Vriendenschaar wil aanwas onder leden „De Biester" Nominatie voor AC-restaurant Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Geslaagd jaarfeest CJV HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport A.C.M. b.v. BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Simavï actie voor schoon drinkwater Verloting Bethanië HMV verzorgt concert in De Kandelaar Eieractie weekmarkt Burgerlijke stand «IStiff „William Lawson's" WHISKY VRUGGINK A.S.M.- A.C.M. b.v. DONDERDAG l"7 MAART 1994- De meisjesgroep 20-plus vertolkte het door Paul de Leeuw in het Nederlands uitgevoerde 'Do, re, mi', bekend van The Sound of Music (Foto Ten Velde) Menig Holtenaar bezocht vorige week vrijdag- en zaterdagavond het 46ste jaarfeest van CJV De Vriendenschaar in Irene. Voor de pauze waren er optredens van de verschillende clubs, erna volgde de plattelandskomedie 'Boeren kool met worst'. De voorstelling op zaterdagmiddag, speciaal be doeld voor ouderen en gehandi capten, ging wegens gebrek aan voldoende belangstelling niet door. Desondanks tevreden gezichten bij het bestuur. De Vriendenschaar ressorteert onder het landelijk Christelijk Jongerenverbond, dat op haar beurt is aangesloten bij de internationale christelijke jonge- renorganisatie YMCA. De verengi- ging kent verschillende jaargroe pen en telt op dit moment ruim 30 leden in de leeftijd tussen 8 en 20- plus. Volgens voorzitter Marian Oólbekkink is er weinig verloop. „Toch zouden we ons ledental graag uitgebreid zien," bekent ze tegelijkertijd. „Daarom willen we de Holtense jongeren uitnodigen om eens vrijblijvend een kijkje te komen nemen op één van de cluba vonden." Die clubs, de jaargroepen die onderverdeeld zijn naar leef tijd, komen wekelijks bijeen in de kelder van Irene. Daar houdt men zich dan bezig met zaken als sport, spel, handvaardigheid of toneel. De ouderen ontmoeten elkaar ook op gespreksavonden. De meisjes- groep 8 tot 14 jaar is er iedere dinsdagavond te vinden, de jon gens van 8 tot 16 jaar iedere vrij dagavond en de meisjesgroep 20- plus op maandagavond. Wie er nog iets meer van wil weten kan bellen met Marian Oólbekkink, tel. 62165. Volkswagen Groep Markelo - Tel. 05476-1619 Na de zomervakantie zal De Vrien denschaar in elk geval 'aan de bel trekken' bij de Holtense jongeren door middel van publicaties in de diverse schoolkranten en via raambiljetten. Voor het echter zo ver is wordt volgens Marian wel licht nog iets op touw gezet, waar bij de leden ook een introducé mo gen meenemen. Wat sowieso vast staat is de klootschietwedstrijd, waarmee het seizoen '93-'94 wordt besloten. Giechelig Op het jaarfeest werd het spits afgebeten door de jongensclub met het toneelstukje 'Laat Bob maar schuiven'. Daarin een centrale rol voor een enigszins minder diplo matieke werkgever met een aantal werknemers, dat hun meerdere op humoristische wijze op de hak nam. De meisjesgroep 20-plus ver tolkte het door Paul de Leeuw in het Nederlands uitgevoerde 'Do, re, mi', overbekend van de 'Sound of Music'. De jongere meisjes brachten enkele schetsjes ten to nele over onder meer verzekerings perikelen. Soms wat giechelig en soms ook de tekst kwijt, maar dat zorgde al met al voor extra ver maak onder de aanwezige familie, vrienden en bekenden in de zaal. Na de pauze ging het doek op voor de komedie 'Boerenkool met worst'. Een stuk in drie bedrijven door M. de Bildt. Het toeval wil, dat hetzelfde stuk zaterdagavond door DAT op de planken wordt gebracht. Volgens Marian Oólbek kink een ietwat ongelukkige sa menloop van omstandigheden: „We wisten er echt niets van. Toch jammer, want het kan nu gebeuren datje een deel van je publiek mist. Dat geldt uiteraard ook voor DAT." In Irene kwam één van de glansrollen in elk geval op naam van Wim Jansen. Hij zette op uit stekende wijze Berend de Boer neer, een oude sjacheraar en buur man van Jannie Landstra (Gerrie Overmeen), die de door haar ge pachte boerderij niet kan betalen. Een derde belangrijke rol was weg gelegd voor Jolanda Aanstoot. Zij nam de rol van oma, Jannies moe der, voor haar rekening. Komedie zonder komische verwikkelingen is geen echte komedie. Ook De Bildt is er in geslaagd om het ver haal via moeilijke en evenzeer lachwekkende omwegen op het al lerlaatste moment toch tot een 'happy end' te laten geraken. Daar bij is zelfs sprake van twee huwelij ken. Mocht u willen weten wie, dan kunt u dat wellicht zaterdagavond in Dijkerhoek te weten komen. Bijzondere bijstand Ouderen kunnen nog al eens voor ej$ra, soms hoge, uitgaven gesteld worden omdat zij slechter gaan zién, slechter zijn gaan lopen etc. Hulpmiddelen zoals een bril, steunzolen, een gebitsprothese, maar ook gezinsverzorging kun nen niet altijd geheel uit eigen in komsten worden betaald. In be paalde gevallen kan een beroep worden gedaan op een ziektekos tenverzekering, maar deze ver goedt lang niet altijd alle kosten vdn een bepaald hulpmiddel. Wanneer u zich zo voor een. finan cieel probleem gesteld ziet, kan het zinvol zijn een afspraak te maken met de afdeling Sociale Zaken. Er bestaat een mogelijkheid dat u in zo'n geval een beroep kunt doen op de bijzondere bijstand. De ambte naar gaat met u na, hoe hoog uw inkomen is en hoe hoog het bedrag is wat u op grond daarvan zelf zou kunnen betalen. Daarnaast is er een soort eigen bijdrage. Heeft u meerdere van dit soort uitgaven in een jaar, dan worden die eigen bij dragen wel bij elkaar opgeteld. Sa men mogen zij een bepaald bedrag niet te boven gaan. Vragen Er bestaan vele regelingen op het gebied van de sociale zekerheid, er wordt ook veel gewijzigd de laatste tijd. Denkt u daarbij maar eens aan de nieuwe Wet Voorzieningen Gehandicapten. Hoewel veelal niet gehandicapt, is deze wet ook voor ouderen van belang. Op grond hiervan kunnen vergoedin gen worden aangevraagd voor noodzakelijke woningaanpassin gen of kosten van vervoer. Wan neer u iets meer wilt weten over een bepaalde regeling, of wilt infor meren of u recht heeft op een be paalde vergoeding kan het zinvol zijn eens een afspraak te maken met een ambtenaar van de afde ling Sociale Zaken. Zij kunnen u informeren over alle bijzondere be palingen die er voor al die regelin gen gelden. Elke ochtend is het gemeentehuis geopend, u kunt ook bellen telefoon 61666. Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 Met de grootste actie in haar ge schiedenis wil Simavi drinkwater voorzieningen voor miljoenen mensen realiseren. De campagne, die dit jaar voor de derde achter eenvolgende maal gehouden wordt kreeg het thema 'Water een bron van leven'. De campagne om vat onder meer een jaarlijkse na tionale collecte. Deze wordt vol gende week gehouden. Met uw hulp kan het Simavi-Waterfonds iets doen aan de veelal beroerde (drink)watervoorzieningen in de ontwikkelingslanden. Het gebrek aan onder meer schoon drinkwater veroorzaakt op grote schaal ziekte, vooral bij zuigelingen. De kinder sterfte in de Derde Wereld ligt twintigmaal hoger dan die in de westerse landen. De opbrengsten uit diverse acties worden besteed voor de aankoop van honderden eenvoudige waterpompen. Tijdens de vorige week gehouden bazaar in gebouw Bethanië werd een verloting gehouden ten behoe ve van het gebouw. De eerste prijs werd gewonnen door mevrouw M. Meesterberends, Oude Deventer- weg 10 (lotnr. 597). Zij won een Oad-reis. De tweede prijs, een boodschappenwagen, ging naar H.J. Wechstapel, Oude Deventer- weg 49 (lotnr. 718). Mevrouw J. Reijlink-Reilink, Beumersteeg 4 (lotnr. 531), was de gelukkige win nares van de derde prijs, een broodrooster. De overige prijzen vielen als volgt: 4: lotnr. 249; 5: lotnr. 336; 6: lotnr. 268; 7: lotnr. 381; 8: lotnr. 070; 9: lotnr. 481; 10: lotnr. 558; 11: lotnr. 542; 12: lotnr. 595; 13: lotnr. 690; 14: lotnr. 700: 15: lotnr. 512:16: lotnr. 767; 17: lotnr. 707; 18: lotnr. 358. Alle prijzen zijn inmid dels uitgereikt. Dinsdag 8 maart werden uit het wegrestaurant aan de AI twee tas sen ontvreemd. In een van de tas sen zaten de autosleutels, zodat de bezoekers in eerste instantie niet verder konden. De benadeelden, die op weg waren naar een begrafe nis, waren in staat om op korte termijn ander vervoer te regelen. Wat de overige schade is, is nog niet bekend. In de vroege ochtenduren van de 9de maart bleek er een bestelauto op de Markeloseweg in brand te staan. De auto bleek te zijn ont vreemd in Rotterdam. De politie vermoedt dat enkele criminelen op pad zijn geweest. De auto brandde grotendeels uit. In dezelfde nacht werd er ingebroken in een winkel aan de Dorpsstraat. Men kwam binnen door de voordeur te vernielen. Er werd niets vermist. In de nacht van 9 op 10 maart werd er ingebroken in een bedrijf op de Kol. Een frisdrankenautomaat werd geplunderd; enig kleingeld werd weggenomen. Op 11 maart 'smiddags bracht een automobilist enig afval naar de ge meen tewerf aan de Waagweg. Hij plaatste daarbij zijn hoedenplank buiten de auto en vergat deze weer mee te nemen. Toen hij dit later ontdekte bleek de hoedenplank te zijn verdwenen. Wie heeft deze hoe denplank gevonden? De vinder wordt verzocht contact met de Holtense politie op te nemen. Eveneens op 11 maart werd een jonge vrouw aangetroffen in een woning aan de Churchillstraat, die daar niets te zoeken had (inslui ping). De politie heeft de hele buurt afgezocht, doch de jongedame niet meer aangetroffen. Er werd niets vermist. Een poging tot oplichting werd ge daan bij electrozaak Van Bruggen aan de Kerkstraat. Een onbekende man bestelde een wasmachine en gaf op te wonen in Holten aan het van Holtenserf, alwaar de machine moest worden afgeleverd. Tevens wilde hij een videorecorder kopen en direct meenemen, waarna bij aflevering van de wasmachine al les zou worden afgerekend. In de zaak wenste men echter contante betaling, waarna de man de winkel verüet. Nadien bleek het hele ver haal van de man niet te kloppen. De bewoners van het opgegeven adres wisten van niets en waren ten goede trouw. Een waarschu wing voor onze middenstanders. Signalement van bedoelde man: blanke man, leef tijd 35 tot 40 jaar, lang ongeveer 1.80 m, donker kort haar. De man was een nette verschijning, ge kleed in colbert en pantalon. Vrijdagavond werd een personen auto ontvreemd die stond gepar keerd bij de sporthal. De auto werd de volgende dag aangetroffen in Rotterdam. Twee inzittenden wer den aangehouden en overgebracht naar Raalte alwaar ze werden inge sloten. Het bleek te gaan om twee drugsverslaafden uit Rotterdam. De afgelopen week werden diverse vernielingen gepleegd op school pleinen. Van de leegstaande school Het Kompas werden enkele ruiten vernield. Bij de Dorpsschool wer den brandjes gesticht en sloten van deuren dichtgesmeerd met stopverf. Bij de sporthal werd te vens een ruit vernield. Enkele jon gelui is reeds de toegang tot deze speelplaatsen ontzegd. Een fiets werd het afgelopen week end vernield bij de NS-fietsenstal- ling. Indien het kennelijk niet lukt een fiets weg te nemen, dan viert men zijn lusten bot op het vehikel. Een ergerüjke vorm van vandalis me. Op 13 maart constateerde een be woner van de Oranjestraat een ver dacht persoon achter zijn woning. Hij had een smoesje dat hij zijn hond zocht. De politie kon de man niet meer vinden. De afgelopen week werd de politie diverse keren gebeld over verdachte personen in het dorp. De politie heeft hier de nodige aandacht aanbesteed met wisselend succes. Uw telefoontjes worden ten zeerste gewaardeerd. De politie kunt U dag en nacht bellen onder nummer 64444. In vele gevallen wordt U doorgekop- peld met de politie in Raalte, die in direct contact staat met de surveil lanceauto's. Het AC-restaurant Holten is één van de tien genomineerden voor de onderscheiding Leerbedrijf van het jaar 1994. Het is genomineerd in de categorie restaurantgast- vrouw/-heer. De verkiezing wordt georganiseerd door het Onderwijs centrum Horeca. Het Holtense be drijf werd voorgedragen door A. Noordhuis, consulent/opleidings adviseur van het SVH Leerlingstel sel. Van de tien genomineerde bedrij ven zijn er drie genomineerd in de categorie restaurantkok, drie in de categorie fast food-specialist en vier in de categorie restaurant- gastvrouw/-heer. Een vakbekwa me jury koos de tien uit zo'n dertig voorgedragen bedrijven. Onder de genomineerden zal de jury aan één bedrijf per categorie de onder scheiding Leerbedrijf van het Jaar toekennen. Dat gebeurt op basis van een mondelinge toelichting door directieleden van de genomi neerde leerbedrijven. Criteria die bij de toekenning van de onder scheiding gelden zijn onder meer de totale opleidingssfeer binnen het bedrijf, de opleidingsresulta ten op korte en lange termijn, de inzet van de leerpatroon en de leer meester bij activiteiten als exa mens en wedstrijden, de stimule ring van werknemers tot deelname aan opleidingen, examens en wed strijden en het personeelsbeleid. De drie winnende bedrijven wor den bekend gemaakt tijdens de Nationale Horecamanifestatie 1994 op donderdag 31 maart in de Occasions-centrum 1700 m2 showroom Tel. 05476-1619 Utrechtse Jaarbeurs. De winnaars ontvangen naast de Tj ailing Teits- ma Trofee enkele prijzen die door de HIC beschikbaar zijn gesteld. In kerkelijk centrum De Kande laar houdt HMV zaterdag 26 maart haar traditionele voorjaarscon cert. Onder leiding van dirigent Bert Fransen brengt het orkest de suite Four Moods van Jack Har vey, Music for band van André Waignein en wat lichtere werken zoals Magic Trumpet van Bert Kaempfert, Rock around the clock en Let's twist again. Ook het jeugd orkest laat zich horen. Door ver hindering van dirigente Alette Wind zal Fransen hier eveneens de dirigeerstok hanteren. Onder lei ding van Hugo Masselink is ook de drumband van de partij. Het con cert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Met het oog op Pasen wordt mor genmiddag op de markt begonnen met de tiende eieractie. Bij iedere aankoop ontvangen klanten één of meerdere bonnen. Vrijdag 1 april (Goede Vrijdag) kunnen deze bij de speciale kraam van eierleverancier Barvelink worden ingewisseld te gen eieren. Iedere bon is goed voor één ei. Hoeveel bonnen men ont vangt hangt af van het bedrag dat besteed wordt. NED.HERV. KERK 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Nevendiensten 19.00 uur, dhr. H. Bouwhuis, Haaksbergen. Open Deur- dienst, m.m.v. Holtens Ge mengd Koor Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur. Oppasdienst: mevrouw Venek- laas-Slots, Rein Ymker Diessenplas: woensdag 23 maart: H.Ch.H. Vogely GEREF.KERK 9.30 uur, ds. S. Poelman, Nijver- dal. Openbare Belijdenis en voorbereiding H. Avondmaal 19.00 uur, dhr. G. Bouwhuis, Haaksbergen. Open Deurdienst in de NH kerk m.m.v. Holtens Gemengd Koor Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Trijnet Overkempe; groep 5 en 6 o.l.v. Greetje Schutter. Oppas: 0-3 jaar: Henny Saal- mink-Stam, Dorien Saalmink, Jolanda Berends; 4-6 jaar: Rita van der Voet-Vaals, Sabrina Paalman. Eerste collecte: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflos sing (m.u.v. interkerkelijke diensten). RK KERK 10.00 uur, Eucharistieviering in gebouw Irene. Negen kinderen wordt het H. Vormsel toege diend door kardinaal Simonis. M.m.v. jongerenkoor DIJKERHOEK 10.00 uur, ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur. EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. G. Griffioen, Bath- men. Uitgangscollecte: Kinder- nevendienst NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis. Zondag: 8.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 19 en 20 maart: J. Went, M. Sa- muelstraat 3, Enter. TeL 05478- 1653. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (teL 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het poütiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64487); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Donderdag 17 maart: 14.30 uur, jaarvergadering ANBO Holten in De Boschkamp; 20.00 uur, begunstigersavond Oudheidka mer in De Boschkamp Zaterdag 19 maart: toiletrolle- nactie HMV in buitengebied; 11.00 uur, opening 'boomgaard expositie' galerie De Waerden- borch; 20.00 uur, Dolf de Vries voor St. Kunst en Cultuur in Irene; 20.00 uur, 60-er jaren con cert in zaal Boode, Bathmen; 20.00 uur, toneeluitvoering DAT in Het Bonte Paard Zondag 20 maart: 7.00-10.00 uur, eerste viswedstrijd senio ren HSV De Rietvoorn in Twen- tekanaal/Lochem bij de centra le (6.00 uur vertrek van 't Vlet- goor) Maandag 21 maart: Keurings dienst van Waren bij NBvP Dij kerhoek. Dinsdag 22 maart: 9.30-11.30 uur en 15.30-16.30 uur, Kinder en tienerkledingbeurs in zaal Vosman; 20.00 uurjaarvergade ring OLM in De Biester Geboren: Emmy, dochter van G. J. Klein Nagelvoort en J. Bel- dman; Marcel, zoon van H.J. Bosman en J. Kramer Overleden: M. Stenvers (71); J.W. den Heijer-Vrugteveen (68); E. van Unen-Evers (82).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3