'De Jonge Meesters® toont veel talent Weer middenstandsbeurs op Kalfstermansweide I I 4 WEEK Handelsvereniging zakt in ledental aarvergadering van OLM Holten DEZE êmmrn® mmmmm Stichting Reuze Heuvelwachter komt met magazine 02B(gitgf cpnm7 Hotten Simonis in Holten Open Deurdienst Doorgaand vrachtverkeer blijkt gering Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 17 MAART 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Schure Vrijwel zonder subsidie heeft De Schure 25 jaar lang de kop boven water weten te houden. Dit jaar staat het jongerencen trum in de Beuseberg in het teken van het zilveren jubi leum. Ter gelegenheid daarvan wordt in elk geval een speciaal Schure-bier gebrouwen. Ook de populaire Scburedag staat op het programma. Oudheidkamer Grote belangstelling was er vo rige week voor de eerste van wellicht drie avonden die de Oudheidkamer Hoolt'n dit jaar verzorgt in De Boschkamp. Vo rige week uitsluitend voor be gunstigers en genodigden, van avond volgt de tweede voor overige belangstellenden. Aan de hand van Henk en Herman Koopman ging en gaat men te rug in de tijd. Biljart Edwin Stegehuis biljartte zich afgelopen weekeinde naar winst van het Tien over rood- toemooi in eetcafé 't Klavier en biljart- en snookercentrum Barbarossa. Een evenement dat gekenmerkt werd door goe de prestaties en vooral veel ge zelligheid. „Een expositie is een prima middel om de vakken tekenen, textiele werkvormen en handvaardigheid naar buiten toe te profileren," con stateerde rector Leon van Minder hout van de scholengemeenschap (SGH) vorige week tijdens de ope ning van de expositie 'De Jonge Meesters' in De Boschkamp. Het resultaat van een maand 'noeste arbeid' van leerlingen uit diverse jaargroepen en eindexamenklas sen. Eén van de opdrachten luidde 'Dikke mensen'. De grote interpre tatieverschillen zijn zichtbaar ge worden in een flink aantal, soms komische beeldjes. Een andere op dracht was om variaties op een kubus te maken door middel van 'aantasting'. In een vitrine is het resultaat te bewonderen. Ook de wand is voorzien van de nodigde werkstukken, waaronder affiches van een pretpark. Aan originaliteit en inventiviteit geen gebrek. Bij de uitvoering van de opdrach ten wisten de leerlingen zich bege leid door de docenten handvaar digheid Dirk van Brink en Peter Frans de Graaf. Van Brink greep de opening van de tentoonstelling aan om de bijzondere positie van de vakken tekenen, handenarbeid en textiele werkvormen op de SGH te benadrukken: „Terwijl ze op veel andere scholen geheel of ge deeltelijk zijn verdwenen, heeft de SGH ze gehandhaafd en een spe ciale plaats binnen de school gege ven. Een bewijs dat we niet 'zo maar een (gezelligheids)club' zijn." De handvaardigheidsvakken gel den in Holten al lange tijd als exa menvak. Van Minderhout" „Dat is een be paalde visie die je hebt. Naast cog nitieve vakken (op kennis gericht, red.) is het belangrijk ook dit te bieden, opdat je een breed aanbod hebt voor de veelzijdige ontwikke ling van leerlingen." Tot nu toe was het gebruikelijk dat enkel de examenkandidaten jaar lijks exposeerden in het dorpshuis. Nu is dat dus ruimer, hoewel het accent op de examenleerlingen blijft liggen. Met hun tentoonstel ling getuigen de leerlingen van een kritische kijk op de wereld om hen heen. Van Brink: „Beelden, die een ervaring zijn van de werkelijkheid die ze hebben waargenomen. In hun werk zijn ze in staat geweest die ervaringen om te vormen tot een nieuwe werkelijkheid." Niet De expositie De Jonge Meesters van SGH-leerlingen trok direct flinke belangstelling. (Foto Ten Velde alle leerlingen die uitvoering ga ven aan de opdrachten exposeren in De Boschkamp. Volgens Van Brink is een selectie uit alle werk stukken gemaakt. Het kan daar door voorkomen dat van één leer ling meerdere werkstukken te be zichtigen zijn. In totaal zijn enkele tientallen affiches, tekeningen en beeldjes tentoongesteld. De expo sitie in de ontmoetingsruimte blijft ingericht tot en met vrijdag 9 april en is op werkdagen, met uitzonde ring van maandag- en dinsdagmid dag, te bezichtigen tijdens kan tooruren. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schotten tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451HK Holten Tel. 05483-6 1849 Kardinaal A. Simonis is zondag ochtend 20 maart te gast in ge bouw Irene. Tijdens de eucharis tieviering van de rooms-katholie- ke gemeenschap zal hij negen kin deren het heilig sacrament van het vormsel toedienen. Simonis was daarvoor al eerder in Holten. De kinderen ontmoet hij voor aan vang van de mis. Als voorbereiding op het heilig vormsel zijn deze ge durende een bepaalde periode we kelijks bijeen gekomen. Aan de dienst wordt meegewerkt door het rooms-katholiek jongerenkoor. Zondagochtend 20 maart wordt in de dorspkerk een Open Deurdienst gehouden met als thema 'God heeft het origineel lief. Aanvang 19.00 uur, vanaf 18.50 uur is er sa menzang. Voorganger is de heer Bouwhuis uit Haaksbergen. Aan de dienst wordt meegewerkt door het Holtens Gemengd Koor. Hoewel de nieuwe burgemeester tegen die tijd ongetwijfeld benoemd is, zal waarnemend burgemeester J.J.H. Cornielje woensdagmiddag 13 april de driedaagse middenstandbeurs van de Holtense Handelsvereniging (HHV) openen. Dat maakte voorzitter Albert van de Maat dinsdagavond bekend tijdens de voorjaarsledenvergadering in De Biester. Het is voor de achtste maal dat de plaatselijke middenstand zich op deze wijze presenteert. Pogingen om het evenement, dat dooigaans iedere 2V2 jaar gehouden wordt, vorig najaar te houden, strandden op de matige respons vanuit de winkeliers. Dooreen wat 'strakker' draaiboek liggen die kaarten nu anders geschud en hebben zich ruim 40 deelnemers aangemeld. Met de beurs wil de HHV laten zien dat in Holtens vrijwel iedere branche vertegenwoordigd is. De beurs speelt zich af in een tent op de Kalfstermansweide. Publiekstrekker is opnieuw een professio nele modeshow, die enkele malen per dag gehouden wordt. Niet de beurs zelf, maar wt^l de modeshow riep vragen op. Mee name de investering van 8000 gul den viel bij sommigen in minder goede aarde, daar het uiteindelijke effect van de show slechts een klein deel van de beurs- deelnemers betreft. De afspraken met modellenbureau Hannenberg uit Hengelo staan evenwel vast. van de commissie verkoopbevor derende activiteiten vooraf een speciale winkelactie gehouden. Daartoe wordt met uitzondering van Rijssen in bovengenoemde ge meenten huis aan huis een cheque boekje verspreid. In dat boekje bonnen met aanbiedingen van Holtense winkeliers. Van 1 tot en met 15 april kunnen de klanten met (een) uit het boekje gescheur de cheque(s) terecht bij de desbe treffende ondememer(s). Het boek- r Van de Maat zegde toe om na af loop van de beurs een gespecifi ceerd overzicht te geven van de je bevat bovendien een lot dat tot Eenbeeld dat volgende maand ongetwijfeld te zienis op de achtste middenstandsbeurs op de Kalf'stermanswei- J de. Ruim veertig leden nemen deel (Foto ar chief). kosten. Duidelijk werd eveneens en met 15 april kan worden ingele- Naar aanleiding van een vraag van Hennie Rustebiel (Gemeentebe lang) in de raadscommissie ge meentewerken, hebben B en W ver keerskundig bureau BVA donder dag 24 februari een verkeerstelling en kentekenonderzoek laten uit voeren op vier punten in het dorp: Oranjestraat. Deventerweg, La renseweg en Dorpsstraat. Daaruit bleek dat het doorgaand vracht verkeer slechts 6,2% is van het to tale vrachtverkeer. Zo'n 94 is dus bestemmingsverkeer. Hoe zich dat verhoudt met eerdere tellingen is nog onbekend. Wethouder Henk Westerik: „Deze uitkomst moet daar nog naast worden gelegd. Pas dan is er meer duidelijkheid." Rus tebiel had gevraagd of het niet mo gelijk was om bij de rotondes bor den te plaatsen met daarop de aan duiding dat het centrum voor doorgaand vrachtverkeer verbo den is. Op basis van deze effectme ting zijn B en W van mening dat bebording nauwelijks zin heeft. Volgens Westerik is de hoeveelheid verkeer in het centrum al drastisch teruggedrongen. Een eerdere me ting liet zien dat sprake is van 20% vermindering. dat een alternatief voor de mode show niet voorhanden is. Borden die duiden op de komende beurs verschijnen binnenkort aan de in valswegen. Een speciale beurs- krant wordt eind maart huis aan huis in Holten, Bathmen, Laren, Nieuw Heeten en Rijssen ver- verd bij de supermarkten in de bekende rode HHV-bussen. De trekking van deze loten heeft plaats op de laatste dag van de middenstandbeurs: vrijdag 15 april om 20.00 uur. De beschikbare prijzen zijn waardecheques die be steed kunnen worden bij de winke- spreid. Ook wordt op inititatief liers. Zolang de voorraad strekt De Holtense Handelsvereniging loopt iets terug in ledental. Tot voor kort was sprake van 75 leden, inmiddels zijn dat er enkele min der. Volgens voorzitter Albert van de Maat zijn de redenen waarom opgezegd wordt uiteenlopend: „Soms duidelijk vanwege het stop pen van een bedrijf, soms ook on duidelijk. Af en toe geeft men als reden aan dat men een jaartje zon der wil om eens te zien hoe dat gaat. Wellicht melden ze zich daar na weer aan." Secretaris/penning meester Hans van Wingerden gaf voor de goede orde aan dat opzeg gen van het lidmaatschap uitlsui- tend tot uiterlijk één maand voor het lopende vereniginsjaar (1 de cember dus, red.) mag geschieden, door middel van een aangetekende brief aan het secretariaat. Voorts constateerde hij dat de HHV een goed financieel jaar achter de rug heeft. Het begrote tekort van 12.000 gulden werd in werkelijk heid 509 gulden. Dat bedrag is in middels in mindering gebracht op het eigen vermogen. Tijdens de vooijaarledenvergade ring in De Biester deed ing. C.F. Kuulman, coördinator afvalbe heer van de afdeling milieu van het gewest Midden-IJssel (MIJ) een boekje open over onder meer de structuur van MIJ, de aanzienlijk verscherpte regelgeving rond het storten van afval en de sinds kort veranderde wijze van inlevering van oud papier door ondernemers. Veel middenstanders lieten hun oud papier door de scholen opha len. Tot voor kort subsidieerde de gemeente dat met vijfcent per kilo. Daar de zakenmarkt de vervuiler is, is dat verleden tijd. Volgens Van de Maat moet het papier in het vervolg in speciale containers wor den aangeleverd: „Wellicht is het verstandig en goedkoper om als HHV-collectief een contract af te sluiten met een inzamelaar." aan de Reuze Heuvelwachter wordt afgebouwd, kon Diesje mee delen dat het Nationaal Bureau voor Toerisme de stichting waar schijnlijk gedurende drie jaar met een 'aantrekkelijk bedrag' gaat subsidiëren. Ook wees zij er op dat getracht wordt om de Milieu en Toerisme Prijs van dit jaar in de wacht te slepen. De aanmelding is rond, maar met welk project de stichting meedingt is nog onbe kend, terwijl die inschrijving uiter lijk over twee weken bij het minis terie van economische zaken moet zijn. Diesje: „We willen er mee aan- gave omvat totaal 20 pagina's. Het sluiten op het BIB-rapport dat half blad wordt uitgevoerd in A 4-for- mei verschijnt. De stuurgroep wil maat met een kleurenomslag en gelukkig meewerken." Vandaag heeft een oplage van 25.000 stuks, zitten de partijen er met elkaar Daarvan zullen er 16.000 in de eer- over om de tafel in het Zwolse pro- ste helft van mei huis aan huis in vinciehuis. Onlangs gestart is met kunnen overige belangstellenden een chequeboekje afhalen bij de VW Holten. Magazine Namens de Stichting De Reuze Heuvelwachter kondigde Diesje Lievendag aan dat begin mei een magazine over de Reuze Heuvel op de markt komt. Doel van het blad is de plaatselijke bevolking te in formeren over de activiteiten van de Reuze Heuvel en de VW's in de gemeenten Holten en Hellendoorn en ook het heuvelgebied te promo ten onder vakantiegangers. De uit- Daarle, Daarlerveen, Hankate, Hellendoorn, Hulsen, Marie, Nij- verdal, Holten en het Holtense bui tengebied worden verspreid. De de uitgifte van de zogenoemde Reuze Heuvelwachterpas aan deelnemers aan Reuze Heuvel-ac tiviteiten als het tentenarrange- overige exemplaren worden ver- ment of de schoonmaakacties in spreid via de VW's en op cam- het gebied. Bezitters van een der- pings en horeca- en recreatiebe- gelijke pas krijgen korting of kun- drijven. De resterende uitgaven nen gebruik maken van speciale worden voor aanvang van de aanbiedingen bij de plaatselijke bouwvakvakantie nog een keer middenstand. Een concrete invul- voorzien van een inlegvel met zo mer- en najaarsactiviteiten van de gemeenten Holten en Hellen doorn. WV-secretaris Jos Kamp huis was van mening dat de oplage te klein was. Diesje achtte een voorzichtige start verstandiger, maar zegde toe dat de oplage gro ling is er nog niet aan gegeven. Suggesties en deelname van mid denstanders zijn welkom. Met het oog op het seizoen brengt de stich ting twee, speciaal voor de Reuze Heuvel gemaakte ansichtkaarten uit. Twee verschillende combi- kaarten in kleur met daarop het ter kan worden zodra er voldoende Reuze Heuve-logo, het korhoen en belangstelling blijkt onder adver teerders. Indien gewenst kunnen (recreatie)ondememers ook exem plaren bij bestellen. Ofschoon de subsidie van de HHV denstand. de vermelding van de plaatsen Hellendoorn, Nijverdal en Holten. De ansichtkaarten zijn straks ver krijgbaar bij de plaatselijke mid- Het afgelopen jaar was voor veel agrarische bedrijven een moeilijk jaar. De prijzen van mestvarkens en biggen waren extreem laag en ook de akkerbouwers hadden moeite om de eindjes aan elkaar te knopen. De vele regenval zorgde voor grote problemen bij de maïs-, bieten- en aardappeloogst. Dat staat te lezen in het jaarover zicht van de OLM Holten, die dins dagavond 22 maart vanaf20.00 uur in De Biester bijeen is voor haar jaarvergadering. Na het huishou delijk gedeelte houdt de heer Smeenk, voorlichter bij het Water schap Salland een inleiding over de werkzaamheden van het schap en de veranderingen die er rondom gaande zijn. Zo is sprake van steeds minder zeggenschap van de landbouw. De agenda vermeldt eveneens de bestuursverkiezing. Gerrit Groteboer is aftredend en herkiesbaar, voorzitter Ep Krik- kink aftredend en niet herkies baar. Als kandidaat wordt voorge dragen Gerrit Lubbersen, Rutgers- weg 4. Enige tijd geleden had het OLM- bestuur een onderhoud met B en W. Middels een schrijven zijn de leden daarover op de hoogte ge bracht. Gesproken werd onder meer over de riolering buitenge bied. Aan de hand van het einde lijk verschenen Rioleringsplan moet er verder invulling aan wor den gegeven. In het schrijven wordt nog eens benadrukt dat de betrokkenen moeten rekenen op een fikse eigen bijdrage voor aan sluitkosten. Eind dit jaar of begin volgend jaar hoopt men een totaal uitvoeringsplan gereed te hebben. In de nieuwsbrief ook aandacht voor de veranderde destructiewet. Per 1 januari 1995 worden kada vers niet meer door de Voorcentra- lisatiedienst opgehaald, maar door de NTF met als gevolg dat grote kadavers aan de openbare weg ko men te liggen. De OLM heeft daar vergaande bezwaren tegen. Onder handelingen tussen gemeente en NTF hierover hebben nog geen goede oplossing gebracht. Ten slotte werd gesproken over land bouwplastic. Om de inzameling en verwerking van kunststofkuilfolie te stimuleren, wordt volgend jaar een landelijke ophaalbijdrage in gevoerd die bij de aanschafprijs van de kuilfolie wordt opgeteld. De leverancier garandeert dan terug name van het gebruikte plastic zonder extra kosten. Met de ge meente is de OLM overeengeko men dat dit jaar het plastic nog door de gemeente wordt ingeza meld (zo mogelijk in mei), terwijl getracht wordt deze inzamelwijze ook volgend jaar toe te passen.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1