HHV wil verharde Kalfstermansweide Kring Holterberg wordt vereniging jTM "i Kinderen op pad voor kinderen Beurs trekt groot aantal bezoekers Donoravond Rode Kruis Training in make-up Expositie Cornielje jr. te gast bij VVD Holten Puzzelrit NBvP Holten HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 21 APRIL 1994 „Martkplein, feestplein of beurs plein. Naar wij hopen wordt straks in die geest een wat andere invulling gegeven aan de Kalfs termansweide." Aldus voorzitter Albert van de Maat van de Holten- se Handelsvereniging (HHV) tij dens de opening van de succesvol le achtste middenstandsbeurs op de drassige wei, die begin vorige week definitief eigendom werd van Rotij Bouwontwikkeling, een zusteronderneming van bouwbe drijf Roosdom-Tijhuis Koopman. Het evenement trok enkele dui zenden bezoekers. Iets meer zelfs dan tijdens de zevende editie van de beurs, drie jaar geleden. Aan de hand van ingeleverde bon nen in verband met een prijsvraag, becijferde Jan Stam dat ruim 80% van het aantal bezoekers uit Hol ten afkomstig was. Meer dan in 1991. Ofschoon de speciale beurs- krant ook in Rijssen werd ver spreid, bleek de belangstelling uit die gemeente toch iets minder. Een stijging boekte volgens Stam wel Markelo. In zijn openingswoordje richtte Van de Maat bewust de kijker op de functie van de weide, die men graag behouden wil als evenementenwei. Het liefst ver hard zodat problemen, zoals die zich bij het opbouwen voordeden, eindelijk verleden tijd zijn. Even als op de Smidsbelt zouden daar standaard voorzieningen kunnen worden aangebracht in verband met (kracht)stroomvoorziening. Bovendien zou het verharde ter rein, indien niet in gebruik voor een evenement, gebruikt kunnen worden als extra parkeerruimte. Met name op vrijdag en zaterdag en het vakantieseizoen, blijkt de parkeergelegenheid achter super markt Albert Heijn te klein. In de geschiedenis van de midden standsbeurs werd enkele malen 'uitgeweken naar een lokatie net Nadat hij de beurs geopend had, maakte waarnemend burgemeester JJ.H. Cornielje (links) een praatje met verschillende standhouders, zoals met onze fotograaf (Foto Te?i Velde) buiten het dorp om uiteindelijk toch weer terug te keren op de Kalfstermansweide. Dicht bij de winkels en parkeerrruimte. Waarnemend burgemeester J.J.H. Cornielje, die de beurs opende en daarmee zijn laatste officiële han deling verrichtte, was weliswaar op de hoogte van de wensen ten aanzien van de wei, maar schoofde zaak bewust door naar het nieuwe college: „Wellicht kunnen er dan zaken worden gedaan." De bood schap kwam direct over bij de eveneens aanwezige wethouders Eb van Schooten (GB) en Bertus Rensen (WD). Beiden met echtge note en trots, maar nog wat onwen nig in hun nieuwe rol. In de wandel gangen wordt inmiddels al volop gespeculeerd over grondruil tus sen gemeente en Tijhuis of mogelij ke verkoop van de wei aan de ge meente. Tijhuis verklaarde on langs binnenkort met B en W over de toekomst van de wei om de tafel te gaan zitten. Cornielje, eveneens vergezeld van echtgenote, kon er bijna niet onderuit en omlijstte de opening met een passende lime rick: 'Ik hoorde het al lang en van verschillende zijden, Het staat weer te gebeuren op de Kalfster mansweide, Ik open dus graag deze beurs vandaag, Met de wens dat 't weer tot groot succes mag leiden'. Voor het gezelschap een rondgang maakte over de beurs, wees Van de Maat nog eens op de regionale functie van de Holtense midden stand. Vanuit plaatsen als Bath- men, Markelo en (Nieuw) Heeten komt men graag in Holten winke len, mede omdat Holten ten op zichte van grotere plaatsen iets ex tra's te bieden heeft. Daarbij wordt Hoewel het even twijfelachtig was of hij komen zou maakte ook de het1?ar}Ceren c!icht bi^ de ,winkels nieuwe burgemeester Dick Verhoeven (derde van links) zijn orrwachtina V? f eers1J genoemd/ Een in de beurstent. 'Incognito' werd hij rondgeleid en vast op de hooate pluspunt.noemcle h*J tevens de pie- TenVeTde°r Wm Ka^mansweide (Foto iedere twee en een half j aar gehou- De Kring Bewoners Holterberg krijgt binnenkort de status van vereniging met dus rechtsper soonlijkheid. Het werd afgelopen zaterdag besloten tijdens de le denvergadering in De Wielen. Met hier en daar wat kritische noten vanuit de leden, werden de con cept statuten goedgekeurd. Het bestuur zal de zaak op korte ter mijn bij de notaris bekrachtigen. Hoewel menigeen nieuwsgierig was naar de ontwikkelingen van de uitbreidingsplannen van hotel-res taurant Hoog Holten en bistro De Holterberg, had eigenaar/exploi tant Johan Neppelenbroek zich af gemeld. Er blijken nog te veel ha ken en ogen te kleven aan het pro ject, waarover inmiddels nadruk kelijk overleg is met de gemeente. Neppelenbroek houdt zich echter bewust op de vlakte en wil pas naar buiten treden als de zaak definitief in kannen en kruiken is. In een notitie kondigde het be stuur aan dat de kontakten met de politieke partijen en gemeente, zo als enige tijd geleden opgestart met het vorige college van B en W, de komende jaren zal worden voortgezet. Voorzitter Max Wille wees er nog eens op, dat Gemeen tebelang in haar programma aan geeft de kontakten met de bevol king te verbeteren. In het beleidsprogramma natuur lijk aandacht voor de aanleg van riolering in het buitengebied, waartoe ook de percelen op de Hol terberg behoren. De VBKH pleit Bewoners Holterberg voor een aanvaardbare bijdrage van de bewoner of eigenaar van een perceel en gaat uit van een maximum van 5000 gulden. Tij dens de vergadering werd ook ge sproken over de mogelijke aanleg van een helofytenfilter. In dat ge val zou er vrijstelling van de aan sluitingsplicht moeten gelden. Het bestuur zal zich op de hoogte stel len van de resultaten van proeven met een helofytenfilter. Omdat overwogen wordt zelf een proefpro ject te beginnen, merkte één van de aanwezigen merkte op dat de ervaringen 'zeer matig' zijn: „Ter dege oriënteren vooraf is bepaald wenselijk." Zouden meerder Hol- terbergbewoners echter kiezen voor een dergelijk zuiveringssys teem, dan betekent de aanleg van persriolering daar een verhoging van de kosten door het geringere aantal aansluitingen. Volgens Wil le wellicht een drukmiddel op de gemeente om de kosten aanvaard baar te houden. De VKBH houdt ook aandacht voor de overlast door motoren en mountainbikes en het BIB-overleg met als onderdeel de afsluiting van de Toeristenweg. De VBKH is van mening dat de weg tussen 18.00 en 9.00 uur moet worden afgesloten en dat er geen sluipverkeer mag ko men door Plaggenweg of Motie- weg. Mocht de Sallandse Heuvel rug ooit tóch Nationaal Park wor den, dan pleit men voor afsluiting van de Toeristenweg met slagbo men, zoals in het Nationaal Park De Hoge Veluwe. Snelheidscontro les moeten overschrijden van de maximum snelheid van 50 km/uur tegengaan. Belangrijk blijft ook het terugdringen van gemotori seerd verkeer op de zandwegen ten noorden van de spoorlijn, uitge zonderd bestemmingsverkeer. Ook wordt gewezen op het beper ken van de omheiningen langs bouwkavels aan wegen en wandel paden. Om de bestaande wandel paden te markeren en in samen werking met Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten doorlopende paden te realiseren zoals het Pie terpad, zal het bestuur er bij de gemeente op aandringen de be staande wandelpaden in kaart te brengen. In het beleidsprogramma tevens aandacht voor de fietspa den. Ze worden te smal geacht en bovendien verzoekt het bestuur de gemeente om in geval van verhar ding tijdig vooraf overleg te plegen met aanwonenden over kleine cor recties. Ten slotte wil de VKBH alles in het werk stellen om de aanleg van de noordtak van de Betuwelijn via Holten te voorko men. Daarover elders meer. Na af loop van de bijeenkomst volgde een informatieve wandeling vanaf het Bezoekerscentrum onder lei ding van regiohoofd Peter van den Tweel van Staatsbosbeheer. den: om en om als voor- en najaars- beurs. Professioneel Op de evenzeer professioneel als attractief ingerichte midden standsbeurs presenteerden ruim veertig ondernemers zich drie da gen lang aan het publiek. Alle branches vertegenwoordigd in een dubbele tent met een vloeropper vlak van zo'n 1600 vierkante meter. Koud was het aanvankelijk wel, maar nadat in allerijl twee grote heaters óp verschillende punten in de tenten waren geplaatst, werd het aangenaam 'beursslenteren'. De bezoekers konden kennis ne men van tal van produkten, nieuw tjes en gebruik maken van aan trekkelijke beursaanbiedingen. Ook nu bleek de modeshow een bijzondere publiekstrekker. De show is inmiddels tot een traditio neel hoogtepunt van de beurs uit gegroeid. Driemaal per dag show de een aantal mannequins en dressmen klassieke, vlotte en spor tieve voorjaars- en zomerkleding, ook voor de 'plus'maten (groté ma ten). Kleding en accessoires als schoenen en brillen waren afkom stig van Holtense ondernemers. De modeshows werden opnieuw ver zorgd door het Hengelose duo Pas cal en Henk Hannenberg: zij als ladyspeaker, hij achter de knop pen voor licht en geluid. Hoewel primair bedoeld als presentatie van de winkeliers aan de klanten, had de middenstandbeurs ook een sociale functie. Met name voor de Holtenaren, die vaak bij één van de standhouders of op het terras van 't Klavertje even bijbabbelden. Uitslagen: Hobbyhuis Holten: Het gewicht van het hangbuikzwijn was 42 kg en 350 gram. Na loting werden de prijswinnaars bekend gemaakt: 1. J.H. Klein Teeselink, Vonderschotten weg 5, 42,3 kg; 2. Schots, Kieftenbelt 6, 42,3 kg; 3. G. Jansen-Schot- tink. Bergmanstraat 27, 42,4 kg. Tweewie- Ierhuis Stam: Het raden van de fiets met boodschappen en accessoires (totaal 1219,38 gulden) werd gewonnen door H. Luggenhorst, Broekweg 3 (1,43 gulden te laag geschat). De eerste prijs, de Batavus- fiets, is inmiddels aan hem overhandigd. Tweede werd L. Meyerink Erve Joost 10 (2,70 te hoog geschat). Hij won de bood schappen. Steunenberg Schoenen (Laren seweg): De superschoen van Clarks in de stand was maat 96. Van de 891 deelnemers hadden 47 het bij het rechte eind. Na loting ging de eerste prijs (paar Clarks-schoenen) naar Dianne Pattimukaij, Verzetstraat 52; tweede prijs: (dinerbon) B.J. Oolbekkink, Keizersweg 12; derde prijs: (1 kg. Engelse drop) G.H. Paalman, Jeurlinksweg 3. Voor jaarsloterij HHV: De winnaar van de waar debon van 150 gulden is Jetta Jansen, Churchiilstraat 74. Een waardebon van 50 gulden gaat naar: Fam. Bannink, Lageweg 15; H. Wansink-Stevens, Rijssenseweg 34; H. Mol, Houtweg 23; Fam. Spenkelink, A.J. Goldsteinstraat 2; Fam. Meerman, Berg manstraat 6; H. Klein Teeselink, Beuseber- gerweg 33; A. Jansen, Bergmanstraat 5; Fam. Nijland, Raalterweg 45; A. Scheper man, Schoutenstraat 27; M.F. Groenewe- gen-Goud, Köllingserf 27; G. Potman, Drostendijk 2, Markelo; G. Wolters-Mark- voort, Dikkesteensweg 4. De prijzen kun nen worden opgehaald bij Steunenberg Schoenen aan de Larenseweg. Woensdagavond 27 april is er voor iedere gezonde man en vrouw tussen de 18 en 70 jaar gelegenheid om een halve liter bloed te geven tijdens de half jaarlijkse bloeddonoravond in sporthal 't Mossink. Men kan er terecht tussen 18.30 en 21.00 uur. Geef bloed - help elkaar. Wie meer over deze avond we ten wil kan bellen met me vrouw C. van Iperen van het Rode Kruis Holten, tel. 62126. In haar Salonnerie start schoon heidsspecialiste en visagiste Cora Achterkamp met speciale advies- en trainingsavonden voor de ver zorging van perfecte make-up: dinsdag 26 april, donderdag 28 april en maandag 2 mei. De deelne mers aan deze avonden krijgen be halve algemeen advies, de gelegen heid om onder de deskundige be geleiding van Cora met een top merk zelf hun gezicht stralend op te maken. De produkten kunnen met tien procent korting worden aangeschaft. Per avond is een be scheiden aantal plaatsen beschik baar. Persoonlijke aandacht is daarmee gegarandeerd. De kosten voor deelname bedragen 25 gul den. Wie meer wil weten over dit initiatief of zich wil opgeven, kan bellen met Cora, tel. 05483-62737. De avonden beginnen telkens om 20.00 uur. De Salonnerie is geves tigd aan de Noordenbergstraat 11. Vanaf vandaag tot en met donder dag 12 mei biedt de hal van het gemeentehuis onderdak aan de tentoonstelling 'Eerlijke waar'. Een tentoonstelling over mens- en milieuvriendelijk koopgedrag. De expositie is georganiseerd door het gewest Midden-IJssel in het kader van de jaarlijkse landelijke cam pagne 'Werk samen aan een scho ne wereld'. De tentoonstelling geeft een aantal sprekende voor beelden van 'duurzame produk ten'. Ook de relatie die er is tussen westers koopgedrag en de gevol gen voor mensen in de ontwikke lingslanden en het milieu op mon diaal niveau worden belicht. De expositie is tijdens de openingsu ren van het gemeentehuis te be zichtigen: 8.30 tot 12.30 uur en 13.30 tot 16.30 uur. In verband met de verkiezingen voor de Tweede Kamer houdt de WD Holten dinsdag 26 april een openbare politieke avond in café De Biester. Spreker is Clemens Cornielje, zoon van J.J.H. Cornielje (CDA), die vorige week zijn tijdelij ke functie als waarnemend burg meester van Holten neerlegde. Cornielje jr. staat kandidaat voor de WD-fractie in de Tweede Ka mer. Hij is hoofd voorlichting van diezelfde fractie en woordvoerder van lijsttrekker Frits Bolkestein. Cornielje jr. houdt een inleiding over het thema 'Aan het begin van een nieuwe tijd'. Na afloop is er gelegenheid tot vragen stellen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het bestuur van de WD Holten nodigt haar leden tevens uit om samen de verkiezingsuitslag van 3 mei 's avonds vanaf 20.00 uur in café De Biester te volgen. Ruim twintig puzzelaars namen zondag deel aan de maandelijkse puzzelrit van MAC De Holterberg door de omgeving van Holten. De circa 40 kilometer lange rit voerde hen ditmaal richting Holterbroek en Espelo. Na terugkeer in 't Stuur- huus werden de prijswinnaars be kend gemaakt. A-klasse: 1. G. Dis selhorst, Raalte 7 strip.; 2. H. Vrie- link, Rhenen 31 strip.; 3. A. Wes- sels, Raalte 35 strip. B-klasse: 1. G. Knobben, Haarle 57 strip.; 2. F. Schippers, Holten 122 strip.; 3. Jo han van Bruggen, Holten 127 strip. De poedelprijs was bestemd voor B. Rip uit Hellendoorn. Hij scoorde een totaal van 295 strafpunten. De volgende puzzelrit wordt zondag 29 mei gehouden. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiding schoolgebouw Schoolstraat 9: Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken inge volge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat aanvra gen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw bijkeuken bij Bessinkpasstraat 7; - verbouw woonboerderij Maneschijnsweg 12; - bouw garage/berging bij Larenseweg 85; - bouw kap op garage bij Köllingserf 55; - bouw bijkeuken bij Mr. G. Vixseboxsestraat 27; - uitbreiding berging bij Looikoikstraat 3; - bouw garage/berging bij Deventerweg 62; De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken Smids belt 6 te Holten. Wet Milieubeheer Ter inzagelegging ontwerp-beschikkingen met vergunningaanvraag. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecre tarie van Holten liggen vanaf 25 april 1994 tot en met 30 mei 1994 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur, ter in zage de ontwerp-beschikkingen met vergunningaan vraag ingevolge de Wet Milieubeheer van: 1. Udema Vlees B.V. Pannenbakkersstraat 1-3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (export slachterij, vleeswarenfabriek, metaalwarenfabriek, ga ragebedrijf annex opslag en aflevering van aardolie- produkten) omvattende vergunning. 2. Voordes B.V., Keizersweg 75 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een bouw bedrijf met timmerfabriek (houtbewerkingsmachines). De ontwerp-beschikkingen omvatten het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, die de nadelige gevol gen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp beschikkingen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht binnen vijf weken na de datum van terinzagelegging. De bezwaarschriften moeten bij Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten worden ingedien vóór 30 mei 1994. Mondeling bezwaar kan worden ingebracht op een open bare zitting op verzoek tot aan het einde van de boven vermelde termijn van 5 weken. Alleen zij die tijdig bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep instellen tegen de beschikking bij de Raad van State. Openbare raadsvergadering De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 25 april 1994 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake vervanging marmoleumvloer in o.s.b. Kolschool; - voorstel inzake voorlopige vaststelling jaarrekeninq over 1992; voorstel inzake wijziging verordening commissies; benoeming leden commissies. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeen tesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ie der ter inzage. Ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO bestem mingsplan „Dijkerhoek" (14e wijziging). Burgemeester en wethouders van Holten maken be kend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 14 van de „Voorschriften bestemmingsplan Dijkerhoek'1 gebaseerd op artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, genoemd bestemmingsplan te wijzigen ten behoeve van de bouw van een woning op een gedeelte van een perceel grond met de bestemming „agrarische doeleinden, categorie AG (agrarisch gebied)", geleqen aan de Hakkertsweg. Het ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO, vervat in toelichting en plankaart, ligt ingaande 25 april 1994 ge durende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeskamer/bibliotheek), voor een ieder ter inzage Op deze planwijziging zullen de voorschriften van het gel dend bestemmingsplan „Dijkerhoek" van toepassing worden verklaard. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid ge steld gedurende bovengenoemde termijn van één maand hun bedenkingen tegen het ontwerp- wijzigingsplan bij hun college in te dienen. Holten, 21 april 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd De secretaris, J. P. Stegeman De burgemeester, D. J. Verhoeven Aan de hand van dia's en verhalen verzorgde W. Kroon vorige week een boeiende avond voor de afde ling Holten van de NBvP in zaal fpa~li*n aan de handwerkten- Vosman. toonstelling van 28 april tot en met 1 mni in Ha „~1T dens de afdelingsavond herinner de vice-presidente mevrouw E.W. Spakman aan de handwerkten- Kroon informeerde de da mes over 300 jaar geschiedenis en de bewoners van Paleis Het Loo. Over ieder beeld in de paleistuin had hij een leuke anekdote. Tij- 1 mei in de Zwolse Broerenkerk. Opgave voor het reisje op 1 juni en de fietstocht op 5 juli is eveneens nog mogelijk. De volgende afde lingsavond wordt gehouden op 9 mei. Kinderen voor kinderen. In over leg met 'bijbeljuf C.H. van Iperen- Esseboom, besloten de kinderen van groep zeven en acht van de Dorpsschool onlangs iets te onder nemen voor kinderen die het heel wat minder hebben.dan zij. Aan de hand van een Unicef-informatie- pakket gingen de leerlingen doel gericht te werk na schooltijd. Door uiteenlopende klusjes-op te knap pen bij veel Holtenaren, wisten de kinderen in vier weken totaal 700 gulden bijeen te brengen. De klus jes varieerden van grasmaaien, kokhus vegen, zilver poetsen en ramen lappen tot onkruid wieden, hout sjouwen en vele kilo's rijst naar boven brengen bij 'de Chi nees'. Veel kinderen stonden ook zakgeld af. Het geld is inmiddels overgemaakt aan Unicef Neder land, die ook op de hoogte ge bracht is van de inzet van de leer lingen. Samen met mevrouw Van Iperen werd bekeken wat er met het geld gedaan kan worden. Er is gekozen voor de aanschaf van zak jes ORS (middel tegen diarree), in jectienaalden, zakjes met zaden en schoolborden. Van dat laatste is al zeker dat er vier zullen worden aangeschaft. „Wij hebben het heer lijk gevonden om hier samen mee bezig te zijn. Want voor ons is Uni cef wereldwijd hulp aan kinderen voor een betere toekomst!," aldus mevrouw Van Iperen.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5