WEEK Bloemenmarkt topper door zeer fraai weer ■51 Zonnige milieumarkt live op KRO-radio Holtens Kijk in de /older! DEZE Weinig Holtense deelname aan Pieterpad-etappe De bank waarmee u goed zit. mi -1 ;i: Landelijke Fietsdag U ontvangt een fraaie Parker-iotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Trekkershut Pieterpad Slijkhuis blijft OLM voorzitter Aktie rond 'mantelzorg' Duizenden artikelen voor knalprijzen! Holten Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 19 MEI 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Bloembindster Bloembindster Jeimi van Ul- zen vertrekt medio juni voor in elk geval een half jaar naar Tel Aviv. Hoewel haar cursussen bloemschikken bij de Stichting Socuwe een aanzienlijke popu lariteit genieten, is ze 'toe aan een nieuwe uitdaging'. Van Ul- zen begon tien jaar geleden in Het Paalhuus, het toenmalige onderkomen van Socuwe. Dorpskerk Als alles volgens plan verloopt wordt het interieur van de her vormde dorpskerk binnenkort ingrijpend vernieuwd. Het be treft de vloer, banken, centrale verwarmimg, garderobes en het aanleggen een gehoorsys- teem voor gehoorgestoorden. Om de 'Hooltense karke' te be houden is een actieplan op touw gezet. Donderdag 26 mei wordt een speciale voorlich tingsavond gehouden in ge bouw Irene. Ponyconcours Het aangename voorjaarszon netje lokte op Hemelvaartsdag een flink aantal bezoekers naar het paardesportterrein op de Borkeld, waar ponyclub De Bergruitertjes het traditionele ponyconcours hield. Er werd door 175 combinaties gestre den in de klassen dressuur en springen. Schuppert meubelen/Holten Stationsstraat 3 7451 BH Holten Telefoon 05483-6 1223 Het fraaie voorjaarsweer droeg af gelopen zaterdag ongetwijfeld bij aan het succes van de bloemen markt van de Holtense Handels vereniging (HHV). Heel wat tuinen en balkons zullen ongetwijfeld een fleuriger aanzien hebben gekre gen. Vooral 's ochtends was sprake van grote drukte op de Smidsbelt en moesten de lokale bloemisten en tuincentra voortdurend hun voorraad aanvullen. „Er is uitste kend verkocht," liet Wim de Maagd weten. De Holtenaar staat de HHV vaak bij met allerlei hand en spandiensten. Tussen de kra men rond het 'groene hart' had met name bloemen- en plantenshop Oxalis flink uitgepakt. In de aan zienlijke stand naast het gemeen tehuis was het dermate druk, dat ondanks het flinke aantal mede werkers veel kooplustigen gedul dig op hun beurt moesten wach ten. De themamarkt blijft zeer ze ker gehandhaafd op het program ma van de Handelsvereniging. Volgens De Maagd worden intus sen al de nodige voorbereidingen getroffen voor de eveneens popu laire wijnmarkt in september. De bloemenmarkt beperkte zich opnieuw tot de Smidsbelt. Geen braderie erbij dus in de Dorps straat. HHV-voorzitter Albert van de Maat: „Daar is te weinig belang stelling voor onder de winkeliers. Zaterdag is voor de meesten de beste omzetdag van de week. Dan is het moeilijk om personeel vrij te maken. Bovendien is nu wel bewe zen dat de loemenmarkt het zon der braderie prima doet." Ook de bloemenwandeling, die enkele ja ren geleden 's middags startte van af het VW-kantoor, was ge schrapt. De belangstelling bleek toen dusdanig mager, dat herha ling zinloos werd geacht. Tussen al het groen op het plein konden toch een paar plaatselijke ondernemingen worden aangetrof fen, waaronder Novalux Van de Maat, de firma Broekhuis en Steu nenberg Schoenen. Ook dierenspe ciaalzaak Dick Zanting (tuinge reedschap) maakte deel uit van de markt en richtte de kijker specifiek op de vijverafdeling. Blikvangers waren echter de stands van de bloemisten en tuincentra, die er gezamenlijk voor zorgden dat de doorgaans 'stenige en blikkerige' Smidsbelt in een attractief groen jasje werd gestoken. Het geheel werd overgoten met een muzikaal Grote drukte vorige week op de bloemenmarkt, die de doorgaans 'stenige en blikkerige' Smidsbelt een aangenaam fleurig aanzien gaf Foto Ten Velde) sausje van een draaiorgel. Al vroeg werd duidelijk dat menig Holtenaar de bloemenmarkt had afgewacht met het oog op de voor delige aanschaf van pot- en perk- planten. Zelfs voor de officiële ope- lair bleken opnieuw de potten met margrieten (soms op stam) en fuch sia's. Ook het onontbeerlijke hapje en drankje ontbraken niet. Wie het 'rondje bloememarkt' er op had ningstijd van negen uur gingen de zitten, kon desgewenst de benen bakken en zakken met geraniums, even strekken op het naast de salvia's, afrikaantjes en ander markt door Jos Kamphuis inge- perkgoed vlot van de hand. Popu- richte terras. De jaarlijkse Landelijke Fietsdag trok evenals elders in den lande, ook in Holten aanzienlijke deelna me. Astrid Dirkzwager van de VW deelde mee dat circa 175 mensen, voornamelijk toeristen, zich op het kantoor meldden voor een onge veer dertig kilometer lange route door de omgeving van Holten. Naar haar zeggen was de opkomst zelfs dusdanig groot, dat in allerijl voor extra routebeschrijvingen moest worden gezorgd. De meiva kantie en het zonnige weer droe gen ongetwijfeld bij aan het succes van het evenement, dat opnieuw gekoppeld was aan de Molendag. In het kader daarvan konden de fietsers een bezoek brengen aan korenmolen De Hegeman in Dij- kerhoek. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoom tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451HK Holten Tel. 05483-6 1849 Duurzaamheid. Daar draaide het vorige week om tijdens de Markt Duuzame Ontwikkeling die de Stichting Nationale Milieu Estafette in samenwerking met de gemeente en de Holtense Handelsvereniging op Hemelvaartsdag hield op de Smidsbelt. Zonder ontwikkelingsminister Jan Pronk, die op het laatste moment had afgezegd in verband met een bezoek aan het roerige Rwanda, maar met milieuminister Hans Alders. Dat wil zeggen: niet op de markt, maar wel tijdens de ochtendetappe Hellendoorn-Holten van de Pieterpad Milieu Estafette. Alders liep mee tot bistro De Holterberg. Hoewel de drukte op de Smidsbelt aanvankelijk wat tegenviel, toonde voorzitter Rob van den Eist van de Stichting Nationale Milieu Estafette zich aan het eind van de middag dik tevreden. Hij schatte het aantal bezoekers op ongeveer 800 en verzekerde dat Holten volgend jaar zonder meer ais belangrijke stop onderweg wordt gehand haafd: „De samenwerking met de gemeente en diverse ande ren is perfect. We worden telkens gastvrij ontvangen. Boven dien ligt Holten gunstig, ongeveer halverwege de route." Van den Eist schreef het succes van de markt tevens toe aan de live uitzending van de KRO-radio van af de Smidsbelt. Negen medewer kers waren in touw voor het pro gramma 'Dingen die gebeuren'. Op de wandeling naar Holten kleefde lange tijd een verslaggever aan de zijde van Alders. De opnamen wer den 's middags vanaf 14.00 uur op Radio I uitgezonden. Naast het ge meentehuis ontving KRO-presen- tatrice Mieke Lamers diverse gas ten die zich op specifieke wijze in zetten voor het milieu. De vraagge sprekken werden eveneens live uitgezonden. Zo ook enkele inter views met marktbezoekers, onder wie PvdA-fractievoorzitter Wim Dalhuisen en partijgenoot Gerrit Markvoort. De KRO-medewerkers waren na afloop zeer enthousiast: „We hebben hier een leuk pro gramma vol informatie kunnen maken. Als we vroegtijdig worden ingeseind zien we het wel zitten om dit volgend jaar weer te doen." Beschamend Positieve geluiden dus. Toch was het aantal Holtenaren dat 's och tends vroeg de speciale Pieterpad- bus nam naar het startpunt van de etappe bij hotel De Uitkijk in Hel lendoom, beschamend. Zegge en schrijve tien man en niet eens en kel Holtenaren. „Niet te geloven!," constateerde oud waarnemend burgemeester J.J.H. Cornielje te leurgesteld. Met zijn echtgenote had hij zelfs de moeite genomen om helemaal vanuit Wychen naar Holten te komen om de 15 kilome- Geflankeerd door oud waarnemend burgemeester JJ.H. Cornielje (links) en burgemeester Dick Verhoeven luistert minister Hans Alders bij de start van de Pieterpad-etappe in Hellendoom naar voorzitter Rob van den Eist. Achter Verhoeven kijkt actrice Gerda Havertong toe A/s lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 'cem: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij Detaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= Eén van de wandelaars die het gehele Pieterpad-traject afleg gen is Erik Reckman, zoon van bestuurslid Piet Reckman. Erik was vorig jaar nog betrokken bij de 'catering' onderweg voor de wandelaars, dit jaar doet hij in verscheidene etappeplaatsen onderzoek naar de mogelijk heid van een goedkope over nachtingsmogelijkheid voor de lopers: „We denken aan een soort trekkershut in circa 15 tot 20 etappeplaatsen. Eenvoudig maar functioneel." Het is de be doeling dat de overnachtings mogelijkheid een duidelijk stempel krijgt van de milieu es tafette. In Holten sprak hij er over met burgemeester Dick Verhoeven, die hem evenwel verwees naar wethouder Eb van Schooten (portefeuillehouder toerisme/recreatie. Deze liet we ten er nog geen overleg over te hebben gehad. Op camping De Holterberg staan overigens en kele trekkershutten. ter over de berg mee te lopen. De Cornieljes waren na afloop dusda nig enthousiast over de estafette, dat ze overwegen om volgend jaar het hele traject van noord naar zuid te volbrengen. Wandelen is het sportieve echtpaar niet vreemd. Reeds meerdere malen werd de Nijmeegse vierdaagse vol bracht. Van de nieuwe gemeente raad gaf niemand acte de présence. Wel aanwezig was oud-raadslid Gerrit Markvoort (PvdA) met zijn gezin. Een dikke pluim verdient zijn 8-jarige zoon Diederik. Hij vol tooide de 15 kilometer op zijn sloffen'. Ook Gerrit Knapen liep mee evenals gemeentesecretaris J.P. Stegeman, immer vergezeld door zijn trouwe viervoeter Kelly en ditmaal ook door zoon Tiemen. Burgemeester Dick Verhoeven was rechtstreeks naar Hellen doom gekomen en liep slechts een klein gedeelte mee, daar hij aan het eind van de ochtend verwacht werd op het ponyconcours van De Bergruitertjes. Het totale gezel schap telde zo'n 80 wandelaars. Onder hen vijf die het hele traject Pieterburen-St. Pietersberg/Maa stricht afleggen. Totaal 464 kilo meter. Het werd een zonnige tocht voor de milieuwandelaars op de berg. Aan gevoerd door Hans Alders, die er direct na de start flink de pas in zette. Getraind? „Welnee, voor zo'n afstandje hoeft dat niet!" Het werkbezoek van Alders aan dit naar zijn zeggen 'fantastische stuk' van Nederland was kort maar he vig. Direct na aankomst in bistro De Holterberg spoedde hij zich naar huis in Nijmegen om zijn kof fer te pakken, want in de loop van de dag vloog hij naar het Griekse eiland Santorini voor een belang rijk EU-conferentie over milieuza ken. „Soms heb ik het idee dat het meer iets heeft van toeristische promotie," liet hij zich veelbeteke nend ontvallen. De dag ema vloog hij door naar New York voor be sprekingen over zijn inmiddels de finitieve overstap naar de UNEP, de VN-organisatie voor milieu en ontwikkeling (United Nations En vironmental Program). In Genève wordt Alders directeur van de Eu ropese vestiging. Ver in de achter hoede worstelde actrice Gerda Ha vertong zich over de zandwegen naar Holten. Alders' tempo was haar duidelijk te hoog. Ter hoogte van het bezoekerscentrum onder brak wethouder Albert Roetman (Hellendoom) de gezellig keuve lende minister toch even om hem te wijzen op de brand die onlangs woedde op de berg. Een deel van het zwartgeblakerde gebied was duidelijk zichtbaar. Voorafgegaan door HMV met minirettes arriveer de de groep lopers aan het begin van de middag in het dorpscen trum, waar ze in het gemeentehuis ontvangen werden met koffie, fris drank en krentenbrood. Pagina 3: 'Oog voor milieu en ont wikkeling' Henk Slijkhuis blijft voorzitter van de OLM. In verband met het feit dat hij zich kandidaat stelde voor het CDA bij de Tweede Kamerver kiezingen stond hij enige tijd op non-actief. Officieel bleef hij echter voorzitter. Slijkhuis stond als 54ste genoteerd op de kandidaten lijst. Gezien de uitslag te laag dus om een Kamerzetel te bemachti gen. Van diverse kanten van de OLM werd aangedrongen op de 'terugkeer' van Slijkhuis als voor zitter. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen gaat landelijk een aktie houden omtrent de zoge noemde mantelzorg. Het thema luidt 'Zorg ja, overbelasting nee!' De aktie is het gevolg van de huidi ge bezuinigingen van regeringswe ge in ziekenhuizen, verpleeg- en verzorgingstehuizen. Hierdoor ontstaat steeds meer druk op fami lie, buren, vrienden en partner van langdurig zieken en gehandicap ten. De druk voor hen is op dit moment al zo groot, dat er onmo gelijk meer bij kan komen. De NBvP wil in oktober een petitie aanbieden aan de regering met handtekeningen van bezorgde mensen die als dringende bood schap hebben het huidige zorgbe leid bij te stellen. «orKnolpruzem

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1