'Gelijke behandeling Betuwe- en Twenteliin Dijkerhoeks feest met Gert en Hermien ii RONA-voorzitter Jaap van der Vreede: sË Spectaculaire roSschaatsshow HOLTENS NIEUWSBLAD sr-Si- Vogelschieten DONDERDAG 16 JUNI 1994 Jaap van der Vreede is de nieuwe voorzitter van de RONA- werkgroep Holten (Regionaal Overleg Noordelijke Aftakking). Het RONA is een platform van werkgroepen uit alle plaatsen die aan de toekomstigeTwentelijn liggen. De onlangs in Holten opgerichte werkgroep heeft inmiddels vee! positieve reacties ontvangen vanuit de Holtense bevolking. Zo meldden bijvoor beeld alle 46 flateigenaren van serviceflat De Molenbelt zich spontaan aan als donateur. „Wellicht brengt het anderen op hetzelfde idee. Bijvoorbeeld recreatiebedrijven. Uit die hoek hebben we al duidelijk steunbetuigingen vernomen," filoso feert de kersverse voorzitter. Ook diverse anderen reageerden positief. Het totaal aantal donateurs is daardoor in korte tijd Opgelopen tot een kleine honderd. De RONA-werkgroep Hol ten wil zich wat betreft de eigen gemeente primair inzetten voor het vertalen van de landelijke doelstellingen inzake de Betuweroute (inclusief de Twentelijn) naar de Holtense situa tie. „Dat begint vanavond op de RONA-bijeenkomst in Zutphen. Daar krijgen we handvaten aange reikt hoe we de aktie vorm moeten gaan geven, aldus Van de Vreede, die plaatselijk tevens actief is voor de PvdA (als niet-raadslid deel uit maakt van de raadscommissie on derwijs, red.) en de Stichting Tri athlon Holten. Van der Vreede be nadrukt dat er geen sprake is van 'tegen de Betuweroute zijn, dus ook niet tegen de Twentelijn': „De economie krijgt er uiteindelijk een positieve impuls door. Als Rotter dam de functie van tranporthaven 'verliest', knijpt Antwerpen in z'n handjes. Bovendien zijn velen in Rotterdam en omgeving afhanke lijk van de haven. Punt blijft echter hoé die Betuweroute moet worden aangelegd. Wel of niet deels door tunnels, wel of niet met ongelijk vloerse kruisingen enzovoorts. Dat speelt voor ons, specifiek natuur lijk voor Holten." Afgezien van de vraag of de Betuweroute (gezien de discussie op dit moment tussen PvdA/WD/D66 in de kabinetsfor matie, red.) er uiteindelijk komt, is het naar zijn zeggen theoretisch gezien te verwachten dat de inten sivering van het goederenvervoer over 'onze' spoorlijn gaat: het ver eiste dubbele spoor ligt er al. Een minder kostbare investering dan aanleg van een geheel nieuwe lijn hankelijk van de noodzaak wordt de verschijningsfrequentie be paald. Van der Vreede benadrukt dat de RONA-werkgroep Holten open heid hoog in 't vaandel houdt: „We willen de mensen zonder meer niet het gevoel geven dat ze een tientje hebben betaald en verder niets meer horen," verklaart hij. Wie op dit moment meer wil weten over de RONA-activiteiten, kan zich in ie der geval wenden tot secreataresse Mary Anne Hulshof, Geskesdijk 22, tel. 64257, of Eline Zoet, tel. 62466. Veruit de meeste werk groepleden wonen vanavond in Zupthen de belangrijke RONA- vergadering bij. Voorzitter Jaap van der Vreede van de RONA-werkgroep Holten, die zich bezighoudt met de consequenties van de Twentelijn. Hoewel niet uitgesloten is dat het paarse kabinet in wording van de hele Betuweroute afziet blijft de groep actief en alert op toekomstige ontwikkelingen. Indien De Haag toch 'ja' zegt, zullen nog heel wat harde noten moeten worden gekraakt (Foto ten Velde) of verdubbeling van een enkel spoor. In het nieuw gevormde bestuur heeft Van der Vreede Mary Anne Hulshof naast zich als secretaresse en Charles Reisinger als penning meester. De groep bestaat voorts uit Eline Zoet (pr-medewerkster), Ella Zwolle, Johan Tuitert, Ed Nije Bijvank (donateursadministratie), Harry Oosterlaar en de heren J. Schouwman en H.W. Michel, bei den van de Bewonersgroep Servi ceflat De Molenbelt. De twee laat- sten gaan een documentatiecen trum over de Betuwe/Twentelijn opzetten. Wie dus meer wil weten over de kwestie, kan zich bij hen vervoegen. De RONA-werkgroep Holten heeft enkele belangrijke doelstellingen. Zo eist de groep integrale behande ling van de totale Betuweroute (van Rotterdam tot Oldenzaal dus). Van der Vreede: „Wat voor de Betuwelijn (Rotterdam-Zevenaar) geldt, moet tevens gelden voor de Twentelijn." Vervolgens staat de groep voor de gelijktijdige aanleg van hoofdlijn en aftakkingen. De zelfde kondities als bij de eerste doelstelling gelden voor milieu en veiligheid ten aanzien van het hele project. Jaap wijst er op dat daar bij onder meer moet worden ge dacht aan maatregelen in verband met onder meer trillings- en ge luidsoverlast en natuurlijk veilig heid (vervoer gevaarlijke stoffen). Tot slot vermeldt het verlanglijstje het werven van donateurs. „We willen een zo groot mogelijke ach terban krijgen. Hoe meer steun hoe meer gewicht je als aktiegroep in de schaal kunt leggen," aldus Van der Vreede, die wijst op het specia le Rabo-rekeningnummer 3285.50.825. Voor minimaal 10 gul den per jaar is men donateur van de RONA-werkgroep Holten. De bijdrage kan worden gestort onder vermelding van 'Bijdrage 1994' plus naam en adres. Het gironum mer van de bank luidt 875587. De bedoeling is dat het donateursbe drag telkens in juni wordt gestort. Vanzelfsprekend kunnen de vorige week in deze krant afgedrukte bon nen nog op het redactieadres Kerkhofsweg 18 worden ingele verd. Jaap: „Van het geld worden onkosten betaald, maar bovendien krijgen de donateurs binnenkort voor de eerste maal al een soort periodiek in de bus, waarin ze van actuele informatie worden voor zien en desgewenst worden uitge nodigd voor een bijeenkomst." Af- Met het daverende succes van het honderdste school- en volksfeest van vorig jaar nog vers in het geheugen, maakt Dijkerhoek zich op voor de volgende editie van dit spektakel. De Volksfeestcommis sie heeft opnieuw gezorgd voor een gevarieerd en uitgebreid pro gramma met absolute toppers in het optreden van het duo Gert en Hermien en de rolschaatsshow 'Holiday on Wheels'. Het was mede de koppeling met het folkloristisch festival van de Hoolter Daansers die ertoe bij droeg dat de feestelijkheden zich afspeelden in en rond een grote tent op het terrein naast Het Bonte Paard. Gelet op de veranderde in richting rond het café-restaurant, een prima mogelijkheid om alles dicht bij elkaar te houden. Indien het programma zich deels in de zaal van Het Bonte Paard zou vol trekken, zit daar nu het vergrote parkeerterrein tussen. Commissie voorzitter Wim Bannink: „Het bleek dat de mensen het erg gezel lig vonden in de tent. Al met aï hebben we besloten dat zo te hou den." Vrijdag 24 juni barsten de feeste lijkheden allereerst los voor de jeugd. In de grote tent worden zij vanaf 13.00 uur vermaakt door het Jeugdvariété 'John Rebo'. 's Avonds om 20.00 uur wordt het feest officieel geopend door Ban nink en start aansluitend de Dijk- erhoekse Artiestenavond 'Zudden- kolder' met medewerking van on der anderen Bets en Derk en Johan Nikkels. Bannink wijst er op dat de 'cast' niet enkel uit leden van het Dijkerhoeks Amateur Toneel be staat. Ook andere buurtschappers doen mee. Na afloop kan er worden gedanst op muziek van 'Klimax'. Zaterdag 25 juni vertrekt om 9.15 uur de 'Diekerhookse Optocht'. Vanaf 8.30 uur kunnen de deelne mende disciplines zich opstellen in de weide van de familie Veneklaas. Er is een publieksprijs beschik baar en voor de schoolkinderen een extra publieksprijs. Het ziet er naar uit dat de kleur oranje na drukkelijk vertegenwoordigd zal zijn... Op het feestterrein begint om 10,30 uur de kleinvee- en rom melmarkt. Ookniet-Dijkerhoekers kunnen hier terecht om dieren of spullen aan te bieden. Een halfuur later beginnen de spelletjes voor de schoolkinderen en de stoelen dans en het fietsen voor dames. Ook zijn er weer diverse kermisat tracties. De Diekerhookse optocht heeft opnieuw veel fraais in petto. Tal van groepen zijn al geruime tijd druk in de weer om een wagen te bouwen. Het gerucht gaat dat het WK-voetbal een geliefd onderwerp is...De hier afgebeelde wagen zorgde vorig jaar voor veel vermaak (Archief) Op het terrein naast Het Bonte Paard houdt schietvereniging De Zaagmolen zaterdagavond 18 juni het jaarlijkse vogel schieten met als inzet de titel 'Schutterskoning(in) van Dij kerhoek'. Het vogelschieten luidt als vanouds het 'Dieker- hooks feest' in dat de gemoede ren volgend weekeinde volop zal bezighouden. De kaartver koop begint om 19.00 uur. Dan is er tevens gelegenheid tot op gave voor de spelletjes: fietsen dames, stoelendans en kuipste- ken. Het schieten begint om 20.00 uur. Vorig jaar ging de titel naar Gerard Paalman. Ui teraard zal hij opnieuw probe ren de romp van de houten vo gel te laten rollen. Dit jaar mag voor het eerst ook de Dijker- hoekse jeugd (vanaf 12-17 jaar) haar geluk beproeven bij het schuttersfestijn. Schieten de senioren met vuurbuks, de ju nioren mogen de vogel uitslui tend met luchtbuks te lijf gaan. Na afloop van de wedstrijd wordt de nieuwe titelhoud- (st)er op passende wijze gehul digd in Het Bonte Paard. In de middaguren biedt de zes kamp het nodige vermaak. Spelon- derdelen zijn auto behendigheid, biervaten rololen, estafette, water transport en boomstam zagen. Ook het kuipsteken garandeert een vrolijk kijkspel. Dat sommigen daarbij een nat pak wacht is be paald niet uitgesloten. In de we tenschap dat Nederland diezelfde avond tijdens het WK-voetbal in Amerika om 18.30 uur aantreedt tegen Belgie, wordt op dit moment nog alles in het werk gesteld om een groot beeldscherm naar de tent te halen, waarop de feestgan gers de verrichtingen van Oranje tegen de zuiderburen kunnen vol gen. Het startsein voor het groot 'Diekerhooks feest' valt vervol gens om 20,00 uur. De 'Perfect Showband' ziet toe op de onont beerlijke muzikale opwarmer, want in de loop van de avond be treedt het vermaarde duo Gert en Hermien voor het voetlicht. Met ongetwijfeld enkele bekende smartlappen en meezingers zullen zij de stemming in de tent tot grote hoogte weten te brengen. De toe gangsprijs voor deze avond be draagt een tientje. Ook zondag is er volop vermaakt voor buurtschappers en overige bezoekers. Met medewerking van de 'Langenberger Muzikanten' uit Bathmen is er vanaf 11.00 uur Frühschoppen, terwijl zich om 14.00 uur een nieuw hoogtepunt aandient: de sprankelende rol- schaatsrevue 'Holiday on Wheels' Afkomstig het Groningse Win schoten en zonder meer het bekij ken waard. Inclusief een pauze duurt het programma tot 16.30 uur. Bij goed weer wordt daarvoor buiten de tent een gladde vloer aangebracht. Zeker buiten is de show van diverse oude legervoer tuigen van de vereniging 'Keep Them Rolling'. Dweilorkest De Braandheultjes zorgt in de middag voor gezellige feestmuziek. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw koelcel bij Pasmansweg 10 (tevens vrijstelling art. 17 WRO); 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje bij Heideweg 64; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 berk bij Köllingserf 6; - 1 linde en 1 eik bij Deventerweg 67; - 1 eik bij Enkweg 9; 4. Voorts is vergunning, ontheffingen e.d. verleend voor: - activiteiten Keunefeesten 1994; - zeskamp op 19 juli 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw carport bij Keizersweg 39; - bouw tuinhuisje bij Vianenweg 6b; - verbouw boerderij/woonhuis Flisweg 4; De bouwaanvragen liggen Tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw-en woning toezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Wet milieubeheer Ter inzage legging beschikking. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeien voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beper ken, op 7 juni 1994 vergunningen ingevolge de Wet Milieube heer verleend aan: 1. Autobedrijf Dries Willems, Keizersweg 68-70 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting voor motorvoertuigen, opslag en aflevering van benzine, diesel en L.P.G., annex showroom) omvattende vergunning 2. Bouwbedrijf Voordes B.V., Keizersweg 75 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een bouwbedrijf met timmerfabriek 3. Firma Nijland en Zn., Pasmansweg 10, 7451 KP Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (pluimvee-en mestveebedrijf, groothandel in eieren en tijdelijk kipvleesverwerkingsbedrijf, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende vijf weken na de datum van ter inzage legging (vanaf 17 juni 1994 tot 22 juli 1994) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door: a. de aanvrager. b. de betrokken adviseurs. c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. (vóór 22 juli 1994). Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Raad van State, wil de beschikking niet binnen een maand na de ter inzage legging van kracht worden. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. Wet Milieubeheer. Melding artikel 8.41 WMB, Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het op de inrichting van toepassing worden van een Algemene Maatregel van Bestuur door Vereniging van Eigenaars van het Serviceflatgebouw Molen belt. Molenbelterweg 9 te Holten voor het van toepassing worden van het Besluit Woon- of Kantoorgebouw Milieubeheer op een reeds opgericht serviceflatgebouw. Eisen. Deze inrichting dient te voldoen aan de eisen gesteld in de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit Woon- en-Kantoorgebouwen Milieubeheer. Ter inzage. De melding ligt vanaf heden gedurende 5 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Milieu tijdens kantooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op genoemde afdeling ter gemeentesecretarie. Holten, 16 juni 1994.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5