Fietstunnels kleurig in de verf gezet Hoolter Daansers terug uit Amerika m Kabaal na toernooi van De Wippert Bejaardensociëteit genoot van reisje HVG Dijkerhoek bezocht noorden Kerkdiensten Medische diensten "jl van dag tot dag Boks-Oolbekkink in pand van Multi-Sun Zakelijk BEKEKEN Mobil-tankstation CJV houdt puzzel rit Uit het politierapport Verloting Blauw Wit Bijeenkomst Open School Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 26 MEI 1994 Vorige week donderdag was het onder de fietstunnels richting Oad-kantoor een drukte van je welste. Zestien tweede- en derde jaars leerlingen van de Hoge school van de Kunsten uit Arn hem waren verwoed bezig hun kunstzinnige talenten te uiten op de muren van de fietstunnels, on der toeziend oog van de docenten Bert van den Pol en Wim Kwaake- naak. Het betrof een educatief project o.l.v. Susan Hoffmann, Kim Kruis- dijk, Sabrina Heesen en Femke Rengelink, leerlingen docenteno pleiding aan de Hogeschool van de Kunsten. Het project zou drie da gen in beslag nemen. Naar aanlei ding van tekeningen, gemaakt door de tweede- en derdejaars leer lingen, is een keuze gemaakt. On derwerp van het te schilderen pro ject was: elementen uit het land schap van Holten. Dit is op over tuigende wijze tot uiting gebracht in de kleurrijke muurschilderin gen, waarbij het Holtense kerkto rentje een duidelijk overheersende rol speelt. Woordvoerdster Kim Kruisdijk vertelt dat het eerst wat tegenzat omdat de benodigde verf er niet was, maar dankzij de alerte hulp van directeur De Jong van Ge meentewerken, kon in ijltempo worden begonnen. De vier leerlin gen docentenopleiding hebben al les zelf in de hand gehad. De mate rialen zijn bekostigd door de ge meente. De begeleider van de vier meisjes, Jacq de Roode, kwam ie dere dag kijken hoe de vorderingen waren en dankzij het enthousiaste en positieve werktempo van de uit voerenden kon hij tevreden zijn over het uiteindelijke resultaat. Ook buurtbewoners en langsfiet sende mensen reageerden enthou- Het Holtense assurantie- en make laarskantoor o.g. Boks-Oolbek- kink BV gaat verhuizen naar de Dorpsstraat 63, het pand waar nu nog zonnebankspecialist Multi- Sun is gevestigd. De activiteiten van Mul ti-Sun en de zonnestudio gaan in ieder geval nog tot het eind van dit jaar door. Zowel Boks-Ool- bekkink als Multi-Sun kampte vanwege expansie met ruimtege- „Fantastisch!" Zo reageeerde Ger- da Aaltink van De Hoolter Daan sers na terugkeer uit het Ameri kaanse Lynden. Ruim 20 leden van de dansgroep namen er deel aan de ter plaatse zeer populaire Holland Dagen. De Holtense groep was als enige over uit Nederland en ver zorgde met veel succes tal van op tredens. Begin mei vertrokken de Holtenaren voor een tiendaags be zoek aan Lynden. Het kontakt en de daarop volgende uitnodiging was tot stand gebracht via één van de leden. Ter plekke werden dan sers en muzikanten gehuisvest bij gastgezinnen en konden ze zich drie dagen lang onderdompelen in het festival. Lynden, gelegen in de staat Washington, net tegen de Ca nadese grens aan, wordt door meer dan de helft bevolkt door Hollan ders. In de omgeving staat het dan ook bekend als 'het kleine Hol- Op de gezamenlijke rondreis werd onder meer een bezoek gebracht aan de beroemde Butchart Gardens (Eigen foto) Door de aanhoudende regen viel de jaarlijkse fietspuzzelrit van CJV De Vriendenschaar vorig jaar in het water. De jongerenvereniging landse consul-generaal. Trots laat land'. De Holland Dagen is een jaarlijkse festiviteit, die zeer veel bezoekers trekt uit ook de regio. Er worden optochten gehouden, klompenraces en tal van andere activiteiten. „De sfeer tijdens het festival was optimaal," vertelt Gerda, die zelf tot de muzikantengroep van De Hoolter Daansers behoort. „We hebben het buitengewoon naar zin gehad, mede door het prachtige weer." Tot de bezoekers van het festival behoorde tevens de Neder- vergeten. Rensen vierde er zijn ze ventigste verjaardag. Een feit, dat uiteraard op passende wijze luister werd bijgezet. De leeftijden van de Holtense 'Amerika-gangers' liepen overigens sterk uiteen. De jongste was 31de oudste maar liefst 80. De helft van de groep is inmiddels weer terug op het (merendeels) Holtense nest. Een aantal heeft de reis echter verlengd en maakt nog een aansluitende rondreis met een busje. Vanaf de Smidsbelt werden vier zogenaamde "Amsterdammertjes" zijnde rood/witte paaltjes wegge haald. Deze paaltjes zijn geplaatst om het autoverkeer tegen te gaan. Ze werden in de loop van de week weer teruggevonden in een tuin. Op 20 mei werd een ruit van een voordeur in de Haarstraat ver nield. Vermoedelijk werd de ruit ingetrapt. Het motief van deze ver nieling is de poütie onduidelijk. Op 22 mei werd er melding ge maakt dat er was ingebroken in de kantine van de sporthal. Met een betonnen paal had men een ruit vernield. Er wordt echter niets ver mist, ofschoon wel duidelijk werd dat men binnen was geweest. Op 23 mei werd geconstateerd dat van 22 vrachtauto's de dekzeilen waren opengesneden. De vracht wagens stonden geparkeerd op het industrieterrein van de Haar. De daders kwamen het terrein op door een afrastering door te knippen. De daders hebben blijkbaar niets van hun gading kunnen vinden; er wordt namelijk niets vermist. Op de Toeristenweg kwam een wielrenner tijdens de afdaling te val, toen hij werd ingehaald door een personenauto. De fietser üep een behoorlijke buil aan zijn hoofd op, doch daar bleef het gelukkig bij. In de schilderingen werden karakteristieke Holtense zaken verwerkt, zoals hier de rotondes. Foto Ten Velde) siast op deze verfraaiing van de der beschilderde fietstunnel bij de fietstunnelmuren. Waerdenborgh is het werk van Over de geverfde muren komt een deze groep leerlingen. Een compli- coating, die het eventuele werk ment is zeker op z'n plaats, want de van graffiti-fanatici gemakkelijk vaak slordige muren zijn omgeto- ongedaan kan maken. Ook de eer- verd tot een vrolijk geheel. brek. Multi-Sun-eigenaar Rob van den Berg: „In Goor beschikken wij over een filiaal. Beide bedrijven zullen worden samengevoegd, waarvoor een nieuw pand in Hen gelo (Ov.) met ruim 800 vierkante meter vloeroppervlak wordt ge bouwd. Van daaruit hopen we een nog grotere regionale functie te gaan vervullen." Sinds 19 mei is het compleet vernieuwde Mobil-tankstation van de firma G. Rouwenhorst aan de A1 officieel geopend. Het tankstation is voortaan dag en nacht geopend. Rouwenhorst liet een compleet nieuw gebouw optrekken en inrichten. In een hoogst moderne shop zijn de meest gangbare produkten te koop. Verder is alles aangepast aan de nieuwste technieken. Zo zijn er een koel- en een vriescabine ingebouwd en werd een ultramoderne kassabalie geïnstalleerd. De shop is 100% bevei ligd met behulp van camera's en videotechnieken. Ook zijn er douches voor het publiek en is er rondom een ruime parkeer plaats aangelegd. Rouwenhorst beschikt over veertig tank-units verdeeld over tien 'tank-eilanden'. Daaronder bevinden zich vier high-speed diesel- en vier LPG-un'rts. Als extra beveiliging zijn de pompen ingebouwd in de ondergrondse tanks. Alle pompslangen wer den voorbereid voor de 'damp-retour'-techniek. Al met ai beschikken Rouwenhorst en Mobil over een uiterst modern tankstation. Bijzonder zijn bijvoorbeeld ook de vloeren onder en tussen de pomp-eilanden die van een speciale betonsoort zijn. Deze is gegarandeerd vloeistofdicht. De Kiwa (het keuringsinstituut voor water) begeleidde de aanleg hiervan. Op die manier is men ervan verzekerd dat het milieu geen enkele schade kan oplopen door het eventueel morsen van brandstoffen. Vrijdagavond 27 mei, op de feesta vond na het volleybaltoernooi van De Wippert, treedt de Bathmensen rockband Kabaal op in zaal De Wippert. De deelnemers aan het toernooi hebben gratis toegang, andere bezoekers betalen f 5,00. Onder begeleiding van Kabaal zul len ook enkele regionale 'arties ten'. Daarbij gaat het om Diederik Bronsvoort uit Holten, Jean Paul Demming uit Bathmen, Sandra Kromdijk en Annet Goorman uit Lochem en het negende elftal van De Witkampers uit Laren. Het repertoire van Kabaal bestaat hoofdzakelijk uit covers van ZZ- Top, Bryan Adams, Georgia Satte- lites, Rolling Stones, Normaal e.a. De band bestaat al tien jaar en trad o.a. op in het voorprogramma van Normaal, De Dijk, The Golden Earring en Clouseau. Ook de gast optredens met Boh Foi Toch spre ken tot de verbeelding. Kabaal be staat uit Gert van de Meij (lead- zang, gitaar), Wim van de Meij (drums, zang); Arjan Koldenhof (leadgitaar); Ernst-Jan Bölger (bas). gaat daarom zondag 29 mei 'op herhaling'. Leden en donateurs worden uitgenodigd alsnog de fiets te pakken om de in Holten en om geving uitgestippelde route te vol brengen. Traditiegetrouw wordt Gerda weten dat hij speciaal van uit San Francisco was overgevlo gen om De Hoolter Daansers te zien optreden. Na drie dagen festi val maakten de Holtenaren aan sluitend een rondreis naar onder bijeengekomen in gebouw Irene meer Seattle en Vancouver (Is- tussen 13.00 en 13.30 uur. De in- land) en het Olympic National schrijfkosten bedragen een rijks- Park. Het bezoek aan Vancouver daalder per persoon. zal met name J an Rensen niet licht De Hervormde Vrouwen Groep Met het reisje werd het wintersei- Dijkerhoek bezocht op haar jaar- zoen afgesloten, het eerste seizoen lijkse reisje de noordelijke provin- onder leiding van presidente me- cies. Vanaf Het Bonte Paard ging vrouw Roozenboom. Het nieuwe het allereerst naar Appelscha waar seizoen begint op 30 augustus met het miniatuurpark werd bekeken, de fietstocht. De eerste avond is op Daar bevinden zich op schaal de 6 september om 19.45 uur in ge- belangrijkste gebouwen van de bouw Bethanië. drie noordelijke provincies en ook Donderdag 19 mei had in het club huis op 't Vletgoor de trekking plaats van de jaarlijkse grote verlo ting bij Blauw Wit. De winnende nummers luiden als volgt: 01 0240; 02 1483; 03 0458; 04 2522; 051155; 00 0737; 071282; 080701; 091059; 10 0751; 112280; 121270; 13 0268; 141499; 15 2322; 16 2645; 172148; 18 2942; 19 0460; 20 1143; 21 1935; 22 2624; 23 2812; 24 2674; 251739. Zo'n vijftig leden van de Bejaar densociëteit Holten genoten op dinsdag 17 mei van het jaarlijkse reisje. Er werd rond half negen 's ochtends met mist vertrokken maar gaandeweg werd het een hel dere dag. Over de Veluwe ging het eerst naar Woudenberg waar een kopje koffie werd gedronken. Met een gezellige reisleidster aan boord vertrok de bus vervolgens voor een tocht langs de vele kastelen in de provincie Utrecht. Ook oude have- zathen en stenen duiventillen kwam men op de route over fraaie binnenwegen volop tegen. Via Leersum en Amerongen werd Wijk bij Duurstede aangedaan om ver volgens weer in Woudenberg aan te komen waar een heerlijke maal tijd werd genuttigd. Daarna ging het langs paleis Soestdijk naar Doom voor een bezichtiging van het Oranjenmuseum. Via Nijkerk belandde het Holtense gezelschap in Spakenburg voor een kopje thee en toen werd de terugreid naar Holten aanvaard waar men zeer voldaan aankwam. zijn er veel plantensoorten te zien. Via binnenwegen ging de reis ver der naar Blokzijl waar in een half uur tijd het fraaie plaatsje werd bezichtigd. De meeste dames na men ook een kijkje in de hervorm de kerk uit 1650. Op de terugreis werd ook nog Hatem aangedaan voor een bezoek aan het Neder lands Bakkerij Museum. In Het Bonte Paard werd als afsluiting het diner gebruikt. Hier werd ook de reiscommissie, bestaande uit de dames Markvoort en Rechter schot, bedankt. De laatste kreeg een cadeaubon omdat ze voor de tiende keer het reisje had georgani seerd. Donderdag 9 juni houdt cursus centrum De Linnenkist uit Deven ter een voorlichtingsbijeenkomst in het dorpshuis over de Open School. Aanvang 10.00 uur. Bij vol- School. De voorlichtingsbijeen komst kan vrijblijvend worden be zocht, zodat men kan beoordelen of de Open School beantwoordt aan de wensen. De cursus omvat doende belangstelling wordt in de leervakken Nederlands, reke- september gestart met een nieuwe nen en eenvoudig Engels, daar- cursus. Op de bijeenkomst zal cur- naast maatschappijleer mét the- susleidster Marijke Dijkstra uitleg ma's over bijvoorbeeld gezond- geven over de mogelijkheden in de heid, politiek, opvoeding en socia- basiseducatie voor volwassenen. Ie vaardigheden (opkomen voor Wie op een gezellige, ontspannen jezelf, omngaan met de computer), wijze zijn of haar schoolkennis Wie verhinderd is om de voorlich- enigszins wil opfrissen en wat meer tingsbijeenkomst bij te wonen, algemene ontwikkeling wil op- kan ook even bellen met Marijke^ doen, kan goed terecht op de Open tel. 05704-2825. NED.HERV. KERK 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom, doopdienst m.m.v. 'Good News'. Nevendiensten. 19.00 uur, ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur Oppasdienst: mevrouw van Eijk, Sandra Mens ink Diessenplas: woensdag 1 juni: ds. S.M. Roozenboom GEREF.KERK 9.30 uur, ds. E.H. Egberts, Den Ham 19.00 uur, ds. 19.00 uur, ds. G.J. Heeringa, Hellendoom Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Greetje Schutter, groep 7en 8 o.l.v. Gerda Wolters. Op pas: 0-3 jaar: Annie Kolkman- Hofenk, Trijnet Overkempe- Locht, Karin Tromop. 4-6 jaar: Janneke Lubberdink-Olden- huis, Dineke Manenschijn-Roe- lofs. Eerste collecte: Kerk. Tweede collecte rente en aflos sing (m.u.v. interkerkelijke diensten) RK KERK 10.00 uur, Woord- en communie dienst i.v.m. eerste H. Commu nie (Nieuw Heeten) DIJKERHOEK 9.30 uur, ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur ESPELO 10.45 uur, ds. A.J. Leerink Collecte in dienst Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2, Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 9.30 uur, ds. W. Vons, Rijssen. Uitgangscolleete: Kerkvoogdij KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 urn- tot 11.30 urn: en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: 28 en 29 mei: G. van Wijk, Wil- helminastraat 22a, Rijssen. Tel. 05480-20320. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Centrale Thuiszorgtelefoon voor vragen of aanmelding over kraamzorg, ouder- en kindzorg en verzorging en verpleging: 05700-86000; maandag fm vrij dag bereikbaar van 8.00 tot 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde uitsluitend voor spoedeisende zaken. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Geboren: Kimberly, dochter van J.J. Schaper en A.J. Krol; Ilse, dochter van G.J. Rietberg en K. Zweers; Jordi, zoon van H. Scheperboer en J. Aanstoot Ondertrouwd: G.J. Vrugtevsen Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag fm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 64146); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). (30) en A. Lohuis (25) Gehuwd: C.M.J. Nijenhuis (25) en J.H. Voskes (25); A.M. Meije- rink (31) en T.G. Luggenhorst (29). toernooi Vrijdag 26 mei: 20.00 uur, voor lichtingsbijeenkomst herv. kerk in Irene over renovatie kerkinterieur Zaterdag 28 mei: 9.00 uur, start meester Knijff-toemooi Blauw Wit op 't Vletgoor; 14.00 uur, Concert jeugdorkest HMV op Smidsbelt (Dag van de Muziek); eerste zaterdagavond MAC-mo- tortoertoeht; 20.30 uur, Gouwe Ouwe-avond in De Waag Zondag 29 mei: Allard van Bruggen (pupillen) toernooi SV Holten; 9.00 uur, touwtrektoer- nooi OKIA op 't Vletgoor; 13.00- 13.30 uur, inschrijven fietspuz zelrit CJV De Vriendenschaar bij gebouw Irene; 14.00 uur, MAC-puzzelrit Woensdag 1 juni: 8.30 uur, ver trek reisje NBvP Holten bij Vos man Donderdag 2 juni: 20.00 uur, in- T^r^.+iv^"^nlcomst wergroep S m kantlne Nido üni-

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3