sports agenda Promotie paardesport bij Bergruitertjes Nacompetitie voor Blauw Wit obsessie OKIA in drie klassen op kop Duivenvlucht ingekort Handbaldames nemen revanche op SDOL Weinig deelnemers klassiekerrit MAC OKIA houdt toernooi HOLTËNS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Voor vijfde keer op rij op aangewezen Toernooiwinst jeugd van BW DONDERDAG 19 MEI 1994 Het eerste handbaldamesteam van de SV Holten nam afgelopen zondag revanche op SDOL 3, dat eerder in de zaal de Holtense pro motie naar de tweede klasse ver hinderde. De 13-5 overwinning was goed voor het kampioenschap in de vierde klasse A. Vanaf de eerste minuut pakte Hol ten de zaken goed aan en werd SDOL al vlot op een 3-0 achter stand gezet. Het hoge tempo was voor de gasten, die het zonder twee basisspeelsters moesten stellen, zeker in de eerste helft niet bij te benen. Holten leidde bij de rust dan ook met 7-1. Ook daarna be hield de thuisclub het initiatief. Vanuit een prima georganiseerde verdediging werd de titel al snel zeker gesteld. Scores: Monique Plantinga 4; An- nemarie van de maat 3; Judith Tiekink 4; Wendy Meerman, Mar got ter Schure 1. De heren speelden tegen kam pioen Achilles. In een doelpuntrij ke wedstrijd kwam Holten net iets te kort: 19-25. Hoewel met goed aanvalsspel veel gescoord werd, bleek de aanval van Achilles toch niet iets geroutineerder. Scores: Meino van Beek 7; Andy de Jong, Nico Vorst 4; Mark Wander Drent, Stefan Jansen en Erik Kraan 1. Dames 2 boekte een belangrijke overwinning op Swift '64. Na de nederlaag tegen hetzelfde team was Holten gebrand op de zege en leidde bij de rust dan ook met 3-1. In een spannende tweede helft vocht Swift, dat bij winst kam pioen zou zijn, voor de kansen en kwam terug tot 7-7. Pas in de slot fase scoorde Holten nog twee keer tot groot enthousiasme van het publiek. Bij winst op DSC 2 kan dames 2 ook zelf nog kampioen worden. Dames junioren pakte uitgere kend in de laatste wedstrijd een punt. Thuis tegen LHC startten de dames traag waardoor LHC met 1- 2 leidde bij de rust. Daarna werd Holten en kwam men terug. Meer dan de 4-4 eindstand zat er echter niet in. Scores: Michelle den Bouw meester 2; Maureen Jansen, Susan Boode 1. Jeugd Meisjes A speelde een goede wed strijd tegen Kwiek. In de beginfase was er echter enkele keren onnodig balverlies waardoor Holten met 3-0 achter kwam. Na de rust pakte Holten de zaken energieker aan en werd mede dankzij uitstekend kee perswerk de achterstand omgebo gen in een 3-4 overwinning. Jongens B speelde uit bij Swift '64 en had duidelijk meer techniek en kracht in huis. Via een 2-4 voor sprong bij de rust werd dat uitge drukt in een ruime 6-16 winst. SV Holten SENIOREN: Vrijdag 20 mei: Om hoog 5-Holten 9,19.00 uur (vertrek 18.00 uur); Haarle 7-Holten 10, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); Hen gelo 12-Holten 13, 19.00 uur (ver trek 18.00 uur). JUNIOREN: Zaterdag 21 mei: toernooi Excelsior in Rijssen: Hol ten Dl (vertrek 12.00 uur); Holten D2 (vertrek 11.45 uur); Holten El (vertrek 09.00 uur); Holten E2 (ver trek 08.30 uur); Holten E3 (vertrek 09.00 uur); Holten E4 (vertrek 08.45 uur). Sporthal Programma voor de week van 21 t/m 27 mei: de hele week geslo ten i.v.m. schoolexamens. Voor reserveringen van nog vrije uren in het bovengenoem de weekeinde kan men zich rechtstreeks wenden tot de be heerder (sporthal, tel. 63180). Overige reserveringen uitslui tend via het gemeentehuis (afd. Welzijn, tel. 61666 tst. 722). Holten 11-Holten 10. In een wedstrijd met veel overtredingen ging een aanvallend ingesteld Holten 11 met de eer strijken door twee schitterende goals van Tonny Woltman. Al snel scoorde B.Kok voor Hol ten 10 (0-1), P. Te Winkel trok de score weer gelijk (1-1Wederom Kok zorgde voor een voorsprong voor Holten 10 (1-2). H. Nikkels (2x) en W. ter Schure passeerden daarop 'leen' keeper Mans en ook Adri Nijland scoorde (5-2). In de tweede helft kwam het tiende terug tot 5 4, maar het was de eerdergenoemde Woltman die de score naar 7-4 tilde. Kok scoorde nog tegen, maar dit was alleen voor de statistieken: 7-5. Holten 3-Twenthe 3. Holten 3 moest tegen een zeer gemotiveerd Twenthe aantreden en stond vanaf het begin sterk onder druk. William was echter heer en meester. Ge heel tegen de verhoudingen in bereikte Holten een 5-1 voorsprong via doelpunten van Herbert (3x) en Alwie (2x). Na de rust rook Twenthe zijn kans. Met kunst en vlieg werk wist invaller-doelman Herbert zijn goal schoon te houden. Holten ontworstel de zich een beetje aan de druk door tegen te scoren via Harry. Na aanmoedigingen van Tox van een veld verderop hervond Holten zich en zag door de regen plots het licht. Holten rook de dubbele cijfers. Via Harry (2x), Alwie, invalspits WvZ en Erwin werd de score naar 10-1 getild, de grootste seizoenoverwinning Enter 4-Holten 4. Holten 4 speelde tegen een Enter dat nog kampioensaspiraties koesterde. Meteen na de aftrap kwam Hol ten dan ook sterk onder druk te staan. Ondanks goed verdedigend combinatie voetbal bereikte Holten de rust met een 3-0 achterstand, ondanks vele prachtige sco- ringsmogelijkheden van JvB. Na de rust pakte Holten de zaken rigoreus aan en Enter was de richting geheel kwijt. Keeper René zette de achterhoede organisatorisch perfect op poten en André passeerde door een bos van verdwaalde Enter-spelers de doelman (3-1). Volledig gedemoraliseerd werd Enter naar de slachtbank geleid. Na doelpunten van Ahrend en twee verkeerd geraakte ballen van JvB werd een zeer verdiende 3-4 overwinning behaald. Holten 9-Omhoog. Het negende kon weer ternauwernood elf mensen bijeen schra pen voor de wedstrijd tegen kampioens kandidaat Omhoog, dat slechts met tien man aantrad. Het scoreverloop leek op dat van een week eerder (13-3) en Omhoog scoorde gestaag. Mannes kreeg in de afge lopen twee wedstrijden maar liefst 26 goals om zijn oren en dat deed hem geen goed. Rest nog te vermelden dat Paul twee keer scoorde, zodat de eer tenminste gered was. Beste speler van Holten was Freek Bekkernens, die de scheidsrechter van deze doelpuntrijke wedstrijd was: 2-13. Blauw Wit D1 - Omhoog D1. Blauw Wit D1 dat na de winterstop duidelijk een opwaart se lijn te pakken heeft, had in Omhoog een taaie tegenstander die zich niet zomaar gewonnen gaf. Bij de rust was de stand 2-1 in het voordeel van Blauw Wit. Na de rust bleef het spannend. Via Alfred (2x), Jurrian (2x) en een kopbal van de kleinste man van het veld Husiar werd het uiteindelijk 5-3 voor Blauw Wit. Haarle D2 - Blauw Wit D2. Blauw Wit begon zonder twee vaste krachten goed wed strijd. Jurrian scoorde 0-1 terwijl de bal uit Gijsbrechts voorzet ineens in het doel ver dween. Hierna kwam Haarle terug en maakte voor de rust 1-2. Daarna kreeg Blauw Wit opnieuw mogelijkheden, waar van Jurrian er twee wist te benutten. Blauw Wit bleef goed spelen, maar Haarle wist met veel inzet nog tot een tegentreffer te komen: 2-4. Blauw Wit E1 - Holten E1. In de beginfase nam Blauw Wit het initiatief door vroeg te storen bij de Holtense opbouw. Na onge veer vijf minuten kwam Blauw Wit via Herbert op voorsprong. Holten kwam hier na meer en meer uit de verdediging en zette Blauw Wit onder druk. Het overwicht van Holten leverde na ongeveer een kwar tier de gelijkmaker op door Bart. Holten wist het overwicht voor de rust in nog een doelpunt van Bart om te zetten. Na de rust was het weer Blauw Wit dat ten aanval trok. Herbert tekende voor de gelijkmaker. Blauw Wit bleef de aanval zoeken, maar ook Holten deed dat. In een mooie partij voetbal was het Arnoud die met twee doel punten Blauw wit op 4-2 bracht. Arturo bracht de spanning weer terug (4-3) en via een uitval had Bennie nog kunnen scoren, maar doelman Michiel bracht redding in deze sportieve wedstrijd: 4-3. Blauw Wit E2 - Vesos E2. Blauw Wit had het tournooi bij Davo nog in de benen zitten. Vesos profiteerde hiervan door twee tref fers. Pas hierna begon de echte wedstrijd, voor Blauw Wit echter net te laat. In de tweede helft kwamen beide ploeg nog twee maal tot scoren. Eerst was het Vesos dat op 0-3 kwam, hierna kwam Blauw Wit terug via een vrije trap van Frank. Via een uitbraak werd het 1-4, waarna Gert-Jan met een daverende knal het laatste compe titie-doelpunt van dit seizoen voor E2 scoorde: 4-2. Blauw WK 2-SWN 4. De gastheren trokken direct naar voren om hun bedoelingen duidelijkte maken. Het was echter allemaal te onsamenhangend. De gasten wisten via een onschuldige aanval juist wel te scoren. De hele verdediging bij Blauw Wit stond erbij en keek er naar. Blauw Wit kwam vlak voor de rust toch ook onverwacht op gelij ke hoogte. Uit een corner van Bert Meye- rink kopte Gert-Jan Ulfman over de keeper raak. Na de rust bleef het peil van de wedstrijd matig. Blauw Wit wist na één van de weinige goede aanvallen te scoren en kwam verder niet echt meer in het nauw. Hulzense Boys 3-Biauw Wit 2. De drie invallers waren, samen met het centrale verdedigingsduo, een positieve uitzonde ring bij Blauw Wit. Al snel nam Hulzen de leiding, waarna Blauw Wit het initiatief moest nemen, maar hiertoe niet in staat was. In de tweede helft leek er een positie ve wending te komen, maar al snel verviel de ploeg in het spel van voor de rust. Hulzen kreeg verreweg de beste kansen en profiteerde in de tweede helft nog één maal. De ploeg had gezien het verloop van de wedstrijd ook het meeste recht op de zege: 2-0. Hulzense Boys 4-Blauw WK 3. Hulzen nam in de eerste minuut de leiding, maar al vroeg maakte Blauw Wit weer gelijk. Hul zen kwam echter opnieuw aan de leiding en scoorde zelfs 3-1Blauw Wit was hierna de aanvallende ploeg en niet ver voor de rust werd het 3-2. na de aftrap veroverde Blauw Wit snel de bal en sloeg opnieuwtoe 3-3. Na rust ging het spel op en neer en wisten beide ploegen opnieuw tot scoren te komen, bij laatste fluitsignaal stond er 5- 5 op het bord. Voor Hulzen was dit resultaat echter niet voldoende, om ook volgend jaar in deze klasse te mogen uitkomen. 5-5. Het gaat goed met touwtrekvere niging OKIA. In maar liefst drie klassen wordt de koppositie inge nomen. De jeugd in de 435 kg-klas- se heeft de koppositie kunnen be halen door in Eerbeek zeer sterk voor de dag te komen. Het team heeft alle wedstrijden gewonnen, zodat met 14 punten huiswaarts kon worden gekeerd. Het tweede team was afwezig. In de 680 kg heeft OKIA haar kop positie verstevigd door alle punten binnen te trekken. Hierdoor gaat dit combinatieteam nu ruim schoots aan de leiding met een puntentotaal van 45. Ook in de 640 kg A-klasse blijft OKIA favoriet en heeft zelfs de koppositie overgeno men. Slechts één punt is blijven liggen, dit door kantverschil, waar door de grootste concurrent Eiber- gen toch nog een puntje van de Holtenaren kon aflikken. OKIA gaat nu aan kop met 56 punten. Ook in de 640 kg B-klasse gaat het prima. Dit OKIA-team presteert iedere wedstrijd beter en komt 'als een oude diesel' op gang. Met 11 binnengehaalde punten keerden ze tevreden huiswaarts Uitslagen: Heren 640 A: 1. OKIA 15 (56); 2. Eibergen 13 (54); 3. Vios Bisons 11 (49); 4. Heure 9 (36); 5. Oosterwijk 8 (35); 6. Olden Eibergen 10 (29); 7. Erichem 4 (17); 8. Vorden 2 (11); 9. Cambrinus 0 (1). Heren 640 B: 1. Eibergen 16 (59); 2. Herwijnen 14 (50); 3. Olden Eibergen 7 (39); 4. OKIA 11 (31); 5. Bathmen 8 (29); 6. EHTC 8 en Bekveld 4 (27); 8. Heure 4 (22); 9. Koffiejon- gens 0 (4). Jeugd 435 kg: 1OKIA 114 (54); 2. Olden Eibergen 10 (47); 3. Erichem 7 (45); 4. Heure 12 (40); 5. Bekveld 5 (26); 6. Eibergen 6 (22); 7. Heure II0 (16); 8. OKIA II 0 (9). Heren 680 kg: 1. OKIA/Halfwegboys 12 (45); 2. Eibergen 10 (41); 3. Koapman- boys 7 (28); 4. DES 7 (25); 5. Treklust 2 (15); 6. EHTC 4 (9); 7. Noordijk 0 (5). Het fraaie weer en de pachtig oopgebouwde springringen maakten het paardesportterein op de Borkeld tot een lust voor het oog. (Foto Ten Welde). Het mooie zonnige weer lokte op Hemelvaartsdag weer een aan zienlijk publiek naar de Borkeld, waar traditiegetrouw het pony concours van PC De Bergruiter tjes gehouden werd. Tussen de bo men, die een schitterend toneel vormen, werd gestreden om het kampioenschap dressuur en springen. De organisatoren had- den er dan ook alles aan gedaan om het terrein er zo mooi mogelijk te laten uitzien waarbij er onder supervisie van parcoursbouwer Beunk twee prachtige springrin gen waren opgebouwd. In totaal namen zo'n 175 combina ties deel. Hierbij beet dressuur het spits af, halve voltes, slangenvol tes en hele voltes werden uitge voerd of het niets voorstelde. Zo leek het voor een argeloze toe schouwer in ieder geval, kenners daarentegen zagen toch dat niet alles even vlekkeloos verliep. Toe schouwers en deelnemers die door de hitte dorstig geworden waren, konden ook dit jaar weer in de tent van de MAC terecht voor een ver koelende drank. Na de dressuur was het de beurt aan de springruiters, zij stuurden hun pony's zo vlekkeloos mogelijk over de hindernissen heen. De kuil die als één van de hindernissen was aangebracht, bleek een moeilijk te nemen obstakel waar menig ruiter op vastliep. Toch was bij vrij veel springruiters de teleurstelling na de rit van het gezicht te lezen, wan neer ze na drie weigeringen van de pony's de piste moesten verlaten. Gelukkig verliep het niet voor ie dereen slecht, ruiters die wel de finish haalden prezen hun pony voor het geleverde werk. Zij wisten dat ze nog mee streden om één van de prijzen die aan het einde van de middag werden uitgereikt. Daar voor had Holtens nieuwe burger vader Dick Verhoeven tijdens de parade al de dressuurprijzen uitge reikt. Hij maakte met vrouw en kinderen een deel van de paardes- portdag mee. De paradeprijs was voor de Molenruiters uit Bathmen. uitslagen ponyconcours.... Springen M Klassiek Cat. C: 1.sx Sanneke Harmeyer, Lideaux Welgelegen; 1.ex An- gelique Jonkeren, Papillon Meppel. Cat. D: 1. Marieke Harbers, Bally Cotton Eschrui- ters; 2. Margreet Bakker, Janine Ooster- hofr.; 3. Roderick v.d. Velde, Wallstreet Looleeruiters. Cat.E: 1. Henrik Vruwink, Donna Aracta Markelo. Springen Z-Klassiek Cat.D en E in handi cap: 1. Irene Bralten, High Society Meppel; 2. Audrey Jonkeren, Urbanus Meppel; 3. Christa Leeuw, Fellon Vijf Mark. ZZ Klas siek: 1. Maaike Bijlsma, Robe Island Mep pel. Springen klasse B-Klassiek Cat C: 1. Karin Haarkamp, Conquest Eschruiters; 2. Simo- ne Tomassen, Sabine Heeten; 3. Annemie- ke Kwast, Felics Markelo. Cat.D: 1. Arne Ekkelenkamp, Lightning Eschruiters; 2. Sandra Koers, Amber Hertruiters; 3. Marjo lein Rattink, Jomar Hertruiters. Cat. E: 1. Annemieke Bouwmeester, Chanique Die penveen; 2. Jeanine Buter, Jumping J Marsruiters. Afdelingsdressuur ring 1: 1. Klasse M, cat. D en E: Molenruiters; 2. Klasse M Bergruitertjes. B-dressuurcat. AB en C: 1Marjan Noteboom, Amigo Bergrui- ters; 2. Linda Meijerink, Hassan Marsrui ters; 3. Annemieke Kwast, Felics Markelo. B-dressuur cat. C: 1. Petra Harbers, Kiddy Diepenheim; 2. Marije Harmsen, Boy Her truiters; 3. Mej. J.N. Ent, Braska Bosruiters. B-dressuur cat. D: 1. Tamara Klaassen, Annette Molenruiters; 2. Evelien Holtkuile Lucky Star; 3. Kim Vegte, Barbara Looleer uiters. B-dressuur Cat. D en E: 1. Bianca Meijer, Zaidja Vijf Marken; 2. Henk-Jan Markvoort, Sharim Bergruiters; 3. Ellen Rutbeek, The King Lonneker. B-dressuur cat. E: 1. Annelies Oudelaar, Di Marco Hertruiters; 2. Tanja Kilian, Gianni Diepen veen; 3. Susanne Albers, Mozart Molenrui ters. LI dressuur: 1. José Kottelenberg, Galaxy Markelo; 2. Mariska Varenbrink, Lucienne Molenruiters; 3. Sophie Konij nenburg, White Gold Barchruiters. L1 dres suur cat. AB en C: 1Ryanne Addink, Petra St. Steffenruiters; 2. Karen Jansen, Char- my Molenruiters; 3. Marije Klaassen, Wa tershof 1 Lonneker. L1 dressuur cat. D en E: 1. Nadja Hofman, Sjors Hertruiters; 2. Pau- llen Hemel, Special D. Oosterhofruiters; 3. Lisette Paalman, Shadow Markelo. L2: 1, Joyce Heutink, Lucky Dancer Varseveld; 2. José Kottelenberg, Galxy Markelo. L2 dres suur cat. AB en C: 1. Marije Klaassen, Watershof Lodi Lonneker; 2. Karen Jansen, Stormy Molenruiters. Cat. D en E: 1. Joyce Heutink, Lucky Dancer Varsseveld; 2. Anke Jannink, Ana Alicia Hertruiters; 3. Danielle van der Kaap, Wendy K. Bergruitertjes. M1- dressuur cat. D en E: 1Gerdien Stegeman, Mexico R. Molenruiters; 2. Marjolein Rat tink, Jomar Hertruiters. M2-dressuur cat. D en E: 1. Sanne van Voorst, Gabie De Luch- te; 2. Sanne van Voorst, Dustin De Luchte. Z-dressuur cat. D en E: 1. Michelle Weyl, Chico Lonneker. L Klassiek Cat. AB en C in handicap: 1. Albertine voortman, Jhony B Hertruiters; 2. Marie-Louise bakker. Thunder Loleerui- ters; 3.Chantal Sluiter, Surprise, Bergrui ters. Cat. D: 1. Karina Hammers, Granaat Eschruiters; 2. Inoa Wenno, Look Looleer uiters; 3. Arjan Kievitsbos, D Fire Horstrui- ters. Cat. E: 1. Gerdien Stegeman, Mexico R, Molenrui ters; 2. Sanne van Voorst, Gabie De Luchte Progressief springen klasse B Cat. C: 1. Danielle Groothuis, Goldish Rock Looleer uiters. Cat.D en E in handicap: 1. Esther Lammers, Mark Bergruiters; 2. Sabine de Roos, Kadanz Bergruiters. Klasse L Cat.AB en C: 1. Marie Louise Bakker, Thunder Looleeruit.; 2. Marjan Noteboom, Amigo Bergruiters Cat. D en E: 1. Petra Pennings, No Limit Looleeruit.; 2. Rob Kappert, Let's go Heemruiters; 3. Sabine Leus, Cavallino Looleeruit. Jachtspringen klasse M: 1. Annemariue Sanger, Axel Rose Molen ruiters; 2. Angelique Jonkeren, Papillon Meppel. Klasse Z/ZZ: 1. Maaike Bijlstra, Robe Island Meppel; 2. Claire Wildeboer, Joost Reestruiters Twee van de motorrijders die de regen trotseerden, poseren trots bij hun klassieke motor. (Foto Ten Wélde). Voor liefhebbers van oude moto ren werd afgelopen zondag door de MAC weer de jaarlijkse toertocht voor klassiekers gehouden. „De deelname viel tegen, we hadden minstens tweemaal zoveel deelne mers verwacht" vertelt oud-voor zitter Derk Schooien. „Door het slechte weer 's ochtends hebben veel mensen besloten de toch al zo dure motoren op stal te laten" ver klaart Schooien de tegenvallende deelname. Uiteindelijk werd de route toch nog door 32 motoren afgelegd. Deze voerde de deelnemers door de mooie buitengebieden van de Hol ten omringende plaatsen. In het eerste deel werden onder andere Voor het vijfde seizoen op rij moet Blauw Wit via de nacompe titie proberen promotie naar de KNVB te bewerkstelligen. Recht streekse promotie is nl. door de 3-1 nederlaag bij mede-kampioens- kandidaat Achilles in Enschede onmogelijk geworden. In de na- competitie nemen de Holtenaren het op tegen Rietvogels en de ver liezer van het kampioensduel tus sen Vesos en Achilles. In de topper tegen Achilles waren de Holtenaren bepaald niet de mindere. Het verschil zat hem ech ter in het benutten van de kansen. De thuisclub wist uit een geringer aantal kansen drie te scoren, waar tegenover de Blauwwitters slechts één treffer konden stellen. De slag vaardige spits Johan Hoogeveen - met afstand de topscorer in de le klas A T.V.B. - nam alle drie goals voor zijn rekening. De eerste viel al na tien minuten toen spits Hooge veen het meest attent reageerde bij een weifeling in de Blauw Wit- verdediging (1-0). Blauw Wit zocht na deze vroege achterstand met een de aanval en Achilles moest terug. Leo Aanstoot ging enkele minuten later na een lange rush vanaf eigen helft vrij op de Achil- les-doelman af, doch net buiten het strafschopgebied werd hij van ach teren onderuit gehaald. De overi gens goed leidende scheidsrechter Venema uit Hengelo liet het bij geel. De Achilles-doelman wist de door Gerald Jansen hard ingescho ten vrije trap fraai tot hoekschop te verwerken. Blauw Wit bleef in de eerste helft de betere ploeg en cre ëerde voldoende kansen. Deze wa ren echter niet aan de Blauwwit ters besteed. Eerst ging Johan Bos- schers vrij op het doel af, maar hij speelde de bal iets te ver voor zich uit. Johan Bolink zag zijn boogbal over gaan, terwijl even later Ger- win de Velde Harsenhorst en Hans Stam uit fraai opgezette aanvallen ieder rakelings naast mikten. Achilles kon daar één mogelijk heid tegenover stellen, waaruit de bal in het zijnet belandde. Op jacht In de tweede helft ging de Holtena ren verder op jacht naar de gelijk maker. Het was echter Achilles dat het eerst scoorde. Voorstopper Henri Thalen had na een hoek schop zijn tegenstander Hooge veen even uit het oog verloren. Deze profiteerde daar optimaal van (2-0). Een koude douche voor de Blauwwitters, die echter de moed niet lieten zakken. Wim Bar- velink nam de plaats in van Gerald Meijerink. Johan Bosschers zag zijn kopbal door de Achilles-doel man over de lat getikt. Halverwege wisselde trainer Middelburg voor stopper Henri Thalen voor Jan Nij- kamp en ging de verdediging één op één spelen. Blauw Wit was hier door de meest aanvallende ploeg doch Achilles kreeg counterkan sen. Jan Nijkamp redde daarbij een keer op de doellijn en Uilko Spijker wist met enkele fraaie red dingen een grotere achterstand te voorkomen. Toch kwam Blauw Wit een kwartier voor afloop od 2-1. Gerald Jansen ging goed door op een pass van Gerwin de Velde Har senhorst en scoorde beheerst. Het werd voor Blauw Wit alles of niets. Het offensief leverde een aantal hoekschoppen en vrije trappen op maar geen goals. Hoogeveen bracht vijf minuten voor afloop zijn ploeg definitief de zege (3-1) want hoewel Blauw Wit in de slot fase via Hans Stam en De Velde Harsenhorst nog twee riante kan sen kreeg, bleef het bij die stand. De geplande duivenvlucht van Cambrai (325 km) kon vanwege de onweersdreiging niet doorgaan. Gekozen werd voor Strombeek als lossingsplaats. Om 10.10 uur kozen de 227 Holtense duiven het lucht ruim bij een oostenwind. In ruim drie uur wist de eerste duif het hok te bereiken. Erik Veneklaas liet evenals vorige week de concurren ten achter zich, met op de tweede plaats Gerrit Jansen die nipt ver slagen werd. Gert Koetsier deed het prima met de derde plaats en het hoogste prijspercentage. Frits Meester en Marinus Lodeweges maakten hun mindere prestaties van vorige week goed met respec tievelijk de vierde en vijfde prijs. Zaterdag staan Houdeng (vitesse) en Etampes (fond) op het vliegpro- gramma. Uitslag: 1, 12, 13, E. Veneklaas; 2, 16, 17, J G. Jansen; 3,24,28, G.J. Koetsier; 4,9, F. Meester; 5,37,45, M. Lodeweges; 6,10,15, G.G. Kwintenberg; 7, H. van Beek; 8,35, H. Jansen; 11, 19, 21, Comb. Jurjens; 22, W. Aaftink; 23, H. Wansink; 29, 39, J.G. van Werven; 38, 42, A. ten Dam; 1, 40, HJ. Aaftink. Harfsen, Laren en Markelo aange daan. Hierna werden in Holten op de parkeerplaats van de Albert Heijn de motoren gestald en kon den de vele belangstellenden die ook dit jaar weer gekomen waren een blik op de klassiekers werpen terwijl de rijders een pauze hiel den. Het tweede deel van de route voer de de 'coureurs' langs Haarle, Hee ten, Okkenbroek, Schalkhaar en over Dijkerhoek weer terug naar Holten. Na deze rit kon van de teller van de motoren afgelezen worden dat 95 kilometers door schitterend landschap waren afge legd. De rijders die ondanks het slechte weer deelnamen aan de toertocht waren weer zeer tevre den over het verloop van een mid dag op hun stalen ros. Volgend jaar om deze tijd, zondag 14 mei om precies te zijn, kunnen zij opnieuw de motoren van stal halen, want dan is er weer een toertocht voor klassiekers, natuur lijk weer georganiseerd door de MAC. Op vrijdag 13 mei gingen Blauw Wit Fl, E2 en D2 naar het tournooi van Davo in Deventer. Fl werd tweede, terwijl E2 en D2 met de hoofdprijs naar huis gingen. F2 en El gingen een dag later naar Eefde om daar deel te nemen aan een tournooi met ook buitenlandse te genstanders. F2 behaalde een prachtige tweede stek, terwijl El na de competitiewedstrijd eerder op de dag zo goed bleek ingespeeld dat de eerste prijs werd opgeëist. Tenslotte ging Blauw Wit Dl naar het tournooi van Sp. Teuge. De opgaande lijn van na de winterstop werd voortgezet. Drie maal werd een tegenstander verslagen, ter wijl twee maal een gelijkspel werd behaald. Dit bleek uiteindelijk ook goed voor de eerste prijs, waardoor de prijzenkast straks weer keurig bijgevuld kan worden. Op sportpark 't Vletgoor wordt zondag 29 mei de vijfde touwtrek wedstrijd in de zomercompetitie van gewest oost getrokken. Voor eigen publiek zal de organiserende thuisploeg OKIA zich vanzelfspre kend optimaal inzetten. Na drie wedstrijden gaan drie OKIA- teams aan kop: 640 kg A, jeugd I en 680 kg. Het ochtendprogramma begint om 10.00 uur met de klassen jeugd, dames en heren 680 kg. Van af 13.00 uur is het de beurt aan de klassen 640 kg A, 640 kg B en 720 kg. OKIA hoopt op veel belang stelling van de Holtense suppor- terschare.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7