Ciska Raggers'nieuw gezicht van zwembad' Activiteiten trekken grote belangstelling 17.95 Holten viert zonnig Koninginnefeest Amstel bier „De Biester" Kerkdiensten Medische diensten Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Burgerlijke stand HOLTENS NIEUWSBLAD Kratje gratis glas Vruggink M. DONDERDAG 5 MEI 1994 3 Een paar nieuwe duikplanken, een nieuwe kantine, maar ook een nieuwe bedrijfsleider. Vernieu wing alom dus bij recreatiebad Twenhaarsveld. Ciska Raggers (29) is de gastvrouw die met in gang van dit seizoen (21 mei t/m 4 september) de bezoekers een zo aangenaam mogelijk verblijf moet bezorgen. Zij is de opvolger van chef-badmeester Gerrit van Lemel, die vorig jaar met vut ging. Het 'nieuwe gezicht van het zwembad' dus. „De term chef-badmeester vind ik niet meer van deze tijd. Ik zie mij eigenlijk meer als teamleider," meent Ciska, die voor haar werk in het zwembad dagelijks pendelt tussen Apeldoorn en Holten. Ze wordt bijgestaan door een meer of minder bekend team. Hoe ze te recht kwam in Holten? „Heel sim pel, via een open sollicitatie. Ik heb meerdere zwembaden aangeschre ven en hier werd ik uitgenodigd voor een gesprek." Ciska heeft 11 jaar ervaring in het zwemonder wijs; begon als toezichthouder in onder meer in het Apeldoornse bad De Sprenkelaar en werkte er ook voor sportschool Ten Tije. Ook in Brummen was ze actief. Ciska: „Ik wilde verder in het management en kon daarmee niet terecht in Brummen. Daarom ben ik gaan solliciteren." Ciska is in principe voor het seizoen aangenomen met een eventuele uitloop. Mochten zich mogelijkheden voordoen om gedurende het winterseizoen bij voorbeeld administratieve werk zaamheden te verrichten in het ge meentehuis, dan zal ze daarvoor worden ingezet. Het onderhoud van het zwembad in die tijd wordt grotendeels overgenomen door ge- meentwerken. De Apeldoornse steekt de loftrompet over de lig ging van het bad, dat ze hier en daar wel wat verouderd acht. Vol gend seizoen krijgt het met een fris kleurtje een facelift en wordt ook de kassa in 'receptie' veranderd. Zaterdag 21 mei wordt het seizoen begonnen met een open dag. Ieder een is dan welkom en de toegang is gratis. Het is de laatste mogelijk heid om seizoenabonnementen aan te schaffen. Ook kunnen kin deren en volwassenen worden aan gemeld voor zwemlessen, is de zwemclub aanwezig met informa tie en demonstreren Ciska en haar medewerkers enkele nieuwe acti viteiten die dit seizoen in het zwembad worden beoefend. Dat is allereerst het zogenoemde aqua- jogging (conditietraining door 'diep water-lopen' en fitness met de 'wet-belts'). Daarnaast wordt hydrofit gedemonstreerd: oefenin gen op muziek in heupdiep water.. De kosten zijn 5 gulden per les, abonnementhouders betalen de helft. De voorverkoop seizoena bonnementen in het gemeentehuis is maandag begonnen en duurt met uitzondering van 12 en 13 mei tot en met 20 mei van 9.00 tot 12.00 uur. Een eenmalig bezoek kost 3,75 gulden. Op vertoon van een legiti matiebewijs krijgen 65-plussers tij dens de voorverkoop een gratis sei zoenabonnement. Gratis entree geldt eveneens voor kinderen tot en met 5 jaar. De zwemlessen voor de diploma's A en B beginnen op 24 mei. Volwassenen kunnen desge wenst versneld zwemmen leren ('turbo-les'). Bij voldoende interes- Ciska Raggers: het 'nieuwe gezicht van het zwembad' se kan men opgeleid worden voor de diploma's zwemvaardigheid 1 t/m 3. Het zwembad is van maan dag t/m vrijdag tussen 7.00 en 20.00 uur open, zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur en zondag van 12.00 tot 17.30 uur. Alle overige informatie over tarieven en overige activitei ten is door de gemeente in een overzichtelijke folder samengevat, die vorige week huis aan huis ver spreid is in Holten. Dinsdag 26 april werd aangifte ge daan van diefstal van een accu en enig gereedschap vanuit een trac tor. Dit voertuig was ingezet op de Holterberg voor boswerkzaamhe- den, doch had aldaar enkele weken onbeheerd gestaan. Door de por tier open te breken kon men de goederen wegnemen. Woensdag 27 april werden bij de Wedda aan de Dorpsstraat twee jongedames betrapt bij het wegne men van een doosje haarkleurmid del. De dames werden overgedra gen aan de politie. Vrijdag 29 april werd een auto opengebroken die stond gepar keerd op de Wullenbergweg. Uit der auto werd een handtas wegge nomen, waarin zich echter geen waardevolle voorwerpen bevon den. Het slot werd echter geheel vernield. De volgende dag werd de tas teruggevonden langs de Val- kenweg. Eveneens op 29 april vond een aan rijding plaats op de Molenbelter- weg- kruising Enkweg. Een 13-jarig meisje verleende met haar fiets geen voorrang aan een personen auto, toen zij vanaf de Enkweg de Molenbelterweg opreed. Met een gebroken sleutelbeen en de heup uit de kom werd zij vervoerd naar een ziekenhuis te Deventer. Uit een woning aan de Langstraat werd op 29 april op klaarlichte dag (tussen 12.15 uur en 16.30 uur) enig geld weggenomen. Ondanks dat de bewoner wel thuis was, heeft ie mand kennelijk kans gezien om naar binnen te sluipen. Getuigen die die middag in de omgeving iets verdachts hebben opgemerkt, wor den verzocht contact met de poli tie op te nemen. Zondag 1 mei werd er ingebroken in een woning aan de Vianenweg. Uit de woning werd geld en che ques ontvreemd. Men is vermoede lijk binnengekomen d.m.v. een vals sleutel. Maandag 2 mei werd er aangifte gedaan van diefstal van een kente kenbewijs en een autosleutel uit een auto die stond geparkeerd op een parkeerplaats van het bedrij venterrein op de Haar. In de loop van de dag bleek ook de auto te zijn verdwenen, die echter enkele uren later weer netjes werd terug gebracht. De politie tast nog in het duister wat er nu precies aan de hand is geweest. Koninginnedag 1994 groeide za terdag opnieuw uit tot een ge denkwaardig evenement. Uitbun dig vlaggend maakte Holten zich reeds in alle vroegte op voor een grotendeels zonovergóten feest dag met hoogtepunten in het Oranjefestijn, de regelmatig heidswedstrijd voor klassieke en veteraan motoren van MAC De Holterberg (zie sportpagina) en natuurlijk de taptoe. Hoewel op televisie tegelijkertijd het Song festival begon, trok deze laatste activiteit toch flink wat belang stellenden naar de Smidsbelt. Grote opkomst ook bij het tradi tionele openingsnummer, de au bade. Vanaf het balkon van het gemeen tehuis werd de menigte toegespro ken door Rik Aangeenbrug, voor zitter van de Stichting Viering Na tionale Feestdagen (SVNF) en bur gemeester Dick Verhoeven. Ook de wethouders Van Schooten en Rensen gaven acte de présence, evenals gemeentesecretaris Stege- man. Op de Smidsbelt presenteer den zich aansluitend tal van Hol- tense verenigingen, die de clubkas met uiteenlopende activiteiten trachtten te spekken. Nieuw was in elk geval het grote springkussen van de supportersvereniging van de SV Holten. De jeugd maakte er dankbaar (gratis) gebruik van. Voorzitter Gert van Eertjes liet we ten dat het kussen tegen een schappelijk prijsje gehuurd kan De rommelmarkt trok als vanouds veel belangstelling Foto Ten Velde) Oppas-Thuishulp Cen trale Deze stichting is een regionale or ganisatie die ouders/ verzorgers van gehandicapten steun verleent bij de zorg voor hun gehandicapte huisgenoot. De hulp wordt gebo den aan kinderen en volwassenen die lichamelijk en/of verstandelijk gehandicapt zijn. De hulp aan de menterende ouderen hoort voor alsnog niet tot de taken van de stichting. De hulp wordt geboden door vrijwilligers. De oppas- en thuishulpcentrale werkt nauw sa men met gezinsverzorging en wijk verpleging, omdat zij aanvullende hulp verlenen. Vormen van hulp Uitgangspunt is de hulpvraag van de verzorger. Het is in het belang van de gehandicapte dat ver ver zorgers) ook wat tijd voor hun zelf hebben, uit kunnen gaan, of zelfs eens met vakantie kunnen gaan. Vormen van hulp zijn bijvoorbeeld passief oppassen bij afwezigheid van de verzorger(s) of actief oppas sen bij afwezigheid van de verzor gers) voor overdag en/of's avonds. Hieruit kunnen licht huishoudelij ke of verzorgende taken voort vloeien. Hulp bij tijdsbesteding zo als wandelen, fietsen, knutselen of het doen van oefeningen. Vakan tieondersteuning; hulp bij afwezig heid van de verzorger(s), of hulp op het vakantieadres. Gastgezinnen die eens een weekend de zorg van de verzorger(s) overnemen. Informatie Wilt u meer weten over het werk van de stichting, of u opgeven als vrijwilliger dan kunt u contact op nemen met de coördinatrice mw. I. Hoogsteder maandag t/m donderdag van 9.00 - 12.30 uur, kantoor van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstver lening Midden Overijssel,telefoon 05486 - 16465. Kosten De hulpverlening gebeurt op basis van vrijwilligheid. De vrijwilligers ontvangen echter wel een onkos- tenbergoeding van minimaal 2 gul den per uur, ook 's avonds tot een maximum van 10 gulden, 15 gul den per dag en 30 gulden per week end. Aanmelden is mogelijk van maandag t/m donderdag van 9.00 - 12.30 uur op het kantoor van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Midden Overijs sel, telefoon 05486 -16465 of vrijdag van 9.00 - 17.00 uur, Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Hardenberg, telefoon 05232 - 62510. worden door wie maar wil. Wie een rondje langs de verenigingskra- men maakte kon her en der een gokje wagen. Zo was er weer het advertentiespel, kon op doel wor den geschoten of gegrabbeld. Bij de stand van zwembad Twen haarsveld deden velen mee aan een ballonwedstrijd en menig knappe kop zette zich achter de grote schaakstukken op het plein. Natuurlijk werd ook aan de inwen dige mens gedacht. Zo verkocht de SVNF oranjekoeken en kon ook nog diverse nieuwe donateurs re gistreren (voor totaal 400 gulden). De schooljeugd vermaakte zich met een zoekwedstrijd. Op de Smidsbelt, maar voorname lijk op het parkeerterrein van Al- bert Heijn brachten veel kinderen met verve overbodig geworden spullen aan de man. Blikvanger was evenals vorig jaar het groepje jeugdige musici, dat zich bij de ingang van het parkeerterrein had opgesteld. Een strategisch gunsti ge plek, waardoor Jitske Steens- ma, Anneke Stegeman, Ann Tu- tert, Margreet Wiegers, ditmaal aangevuld met Sandra Hopkins, hun 'centenbakkie' regelmatig ge vuld zagen worden. Het vijftal zong en speelde zo 200 gulden bijeen. De opbrengst ging naar Amnesty In- Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 ternational. De werkgroepleden waardeerden het gebaar bijzonder. Ter herkenning kregen de kinde ren de bekende, met prikkeldraad omwikkelde kaars, op het gezicht geschminkt. Veel ouders met kinderen meldden zich 's middags bij Vosman voor de jaarlijkse gezinsfietspuzzeltocht van de WV Holten. De rit boekte 400 deelnemers, zo'n 150 minder dan vorig jaar toen het weer nög iets beter was. Winnaar werd Ypie Sysling. De route leidde ditmaal richting Haarle en Nieuw Heeten. In gebouw Irene genoten ouderen van het blijspel 'Wie Kaatst die Wint' door leden van de Christelij ke Ontspannings Club. Voor de meeste Holtenaren werd Koninginnedag 1994 besloten met de taptoe op de Smidsbelt. Diverse jongeren namen daarnaast deel aan de dropping vanuit bar dan cing De Waag, de aansluitende Oranjedisco of bezochten Oranje pop in Jongerencafé De Schure. Waar hij 's ochtends vanaf het bal kon van het gemeentehuis begon nen was met een openingswoordje, kondige Rik Aangeenbrug 's avonds de taptoe aan. Aangeen brug sprak later waarderend over de enthousiaste opkomst van de Holtenaren bij het Oranjefestijn en de taptoe. Ook de belangstelling en grote deelname aan de overige Oranjeactiviteiten deed de organi satoren goed. Aan de taptoe werd ditmaal deelgenomen door het Jachthoornkorps Euphonia uit Ei bergen, het showorkest Laus Deo uit Emmen en natuurlijk HMV met minirettes. Het programma werd aan elkaar gesproken door Joke Voordes. Vanaf het bordes van het gemeentehuis sloegen B en W met echtgenotes dat alles gade. Even als vorig jaar moesten ze daarbij wel merendeels tegen de ruggen van de muzikanten aankijken. De beide gastgezelschappen maakten een prima indruk, hoewel hier enj daar een vals nootje kon worden geconstateerd. Het korps uit Em men had 'cheergirls' meegenomen. Zij maakten er een aardig kijkspel van. De taptoe werd besloten met een gezamenlijk optreden van de drie korpsen. Uitslagen: Fietspuzzettocht: 1. Y. Sysling, Het Landeweerd 43; 2. W. Stam-Bosscher, Köllingserf 43; 3. Fam. Marissink, Canada straat 18. Allen kregen een waardebon. Het Eibergense Jachthoornkorps Euphonia maakte een prima indruk op de taptoe (Foto Ten Velde) NED.HERV. KERK 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dienst van Schrift en Tafel, m.m.v. Campanella. Neven diensten. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: mevrouw Barve- link, Mariska Oonk. Donderdag 12 mei (Hemel vaart): 7.00 uur, ds. A.J. Leer- ink, Burg. v.d. Borchstraat 30; 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Geza menlijke dienst in De Kande laar Diessenplas: woensdag 11 mei: ds. Lindeboom GEREF.KERK 9.30 uur, ds. F. de Vries, Vrooms- hoop 19.00 uur, ds. A.J. van der Schaft, Ommen Kindernevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Hans Stam, groep 5 en 6 o.l.v. Herma Aanstoot. Oppas: 0-3 jaar: Ans Vals ter-Paalman, Marieta Withaar, Janneke Bo- link; 4-6 jaar: Jennita Garritsen- Waanders, Jetty Tromop-Im- hof. Eerste collecte: Diaconie. Tweede collecte: Rente en aflos sing (m.u.v. interkerkelijke diensten). Donderdag 12 mei (Hemel vaart): 9.30 uur, ds. A.J. Leer ink. Gezam. dienst. Collecte: Alg. Christelijk Jeugdwerk RK KERK 10.00 uur, Eucharistieviering in gebouw Irene. Moederdag, m.m.v. jongerenkoor Donderdag 12 mei: 10.00 uur, Eucharistieviering in gebouw Irene. DIJKERHOEK 9.30 uur, ds. W. Vons, Rijssen. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Plaatselijk jeugdwerk EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2, Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. OKKENBROEK 9.30 uur, ds. H. Nijeboer, Hellen- doom. Uitgangscollecte: Jeugd welzijn. Donderdag 12 mei (Hemel vaart): 9.30 uur, ds. A.H. van Pijpen, Wijhe. Zendingsbussen bij de uitgang. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 1111. Ge opend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten ope ningstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. TANDARTS: 7 en 8 mei: T. van Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor. Tel. 05470-75317 12 en 13 mei: T. Lafeber, Henri Dunantstraat 1, Rijssen. Tel. 05480-18383. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. GASTOUDERBUREAU Tuinstraat 1, tel. 62755. Spreek uur: dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, donderdag van 13.00 tot 14.00 uur. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 64146); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Geboren: Antoinette, dochter van J.W. Weenk en A.T. Agter- kamp; Axel Jarno, zoon van J A. Nijenhuis en K.F.S. Visser; Laura, dochter van G.J. Meijer en C.F. Terwei. Overleden: L. Oudenampsen (71). Ondertrouwd: M.R. van der Zwaag (28) en D. J. Scheperman (24); L. Blaauw (25) en J.H. Tui- tert (23).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3