jes doen het nog goed bij TC Holten Oudji Tiende triathlon met topper Albert West Herstel Blauw Wit tegen Vesos: 2-4 Dubbelslag voor S V-handbaldames Jeugd van OKI A glansrijk aan kop Goede start van Knijff-toernooi Zware vlucht voor duiven Toernooi basisscholen Promotie HOLTENS NIEUWSBLAD Vierde plek Jannie Vasters Kampioenschap zondag 35-plussers DONDERDAG 2 JUNI 1994 Het laatste competitieweekeinde leverde de handbalafdeling van de SV Holten nog twee kampioen schappen op. Naast dames 1 zorg de ook dames 2 voor een titeL De inhaalwedstrijd tegen DSC werd in een verdiende 10-5 overwinning omgezet waardoor Holten 2 als eer ste eindigde in de zesde klasse B. Na een gelijkopgaande eerste helft waarin Holten met 2-1 leidde, volg de een tweede waarin Holten fy siek steeds meer overwicht kreeg en dit ook omzette in een verdien de overwinning. Bij de jeugd wist jongens B het kampioenschap te behalen. Bij een gelijkspel tegen Achilles zou dit een feit zijn en in een spannende wedstrijd met een 4-4 ruststand, maakte Holten in de laatste vijf minuten een 6-8 achterstand onge daan zodat de 9-9 eindstand ge noeg was voor de titel. Meisjes A sloot de competitie af met een 4-4 gelijkspel tegen Bath- men. Meisjes B werd door een rui me 1-7 winst op Heeten tweede. De welpen hadden bij winst nog kans op een kampioenschap maar uit tegen Haarle liet het niet en bleek Haarle beter op schot en won met 9-4. SV Holten JUNIOREN: Vrijdag 3 juni: jeugdsportkamp afdeling voet bal (D- en E-jeugd aanwezig tussen 18.30 en 19.00 uur, lei ders om 18.00 uur). Zaterdag 4 juni: jeugdsport kamp afdeling voetbal (B- en C- jeugd aanwezig tussen 18.30 en 19.00 uur, leiders om 18.00 uur). Handbal Zaterdag 4 juni: jongens B toer nooi in Apeldoorn (vertrek 09.00 uur, terug rond 15.30 uur). Sporthal Programma voor de week van 4 t/m 10 juni: Zaterdag: 19.00-20.00 uur: Aan stoot. Maandag: 18.30-22.30 uur: BCH. Dinsdag: 17.30-22.30 uur Min- tonette; 22.30-23.30 uur: Blauw Wit. Woensdag: 18.30-22.30 uur: BCH. Bij de eerste SPC-wedstrijd be haalde Jannie Vasters in een rede lijk goed bezet deelnemersveld een vierde plek. Zij kwam als zesde uit het water en na een inhaalrace op de fiets wisselde ze als vierde. In een mooie strijd tussen de dames op nummer vier, vijf en zes eiste Vasters na een hevige strijd de vierde plaats op in een mooie to taal tijd van 2.14,25. Komend week einde neemt zij ook deel aan het NK triathlon in Asten, maar ver wacht daar geen rol van betekenis te spelen. Donderdag: 20.30-22.00 uur: SV Holten All Stars. Vrijdag: 2-. 15-22.30 uur: Minto- nette. Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoem de weekeinde kan men zich rechtstreeks wenden tot de be heerder (sporthal, tel. 63180). Overige reserveringen uitslui tend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666 tst. 722). De duiven bvan PV De Bergvlie- gers hadden het kfgelopen zater dag niet gemakkelijk met de 360 kilometer vanaf Laon. Het onbe stendige weer en de noordenwind zorgden voor een traag verlopende vlucht. Henk Jansen klokte uitein delijk de eerste duif met een enor me voorsprong van bijna een half uur op de Comb. Jurjens, die ook de vierde duif liet noteren. Frits Meester klokte de derde duif en haalde het hoogste prijspercenta- ge met 50%. Jan van Werven zat er, na zijn eerste plaats een week eer der, weer goed bij met een vierde stek. Ook in rayonverband deed Holten het goed met zes duiven bij de eerste zestig waaronder een fraaie derde plaats voor Henk Jan sen. De uitslag: 1. H. Jansen (1,8,11); 2. Comb. Juijens (2,4,9); 3. F. Meester (3,20,26); 4. J. van Werven (6,33,37); 5. G. Kwintenberg (7,15,17). Tien jaar triathlon Holten. Van eenvoudig sportevenement uitge groeid tot een sportweekeinde met een begroting van circa een ton. Dat maakte voorzitter Peter Corstanje van de Stichting Tri athlon Holten begin deze week be kend tijdens de persconferentie in het gemeentehuis, waarop tevens de kontrakten met de hoofdspon sors OLM/Het Groene Land en McDonald's Holten/Oldenzaal werden getekend. Zaterdag 23 juli is dit jaar 'triathlondag'. Op de landelijke kalender een rustige periode, dus weinig concurrentie. De organisatie, met ingang van dit jaar uitgebreid met oud-triathleet Han Muizebelt, is daardoor op nieuw verzekerd van een sterk deelnemersveld. Om de aandacht voor het sportie ve aspect van de triathlon zo veel mogeüjk te handhaven, koos de organisatie dit lustrumjaar voor spreiding van een deel van de acti viteiten. Voorheen bleek dat de Triathlon Ballooning veel publiek wegtrok uit het centrum, juist op het moment dat de deelnemers aan het voor Holten zo populaire Holtens Kampioenschap over de streep kwamen. Het ballonnen- spektakel wordt nu de avond tevo- Twee teams van de TC Holten zijn na zes competiteronden nog onge slagen. Dat zijn zaterdag mix-1 17jr. en zondag heren 35+ dat zelfs al kampioen is. Verder heeft dins dag dames-1 ook goede kansen omdat ze nog steeds twee punten voor staan. Afgelopen week won nen twaalf teams gewonnen verlo ren verloren er dertien. Dames-1 dinsdag (R. Klijnsma, R. zij spelen al in de laagste klasse. Bogers, E. Jannink, W. Speelman en I. Willemsen) moet nog naar Saterdag jeugd Nij verdal en wanneer ze daar met 3-2 winnen zijn ze niet meer in te halen door De Stouwe, ook al zou- winstpartijen in de middenmoot. Heren-1 vrijdag heeft nog een klei ne kans om in de eerste klasse te blijven, wanneer ze de laatste keer ook winnen. Heren-2 won welis waar twee keer, maar staat met drie andere teams onderaan en is niet zeker van klassebehoud. He- ren-3 heeft alles nog verloren en staat dus stijf onderaan, maar ook Mix-115 jr. heeft drie keer gewon nen en staat in de middenmoot. Mix-2 15jr. won twee keer, even den die met 5-0 winnen. Dames-2 eens goed voor een positie in de handhaaft zich (ondanks alle pech middenmoot. Jongens 15jr. verloor met ziekte en invallers) in de vijfde klasse. Dames-3 heeft tot nu toe alles verloren, maar degraderen niet omdat er geen klasse meer onder zit. Bij de woensdag jeugd heeft het mixteam één keer gewonnen en eindigt onderaan. Het meisjes alleen nog maar van Veltmaat dat nog ongeslagen is. Meisjes 15 jr. was nog ongeslagen, maar verloor nipt met 2-3 en heeft nu geen titel- kansen meer. Mix-1 17jr. (Tim v.d. Meer, Martijn Nijkamp, Henrike Beltman en Else Tutert) heeft nog niet verloren en staat drie punten team won tot nu toe drie keer en voor op de concurrentie. Mix-2 eindigt in de middenmoot. Dames- 1 donderdag verloor de beslissende wedstrijd tegen Hattem met pech. In de beslissende partij stond Hol ten in de derde set met 4-0 voor toen een van de dames kramp kreeg en de partij moest opgeven. Dames-2 won twee keer, genoeg voor behoud van het vierde klasse schap. Dames-3 eindigt met twee 17jr. staat derde met drie winstpar tijen. Mix-3 17 jr. heeft ook drie keer gewonnen en staat daarmee in de middenmoot. Bij de zaterdag senioren was het mix-1 team nog ongeslagen, maar verloor afgelopen week met 2-3 en staat nu op de derde plaats. Mix-2 won wel en heeft nog een kans om in de vierde klasse te blijven wan neer met 4-1 wordt gewonnen Mix- 3 is het nog niet gelukt om een keer te winnen en degradeert near de zesde klasse. Heren-1 heeft ook nog niet gewonnen en degradeert naar de vierde klasse. Heren-2 heeft de kans om in de vijfde klasse te blij ven nog in eigen hand. Heren-3 won twee keer en staat er iets slechter voor om in de vijfde klasse te blijven. Het zondagteam heren ;5+ (H. Zuethoff, G. Damink, P. Gruyters, H. Tutert en H. Oolbekkirk) heeft alles tot nu toe dik gewoinen (35 vd 36 punten!) en staat miar liefst tien punten voor op de nummer twee en is dus al kampben. Vol gend seizoen speelt dit team twee de klasse. Uitslagen zesde competrtiewsk: Dinsdag dames: Holten 1-Gocr 1 4-1; Hol ten 2-Ter Spille 2 0-5; Holten 3Rijssen 4 0- 5. Woensdag jeugd mix: Holten 1-MTV '65 1 0-5; Meisjes: Holten 1-Colm;chate 2 5-0; Donderdag dames: Holten 1-üattem 2 2-3; Holten 2-Deurningen 2 0-5; holten 3-Mos- sendam 3 2-3. Vrijdag herei: Holten 1- Bekkelweide 1 4-1; Holten 2-ltersum 1 0-5; Holten 3-Ter Spille 2 0-5. Ziterdag jeugd mix 15 jr: Holten 1-Nijverda 1 2-3; Holten 2-Drijvers 1 4-1. Meisjes 1! jr: Holten 1- Albergen 3 2-3. Jongens 1i jr: Holten 1- Luctorl 5-0; Mix 17 jaar: Hoten 1-Heeten 1 5-0; Holten 1-Beukersweidel 4-1Holten 2- Topspinners 1 5-0; Holten J-Acehof 1 5-0. Zaterdag senioren mix: H'lten 1-Schape- kolk 1 2-3; Holten 2-Drijvert4 3-2; Holten 3- DLTC 3 2-3. Heren: Holten l-Stouwe 2 2-3; Holten 2-Schapekolk 4 3-2 Holten 3-MTV '65 2 3-2. Zondag heren35+: Holten 1- Schapekolk 2 6-0. ren gehouden. Dan wordt het eve nement ook officieel en 'knallend' geopend. In verband met de tiende verjaardag, wordt de triathlon op geluisterd met een keur aan activi teiten. Tijdens het sportieve eve nement is er five muziek in het dorp, zijn er stands ingericht door verschillende sponsors, treedt ook de clown Ronald McDonald weer op en kan de jeugd zich uitleven op een springkussen. Nieuw is de spe ciale 'gezondheidsweek', die de week voor de triathlon in samen werking met de Holtense Handels vereniging gehouden wordt. Bin nenkort daarover meer. Als klap op de vuurpijl wordt het evene ment zaterdagavond muzikaal be sloten door zanger en sfeermaker Albert West. Dit jaar wordt voor het eerst ge streden in de landelijke 'teamcom petitie'. Corstanje: „Nu nog experi menteel, volgend jaar moet deze officieel starten." Voor deze com petitie zijn door de Nederlandse Triathlon Bond (NTB) per afdeling drie wedstrijden aangewezen waarin verenigingsteams zich me ten met andere verenigingen. Voor de afdeling Gelderland/Overijssel zijn dat naast Holten ook de wed strijden in Bemmel en Laren. De teams tellen vier deelnemers (in clusief ten minste één dame). De triathlon omvat zoals gebruikelijk de categorieën sprint 1/8) en Olym pic Distance (OD), de officiële be naming voor de voormalige 1/4 tri athlon. Ook het afdelingskampi oenschap wordt in Holten gehou den. Hoewel in afgeslankte vorm, wordt eveneens gestreden voor het eindklassement van het Oostelijk Triathlon Circuit en vanzelfspre kend maakt ook het Holtens Kam pioenschap deel uit van het spor tieve circus. De inschrijving is ge sloten. Momenteel hebben zich 780 triathleten aangemeld, terwijl het aantal daadwerkelijke deelnemers nog altijd 660 is. Onder die deelne mers voor de kwart toppers als Pim van de Bos, Eimert Vender- bosch (winnaar vorig jaar) en ook de grote 'motor' achter de triath- lonsport Gregor Stam. Publieks trekkers bij de dames zijn onder anderen Lucienne Groenendijk, een kanttekening: „Voor het (start)geld moet je niet in Holten zijn. Met een parkoers van hetzelf de niveau kun je elders vele malen meer verdienen. Desondanks geef ik moeiteloos de voorkeur aan Hol- ten." Het hand- en voetbaltoernooi van de Holtense basisscholen werd vo rige week afgesloten op De Meer manskamp. De beste voetballers kwamen van het eerste team van De Regenboog, terwijl de Kol- school-ploeg zich het sterkste toonde op het onderdeel handbal. Laatsgenoemde ploeg kreeg hier voor tevens de Fair-play cup toege wezen. Het team Regenboog 2 ver diende dezelfde bokaal op het on derdeel voetbal. Morgen (vrijdag 3 juni) zijn de basisscholen opnieuw actief op Meermanskamp. Dan wordt de jaarlijkse sportdag ge houden. Uitslag: Voetbal: 1. Regenboog; 2. Dorps school; 3. Haarschool; 4. Kolschool; 5. Regenboog 2; 6. Haarschool 2; 7. Dijkerlo; 8. Dorpsschool 2; 9. Haarschool 3; 10. Regenboog Fair-play cup Regenboog .Handbal: 1. Kolschool; 2. Regenboog; 3. Dorpsschool; 4. Haarschool; 5. Dijkerlo. Fair-play cup: Kolschool. Op sportcomplex De Meermans kamp wordt zondagmiddag de be slissingswedstrijd om promotie naar de derde klasse KNVB ge speeld tussen Eerbeekse Boys en Zwolle. De wedstrijd begint om 14.30 uur. "fjlv$lUUT Z" dB Tr™hlon omringd door alle coördinatoren. Met hun medewerkers regelen zij élk bepaalde onderdelen uit het omvangrijke draaiboek, zoals catering, afzettingen, nummering enz De STH weet zich gesteund door zo n 450 vrijwilligers. De jeugd van OKIA presteerde in de 435 kilo-klasse uitstekend op het eigen toernooi van afgelopen zondag. Door zeer voortvarend van start te gaan en zich op te trekken aan de Holtense suppor ters werd in het klassement de eerste plaats verstevigd. Ook het tweede team liet zich gelden en staat nu op een zesde plaats. De 640 kg A-klasse had een moeilij ke loting getrokken. De zwaarste wedstrijden kwamen meteen aan het begin. Na tegen Vios Bisons de eerste trekbeurt bijna gewonnen te hebben, begonnen de Bisons hevig tegen te spartelen zodat zij de eer ste en daarna ook de tweede won nen. Hierna moest OKIA tegen Ei bergen aan het touw. Deze ploeg kreeg een extra stimulans doordat OKIA de eerste wedstrijd had ver loren. Ook deze twee punten moest het 640 kg A-team laten liggen. De derde wedstrijd tegen Heure kwam OKIA toch nog op gang, dit werd een gelijkspel. De wedstrijden hier na werden dan ook allemaal ge wonnen. Het 640 kg B-klasse team ging te keer als een beest. Zij wilden zich op deze thuiswedstrijd van hun zeer goede kant laten zien en pro beerden dan ook met alle kracht om dagkampioen te worden. Al leen Eibergen en Herwijnen bleken nog te sterk voor OKIA, maar mei de behaalde punten mogen ze zeei tevreden zijn. Ook in de 680 kg klasse was OKIA 's morgens weer present, samer met Lonneker. Zij voelden zich zc sterk dat ze alle punten maar ge woon binnenhaalden. Dit team staat nu dan ook zeer stevig op kop met een grote voorsprong op de nummer twee. Uiteraard deden ook de dames mee in Holten. En ook hier deed OKIA het fantastisch. Zij presteer den het eindelijk om de koploper een aantal punten afhandig te maken. Samen met de Teems heeft OKIA een puntentotaal van veertien. De volgende wedstrijd is in Beltrum en wel bij TTV Vios Bisons, op 12 juni 1994. Uitslagen: Heren 640 kg A-klasse: 1. Eiber gen 15 (69); 2. OKIA 11 (67); 3. Vios Bisons 12 (61); 4. Heure 10 (46); 5. Oosterwijk 6 (41); 6. Olden Eibergen 10 (39); 7. Erichem 2 (19); 8. Vorden 6 (17); 9. CambrinesO (1). Heren 640 kg B-klasse: 1. Eibergen 14 (73); 2 Herwijnen 16 (66); 3. Olden Eibergen 5 (44); 4. OKIA 12 (43); 5. EHTC 10 (37); 6. Bekveld 6 (33) 7. Bathmen 2 (318. Heure 6 (28); 9. Koffiejongens 1 (5). Heren 680 kg klasse: 1OKI A/Halfweg boys 12 (57); 2. Eibergen 7 (48); 3. Koapman- boys 10 (38); 4. DES 7 (32); 5. Treklust 2 (17); 6. EHTC 4 (13); 7. Noordijk 0 (5). Jeugd 435 kg klasse: 1 OKIA I 11 (65); 2. Erichem 14 (59); 3. Heure 110 (50); 4. Olden Eibergen 2 (49); 5. Bekveld 3 (29); 6. OKIA II 8 (27); 7. Eibergen 3 (25); 8. Heure II 5 (21). Dames: 1. Teerns 14; 2. OKIA'Halfweggirls 14; 3. EHTC 8, 4. DTO 4; 5. Vios Bisons 0. Op sportpark 't Vletgoor hield de jeugdafdeling van Blauw Wit za terdag de eerste editie van het Meester Knijff-toemooi. De orga nisatoren Maarten Brand en Die- derik Kruimelaar konden terug zien op een uitstekend evenement. Het enthousiasme onder de jeugdi ge voetballers was groot. De F- en E-pupillen openden het toernooi. De D-pupillen speelden hun wedstrijden op veld 1. Om 10.40 uur ging de D2 poule van start. De organisatie had in deze poule te maken met twee late af zeggingen van Almelo D2 en van Mediterraneo Dl. Via kunst en vliegwerk was het nog gelukt om het sterke De Zweef El in deze poule op te nemen. Er moest echter een nieuw speelschema voor deze poule komen. Dit leidde tot een volledige competitie tussen Hen gelo D2, Blauw Wit D2 en De Zweef El. In de poule ging de strijd tus sen De Zweef en Blauw Wit. Beide ploegen wisten een keer van elkaar te winnen. Uiteindelijk was het doelsaldo van de Nijverdallers iets beter. Ook in de andere poules was sprake van spannende wedstrij den. Na afloop van de wedstrijden reikte Maarten Brand de prijzen uit in het clubhuis. Het middagprogramma was voor de junioren. In poule Cl was DVO met de dispensatiespelers te sterk voor alle concurrenten. Helaas was het gedrag van sommige van deze groep niet een voorbeeld voor hun jongere tegenstanders. De scheids rechters Schutte, Hulsman, Ave- zaath en Kruithof, traden hier dan ook goed tegen op. Blauw Wit Cl behaalde een prima tweede plek achter winnaar DVO net voor Wamsveldse Boys dat derde werd. In de B-poule liet Blauw Wit BI zien dat ze een zwaar seizoen ach ter de rug heeft. Zonder Arno Jager en Martijn Arfman die wegens blessures aan de kant bleven, was de ploeg niet zichzelf. Alleen tegen Excelsior B2, dat ook zijn draai niet kon vinden, behaalde de ploeg beide winstpunten. Tegen Helios werd uiteindelijk nog een derde punt gepakt. Helios werd winnaar, voor Emos en Roombeek. Blauw Wit eindigde als vierde. Om 16.15 uur werden de prijzen uitgereikt, waarna de organisatie de balans kon opmaken van het eerste Mees ter Knijff-toemooi, dat zeker her haald wordt. De vraag is enkel in welke hoedanigheid. Na afloop reikte een van de organisatoren, Maarten Brand, de prijzen W.eke Hoogzaad en natuurlijk uit bij Vesos won Blauw wit de Jannie Vasters. Acht deelnemers tweede wedstrijd in de nacompe. doen voor de tiende maal mee. De titie en hield zo uitzicht jubilarissen zijn voornamelijk af- i - tie. Inmiddels is duidelijk (gister- komstig uit Holten en Laren (Gld.) avond mocst Blauw Wit bij Riet- Ook Ridderkerker Cees Bout ls op be20ek) of de HoUena. hoort daarbij. Een enthousiaste re„„„g steeds kansrijk zijn of dat Bietvogels door middei van een dusdanig plant dat hij in Holten kan deelnemen. zege al gepromoveerd is. Triathleet Pim van de Bos, evenals In Hellendoom, waar Blauw Wit enkele collega's aanwezig op de niet invallers moest aantreden perspresentatie, steekt spontaan voor Hans Stam, Gerald Meijerink de loftrompet over de organisatie (beiden geschorst) en André Stam in Holten: ,,'t Is de ambiance er (geblesseerd), was de eerste kans omheen die het hier zo aantrekke- voor Vesos, doch het eerste doel- lijk maakt. In tegenstelling tot veel punt voor Blauw Wit. In de tiende andere triathlons neem ik hier al- minuut reageerde Jacco Schup- tijd mijn gezin mee. De organisatie pert attent op een voorzet van Ger- is perfect. In feite zou iedere triath- win de Velde Harsenhorst en scoor- lon zo moeten zijn. Geen finish de beheerst (0-1). Dat zou een leuke 'ergens tussen twee vrachtwagens' opsteker voor de Holtenaren moe buiten de gemeente, maar gezellig ten zijn, doch het tegendeel was midden in het dorp." Van de Bos het geval. De ploeg raakte steeds wijst daarbij op alle randactivitei- meer van slag. Met kunst- en vlieg- ten, die de sfeer extra gezellig werk kon de voorsprong worden maken en het publiek lang in het vastgehouden tot de 25e minuut, centrum houden. Toch heeft hij Toen leidde onnodig balverlies van Johan Bolink en een halve mistrap van de uitkomende doelman Uilko Spijker tot de verdiende gelijkma ker (1-1). Vesos bleef aandringen doch enkele mooie kansen wist met niet te benutten. Na de thee ging Blauw Wit direct in de aanval en dat leverde na enkele minuten al succes op toen Johan Bolink op links doorbrak en Ger- win De Velde Harsenhorst van dichtbij wist te scoren (1-2). Vesos was door deze snelle treffer duide lijk aangeslagen. Blauw Wit profi teerde daar goed van. In de 53e minuut leverde dat een 1-3 voor sprong op tQen de deze wedstrijd sterk spelende Schuppert vanaf de linkervleugel in het strafschopge bied onderuit werd gelopen en de goed leidende scheidsrechter Damkat uit Rijssen Blauw Wit een strafschop toekende, waarmee Jo han Bclink wel raad wist. Even later mikte Gerald Jansen uit een vrije trap rakelings naast. Geleide lijk nam de thuisclub weer het ini tiatief en werd Blauw Wit terugge drongen. De verdediging had er nu echter beter kijk op al was één keer de hulp van de lat nodig. Ook mochten de Holtenaren van geluk spreken dat het na een overtreding in het strafschopgebied geen straf schop tegen kreeg. Toen tien minu ten voor afloop uit een snelle coun ter via Wim Barvelink Johan Bos- schers koppend 1^ wist te scoren was de volle winst definitief veilig. De voor Gerald Jansen ingevallen John-Paul Akkerman zorgde daar na met snelle rushes nog voor en kele riante mogelijkheden doch zijn medespelers wisten niet tot scoren te komen. Vijf minuten voor afloop kwam Vesos nog tot 2-4 te rug, doch in de laatste minuten mocht de thuisclub nog van geluk spreken dat Johan Bolink zijn in zet op de binnenkant van de paal zal belanden, alsmede dat de scheidsrechter voor het eindsig naal floot op het moment dat Jo han Bolink volkomen vrij op het Vesos-doel afging.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7