1 Aantal mensen met huidproblemen stijgt A. VogeFs Bambu gaat met zijn tijd mee Schone bloedvaten helpen tegen hart- en vaatziekten Snel een paar kilo's eraf? Gezoiidheitlsadviëzen Homeopathie helpt hooikoorts bij Oplossing voor uitdroging bij diarree Ik wilde dit niet meer elke maand meemaken Pomp je fris met milieubewuste deo Mïïiefet DONDERDAG 16 JUNI 1994 Reinigingsprodukten met pH 5,5 aangeraden De huid is het grootste orgaan van de mens. Haar belangrijkste functie is het lichaam te beschermen tegen bacteriën, virussen en zonlicht. Daarnaast regelt de huid de lichaamstemperatuur en signa leert zij kou, warmte en pijn. Volgens de onderzoekers van SebaMed, al 25 jaar toonaangevend op het ge bied van specifieke verzor- gingsprodukten, groeit het aantal mensen met huidpro blemen. Wat hiervan de oor zaak is, is niet simpelweg aan te geven. Huidspecialis ten zijn het er wél over eens dat aantasting van de na tuurlijke beschermlaag van de huid (de zuurmantel) dik wijls de reden tot klachten kan zijn. Reinigen Om ons lichaam gezond te houden wassen we ons da gelijks. Zeep, sinds eeuwen de trouwe metgezel van wa ter tijdens de wasbeurt, tast echter op haast onherstelba re wijze de zuurmantel aan. SebaMed, uitvirtder en pio nier van huidverzorgings- produkten met pH-waarde 5,5 (identiek aan die van de gezonde huid) ontwikkelde een serie produkten die tij dens het wassen de be schermlaag intact houdt. Deze produkten worden door veel artsen geadviseerd aan mensen met een gevoeli ge of problematische huid Keuze Voor het wassen van de handen en voor onder de douche of in bad is er een zeepvrij wastablet, SebaMed vloeibaar en een douche- en badschuim. Deze produkten bevorderen o.a. het vermo gen van de huid vocht vast te houden. Voor de haarver- zorging is er een alledag shampoo, een shampoo met milde anti-roos werking en een crèmespoeling met D-panthenol, dat blijvend herstel van beschadigd en zwaar belast haar stimu leert. Naast deze verzor gingslijn is er voor de droge en veeleisende huid, Seba Med F S (Feucht und Schutz: vocht en bescher ming). Ten slotte zijn er ook speciale verzorgingsproduk- ten voor tere babyhuidjes en voor tijdens en na het zon nen. Verkrijgbaar bij dro gist en apotheek. Voor meer informatie: Imgroma, telefoon 043-687581. Moderne koffievervanger nu nog lekkerder De deskundigen van A. Vogel zijn erin geslaagd een nieuwe methode te ontwikkelen voor de be reiding van de populaire koffievervanger Bambu. Sinds kort wordt Bambu in de vorm van micro korrels geproduceerd. Het resultaat is een drank die nog beter smaakt en waarbij klontvorming wordt te gengegaan, zodat Bam bu tot op het laatste schepje gemakkelijker te gebruiken blijft. De samenstelling van Bam bu, bereid uit zuivere biolo gisch gekweekte vruchten en granen, is niet gewijzigd. Bambu wordt, volgens het originele recept van A. Vo gel, gemaakt van chichorei, vijgen, tarwe, gemoute gerst en eikels. Chemicaliën of koffiebonen worden van zelfsprekend niet toege voegd. Dankzij het nieuwe produktie-procédé is Bambu iets lichter van kleur gewor den, onstaat er bij de berei ding minder schuim en zijn de smaak en geur verbeterd. Gezonde levensstijl meer mensen, op zoek naar een gezondere le vensstijl, ontdekken Bambu. Een koffievervanger die on veranderd hoog scoort bij verschillende consumenten tests. Voor al die mensen die af en toe iets anders willen drinken dan koffie, is het goed te weten dat Bambu hen niet uit de slaap houdt; bovendien ontziet het de maag. Nieuwe verpakking De vernieuwde Bambu is di- rekt herkenbaar aan de mo dern vormgegeven potten. Bambu is verkrijgbaar in potten van 100 gram en 200 gram. De potten kosten res pectievelijk 5,75 en 10,25. De ingrediënten zijn afkomstig van gecon troleerde biologische teelt. Bambu, de lekkere moderne instant koffievervanger, zult u niet op het schap van een supermarkt vinden. Dit ori ginele A. Vogel produkt is uitsluitend verkrijgbaar bij drogist en reformzaak. Voor meer informatie: A. Vogel's infocentrum, telefoon 05250-85237. Verkeerde eet- en leefgewoonten kunnen ervoor zorgen dat onze bloedvaten verstopt raken. Schone bloedvaten zijn noodzakelijk om een goede doorgang van ons bloed door het lichaam te waarborgen; dichtslibbing is fataal voor onze gezondheid. De voedingsstoffen uit ons eten worden via het bloed naar alle vitale delen van ons üchaam getranspor teerd. Wie echter te veel en te vet eet, creëert op den duur verstopping van de bloedvaten. Het opeenhopen van verschillende (verstof fen tegen de binnenkant van de vaatwand wordt slaga derverkalking genoemd. Het vormt een ernstige belem mering van het transport van voedingsstoffen, met als gevolg een verzwakt li chaam en volksziekte num mer 1: hart- en vaatziekten. Een goede doorstroming van de vaten is dus van le vensbelang. Oplossen Mensen met slagaderverkal king weten dat een uitgeba lanceerd dieet met weinig vet en regelmatige lichaams beweging helpt om een hart infarct of een operatie aan de kransslagader te voorko men. Daarnaast is er sinds twee jaar Ader-Rein kuur 300 verkrijgbaar dat de 'pla que', de aangeslibde stoffen, oplost en afvoert. Het mid del werd ontwikkeld door de Amerikaanse arts Loquasto. In zijn kliniek zijn de tot nu toe behaalde resultaten zeer bemoedigend. Met Ader- Rein kuur 300 worden de m Gezonde maaltijdrepen Goed bericht voor iedereen die op een verantwoorde manier snel voor de vakantie een paar kilootjes wil kwijtraken. Speciaal voor mensen met weinig tijd ontwikkelde Weight Care het Pluspunt-dieet. Plus punt is een gezonde afslankkuur die volledig be staat uit maaltijdrepen in verschillende frisse sma ken. Ideaal vooral voor degene die geen liefhebber is van shakes of allergisch is voor melkprodukten. Elke Pluspunt-reep is een dieet vervang je een tijdlang komplete kant-en-klare maaltijd met maar heel wei nig kalorieën. Als streng alle maaltijden door deze re pen. Wil je het wat gemak kelijker aan doen, dan kan Niezend en snuitend het voorjaar door. Dat is het lot van veel hooikoortspatiënten. Binnen blijven is een oplossing, maar geen reële. Het gebruik van een homeopathisch anti-hooi koortsmiddel wel. Ook de hooikoortspatiënt kan er dan weer helemaal bijhoren. In Nederland hebben ieder jaar naar schatting 500.000 mensen last van hooikoorts of een andere vorm van neusallergie, zoals bijvoorbeeld voor huis- stof. In het voorjaar is het aantal klachten het hoogst. De meeste klachten kunnen worden voorko men door twee weken voordat de kritieke periode aanbreekt, te beginnen met de inname van A. Vogels Pollinosan. Steeds meer hooikoortspatiënten met een voorkeur voor natuurlijke geneesmiddelen, vinden baat bij dit homeopathische anti-hooikoorts middel. Pollinosan werkt effectief en kent geen bijwerkingen. Het is met zorg samengesteld uit zeven geneeskrachtige planten, ook actief tegen huisstof- en huisdierallergie. Tips Naast het gebruik van Pollinosan kan een hooi koortspatiënt nog enkele maatregelen nemen: Besteed aandacht aan gezonde voeding. Pro dukten rijk aan vitaminen en mineralen,- met weinig geraffineerde suikers, verdienen de voor keur; Als hooikoortspatiënt doet u er goed aan om in het hooikoortsseizoen regelmatig te kijken of te luisteren naar de hooikoortsverwachting op Tele tekstpagina 505 of op Radio 1 (17.30 uur). Ook kunt u bellen met de Meteo oonsultlijn, tel.: 06-9725. A. Vogel's Pollinosan is verkrijgbaar bij apo- - theek, drogist en reformhuis. Voor meer infor matie: A. Vogel's infocentrum, tel.: 05250-85237. dat ook. In dat geval ver vang je alleen het ontbijt en de lunch door een-reep en eet je 's avonds gewoon met de rest van het gezin mee. En wil je nog wat extra eten of 's avonds bij de tv knabbe len, dan kun je dit dieet zelf nog aanvullen met een bouillonsoepje, wat groente, rauwkostsalade of een ap peltje. Maar dat hoeft niet. In het Pluspunt-pakket zit alles wat je nodig hebt. Dus de hele week ook geen extra inkopen. Je hoeft zelfs niet te koken. En dat is natuur lijk ook wel eens handig. Makkelijk Het Pluspunt-pakket bestaat uit 15 lekkere repen in ver schillende frisse smaken. El ke maaltijdreep is samenge steld volgens de richtlijnen van de Nederlandse voe dingsraad. Zo'n reep bevat dan ook alle vitaminen en mineralen die je lichaam el ke dag nodig heeft. Makke lijk is zo'n manier van lijnen natuurlijk ook voor onder weg of op kantoor; de han dig verpakte maaltijdrepen zijn kant en klaar en kun nen overal mee naar toe. Niemand heeft in de gaten of je met zo'n reep aan het snoepen of op een gezonde manier aan het lijnen bent. Pluspunt is verkrijgbaar bij uw drogist, reformzaak, Etos en Trekpleister. Voor meer informatie is er ook een dieet-info lijn; 04928 - 3012. aders op volkomen natuur lijke manier gezuiverd. Het resultaat is dat de vaatwan- den soepeler worden, bloed- vetten worden opgelost, een betere doorstroming van het bloed ontstaat, vermoeidheid verdwijnt en het lichaam meer energie heeft. Het ef fect is volgens leverancier Oligo Pharma dusdanig, dat zelfs ernstige aderverstop pingen, die hartaanvallen en beroerten veroorzaken, bin nen afzienbare tijd verdwij nen. Andere symptomen zo als pijn in de borst, hoge bloeddruk, hoog cholesterol gehalte en vergiftiging door zware metalen, verdwijnen vaak al binnen enkele we ken. Boekje Over de oorzaken en gevol gen van het verontreinigen van de bloedvaten schreef drs. Elisabeth de Boer het boekje "Bloedvatenreini ging", verkrijgbaar bij uw drogist, reformspecialist en bij "de Tuinen". Voor meer informatie: Oligo Health In stitute Hilversum, telefoon: 035 - 240256/244671. mmm mmoopm pttsmim posibus 15/ -1243 ik opmiand 8i - '-W NieuwDioralyte Wanneer het evenwicht in de darmen is verstoord, kan diarree optreden. Dit is een natuurlijke reactie van het lichaam om schadelijke stoffen kwijt te raken. Hierdoor gaan echter ook te veel vocht en mineralen verloren, hetgeen uiteindelijk kan leiden tot uitdroging. Omdat een juiste behandeling zo belangrijk is, introduceert Nattermann een produkt ter behandeling van uitdroging als gevolg van diarree: Dioralyte. Hèt middel dat water en zouten direct weer aanvult. De oorzaken Acute diarree kan worden veroorzaakt door verschil lende bacterieën of virussen. In veel gevallen is de veroor zaker niet te achterhalen. Echter, in de vakantie-perio de is de oorzaak van buik loop of diarree vaak wel be kend. Zo wordt bij warm weer al snel diarree opgelo pen door het eten van niet- hygiënisch bereid voedsel. Vooral in warme landen ko men veel ziektekiemen voor waar wij geen weerstand te gen hebben. Ook het drin ken van kraanwater kan hier het evenwicht in het maag-darmkanaal versto ren. Bij verre vakanties is het belangrijk om ook een middel ter behandeling van uitdroging als gevolg van diarree mee te nemen. Diarree en uitdroging De invloed van diarree op de gezondheid is groot. Als ba by's en kinderen diarree hebben, kunnen ze heel snel uitdrogen. Door hun kleine waterreserve en snelle stof wisseling is het risico ver hoogd. Ook bij volwassenen kan diarree tot uitdroging leiden. Een extra kwetsbare groep zijn ouderen, zwange re vrouwen en ernstig zie ken. Dè oplossing Tegen uitdroging kan het beste een middel worden ge bruikt dat niet alleen vocht, maar ook suiker (glucose) en mineralen bevat Dioraly te heeft de juiste samenstel ling van natrium, kalium en glucose en bevordert daar door een snelle wateropna me door het lichaam. Dit in tegenstelling tot veel andere dranken. Zo bevat bijvoor beeld appelsap te veel en slappe thee te weinig gluco se. Dioralyte is verkrijgbaar bij drogist en apotheek in een verpakking met 10 sa chets en heeft een prettige (sinaasappel) smaak. Voor inlichtingen: Nattermann, tel. 020 - 5473944. Mevrouw Ruys is blij dat ze eindelijk van haar maandelijks terugkerende klachten verlost is. Ze vond een natuurlijk middel, waarmee haar zoge naamde premenstruele klachten niet meer terug kwamen. „In 1990 begonnen de maan delijks terugkerende klach ten", vertelt mevrouw Ruys uit Koog aan de Zaan. „Drie dagen voor de menstruatie kreeg ik voor het opstaan hevige hoofdpijn. Hier hielp geen enkel tabletje tegen, want vaak moest ik er de hele dag bij overgeven. Voor mijn man en zoontje was ik niet te genieten. Ik reageer de alles af op mijn omge ving. Geplande dagjes uit konden niet doorgaan en normaal voor mijn gezin zorgen lukte evenmin. T eunisbloemolie Voor hormoonpreparaten voelde ik niets, omdat ik bang was voor bijwerkin gen. Bij het lezen van een blad over natuurlijk gene zen viel mijn oog op een advertentie van Efamol PMP. En omdat ik een plan tenliefhebster ben, sprak het me aan dat het produkt van teunisbloemen gemaakt is. Toen mijn klachten de eer ste maand wegbleven geloof de ik niet dat het door de Efamol kwam. Dat moest toeval zijn. Ik gebruikte het eerst niet elke cyclus, maar telkens als ik Efamol ge bruikte voelde ik me zo'n ander mens dat ik niet meer zonder wilde. Klachtenvrij Ik gebruik het nu alweer één jaar elke maand en ik ben sindsdien geen dag meer ziek geweest. Geduren de een jaar heb ik de volledi ge dosering gebruikt, nu doe ik 2 maanden met een pakje. Al die tijd heb ik mijn klachtenkalender bijgehou den. Nu staat er alleen nog maar "met Efamol PMP geen klachten meer". Het enige jammere is, dat zo'n produkt niet door het zie kenfonds vergoed wordt". Efamol PMP is verkrijgbaar bij apotheek, drogist en re formhuis. Bel voor meer in formatie gratis naar Pharmafood: 06-0995522. Een belangrijk aspect van onze lichaamsver zorging is de geur. Onze reukzin leidt vaak tot spontane reakties: het is hijvoorbeeld prettig als iemand lekker ruikt. Met het tegenoverge stelde zijn we echter minder blij. Als mensen 'ruiken', dan is transpiratie daarvan de be langrijkste oorzaak. Pro dukten, zoals deodorants, die een onaangename men selijke geur tegengaan be staan al heel lang. Zuinig Een voorbeeld daarvan is de Schupp deodorant. Dit pro dukt werd bijna 20 jaar ge leden in Nederland geïntro duceerd. Het was de eerste deodorant met een pompver- stuiver. Het milieuaspect speelde toen al een grote rol bij de ontwikkeling van de deodorants van Schupp. In middels heeft het produkt haar werking bewezen. De speciale pompverstuiver 'heeft namelijk vele voorde len, Het produkt is hygië nisch, gemakkelijk in ge bruik én zuinig, dus voorde lig- Hergebruik Daarnaast is de deodorant ook 'fris' voor het milieu. Het Schupp pompje, dat op luchtdruk werkt, kan een voudig overgezet worden op een voordelige navulling en het flesje kan dan na ge bruik gewoon in de glasbak. Het handige pompje is be doeld voor hergebruik met de navulling. De Schupp deodorants zijn er in ver schillende geuren die elk simpelweg zijn aangeduid met een ander kleurtje op de verpakking: blauw, groen en rood. De deodorant is fris geurend maar neutraal ge noeg om bijvoorbeeld uw eau de toilette de boventoon te laten voeren. Schupp deodorant kan aan gebracht worden na het wassen of douchen. Eén keer opbrengen houdt u een dag lang fris. De Schupp deodorants zijn verkrijgbaar bij de drogist. Ook kunt u informatie aanvragen bij Tendem, tel.: 038-217747 door G. van Lieshout, huisarts Voorjaarsmoeheid Lang hebben ook dokters gedacht dat voorjaars moeheid bestond. Dat blijkt niet waar te zijn. Voorjaarsmoeheid bestaat niet. Wat bestaat er wel? Iedereen weet dat mensen bij het vallen van de bladeren iets kunnen voelen. In de herfst voelen velen zich wat somber. Sommigen zitten in de put. Een enkeling is depressief. Zoiets kan ook gebeu ren als de blaadjes weer aan de bomen komen. Waardoor een somber gevoel in het voorjaar komt, weten we niet. Een somber gevoel in het voorjaar is niet zo sterk als in het najaar. Het sombere gaat vanzelf voorbij. Hooikoorts Hooikoorts komt niet door hooi en geeft geen koorts! Hooikoorts hebben mensen die overgevoelig zijn voor zaden van gras, de graspollen. Overgevoe ligheid voor graspollen komt heel veel vaker voor dan voor boompollen. Sommigen zijn voor allebei overgevoelig. Mensen die overgevoelig of "aller gisch" zijn, merken de volgende zaken op: jeuk of kriebel in de ogen en de neus, tranende ogen, niezen, een loopneus en een verstopte neus. Soms is men er echt beroerd van. Er bestaan goede genees middelen tegen hooikoorts. Er is één troost: na het veertigste jaar gaat de hooikoorts langzaam uit blussen.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 15