Speelvoorzieningen in wijk De Haar Rabobank Holten, geldt als landelijk voorbeeld Holtens Nieuwsblad WEEK DEZE Bankhalconcept maakt eenheid en herkenbaarheid 1.1 U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON OPEN HUIS vrijdag 17 en (zaterdag 18 juni 't Goedkope Schuurtje Bazar voor kerkinterieur WM HOLTEN Holten Open huis Rabobank Collecte GERAN Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 16 JUNI 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 RONA De RONA-werkgroep Holten heeft vorige week een bestuur gevormd onder voorzitter schap van Jaap van der Vreede. De adhesiebetuigingen uit de Holtense bevolking blijken aanzienlijk. Inmiddels is de groep verzekerd van zo'n 100 donateurs. Hoewel niet uitge sloten is dat het paarse kabinet in wording afziet van de gehele Betuweroute, blijft de werk groep actief. Dijkerhoek Achter de schermen worden naarstig voorbereidingen ge troffen voor het 101-jarige school- en volksfeest in Dijker- hoek. Als vanouds een evene ment met veel spektakel. Hoog tepunten zijn dit jaar een rol- schaatsshow en het optreden van Gert en Hermien. Zaterdag wordt eerst gestreden om de titel 'Schutterskoning(in) van Dijkerhoek' Vierdaagse Tevreden gezichten bij de Wie lervereniging Holten, die ruim 200 deelnemers kon registreren voor de 15e avondfïetsvier daagse. Onder hen enkele tien tallen kinderen. Al met al een wat grotere belangstelling dan vorige jaar. 'Geduld is een schone zaak'. Je zou haast zeggen dat die uitspraak van toepassing is op een flink aantal bewoners uit de wijk De Haar. Ver scheidene jaren nadat het gemeen tebestuur de toezegging deed dat de wijk op diverse punten een 'fa celift' zou ondergaan, werd uitein delijk vorige week op drie plaatsen een multifunctionele speelvoorzie- ning geplaatst: tussen Verzet- straat en Canadastraat, tussen Ca nadastraat en Churchillstraat en bij de Nagelhoutstraat en Kene- manstraat. Ook De Haar biedt de jeugd nu optimaal speelvermaak. „Eindelijk is het zo ver!," verklaart Rob van Zoelen met een diepe zucht. „En wat heel prettig is ze voldoen prima. Het was opvallend om te zien hoe snel de kinderen de toestellen ontdekten. Ze zijn erg uitnodigend." Bij de Verzetstraat en de Nagelhoutstraat zijn wat uit gebreidere voorzieningen ge plaatst. Ze bieden volop mogelijk heden tot klauteren, duikelen, schommelen, glijden, noem maar op. Bij de Churchillstraat is een wat eenvoudiger model neergezet, daar de kinderen daar de uitge breidere versie vlakbij hebben in de Verzetstraat. Na een onderzoek van woning bouwvereniging Onze Woning in '88 bleek dat het leefklimaat van de wijk verbeterd moest worden door onder meer het aanbrengen van verlichting, verkeersremmen- de maatregelen en speelvoorzie ningen. De grote zandbakken, die meer als hondentoilet dienden, wa ren voor velen een doom in het oog. Met de opknapbeurt was totaal 175.00 gulden gemoeid. Met de ge meente, die een ton van dat bedrag voor haar rekening nam (Onze Wo ning de rest), werd in overleg met een bewonersgroep een 'verbete ringsplan' ontwikkeld. Voor de di verse onderdelen werden aparte commissies gevormd. Van Zoelen maakte deel uit van de commissie speelvoorzieningen: „We hebben plezierig en voortvarend gewerkt met de gemeente. Bezochten on der meer Hoogeveen om te zien hoe de toestellen eruit zagen. De voor ziening in de Nagelhoutstraat is het idee van een onderwijzeres die jaren ervaring heeft met kinderen en weet wat ze leuk vinden. Een bedrijf heeft haar idee in produktie genomen," aldus Van Zoelen, die het duidelijk betreurt dat de uit voering van het werk zo lang op zich heeft laten wachten. Twee j aar geleden kregen de Haar-bewoners in gebouw Irene de voorgenomen Op diverse punten in De Haar werden vorige week multifunctionele speeltoestellen geplaatst. Het geduld van veel bewoners en vooral kinderen werd daarmee eindelijk beloond! (Foto Ten Velde) maatregelen door toenmalig wet houder Henk Westerik toegelicht. Hun geduld werd begin vorige week beloond. Hoewel grotendeels tegemoet is gekomen aan de wens, doemdetoch nog een probleem op. Van Zoelen: „Ten eerste zal het nu aanwezige gras onder de speeltoes tellen snel kapot gaan, maar bo vendien nodigen de vrij üggende terreintjes uit om de hond op uit te laten. Daarom hebben we het ge meentebestuur benaderd met de vraag om er een soort afrastering omheen te zetten. Al is het maar begroeiing." De tijd zal het leren. [(dit SLAAT KEIHARD in Zie ook onze advertentie elders in deze krant. W. Alfing en Zn. fDaarleseweg 6 Den Ham De zelfstandige Rabobank Holten als landelijk voorbeeld. Inge richt volgens het gloednieuwe bankhalconcept van de Rabo- organisatie en tegelijkertijd uitgevoerd conform de opdracht: sober, functioneel, flexibel, representatief en passend in de omgeving. Een bank met karakter en een bank meteen 'zinken dak'. Dat laatste zal volgens architect D.J. Beeftink ongetwijfeld een eigen leven gaan leiden. Het gigantische gebouw werd maandagmiddag in aanwezigheid van een groot aantal geno digden officieel geopend door burgemeester D.J. Verhoeven. Vlak naast de riante entree onthulde het echtpaar Stokkers het robuuste beeld van de bronzen smid aan zijn aambeeld. Een creatie van Holtenaar Kees Bos, die herinnert aan de voormali- \7firma Stokkers, ooit begonnen als smederij. Om de nieuwe V tl gdUCI Ulg bank te realiseren kocht de Rabo behalve het Stokkers-pand ook de aan weerszijden gelegen panden van respectievelijk Pluygers en Vincent. Met de nieuwbouw en complete inrich ting is een bedrag van circa zes miljoen gulden gemoeid. Het beschikbare budget is niet overschreden. Dinsdagavond 21 juni houdt de af- deling Holten van het CNV de jaar vergadering in de zaal van De Kan delaar aan de Stationsstraat. Naast de normale bestuurszaken houdt CNV-districtsbestuurder K. Praamstra een inleiding. Onder werp is de werkgelegenheidspro- blematiek en de betekenis daar van voor de diverse bevolkings groepen. De avond begint om 20.00 uur. Vanaf 19.40 uur is de zaal open. Donderdag 30 juni wordt in ge bouw Irene een bazar gehouden ten behoeve van de vernieu wing van het kerkinterieur in de NH kerk.Van 15.00 tot 22.00 uur kan men er terecht voor o.a. het Rad van Avontuur, Spel 21, sjoelbakken, bussen gooien, di verse raadspelletjes enz. Voor de jeugd is er ook een grabbel ton en een draaimolen. Dr. W.M. van de Goorbergh, lid van de hoofddirektie van Rabo Neder land wees er op dat de Rabobank Holten volgens het nieuwe bank- hal-concept is ingericht. De ovale vorm is overal herkenbaar. De in richting is efficiënt, sfeervol en per soonlijk. Van de Goorbergh liet we ten dat Holten koploper is van een proef waar tien lokale banken aan deelnemen. Met de nieuwe stijl wordt gestreefd naar maximale eenheid en herkenbaarheid. „Rabo NL zoekt voortdurend naar ver nieuwing om de dienstverlening te optimaliseren. Clinten moeten zich direct thuisvoelen in de bank, waar het baliewerk een steeds meer het karakter krijgt van advi seren. Het gebruik van de geldau tomaat neemt explosief toe, terwijl het aantal geldhandelingen in de bank sterk afneemt. Meer persoon lijk kontakt dus over uiteenlopen d/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= de bankzaken. Een uitdaging voor het personeel," aldus Van de Goor bergh, die in dat verband wees op de verdwenen 'verschansingen', de huidige openheid en het uitnodi gend meubilair. Het interieur van de Rabo Holten is volgens het Keja Donia-concept, een hoofdstedelijk bureau dat interieuren ontwerpt. Van de Goorbergh noemde drie soorten interieuren die in de Rabo- banken zijn terug te vinden. Het Holtense type wordt tot de 'sobere, maar warme ontwerpen' gerekend, gezien de kleur en materiaalkeuze. Ook de huisstijl van Rabo NL is aangepast. Op dat punt vist de Holtense bank echter net achter de primeur, want het nieuwe logo zal pas in de loop van het jaar worden aangebracht. Van de Goorbergh bood voorzitter J.A. Stegeman van de Raad van Bestuur een replica aan van het beeld (drie paardekop pen) dat voor de ingang van het Rabo-hoofdkantoor staat. Prominent Burgemeester D.J. Verhoeven be nadrukte de prominente plaats van de Rabo Holten binnen de ei gen gemeenschap. Wees op de bij na 100% clientèle uit de agrarische, circa 85% uit de particuliere en 60% uit de handel en industriële sector. Ook noemde hij de regel matige financiële steun van Rabo Holten aan tal van organisatieco- mité's, verenigingen enzovoorts, wanneer deze weer een aktie of evenementop touw zetten: „Op die manier kunnen goede activiteiten en evenementen van de grond ko men. Die geven in belangrijke mate mee inhoud aan onze aktieve Holtense samenleving." Namens het gemeentebestuur overhandig de hij Stegeman een afbeelding van de zwaan, ooit ingemetseld in garage Müller die plaatsmaakte voor het nieuwe gemeentehuis. Architect Beeftink, bijna twee jaar intensief betrokken bij de door Roosdom-Tijhuis-Koopman ge- Het echtpaar Stokkers heeft zojuist de bronzen smid naast de entree van de bank onthuld. Links van hen maker Kees Bos en Rabo-directeur Hans van Wingerden. Op de achtergrond kijkt onder anderen burgemees ter DJ. Verhoeven toe Foto Ten Velde) bouwde Rabobank, wees er op dat hij gaande het bouwproces niet al leen de verantwoordelijkheid had over de totstandkoming van het gebouw, maar ook de gang van zaken rond interieur en buitenin richting coördineerde. Namens alle bouwers bood hij een vlagge- mast aan, een grote sleutel stond symbool voor de overdracht van het gebouw. Felicitaties ook van voorzitter Al- bert van de Maat van de Holtense Handelsvereniging, tevens na mens de standsorganisaties OLM en CBTB: „De meningen over de bank op deze plek zijn wisselend. Het is echter gunstig het 'beta lingsmiddel' dicht bij de winkels te hebben." Van de Maat sprak de wens uit 'dat de 'Rabo-rol' ook in de toekomst centraal en midden tussen de Holtenaren in gehand haafd blijft'. Mevrouw M.P. Pluygers schonk namens de vroegere bewoners een tekening van de gesloopte panden. 8652 inyv. EP 1994 EP 1989 TK 1994 Partijen Stemm Stemm Stemm Opkomst 50,0 3436 65,9 4458 91,9 6259 CDA 37,4 1286 42,4 1890 30,2 1890 PvdA 20,8 716 27,4 1222 23,9 1499 VVD 25,9 890 19,0 848 26,9 1686 D66 9,4 322 5,1 225 11,7 730 SG/GP/RP 3,0 104 2,6 118 2,3 141 EBT 0,2 8 SP 0,4 12 0,1 5 0,2 11 Groenen 1,2 42 0,0 1 LstDeGrn 0,5 17 CD 0,3 9 0,5 21 1,0 61 GRLINKS 0,9 30 2,4 107 1,0 63 Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stich tingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Een creatie van Annet Schippers. Hoewel geen gemakkelijke beslis sing, benadrukte zij dat de ge sprekken met de Rabo immer goed en harmonieus verliepen. Anke Veltkamp verraste de directie met een klok namens het voltallige per soneel. Enigermate geëmotioneerd be dankte Van Wingerden ten slotte diverse personen die nauw betrok ken waren bij de bouw. Begonnen in maart '93, kort geleden afge rond. Eind mei volgde de verhui zing vanuit de Gaardenstraat, maandag 30 mei opende de Rabo haar deuren in het nieuwe onder komen. De trotse bankdirecteur overhandigde negen (zit)banken aan de Holtense gemeenschap. „Want," meende hij. „In de toe komst moeten we het steeds meer van het toerisme hebben." De ban ken zijn reeds geplaatst langs toe ristische fietsroutes en worden nog voorzien van een herinnerings plaatje. Negen banken in verband met de negen bomen in het ge meentevignet, die de negen buurt schappen symboliseren. Niet min der gelukkig was de Stichting Paardrijden Gehandicapten Hol ten en omgeving. Voor het op het paard tillen van zwaar gehandi capten is thuisbasis manege Snor- rewind op kosten van Rabo Holten uitgerust met een speciale hijsin stallatie. „Een geweldig kado, dat inmiddels perfect dienst doet," liet de gelukkige voorzitter G. J. Kraaij weten. De geschiedenis van de Rabo bank Holten start in 1906. Tot '51 werd in huiskamers en keu kens gebankierd, daarna werd onderdak gevonden in de Dorpsstraat. In '61 werd ver huisd naar de Gaardenstraat, dat enkele malen verbouwd werd. Volgens voorzitter Ab Stegeman van de Raad van Be stuur waren het met name de beperkte ruimte, de slechte lo gistiek en dito veiligheid die aanleiding waren voor de nieuwbouw. Uitbreiding ter plekke bleek onmogelijk. De bank is gebouwd door vrijwel uitsluitend Holtense bedrij ven, telt totaal zo'n 1600 vier kante meter vloeroppervlak en heeft 35 medewerkers in dienst. Vrijdagavond 17 juni is er van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag 18 juni van 10.00 tot 16.00 uur open huis. Dan kan iedereen onder het genot van een hapje en een drankje een kijkje ko men nemen. Iedere bezoeker ontvangt bovendien een aardi ge attentie. Zaterdag kan de jeugd zich bovendien verma ken op een kinderkermis met draaimolen, springkussen, een grimeur en een popcornkraam. Wie het open huis bezoekt kan tevens meedoen aan een prijs vraag. Daarvoor moeten op een formulier negen vragen wor den beantwoord. Uit de goede inzendingen worden twee win naars geloot. De prijs omvat een ballonvaart tijdens de Tri athlon Ballooning op vrijdag avond 22 juli. Het nieuwe tele foonnummer van Rabo Holten luidt 05483-74747. Volgende week wordt ook in Hol ten de nationale collecte van de Nederlandse Lever Darm Stich ting gehouden. De collecte staat in het teken van 'Voeding en spijsver- teringsziekten'. De Lever Darm Stichting zet zich in voor de be strijding van deze ziekten. Met het ingezamelde geld wordt weten schappelijk onderzoek naar oor zaak en behandeling mogelijk ge maakt. Ook wordt voorlichting over spijsverteringsproblemen ge geven en steun aan patiëntenor ganisaties). Sierhekwerk Schoorsteenkappen Zonnewijzers Rozenbogen Tuinverlichting Brievenbussen Dannenberg 44a 7461 TL Rijssen tel. 05480-18793

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1