Op 52-jarige leeftjjd een energie als een jonge kerel Versterkt het hart en voorkomt parodontitis 010 een wapen in de strijd tegen vrije radicalen Q10 -de stof met de vele namen Wie hebben Q10 nodig? Dankzij Bio-Quinon Q10 heb ik weer energie! Q10 is een belangrijke stof voor de gezondheid: Bio-Quinon Q10 06-0992211 18 TP 102 Deze pagina staat onder redactie van B. Falk, Postbus 506 - 3720 AM Bilthovcn Na een ziekte van enkeie weken had de directeur van een basisschool Tom Dres totaal geen fut meer, hij kon zijn oude energie maar niet terugkrijgen. Maar na een advies van een collega en een bevriende arts, probeerde hij coënzym Q10 en hij kan nu de lange werkdagen weer gemakkelijk aan. Tom Dres (52) is een van die mensen die een hoeveelheid werk aan kunnen, waarvan anderen al moe worden als ze het alleen maar horen. Hij is direc teur van een basisschool in Utrecht en bovendien geeft hij in de winter maanden een paar avonden per week les in Nederlands en Engels aan een avondschool voor volwassenen en is hij actief in verschillende organisaties. Jarenlang kon hij dit allemaal zonder moeite aan. Maar afgelopen jaar ging het ineens niet meer. In oktober 1993 had hij een zware griep te pakken en kreeg hij weer rugklachten. Hij was een aantal weken ziek en daarna werd hij maar niet weer de oude. "Nadat ik griep had gehad, kon ik er maar niet bovenop komen. Ik kon niets meer. Ik mag graag schaatsen met mijn zoon, maar ik kon het gewoon niet op brengen. Ik zat maar wat televisie te kijken en ik voelde me heel beroerd en futloos." Het is vandaag de dag niet gemakke lijk om directeur van een basisschool te zijn. Er worden behoorlijke eisen aan net organisatievermogen gesteld en er komen steeds weer nieuwe cir culaires van het ministerie en de ge meente waar aandacht aan gegeven moet worden. "Laatst was ik op een vergadering met andere directeuren, en dat schokte me. Ik was een van de oudsten die nog fulltime werkte. Velen van mijn leef- Basisschooldirecteur Tom Dres is er blij om leraar te zijn, het is een spannen de en inhoudsrijke baan, die hij nog vele jaren hoopt te kunnen voortzetten. tijd waren of ziek of afgekeurd of ze waren parttime gaan werken. Ik ging er vanuit dat ik nu misschien wel aan de beurt zou zijn en ik was er bijna ze ker van dat ik iets ernstigs man keerde. Ik liet mij in het ziekenhuis grondig onderzoeken, maar er was ge lukkig niets aan de hand. Toen vertel de een collega over coënzym Q10. Hij gebruikte het zelf al een hele tijd en hij was zeer enthousiast. Ik stond er in het begin wat sceptisch tegeno ver, maar toen een vriend, die arts is, ook zei dat het een goed produkt was, kocht ik een doosje. Ik combineerde het met Seleen+Zink en ik moet zeggen dat het mij geweldig gehol pen heeft. Ik kan weer net zoveel aan als altijd en ik geniet ervan. Ik kan merken dat o.a. mijn afweersysteem nu weer uistekend is, want er heerste griep hier op school een paar weken geleden, en ik kreeg het niet!". Nieuwe krachten met Q10 Bio-Quinon Q10 bevat het coënzym Q10 dat bekend staat om het energie- bevorderende effect dat het heeft. We krijgen de stof binnen via onze voe ding en een deel wordt geproduceerd in de lever. Maar soms neemt deze pro ductie af en als dan ook nog de voe ding weinig Q10 bevat, dan kan het noodzakelijk zijn om extra Q10 in de vorm van een capsule in te nemen, zoals Tom Dres gedaan heeft. Onderzoek heeft aangetoond dat de stof werkzaam is bij een tekort aan ener gie, een zwak hart, aderverkalking en parodontitis. Op het eerste gezicht lijkt het een wonderkuur, maar er bestaat een natuurlijke verklaring voor. Q10 functioneert namelijk als een on misbaar deel van de krachtcentrales van de cellen, de mitochondriën ge naamd. De cellen van het lichaam krij gen hun energie uit de voedingsstof fen in ons dagelijks eten. De voedings stoffen worden omgezet in energie in de mitochondriën die zich in alle cel len bevinden. Maar voordat de cel gebruik kan maken van de energie, moet die eerst omgezet worden en daar zorgt Q10 voor. Een goede raad om het nieuwe Q10-produkt te proberen heeft Tom Dres nieuwe energie en levenslust gegeven. Deze raad kreeg hij van een goede vriend die arts is. Men treft zelden een stof aan met eigenschappen die zo van levensbelang zijn als coënzym Q10. De stof heeft bij onderzoe kers al veel aandacht getrokken en wordt door hen beschouwd als een belangrijke bouwsteen in de eigen cellen van het lichaam. Sommigen noemen het een wonder, anderen zeggen dat het de bron van de jeugd is. Er is zo langzamerhand al veel geschreven over Q10 - het voe dingssupplement waarvan gesteld wordt dat het veel verschillende kwa len kan voorkomen of misschien zelfs verhelpen: parodontitis, gebrek aan energie, grauwe staar, zwak hart etc. Het klinkt als een van die wondermid- deltjes uit het alternatieve gezond heidscircuit. Maar in tegenstelling tot deze middeltjes, is Q10 gebaseerd op degelijk wetenschappelijk onder zoek en dat is al jarenlang het geval. Al in 1957 hielden biochemici zich be zig met de stof Q10. Maar pas twintig jaar later begonnen andere onderzoe kers zich te interesseren voor de be tekenis van de stof voor het vermo gen van de cellen om voedingsstof fen om te zetten in energie. De Engelsman Peter Mitchell kreeg in 1978 de Nobelprijs voor zijn onder zoek naar Q10 en daarna nam het on derzoek een grote vlucht. De onder zoekers beschikten ineens over een stof die van levensbelang was voor alle cellen van het lichaam. Zonder Q10 zouden de cellen hun werk niet kunnen doen en zou ons lichaam niet langer kunnen functioneren. Hiermee was de basis gelegd van een van de meest succesvolle voedingssup plementen, namelijk Q!0 in capsule- vorm. In slechts driejaar tijd heeft de stof een zegetocht gemaakt van land tot land en het kan vandaag de dag ;elijksQ10 nebben Miljoenen mensen nemen in als energiesupplement. 2e "hebben een goede en natuurlijke manier ge vonden om het lichaam te voorzien van de extra energie die nodig is om het dagelijks leven aan te kunnen. In de wetenschappelijke literatuur is beschreven hoe het Q10 gehalte in het lichaam afneemt met de jaren. Tegenwoordig meent men daarom dat oudere mensen profijt kunnen heb ben van 30 milligram Q10 per dag. Het algehele tekort bij oudere mensen ontstaat vooral doordat de lever min der Q10 kan aanmaken en het feit dat oudere mensen minder eten. beschouwd worden als het best ver kochte voedingssupplement in Eu ropa. Iedere dag zorgen miljoenen mensen er voor dat ze nieuwe energie krijgen en fit blijven door de kleine bruine capsules met Q10 in te nemen. Q10- de eigen energiebron van het lichaam Q10 is een stof die in het hele lichaam voorkomt. De cellen gebrui ken Q10 om voedsel om te zetten in chemische energie. Deze energie wordt gebruikt door het lichaam om alle procesen op gang te houden: ziektes kunnen bestreden worden, afvalsstof- fen worden afgevoerd, spieren wor den opgebouwd en het energieniveau wordt hoger. Vooral onze spieren gebruiken veel Q10 en dat is ook de reden waarom veel mensen met een zwak hart goe de ervaringen met Q10 hebben als voe dingssupplement. Het is voor ons van belang dat onze Q10-depots op peil blijven. Een deel van onze Q10 wordt in de lever aan gemaakt en de rest wordt via de voe ding ingenomen. Maar met het ouder worden verzwakt het vermogen van de lever om Q10 aan te maken en ook ziekte kan een negatief effect hebben op deze pro ductie. Daarmee wordt een proces op gang gebracht dat het lichaam steeds meer verzwakt en men begint zich lusteloos, ziek en oud te voelen. Het is uiteindelijk het energieniveau van de cellen dat bepaalt hoe effec tief het lichaam functioneert. Zonder voldoende Q10 zou ons lichaam niets meer kunnen. Hier ontvangt Peter Mitchell de No belprijs uit handen van de Zweedse koning Carl Gustaf. Op verschillende plaatsen in de wereld is men begonnen met onderzoek om de werkzaamheid van Q10 als antioxidant in kaart te brengen. Antioxidanten bieden bescherming tegen de vrije radicalen die onze celstruktuur aantasten. Chemisch gezien is een vrije radicaal een mole cule met een ongepaard elektron in de buitenste elektronenbaan. Daardoor neigt de molecule er toe om een elektron van andere moleculen te ste len, bijvoorbeeld vetzuren in de celmembraam. Hierdoor worden de vrije radicalen hele agres sieve chemische verbindingen, die de bestand delen van het lichaam beschadigen. Antioxidanten zijn een gemeenschappelijke be naming voor stoffen die de schadelijke effecten van de vrije radicalen kunnen tegengaan. Antioxidanten zijn natuurlijke stoffen, die de cel len van het lichaam beschermen tegen afbraak. Dit is een belangrijk verschil met de meeste me dicijnen, die het lichaam niet op voorhand kent. Vrije radicalen worden in kleine hoeveelheden in ons lichaam aangemaakt bij de chemische re acties in de stofwisseling. Deze vrije radicalen kan het lichaam in de regel wel de baas met be hulp van een gewoon antioxidant-afweermecha- nisme. De vorming van vrije radicalen neemt echter belangrijk toe als men blootgesteld wordt aan milieuverontreininging, stress etc. Dan is een sterk antioxidant-afweermechanisme nodig om deze zwaardere belasting aan te kunnen. Het is gebleken dat Q10 een van de sterkere werkzame antioxidanten is, dat samen met de vitaminen bèta-caroteen, E en C en het mineraal selenium in het lichaam samenwerkt tegen de vrije radicalen. Rokers behoren tot die groep van mensen, die extra antioxidanten nodig hebben, omdat hun lichaam extra belast word door schadelijke vrije radicalen. De stof Q10 heeft in de loop van de tijd vele namen gekregen. Vroeger werd het vitamine Q genoemd, omdat het gelijkenis vertoonde met vitaminen. In wetenschappelijke kringen wordt het coënzym Q10 genoemd of ubiquinon -dit laatste komt van het Latijnse woord ubique, dat "overal" betekent. De che mische benaming is:2,3-dimethoxy-5 -methyl-6-decaprenyl-1,4-benzoquinone. Het zou ook goed zijn voor mensen die zwaar fysiek werk hebben om een supplement in te nemen, evenals voor trimmers en sporters. Dat is omdat hun hard werkende spier weefsel zoveel Q10 nodig heeft om energie te vormen voor de spieracti- viteiten, dat de Q10 bijna uit het bloed gezogen wordt. Om er zeker van te zijn dat de rest van het lichaam niet te kort komt, moeten mensen die zwaar trainen hier rekening mee houden. Een Q10-supplement heeft ook een aan toonbaar effect bij een aantal aan doeningen, waaronder parodontitis en verhoogde bloeddruk. l Als je aan sport doet of motioneert, verbruikt het lichaam ekstra veel Q10, het kan daarom van voordeel zijn om een ekstra supplement in te nemen. Bio-Quinon QIO: Je merkt dat het helpt! Bio-Quinon Q10 zorgt ervoor, dat ik me energieker en vita ler voel. Dat komt door het co ënzym Q10. Het wordt door je lichaam gemaakt en draagt bij aan de energieproduktie. Maar naar mate de jaren vorderen wordt er steeds minder Q10 aange maakt En dat merk je! Daarom gebruiken al meer dan 1 miljoen Scandinaviërs dagelijks Bio-Quinon Q10. Een capsule BioQuinon Q10 per dag zet een streep onder lusteloosheid, vermoeidheid en concentratieproblemen. De energieproduktie van het lichaam wordt verhoogd en ook dat merk je. Voor meer informatie, bel de Pharma Nord Infolijn: 60 capsules BioQranonQKWOingl 59,85 (goed voor 2 maanden) 150 capsules Bio-Quinon Q1030mgfl. 99,50 (33% koning per capsule Verkrijgbaar bij apotheek, drogist en in de reformzaak.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 17