Zonnige enduro MAC probleemloos evenement Regelmatige zege Blauw Wit op DVO BCH 1 in gevarenzone van overgangsklasse Holten geeft te makkelijk punten weg Voorbereidingen op tennisseizoen Grote deelname IJsselmeerrit Handbaldames hebben nog één punt nodig Roel Roele blijft koploper bij jeugd BW bezoekt M.V.V. '69. HOLTENS NIEUWSBLAD Ondanks winst op Genemuiden DONDERDAG 10 MAART 1994 Uit tegen Broekland pakten de Holtense handbaldames de draad weer goed op. Na een moeizaam begin en een minimale 1-2 voor sprong werd tot aan de rust gecon centreerd gespeeld getuige ook de 2-5 ruststand. In de tweede helft werd het tempo opgevoerd. Aange zien ook keepster Jolanda Paal man een ijzersterke wedstrijd speelde, resulteerde dat in een 4-11 overwinning. Scores: Monique Plantinga 6, Annemarie van de maat 2; Christel Louws, Wendy Meerman, Judith Tiekink 1. Door deze winst heeft Holten nog maar één punt nodig voor het kam pioenschap in de derde klasse A. Dat moet echter gehaalde worden tegen de naaste concurrent SDOL 3. De wedstrijd op zondag 13 maart om 12.05 uur wordt gespeeld in de sporthal in Haarle. De dames junioren speelden uit tegen Achilles waartegen Holten duidelijk problemen had met sco ren. De gastvrouwen waren net iets beter en wonnen via 7-2 bij de rust met 12-4. Scores: Maureen Jansen, Michelle den Bouwmeester, Marie ke Grave en Susan Boode 1. Jeugd Meisjes A speelde tegen het hoog geplaatste DSC een redelijke wed strijd, vooral in de beginfase. Daar na nam DSC het initiatief over en werd het via 1-5 bij de rust uitein delijk 3-10. De welpen van Holten pakten him kans op een kampioenschap. Thuis tegen Haarle keek men bij de rust nog tegen een 4-7 achter stand aan en met nog zeven minu ten te spelen stond Haarle met 7-11 voor. In een enorme eindspurt kwam Holten alsnog op een 13-11 overwinning uit. De mini's speelden drie wedstrij den in Raalte. Winst op LHC (2-1), een 2-2 gelijkspel tegen haarle en een 3-4 nederlaag tegen SDOL wa ren het resultaat. Sport sin Holten SV Holten SENIOREN: Holten-Heracles, 14.30 uur; Holten 3-MW 3, 10.00 uur; Holten 7-Wierden 3,10.45 uur; Holten 9-SOS 6, 10.00 uur; Holten 11-Haarle 6, 10.00 uur; Holten 12- RV 3, 09.00 uur; SOS 2-Holten 2, 10.00 uur (08.45 uur); SDOL 2-Hol- ten 4, 09.30 uur (vertrek 08.30 uur); Almelo 3-Holten 5, 10.45 uur (ver trek 09.45 uur); La Première 4-Hol- ten 6,11.00 uur (vertrek 10.00 uur); PH 17-Holten 10, 10.00 uur (09.00 uur); Twenthe 7-Holten 13, 10.45 uur (vertrek 09.45 uur). JUNIOREN: Holten Al-SVZW Al, 14.30 uur; Excelsior B2-Holten BI, 12.45- uur (vertrek 11.45 uur); Hol ten B2-TVC B2, 12.30 uur; Holten Cl-Rood Zwart Cl, 14.30 uur; En ter Vooruit C2-Holten C2,10.45 uur (vertrek 09.45 uur); Holten Dl-DES Dl, 10.00 uur; De Zweef D3-Holten D2, 10.30 uur (vertrek 09.30 uur); Holten El-Hulzen El, 11.00 uur; Holten E2-Enter E2,10.00 uur; Hol ten E3-DES E2, 10.00 uur; Spc. Rijssèh E2-Holten E4, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Hulzen Fl-Hol- ten Fl, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten F2-De Zweef F3,10.00 uur; DES-F4-Holten F3, 11.15 uur (vertrek 10.30 uur). Blauw Wit SENIOREN: MW'69-Blauw Wit, 14.30 uur (12.45 uur); Excelsior 4- Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); SVZW 5-Blauw Wit 3, Blauw Wit 4-DES 3, 14.30 uur; Blauw Wit 5-Spc. Daarle 5, 12.30 uur; Den Ham 7-Blauw Wit 6,12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit '7-Kloosterhaar 6, 14.30 uur. JUNIOREN: Blauw Wit Bl-Voor- waarts BI, 12.30 uur; Blauw Wit Cl-Heracles Cl, 11.00 uur; Blauw Wit Dl-SDOL Dl, 10.00 uur; Blauw Wit El-Enter Vooruit El, 10.00 uur; Haarle El-Blauw Wit E2,10.00 uur In de interne jeugdcompetitie blijft Roel Roele koploper. Ook zijn vierde wedstrijd, tegen Paul Noordam, zette hij in winst om. Zijn naaste belagers Bart Lubber- dink, Jonathan Teoh en Rein IJm- ker lieten eveneens geen steek val len tegen Bas van Beek, Merijn Offringa en Selma van Beek. Eg- bert Bouwmeester won van Rick Romp en Alrik Baltes van Ro Ger- vedink Nijhuis. Het eerste team van de SV Holten verloor ook de voorlaatste wed strijd tegen Bome I: 5-3. Weer was Dinant van Beek de enige die won. Dick van der Knaap vond na vijf minuten nadenken de verliezende zet terwijl ook Ben van de Griendt en Henk van Beek het niet konden bolwerken. Joep Middelink, Ton van Oyen, Hans van Oyen en Ger- rit Luggenhorst sleepten een remi se in de wacht. Uitslagen interne competitie: Teun Scheurwater-henk Jongman 0-1; Cees Olij-Gerrit Stevens remi se; Eric Mondeel-Han Romp remi se; Jan ten Velde-Bertus van Beek 0-1Jan ten Velde-Karl Heinz Leis ten afgebroken (in een onduidelij ke stelling!). (vertrek 09.15 uur); DES Fl-Blauw Wit Fl, 09.30 uur (vertrek 08.45 uur); Blauw Wit f2-Nijverdal Fl, 11.00 uur. ZAALVOETBAL: donderdag 10 maart, Blauw Wit 1-Hector 1,22.00 uur. Handbal Zaterdag 12 maart: MA asp. thuis De enduro bood een spectaculair schouwspel bij de proeven, zoals hier bij een springbult in het Zuurbergcircuit tegen Achilles om 18.00 uur; mini's (F°to Ten Welde) toernooi in Haarle om 09.55 uur (vertrek 09.15 uur). Zon, gezelligheid en veel belang- Zondag 13 maart: heren thuis te- stelling en enthousiasme. Het wa gen Tyfoon 3 om 12.00 uur; dames I ren zaterdag drie belangrijke ken- uit tegen SDOL 3 om 12.05 uur merken van de 48ste enduro van (vertrek 11.15 uur); dames 2 thuis MAC De Holterberg, die zonder tegen Dalfsen 3 om 13.05 uur. problemen verlopen is. Aan de voorjaarsrit werd deelgenomen Dad m intO fl door 217 rijders, onder wie zes Maandag 14 maart: Holten 3-Net- Duitsers en een Slowaak. Al met werk 2; woensdag 16 maart: Holten iets meer dan vorig jaar, toen zich I-Trefzeker I. zo'n 18b enthousiastelingen meld- Programma sporthal «Jen. Na de wedstrijdrijders gin- Programma voor de week van 5 t/m gen 80 offroad rijders van start. De 11 maart. enduro omvatte 60 kilometer en Zaterdag: 18.00-19.00 uur: SV Hol- te'Se mee voor het Nationaal ten handbal; 19.00-20.00 uur: Aan- Kampioenschap, stoot Het ten opzichte van vorig jaar iets Zondag: 12.00-14.30 uur SV Holten ingekorte parcours voerde meren- handbal. deels over verharde en goed berijd- Maandag: 18.30-23.00 uur: BCH. bare zandwegen rond Holten. Al- Dinsdag: 16.30-17.30 uur: Minto- lecn bij de proeven op het Zuur- nette (halve hal); 17.30-22.30 uur: bergeircuit, de Imhof en in Helhui- Mintonette; 22.30-23.30 uur Blauw zen. mocht de gaskraan extra Wit. worden opengedraaid en crossten Woensdag: 18.30-22.30 uur: BCH; de jongens naar hartelust over het 22.30-23.30 uur: J. Wegstapel. zandige, soms modderige par- Donderdag: 16.00-22.00 uur: SV cours. Ondanks de problemen van Holten handbal; 22.00-23.30 uur: vorig jaar, toen het doorgaan van SV Holten All Stars. de rit door de tussenkomst van Vrijdag: 18.00-22.00 uur: Mintonet- Milieudefensie Almelo aan een zij- te. den draadje hing, besloot de MAC Voor reserveringen van nog vrije de voorjaarsrit in het programma uren in het genoemde weekeinde handhaven. „Toch hadden we kan men zich vrijdag van 12.00- weer flinke problemen. Door de 22.00 uur rechtstreeks wenden tot- vaststelling van het nieuwe be de beheerder (sporthal, tel. 63180). stemmingsplan buitengebied wa- Overige reserveringen uitsluitend ren plots diverse delen van de be- via het gemeentehuis (afd. Welzijn, staande route niet meer beschik- tel. 61666, tst. 722). baar," aldus Jan Markvoort, tot De Tennisclub Holten is al weer geruime tijd bezig om alle activi teiten van het seizoen 1994 in te vullen. De competitieteams van de senioren en de junioren beginnen met de teamtrainingen om goed voorbereid aan de start te verschij nen. Voor de competitie spelende jeugd is er een spelregelcursus. Ook is er een openingstoernooi voor de jeugd (26 maart) en de senioren (9 april). De lessen van de jeugd be ginnen op dinsdag 5 april en duren twintig weken, daarna komt er een periode waarin men eventueel win- terlessen kan volgen. De jeugd kan vanaf een leeftijd van ongeveer zes jaar lessen volgen. De jeugdcommissie organiseert daarnaast tal van activiteiten, zo als een openings- en slottoernooi, ladderwedstrijden - ook voor be ginners - en toss-avonden. Wie interesse heeft of meer infor matie wil, kan contact opnemen met mw. R. Klijnsma, Köllingserf 31, tel. 62829. Ook kan men een kijkje nemen op het tennispark aan de Valkenweg. Overeenkomstig de verwachtin gen hervatte Blauw Wit de compe titie met een overwinning tegen het laaggeklasseerde D.V.O. Op veld 3 van 't Vletgoor - het hoofd- veld was weer eens onbespeelbaar - werden de Almeloërs in een matige wedstrijd naar een 2-0 nederlaag gespeeld. Een uitslag die in de slot fase van de wedstrijd nog aanzien lijk hoger had kunnen uitvallen. Belangrijk voor Blauw Wit was dat de volle winst werd behaald in deze eerste wedstrijd van de derde pe riode, een resultaat waaruit zelf vertrouwen kan worden geput voor de komende wedstrijden. Ook was belangrijk dat, na de rentree van Hans Stam in januari, in deze wedstrijd na een langdurige bles sures centrale middenvelder Ger- win de Velde Harsenhorst weer be schikbaar was. Vanaf de aftrap zochten de Holtenaren de aanval. D.V.O. werd in de verdediging ge drukt, doch kon vrij gemakkelijk overeind blijven tegen de te door zichtig en met de weinig overtui ging spelende thuisclub. Vrije ver dediger Hans Stam en de naar het middenveld verhuisde Leo Aan stoot probeerden het met enkele afstandschoten, doch hieraan ont brak de goede richting of de D.V.O.-goalie was op zijn post. De betere kansen waren uit snel uitge voerde counters zelfs voor de Al meloërs. Door goed keeperswerk van Uilko Spijker en een beetje Na een lange onderbreking hervatte Blauw Wit zaterdag de competitie met succes tegen D.V.O. (Foto Ten Velde) geluk bleef Blauw Wit een achter stand bespaard. Na een half uur kwam Blauw Wit echter toch aan de leiding. Een fraaie aanval over rechts via Johan Bolink en Wim Barvelink werd vanaf de rand van het strafschopgebied door de mee gekomen Hans Stam beheerst en onhoudbaar afgerond (1-0). In de tweede helft kwam D.V.O. gevaarlijk uit de startblokken en maakte de Blauw Wit-aanhang mede door weifelend optreden in de verdediging enkele benauwde momenten door. Toen echter in de 50e minuut de eerste aanval van de thuisclub door Jacco Schuppert, voor kort voorzitter van de enduro- commissie. Hij is opgevolgd door Dirk Jan Schooien, die het beheer van de MAC-penningen definitief overdroeg aan Gerrit Nijland. Dat de route korter is geworden houdt volgens MAC-secretaris Bertus Oplaat verband met diverse stuk ken kwestbaar natuurgebied die eruit zijn gelaten: „We hebben zon der meer concessies moeten doen aan natuur en milieu." Hoewel de MAC de deelnemers er op wees dat de huidige route 'geen vergelijk meer is van datgene dat ze tot nu in Holten gewend waren', liet voorzit ter Jan Wansink weten dat velen desondanks goed te spreken waren over de route. Duidelijk was dat men steeds vaker tegen dergelijke problemen aanloopt. Volgens Op laat loopt de MAC hierin wel voor op. De 60 kilometer lange route moest door de senioren viermaal, door de nationalen driemaal worden ge rond. Bij de drie proeven, elk onge veer 4 kilometer, kwam het er op aan om deze in zo kort mogelijke tijd af te leggen. Onderweg hinder nissen als springbulten en water. Voor de echte endurorijder even wel het neusje van de zalm. De enduro was opnieuw onderworpen aan de reglementering van de KNMV. Daarbij gaat het onder meer om de keuring van de machi nes (bandenprofiel, remmen, ge luidshinder en kentekenplaten). Met het oog op bescherming van het milieu werd gewerkt met zoge noemde milieumatjes. Om toe te zien op de naleving van de (milieu- )voorschrfiten, waren drie KNMV- 'milieu-marshals' (controleurs) in touw. Moeilijkheden inzake rijge drag deden zich niet voor. Na de wedstrijdrijders gingen aan het be gin van de middag zo'n 80 offroad rijders van start om de route een maal te ronden. Om te kunnen starten moesten zij een licentie kunnen overleggen. Noemens waardige blessures deden zich tij dens de rit niet voor. Eén rijder moest zich vervoegen in het De venter ziekenhuis, nadat hij bij een ongelukkige val zijn duim wellicht gebroken had. Uitslag: Nationalen 250 cc: 1. Ronald Hof man, Holten; 2. Gerret Schreurs, Markelo; 3. Edouard van Oene, Lochem. Nationalen 250 cc: 1. Jarno Winters, Hellendoorn; 2. Henkjan Somsen, Eibergen; Rob Janssen, Groesbeek; 4. Bart Gerritsma, Markelo. Na tionalen 500 cc: 1. Hendrik Hoogland, Bij- ha; 2. Meindert Kwant, Veendam; 3. Peter Timmerman, Rhenen. Nationalen 4takt, 350 cc: 1. Harold Peters, Nieuw Bergen; 2. Jos Jansen Smit, Vriezenveen; 3. André Buil, Reek. Nationalen 4takt, 500 cc: 1Bart van Veldhuizen, Eefde; 2. Arjan van der Horst, Zwartebroek; Patrick Kuipers, Enter. Nationalen 40plus: 1. Leo Brans, Son; 2. Hans Brans, Son; 3. Rochard Volgels, Best; 4. Dries Willems, Holten. Senioren 125 cc: 1. Hans Arends, Schoonoord; 2. Marco Elting, Eefde; 3. Ton Hemmelder, Ootmar- sum. Senioren 2takt boven 175 cc: 1. Jan van Oorschot, Liempde; 2. Gerard Jim- mink, Kolhorn; 3. Toine van Dijk, Eindho ven. Senioren 4takt, 350 cc; 1. Corné van Oorschot, Liempde; 2. Albert Blomer, De nekamp; 3. Jan Wouters, Eindhoven. Se nioren 4takt, boven 500 cc: 1. Erik Davids, Holten; 2. Frank Lach, Ulft; 3. Jaroslav Katrinak, Slowakije; 4, Allen Davids, Hol ten. Merkenteams; 1. Husqvaran Enterse Motorclub; 2. KTM; 3. CTI Kawasaki. Club teams: 1. MC Son; 2. MAC Veenendaal; 3. Enterse Motorclub II; 4. MAC De Holter berg I: Grote tevredenheid bij MAC De Holterberg dit weekeinde. De jaar lijkse toertocht Rond het IJssel- meer trok maar liefst 427 deelne mers. De vereniging zelf was verte genwoordigd met vijf motorrijders. Bijna traditiegetrouw was de grootst deelnemende club de VMTC uit Ermelo. Zij meldden zich met 35 deelnemers. Een me daille was er ook voor de 19-jarige Uiterwaarte. Waar hij woonde bleef onbekend, wel was hij de jongste deelnemer. De oudste was de heer Boot uit Delfzijl. Hij telde 71 jaar. Niet één, maar zelfs vier motorenthousiastelingen werden onderscheiden als de 'verst ko mende' deelnemer. Zij kwamen uit het Belgische Kortrijk en hadden voor de start in Garderen maar liefst 338 kilometer op de teller staan. Vroeg uit de veren voor hen dus, want het vertrek bij 't Solletje was vanaf 8.00 uur. Volgens MAC- woordvoerder Johan Olydam ston den de Belgen er echter om 7.45 uur al te wachten op het vertrek. De route werd ditmaal in tegengestel de richting verreden, dus vis Kam pen, Gaasterland, Afsluitdijk, Enkhuizen, Zeewolde terug naar Garderen. De tweede helft van de districts- wist halen. Pieter Aarsen won als competitie verloopt voor het eer- enige, zodat er met een fikse ach- ste team van de Badmintonclub terstand aan de dubbels werd be- Holten minder rooskleurig dan de gonnen. Willemink en Aarsen eerste. Er dreigt zelfs degradatie, moesten wel vechten voor de pun- Een zeer gemotiveerd Holtens ten, maar wonnen hun partij in team was dan ook erg blij met de 5- twee games. Het winstpunt van de 3 winst op Genemuiden. Mark damesdubbel werd vrij eenvoudig Roelofs won vrij eenvoudig zijn bemachtigd en hierdoor was de single, terwijl Martin Bakarbessy stand weer gelijk. Zeer gemoti- verloor. Belinda Broekmate ver- veerd werden vervolgens de ge loor de eerste game met 1-11, maar mengde dubbels gespeeld die bei zij kwam sterk terug met 11-3 en de in twee games werden gewon- 11-2. Ina Peters verloor in twee nen. Hierdoor werd het alsnog 3-5 games van beide 9-12, zodat er een voor BCH 2. gelijke tussenstand kwam. De he- Het derde team zal de competitie ren wonnen vervolgens evenals de moeten uitspelen met invaller dames, die er wel een spannende Frank Fridrichs voor de gebles- partij van maakten, 13-15,15-9 en seerde Peter Daane. In Raalte de derde game werd in de verlen- werd met 5-3 van Kwiek 1 verloren, ging 18-13. Roelofs en Peters won- Sijtze Meinsma verloor zijn partij. nen hun gemengde dubbel, terwijl Bakarbessy en Broekmate na drie games hun winstpunt moesten af staan. BCH 2 speelde uit tegen Staphorst 1. In de singles ging het deze keer niet goed. Eddie Willemink en Her- manna Boode verloren in twee ga mes, terwijl invalster Marijke Of- fenberg er nog drie games uit te De na vijf jaar weer actieve Frank Fridrichs speelde een mooie partij, maar moest zich na drie games gewonnen geven. Yvonne Beuker wist het eerste winstpunt voor Hol ten te pakken, maar ook de partij van Diny Broekmate ging verlo ren. De heren verloren vervolgens hun dubbel terwijl de dames vrij eenvoudig wonnen. In het gemeng de dubbel lieten Fridrichs-Broek- mate zien het spel nog goed te beheersen; zij wonnen in drie ga mes. Het tweede gemengde dubbel ging verloren, zodat het derde team zich tevreden moest stellen met een 5-3 nederlaag. De laatste thuiswedstrijd van het vierde team leverde een gelijkspel op tegen koploper BACO 1 uit Olst. Jos Dorresteijn verloor kans loos, maar Harrie Menkhorst won in twee games. Vèrvolgens verlo ren zowel Marijke Offenberg als Karin Langkamp hun single, zodat met een 1-3 achterstand aan de dubbels werd begonnen. De heren- dubbel begon slecht, maar on danks (of dankzij) tips van de in middels gearriveerde trainer van BACO (Martin Bakarbessy, tevens speler van BCH 1) kwamen de Hol tenaren in drie games tot winst. De dames verloren vervolgens. Offen berg en Dorresteijn wisten tot twee keer toe hun achterstand om te buigen in winst. Menkhorst en Langkamp waren hierdoor extra gemotiveerd en wonnen ook in twee games: 4-4. na goed voorbereidend werd van Johan Bolink, in een doelpunt Zaterdag staat voor Blauw Wit in werd omgezet was de volle winst Marle de uitwedstrijd op het pro- binnen bereik. Vanaf dat moment gramma tegen het laag geklasseer- bepaalde Blauw Wit, zonder tot de M.V.V. '69. De thuiswedstrijd goed spel te komen, het beeld van kon destijds tegen deze altijd hard de wedstrijd. Het lukte echter niet werkende tegenstander slechts de score verder uit te bouwen. Jo- met de grootst mogelijke moeite in han Bosschers kwam nog in het een nauwelijks verdiende 4-3 zege veld voor de niet geheel fit aan de worden omgezet. Voldoende rede wedstrijd begonnen Jan Nijkamp, doch ook hij kon geen verhoging nen dus voor Blauw Wit om M.V.V. '69 op het moeilijk te bespelen zeer van de score bewerkstelligen. Zo kleine veld niet te onderschatten, eindigde deze op een matig niveau De wedstrijd in Marle begint om staande wedstrijd in een nuttige en 14.30 uur en staat onder leiding zonder meer verdiende zege voor van scheidsrechter A Spin uit En- Blauw Wit. schede. Het begin van de wedstrijd tegen RSC zag er voor Holten zeer hoop vol uit. Al na vijf minuten wist Holten een goede aanval op te zet ten aan de linkerkant. Dit resul teerde in een schot van Nijenhuis dat het doel rakelings miste. Vlak daarna was het weer Nijenhuis die een bal wist te onderscheppen om vervolgens voor te geven waarna Rob Somer de bal weliswaar door de benen van de keeper speelde maar helaas de verkeerde kant van het houtwerk gebruikte. Na een misverstand tussen Traanman en doelman S tukker kwam RSC tot een goede kans, maar de bal werd te zacht ingeschoten. Duidelijk was te merken dat Hol ten een aantal weken niet gevoet bald had. Het ritme was overduide lijk niet aanwezig. RSC bleek hier niet mee te kampen en kon de bal veel beter in de ploeg houden en was ook feller in de duels. In de tiende minuut van de tweede helft sloeg RSC toe middels een voorzet op de spits. De bal werd kon door een grove dekkingsfout vrij simpel worden ingekopt: 0-1. In de 65e minuut kwam er een goede kans voor Gerrit Klaassen die op links z'n man uitspeelde en daarna op de voeten van de keeper schoot. Vijf minuten later haalde Jan Traan man een doorgebroken speler van RSC onderuit, die deze actie met een kopstoot beloonde waardoor beide spelers konden vertrekken. Ook de resterende minuten van de tweede helft brachten weinig goeds voor Holten. Als Holten er serieus over denkt om terug te keren in de vierde klasse dan zal er toch echt wat beter gevoetbald moeten worden in de komende wedstrijden.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 7