25 jaar vaste gasten op camping Ideaal >R0 m ifaftec? GRATIS VEEN SPECIAAL OPTIEK 'Lekker rustig en prachtig gelegen' 2 weken lenzen op zicht Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD v M BUIK, BENEN EN BILLEN: SLANKER, STRAKKER EN GLADDER MAAK HET MEE IN DE U.S.A.Ü! Tot ziens CONTACTLENZEN TWEE WEKEN OP ZICHT Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of verleende vergunningen e.d. Bouwaanvragen Openbare commissievergaderingen Openbare raadsvergadering Belastingen Expositie in gemeentehuis Winkels open op zondag? DONDERDAG 26 MEI 1994 „Het is hier heerlijk rustig. Bo vendien ligt Holten in een prachti ge omgeving." Na 25 jaar is me vrouw Kuipers nog altijd vol van camping Ideaal. Destijds sloeg ze er met haar zuster, mevrouw Meinders, voor het eerst haar ten tje op. Afgelopen Pinksterweek- einde vierde de 71-jarige Haar lemse met het uit Zwolle afkom stige echtpaar Meinders en een grote schare kinderen, klein- en zelfs achterkleinkinderen het feit dat ze net als haar zuster 25 jaar achtereen vaste seizoengast is van camping Ideaal. Het jubilerende echtpaar Meinders en mevrouw Kuipers. Na 25 jaar zijn zij nog altijd even enthousiast over Holten en camping Ideaal Foto Ten Velde) GEEF UW LICHAAM ALVAST EEN ZOMERSE INDRUK De laatste cursus voor de zomer werkelijk zijn intrede dóet Het afslankprogramma "Body-Contour" is een com binatie van voedingsadviezen en lekker sportief bewegen in groepsverband. Binnen 6 weken is uw body: lichter, fitter, strakker en slanker. De 6-wekelijkse cursus start: maandag 30 mei a.s. om 21.15 uur. Dit alles inclusief: vetmeting, weeg controle, cursusmap, voedingsadvie zen en kolïie. De kosten voor het gehele programma zijn: INFO: ENTERSTRAAT 7, RIJSSEN 05480-17073 Op vrijdag 27 en zaterdag 28 ntei organiseert Veen Speciaal Optiek in samenwerking met Ciba Vision 2 unieke contactlensdagen voor iedereen die lenzen wil proberen of gaan dragen. Heeft u ooit met de gedachte gespeeld contactlenzen te gaan dragen maar nooit echt de stap durven nemen? Ooit tijdens de vakantie gedacht dat u nu wel eens een leuke vlotte zonnebril wilt dragen? Als u nu eindelijk wel eens lenzen wilt proberen, bijvoorbeeld voor het sporten of op vakantie, kunt: u bij Veen Speciaal Optiek terecht. Kom vrijdag 27 mei of zaterdag 28 mei bij ons binnen om twee weken gratis lenzen te proberen. U krijgt na een uitvoerige instructie de lenzen en een fles eenvoudige en veilige alles in één vloeistof direct mee om op deze manier comfortabel contactlenzen te proberen. Gaat u na deze proefperiode definitief lenzen dragen, dan heeft Veen Speciaal Optiek nog een leuke actie voor u. U krijgt dan van ons een Kodak Fun Camera. Een handige kwaliteitscamera goed voor 27 schitterende foto's. Bovendien maakt u kans op een jaar gratis contactlenzen inclusief' de vloeistof als u met behulp van de Fun Camera laat zien wat er allemaal meer mogelijk is nu u lenzen draagt. Haarstraat 38, Rijssen. Tel. 05480-1 25 75 Tot ziens op 27 of 28 mei bij Veen Speciaal Optiek Jaap van Beck (optometrist contactlensspecialist) A.N.V.O. WïlfN/pN Eigenaar/beheerder Paul van der Meulen en zijn echtgenote Janny verraste de gezusters op een ruim één meter lange krentenwegge en bloemen en ook de gemeente liet zich niet onbetuigd. Wethouder Eb van Schooten kwam hen persoon lijk gelukwensen en bood symbo lisch een gemeentevlag(getje) aan. De VW schonk de raskampeer- ders een speciaal herinneringscer- tifcaat, terwijl Diesje Lievendag namens de Stichting De Reuze Heuvelwachter aan dat alles een Reuze Heuvelwachter-lidmaat schap en een Heuvelwachter-rug- zak aan toevoegde. Feest dus op de camping, waar de pioniers in de afgelopen jaren steeds meer familieleden om zich heen verzamelden. Traditiege trouw rond Pinksteren. Afgelopen weekeinde werden met veelal toer- caravans elf plaatsen op de rustiek gelegen camping bezet. Totaal zo'n 35 man, alkomstig vanuit het hele land. Sommigen hebben even eens een seizoenplaats, anderen blijven enkel het voorseizoen of kiezen een andere periode. Wat of de charme is van de natuurcam- ping op De Borkeld? „U zegt het zelf. Natuur. Het is hier eenvoudig, maar heerlijk rustig en prachtig gelegen. Toen wij destijds kam peerden op de voormalige cam ping Twenhaarsveld, kwamen we al wandelend langs toen nog cam ping Aanstoot en waren onmiddel lijk verkocht. Nog datzelfde jaar sloegen we er in de herfst de tent op," vertelt mevrouw Kuipers, die inmiddels volkomen eigen is met de Van der Meulens, de noabers en ook tal van andere Holtenaren. Via het bezoek van haar kinderen aan de Interkerkelijke Recreatietent, belandde ze in de gereformeerde kerk en leerde automatisch velen kennen. „Op de zich steeds uitbrei dende camping zijn we in die 25 jaar vaak verhuisd. Desondanks voelen we ons hier thuis," is haar stellige mening. Trots voegt ze toe dat twee van haar kinderen intus sen ook zo bevlogen zijn van Hol ten en omgeving, dat ze elders op De Borkeld een zomerhuis bou wen. Het enthousiasme van de Haarlemse heeft er inmiddels ook in geresulteerd dat ze heel wat plaatsgenoten in haar kielzog heeft meegetrokken. Steeds meer Haarlemmers kiezen voor een ver blijf op camping Ideaal. Na 25 jaar zijn de dames Kuipers en Meinders absoluut niet uitgeke ken: ,,'t Blijft hier schitterend en je kunt je prima vermaken. We fiet sen graag. En dat hier geen disco is of zwembad is, is geen probleem voor de kinderen in ons gezel schap. Zwemmen kunnen ze in het vlak bij gelegen zwembad en voor de rest vermaken ze zich prima, bijvoorbeeld in het 'speelbos'." De jaarlijkse vakantie van de zich als een olievlek uitgebreide familie heeft de toepasselijke naam Pink ster Familie Kamp gekregen en sinds zes jaar behoort een spellet jesmiddag (zeskamp) met aanslui tend barbecue tot vast program ma-onderdeel. Initiatiefnemer van de zeskamp is Jan van de Raat, schoonzoon van mevrouw Kui pers. „Het idee is goed aangesla gen. Ik bedenk en maak de spelle tjes zelf," aldus Van de Raat, die zijn familieleden Eerste Pinkster dag onder meer liet boogschieten, zandgooien touwtrekken en bal lonsteken. Vier jaar geleden namen Paul en Janny van der Meulen camping Ideaal van de familie Aanstoot over (oom en tante). Janny vertelt dat de camping sinds die tijd lang zaam opgebouwd en vernieuwd wordt. Paul heeft naast het beheer ervan ook een vast-e betrekking. Toch werd onder meer een beschei den kinderboerderij gerealiseerd, een jeu de boules-baan en speel toestellen aangelegd en werd vorig jaar bovendien twee hectare grond bijgekocht waardoor het aantal campingplaatsen tot 80 is uitge breid. Tijdens het seizoen is Ideaal vrijwel doorlopend volgeboekt. Janny glundert van trots als ze vertelt dat de Noorse Camperclub de camping drie jaar geleden uit riep tot één van de beste drie cam pings van Europa. Een natuurcam- ping. zonder kantine, zwembad en discotheek. „Daarom hebben we hier veel gezinnen met jonge kin deren. De leeftijd van circa 14 tot 20 jaar zie je hier niet. Dat zoekt ander vermaak," aldus Janny, die aangeeft dat veel gasten ook deel nemen aan klootschietwedstrij- den. De Van der Meulens hebben intussen ook een nieuw woonhuis gebouwd. Volgend jaar worden de receptie en de naast liggende kan toren aangepakt. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw serre bij Ab Jansenstraat 31 - plaatsing dakkapel op woning Schoutenstraat 48: - bouw kap op garage bij Köllingserf 55: 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - bouw serre bij Gaardenstraat 17; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - schietwedstrijden voor jongeren op 18 juni 1994: - organiseren kansspel door Z.P.C. Twenhaarsveld; - barbecue-avond met muziek buurtver. Verzetstraat op 4 juni 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders, Postbus 13, 7451 AA Holten. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiding garage Rijssenseweg 7: - bouw zomerhuis Heideweg 40; - bouw landbouwwerktuigenberging bij Lichtenbergerweg 13; - bouw berging/carport bij Postweg 48; - bouwen plantenkas bij Houtweg 23; - bouw bijkeuken/carport uitbreiding keuken Reilinksweg 55. De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 31 mei a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: - verkiezing voorzitter; - verkiezing lid dagelijks bestuur; - vaststelling prioriteitenlijst voor 1995. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeen tesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 30 mei 1994 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake wijziging bestemmingsplan „De Borkeld. herziening 1990" t.b.v. perceel Bor- keldsweg 15; voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Holten 1966" t.b.v. een perceel aan de Waagweg; voorstel inzake regionaal verkeers- en vervoersplan; voorstel inzake verlenen medewerking ingevolge artikel 74 Wet op het basisonderwijs t.b.v. herstel schade Prot. Chr. basisscholen Kompas en de Schakel; voorstel inzake instelling commissie ad hoe t.b.v. straatnaamgeving in plan Lukensveld; voorstel tot verkoop strookje grond aan de NV Regionaal Energiebedrijf Salland t.b.v. de bouw van een middenspanningsruimte in plan „Lukensveld"; voorstel inzake verkoop perceel bouwterrein in bestemmingsplan „Lukensveld" aan de heer D. J. Verhoeven; voorstel inzake wijziging van de verordening regelende de samenstelling en de bevoegdheden van de vaste commissies van advies en bijstand; voorstel inzake benoeming leden in commissies; voorstel tot aanwijzing lid in de gemeentelijke stuurgroep automatisering. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaak/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Op 1 juni a.s. zal de wet op de Identificatieplicht in werking treden. Dat betekent, dat iedere inwoner van Nederland van 12 jaar en ouder zich in bepaalde gevallen zal moeten identificeren. Deze verplichting geldt in de volgende gevallen: bij geldzaken, bij de notaris, bij de Belasting dienst, bij indiensttreding, bij het zoeken naar werk, op de werkplek, bij het aanvragen van een uitkering, in het openbaar vervoer (als men wordt gepakt als zwartrijder), bij het bezoeken van een voetbalwedstrijd, bij concrete aanwijzingen over illegaal verblijf en bij andere strafbare feiten. Eén van de documenten die de nieuwe wet erkent als legitimatie is de gemeentelijke identiteits kaart. Ook nu er nog geen wettelijke plicht is, kunt u zich met deze gemeentelijke kaart overal in Nederland legitimeren. Want de kaart is immers al vanaf 1993 te koop bij uw gemeente. Uit de lange lijst vanorganisaties die de gemeentelijke ID-kaart accepteren als u toevallig niet in het bezit bent van een paspoort of rijbewijs, blijkt dat de gemeentelijke kaart als legitimatiebewijs kan worden gebruikt onder meer op postkantoren (totdat de Wet op de identificatieplicht in werking treedt echter niet voor het overschrijven van het kenteken), op alle grote banken, bij uitzendbu reaus, als u een auto gaat huren, bij de notaris, in het openbaar vervoer, bij de aanvraag van de OV Studentenkaart, in bibliotheken, in de videotheek en in casino's. De handige, uitstekend beveiligde kaart is goedkoper dan een paspoort of rijbewijs. Het formaat is 10,5 bij 7,5 centimeter; dat betekent dat u de kaart in uw portemonnaie of handtas kunt meene men. In gemeenten die de kaart verkopen (bijna alle) en waar u in het bevolkingsregister staat ingeschreven, kunt u de kaart kopen. Dat gaat heel eenvoudig. Gewapend met twee zwart- witpasfoto's en het benodigde geld (f 30.-) vult u een aanvraagformulier in en uw kaart is de volgende dag klaar. De kaart vermeldt uw eigen kaartnummer en uw persoonlijke Sofi-nummer. U hoeft geen nieuwe kaart aan te vragen als u verhuist. Als u hem kwijt raakt geef dat dan even door aan de politie of het gemeentehuis. Naast uw pasfoto en uw handtekening kunt u de gemeentelijke kaart herkennen aan de fleurige opdruk van Hollandse molens, een door de computer gemaakte glinsterende cirkel en een water merk. Niemand minder dan Joh. Enschede en Zonen (de maker van ons geld) heeft de kaart ontworpen en gemaakt. Daardoor voldoet de kaart aan de hoogste veiligheidseisen. U heeft misschien al gelezen, dat het Ministerie van Binnenlandse Zaken bezig is met een nieuw paspoort en een nieuwe Europese identiteitskaart. Die moeten op 1 januari 1995 worden inge voerd. De rijkskaart zal per die datum de gemeentelijke kaart vervangen. Maar u hoeft zich geen zorgen te maken dat uw gemeentelijke kaart dan niet meer bruikbaar zahzijn. De gemeenten hebben met het rijk afgesproken, dat de kaarten die tot eind 1994 nog worden afgegeven als identiteitsbewijs hun normale geldigheidsduur van vijf jaar behouden. De gemeen ten zullen na 1 januari 1995 de rijkskaart gaan afgeven, die overigens ook vijf jaar geldig zal zijn. De Verordening tot wijziging van de „Legesverordening 1991", zoals door de raad is vastgesteld op 28 maart 1994, is koninklijk goedgekeurd bij besluit van 9 mei 1994 no. 94.003708. De verordening ligt voor een ieder kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie (leeskamer). Tegen betaling van de verschuldigde leges is een afschrift van het besluit verkrijgbaar. Tot en met 31 mei biedt de hal van het gemeentehuis onderdak aan de expositie 'Langs de wegen van Jan Jans'. Jan Jans heeft in zijn tekeningen het Twentse land schap en bebouwing uit de jaren 1930-1950 vastgelegd. In het kader van de 100ste geboortedag van deze Almelose architect is aan fo tograaf Kees Oortwijn opdracht gegeven de situatie zoals hij deze nu aantrof, fotografisch vast te leg gen. Enschedeër Oortwijn studeer de in 1992 af aan de AKI. Jans koos in zijn benadering voor architectu rale gezichtspunten op landschap pen en gebouwen en maakte daar bij gebruik van verschillende kunsthistorische stijlen. Daar waar een vergelijking van heden en verleden voor de hand lag, heeft Oortwijn gekozen voor een eigen benadering van de door Jans gete kende gebouwen, hetgeen een op zichzelf staande serie foto's ople verde. De tentoonstelling is op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 en tussen 13.30 en 16.30 uur te bezich tigen. Binnenkort houden B en W met het bestuur van de Holtense Han delsvereniging overleg over de mo gelijke openstelling van winkels op zon- en feestdagen. Burgemeester Verhoeven laat weten dat het ge meentebestuur de wettelijke mo gelij klieid gekregen om toestem ming te verlenen voor maximaal vier zon- en feestdagen. „Als daar vanuit ondernemend Holten be hoefte aan is en zich anderzijds geen bezwaren voordoen, kunnen daar vier dagen voor worden uitge kozen," aldus Verhoeven. Tot de mogelijkheden behoren bijvoor beeld Koninginnedag, Hemel vaartsdag en tweede Paas- en Pinksterdag. De openstelling be treft een collectief recht. Mocht een winkelier zijn winkel op de uitgekozen dag niet openen, dan mag hij daarvoor geen andere, niet vooraf aangewezen zon- of feestdag uitkiezen. Verhoeven benadrukte dat het geen verplichting is om van de mogelijkheid gebruik te maken. WAAR IS HET VOORDELIG WINKELEN KIJK IN UW WEEKBLAD

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5