Bergrit trekt veel publiek naar centrum Bezwaar tegen woonverbod Dries Willems is FES-erkend bedrijf Onderscheiding voor Jos Optiek Kerkdiensten. Medische diensten van dag tot dag fl HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN VADERDAG-TIP Uit het politierapport Zakelijk Burgerlijke stand Markeio: 16 juli F. C. Twente 19 juli Go Ahead Rijssen 21 juli Club Brugge Succes in Olst Bergruitertjes JL É>i DONDERDAG 16 JUNI 1994 Onder prima weersomstandighe den werd zondag de veertiende Holterbergrit van de Vereniging voor het Aangespannen Paard De Bergrijders gehouden. Vooraf gaand aan de rit werden op het weiland van de familie Aaltink aan de Rijssenseweg de klassements rijders beoordeeld door een des kundige bondsjury op tuigen, ver zorging van de paarden, kleding van koetsier en bijrijders en op de totale uitvoering van de aanspan ningen. Op de inmiddels traditio nele rit hadden zich dit jaar 88 deelnemers ingeschreven, waar van een kleine 10 procent het liet afweten. Onderweg oogstte de fraaie stoet veel bijval van het sa mengestroomde publiek, dat zich zeker ;niet teleurgesteld voelde door het voorbijtrekkende schouwspel. Prachtige stijlvolle kleding van koetsiers en passa giers, keurig opgepoetste aanspanningen en verzorgde paarden en de gunstige weersomstandigheden waren voor de organisatoren voldoende om te vreden terug te kunnen kijken op een succesvolle dag, waar geen dis sonant te bespeuren viel en alles volgens schema liep. Exact half vier verschenen in de Dorpsstraat ter hoogte van de Smidsbelt, waar zich een grote menigte belangstel lenden verzameld had, de eerste vier Bergruitertjes en leden van de bereden politie uit Hulshorst, ge volgd door de 80 aanspanningen. De Frans omnibus, getrokken door een Gelders driespan, sleepte moeite loos de publieksprijs in de wacht (Foto Ten Velde) Opvallend was de Franse omni bus, een Gelderse driespan van A G. Engberts uit Saasveld, die behalve de publieksprijs, ook de tweede prijs in het eindklassement in de wacht sleepte. De eveneens traditiegetrouwe sherrystop wer den gehouden bij de fam. Vasters in Markelo. Tijdens de lunch bij manege Snorrewind was er veel publieke belangstelling voor de aanspanningen en kon men getui ge zijn van de uitreiking van lintjes en bekers aan de desbetreffende winnaars. Om vier uur 's middags eindigde de Holterbergrit bij de fam. Aaltink en kreeg iedere deel nemer bij inlevering van het deel name-nummer een tegeltje en een bos bloemen. Uitslag: Meerspannen: 1) C. Wempe, Spaardam met 2 sp. kwpn Landauer (56 pnt); 2) A.G. Engberts, Saasveld met 3 sp. Gelders Franse omnibus (55 1/4 pnt); 3) P. Thielen, Gelre met 2 Wels Cop en Franse Wagonette (51 1/2 pnt); 4) Aalspoel, Twello met 2 sp. Haflingers Franse Wagonette (49 3/4 pnt); 5) B. Viershouten, Lettele met 2 sp. kwpn jachtwagen (48 1/4 pnt); 6) Klooster boer, Epse met 2 sp. kwpn Jachtwagen (45 1/2 pnt); 7) J. Drijerink, Rijssen met 2 sp. kwpn Due (45 pnt); H. ter Haar, Lichtenvoorde met 2 Haflingers Victoria (43 3/4 pnt); Een span: 1) mevr. A. Berents, Koekange met 1 Fries Prince Albert (54 pnt); 2) A. Middel kamp, Wierden met 1 kwpn Pheaton (51 1/4 pni). De publieksprijs ging naar: A. Eng berts met de Franse omnibus. Het schoon ste geheel betrof de 2 span kwpn Hol. landauer van C. Wempe, Spaarndam. In alle voorlichting over het nu wel of niet over kunnen gaan van een particuliere ziektekostenverzeke ring naar het ziekenfonds, staat één punt niet duidelijk aangege ven. Dat betreft de situatie van echtparen. Hier geldt voor 65-plus- sers een andere regeling dan voor de niet 65-plussers. Bij de 65-plus sers wordt bij echtparen gekeken of één van de partners een inko men heeft dat boven de zieken fondsgrens komt. Is dit het geval dan moeten beide echtelieden zich particulier verzekeren. De zieken fondsgrens bedraagt een bruto jaarinkomen van f 30.500. Er zijn ook ouderen die nu boven de zie kenfondsgrens vallen en zich parti culier moeten gaan verzekeren. De ziekenfondsen en verzekerings maatschappijen sturen hier aller lei voorlichtingsmateriaal over thuis. U hoeft niet van de ene op de andere dag uw ene verzekering op te zeggen en u aan te melden bij een andere maatschappij. De ziek tekostenverzekeraars nemen daar ruim de tijd voor. Heeft u vragen? Salland Verzeke ringen heeft een speciaal inlichtin gennummer opengesteld: 05700- 87245 of 87249. Daarnaast is er het spreekuur in het kantoor aan de Gaardenstraat 31 (het oude kruis- gebouw) op vrijdag van 8.30 -10.00 uur. Seniorenkoor Zingen is leuk voor mensen van alle leeftijden. Zingen kun je ook blijven doen tot op zeer hoge leef tijd. In Holten bestaat de mogelijk heid voor senioren om in een koor te zingen. Het repertoire van het koor bestaat uit populaire liede ren, soms uit de oude doos, een enkele keer christelijk, maar altijd in het Nederlands. Het is de bedoe ling dat het seniorenkoor deel neemt aan zangersdagen in de pro vincie. Daarnaast verleent het koor medewerking aan bijv. kerst vieringen. Het koor repeteert elke donderdagmorgen van half elf tot ongeveer half twaalf in Diessen- Plas. Iedereen komt om 10 uur om eerst gezellig samen koffie te drin ken. De leiding is in handen van mevr. Jona Evers. Contributie hoeft niet te worden betaald. Don derdagmorgen 18 augustus komt men weer bij elkaar. U kunt gerust eens een keer gaan kijken. Via advocatenkantoor Daniels en Nijkamp heeft H. Jonker bij de gemeente bezwaar aangetekend inzake het verbod op permanente bewoning van zijn zomerhuis aan de Vianenweg 5. Binnenkort zal de betrokkene zijn bezwaar persoon lijk kunnen toelichten. Mochten de neuzen dan alsnog niet dezelfde kant op wijzen, dan wordt de zaak verwezen naar de Zwolse recht bank. Burgemeester D.J. Verhoeven maakte begin deze week nog eens duidelijk hoe de gang van zaken rond de zomerhuisjes-affaire in el kaar steekt. Vorig jaar september werden alle Borkeld-bewoners op grond van het door de raad vastge steld bestemmingsplan aange schreven met de mededeling dat aan de hand van dat plan perma nente bewoning verboden is, met uitzondering van hen die daarvoor een specifieke vergunning hebben of via het zogenoemde overgangs recht daar wel voor in aanmerking kwamen. „Geen beschikking op basis van de AROB-wet, zuiver een informatief schrijven," aldus de burgemeester. Het gemeentebestuur ontving daarop een aantal reacties. De briefschrijvers kregen vervolgens in maart een tweede gemeentelijk schrijven met opnieuw een toelich ting over de gang van zaken. Er werd onder meer in aangegeven, dat het handhaving van het vast gestelde beleid betrof. Daarop klom Jonker in de pen, terwijl in tussen (per 1 januari) ook de Alge mene Wet Bestuursrecht van kracht was geworden. Verhoeven: „Die zegt dat de nadere uitleg moet worden gezien als beschik king, dus de brief die we ontvingen moet als officieel bezwaarschrift worden beschouwd." De termijn om te reageren blijkt inmiddels verlopen. Verhoeven liet ten slotte weten, 'dat het handhavingsbeleid nog dit jaar moet zijn uitgekristal liseerd'. Wie bellen? Hulp aanvragen van bijv. de wijk verpleging of gezinsverzorging doet men meestal per telefoon. De hulpverlenende instellingen heb ben zich daar helemaal op inge steld. Heeft u hulp nodig met voor namelijk een verpleegkundig en/of verzorgend karakter, dan belt u de Centrale Thuiszorgtelefoon: 05700- 86000. Uw hulpvraag wordt geno teerd en er wordt voor gezorgd dat iemand bij u komt om met u te bespreken welke hulp wanneer no dig is. Heeft u hulp nodig met voor namelijk het karakter van huis houdelijke hulp en/of verzorging dan belt u de Thuiszorgtelefoon: 05486-16465. Ook daar wordt uw hulpvraag genoteerd en komt er zo spoedig mogelijk iemand bij u om te bezien welke hulp in uw situatie gewenst is. Bij aanschaf passe partout 27.50 passé partout (jeugd) waarde 10- tegen regionale amateurselecties VW Markelo - Goor - Diepenheim - Rijssen - Enter - Holten - Nijverdal Deze advertentie is aangeboden door UBO-verzekeringen André Middelkamp 05427-2 72 26 André Baltus 05470-6 02 11 Maandagavond werd er door een auto een ree doodgereden op de Markeloseweg. De auto raakte hierbij beschadigd. Dinsdag werd er aangifte gedaan van en inbraak in een bar aan de Waagweg. De daders kwamen bin nen door een ruit te vernielen van de achterdeur. Binnen werden speelautomaten opengebroken. Er werd een onbekend geldbedrag ontvreemd. Op vrijdagmorgen werd op een camping in Holten een caravan opengebroken. Uit de caravan wordt niets vermist. Een 36 jarige man uit IJmuiden deed hiervan aangifte. In de nacht van vrijdag op zater dag werd er bij een asielzoekerswo ning in de Schoutenstraat enkele vernielingen aangericht. Op de wo ning werden racistische leuzen aangebracht en er werd een ruit vernield. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bij een tankstation aan de Rijks weg Al werd op zaterdagmiddag getankt zonder te betalen. De da der kon niet achterhaald worden. Een onderzoek volgt. In een tent op een camping in Hol ten ontstond zondagmorgen plot seling een brand. De kampeerder werd wakker en zag dat de tent vol rook stond. Hij zag toen dat de tafel in de voortent in brand stond. Hij kon samen met een buurman het brandende gedeelte uit de tent gooien. Oorzaak is waarschijnlijk kortsluiting in het koffiezetappa raat welke op de tafel stond. Maandagmiddag vond er op de Rijksweg Al een aanrijding plaats Een bestelbusje was door een klap band in de middenberm terecht gekomen. De bestuurder bleef on gedeerd. Zaterdag 11 juni werd het concours in Olst gehouden waarbij weer di verse sucessen voor PC De Berg ruitertjes genoteerd konden wor den. Dressuur: Danielle v.d. Kaap met Wendy K. klasse L2 4e prijs; Claudia Vosselman met Wendy klasse LI 4e prijs; Esther Lammers met Mark klasse B 4e prijs en Joan na Spakman met Saskia klasse B 2e prijs. In de groepsdressuur was er voor het M-viertal een eerste prijs. Bij het springen werd Anne- miek Scheperman met Telly in de categorie D vijfde in de klasse L; Esther Lammers met Mark werd in de categorie D eerste (klasse B). Sinds kort voldoet Garage Dries Willems aan de NEN ISO-90Q2 norm en mag het zich officieel als FES-erkend schadeherstelbe- drijf presenteren. Daarmee is het Holtense bedrijf een van de slechts vijftig FES-garages in Nederland. FES staat voor Ford Erkend Schadeherstelbedrijf. De FES-norm houdt in dat deze bedrijven door de meeste schadeverzekering- en auto lease maatschappijen als erkende schadeherstelwerkplaats worden aangemerkt en dus reparaties aan hun wagenpark moqen uitvoeren. De voordelen voor de consument zijn: - een 'Top in de branche' kwaliteitsgarantie; - goed opgeleid personeel met een brede ervaring; - ophaal- en terugbrengservice, 24-uurs sleepdienstregeling; - binnen 45 minuten een vervangende auto van maximaal een half jaar oud; - kwaliteitsherstel (gebruik van originele onderdelen); - speciale diensten als verzekeringen-assistentie, wash go- service, tijdelijke werkplek voor de wachtende klant (met gebruik bureau, telefoon en fax en uitgebreide garantieregelin- FES-bedrijven zijn verder aangesloten op een audatex-netwerk een door de verzekeraard gecontroleerde schadeherstel-proce- dure. Ze zijn verplicht aangesloten bij BOVAG en FOCWA en dienen te beschikken over gecertificeerde gereedschappen. Verder moet het bedrijf voldoen aan zeer strenge milieu-eisen en moeten auto's worden hersteld/afgeleverd volgens de vier- wiel-uitlijntest. Een standaard kwaliteitsprocedure is voor schrift. Voor vaste klanten heeft dit het voordeel dat ook bij de normale beurt' de auto volgens die procedures wordt behan deld. Jos Optiek is door Bausch Lomb, de fabrikant van o.a Rav- Ban zonnebrillen uitgeroepen tot Authorised Ray-Ban Dealer. Een titel waarvoor slechts opticiens in aanmerking komen die aan strenge selectiecriteria voldoen op het gebied van vakman schap en service. „Een hele eer" vindt de Holtense bedrijfsleider Bert van de Wal. „Vooral voor onze klanten is het natuurlijk goed om te weten dat ze met een echte specialist te maken hebben Uiteraard hebben we de volledige basiscollectie in huis Maar belangrijker is nog dat de klanten vakbekwaam worden voorgelicht over al die dingen waarin Ray-Ban zich onderscheidt zoals de kwaliteit van de glazen en het montuur en de verschillende toepassingen van de bril. En natuurlijk hebben we hier een goed oog voor welk model het beste staat Bovendien zijn klanten er bij ons altijd van verzekerd dat ze een originele Ray-Ban kopen en mogen ze de service verwachten die vanzelfsprekend is voor een dergelijk kwaliteitsprodukt. Geboren: René, zoon van H.J. van Doom en W.G. Jansen; Kir- by Theresa, dochter van A.T.M. Nijenkamp en H.G. Haarman; Niels Gerben, zoon van G.B. Meijerink en A.C Dijkink Overleden: T. Paalman-Korte- rink (37); J. J.M. Wagenmans (69) Gehuwd: E.F.P. von Pickartz (25) en H. Manenschijn (25). /F?\ NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. R. Visser, Apel doorn. Nevendiensten 19.00 uur: ds. G.W. Marchal, Hellendoom Oppasdienst: mw. Van Riel, Mariska Noordam Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Alg. kerke- werk (pastoraat en eredienst) Diessenplas: woensdag 22 juni: Leger des Heils GEREF.KERK 9.30 uur: ds. H.P. Mulder, vie ring H. Avondmaal 19.00 uur: ds. H.P. Mulder, vie ring H. Avondmaal en Nabe trachting Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Ria kolkman, groep 5 en 6 o..l.v. Rob Meijerink. Oppas dienst: 0-3 jaar: Hermien Brinks-Bakhuis, Rita van der Voet-Vaals, Karin Tromop; 4-6 jaar: Gerry Beldman-ter Brake, Marga Harbers-Beldman. Eer ste collecte: Geestelijke verzor ging koopvaardij en binnen vaart. Tweede collecte rente en aiiossing (m.u.v. interkerkelijke diensten). R.K KERK 10.00 uur: Eucharistieviering. Heilige Doop. Voorgangers pas toor A. Rademaker en pastor H. Wiggers. Kindemevendienst Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uun H.Mis. Zon dag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur gebedsdienst. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. S. de Roest, Nijver dal. Collecte in dienst: Diaco nie. Uitgangscollecte: Alg. ker- kewerk (pastoraat en eredienst) EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 9.30 uur: kandidaat K. Jelsma, Okkenbroek. Afscheid zondags school. Uitgangscollecte: Alg. kerkewerk. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 urn- tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen- maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.3C uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: K. van Aken, Keizersweg 28, Holten. Tel. 05483-61787. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag Vm vrij dag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. VersneLGraaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag tim vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 64146); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); Vervoersbond (63060); ABOP Vrijdag 17 juni: 18.30 uur, start avondfietsvierdaagse sporthal; 19.00-22.00 uur, open huis Rabo bank Zaterdag 18 juni: 13.00-18.00 uur, reünie Dorpsschool; 9.00 uur, Boeldag HMV hoek Kerk- hofsweg/Industriestraat; 8.45 uur, start Landdag SPG Holten e.o. in manege Snorrewind; 10.00-16.00 uur, open huis Rabo bank; 20.00 uur-, vogelschieten Dijkerhoek (kaartverkoop v.a. 19.00 uur); start Bevergroep Scouting De Waardenborch, 10.00 uur. Dinsdag 21 juni: 19.00-20.30 uur, viscursus voor jeugd in de Schipbeek (Roudaalterbrug); jaarvergadering CNV afd. Hol ten in De Kandelaar, 20.00 uur. Woensdag 22 juni: 19.00 uur, clubcross MAC De Holterberg Imhofcircuit Vrijdag 24 juni: 13.00 uur, jeugdvariété voor jeugd Dijker- noek in feesttent naast Het Bonte Paard; 19.00 uur, voor ronde VAR A-kindersongfesti val in De Boschkamp; 20.00 uur, Dijkerhoekse Artiestenavond in feesttent Zaterdag 25 juni: 9.15 uur, op tocht Dijkerhoek; 10.30 uur, kleinvee- en rommelmarkt feestterrein Dijkerhoek; 14.00 uur, zeskamp en kuipsteken feestterrein Dijkerhoek; 20,00 uur, Diekerhooks feest met Gert en Hermien in feesttent Zondag 26 juni: 11.00 Früh- schoppen in feesttent Dijker hoek; 14.00 uur, rolschaatsshow op feestterrein en show leger voertuigen Keep Them Rolling Maandag 27 juni: zwemvier- daagse; Dinsdag 28 juni: 19.00-20.30 uur, viscursus voor jeugd in de Schipbeek (Roudaalterbrug); zwem vierdaagse;

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3