Heusinkveld verhuist naar het DiWa-pand Nieuwbouw HM V klaar dankzij inzet van velen 1 Bestuursdwang op De Borkeid Geen antwoord op vragen verkeersplan FLINKE BEZORGERS (M/V) Zaterdag officiële opening met aansluitend open huis Publiek 'negeert' jeugd HMV Concert Viscursus voor jeugd Holten zoekt voor Holten Wegener Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 2 JUNI 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers 1.1.45 Oppas- en Thuishulp Hoewel de brouchure vermeldt dat de Oppas- en Thuishulpcen trale Gehandicapten in Ni jver- dal in Holten actief is, is het tegendeel waar. In de overtui ging dat er gezinnen zijn met een gehandicapte huisgenoot, hopen de medewerkers toch op korte termijn ook vanuit deze gemeente aanvragen te krij gen. De vrijwilligers van de OTC steunen ouders of verzor gers van een gehandicapte bij de zorg van hun huisgenoot, zo dat zij af en toe de handen vrij hebben. Dorpsschool De geschiedenis van de Dorps school nadert ras haar einde. Nog maar enkele weken en de schooldeuren gaan definitief dicht. Zoals bekend fuseert de school per 1 augustus met de Kolschool tot openbare Dalton basisschool De Holterenk. Veel Holtenaren zien de komende sloop met weemoed tegemoet. Een stukje 'hart van Holten' gaat verloren. Het Holtens Nieuwsblad nam een beschei den kijkje in de geschiedenis van de Dorpsschool. Triathlon Holten staat zaterdag 23 juli in het teken van de tiende triath lon. Het tweede lustrum wordt omgeven met tal van activitei ten en opent de avond tevoren op sportpark 't Vletgoor met de bekende Triathlon Ballooning. Dinsdagmiddag gaf de Stich ting Triathlon Holten een pers conferentie in het gemeente huis. Een aantal prominente triathleten gaf daarbij acte de présence. Na lange tijd van geheimzinnig stilzwijgen werd vorige week be kend, dat boek- en kantoorboek handel Heusinkveld in oktober van de Dorpsstraat-west verhuist naar het DiWa-complex in het plaatselijk beroemde 'Gat van Holten'. Een ontwikkeling in de lijn van de ontwikkelingsvisie... De winkel wordt gevestigd naast het nieuwe Hobbyhuis Holten, dat on geveer tegelijkertijd de deuren opent van het nieuwe pand aan de Dorpsstraat. Joop Heusinkveld toonde zich ver heugd over de verhuizing naar het centrum: „Een prachtige kans die we niet konden laten lopen. Deze hoek bloedt dood in de toekomst." De branche van Heusinkveld vol doet aan de 'eisen' van de pandei- genaren Henk Dikkers en Jan Wansink (Mengunie): 'non-food' sector met uitstraling, ook voor straat gebeurt is nog onbekend, toeristen'. Boekhandel Heusink- Het is eigendom van Heusinkveld veld wint opmerkelijk aan ruimte, senior. Het huidige pand aan de Dorps- Het woon/winkelcomplex krijgt straat beslaat 82 vierkante meter, langzamerhand aardig gestalte. De unit in het DiWa-complex is 175 Het wordt aan het Hobbyhuis Hol- vierkante meter en grenst aan het ten vastgebouwd en heeft een tota- voormalige gemeentehuis. Direct le oppervlakte van 750 vierkante na het definitieve akkoord met Dikkers en Wansink bracht Joop Heusinkveld zijn twee medewerk sters op de hoogte. Hij bleef eniger mate geheimzinnig over de vraag meter. Het Hobbyhuis breidt over enige tijd uit richting Dorpsstraat en vergroot het assortiment met geschenkartikelen. De ingang komt aan de zijkant (tegenover Al- of de collectie straks wordt uitge- bert Heijn), de entree van Heusink- breid. Wel liet hij weten dat het veld aan de voorzijde. Het DiWa-complex krijgt steeds meer vorm. Half juli moeten de apparte menten worden opgeleverd. Geheel links, naast het voormalige gemeen tehuis dus, huist vanaf oktober boekhandel Heusinkveld. winkelinterieur compleet ver nieuwd wordt en dat ook de pre sentatie wordt veranderd. Om dat extra aantrekkelijk te maken zul len bovendien enkele stellingen buiten worden geplaatst, onder het balkon van de eerste woonlaag. Wat er met het pand aan de Dorps- Jan Wansink laat weten dat de appartementen boven de winkels half juli worden opgeleverd. Ze zijn alle verkocht aan vrijwel uitslui tend Holtenaren. De bouw van het door de Rijssense architecten groep Jorissen ontworpen pand ,ging vorig najaar na een langduri ge procedure van start. De priori teit lag bij de woningbouw, pas daarna volgden de winkels. Pro blemen van noemenswaardige aard tijdens de bouw hebben zich tot nu toe niet voorgedaan. Over enkele weken zullen de steigers rond het gebouw, dat binnenkort ook afgevoegd wordt, verdwijnen. Over het veelbesproken 'Gat van Holten' klinken nu overwegend po sitieve geluiden. 'Niet tè modem, aardig qua vormgeving, leuk die ronde vorm in de zijgevel'. Maar nu de rest nog van de dorpskom... Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Wel musiceren dat het een lieve lust is, en toch amper belangstel ling wekken onder het winkelend publiek. Dat overkwam het jeugd orkest van HMV, dat zaterdagmid dag voor het gemeentehuis onder leiding van diligente Alette Wind een uur lang een gevarieerd reper toire ten gehore bracht. En dat alles in het kader van de Dag van de Muziek. Bedoeld om belangstel ling voor zelf musiceren te wekken. „Jammer, maar we blijven stug volhouden," aldus voorzitter Ger hard Voordes, die het jeugdorkest tussen de bedrijven door was ko men versterken. Helemaal voor niets was het allemaal niet. Zoals altijd toonde de bewoners van de sociowoningen zich enthousiast over de inzet van de musici en zagen dat beloond met een button van de Dag van de Muziek. Het Zwols Symphonie Orkest ver zorgt dinsdag 7 juni een voorjaars concert in de Plantageker te Zwol le. Behalve het Warsaw-concert van Addinsell staan werken van Mozart, Quilter, Elgar, Sibelius en Von Suppé op het programma. Kaarten zijn verkrijgbaar bij me vrouw C. Kronenberg, Motieweg 2, tel. 64398. Na vele maanden-van grotendeels zelfwerkzaamheid door leden en supporters van HMV, is de nieuwbouw van het repetitiegebouw aan de Dorpsstraat klaar. Ruim twee jaar nadat de eerste spade de grond in ging, kan de vlag in top. Het bestuur van HMV is trots op wat tot nu toe bereikt is en wil graag tonen hoe de gelden van de diverse akties besteed zijn. Het HMV-gebouw wordt daarom zaterdag 4 juni om 14.00 uur door het oudste lid, Henk Oolbekkink, geopend. Aansluitend is er tot 16.00 uur open huis. Wie een kijkje neemt, zal onmiddel lijk constateren dat de plannen niet helemaal voltooid zijn. Het nieuwbouwgedeelte is klaar, maar voor het oude repetitielo kaal, dat op de nominatie stond om te worden gerenoveerd, geldt dat niet. Weliswaar is het groen van de wanden vervan gen door een fris wit kleurtje en is ook het plafond vernieuwd en voorzien van nieuwe verlichting, maar voor de rest verkeert het nog in de oude staat. De oude en slechte vloer wordt in verband met het open huis tijdelijk voorzien van vloerbedek king. Te zijner tijd moet de vloer geheel worden vernieuwd. Op twee dinsdagavonden f21 en 28 juni) wordt voor jeugdleden van HSV De Rietvoorn een soort mini cursus vissen in de praktijk gege ven. Oudere en ervaren hengelaars leggen dan de kunst van het vissen (en het vangen) uit aan hun jeugdi ge collega's. De cursussen hebben tussen 19.00 en 20.30 uur plaats in de Schipbeek bij de Roudaalter- brug, achter café-restaurant De Poppe. De jeugdige hengelaars moeten zelf zorgen voor het beno digde materiaal. Wie er meer over wil weten kan even bellen met Arie Ongena, tel. 63790. Voorzitter Gerhard Voordes laat weten dat het bovendien de bedoe ling is het oude lokaal uit te brei den met zo'n veertig vierkante me ter. Die uitbouw komt dan achter Uren en uren vrijwilligerswerk heeft het allemaal gekost, maar het resultaat mag er wezen: HMV heeft zonder meer een eigentijds en functioneel onderkomen ge in het nog niet geheel gerenoveerde oude repetitielokaal zette Jan Pinkert, Henk Pinkert, Henk Oolbekkink, Henk Willems, Jan Schippers en Gerhard Voordes alle zeilen bij om de zaak op orde te krijgen voor de opening. de voormalige Ehag-garage, op een creëerd. Voordes: „We voelen ons deel van het terrein waar 50 senio renwoningen staan gepland. Een project, waar Voordes met zijn bouwbedrijf zelf bij betrokken is. „Dit is een eenmalige kans, als we 't nu niet doen, dan lukt het niet meer. Ofschoon het orkest er wel in zijn geheel in kan, houdt het qua ruimte niet over," legt hij uit. Vol gens de aannemer is de uitbreiding bouwtechnisch zeker mogelijk. Het overleg erover moet nog begin nen. De 'verbouwingskas' is echter leeg. Voorlopig geen verdere reno vatie dus van het oude lokaal, laat staan aankoop van grond voor uit breiding. Of er een nieuwe aktie wordt gestart is op dit moment nog onbekend. Het college beraadt zich op de wij ze waarop bestuursdwang in ver band met onrechtmatig perma nente bewoning op De Borkeid moet worden aangewend. Een zaak die tevens besproken wordt met politie en justitie. De raad krijgt er in elk geval nog dit jaar een voorstel over voorgelegd. Bur gemeester D.J. Verhoeven liet dit maandag weten tijdens de ge meenteraadsvergadering, waarin H.W. Rietberg zijn verzoek om een permanente woonbestemming voor zijn zomerhuis aan de Bor- keldsweg niet gehonoreerd zag. Indien dat verzoek zou worden in gewilligd was hij van plan de er naast gelegen schuur te vergroten tot 15 vierkante meter. De woning heeft echter een verblijfsrecreatie- ve bestemming en in het bestem mingsplan is voor bijgebouwen een ruimte van maximaal 6 vier kante meter geregeld. Met name de PvdA was fel tegen: „Zeer ver ontrustend is dat hier een gebouw met een verblijferecreatieve func tie permanent bewoond of perma nent bewoond zal gaan worden. Wij vinden een gedegen handha vingsbeleid noodzakelijk om het illegaal wonen in zomerhuisjes te voorkomen en zelfs terug te drin gen." Bij monde van Ab Stegeman pleitte ook het CDA voor een dui delijk beleid en wees op handha ving daarvan door middel van be stuursdwang. er al helemaal thuis. Op de exa mens na gebeurt nu alles hier." Voordeel is dat het gebouw cen traal gelegen, gemakkelijk bereik baar is en ruime parkeergelegen heid voor de deur heeft. De vele zelfwerkzaamheid heeft de band binnen de vereniging versterkt. En de opgeofferde vrije tijd? Voordes: „Ach, je doet dit niet voor jezelf, maar voor de vereniging. Geen probleem." Zoals zo vaak steekt hij de loftrompet over de niet aflaten de inzet van de vut'ers. „Kijk, bij een muziekvereniging heb je te maken met veel jeugd. Die jonge ren hebben op zaterdag vaak een baantje, waardoor ze niet kunnen bijspringen. Reden waarom het veelal op de ouderen aankomt." De groep vrijwilligers die bijna dage lijks in het nieuwe HMV-gebouw te vinden was, bestond uit zo'n zeven man. Wat in eerste instantie door deskundigen was aangebracht, werd door hen verder afgewerkt: tegelen, schilderen enzovoorts. Het voormalige gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat werd in 1988 gekocht van de gemeente. Spoedig daarna ontstonden de plannen tot renovatie van de bestaande ruimte en nieuwbouw. In 1990 werd de benodigde bouwvergunning ver kregen. De financiering bleek ech tereen probleem. Bij het bedrijfsle ven en particulieren werden spon sors gezocht die duizend gulden wilden bijdragen om op deze wijze te gaan behoren bij de 'Club van Duizend'. Deze sponsors zullen worden vermeld op een plaquette. Voordes benadrukt dat diverse plaatselijke bedrijven ook spon sorden door gratis materialen be schikbaar te stellen, tegen geredu ceerd tarief of zelfs kosteloos te werken. De supportersvereniging van HMV schonk eveneens veel in de vorm van onder meer meubilair en stoffering. In het voorjaar van 1991 startte de Aktie Gevelsteen, waarbij particu lieren symbolisch een steen voor de nieuwbouw konden aanschaf fen en vorig jaar werd huis aan huis toiletpapier aan de man gebracht: Hoewel het benodigde bedrag van 250.000 gulden nog lang niet bijeen was, werd door oud-wethouder Wim Dalhuisen in november 1991 de eerste spade gestoken. Vanaf dat moment is er door de leden en supporters in hun vrije uurtjes ge staag gewerkt om de nieuwbouw te laten verrijzen. Het nieuwe gedeel te bevat op de begane grond een ontmoetingsruimte/kantine en een toiletgroep. Op de fris geschil derde bovenverdieping bevinden zich drie lesruimtes, waarvan de gehorigheid meevalt. In het 'drum lokaal' zijn de wanden met opzet met tapijt bekleed. Geluiddem pend dus. Daarnaast zijn er ruim tes voor het archief, magazijn, ad ministratie en de bestuurskamer. De blaasinstrumenten worden bo ven bewaard, de slaginstrumenten staan in een ruimte naast het oude repetitielokaal. Het hele geboouw, inclusief het oude repetitielokaal is voorzien van nieuwe plafonds. Afkomstig van supermarkt Albert Heijn, die ze 'overhield' na de ver bouwing. Het HMV-onderkomen dient zuiver voor eigen gebruik. Alleen het Holtens Gemengd Koor komt er repeteren. Acht HMV-jeugdleden nemen binnenkort deel aan een exa men van de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziek verenigingen. De acht horen tot een groep van 83 kandidaten uit de regio die zaterdag 2 juli 'op moeten' voor het diploma A, B, C of D. Vroeger werden de examens ook wel in Goor afge nomen, maar tegenwoordig is Holten troef. „Kennelijk bevalt de organisatie hier," glimlacht HMV-voorzitter Gerhard Voor des veelbetekenend. De exa mens werden tot voor kort in de Dorpsschool afgenomen, maar nu de inventaris daar langzamerhand verdwijnt, dient ditmaal de Haarschool als onderkomen. Geen antwoord op schriftelijke vragen inzake de verkeersproble matiek. Althans nog niet. De PvdA-fractie achtte het maandag avond tijdens de gemeenteraads vergadering onaanvaardbaar. De sociaal-democraten hadden het college de vragen vorige week toe gestuurd en verzocht om beant woording tijdens de bijeenkomst van de raad. In een toelichting ver klaarde de fraktie dat het verkeers probleem Holten blijft bezighou den: „De ontwikkeling van de ver keerssituatie baart ons zorgen. In de voorgaande periode is daar hard en voortvarend aan gewerkt. De standpunten van het huidige college geven duidelijk aan wat men niet wildanwel wat moet wor den teruggedraaid. Minder con creet is echter, wèt dan wel zal worden ondernomen om het ver keersprobleem op te lossen en hoe één en ander vanuit deskundig heid is onderbouwd'. In een korte reactie liet het college echter weten de brief pas 27 mei te hebben ontvangen. Te kort om 30 mei al op te reageren. Burgemees ter D.J. Verhoeven: „Wij achten deze vragen dermate belangrijk, dat we met een afgewogen ant woord willen komen. Zelf hecht ik er aan om inhoudelijk over de voor- en nadelen met de wethouders van gedachten te wisselen. Het gaat mij te snel om over één nacht ijs te gaan." Kennelijk staat men hier over binnen het college niet op één lijn. De burgemeester voegde er aan toe dat B en W nog vóór de raadsvergadering van eind juni met een antwoord komen. In verband met de vragen over het verkeersstructuurplan drong zich bij de PvdA-fraktie tevens de vraag op wat er gebeurt met de noodzakelijke vervanging van de riolering en herinrichting van de Pastoriestraat, met de Maïsweg en met de herinrichting van het cen trale deel van de Dorpsstraat. Fraktievoorzitter Wim Dalhuisen vond het maar niks dat B en W een antwoord schuldig bleven: „De vo rige periode was het voor WD, GB en D66 volstrekt duidelijk hoe de voori gang van het verkeersplan er uit moest zien. Tijdens de gemeen teraadsverkiezingen zijn de de gens daarover behoorlijk gekruist. Na bijna twee maanden nadenken moet het toch mogelijk zijn om duidelijkheid te verschaffen. dagblad tubantla/tuiEntsche courant De DISTRIBUTIE-ORGANISATIE van Dagblad Tubantia/Twentsche Courant en diverse weekbladen en folders Leeftijd vanaf 15 jaar. Aanmelden: Agent Bouwhuis Aalpolsweg 6 Holten Tel. 6 18 49 Dagblad Tubantia/Twentsche Courant BV behoort tot Wegener NV

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1