Campanella brengt weer Jesus Christ Superstar 'Holten vormt beslist een nieuwe uitdaging' Holtens Nieuwsblad, Dirk Jan Verhoeven (39) nieuwe (CDA) burgemeester College op de koffie Weer groepen Dorpsschool naar de Kol EHBO A voor leerlingen basisschool Holten U ontvangt een fraaie BON De bank met de beste voorwaarden ssrty Wijziging in inzameling Burgemeesters van deze eeuw SAUNA NUVERDAL Hottens Nieuwsblad DONDERDAG 24 MAART 199 4 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Rabobank Eind mei wordt het nieuwe pand van de Rabobank aan de Oranjestraat in gebruik geno men. Momenteel wordt de hand gelegd aan de afwerking van de buitenkant van het gebouw en de beveiliging en interieur van de binnenkant. Volgens direc teur Hans van Wingerden is tij dens de bouw, die vorig jaar maart begon, amper tegen pro blemen aangelopen. Mexicaantjes Koninginnedag 1994 betekent het eind van de succesvolle car rière van dweilorkest De Mex- ciaantjes. Studieredenen dwongen vijf leden ertoe het muzikale bijltje bij neer te leg gen. Een deel van de leden gaat echter door onder de naam 'Mie Duch'. Een dweil/showband met circa twaalf musici. Kunst en Cultuur Met een voorstelling door ac teur/schrijver Dolf de Vries in Irene, zette de Stichting Kunst en Cultuur afgelopen weekein de haar eerste lustrum luister bij. Op initiatief van de dames Van Rappard en Lubberhuizen werd vijf jaar geleden begon nen als cultuurkring met zo'n 50 donateurs. Inmiddels telt de stichting ruim 250 donateurs. Na de overstap van de kleuters van de Dorpsschool, trekken donder dag 31 maart ook de groepen drie en vier van deze school in bij de Kolschool. De samensmelting houdt verband met de fusie tussen beide scholen, die met ingang van augustus een feit is. De Kolschool gaat dan verder onder de naam De Holterenk. Het lot van de Dorps school ligt in handen van een slo persbedrijf. Aan de komst van de Dorpsschool-leerlingen wordt een wedstrijd paaseieren zoeken ge koppeld in de omgeving van de .vroegere pc basisschool Het Kom pas. Aan die wedstrijd doen ook de leerlingen uit de overige groepen van de Kolschool mee. Ook de leerlingen van de Kol school en de Regenboog die deel namen aan de opleiding voor het jeugd EHBO A-diploma zijn ge slaagd. Van de Regenboog waren dat er 24, van de Kolschool 25. De leerlingen maakten deel uit van een groep van circa 100, allen af komstig uit de groepen zeven en acht van de plaatselijke basisscho len. Door hun deelname zijn ze nu in staat in voorkomende gevallen een verbandje aan te leggen en weten ze hoe te handelen bij een fractuur. „Vanuit onze kerkelijke achter grond beschouwen we dit als een eigentijdse manier om het lijdens verhaal te brengen. Een totaal an der genre dan de Mattheus Pas sion," zegt voorzitter Herman Aaf- tink van jongerenkoor Campanel la. Voor de tweede maal voert het koor delen uit de bekende rockope ra Jesus Christ Superstar uit tij dens een bijzondere dienst in de dorpskerk op vrijdag 1 april (Goe de Vrijdag). Vorig jaar in samen werking met het rooms-katholiek jongerenkoor Eigen-Wijs uit Goor, nu met medewerking van een klei ne 60 vrijwilligers. Aaftink: „Het bleek dat ons initia tief bijzonder aansprak, zowel hier als in Goor waar we hetzelfde con cert verzorgden. Omdat het Goor- se koor andere verplichtingen heeft, besloten we begin dit jaar vrijwilligers te werven. Zo'n stuk vraagt namelijk om meer 'body' van het koor (Campanella zelf telt 28 leden, red.). Iedereen was wel kom. De schriftelijke en mond op mond reclame heeft het uitstekend gedaan." Onder de vrijwilligers die Campanella voor deze speciale ge legenheid versterken is ook een gelegenheidscombo, inclusief een sectie blazers van HMV en fluitiste Jannie Ribbink. Vorige maand werd begonnen met de wekelijkse repetities in de dorpskerk onder leiding van diligente Marjan La- huis. Volgens Aaftink zijn de koor stukken op zichzelf niet zo moei lijk: „De moeilijkheidsfactor ligt meer in het aan elkaar breien van de verschillende solo's en de bege leiding door het combo." Voorgan ger in deze speciale avonddienst is ds. S.M. Roozenboom. Samen met enkele koorleden wisselt hij de zang af met lezingen. Aaftink benadrukt dat de uitvoe ring in het ücht van het thema geen uitbundig, meer een sober ka rakter heeft. De rol van Christus wordt ditmaal vertolkt door tenor Harry Landeweerd, Hans van der Stoel (tenor) neemt de Judas-partij voor zijn rekening. Rob Meyerink (bas) zingt de spottende Pilatus, terwijl Herman Aaftink (tenor) zelf de Herodes-partij vertolkt. So praan Johanna Stam zingt als Ma- De afgelopen weken werd. druk gerepeteerd in de dorpskerk Eigen foto ra begint om 19.30 uur. Het concert wordt niet alleen in Holten gege ven. Vrijdag 25 maart staat Cam panella er mee in de schijnwerpers van de hervormde kerk in Laren, zondag 27 maart in de Markelose dorpskerk en tenslotte donderdag 31 maart in de hervormde kerk van Bathmen. ria Magdalena onder meer het be kende 'I don't know how to love him'. Andere solisten zijn Jaap Wiegers, Richard Aaltink, Evelien van Eijk en Alice Hoefman. Beken de, volumineuze koomummers zijn onder meer Hosanna en het titelnummer Jesus Christ Super star. De uitvoering van de rockope- Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05433-6 1849 De telefoon rinkelt vrijwel onophoudelijk en de stroom bloe men, telegrammen en overige felicitaties blijft maar doorgaan. Sinds vrijdagmiddag is het een hectische bedoening aan in huize Verhoeven in Swifterbant, thuishonkvan Holtens nieuwe burgemeester Dirk Jan Verhoeven (39). „Zeg maar Dick," vertrouwt hij snel toe. „Zo kennen de mensen me hier ook en het klinkt wat vlotter." Het zet onmiddellijk de toon van het gesprek dat wij hadden met onze kersverse burgervader. Bijna burgervader, want Verhoeven is benoemd met ingang van 1b april. Naar het zich laat aanzien wordt de huidige CDA- wethouder in de gemeente Dronten dinsdagmiddag 19 april tijdens een bijzondere raadsvergadering geïnstalleerd. Ver hoeven ziet Holten als een nieuwe uitdaging met interessante kwesties op het gebied van ruimtelijke ordening en natuur en milieu. Dat hij begin maart op wintersportvakantie was, door kruiste het streven de benoeming al per 16 maart te laten ingaan. Voor waarnemend burgemeester J.J.H. Cornielje is in elk geval het aftellen begonnen. Na het vertrek van mr. W.L.F.C. ridder van Rappard naar Texel, zwaaide de Wychenaar een half jaar de scepter over Holten, „Weet je wat nou zo grappig is," begint Verhoeven spontaan zijn verhaal. „Van Rappards voorgan ger op Texel, A. Schipper, was bij de gemeente Dronten destijds ver scheidene jaren hoofd algemene zaken!." Zijn benoeming kwam in Dronten niet helemaal als donder slag bij heldere hemel. De christen democraat koesterde al langer am bities in de bestuurlijke sfeer. Hol ten was ook niet de eerste gemeen te waar hij 'een gooi deed' naar het burgemeestersambt. Maar meer dan dat wil hij er niet over kwijt.' Waarom Holten? Verhoeven, dui delijk ervaren in het geven van diplomatieke antwoorden: „Vier punten: allereerst ligt het in een prachtige omgeving, het is goed ontsloten via het spoor en de Al, er zijn prima voorzieningen, ook op onderwijsgebied en ten slotte had ik voor ik solliciteerde de profiel schets opgevraagd en dacht rede lijk te voldoen aan de eisen." Nog voor de vacature trouwens in beeld kwam, was Holten voor Dick Ver- Holtens Nieuwsblad Parker-iotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij Detaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= hoeven niet onbekend: „We heb ben ooit vakantie gehouden in Markelo en bovendien kwam ik er nogal eens langs, daar we familie in het oosten hebben." Verhoeven is gehuwd met Akke Krol (36), Friese van geboorte. Het echtpaar heeft drie kinderen Lia (10), José (7) en Justin (2) en is lid van de hervorm de kerk. Conrector Dirk Jan Verhoeven werd geboren in het Brabantse Rijswijk, waar zijn ouders een gemengd bedrijf hadden. In '66 werd Brabant ver wisseld voor Flevoland, waar va der Verhoeven een gloednieuw ak kerbouwbedrijf begon. Hoewel in feite in de agrarische sector opge groeid, koos Dick Verhoeven na de middelbare school voor een studie wiskunde en aardrijkskunde aan de Vrije Leergangen van de Vrije Universiteit in Amsterdam, ge volgd door een studie wiskunde MO-B. Van '76-'80 was Verhoeven verbonden aan de Christelijke Scholengemeenschap in Emrnel- oord, later werd hij docent wiskun de aan het Johannes Calvijn Ly ceum in Kampen. Daar Verhoeven er na enkele jaren conrector werd, werden de activiteiten voor de klas minder en sinds hij wethouder is, is hij er slechts één dagdeel per week als zodanig in touw. De functie stopt 1 mei. De politieke interesse van Dick Verhoeven is in feite met de paplepel ingegoten. In Rijswijk was zijn vader gemeenteraadslid voor de CHU, in Flevoland geen raadslid meer, maar wel achter de schermen politiek actief. De poli tieke belangstelling van zoon Dick kreeg al met al geruime tijd gele den gestalte. „Ik ben hier eveneens lid geweest van de CHU en was ook actief in de plaatselijke Combina tie van Christelijke Partijen (CCP), voorloper van het CDA hier." In '80 was Dick Verhoeven voorzitter van het plaatselijk oprichtingscomité van het CDA. Zijn inzet en grote betrokkenheid leidden ertoe dat hij in '82 CDA-raadslid werd ('Ik was jongeste bediende'), in '86 lijst trekker en fractievoorzitter en weer vier jaar later lijstrekker, wet houder en loco-burgemeester. Ver- Schuppert meubelen/Holten Stationsstraat 3 - 7451 BH Holten Telefoon 05483-6 12 23 Dirk Jan (Dick) Verhoeven met zijn zoontje Justin (2). De nieuwe burgemeester ziet Holten als een uitdaging C 1 met'tal van interessante kwesties'. VtftH (IlYclI hoeven is portefeuillehouder finan ciën, economische zaxen, grondbe drijf, ruimtelijke ordening, volks huisvesting en beheer van de gemeentelijke eigendommen. In verband met ziekte van de burge meester, was Dirk Jan Verhoeven vorig jaar enkele maanden waar nemend burgemeester van Dron ten. Een volledige baan in een gemeen te met vier wethouders en 29.000 Dirk Jan Verhoeven is de zesde burgemeester van Holten sinds het begin van deze eeuw. Dat er voor het begin van de 21ste eeuw nog een verandering voordoet, valt te betwijfelen. In de 20ste eeuw had onze ge meente de volgende burge meesters: 1898-1903: D.J.T. baron Van Ha- rinxma thoe Slooten Enkele maanden zwaaide een waarnemer de scepter, waarna van 1903-1908: K. Galenkamp aan het roer kwam. 1908-1944: A.P.R.C. baron Van der Borch van Verwolde waarna opnieuw een periode van waarnemen volgde (onder anderen door R. Drewes) en van 1946-1979: mr. W.H. Enklaar burgemeester was. (Enklaar zelf was voordien één van de waarnemers van juli '45-maart '46) 1979-1993: mr. W.L.F.C. ridder van Rappard Na zijn vertrek werd het burge meestersambt zes maanden waargenomen door J.J.H. Cor nielje 1994-: D.J. Verhoeven inwoners: Dronten zelf circa 20.000 en de bijbehorende kernen Swifter bant 4500 en Biddinghuizen 5500. In dat opzicht doet Verhoeven een stap terug. Holten telt slechts 8650 zielen. De kaarten in de gemeente Dronten liggen op velerlei terrei nen ook anders geschud. Wat te denken aan de jaarlijkse verkoop van 6 hectare industrieterrein, de ontwikkeling van het centrum van Dronten met een aanzienlijk woon- /winkelgebied en de groei naar uit eindelijk zo'n 40.000 inwoners. Waarom dan weg uit Dronten? Verhoeven: „Je stelt jezelf op een gegeven moment de vraag wat je op den duur wilt: terug naar een managementsfunctie in het onder wijs of een functie op bestuurlijk niveau. Ik koos voor het laatste. Ik heb nou eenmaal een grote belang stelling voor management en be sturen." Ofschoon Dronten niet naast de deur ligt, blijkt Dick Ver hoeven opvallend goed geïnfor meerd over de gang van zaken in onze gemeente. Weet ook van de politieke ommezwaai sinds de ver kiezingen begin deze maand. „Ik bekijk dat positief. Zoiets moet kunnen, hoewel er anderzijds een zekere continuteit moet blijven in een gemeente. Een college met wellicht drie nieuwe mensen mag evenmin een bezwaar zijn. Het is natuurlijk even wennen als er ook twee nieuwe wethouders komen. Maar ik mag toch verwachten dat de raad twee bekwame wethou ders levert, die bovendien over be stuurlijke ervaring beschikken en de Holtense gemeenschap goed kennen." Verhoeven verwacht dan ook zonder meer binnenkort tot een open en constructief gesprek te komen met de wethouders over de verdeling van portefeuilles. Deze week is hij in Holten om er het nodige door te spreken. Pagina 3: Nieuwe burgemeester heeft brede interesse In verband met de Paasdagen is een wijziging aangebracht in het schema met betrekking tot het le gen van minicontainers: vrijdag 1 april (Goede Vrijdag) blijft nor maal gehandhaafd; maandag 4 april (Tweede Paasdag) wordt ver schoven naar dinsdag 5 april. Op de gewijzigde dag kan de inzamel tijd sterk afwijken van de normale tijd. Geadviseerd wordt daarom de container vroegtijdig (vanaf 6.30 uur) aan de weg te plaatsen. In de tuin van huize Verhoeven ging het gezelschap op de foto. V.l.n.r. W.J. Dalhuisen, H.J. Westerik, D.J. Verhoeven, JJ.H. Cornielje en ge meentesecretaris J.P. Stegeman Openingstijden Pasen 1e Paasdag 13.30-22.00 2e Paasdag 13.30-23.00 De Joncheerelaan 152 Tel. 05486-5 45 45 J De bloemen uit Holten waren er al, maar volgens goed gebruik kwam het college van B en W de vrijdag benoemde burgemeester Dirk Jan Verhoeven ook persoonlijk geluk wensen. Naast waarnemend bur gemeester JJ.H. Cornielje en de zoethouders Henk Westerik en Wim Dalhuisen kwam ook gemeentese cretaris J.P. Stegeman zaterdag middag naar Swifterbant. In een bijzonder ontspannen sfeer werd enkele uren van gedachten gewis seld, onder meer over een heet hangijzer als de bouwgrondbelas ting affaire. Verhoeven zal naar alle waarschijnlijkheid dinsdag middag 19 april in aanwezigheid van zijn familie en genodigden tij dens een bijzondere raadsverga dering worden geïnstalleerd. Aan sluitend volgt dan een receptie. Bijzonderheden daarover volgen nog.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1