Bij de Linde sluit if met open les Er is een bank die telebankieren no nker maakt. WVH-tijdrit om Oerend hard-prijs Erelidmaatschap voor Rustebiel Boerenfox Bram lief maar druk Controle permanent wonen op Borkeld Winst voor zeven tennis teams Het betere proefwerk' '6J MONUTA ARCADA i Concerten via VVV mzz Jeugd polo in actie op open dag Rabobank. Aangenaam. Rabobank Holten 1 18 42^ By® m - mi 20.45 16.95 15.95 I4f 26* 29.95 2Ö.25 «DE ffiHk «BOfTEUER, verzekert en verzorgt de uitvaart betrouwbaar en betrokken DONDERDAG 19 MEI 1994 HO 11 D'n vijftig cursisten bezochten jaandagavond de laatste, geza- jenlijke open les van het Creatief pntrum 'Bij de Linde' van me- [ouw M. Leerink-te Lindert. De ihtgenote van hervormd predi- ant A.J. Leerink verzorgt reeds ikele jaren met succes cursussen jxtielschilderen en andere deeo- itieve technieken in haar woning an de Schuttersweg. Op de slota- bnd mochten de cursisten een ast meenemen en werd gezamen- |k een T-shirt beschilderd met ehulp van een afplak techniek, eel introducées hadden al het no- ige gehoord van het textielschil- eren en waren benieuwd hoe het i de praktijk werkte. Diversen wa in dusdanig enthousiast, dat zij a de zomervakantie bij mevrouw eerink op les komen, ip de open les konden ook heel (at werkstukken worden bewon- ërd die het afgelopen eursussei- ben gemaakt werden, zoals prach- Ig beschilderde sweatshirts, chorten, kleedjes, handdoeken, ruidenzakjes en ook beschilderde otten (glasschilderen). Mevrouw eerink werd op de open les geas- isteerd door diverse van haar ge vorderde leerlingen. Het was de eerste maal dat zij een dergelijke slotavond georganiseerd had: „En met succes!," liet zij tevreden we ten. De cursussen van mevrouw Leerink genieten aanzienlijke po pulariteit in en rond Holten. Met ingang van het nieuwe seizoen ver zorgt de domineesvrouw ook cur sussen voor diverse groepen plat telandsvrouwen en voor de Stich ting Sociaal en Cultureel Werk in De Boschkamp. Daar is van tot een expositie van haar te bezichtigen. Mevrouw Leerink neemt ten slotte Bij de VW Holten, Dorpsstraat 27, kunnen aan de balie kaarten wor den besteld voor de volgende (e.a.) concerten. Alleen tegen contante betaling. ZZ Top (8 juli, Keulen); Lori Spee (29 mei, Arnhem); Flaco Jimenez (23 juni, Nijmegen); Drum Rythm Festival (18-22 mei, Amsterdam); Deep Purple (27 mei, Den Bosch); De Dijk, 9 juni (Eindhoven); Flevo Totaal Festival (18-21 augustus); Rekening Coulant Als ondernemer zijn de voorde len van telebankieren u waarschijnlijk wel bekend. Onmiddellijk inzicht in uw actu ele saldo. Snel en efficiënt overboeken. Maar bij de Rabobank is tele bankieren noo veel aantrekkelijker. Dankzij- de koppeling aan onze rekening courant hoeft u grote voordelen. Omdat u geen omzetprovisic betaalt, maar Opbrengsten een vast bedrag per transactie kunnen de kosten met telebankieren omlaag. En omdat we de valuteringsda- gen hebben afgeschaft en u meer rente krijgt, tot zelfs het niveau van een deposi to, gaan uw opbrengsten omhoog. Eigenlijk zou onze rekening courant dan ook beter rekening coulant kunnen heten. Rabobank B Gaardcnstraat 32 - Postbus 3 7450 AA Holten. Tel. 05483-6 22 55 deel aan het open huis dat traditie getrouw aan het begin van het nieuwe seizoen in het dorpshuis gehouden wordt. The Nits, 14 mei Groningen); The Radio's, 7 mei (Heinkenszand); Pinkpop (23 mei, Landgraaf); Clou- seau (14 mei, Maastricht); Bryan Adams (30 juli, Nijmegen); Mega Music Rock Experience (22 juni, Nijmegen); BZN (8 juli, Roer mond); Diana Ross (22 juni, Rot terdam); Rock Thorhout/Werchter (2 en 3 juli); Alan Parsons Live Project (15 mei, Rotterdam); Billy Joel (17 mei, Rotterdam). Zoals wellicht bekend organiseert de Wielervereniging Holten meer dan toertochten, veldritten en puz- zelritten. Een aantal avonden per jaar wordt strijd geleverd om de 'Oerend hard' tijdrit trofee, waar van onlangs de eerste plaatshad. De WVH-leden reden 'oerend hard' op het 6,5 kilometer lange parcours aan de Helhuizerweg/Valeweg te Espelo. De resultaten laten zien dat de trainigsarbeid van de maan den maart en april vruchten gaat afwerpen. Bij de dames won Dinie Pasman met een nieuw persoonlijk record van 11,31. Bij de heren raas de Joost Boetes met een gemiddel de snelheid van 41,79 km/u over het 6,5 kilometer lange trajekt. Boetes die de trofee in 1992 en in 1993 won, kon op 10 mei de concurrentie nog van zich af houden, maar de strijd om de plaatsen achter hem begint hevig te worden. Maar liefst 3 ren ners stonden gezamenlijk op de vierde plaats. Op 14 juni, 5 juli en 30 augustus worden opnieuw tijd rit-avonden gehouden. Woensdag 1 juni wordt met wielervereniging de Paaschberg uit Lochem op de Holterberg gestreden om de Schip- beek-trofee. Belangstellenden voor het tijdrij den kunnen informatie krijgen bij de WVH. Uitslag tijdrit 10 mei: 1. J. Boetes 9 minu ten en 20 seconden (41,79 km/u); 2. B. Visser op 19 seconden; 3. H. Beijers 0.40; 4. G. Höften 0.46; 4. H, Keizer 0.46; 4. R. Rougoor 0.46; 7. G. Veldscholte 0.47; 8. H. ten Brinke 1.08; 9. E. Wissink 1.10; 10. G. Reef 1.15; 11. R. Brouwer 1.16; 11. R. Groenewold 1.16; 13. J. Ottens 1.23; 14. H. van Oijen 1.26; 15. H. Beldman 1.43; 16. A.Bronsvoort 1.44; 17. H. Markvoort 1.51; 18. G. van Doornspeek 1.54; 19. H. Tuntel- der 1.55; 20. G. Luggenhorst 2.00. u?» Oud-wethouderlraadslid Hennie Rustebiel werd maandagavond tot ere lid van Gemeentebelang Holten benoemd. Uit handen van voorzitter Fenny van Wijk ontving hij een oorkonde. Echtgenote Marie kijkt toe. (Foto Ten Velde Ruim veertig leden bezochten maandagavond in De Biester de jaarlijkse voorjaarsledenvergade ring van de kiesvereniging Ge meentebelang Holten (GB). Tij dens de bijeenkomst werd oud wethouder/raadslid Hennie Ruste biel tot erelid benoemd. Voorzatter Fenny van der Wijk kenmerkte zijn loopbaan in de plaatselijke poli tiek als 'wervelend'. Na een vraag van de toenmalige voorzitter in no vember '80 om lid te worden van GB draaide Rustebiel eerst ander halfjaar mee in de schaduwfraktie en werd in '82 raadslid en direct tot wethouder benoemd. De voorzitter benadrukte dat Rustebiel zich im mer met groot enthousiasme inzet te voor de Holtense gemeenschap. Na vier jaar wethouderschap werd Rustebiel fraktievoorzitter en bleef dit gedurende bijna acht jaar. Vorig jaar droeg hij de fakkel over aan Jan Soepnel. In al die jaren werd slechts eenmaal een raads vergadering overgeslagen in ver band met een reis naar Canada. In de aanloop naar de laatste ge meenteraadsverkiezingen verzorg de hij met echtgenote Marie de distributie van al het campagne materiaal. „Een gouden paar voor onze club!," constateerde Van Wijk. Als dank voor zijn inzet werd Hennie Rustebiel benoemd tot ere lid van GB Holten. Voor zijn echtr genote waren er bloemen. Tijdens de vergadering werden te vens twee nieuwe bestuursleden benoemd. Willemien Klein Velder- man (nu raadslid) werd opgevolgd door Hennie van den Berg-Oolbek- kink, Henk Boode (nu eveneens raadslid) door Dirk Jan Schooien. Bram is een zogenoemde boeren fox van vier jaar. Een mannetje (reu), die sinds maart als zwerf hond in het asiel zit. Bram is door de spoorloos verdwenen eigenaar op straat gezet. Hij is bijzonder lief, maar af en toe wel druk. Een goede aanpak zo nu en dan kan dan ook zeker geen kwaad. Een cursus goed gedrag en gehoorzaamheid zou ideaal zijn voor het dier. Het die renasiel in Schalkhaar is voor Bram op zoek naar mensen die veel geduld kunnen opbrengen en bo vendien consequent kunnen optre den. Dan zal men ongetwijfeld veel plezier aan de hond beleven. Bram is ingeënt en getatoueerd en kost 70 gulden. Het asiel bevat daar naast nog elf honden en veertien katten in de uitgifte-afdeling. Te vens wordt een goed tehuis ge zocht voor een wit konijn (Nieuw- Zeelander). Voor meer informatie kan men zich wenden tot het Die renasiel Deventer en omgeving, Wechelerweg 19, Schalkhaar, tel. 05700-23811. Deze week is er alleen op zaterdag en zondag gespeeld, de anderen spelen de komende week en dan is de zaterdag en zondag vrij. Van de veertien teams die hebben ge speeld hebben er zeven gewonnen (2 senior- en 5 jeugdteams) en ze ven verloren (5 senior- en 2 jeugd teams). Er zijn nu nog zes teams ongeslagen, helaas heeft zaterdag jongens 15 jaar tegen Veldmaat (de andere nog ongeslagen in hun pou le) net op het nippertje verloren met 2-3, hierdoor staan ze nu op de tweede plaats terwijl ze één punt meer hebben. Zaterdag meisjes 15 jaar heeft van de koploper gewon nen met 3-2, nu zijn er in hun poule nog twee die nog niet verloren heb ben, deze moeten nog tegen elkaar. Zaterdag mix-1 17 jaar heeft ook weer gewonnen en zijn nog onge slagen. Verder hebben bij de jeugd gewonnen: mix-1 en mix-2 15 jr en mix-3 17 jr. Bij de seniorteams op de zaterdag gaat het met Mix-1 erg goed, ze hebben voor de vijfde keer met 3-2 gewonnen en zijn nog onge slagen. Ze moeten de laatste twee keer zo te zien tegen de sterksten: voor de andere vijf teams op zater dag ziet het er niet goed uit. Mix-2 heeft nu vij finaal verloren en staan onderaan, hetzelfde geldt voor mix-3 en heren-1 (wanneer je alles verliest degradeer je automatisch); heren-2 en heren-3 hebben ieder eenmaal gewonnen en viermaal verloren en staan op de een na laatste plaats en dat betekent ook degradatie. Het zondag heren 35+- team heeft weer overtuigend ge wonnen met 6-0, ze hebben nu 29 punten (maximum na vijfmaal is 30 punten). Uitslagen: Zaterdag jeugd mix 15 jr.: Hol ten 1 - Tion 1 4-1Holten 2 - Wegdam 1 4-1; Meisjes 15 jr.: Holten 1 - Mossendam 1 3-2; Jongens 15 jr.: Holten 1 - Veldmaat 1= 2-3; Mix 17 jr.: Holten 1 - Goor 1=4-1; Holten 2 - T.O.P. 1 2-3; Holten 3 - Enter 1 3-2; Zaterdag Senioren Mix: Holten 1 - Nijverdal 2 3-2; Holten 2 - Mossendam 2 1-4; Holten 3 - Eierhuisje 2 1-4; Heren: Holten 1 - Hellendoorn 1 0-5; Holten 2 - Dev.LTC 2 1-4; Holten 3 - Nijverdal 2 0- 5; Zondag Heren 35+Holten 1 - De Koem 1 6-0. Nog dit jaar zal de gemeente een begin maken met de controle op het permanent bewonen van zo merhuisjes op De Borkeld. Gevolg van de bepalingen in het vorig jaar gewijzigde bestemmingsplan. Op het gebied rust een recreatieve be stemming, waardoor permanente bewoning grotendeels uitgesloten is. Een aantal bewoners kreeg om uiteenlopende redenen ontheffing. In de lijn van het bestemmings plan kon de raadscommissie ruim telijke ordening zich daarom begin deze week vinden in het voorstel van B en W om geen woonbestem ming toe te kennen aan het perceel Borkeldsweg 15. Eigenaar H.W. Rietberg had daar alsnog om ge vraagd, daar hij onder meer 'om singeld' is door zomerhuizen met permanente woonbestemming. Om woonbestemming te verkrij gen, zou het bestemmingsplan De Borkeld gedeeltelijk moeten wor den herzien. B en W willen zijn verzoek afwijzen, daar woonbestemming niet over eenkomt met het bestemmings plan en toekenning zeer waar schijnlijk een precedent schept voor zomerhuizen in het gebied. Rietberg had bovendien toestem ming gevraagd voor het vergroten van de schuur bij de woning. Een zaak, die volgens Henk Boode (GB) en Dick van der Torre (D66) wel bekeken zou kunnen worden. „Als het schuurtje daar te klein is, dan zijn de schuurtjes bij alle zo merhuizen te klein," was Jan Metr semakers (PvdA) evenwel van me ning. Ab Stegeman (CDA) consta teerde dat het 'op kneuterige wijze' vaststellen van de grootte van een schuurtje in feite draaide om het wel of niet permanent mogen be wonen van het pand. De burge meester gaf daar op aan dat wijzi ging van het bestemmingsplan hiervoor wel eens tot gevolg zou kunnen hebben dat op De Borkeld woonvormen ontstaan die uitein delijk resulteren in permanente bewoning: „En dat willen we nou net voorkomen!" Zaterdagmiddag om 15.00 uur zal het jeugd waterpoloteam van zwem- en poloclub Twenhaarsveld tijdens de open dag van zwembad Twenhaarsveld de allereerste thuiswedstrijd spelen tegen een team van ZPC De Whee uit Goor. Dit gemengde team, dat uit onge veer 25 aspirant waterpoloërs be staat, wordt fanatiek getraind door Frank Fridrichs. De vorige wedstrijd werd enkele weken gele den in het Goorse zwembad ge speeld. Het Holtense jeugd water poloteam won toen direct met een eindstand 6-8. In het kader van de open dag wordt op flinke belang stelling gerekend. Diverse leden van ZPC Twenhaarsveld zijn aan wezig om desgewenst de nodige informatie over de vereniging te geven. Bovendien is er volop gele genheid tot aanmelden voor wed- strijdzwemmen, waterpolo, jeugd waterpolo en trimzwemmen. Examens en proefwerken liggen grotendeels achter ons. Eindelijk kunnen wij ons opmaken voor het betere proef werkhet proeven van wijn! Hiervoor hebben wij voor u een droge witte Muscadet uitge zocht waarin vele rijke schakeringen en nuances te genieten zijn. Deze frisse persoonlijkheid is absoluut een "must" op uw proeftafel. Ar; Muscadet André Benoist perfies^ 95 f f HYTF. mckAY j P3-j %e- A*- F.ELAART BQLS BQQTZDARK HEUBLEIN WHITE JENEVER BEgSEN EBONY P1NA CO LAD A MACKAY JENEVER WHISKY T1A MARIA FLORYN KOFFIE IONGE LIKEUR IF.NEVER VRUGGINK Stationsstraat 10, Holten, Tel. 05483-61375 ALLES ONDER DEKURK FLORYN m CITOENBRANDEWIIN 1 1- SAMBllCA CK M0L1NARI hé LACK DANIELS O5 WHISKEY ^7 OSBORNF. Q Q5 SHERRY O» CAMPARIr%g\ 95 BITTER Af» AMARETTO -fl/^95 ROMANZA 1ÖL PIATD'OR Q95^| Pfijzc-n zijn alhaaJprijzen. Loopli|d aanbiedingen van 19-5 Urn 28-5 1994. Uitvaartcentrum: Reilinksweg 8, Holten dag en nacht bereikbaar

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 11