Ochtenden dragen bij tot geestelijke groei I Nader onderzoek hoofdveld Vletgoor ^Tfrfriiin u HMK overtuigt op eigen korenavond Gratis concert van gospelkoor Holtenaren plegen 27 inbraken Vrouwen Actief Groep op zoek naar kinderoppas Concerten via VW HOLTENS NIEUWSBLAD Bouwaanvragen Sluiting gemeentesecretarie en gemeentewerf Commissie voor Woonruimtezaken Wijzigingen afvalinzameling Drankgebruik op de openbare weg op Hemelvaartsdag Openbare kennisgeving inzake intrekking inhaalverbod Oranjestraat DONDERDAG 5 MEI 1994 „Je komt verder dan 'huisje, boompje, beestje' en steekt er tegelijkertijd het nodige van op." Voor de meeste van de 19 vrouwen die deelnemen aan de Vrouwen Actief Groep (VAG) waren het de belangrijkste redenen om zich aan te meldeneen ochtendje weg uit de huiselijke sfeer, maar tevens nuttig bezig zijn door te praten over uiteenlopende zaken. Uiteenlopende meningen horen, je toetsen aan elkaar. De groep ressorteert onder de Stichting Socuwe en komt iedere twee weken op donderdagochtend bijeen in het dorpshuis. Vrouwen van alle leeftijden zijn van harte welkom. Dat geldt tevens voor een kinderoppas. Nu deze er niet is, zien veel jonge vrouwen zich gedwongen thuis te blijven. Stuwende kracht achter de VAG is Chantal Kukolja. Al enkele jaren is zij de coördinatrice van de VAG, In haar vroegere woonplaats Lely stad leidde zij een dergelijke groep: „We zijn zeker geen koffiekransje. De doelstelling is om met elkaar van gedachten te wisselen over thema's die in overleg worden ge kozen en waar de vrouwen wat van kunnen leren." Het aanvankelijk luchtige karakter van de ochten den werd met haar komst aange- De Vrouwen Actief Groep heeft nomen is, heeft de groep voor som migen een toch wat beladen sfeer. Het woordje actief in de naam schrikt nogal eens af. „Dan heeft men het idee met een groep Rooie Vrouwen of zo van doen te hebben. Onzin natuurlijk," aldus Romy Hess, die ook verbonden is geweest aan de Open School. Oppas past. Geen onderwerpen als koken en kinderen, maar allerlei maat- sinds vorig jaar een flinke groei doorgemaakt. Tot haar grote schappelijke thema's, die vaak in- vreugde kon Kukolja veel nieuwe geleid worden door een gastspre ker. Vrouwen die niet aangesloten zijn bij de VAG, maar wel interesse hebben in een bepaald thema, kun nen die ochtenden ook incidenteel bezoeken. „In de hoop wel dat ze dan blijven 'hangen'," lacht Ku kolja. Tot de thema's die zoal de revue passeerden behoren advoca tuur, homeopathie, gedichten, maatschappelijk werk, schilderen, pottenbakster Marga Rensink en andere creatieve onderwerpen, euthanasie/huisarts, communica tietechniek, gezondheid, milieu en bureau rechtshulp. In een logboek- je worden telkens verslagen ge maakt van een ochtend. Het boek circuleert onder de vrouwen. Daar ieder een eigen stijl hanteert, heb ben de bijdragen een sterk uiteen lopend karakter. Eén van de deelneemsters wijst er op dat de VAG niet alleen prettig is voor het sociale kontakt, maar me nigeen tevens steunt bij het 'over de drempel' komen: „Sommigen wordt er haast verlegen van. Zij 'leden' begroeten, vooral ouderen. Het gebrek aan een oppas voor kinderen heeft anderzijds tot ge volg dat veel jonge vrouwen weg blijven. Chantal is derhalve naar stig op zoek naar een vrijwilligster, die om de veertien dagen een och tend vyil oppassen in De Bosc hkamp (donderdags van 9.30 tot 11.30 uur). Wie daar interesse in heeft kan kontakt opnemen met het Socuwe-kantoor in het dorps huis. Jong en oud dus. Mevrouw B. Blits spant wat dat laatste betreft onge twijfeld de kroon. Zij is 82. Opval lend kwiek en heeft door haar enor me levenservaring, onder meer door een jarenlang verblijf in Indië, een bijzondere betekenis voor veel andere groepsleden: „Ze brengt re gelmatig veel nuttigs in. Heeft een wij inzicht in een hoop zaken," luidt het eensgezind. Mevrouw Blits wimpelt de hulde gauw weg, hebben nou eenmaal moeite om zichzelf te zijn, de eigen mening weer te geven in het openbaar. Je vindt hier echter gehoor en herken ning. En heel erg fijn is dat je je emoties kunt tonen." Zonder uit zondering vinden de vrouwen dat prima tussen de jongere vrouwen," de VAG geestelijke groei bewerk stelligt. Een ochtend met een to taal ander karakter dan het 'koffie drinken bij de buurvrouw'. Hoewel het aantal deelnemers ten opzich te van vorig jaar aanzienlijk toege- aldus de Holtense, die nog regel matig autorijdt. Net als de overige vrouwen is ze zeker van plan ook volgend seizoen de tweewekelijkse VAG-oehtenden te blijven bezoe ken. Nu resten nog enkele bijeen- Het HMK stak met kop en schouders uit boven de overige deelnemende koren (Foto Ten Velde In een redelijk gevulde Kandelaar stak het organiserende Holtens Mannenkoor o.l.v. dirigent W.J. van Asselt tijdens de korenzanga vond met kop en schouders uit boven de andere deelnemende ko ren. Naast HMK waren het Chris telijk Mannekoor uit Zelhem en ht Gemengd Koor Ons Genoegen uit Larensebroek van de partij. Na een geestig openingswoord van HMK-voorzitter Theo Teusink opende het Holtens Mannenkoor met het lijflied 'Cum Canto Popu- larum Unio gevolgd oor enkele par- achtig gezongen Latijnse liederen van A. Giessen. Eens te meer bleek 'hoe opvallend prachtig de stem men bij elkaar passen. De orgelbe geleiding was in handen van Hen- nie Kruk. Voor de pauze zong ook het Ge mengde Koor uit Larensebroek o.l.v. dirigent J.W. van Neck. Bij gebrek aan mannen was hier het evenwicht zoek tussen de mannen- en vrouwenstemmen. Het Christe lijk Mannenkoor uit Zelhem (even eens o.l.v. W.J. van Asselt) zong enkele Barbersongs het het ont roerende 'Plovi' met een korte solo van Henk Heideman. Het concert werd op indrukwekkende wijze af gesloten door beide mannenkoren samen, waarna als voorproefje op Koninginnedag het Wilhelmus werd gezongen. HMK-woordvoerder Jan Bijkerk benadrukte dat het koor dit jaar minder concerten geeft om meer tijd vrij te hebben voor het instude ren van nieuwe liederen. Eind dit jaar treedt HMK op 23 december samen met de Twentezangers in Holten. In 1995 wordt dan slecht één concert gegeven in het najaar. De Vrouwen Actief Groep komt iedere twee weken bijeen in De Boschkamp. Regelmatig kom spreker op bezoek om het één en ander te vertellen over een maatschappelijk onderwerp Foto Ten Velde) komsten voor de zomervakantie. De Vrouwen Actief Groep bedruipt zich geheel zelf. Vorig jaar was nog sprake van gemeentelijke subsi die, dit jaar niet meer. Een doorn in het oog van Chantal Kukolja, die de bijdrage per ochtend deson-. danks op vijf gulden (exclusief kof fie) wist te houden. „Gelukkig vra gen diverse sprekers weinig of geen vergoeding. Anders redden we het niet." Ofschoon op dit moment 19 vrouwen deelnemen, is aanmel ding van jong en oud nog altijd mogelijk. Chantal: „Het komt zel den voor dat we met de totale groep bij elkaar zitten. Er vallen er altijd wel enkelen af die niet kun nen of ziek zijn. Gemiddeld praten we met 10 tot 15 man." Wie zich wil opgeven voor het komend seizoen of nog meer over de VAG weten wil, kan zich wenden tot het Socuwe- kantoor (tel. 05483-62755). voegde zich bij de VAG om wat meer kontakten te krijgen. „Als je zoals ik alleen bent, heb je het gevoel 'naast het leven' te zitten. Nu kan ik met allerlei mensen van gedachten wisselen en voel me ook „Een uniek stuk grond, dat een unieke oplossing nodig heeft!" Al dus Wim Klein Velderman maan dagavond in de vergadering van de sportcommissie. Evenals Wim Dal- huisen (PvdA) en Gerhard Kolk man vroeg hij het dagelijks be stuur naar de stand van zaken rond het veelbesproken hoofdveld van sportpark 't Vletgoor. Volgens Dalhuisen gaat het gerucht dat de werkzaamheden een jaar worden uitgesteld. „Waarom dan wel?," vroeg hij. „Er ligt een voorstel, een bestek en bovendien is het besluit destijds op democratische wijze genomen. Het is zaak om te starten zodra de competitie afgelopen is. U hult zich voor mij in raadselen." Rensen gaf aan dat het voorstel van het vorig college naar zijn smaak 'niet de meest optimale op lossing is': „Wij gaan nu geen maatregelen treffen omdat we er niet van overtuigd zijn dat dit leidt tot verbetering op ook de lange termijn. Ik wil mij nader op de hoogte stellen." De problematiek is inmiddels onderzocht door des kundigen van de Nederlandse Sport Federatie, die ervaring heeft met vergelijkbare terreinen. De wethouder verzekerde dat er geen sprake is van terugdraaien van het besluit, maar eerder streven naar verbetering ervan, zelfs perfectio nering. Op de vraag van Dalhuisen of de al tijdenlang slepende "Vlet- goor-kwestie' volgend seizoen ver leden tijd is, antwoordde de wet houder dat dat 'het geval is als wij er aan beginnen'. Hij ontkende dat de termijn van een jaar afkomstig is van het college. Dalhuisen bleef echter ontevreden en wees onder meer op de verwachtingen die bij Blauw Wit gewekt zijn. Hij achtte uitstel van de werkzaamheden on aanvaardbaar: „Het is een goed plan, uitstel kun je absoluut niet maken!" Om zich nader op de hoogte te stellen van de problema tiek had wethouder Rensen giste ren een gesprek met het bestuur van Blauw Wit. Hoewel de uit komst daarvan op grond van de sluitingstermijn voor de redactie niet in deze krant gepubliceerd kon worden, gaf Rensen op voor hand al aan 'er voorlopig geen me dedelingen over te doen'. Zaterdag 14 mei geeft de Rotter damse gospelgroep Discipel een gratis concert in kerkelijk centrum De Kandelaar. Er wordt een dyna misch programma gebracht van hoog niveau. Discipel, het natio naal gospelkoor van Continental Sound, telt 35 enthousiaste voca listen, musici en technici tussen de 16 en 30 jaar. Zoals ieder jaar zijn zij door middel van audities gese lecteerd. Het programma is veelzij dig: van bekende Continental Sin- gers-nummers tot praise repertoi re van Dave en Dale Garrett. Het tweede deel is zeker zo uniek: het musicalachtige programma 'Le vend Water; dat geschreven is door Peter Sandwall (Noorwegen). Hier in wordt door dans, zang en muziek op verfrissende wijze vorm gege ven aan het Johannes-evangelie. Gospelkoor Discipel scoort goed in binnen- en buitenland. De concer ten trekken gemiddeld 400 bezoe kers. Het koor begeleidde in 1989 en 1990 Ingemar Olsson op zijn toemee en was te horen op de EO- Jongerendag. Discipel gaat ieder jaar op toernee naar het buiten land en was als zodanig onder meer in Spanje, Tsjechië en Hongarije. Het concert in De Kandelaar be gint om 20.00 uur. De politie Salland heeft met de aanhouding van twee Holtenaren van 17 en 19 jaren zevenentwintig inbraken in openbare gebouwen, kantines en clubhuizen in Holten opgelost. Het tweetal pleegde de inbraken in de periode van 9 maart tot 15 april. Het betrof veelal geld, snoepgoed en rookartikelen die ontvreemd dan wel gebruikt wer den. Naar schatting 3000 gulden werd buit gemaakt, terwijl de braakschade/bedrag vele malen hoger was. Het geld werd besteed aan eigen levensonderhoud en ver maak. Naar aanleiding van de vele inbraken startte de politie Salland een onderzoek naar de daders. Tij dens een postactie werd het duo op heterdaad betrapt bij een inbraak in De Boschkamp. De hoofdver dachten verstopten zich in de krui pruimte. Nadat een speurhond was ingezet kwamen ze tevoorschijn en konden worden aangehouden. De kanpen werden in bewaring ge steld, maar zijn inafwachting van de recthszaak op vrije voeten ge steld. Tijdens het onderzoek werden nog een 19-jarige jongen en een 15-jarig meisje, beiden ook afkomstig uit Holten, als verdachte aangehou den voor respectievelijk twee 'oude' inbraken en de iniuiing van een gestolen cheque. Him aandeel bij de inbraken was minimaal en zij werden na verhoor heengezonden. Bij de VW Holten, Dorpsstraat 27, kunnen aan de balie kaarten wor den besteld voor de volgende (e.a.) concerten. Alleen tegen contante betaling. Dave Brubeck (15 mei, Arnhem); Jazz Festival Breda (12-15 mei); ZZ Top (8 juli, Keulen); Deep Purple (27 mei, Den Bosch); De Dijk, 9 juni (Eindhoven); Flevo Totaal Festi val (18-21 augustus); The Nits, 14 mei Groningen); The Radio's, 7 mei (Heinkenszand); Pinkpop (23 mei, Landgraaf); Clouseau (14 mei, Maastricht); Bryan Adams (30 juli, Nijmegen); Mega Music Rock Ex perience (22 juni, Nijmegen); BZN (8 juli. Roermond); Diana Ross (22 juni, Rotterdam); Rock Thorhout- AVerchter (2 en 3 juli); Alan Par sons Live Project (15 mei, Rotter dam); Billy Joel (17 mei, Rotter dam). Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vernieuwen/vergroten zomerhuis Vianenweg 80; - bouw woning Pastoriestraat 43; 2. Toestemming is verleend voor de navolgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen dakkapel op woning Geskesdijk 22; - plaatsen tuinhuisje bij Erve Broekhuis 2; - plaatsen tuinhuisje bij Erve Joost 2; - plaatsen 4 dug-outs bij Dorperdijk 3; - bouwen tuinhuisje bij Heideweg 44; 3. Voorts is vergunning, ontheffingen e.d. verleend voor: - avondfietsvierdaagse 1994 op 7, 9, 13, 15 en 17 juni 1994; - touwtrektoernooi OKIA op 29 mei 1994; - fietstoertocht Organisatie Sportdag Financiën Gelderland op 18 mei 1994 (verklaring van geen bezwaar); - fietstoertocht Toerclub De Volharding te Nunspeet op 18 juni 1994 (verklaring van geen bezwaar); - bloemenmarkt op 14 mei 1994 en wijnfeest op 15 september 1994. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - vervanging schuren bij Schutteweg 4; - verbouw schuur bij Weustenweg 4; - vervanging garage/berging bij Enkweg 9; - bouw recreatiebungalow Heideweg 43 en 52. De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 09.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. De gemeentesecretarie en de gemeentewerf zijn op donderdag 5 mei en vrijdag 6 mei 1994 voor het publiek gesloten. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 9 mei 1994 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). In verband met de komende feestdagen zijn er wijzigingen met betrekking tot de lediging van de mini-containers donderdag 5 mei (bevrijdingsdag); mini-containers worden gewoon geledigd. donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag); mini-containers worden vrijdag 13 mei geledigd. maandag 23 mei (2e Pinksterdag); mini-containers worden dinsdag 24 mei geledigd. Op de gewijzigde dagen kunnen de tijden van inzameling sterk afwijken van hetgeen u gewend bent. Zet daarom uw container tijdig, 6.30 uur, aan de weg. Via de gewestelijke Afval Infolijn kunnen nadere inlichtingen verkregen worden. Telefoon 05700-3 77 55; tijdens werkdagen bereikbaar tussen 13.30 en 15.00 uur. Burgemeester en wethouders van Holten wijzen een ieder er op, dat op grond van het bepaalde in artikel 81a van de Algemene Politieverordening en hun daarop gebaseerd uitvoeringsbesluit het verboden is op Hemelvaartsdag op alle wegen of gedeelten van wegen ten oosten van de provinciale weg S14 (d.w.z. tussen genoemde weg en de grens met de gemeenten Raalte, Hellen- doorn, Rijssen en Markelo) alcoholhoudende drank te nuttigen of één of meer kratten, flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben met het kennelijk doel deze op die weg of wegen te nuttigen. Tegen wanordelijk drankgebruik op de weg op genoemde dag en binnen het aangegeven gebied zal streng worden opgetreden. Holten, 5 mei 1994. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij, in verband met een reconstructie van de Oranjestraat waarbij de rijbaanbreedte voor motorvoertuigen is versmald door het aanbrengen van fietssuggestiestroken aan weerszijden van de rijbaan, in het kader van het streven naar beperking van het aantal verkeersborden op 2 mei 1994 hebben besloten door verwijdering van borden F1 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 het inhaalverbod voor motorvoertuigen op de Oranjestraat in te trekken. Het besluit inzake intrekking van deze verkeersmaatregel ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Binnen 6 weken, ingaand op de dag na de datum van bekendmaking van het bovenvermelde besluit, kunnen belanghebbenden daartegen een bezwaarschrift indienen bij het bestuursorgaan dat dit besluit heeft genomen. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en mnoet tenminste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. de aanduiding/omschrijving van het besluit waartegen het be zwaar zich richt; d. de gronden van het bezwaar. Bij het indienen van een bezwaarschrift verzoeken wij u aan te geven of u er al dan niet bezwaar tegen hebt, dat de stukken ter kennis van de pers worden gebracht. Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de gemeente is geen griffierecht verschuldigd. Voorts kan op grond van artikel 8.3.1. van de Algemene wet bestuursrecht aan de president van de rechtbank te Zwolle, postbus 10067, 8000 GB Zwolle, verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. In dat geval is griffierecht verschuldigd. Het vragen van een voorlopige voorziening aan de president van de rechtbank is mogelijk, indien u binnen genoemde termijn ook een bezwaarschrift indient. Holten, 5 mei 1994. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, J. P. Stegeman. De burgemeester, D. J. Verhoeven.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5