaaldag wa ren als volgt: Senioren: 1. Harry Paalman (84 pnt.), 2. Henk Oolbekkink (76). Dames 16: 1. Truus Beldman (62), 2. Henny Paalman (54); B1: 1Niek Kuipers (80), 2. Ronnie Schoemaker (71); Cl: 1. Ernst-Jan Harmsen (69), 2. Hazar Ramazan (66); D1: 1. Maarten Paal man (80), 2. Wilco Reterink (63); D2: 1 Wouter Smit (72), 2. Jurrian Paalman (69) El: 1. Gerrit Reterink (74), 2. Maarten Krui meiaar (73); E2: 1. Arjan Nijhuis (52), 2 Bror van Zon (44); F11Jasper Lahuis (43) 2. Edwin Hulsman (41F2:1Simon Groot ewal (38), 2. Ramazan Ramazan (36); Da mes 16: 1. Yvonne Paalman (62), 2. Inge Smit (58); Penalty-bokaal: 1. Bennie Schoemaker (E-groep), 2. Bob van AJst <C- groep).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7