Nieuwe burgemeester heeft brede interesse Verhoeven favoriet bij vertrouwenscommissie Amstel bier 17.25 „De Biester" B.A.S. Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD A.S.M. b.v. BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Burgerlijke stand [\-jhojvda Kratje Vruggink JL DONDERDAG 24 MAART 1994. 3 enbosrSke S'aUamdteAkkB kiiktDick Verhoevenuit naar de verhuizing van de vlakke polder naar het hogere Niet alleen voor onderwijs, waar hij zelf, zij het bescheiden, nog altijd actief in is, maar ook voor tal van andere beleidsterreinen koestert burgemeester Dick Ver hoeven een warme belangstelling. Op het gebied van ruimtelijke or dening bijvoorbeeld is hij zeker niet de eerste de beste. De deskun digheid wordt onder meer bena drukt door het lidmaatschap van de Provinciale Planologische Commissie in Flevoland. Op afstand heeft Verhoeven de ontwikkelingen in Holten goed ge volgd. Weet van de kwesties Maïs- weg en bouwgrondbelasting, maar waakt er voor om een wellicht bin dende uitspraak te doen: „Daar voor is het te vroeg. Ik heb het wel gehoord, maar de details ken ik niet en begeef mij daarom niet op glad ijs." Hetzelfde geldt voor een belangrijk onderwerp als de riole ring buitengebied. De komende ja ren zelfs één van de belangrijkste kwesties. Ook de overstap naar de regio Twente en de discussie rond het toekomstig beheer en inrich ting van de Sallandse Heuvelrug is hem niet vreemd. Dat die discussie en het fenomeen Nationaal Park voor het gebied opnieuw de kop heeft opgestoken, bereikte zelfs de kranten in Flevoland: „Ja, ik heb er summier iets over gelezen en heb er uiteraard tijdens de ge sprekken in Holten over gehoord. Een boeiend onderwerp waar ik mij graag in verdiepen wil." Met gepaste trots vertelt de nieuwe burgemeester over de onlangs ver schenen structuurvisie in Dronten over het Veluwemeer, dat als eco logische hoofdstructuur geldt van het nationaal natuurbeleidsplan. Verhoeven was nauw betrokken bij de totstandkoming ervan. Net als in Holten rond het heuvelrug- gebied de agrarische bedrijven, la gen ook daar agrarische bedrijven, 'zeeteelt'-bedrijven en ook recrea- tiebedrijven die tegen problemen aanliepen inzake de (beperkte) be drijfsuitoefening. Hoewel al 26 jaar met plezier in de polder (Flevoland) gewoond, zien Dick en zijn symphatieke echtge note Akke (36) uit naar de verhui zing naar Holten. Een aangename verandering op het vlakke polder land. Het is duidelijk dat Akke, Friese van geboorte, vierkant ach ter de beslissing van haar man staat: „We wilden beslist niet naar het westen. De mentaliteit is daar toch anders. De voorkeur ging juist uit naar een landelijke gemeente." Net als de Van Rappards destijds, opnieuw een jong burgemeesters gezin dus. Een hecht gezin, waar ondanks de plotselinge aandacht voor vader Dick, volop aandacht blijft voor de kinderen. Ook als even later het voltallige college van B en W van Holten met. ge meentesecretaris J.P. Stegemaner zijn opwachting maakt. Ongewis van alle veranderingen die ook hem boven 't hoofd hangen, schar relt de kleine Justin door de kamer en komt herhaaldelijk even om aandacht vragen, ook bij de Hol- tense bezoekers. Het maakt de sfeer prettig en ontspannen. Ver hoeven verwacht in eerste instan tie te gaan pendelen tussen Swif- terbant en Holten: „Maar niet voor lang, hoor. Ik wil zo gauw zo gauw mogelijk aan geschikte woonruim te komen en er met het gezin nog voor de zomer gevestigd zijn." De gedachten gaan daarvoor onder meer uit naar de nieuwbouwwijk Lukensveld. Zeker is dat de oudste, kinderen na de zomervakantie in Holten op hun nieuwe school star ten. Naar alle waarschijnlijkheid de protestants christelijke basis school De Regenboog. Nu zijn benoeming definitiefis, wil Verhoeven zijn huidige woning ook zo spoedig mogelijk verkopen. Naar zijn zeggen hebben zich reeds belangstellenden gemeld. Dochter Lia vertrouwt daarop toch even toe het aan de ene kant wel jammer te vinden haar vriendinnen vaar wel te moeten zeggen, maar ander zijds glundert ze bij de gedachte dat ze in Holten te paard mag gaan. Vader Dick: „Ze vindt paard rijden prachtig. Trouwens, ik zelf ook. Misschien ga ik er zelf ook wel mee beginnen." Veel tijd om door de Holtense dreven zal de nieuwe burgemeester vermoedelijk niet zijn gegund, want er wacht hem ongetwijfeld een drukke tijd. Echt genote Akke heeft zich voorgeno men om straks eerst rustig te wen nen in Holten: „Ambities om direct iets te gaan doen heb ik niet zozeer. Ik laat het maar rustig op me af komen." Maar voor HMV gloort licht in de 'duisternis', want de burgemeestersvrouw blijkt actief op althoom. Op dinsdag 15 maart werd gecon stateerd dat er was ingebroken in de kantine van de tennisclub aan de Valkenweg. Men kwam binnen via de lichtkoepel op het dak. Eni ge flessen frisdrank worden ver mist. Eveneens dinsdagmiddag, 15 maart, constateerde een inwoon ster uit onze gemeente dat een jon geman fietste op haar fiets, die de dag te voren was ontvreemd. De vrouw sprak de jongeman aan, die daarop de fiets terug gaf. De vrouw belde daarna direct de politie, die de knaap vrijwel direct daarop in het dorp kon aanhouden. Hij be kende de diefstal van de fiets. Dezelfde middag vond een ver keersongeval plaats in de Oranje straat. Twee auto's reden in de richting van het centrum. Toen de voorste auto werd afgeremd, bot ste de achteropkomende auto op de voorligger. Enige schade was het gevolg. Ook op 15 maart werd een gepar keerde auto bij de C1000 bewerkt met een scherp voorwerp. De nog zo goed als nieuwe auto liep daar bij behoorlijke schade op. De politie constateerde dat een elf tal Polen aan het werk was aan de Heideweg bij het bouwen van re creatiewoningen. De Polen bleken hier illegaal te werken voor een aannemer uit Almelo. De betref fende Polen zijn inmiddels het land uitgezet. Tegen de werkgever wordt proces-verbaal opgemaakt. In Enkhuizen kon een man worden aangehouden terzake oplichting. Deze man had in november ook geopereerd in Holten. Zo wist hij een middenstander enkele honder den guldens lichter te maken, door zich uit te geven voor een politie man die advertenties kwam opha len voor een politieblad. Dit ver haal bleek dus niet te kloppen. Op 17 maart werd er ingebroken in een woning aan de Boerendans- steeg te Dijkerhoek. Men kwam binnen door de achterdeur te force ren. Enig geld en twee paspoorten werden ontvreemd. De inbraak is Markelo tel 05476-16 .19 vermoedelijk in de avonduren ge pleegd. Een geparkeerde auto werd op 17 maart tussen 13.30 uur en 15.30 uur aangereden in de Kerkstraat. Ver moedelijk is dit gebeurd door een bestelauto die vanaf de parkeer plaats van de Slaapgigant is weg gereden. De auto liep een deuk op, doch de dader is doorgereden. Eventuele getuigen worden ver zocht contact met de politie op te nemen. Zaterdagmorgen, 19 maart, werd een bestelauto aangetroffen aan de Landuwerweg. Men had getracht deze auto in brand te steken, waar door het interieur werd vernield. De auto bleek te zijn gestolen te Enschede. Zaterdagmiddag, 19 maart vond een aanrijding plaats op de Raal- terweg. Een personenauto met aanhangwagen sloeg linksaf op het moment dat dit voertuig werd in gehaald door een achteropkomen de auto. Enige schade was het ge volg. Omstreeks 23.00 uur zaterdag, ont dekte de directeur van het trans portbedrijf Muller, dat een onbe kend persoon zich ophield bij de vrachtauto's. De man vluchtte on der een van de auto's, doch werd later niet meer aangetroffen. Bij nader onderzoek bleek dat enkele dekzeilen van vrachtauto's waren opengesneden. Er wordt niets ver mist. Ook van een vrachtwagen die ge parkeerd stond langs de Keizers- weg werd het dekzeil opgesneden. Ook hier wordt niets vermist. 24 flesjes Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Op dinsdag 29 maart, komen wij met een uniek grote verkoops how van exclusieve dameshoeden naar Rijssen. Honderden modellen van alle bekende merken. Plaats: het Parkgebouw Tijd: van 16.00-21.00 uur Prijzen: dameshoeden f 49 - elke 2de hoed f 35- Ongegarneerd f 25- Alpino's f 10- Ouderentelefoon Uit ervaringen van de telefonische hulpdiensten in Overijssel is geble ken dat ouderen over andere pro blemen wilden praten dan jonge ren. Daarom werd het initiatief ge nomen door de 3 in Overijssel wer kende telefonische hulpdiensten om een speciale ouderentelefoon in het leven te roepen. Vorige week donderdag werd deze officieel in gebruik gesteld. Er bleek behoefte te bestaan aan een ouderentelefoon, omdat ook ouderen soms behoefte hebben aan een gesprek van mens tot mens. Ook ouderen hebben soms vragen waarmee zij anderen niet lastig willen vallen. Zo'n ouderen telefoon geeft hen de mogelijkheid eens van zich af te praten wanneer zij zich eenzaam of ongelukkig voe len. Maar ook eens te praten wan neer er gevoelens zijn van angst of onveiligheid. Bij de ouderentelefoon kunt u pra ten over de relatie met uw partner of met uw kinderen. U kunt eens praten over familieproblemen, ver- lieservaringen, de verdere invul ling van uw leven, maar ook over onderwerpen als slapeloosheid en sexualiteit. U kunt met uw gevoe lens, gedachten en vragen hier te recht. De ouderen telefoon kan u ook inlichtingen geven over hulpverle nende instellingen, over vrijwilli gersorganisaties, of een andere verwijzing. U kunt er op rekenen dat alles wat wordt besproken vertrouwelijk is. *U hoeft wanneer u dat wilt uw naam of andere persoonlijke zaken niet te noemen. Bereikbaarheid De ouderentelefoon is elke dag be reikbaar. Op maandag t/m zater dag van 17.00 - 23.00 uur. Op zon dag van 11.00 - 23.00 uur. U kunt bellen naar de ouderentelefoon in Deventer 05700 - 44242 of de oude rentelefoon Twente 074 - 504343. ANBO Op 17 maart jl. hield de ANBO haar jaarvergadering. Omdat er wel het een en ander te doen is rond de ouderen riep de voorzitter op tot een ledenwerfactie, zodat de ANBO nog beter de belangen van haar leden, zowel plaatselijk als landelijk kan behartigen. Voor een jaarlijkse contributie van f 30,= per echtpaar ontvangt u tevens maan delijks de krant ANBO Visier. De secretaris deelde mee dat de nota ouderenbeleid van de ge meente is verschenen. Een stuk dat al een aantal jaren werd ver wacht en dat nu door de ouderen bonden binnen enkele weken van commentaar moet worden voor zien. Verder sprak hij over een lan delijk protestdemonstratie op 13 april in Eindhoven tegen de bevrie zing van de AOW. Hierover krijgt u volgende week in deze rubriek na dere mededelingen. Ook dhr. P. Bakker, namens het gewestelijk ANBO bestuur, onderstreepte het belang van deze demonstratie. Jaarverslag en begroting werden door de leden goedgekeurd. Na de pauze vertelde dhr. Mol met be hulp van dia's enthousiast over zijn treinreis van Holten naar Pe king. Met de keuze voor Dirk Jan Ver hoeven is de unanieme keus van de Holtense vertrouwenscommis sie door zowel commissaris der koningin mr. J.A.M. Hendrikx als de minister gevolgd. Uit 88 kandi daten had de Overijsselse com missaris van de koningin mr. J.A.M. Hendrikx er zes geselec teerd. Hoeveel vrouwen daarbij zaten bleef strikt geheim. Ge meentesecretaris J.P. Stegeman: „Maak er maar van dat het vrou welijk element vertegenwoordigd was." Wel werd duidelijk dat Verhoeven uit het rijtje van zes als de beste naar voren was gekomen. Dat hij CDA-lid is had geen invloed op de keuze van de vertrouwencommis- sie. Desgevraagd lieten de wethou ders Westerik en Dalhuisen en ook alle fractievoorzitters weten dat Verhoeven 'het beste voldeed aan de profielschets, voor Holten de meest passende figuur was'. Kwali teit gaat duidelijk boven politieke kleur. Ook boven het feit of het een vrouw of man is. De meeste com missieleden hadden geen bezwaar tegen een vrouwelijke burgemees ter, maar een vrouw met vergelijk bare kwaliteiten als Verhoeven was er domweg niet. Wim Dalhuisen (PvdA): „Ik ben hier erg blij mee. De man voldoet in hoge mate. Uit de gesprekken bleek dat hij veel kwaliteit bezit op bestuurlijk niveau. Zijn manier van praten en optreden duidt er dat we met een doorgewinterd be stuurder te maken hebben." Dal huisen benadrukt dat burgemees- Wim Dalhuisen: 'Nieuwe burge meester is doorgewinterd bestuur der' Archief) ter zijn een goede, bestuurlijke kracht vereist: „Je krijgt echt over al mee te maken, moet de maat schappelijke verhoudingen goed aanvoelen. Als burgemeester ben je meer dan enkel portefeuillehou der." Partijgenoot Jan Metsema- kers heeft eveneens hoge verwach tingen van de nieuwe burgemees ter, die naar zijn mening in Dron ten al het nodige als wethouder en waarnemend burgmeester heeft la ten zien: „Ik feliciteer Holten met deze benoeming waar ik alle ver trouwen in heb." Metsemakers vond het wel teleurstellend dat er 'geen dergelijke bestuurder was van het vrouwelijk geslacht'. Jan Soepnel (GB) was eveneens zeer gelukkig met de benoeming van Verhoeven: „Hij had ook mijn voorkeur. Heeft goede kwaliteiten, maakt een prettige indruk, is des kundig en heeft, en dat is ook be langrijk, goede relaties her en der." Vreugde natuurlijk ook bij Harry Dul (CDA), die geen 'uitgeblust fi guur' als burgemeester wenste, maar een 'vitale en kwalitatief goe de burgemeester': „Dat 'uitgeblust figuur' is hier een eigen leven gaan leiden. Kijk nou maar eens hoe energiek Comielje de zaken heeft opgepakt. Ongeacht leeftijd ben ik met deze benoeming zeer verguld. Een karaktermens die er met hart en ziel voor leeft." Hoewel de bur gemeester boven de partijen staat, vindt Dul wel dat een CDA'er op het goede moment in Holten aan de slag gaat. Wat betreft de verde ling van de portefeuilles in het col lege straks, hoopt hij dat de wet houders eigen verantwoordelijk heid nemen en geen 'politieke por tefeuille' afschuiven naar de burgemeester. Ook CDA-wethou der Henk Westerik, tevens voorzit ter van de vertrouwenscommissie toonde zich verheugd. Ook hij wees op de uitstekende staat van dienst van Verhoeven in Dronten, die als boerenzoon prima 'in het plaatje past'. Namens de WD con stateerde Bertus Rensen dat de nieuwe burgemeester 'een goede aanvulling is in het toekomstig col lege'. Rensen sloot zich qua voor keur aan bij de anderen. Maatwerk autoleasing leasing Markelo Tel. 05476-1619 NED.HERV. KERK 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Doopdienst. Nevendiensten 19.00 uur, ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Oppasdienst: mevrouw Biele man, Karin Piek Diessenplas: woensdag 30 maart: ds. J.H. Israël GEREF.KERK 9.30 uur, ds. H.P. Mulder, H. Avondmaal 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, Na betrachting Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Ciska van Engbrink; groep 7 en 8 o.l.v. Chris Oflringa. Op pas: 0-3 jaar: Ria Jansen-Stam, Annemie Kamphuis-Schup- pert, Diane Aanstoot; 4-6 jaar: Ineke Aanstoot, Hanneke Bae- rends. Eerste collecte: Zending. Tweede collecte: Rente en aflos sing (m.u.v. interkerkelijke diensten). RK KERK 10.00 uur, Eucharistieviering in gebouw Irene. Kindemeven dienst. DIJKERHOEK 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij ESPELO 10.45 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur, ds.Th. B. Hop, Deven ter. Uitgangscollecte: Kerk voogdij NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 8.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 26 en 27 maart: A. Groot, Schoolstraat 7, Holten. Tel. 05483-62884. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m üm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van .00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag eri nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 64146); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 24 maart: 19.30 uur, voorspeelavond MOC in De Boschkamp; 20.00 uur, CPB Holten in De Kandelaar Vrijdag 25 maart: 14.00 en 20.00 uur, jaarfeest EJV De Bouwers in 't Trefpunt Zaterdag 26 maart: 9.30 tot 17.00 uur, open dag scouting Holten in en rond blokhut Lie- zenweg 9; 20.00 uur, voorjaars concert HMV in De Kandelaar Zondag 27 maart: 13.30 uur, Kemperkamptoemooi SV Hol ten handbal in 't Mossink Maandag 28 maart: 9.15 uur, bij eenkomst over vrouwenraad in De Boschkamp; openbaar schoolonderzoek muziek SG Holten; 14.30 uur, paasmiddag ouderen HVD Oost in Irene; 19.00 uur, belastingformulieren invullen voor CNV-leden in res taurant Vosman Dinsdag 29 maart: 14.30 uur, paasmiddag ouderen HVD West in Het Bonte Paard Donderdag 31 maart: 14.30 uur, paasmiddag ouderen HVD Zuid in Irene Vrijdag 1 april: 19.30 uur, Jesus Christ Superstar door Campa- nella in NH kerk Geboren: Jeroen Daniël, zoon van H.A. Kemper en A.J.M. Hol- legien Overleden: H.J. Aaftink (94); H. Manenschijn (86) Ondertrouwd: A.M. Nijkamp (34) en I.H.H. Wolterink (31); M.A.H. Mijsters (26) en F.W.J. van Engbrink (27)

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3