Apparatuur en meubels op hoogte met Jackset Regenponcho weer terug in het straatbeeld Solide tassen voor school en op reis Leer je eigen land kennen met spel een Reis door Nederland Spel Cheese Wiz terecht Speelgoed van het Jaar Kinderen beleven dolle pret met spelletje de 'Krokodil met kiespijn' De betoverde doolhof biedt vele uren vol spanning en vermaak mikado Magnetico: voor mensen die geen last hebben van hun zenuwen Lichamelijk ongemak door te laag zitten, staan of liggen niet langer nodig rT De 'Missilestoim' actiespeelgoed Legio Products in Maarssen- broek introduceerde de Jack set. Een praktische oplossing voor de persoonlijke aanpas sing van de hoogte van meu bilair en apparatuur. Het li chamelijke ongemak dat wordt veroorzaakt door te laag zitten, staan of liggen, wordt hiermee voorkomen. De verhogers worden toege past onder stoelen, bedden, ta fels, bureaus, banken, kasten, dressoirs, kinderledikanten, kommodes, fornuizen, koel kasten, werkbanken en derge lijke. Om praktische, medische öf ergonomische redenen zijn er voor de Jackset veel toepassin gen in en om het huis, bij ouderen, zieken en gehandi capten, in de kraamzorg, kan toren, scholen, winkels en werkplaatsen. De Jackset is leverbaar in twee varianten: de 'gewone' Jackset voor verhogingen van circa 1 Vz tot circa vijftien centimeter en de BedJackset voor verhogin gen van 22 tot circa 32 centime ter. De instelbare verhoging wordt solide, duurzaam en bovenal veilig. Beide Jacksets zijn standaard Om meubels en apparaten op de juiste hoogte te krijgen mist men soms net die paar millimeters die nodig zijn. Met de Jackset kan voortaan ieder 'voorwerp op pootjes' op de gewenste hoogte ingesteld worden. Foto: Legio Products - Maarssenbroek leverbaar in zwart. Voetstuk ken en ringen zijn ook los le verbaar. Rond en vierkant mige' poten op de Jackset wor den geplaatst. De neutrale ronde vormgeving voorkomt het stoten van voe ten. Dankzij de nauwkeurige Er kunnen zowel ronde als pasvorm van de ringen en het vierkanten poten als 'plankvor- met glasvezel versterkte kunst stof materiaal, is het produkt bepaald door het aantal gesta pelde ringen, waarbij elke ring een verhoging van 1,7 centime ter geeft. Het meubel of appa raat wordt op de bovenste ring geplaatst. Hoe zullen de oermensen zich hebben geweerd tegen de regen (als ze dat al deden..). Toch zeker met een eenvoudige doek die helemaal over het lichaam valt? En zou dat systeem dan niet de grondslag zijn geweest voor de regenbeschermer zoals we die allemaal al heel lang kennen, de poncho? Even is de oude vertrouwde cape uit beeld geweest, maar AGU uit Alkmaar brengt deze weer volop inder de aandacht met de introductie van de nieuwe Agu Sport Pro-Poncho. Deze biedt een heleboel voor delen ten opzichte van het 'oer model'. De Pro-Poncho is ge maakt van een soepel en licht gewicht materiaal, dat 100 waterdicht is. Speciaal ontwor pen voor de fietser, omdat de armen door de lusjes aan de binnenkant van de poncho moeten worden gestoken, waardoor de voorkant ruim over het stuur valt. De achter kant is korter gesneden zodat dit geen problemen met de spa ken kan veroorzaken. Wandeling Maar natuurlijk is hij ook heer lijk draagbaar bij een fikse wandeling. Mocht het (nog) niet regenen, dan kan Pro Pon cho als een klein pakketje toch alvast worden meegenomen: in de buidel aan de voorzijde kan de poncho eenvoudig worden weggevouwen. Daarna handig mee te nemen door de elastie ken riempjes met gespje die om de heupen bevestigd kunnen worden. De achterzijde is voorzien van een veilig reflekterende drie hoek en de capuchon heeft twee handige klittenbandjes waardoor deze naar hoofdmaat instelbaar is. Kortom, volop funktie. Verkrijgbaar in drie kleurenkombinaties met roep namen Navy, Lavender en Violet, in de maten L en XL. Te zien èn te kopen bij de dichtstbijzijnde fietsen- of sportzaak. Nerf staat voor een lijn actie- produkten van Kenner. Daarin werd onder meer de Missiles- torm uitgebracht. Het apparaat kan men voorzien van vier zachtevan schuimrubber ge maakte pijlen. Die zet men aan de voorzijde op holle pijpjes. Door de afvuurhandel snel naar achteren te trekken, en terug te duwen, wordt een pijl gelanceerd. Nog eens snel trek- Tussen de buien door is het droog luidt een bekend j Voor de overige periodes is het wel handig als je als fietser of wandelaar over deugdelijke èn praktische regenkleding kunt beschikken. Foto: AGU - Alkmaar ken en vuren zorgt ervoor dat door een draaischijf de volgen de pijl voor de vuurmond komt, en weggeschoten wordt. In zeer korte tijd kan men zo de vier missiles' lanceren. De pijlen zijn behoorlijk stevig, waardoor ze lang mee kunnen. Wie desondanks behoefte heeft aan extra of nieuwe pijlen, die kan losse aanvulsets kopen. De Missilestorm is in het gebruik in ieder geval heel wat veiliger, dan de speelgoedpistooltjes waarmee bijvoorbeeld kurken of erwten weggeschoten kun nen worden. Kinderen van cir ca 5 jaar kunnen er uren zoet mee zijn. pÈSt*»®* Een beetje schooltas moet er op z'n minst swingend uitzien. Lekker in de hand of tegen de rug liggen en goed tegen een stootje kunnen. Wie op zoek is naar handige schooltassen en snelle reistassen vindt bij de vernieuwde Musica-lijn van Delsey wellicht de juiste modellen. Musica tassen zijn gemaakt van In de vernieuwde Musica-lijn van Delsey vindt menigeen die op reis gaat, of schoolgaand is, wel iets wat bij hem of haar past. Schoolboeken en vakantie-uit rusting hebben vanaf nu één ding met elkaar gemeen: ze laten zich vervoeren in een Mu sica. Deze tassenlijn werd circa twee jaar geleden geïntrodu ceerd, en onderging onlangs een face-lift. Met als resultaat dat ze er veel jonger uitziet. Opvallend is het soepele, grof geweven materiaal, dat natuur lijk oogt. De tinten waarin de tassen verkrigbaar zijn hebben ook van alles te maken met 'puur natuur'. Naast aardetin- ten is er naturel, zand, gerani um, rood, eucalyptus groen en zwart. Het Musica-logo (mu- ziekgolven) is vernieuwd en, net als het Delsey-logo, er écht op geborduurd. De bevestiging van de draagrie men aan de tassen is zeer soli de. De draagriemen zijn niet aan de koffer of tas gestikt, maar met behulp van een kunststof plaat verstevigd. polyester en aan de binnenkant gevoerd met een PVC-coating, die de tas gegarandeerd water afstotend maakt. De grote rit sen zorgen voor een superspor- tief uiterlijk, terwijl bescherm- noppen slijtage tegengaan. Jongelui Voor sportieve jongelui die met zo mm mogelijk bagage op reis willen, heeft Delsey de rugzak/cabin-case. De pak- banden maken van deze 'duo tas' een rugzak, maar door ze weg te stoppen in de speciale dubbele voering ontstaat er een koffer, die gemakkelijk als handbagage het vliegtuig in kan. Wie liever zijn reistas op rolle tjes laat lopen, kiest voor de Musica roltas, met twee inge bouwde wielen. Naast schooi en reistassen heeft Musica ook toilettassen, reportertassen, kledinghoezen en heuptasjes. Een reis door Nederland van Ravensburger voert de spelers langs allerlei plaatsen van ons land. Het spel begint in de plaats die het dichtst bij de woonplaats van de spelers ligt. Met een rode en een blauwe dobbelsteen wordt gegooid om te bepalen wat de doelplaats is. De rode dobbelsteen geeft de tientallen aan, de blauwe de getallen onder de tien. De doelplaats wordt gemarkeerd met een vlaggetje. Vanaf de startplaats moet men nu, door met een ge wone dobbelsteen te gooi en, proberen zo snel moge lijk de doelplaats te berei ken. De wegen die men mag volgen staan met lij nen op het speelbord aan gegeven. Om precies op de doelplaats uit te komen is het soms handig een om weg te kiezen... Wie als eerste met een precies aan tal ogen op de doelplaats uitkomt, ontvangt daar voor een fiche, en mag 'de grote kans' benutten. Hij of zij mag zoveel mogelijk over de plaats vertellen, en daarmee even zovele fiches verdienen. Komt men niet precies uit op de doel plaats, dan kan men probe ren vijf vragen goed te be antwoorden, waarmee per goed antwoord een fiche te verdienen is. Zo gauw een antwoord verkeerd gege ven is, is de beurt voorbij. Dan wordt gegooid voor de volgende doelplaats. De rondesteen wordt een po sitie verplaatst, zodat men bij kan houden hoeveel rondes gespeeld zijn. Na twaalf rondes is het spel voorbij, en de winnaar is degene met het meeste aan- til fiches. Een reis door Nederland kan gespeeld worden door twee tot zes spelers vanaf ongeveer 8 jaar. Door het te spelen komt men in aanraking met vele tientallen plaatsen èn hun wetenswaardighe den, en steekt zo heel wat op over het eigen land. Met 'Een reis door Nederland' leert men spelenderwijs allerlei zaken over plaatsen in eigen land. Hoeveel inwo ners tellen de plaatsen, welke bezienswaardigheden vindt men er en in welke provincie liggen de plaatsen zijn vragen die aan bod kunnen komen. foto: Ravensburger Het spannende behendigheidsspel Cheese Wiz is terecht door de jury van de Stichting Goed Speelgoed tot speel goed van het jaar 1993 gekozen in de categorie 'Speelgoed voor het schoolgaande kind'. Wie het spel goed bekijkt, kan zelf vaststellen dat de basis op zich heel simpel is, terwijl het toch heel veel attentie en oplettendheid van de spelers vergt. Cheeze Wiz moet men zien als een grote homp kaas. Daarin zitten vele grote gaten. Met een muis, die te besturen is met be hulp van twee touwtjes, moet men proberen een knikker tot bovenaan de kaas te krijgen. Dat houdt in dat de spelers voorzich tig moeten sturen met de touwtjes, en de muis met knikker omhoog moeten bewegen. Vermeden moet worden dat de knikker de kans krijgt in een van de vele gaten in die kaas te vallen, want dan begint al les weer van voren af aan. Bovenin de kaas aangeko men zit er een opening, waarin de spelers hun knikkers veilig kunnen stellen. Twee spelers vanaf ongeveer zes jaar kunnen gelijktijdig met Cheese Wiz van Otto Simon uit Almelo spelen. Doordat ze hierbij tegenover elkaar zitten, en van elkaar ook kunnen zien wie voor ligt, of van wie de knikker de pech heeft om in een van de vele gaten in de kaas te vallen, drijven ze elkaar op om snel te spelen. Wat het risico verhoogt dat de knikker waarmee op dat moment gespeeld wordt, door een van de gaten valt. Zoals aangegeven, de basis van Cheese Wiz is eenvou dig maar het spel spelen des te boeiender. Warm aanbevolen voor alle leef tijden. Cheese Wiz is bekroond tot Speelgoed van het Jaar 1993 in de categorie 'schoolgaande kinderen'. Maar ook oude ren hoeven zich niet te schamen, als mocht blijken dat ze de verleiding om dit spel te spelen, niet kunnen weer staan- Foto: Otto Simon AJmdo Heel veel plezier kunnen kinderen vanaf 4 jaar hebben met het spel 'Krokodil met kiespijn' van Parker. De kleintjes dienen de bek van Kroks te openen om zijn tanden te bekijken. Daarna moeten ze een voor een een van de losse tanden van Kroks naar beneden drukken. De tand die eenmaal aangewezen is, die moet omlaag worden gedrukt, met de andere hand daarbij op de rug... Wie op de verkeerde tand drukt heeft pech, want Kroks lijdt dan pijn en zal met een klap zijn krakende kaken dichtklappen! Wie dit overkomt mag uiter aard niet meer meedoen. De winnende tandarts bij dit spel is die speler, die Kroks niet boos maakt... Uiteraard is het bij Kroko dil met kiespijn wel zo ge regeld, dat bij iedere ronde aan een andere tand van Kroks de kiespijn gekop peld is, zodat de spelertjes nooit weten welke tand uit de kaak van Kroks het dichtklappen van z'n ka ken veroorzaakt... Een boeiend en vooral span nend spel, want wie wil nu z'n vingers tussen die ka ken van Kroks krijgen? De betoverde doolhof is een schitterend spel van Ravens burger, dat gespeeld kan worden door maximaal vier spelers vanaf ongeveer 8 jaar. Op het speelbord zijn zestien kaartjes geplakt. Vier kaartjes op de hoeken van het speelbord dienen als startplaats voor de spelers. De andere twaalf kaartjes zijn voorzien van de afbeelding van een schat. Op de vrije ruimte tussen de kaartjes worden losse kaartjes gelegd. Ieder kaartje bevat een afbeelding van een pad. En die paden kunnen de speler toegang geven tot een bepaalde richting op het speelbord. Iedere speler krijgt bij be gin van het spel een gelijk aantal schatkaarten. Die legt men met de afbeelding naar beneden op tafel. De speler die begint bekijkt zijn schatkaart. De opzet is dat hij die zo snel mogelijk probeert te bereiken via de paden op de speelkaart. Maar per beurt moet een kaartje in het spel gescho ven worden, waardoor de weg die over de paden op de kaartjes is aangegeven, wordt veranderd. Het is de kunst om door het schui ven van de kaarten de weg vrij te maken naar de eigen schat. Maar de tegenspeler, die op weg is naar zijn eigen schat (die is onbe kend voor de overige spe lers), wil een heel andere route uitstippelen, en zal ongemerkt - en soms met opzet om medespelers van de winst af te kunnen hou den - roet in het eten gooi en door zijn keuze van schuiven... Opzet is om zo snel mogelijk alle eigen schatten te bereiken, en daarna als eerste weer terug te komen op de startposi tie. II De betoverde doolhof. Het ene moment is de weg naar je schat nog geheel open, en even is die door ingrijpen van een medespeler geblokkeerd. Foto: Ravensburger Mikado Magnetico van Jumbo is de gemagnetiseerde uitvoering van dat populaire spel. Zoals velen wel bekend zal zijn bestaat Mikado uit een aantal staafjes, dat men in de vuist moet nemen. Dan dient men ze op tafel zo gunstig mogelijk uiteen te laten vallen. Zonder de staafjes te bewegen moet men ze proberen op te nemen. Bij Mikado Magnetico ge beurt dit met behulp van het grijze staafje, dat voor zien is van een magneetje. De overige 24 staafjes heb ben aan beide uiteinden een stukje ijzer. Ieder staafje heeft een kleur en iedere kleur heeft een apar te puntenwaardering. De speler die aan de beurt is mag per beurt drie keer proberen de staafjes zo gunstig mogelijk te laten vallen. Zo gauw hij of zij een staafje beweegt bij het oppakken is hij of zij af. Het puntentotaal wordt geteld, en de volgende spe ler is aan de beurt. Degene met het hoogste puntento taal is de winnaar. Mikado Magnetico is geschikt voor twee tot acht spelers vanaf circa 6 jaar. Wie neemt met het grijze staafje de andere staafjes van tafel zonder ze te bewegen...? Foto: Jumbo Nederland

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 15