OBS De Holterenk loopt langzaam vol i Beuscberg wint strijd om grootste paasvuur i#■■1 Motocross Zuurberg valt in het water Jury prijst sleppers om inzet ondanks wateroverlast Afscheid van de wethouders Creatieve middag voor volwassenen HMV houdt lompenaktie 0 ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holten Bermschade in buitengebied Kringconcert in De Uutvlog NBvP Holten Expositie tens Nieuwsblad DONDERDAG 7 APRIL 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers 1.1.45 Raadsleden Vorige week richtte het Hol- tens Nieuwsblad de schijnwer pers op vertrekkende raadsle den. Vandaag worden de rollen omgedraaid. Vanaf 12 april is de fractie van Gemeentebelang uitgebreid met Willemien Klein Velderman, Henk Boode en Henk Wansink. Bij het CDA doet Ab Stegeman zijn intrede in de gemeenteraad. Reden voor een gesprek. Trekkersiep Opnieuw is het de waterover last die geresulteerd heeft in de afgelasting van enkele wed strijden die voor dit weekeinde op het programma. In Splo valt de trekkersiep in het water en MAC De Holterberg zag zich genoodzaakt de uitwisselings cross en nationale motocross af te blazen. De toekomst van de trekkerslepwedstrijden ziet er overigens sombertjes uit. Langzaam maar zeker loopt de toe komstige basisschool De Holte renk vol met leerlingen van de Dorpsschool. Vanaf 1 augustus zijn de Kolschool en de Dorpsschool officieel gefuseerd. De fusieschool wordt gehuisvest in de huidige Kolschool. Ten behoeve van wo ningbouw wacht de Dorpsschool de slopershamer. Begin januari maakten de kleuters him opwach ting maakten in de Kolschool, af gelopen donderdag was het de beurt aan de leerlingen van de groepen drie en vier. In aanwezig heid van ouders, Dorpsschool-di recteur Jan Diemer en de leer krachten Arno Otten en Hetty van Dijk arriveerden de kinderen 's middags na een wandeling van hun oude school op de Kolschool, waar ze verwelkomd werden door directeur Reind Brouwer en zijn team. De kinderen kon kennisma ken met hun nieuwe omgeving, waar ze sinds dinsdag dagelijks verblijven. De (nu nog) Kolschool heeft thans 24 leerlingen in groep drie en 28 in groep vier. In verband met de de komst van de Dorpsschool-leerlingen had Brou wer voor alle leerlingen een wed strijd paaseieren zoeken op touw gezet in de vlak bij school gelegen speeltuin. Iedere groep moest een aantal eieren, alle gemerkt met het nummer van de groep, zien te vin den. Zo had groep drie de taak om 24 eieren met een drie erop op te snorren, groep vier 28 eieren met een vier, groep vijf 10 eieren met een vijf enzovoorts. De groep die het eerste alle correct genummer de eieren vond, wachtte een prijsje. Het werd groep drie. De kinderen zagen hun speurderstalent be loond met een knuffeltje of een pieptoetertje. Mascha Schutrups (groep vier) was de gelukkige die het gouden ei opspoorde. Zij werd beloond met een kleiset. Nu de fusie steeds verder gestalte krijgt, vorderen ook de interne ver anderingen in het schoolgebouw op de Kol. De opknapbeurt van de nieuwe personeelsruimte is vrijwel klaar. Het overtollig materiaal uit hetrommellokaal, dat nu ingericht moet worden als leslokaal, is tijde- Ter gelegenheid van de komst van de nieuwe leerlingen was een eierzoek-wedstrijd georganiseerd waarop de paashaas uiteraard niet mocht ontbreken. Foto Ten Velde). lijk ondergebracht in het leeg- de Dorpsschool, zoals spel- en les- staande gebouw van de vroegere materiaal, kasten, boeken, tafel basisschool Het Kompas. Het is de tjes en stoeltjes. Op de vrijmarkt bedoeling deze spullen op Konin- voor de jeugd verwijst een bord ginnedag te verkopen in de hal van dan richting school. Met ingang van 12 april Henk Wes- terik (CDA) en Wim Dalhuisen (PvdA) na acht jaar wethouder schap af. Ter afsluiting van deze periode biedt het gemeentebe stuur hen een afscheidsreceptie aan. De bijeenkomst heeft maan dagmiddag 11 april plaats in het gemeentehuis tussen 17.00 en 18.30 uur. Eenieder die de scheidende wethouders de hand wil drukken is daarbij welkom. Vrijdagmiddag 8 april wordt in dorpshuis De Boschkamp weer een creatieve middag voor volwas senen gehouden. Van 14.00 uur tot 15.15 uur kunnen drie technieken worden uitgeprobeerd: zandschil- deren, acryl verven en kaarten maken van snijwerk. Gezien de be langstelling tot nu toe, wil de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk deze middagen volgend sei zoen vast in het programma opne men. De leiding is in handen van mevrouw Schuchard en mevrouw Slont. De kosten bedragen f 1,00. Materiaal is tegen kostprijs be schikbaar. Vrijdagavond 8 april houdt HMV haar jaarlijkse lompenaktie. In sa menwerking met haar supporters worden de lompen in het dorp inge zameld. Wie lompen beschikbaar heeft wordt verzocht deze vanaf 18.00 uur zichtbaar buiten te zet ten. Het ophalen van lompen in het buitengebied gebeurt vrijdag 6 Café Kalfsterman dreunde zaterdagavond op haar grondves ten, toen voorzitter Bert van Eijk van de paasvuurcommissie bekend maakte dat Beuseberg voor de tweede achtereenvol gende maal winnaar geworden was van de jaarlijkse 'buren strijd' om het grootste paasvuur. De uitzinnige boakebouwers beklommen de tafels en stoelen, hieven spontaan het Salland- lied aan en gingen in polonaise door de gelagkamer. De Beusebargse boake had een inhoud van 1790 kuub en reikte 8.07 meter hoog. Als vanouds een fraai bijenkorf model. De boakebouwers (en -stersl) zagen hun inspanningen beloond met de wisselbeker en 200 gulden. Tweede werd Espelo (1416 kuub, 9.76 meter, 150 gulden), derde Dijkerhoek (955 kuub, 9.10 meter, 100 gulden) en laatste Holterbroek (617 kuub, 7.52 meter,50 gulden). De Holterbroekers hadden echter geen reden tot treuren, want voor de vierde maal in successie wonnen zij de schoonheidsprijs. Vorig jaar mocht de beker definitief worden behouden, nu mocht VVV'ster Astrid Dirk zwager hen een nieuwe aanreiken. Volgend jaar wordt een persprijs toegevoegd. Waarnemend burgemeester J.J.H. Cor- nielje, na het vrijdagavond gehouden afscheidsetentje van de gemeenteraad in 't Losse Hoes met opzet in Holten gebleven, mocht zondagavond de vlam in de winnende houtstapel steken. Dat de vele regen voor grote pro blemen zorgde, behoeft nauwelijks toelichting. Sommige stukken van de paasvuurterreinen hadden meer weg van het slik in de wad den. Soms zakte je tot boven je enkels in de drek. De paasvuur commissie had dan ook grote waardering over de prestaties van de boakebouwers. Om het terrein zo goed mogelijk te houden voor 'de dag', waren de meeste sleppers de laatste dag(en) niet meer met trekkers bij de boake gekomen. Het laatste restje afvalhout werd handmatig 'anneslept'. „Ondanks alle moeilijkheden hadden de boa- kes een betere kwaliteit dan vorig jaar!," constateerde Van Eijk, die tot zijn vreugde ook veel nieuwe lingen, vooral jongeren onder de bouwers had aangetroffen. „Ik hoop dat jullie er met elkaar voor zorgen dat deze bijzondere traditie in Holten niet verloren gaat!." Leedvermaak Het is zaterdagmiddag 15.30 uur als Van Eijk met 'zijn' commissie leden vanuit thuishonk café Kalfs terman op pad gaat voor de keu ring. In die commissie nestor Pie- ter Baan Muller, docent wis- en natuurkunde Arjan Hakkert, Ger- rit Markvoort (Kadaster), de VW'sters Astrid Dirkzwager en Tineke Wolters (zij bepalen de schoonheidsprijs) en Frans Hoes, die deze middag als chauffeur dient. De carnavalsprins, gewoon lijk van de partij, ontbreekt. De huidige prins Wim I (Wim Bulsink) verblijft in Polen. Met vaste hand stuurt Hoes het busje richting Hol- mé* De Holterbroekse boake kreeg evenals vorig jaar de schoonheidsprijs toegekend. 'Fraai model, keurig afgewerkt met dakpansgeurijs geschikte dennetakken (Foto Ten Velde) Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. ,■',7,1/11 Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij Detaall het abonnementsgeld per jaar ad 66.= „Dit wordt absoluut het hoog tepunt van mijn Holtense tijd!", zei waarnemend burge meester J.J.H. Cornielje zon dagavond spontaan, nadat hij de vlam in de winnende poas- boake had gestoken. Met de hoogstnoodzakelijke rubber laarzen aan de voeten, arri veerde hij met echtgenote in de bak van een trekker op het modderige terrein aan de Evertjesweg. „Ik vind het prachtig. Wat een schitterend buurtfeest is dit!," genoot de Wychenaar, terwijl zijn echtge note ijverig de plechtige han deling en het snel om zich heen grijpende vuur op video vast legde. Volgens goed gebruik werden de Cornieljes getrak teerd op een stevige neut en kregen bovendien een heuse Beusebargse pet opgezet. Cor nielje besloot zijn optreden als vanouds met een passende li merick: 'Dankzij het werk van de Beusebargse buren, legden zij de andere boakebouwers in de lure. Gefeliciteerd, 'k voel me vereerd, al stond ik in Hol ten al voor hetere vuren.' terbroek. Al op de Dorperdijk wordt gefluisterd 'Mooie bult weer!'. Terwijl de hagel neerdaalt en de aankomst van de commissie op video wordt vastgelegd, worden de paasvuurmeters op het soppige land begroet. De heuse landmee- tapparatuur van het Kadaster wordt door de boakebouwers met respect bekeken. Müller doet zijn best, probeert een goed plekje te vinden voor de apparatuur naast de bult. Een tikje leedvermaak als even later zijn laars in de modder vastgezogen zit. 't Hoort er alle maal bijMüller ziet de humor in en lacht vrolijk mee. Als de meting achter de rug is, wordt de jury in de vlak bij het paasvuur gelegen tent getrakteerd op een eitje en de on ontbeerlijke borrel. De sfeer is goed, het borreltje smaakt best. Terug in het busje wordt geconclu deerd dat het Holterbroekse vuur hoog scoort voor de schoonheids prijs: fraai model, keurig dakpans- geschikte dennetakken en hoewel nat, een redelijk schoon terrein. Op naar Dijkerhoek dan. De eerste borrels doen hun werk, want de stemming bij de jury stijgt. „Maar hoe slechter het weer, hoe beter de band," stelt voorzitter Van Eijk ook vast. Glimlachend hoort PvdA'er Markvoort de discussies aan over politieke hangijzers als de Maïsweg en de bouwgrondbelas ting. Dan komt de Dijkerhoekse bult in beeld. Niet onaardig, luidt de conclusie, alhoewel het Holter broekse vuur toch hoger in aanzien blijft. Ook hier is het soppen gebla zen op het ietwat slordig ogende terrein. De ontvangst is weliswaar joviaal en vriendelijk, maar toch is de presentatie in zijn geheel wat minder. Door naar Splo, waar de jury wordt opgewacht door de boakebouwers en ook toekomstig wethouder Eb van Schooten, op wiens 'modde- rakker' de bult is opgebouwd. De stemming is uitstekend, de hout stapel oogt keurig. Een fraai kegel model, dat volgens Hakkert echter niet geheel symmetrisch is. Aan de verhouding hoogte/omtrek vol doet de bult net (1 meter hoogte is gelijk aan 8 meter omtrek). En hoe wel netjes ogend, blijven Astrid en Tineke van mening dat het Holter broekse vuur nog steeds bovenaan prijkt voor de schoonheidsprijs. Ook in Splo wordt de commissie na gedane arbeid verwelkomd met een neut. Eb van Schooten doet vrolijk mee. Even los van al het gemeentelijk wel en wee laat hij zich het 'Hoolter slokske' goed smaken. Bij de dames is het 'cb'tje' (citroen brandewijn) troef. Rest nog één buurtschap: Beuseberg. Zelfs de zon laat zich zien als Hoes het busje parkeert naast het ter rein aan de Evertjesweg. De ont vangst is groots: gezeten op klap stoeltjes op een platte wagen met een trekker ervoor, maakt de jury haar entree op het daar wel zeer soppige paasvuurterrein. In plaats van in de doorgaans droge en nu bijna overlopende sloot ernaast, liggen de boakebouwers bij een smeulend restje hout naast de im mense bult. Hoewel de meters zich verplicht van hun taak kwijten, is zo al zichtbaar dat het de grootste is. De sfeer op en in de Beusebargse modderpoel, waar ook een door en door bemodderde Gert van Eertjes van de partij is, is puik. Gezellig, spontaan en hoopvol op een gun stige uitslag. Geen ijdele hoop, het geen later zou blijken in café Kalfs terman. Slot van een prachtig en vooral sportieve paasvuurwed strijd. De uitwisselingscross en de natio nale motocross die respectievelijk zaterdag en zondag op het pro gramma van MAC De Holterberg staan, zijn afgelast. Opnieuw is het de enorme wateroverlast door re gen en zeker ook de hoge grondwa terstand die roet in het MAC-pro- gramma gooit. Eerder werd de Er- wincross van het lijstje geschrapt. Voorzitter Jan Wansink: „Aanvan kelijk was het circuit nog redelijk goed, maar zaten we met het pro bleem van het rennerskwartier. Dat wordt altijd in de bij het circuit gelegen weilanden ingericht. Door de nattigheid was dat onmogelijk. We hebben toen bekeken om het Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Niet alleen door het heen en weer gerij gedurende de opbouw, ook tijdens de toeloop van belangstel lenden op Pasen in verband met randactiviteiten in de middag en het ontsteken van de paasvuren in de avonduren hebben extra bijge dragen aan de toch al beschadigde bermen in het buitengebied. Dat constateerde Gerrit Markvoort (PvdA) maandag tijdens de voor hem laatste vergadering van de raadscommissie gemeentewerken. Markvoort vroeg zich af of de ge meente inmiddels een inventarisa tie van de bermschade had ge maakt en wanneer er wat aan ge daan wordt. Volgens directeur ge meentewerken S.K. de Jong is het onmogelijk om nu iets te onderne men in verband met de waterover last: „Pas als het flink gedroogd heeft, kunnen we er iets aan gaan doen." De Bathmense muziekvereniging Orpheus houdt zaterdagavond 9 april een kringconcertfestival in sporthal De Uutvlog. Aanvang 19.30 uur. /aan het festival nemen vijf muziekverenigingen uit de re gio deel, alle aangesloten bij de Kring Lochem: Concordia (Eefde), Excelsior (Wamsveld), Kunstmin (Gorssel), SDG (Harfsen) en Orp heus. Vijf orkesten met totaal zo'n 250 muzikanten. Enkele verenigin gen zijn tevens vertegenwoordigd met een drumband. rennerskwartier te verplaatsen naar terrein bij de boerderij van Menum. Dat zag er eerst redelijk goed uit, maar door de regen van de laatste dagen is het daar ook te nat geworden. Het gevaar is dan dat er te veel kapot gereden wordt." Een nadere inspectie van het Zuurbergcircuit, decor voor beide Wedstrijden, leerde dat het hoger gelegen gedeelte geen vocht- problemen opleverde, maar bij de start waren die er des te meer. „We hebben kontakt gezocht met de wedstrijdleiding. Die hoorde onze twijfel aan en besloot de zaak defi nitief af te gelasten," aldus Wan sink. Apeldoorner W. Kroon houdt woensdagavond 13 april in zaal Vosman aan de hand van dia's een lezing over 300 jaar geschiedenis en de bewoners van paleis Het Loo voor de NBvP Holten. Aanvang 20.00 uur, de koffie staat klaar van af 19.30 uur. Woensdag 1 juni gaat het jaarlijkse reisje richting Nijme gen (onder meer (Je Heiligeland- stichting). De kosten bedragen 70 gulden per persoon, inclusief kof fie, gebak en diner. Het vertrek is 's ochtends om 8.30 uur bij Vosman, waar men rond 18.00 uur terug keert en aansluitend dineert. Be langstellenden kunnen zich op de afdelingsavond opgeven. Dat geldt tevens voor de fietstocht, die voor dinsdag 5 juli op het programma staat. In dorpshuis De Boschkamp expo seert Annemiek Ariëns van 11 april tot 7 mei met aquarellen van naak ten, zee- en kustimpressies. De ten toonstelling wordt vrijdagmiddag 15 april om 17.00 uur officieel ge opend. Daarbij geeft Wim Kwaker- naak, docent aan de scholenge meenschap, enige toelichting op het werk.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1