Stoppen op hoogtepunt van muzikale carrière Boomgaardexpositie bij De Waerdenborch Doek valt voor dweilorkest Mexicaantjes Uitslagen hockeyclub Prepareren van dieren Expositie Marijke Dijkstra HOLTENS NIEUWSBLAD Bouwaanvragen Openbare raadsvergadering Uitgifte bouwterreinen in bestemmingsplan „Lukensveld" Wijzigingen afvalinzameling gemeente Holten Inspraak ontwerp-ontwikkelingsvisie Holten-Kom DONDERDAG 24 MAART 1994- Precies vijf jaar na oprichting bergt dweilband De Mexicaantjes het veelkleurige tenue voorgoed in de kast. Op de Bathmense Brink wordt tijdens koninginnedag voor de laatste maal opgetreden, waarna het doek definitief valt. Gestopt op het hoogtepunt van de muzikale carrière. Vijf leden leg gen het bijltje er wegens studiere denen bij neer. Het gerucht dat al enige tijd door Holten ging is daarmee bewaarheid. Helemaal verleden tijd is de suc cesvolle band echter niet. Een flink aantal leden, aangevuld met nieu we muzikanten, gaat vanaf dat mo ment verder onder de naam 'Mie Duch'. Een kreet uit het Twent s/Achterhoeks dialect die staat voor de uitdrukking 'me dunkt'. Dë nieuwe dweil- en showband brengt deels hetzelfde repertoire en zal zich ook zeker dweilend aan het pubhek blijven tonen. Daar naast legt het gezelschap zich toe op zogeheten muzikale bloks met onder meer rock and roll, nummers van Paul de Leeuw en Hannie en treedt ook op op feesten en partij en. „Qoua opzet is de band onge veer gelijk aan De Mexicaantjes. Wè zullen ook zeker teren op hun succes. Toch moet je zorgen voor een breed repertoire, voor ieder wat wils," vertelt pr-man Marcel Klein Lebbink. Lebbink komt uit Harfsen en is al enkele jaren als trombonist verbonden aan De Mexicaantjes. Studie Waarom stoppen? 'Mexicaan' Erik Beltman: „Dat komt door de stu die van enkele leden. Het ging ge woon niet meer. Dan komt er een momentdatje je gaat afvragen hoe het verder moet." Beltman vertelt dat de Mexicaantjes 'de bui' eigen lijk in november al zagen hangen. Kort na de succesvolle vijfde plaats op het Open Dweilkampi- oenschap in Bemmel en het uitko men van de eerste cd. „Toch een kunst om op het hoogtepunt te stoppen. Toen dat eenmaal duide lijk werd besloten we 30 april als slotdag te kiezen, want vijf jaar geleden begonnen we ook op koni- niginnedag," aldus Beltman. Net één lustrum dus. Bij De Mexicaan tjes verlaten naast Henk Jan en Erik Beltman ook Bart van Brug gen, Marcel Oosterkamp en André Olden het toneel. De nieuwe band 'Mie Duch' krijgt voor hen in de plaats versterking van Bert Reij- link (kleine trom), Hans Pinkert (grote trom), Maurits Kossink (trompet) en er zijn al vergaande kontakten met een trombonist en een saxofonist. De basis van De Mexicaantjes blijft daarmee ge handhaafd. 'Mie Duch' telt in de nieuwe samenstelling circa twaalf leden, van wie verscheidenen af komstig uit Holten. Ook de weke lijkse repetities zullen normaal doorgaan, zij het dat de kelder van Beltman Sport en Mode verwisseld wordt voor de schuur bij de familie Reijlink aan de Jeurlinksweg. En ten slotte verzekert Lebbink dat 'Mie Duch' zondag 12 juni gewoon meedoet aan het Open Dweilkam- pioenschap in Bemmel: „Natuur lijk! We rekenen ook op flink wat supporters!" Net zoals vorig jaar zullen bussen worden ingezet. Dweilorkest De Mexicaantjes zag in 1990 op inititiatief van Henk Jan Beltman het levenslicht. Een mu zikale vriendengroep, die werd aangevuld met geschikte muzi kanten. Allen zo tussen de 15 en 17 jaar. Koninginnedag werd voor het eerst opgetreden. Wegens studie redenen gaf Henk Jan de scepter twee jaar later over aan Erik. De ster van het jonge orkest steeg in sneltreinvaart omhoog. Het gezel schap zorgde voor muzikale sfeer s Voor dweilorkest De Mexicaantjes is het aftellen geblazen. Eind volgende maand stopt de band. Een deel van de musici gaat door onder de naam 'Mie Duch' op bruiloften, partijen, kermissen en natuurlijk op het carnaval. Ook bij diverse voetbalwedstrijden gaf het acte de présence, zoals bij Em- men, De Graafscvhap, FC Twente en Go Ahead Eagles. In totaal wer den zo'n 230 optredens verzorgd in binnen- en buitenland. Bij diverse gelegenheden speelden de Mexi caantjes zich in de prijzen: in 1992 een 8ste plaats op het dweilkampi- oenschap in Bemmel (twee bussen met supporters), in 1993 een 5e plaats (vier bussen met suppor ters); het orkest werd tweemaal winnaar van het Keunebloasfesti- val en ten slotte werd vorig jaar juni in aanwezigheid van zo'n 200 trouwe fans de eerste cd opgeno men in zaal Vosman. Voor Erik Beltman en enkele van zijn muzi kale vrienden is het aftellen echter begonnen. Dat hij de gezelligheid rond de repetities en de optredens missen zal, ontkent hij niet: „Ik kon dit echter niet meer combine ren met mijn studie en overige werkzaamheden. Zou de groep echter ooit omhoog komen te zit ten wat betreft de grote trom, dan ben ik zeker bereid om in te val len." De Hockeyclub Holten kwam afge lopen weekeinde met wisselend succes in het veld. De uitslagen waren als volgt: Holten Jongens Bl-Haackey Jon gens BI 3-3; Holten jongens Dl- Bully jongens Dl, 5-1; Holten meis jes Cl-HCHN meisjes Cl 4-5; Hol ten meisjes M6-goor mixn 6-2; ABS-Holten heren 19-2; Holten ve teranen A-Aakelei A 2-4; Holten veteranen B-Salland B 5-0. Voor de dames van de NBvP Hol ten illustreerde onlangs prepara teur Manny Wegen aan de hand van dia's hoeveel tijd en werk no dig is om een dier goed en duur zaam te prepareren. Wegen is werkzaam in Okkenbroek, waar hij samen met zijn broer uiteenlopen de opdrachten verwerkt, zowel voor particulieren als officële in stanties. Wegen gaf ook veel uitleg over de toegepaste materialen. De eerstvolgende bijeenkomst is woensdagavond 13 april. Galeriehoudster MargaRensink (links) enmevrouwA. Vfeierinkmet beeldendkunstenaar Harry Lenferink bij één van zijn creaties (Foto Ten Velde) In galerie De Waerdenborch open de mevrouw A. Weierink, echtge note van de burgemeester van Bathmen de boomgaardexpositie van Harry Lenferink. Een nieuwe dimensie aan exposeren in en nu ook achter de galerie van Marga Rensink. De opening werd ver richt door mevrouw A. Weierink, echtgenote van de burgemeester van Bathmen. Voor Lenferink is het de eerste keer dat hij zijn bron zen beelden aan een breder pu bliek toont. Mevrouw Weierink typeerde de uit Tubbergen afkomstige Lenferink als een echte Twent, met nadruk op de üefde voor de natuur: „Dat moet ook wel als je in zo'n mooie streek woont. De liefde voor de natuur is zonder meer terug te vin den in de beelden. De vogels zijn zo weergegeven dat je elk moment denkt dat ze weg kunnen vliegen." Na de officiële opening was het tijd om een kijkje te nemen in de boom gaard. Er staan negen beelden op gesteld, zowel abstracte als figura tieve onderwerpen. Veel ervan beelden vogels in de vlucht uit. De beelden stonden ruim opgesteld, waaruit vooral de vrijheid van vlie gende vogels moest büjken. Tubbergenaar Lenferink heeft al vele exposities gehouden in bin nen- en buitenland. Zijn creaties waren onder meer te bezichtigen in Amsterdam, Enschede, Antwer pen en New York. Het was de twee de keer dat hij exposeerde in De Waerdenborch. Vorig jaar waren er sieraden van zijn hand te bewonde ren. Lenferink was evenals galerie houdster Marga tevreden over de belangstelling tijdens de opening. Het enige dat ontbrak was de mu zikale omlijsting. Matthijs Be rends moest zich een dag eerder ziek afmelden. Bij de voorbereidin gen van de boomgaardexpositie vormde het weer de grote spelbre ker. Toen de bronzen beelden ge plaatst moesten worden, regende het. Rensink was echter al veel langer met de expositie bezig. In het najaar werden speciaal met het oog op de beeldentuin krokussen geplant. Samen met de bloesems van de fruitbomen moeten ze het geheel opfleuren. Tijdens de ope ning waren de bloesems echter nauwelijks zichtbaar, veel krokus sen waren nog niet in bloei. Het idee voor een dergelijke expo sitie bestond al bij de koop van het pand. Het zou echter pas over een jaar of vijf moeten gebeuren. Toen Lenferink ongeveer een half jaar geleden met zijn idee voor deze tentoonstelling kwam, was Ren sink echter direct enthousiast: „Op zo'n moment ben ik heel im pulsief, dan moet het gelijk gebeu ren." Over een eventuele volgende boomgaardexpositie kan ze nog niet concreet zijn: „Nu zeg ik: vol gend jaar weer! Maar niet vaker dan één keer per jaar." Of dat wer kelijk mogelijk is wil ze na afloop van deze expositie bekijken. De expositie is nog te bezichtigen tot en met 1 mei. De openingstijden: zaterdag van 12 tot 17 uur en zon dag van 14 tot 17 uur. Ook op Goede Vrijdag en Tweede Paasdag is de boomgaard geopend, op Eer ste Paasdag is hij gesloten. Op dit moment is in de galerie zelf de expositie 'Gekleurd door water en vuur' te zien met aquarellen van Holtenaar Riemko Berends, Jaap Birza (Deventer), Erik Manning (Vriezen veen), Peer van Veen (Goor), Anniek van de Ven (Bath men) en abstracte objecten van Fija Ossenwaarde uit Goor. In de onlangs geopende 'in stock'-hoek zijn schilderijen en keramiek te zien van eerdere exposanten. Zaterdag 26 en zondag 27 maart exposeert Marijke Dijkstra in de hervormde kerk van Bathmen met olieverf- en pastel schilderijen. In Holten is Marijke bekend van de Open School in het dorpshuis. Hoewel zij op verschillende plaat sen in de regio exposeerde, is dit de eerste maal dat zij een solo-exposi tie heeft in haar woonplaats. Van de tentoongestelde olieverfschil derijen zijn er slechts enkele te koop. Wel liggen er aquarellen die verkocht worden. Tijdens de ope ningsuren (beide dagen van 12.00 tot 16.30 uur) is Marijke zelf aanwe zig. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1bouwvergunning is verleend voor: - bouw afdak t.b.v. opslag bij Maneschijnsweg 22; 2. kapvergunning is verleend voor: - 2 dennen en 1 berk bij Postweg 14; - 1 dubbele berk en 2 dennen (waarvan 1 dubbele) bij Win kei bergweg 7; - 1 tweestammige goudenregen bij Gaardenstraat 40; - 2 dennen bij Kosterspad 9; - 1 douglas bij Heideweg 25, alsmede afzetten hakhoutsingel (dunnen 10 eiken, 5 berken en 5 dennen) tussen Heideweg en Witmoosweg; - 1 den op het park Hijdoorn aan de Wildweg. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten binnen zes weken een bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Wo ningwet bekend, dat aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiding zomerhuis Vianenweg 80; - bouw mestopslagkelder bij Rijssenseweg 3; - vernieuwen zijgevel schuur Meester Bosweg 2; - plaatsen dakkapel op woning Broensweg 2a. De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewer ken, Smidsbelt 6 te Holten. De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 28 maart 1994 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: onderzoek geloofsbrieven; voorstel inzake aanvulling legesverordening 1991; voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestem mingsplan „Kom Holten" (Larenseweg 32); voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijk herziening bestem mingsplan „Look 1990" (Markollenweg 6); voorstel tot beschikbaarstelling krediet t.b.v. uitvoering rioleringswerken en reconstructiewerken in de Pastoriestraat en de Rietmolenstraat; voorstel inzake vaststelling fraudebeleidsplan Holten 1994; voorstel inzake vaststelling verordening voorzieningen gehandicapten Holten 1994; voorstel inzake verlenen medewerking ingevolge art. 74 Wet op het basis onderwijs t.b.v. het vervangen van een c.v.-ketel in de Pr. Chr. Basisschool De Regenboog; voorstel inzake toekenning van een strukturele donatie aan de Bond van oud- strijders Holten; voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw van een ber ging op sportveldencomplex 't Vletgoor. Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 24 maart 1994 gegadigden voor een bouwterrein in de eerste fase van het be stemmingsplan „Lukensveld" kunnen inschrijven voor bouwterreinen voor de bouw van vrijstaande en half-vrijstaande woningen in de vrije sector. De verkoop van de bouwtereinen gechiedt als volgt: 1. via bemiddeling van Makelaardij Robers. 4 bouwterreinen voor de bouw van vrijstaande woningen 4 bouwterreinen voor de bouw van half-vrijstaande woningen. 2. Rechtstreeks door de gemeente Holten. 2 bouwterreinen voor de bouw van vrijstaande woningen 4 bouwterreinen voor de bouw van half-vrijstaande woningen. Nadere informatie. Voor nadere informatie omtrent de uit te geven bouwterreinen kunnen belang stellenden een informatie-set met inlichtingenstaat afhalen bij respectievelijk: a. Makelaardij Robers, Pastoriestraat 50 te Holten (uitgifte kavels via Make laardij Robers) b. Gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Smidsbelt 6 te Holten, (uitgifte rechtstreeks door de gemeente). De inlichtingenstaat dient volledig ingevuld en ondertekend per omgaande, doch uiterlijk op vrijdag, 22 april 1994 bij de hierboven genoemde adressen te worden ingeleverd. In principe is inschrijving bij beide adressen mogelijk. Aan de hand van de „Verordening tot eerste wijziging van de Verordening re gelende de bijzondere voorwaarden, waaronder bouwterreinen worden ver kocht, alsmede de criteriater bepaling van een toe te kennen onderlinge prioriteit aan aanvragen om een bouwterrein" zal in beginsel worden bepaald wie voor een bouwterrein in aanmerking komen. In de informatie-set wordt nadere toe lichting gegeven op de werking van de verordening. Inschrijving voor half-vrijstaande woningen met medebouwer. Om in aanmerking te komen voor een bouwterrein voor de bouw van een half- vrijstaande woning dient men per koppel (met medebouwer) in te schrijven. Het verdient aanbeveling dat de medebouwer in dezelfde groep wordt ingedeeld als de inschrijver of wordt ingedeeld in een aansluitende groep. Meer informatie hierover is te vinden in de informatie-set. Wie komen voor een bouwterrein in aanmerking? Als gegadigden voor een bouwterrein in Holten worden aangemerkt zij, die maatschappelijk en/of economisch of regionaal aan de gemeente Holten zijn ge bonden. Ook gegadigden van buiten Holten, die niet aan deze vereisten voldoen kunnen zich als gegadigde laten inschrijven. Holten, 24 maart 1994. In verband met de komende feestdagen zijn er wijzigingen met betrek king tot de lediging van de mini-containers Vrijdag 1 april (Goede Vrijdag); mini-containers worden gewoon gele digd. Maandag 4 april (2e paasdag); mini-containers worden dinsdag 5 april geledigd Op de gewijzigde dag kan de tijd van inzameling sterk afwijken van hetgeen u gewend bent. Zet daarom uw container tijdig, 6.30 uur, aan de weg. Via de gewestelijke Afval Infolijn kunnen nadere inlichtingen verkregen worden. Telefoon 05700-3 77 55; tijdens werkdagen bereikbaar tussen 13.30 en 15.00 uur. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met ingang van 28 maart 1994 gedurende vier weken ter gemeentesecretarie, kamer 6 (lees zaal/bibliotheek) voor ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende na tuurlijke of rechtspersoon ter inzage ligt de ontwerp-ontwikkelingsvisie Holten- Kom. In deze ontwikkelingsvisie wordt in hoofdlijnen het toekomstig ruimtelijk beleid neergelegd ten aanzien van het komgebied en de aansluitende gebieden. Daarnaast worden ten aanzien van een aantal concrete lokaties, waarvan dui delijk is dat de functies daarvan op korte termijn ter plaatse zullen verdwijnen of waarvan de verwachting bestaat dat de huidige functie binnen niet al te lange tijd ter discussie komt te staan, aangegeven welk beleid met betrekking tot deze lo katies zal worden gevoerd of reeds is ontwikkeld in overeenstemming met deze visie. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersoon hun zienswijze ten aanzien van deze ontwikkelingsvisie schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. Zij die tijdig hun zienswijze naar voren hebben gebracht zullen in de gelegenheid worden gesteld deze nader toe te lichten in een open bare vergadering van het college van burgemeester en wethouders op 10 mei 1994. Een exemplaar van de ontwikkelingsvisie is tegen betaling van f 5 - ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijgbaar. Holten 24 maart 1994. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman, de burgemeester, J. J. H. Cornielje, wnd.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5