lfÊ HMY goed op dreef in voorjaarsconcert Programma om lijst strijd beste paasvuur loopt lil: Goor gaat uit de bol HOLTENS NIEUWSBLAD pen 2DE PAASDAG 1994 Koopman 60 jaar bij HMV Gezinsdienst IET tas GcK-5 ^tz-nbol GoOf ^tz'nböi HElTVKHjSt HAAGiES Zesde Lentefeest op tweede paasdag festijn om bolhoed voor af te nemen 0 DONDERDAG 31 MAART 1994 GOOR - Duizenden uit de hele streek zullen er tweede paasdag bij zijn: heel Goor gaat uit de bol. Het jaarlijke Lentefeest staat niet alleen bol van de festiviteiten en evene menten, het is ook festijn om de bolhoed voor af te nemen. Dat doet de Goorse zaken zakenwereld dan ook. De dames en heren •presenteren zich op hun paasbest, getooid met bolhoed Behalve een feestelijk uitje is het Goorse Lentefeest een manifestatie van Goor-promotie van betekenis. Het winkelcen trum van het Twentse Haagje is tweede paasdag weer een aaneengesloten geheel van vermaak, amusement, demonstra ties, aanbiedingen, sportieve competities, muziek en show. Het veelzijdige Lentefeest wordt ook het decor van Story's Sterren Spel, een theatertruck vol humor en spelletjes, gepresen teerd door Ivo Kranklin. Vier uur lang worden de toeschou wers getracteerd op een geva rieerd programma waaraan ze zelf actief kunnen meedoen. Zo kan aankomend zangtalent de kans grijpen om het opstapje naar de echte wereld van glamour en glitter te maken. En het publiek dingt ook mee naar fraaie prij zen, die er zijn te winnen. "Het is een spektakel op wielen", zegt het weekblad Story, dat het Ster ren Spel op de weg brengt vanwe ge het 20-jarig bestaan. Welkom Goor brengt het beste dat het te bieden heeft op de straat. Heel de streek is weer welkom. "Dit is het zesde Lentefeest. De mensen zijn elk jaar van heinde en ver gekomen", zegt voorzitter Henk Meyerink van ondernemersorga nisatie Goor Collectief. "Het Lentefeest is een reisje waard. Om even lekker ontspannen langs de kraampjes met mooie aanbiedingen en presentaties te wandelen, maar ook voor de at tracties en de gezelligheid. Het Goorse Lentefeest is ook al zes jaar lang echt een feest voor de hele familie". Voor de kinderen is er in het centrum van Goor ook van alles te doen. Zeker ook in de kinder boerderij van Agrarisch Goor. De organisatoren van Goor Col lectief zijn heel blij dat de land bouwers uit Goor en direkte om geving dit jaar meedoen. Ze laten zich van de beste kant zien. Heel milieu- en consumentvriende- lijk. En ze geven ook nog infor matie waar de mensen wat aan hebben. Ook een rij Goorse ver enigingen presenteert zich op het Lentefeest met spelletjes, attrac ties en informatie. Sinds jaar en dag is het Goorse Lentefeest ook het kleurrijke de cor voor het nationale standwer kersconcours. De beste kooplui staan tussen de rijen kramen van de middenstand en de verenigin gen om hun waar in een waterval van aansprekende teksten en woordvondsten aan de man te brengen. De standwerkerskam pioen wordt aan het einde van de dag bekendgemaakt in hotel De Ster. Dat is een van de horecazaken waar het de hele dag druk en gezellig is. Met muziek en een dansje. En waarschijnlijk zelfs wel de polonaise. Want Goor gaat uit de bol.. m De Kandelaar had afgelopen za terdag wel iets voller mogen zijn bij het voorjaarsconcert van HMV. Het jeugdorkest, bij afwe zigheid van vaste dirigente Alette Wind ditmaal onder leiding van Bert Fransen, liet de toehoorders achtereenvolgens genieten van een Menuet van Handel, Fame van N. Gore in een arrangement van oud-dirigent Henny Fransen, Air for Winds en Ne partez pas sans moi. Maestro Fransen toonde zich ui terst tevreden over de jeugdigde muzikanten. Indirect complimen teerde hij de afwezige dirigente door te melden dat de zaak zo goed was ingestudeerd, dat hij zich kon beperken tot het aangeven van be gin en einde en het slaan van de maat. Het moet voor de leden van het jeugdorkest trouwens een ge noegen zijn om te kunnen consta teren dat er in de wereld van de muziek nog iets anders te koop is dan popmuziek in al zijn variëtei ten. Een aantal jeugdige muzikanten speelde tevens in het grote orkest, dat opende met lied 461 uit het Liedboek voor de kerken. Door Jan de Haan op de markt gebracht onder de wellicht iets commercië lere titel Richmond. Mooie mu ziek, waarbij de melodie steeds door een andere orkestgroep werd vertolkt. In Music for Band was Patrick Gierman de solist op alt saxofoon in het tweede deel. De suite Four Moods kende vier deel tjes, de feestvierder, de treurende met Harry Willems als solist, de spotter en de gelukkige. In Paso Flamenco ging het er tempera mentvol aan toe. Wim Pinkert speelde hier een cadens op tenor tuba. Het programma voor de pau ze werd afgesloten met Josua van Ken Roccard. Gedisciplineerd Na de pauze trad eerst de drum band op. Goede wijn behoeft geen krans, maar het luisteren en kijken naar deze zeer gedisciplineerde slagwerkers onder de bezielende leiding van Hugo Masselink is steeds weer een waar genoegen. Achtereenvolgens speelden zij: In- trada, een compositie van de diri gent, John Cleveland College Band en Bongo Beat, waarin Mar- tijn Fransen mocht soleren. Her orkest vervolgde met Let 's twist again; hier was Mauritio de verdienstelijke drummer. Daarna was de titelsong van de dramaserie Vrouwenvleugel aan de beurt. Erik Pinkert was de drumsolist in het Scheiden doet lijden. Dat bleek maandagavond aan het eind van de gemeenteraadsvergadering toen vijf van de dertien leden af scheid namen. Vooral wethouder Henk Westerik (CDA) en Hennie Rustebiel (GB), respectievelijk 34 en 12 jaar actief in de plaatselijke politiek, moesten hevig slikken bij hun laatste optreden. Waarnemend burgemeester J.J.H. Cornielje had voor allen een humo ristisch afscheidswoordje. Willy Beldman-Wegstapel (CDA), die 14 maanden raadslid was, prees hij om haar betrokkenheid bij met name het welzijnswerk. Van partij genoot Jan Veneklaas was hem zijn zorg omtrent de toekomstige woningbouw in Holten opgevallen, terwijl Gerrit Markvoort (PvdA) lof toegezwaaid kreeg als milieuman bij uitstek. Ook de politieke carriè re van Hennie Rustebiel (GB) pas seerde de revue en zelfs het feit dat zijn beeltenis als voormalig prins carnaval de wand van kamer 11 in het gemeentehuis siert. Ten slotte richtte Cornielje zich tot Westerik. De burgemeester liet weten dat binnenkort zowel van hem als wet houder Wim Dalhuisen, die de ko mende jaren als raadslid in de op positie zit, apart afscheid wordt genomen. Cornielje benadrukte echter dat onder anderen Westerik hem half oktober 'ontving, rond leidde en inleidde': „Er ontstond een uitstekende verhouding en ik heb zeker mede aan hem te danken dat ik hier functioneren kan." overbekende See you later, alliga tor. De Magic Trumpets in het daarop volgende nummer werden bespeeld door Bettine Markvoort, Harry Willems, Tristan Dorlas en Paul Hoek. Wilco Pinkert mocht de solopartij blazen in Rock around the Clock, waarmee het programma werd afgesloten. Ui teraard met bloemen voor beide voortreffelijke dirigenten en ook koster Meijerink werd niet verge ten. Voorzitter Gerard Voordes riep Holtenaren in de leeftijdscategorie van 20 tot 45 jaar op HMV te ko men versterken, want met name het zogenaamde zwaar koper heeft wat aanvulling nodig. Gerrit de Roos Lid worden op 8-jarige leeftijd, lid blijven tot je 68ste en nog niet denken aan ophouden. Waarnemend burgemeester J.J.H. Cornielje mocht om die reden Henk Koopman toespre ken. Hij weest allereerst op het grote belang van een muziek vereniging, die eigenlijk niet is weg te denken uit een gemeen schap. Naast het feit dat Koop man al die jaren zijn partij heeft meegeblazen in het or kest, zorgt hij voor de muziek stukken en zet hij in het repeti tielokaal altijd nog de stoelen klaar. Cornielje onderscheidde de jubilaris met een herinne- ringsspeld en besloot zijn woorden zoals altijd met een limerick. Van HMV-voorzitter Gerhard Voordes kreeg Henk Koopman een schilderij van het Sikkensstraatje, welbe kend bij de oudere generatie. Voor zijn echtgenote waren er bloemen en natuurlijk zette het orkest de jubilaris nog even muzikaal in het zonnetje! Zondag 3 april (Eerste wordt in de NH kerk een feestelijke gezinsdienst gehouden. Aanvang 3.30 uur, voorganger is ds. S.M. Roozenboom. Medewerking wordt verleend door Wilco Pinkert (trom pet), Gerrit de Roos (orgel) en kin deren en leiding van de neven- dienst en zondagsscholen in Hol ten en Espelo. Na afloop is iedereen welkom in De Boschkamp voor een eenvoudig paasontbijt. Waarnemend burgemeester JJJi. met een onderscheiding vanwege Cornielje verraste Henk Koopman zijn 60-jarig HMV-jubileum Foto Ten Velde) In de buurtschappen Espelo, Dij- kerhoek, Beuseberg en Holter- broek is de afgelopen weekeindes met man en macht gewerkt aan de opbouw van het paasvuur. De vele regen heeft het bepaald niet mak kelijk gemaakt. Desondanks is veel hout gehaald (anneslept), zo dat ook dit jaar flinke boakes zul len vlammen. De boaken van Splo prijkt op een soppig perceel van Eb van Schooten nabij de kruising Vijfhuizenweg/Weustenweg, Dij- kerhoek kruising Broekweg/Oude Stationsstraat, Holterbroek aan de Doorlopendedijk en Beuseberg als vanouds aan de Evertjesweg. Zaterdagmiddag gaat de paas vuurcommissie op stap om het deskundig oog over de houtstapels te laten glijden, compleet met heu se landmeetapparatuur. In café Kalfsterman wordt 's avonds rond zevenen bekend gemaakt wie de grootste en wie de mooiste boaken gebouwd heeft. De boakes worden zondagavond 3 april (Eerste Paas dag) rond 21.00 uur ontstoken. Waarschijnlijk steekt waarne mend burgemeester J.J.H. Corniel je de vlam in de winnende paas- bult. De paasvuurstrijd wordt we derom omlijst met een gevarieerd randprogramma. Het Splose paas- vuurfeest wordt omlijst met een kabelballonfestijn en muziek. Tra ditiegetrouw staat ook de lampio noptocht op het programma. De houtstapel staat op zo'n drie kilo meter van de bebouwde kom van Holten; op fietsafstand dus, zodat minder auto's leiden tot minder filevorming op de plaatselijke we gen. De VW heeft opnieuw een speciale paasvuurroute uitge bracht, die verkrijgbaar is in het kantoor aan de Dorpsstraat. Lief hebbers van het paasgebeuren in Splo kunnen het vuurspel aan schouwen vanuit een grote tent. Ter omlijsting van het paasvuur- feest zoeken de Sploders het voor de vierde maal hogerop. Na heli kopters, modelvliegtuigen en vlie gers, is nu voor zondagmiddag 3 april (Eerste Paasdag) de boaken- bouwers een kabelballon gechar terd. Een gewone hete luchtballon die vastzit aan stalen kabels en telkens tot zo'n 40 meter boven de grond wordt opgelaten. Per keer kunnen twee personen mee. Elke deelnemer krijgt een luchtdoop certificaat. De kosten bedragen een tientje per persoon. Aanmel den is nog mogelijk (tel. 63273). Het kabelballonfestijn begint om 14.30 uur. Tegelijkertijd treedt de band Skeeter Beeter op in de tent bij het paasvuur. De groep bestaat uit Gerwin Boode (Splo, drums), Den nis Besten (Haarle, sologitaar), Erik Sluiter (Diekerhook, basgi taar) en Diederik Bronsvoort (Hol ten, zang/gitaar). De heren bren gen steviger Top 40 muziek met onder meer nummers van Black Crowes, Tina Turner en Guns 'n Roses. De toegang is gratis. De oudercommissie van de Bos- school houdt opnieuw een sfeerrij- ke lampionoptocht door bosrijk Splo. De lampionnen zijn voor twee gulden vanaf 19.45 uur ver krijgbaar bij de Bosschool. Dat is inclusief een kop warme chocola. De looptijd door het bos naar het paasvuur is circa veertig minuten. Voor diegenen die hun auto bij de Bosschool parkeren en later op de avond vanaf het paasvuurterrein terugwillen naar hun auto rijdt om circa 23.00 uur gratis een huifkar richting Bosschool. In navolging van vorige jaren houdt ook Holterbroek ondanks alle nattigheid zondagmiddag een spektakel op het terrein naast het paasvuur, getiteld 'Tonnerollen'. Daarbij aan de deelnemers de taak om gezeten op een ton, rondom een buis, zichzelf met behulp van een touw voort te trekken. In het mid den van de buis zwaait een klepel met een zacht gevulde zak die ont weken moet worden. Degene die het snelst de overkant haalt is win naar. Onder deze stellage een 'bad met inhoud'. Het spektakel in Hol terbroek begint om 14.30 uur. In Beuseberg en Dijkerhoek concen treert het passvuurgebeuren zich op de avond, als de boakes in vlam men opgaat. Een randprogramma is er niet. Hele streek

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 11