Postzegelbeurs trekt meer belangstelling Omloop van Holten met 200 fietsers nli Patrijzenweg moet beter afgesloten Lof voor goede organisatie Openlucht expositie bij De Waerdenborch HOLTENS NIEUWSBLAD Liefde op televisie Jaarfeest CJV HVG werpt blik in de gevangenis Verkiezing leden van sportcommissie Twenhaarsveld- dames gelijk Bouwaanvragen Openbare commissievergaderingen Wet voorzieningen gehandicapten (vervoersvergoedingen) Uitvoering reconstructie Oranjestraat Streekplan West-Overijssel Wet Milieubeheer Wet Milieubeheer DONDERDAG 10 MAART 1994- Dat het bestuur van de Holtense Postzegelclub per abuis de ve- keerde datum van de jaarlijkse postzegelruilbeurs in de aula van de scholengemeenscap had door gegeven, had bepaald geen nega tief effect op het aantal bezoekers. „Integendeel," constateerde voor zitter Jan ten Zende na afloop te vreden. „We hadden zelfs meer be langstelling dan vorig jaar." Het aantal verhuurde tafels nam even eens toe. Sommige bovendien be duidend groter dan in 1993, toen de beurs nadrukkelijke concur rentie voelde van de lentezon. Ook zaterdag liet deze zich overvloe dig zien, maar in de aula werd en bleef het tot sluitingstijd gezellig druk. Opnieuw kreeg de HPC van diverse kanten lof toegezwaaid over de prima organisatie met als sterke troef de gratis entree. In de aula meldden zich veel vaste klanten uit Holten en omgeving. Toch lieten zich ook enkele nieu welingen zien en ook de jeugdige filatelisten lieten zich met name in de ochtenduren niet onbetuigd. Speciaal voor hen had de 30 senior leden tellende HPC een aparte jeugdhoek ingericht. Daar konden de kinderen vanzelfsprekend post zegels ruilen en meedoen aan een quizje waarmee gratis zegels kon den worden gewonnen. Op be scheiden schaal werden ook zegels gekocht. Desgevraagd liet Ten Zende weten dan de enige tijd gele den opgerichte HPC-jeugdafdeling Het Pincetje prima draait: „De af deling heeft intussen 28 leden. We zijn daar heel dik tevreden mee, temeer daar er nog altijd een stij gende lijn in zit." Op de clubavond waren de kinderen vooraf ingelicht over de werkwijze van de beurs. De jeugdafdeling komt maandelijks bijeen in de kelder van De Bosc hkamp, een uur voor de vasteruila- vond van de seniorleden. Dat zijn er op dit moment overigens 30. Het Pincetje wordt begeleid door Els- beth Schipper en Gerrit ten Dam. Volgens Ten Zende wordt de jeugd gedurende zo'n 20 minuten inge wijd in de technische aspecten van het postzegels verzamelen (bij voorbeeld hoe een zegel moet wor den beoordeeld of behandeld, red.), dan is er tijd voor een spelletje en ten slotte kunnen de jeugdleden onderling zegels ruilen. Ten Zende wijst er op dat de jeugdbijeen- komst absoluut 'geen schoolse sfeer heeft', eerder ontspannen en gezellig: „Sommigen zijn al zo ver dat ze zich richten op een bepaald thema, zoals rozen of paarden. Via zo'n specialisatie wordt de algeme ne kennis belangrijk verbreed." De jeugdclub krijgt naar zijn zeggen De gemeente Holten is niet tevre- - den over de manier waarop eige naar Willy Veneklaas van camping De Holterberg de afspraken na komt over afsluiting van de voor malige Patrijzenweg. Zoals be kend kocht Veneklaas deze weg die zijn campingterrein doorsnijdt van de gemeente. Onderdeel van die overeenkomst was dat de cam pingeigenaar de weg zou afsluiten zodat buurman Paalman geen overlast zou ondervinden van de campinggasten. Veneklaas koos voor een verplaatsbare afsluiting ook geregeld bezoek van een erva ren (Bonds)filatelist. Opvallend aspect van de beurs was de gemiddelde leeftijd van hande laar en bezoeker. Vanaf middel baar tot 'oud, of jong. De midden groep ontbrak. Ten Zende: „Velen willen hun liefhebberij niet georga niseerd, maar individueel bedrij ven. Voor de clubs is dat jammer. Het betekent echter niet dat het aantal verzamelaars minder wordt." Jong of oud, in de aula Jeugdige filatelisten op zoek naar iets van hun gading (Foto Ten Velde) werd de hele dag naar hartelust in de diverse stapels postzegels ge graaid om te zien of er iets interes sants tussenzat. Diverse verzame laars namen ook de gelegenheid te baat om een kijkje te nemen in één van de vele albums en dozen op de tafel van een collega. Niet alleen zegels, ook complete jaargangen konden worden aangeschaft, als ook brieven en ansichtkaarten. Voor de filatelist interessant van wege de zegels erop en/of het post stempel. (met caravans) 'zodat de camping in het kader van het rampenplan altijd bereikbaar zou zijn'. In de commissie Gemeentewerken bleek dat de gemeente daar geen genoegen mee neemt. Wethouder H.J. Westprik antwoordde Ge- meentébelanger H. Rustebiel dat de gemaakte afspraken moeten worden nagekomen, dus een vaste afsluiting met beplanting. „Wan neer Veneklaas de bereikbaarheid wil garanderen, kan hij daar aan de kant van de Forthaarsweg een op lossing voor zoeken." Tweehonderd fietsers bestegen zondag voor het eerst de pedalen voor de jaarlijkse Omloop van Holten van de plaatselijke wieler vereniging WVH. Onder hen 150 betalende deelnemers (geen leden dus). Hoewel de opkomst iets ho ger was dan vorig jaar, hadden de organisatoren gezien het fraaie voorjaarsweer op iets meer gere kend. Bovendien was er geen con currentie van een andere rit in de omgeving. De rit in Almelo, die ieder jaar in dezelfde periode ver reden wordt, had zaterdag plaats. Van ontevredenheid was echter geen sprake. „Zo'n rit is toch leuk meegenomen," oordeelde woord voerder Henk Beldman. Veel niet- leden kwamen uit de nabije omge ving. Toch meldden zich ook en thousiastelingen van elders, zoals een Barnevelder, die bij de start tot de onthutsende conclusie kwam De Holtense Diane Visser was één van de uitverkoren dames die on langs optrad in het RTL 4 televisie programma 'Liefdé op het eerste gezicht'. De opnames worden pas in november uitgezonden. dat hij het sleuteltje van zijn fiets thuis had laten liggen. Gelukkig kwam hij niet tevergeefs naar Hol ten. Op de racefiets van Beldman junior kon de Barnevelder alsnog de route ronden. Opvallend was het grote aantal vroege starters. Volgens Beldman waren om 10.05 uur al meer dan 100 fietsers ver trokken. De Omloop van Holten geldt als opening van het wegseizoen. De rit ontstond destijds met de bedoe ling de eigen leden na de winter stop weer op gang te krijgen. Sinds enige tijd staat hij ook open voor niet-leden. Evenals voorgaande ja ren voerde de route over rustige, soms wat geaccidenteerde wegen in de driehoek Holten, Markelo en Rijssen. Halverwege was er contro le bij café De Pot in Markelo. Daar kon men zich met koffie en appel gebak van nieuwe energie voor zien. Hoewel de WVH na afloop lof toegezwaaid kreeg over de organi satie, gingen wel wat kreten om om de route te gaan wijzigen. Bel dman: „Die is als enige van onze routes inderdaad al diverse jaren onveranderd gehandhaafd. Ten eerste omdat het een bijzonder mooie route is en bovendien wat kilmwerk heeft. Uitdagingen voor de deelnemers." Niettemin zal het verzoek worden meegenomen bij de vaststelling van het traject van volgend jaar. Problemen deden zich niet voor. Vanwege de opgeko men wind keerde menigeen wel 'buiten adem' terug bij de sporthal. Met name op het open stuk Mid- deldijk vanaf Rijssen richting Hol ten hadden ze de wind pal tegen gehad. De WVH maakt zich inmid dels alweer op voor de volgende toertocht. Op koninginnedag staan er zelfs twee op het program ma: de gezinsfietstocht en de Hol- terbergtoer met keus uit 100,150 of 200 kilometer. Vrijdagavond 11 en zaterdagavond 12 maart houdt CJV De Vrienden schaar weer haar traditionele jaar feest in gebouw Irene. Voor de pau ze de presentatie van de individue le clubs met toneelstukjes, revue schetsjes en het jaarverslag. Leiding en bestuur brengen daar na de plattelandskomedie 'Boe renkool met worst'. Een stuk in drie bedrijven door M. de Bildt. De opvoering van zaterdagmiddag gaat niet door wegens onvoldoen de belangstelling. Beide avonden beginnen om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Met een openlucht expositie geeft galerie De Waerdenborch een nieu we dimensie aan het exposeren. In de boomgaard achter de galerie, tussen de bloesems en bloemen, kunnen vanaf 19 maart tot en met 1 mei diverse bronzen beelden wor den bewonderd van Tubbergenaar Harrie Lenferink. De 'verkoop-ex positie' wordt zaterdag 19 maart om 11.00 uur geopend door me vrouw A. Weierink-Bulten, echtge note van de burgemeester van Bathmen. Mevrouw Weierink was het afgelopen jaar de drijvende kracht achter de beeldenmanifes tatie in Bathmen. De opening wordt muzikaal omlijst door Hol- tenaar Matthijs Berends. De bronzen beelden van Lenferink, die voornamelijk abstracte sier lijkheid van vogels visualiseren, worden voor het eerst aan een bre der publiek getoond. Lenferink ex poseerde medio vorig jaar in gale rie De Waerdenborch met sieraden en klein plastieken. Ook nu zullen deze in de galerie worden tentoon gesteld. Op dit moment exposeren tevens Holtenaar Riemko Be rends, Jaap Birz (Deventer), Erik Manning (Vriezenveen), Peer van Veen (Goor), Anniek van de Ven (Bathmen) in de galerie met aqua rellen. Fija Ossenwaarde uit Goor Bij de Hervormde Vrouwengroep Ora et Labora was vorige week de heer van der Pol te gast. Hij is werkzaam in de gevangenis te Zut- phen en vertelde over het leven in een gevangenis. 'Straf is pijn die je lijdt om het kwaad datje deed'. Pol legde onder meer het belang van een advocaat in een rechtszaak uit. In onze gevangenissen verblijven zo'n 70 nationaliteiten. Mensen met een verschillend geloof en cul turele achtergrond. De kerkdien sten worden beurtelings in dezelf de zaal gehouden. Vanuit Den Haag wordt geselecteerd waar men wordt opgesloten. Veertig procent van de gevangenen keert na enige tijd weer terug. Ook zijn er speciale vrouwengevangenissen, kan men als gedetineerde een vak leren om later in de maatschappij te worden opgenomen. Geen vrolij ke stemming, maar wel een zeer leerzame bijeenkomst. is er vertegenwoordigd met ab stracte objecten. In de onlangs in gebruik genomen 'in stock'-hoek zijn schilderijen en keramiek te be wonderen van eerdere exposanten van De Waerdenborch. De boom- gaard-expositie is iedere zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur te bezichti gen. De Waerdenborch is boven dien Goede Vrijdag en Tweede Paasdag geopend. Eerste Paasdag blijven de deuren gesloten. Omdat er slechts zes kandidaten gesteld zijn voor de verkiezing van leden van de sportcommissie en er voor de vertegenwoordigers van de sportverenigingen zes plaatsen be schikbaar zijn, is een verkiezing overbodig. Die kandidaten zijn overigens de huidige leden van de commissie: M.L.J, van Asselt, J. Hesse, J.W. Klein Velderman, G. Kolkman, J. Marsman en J_A. Schuchard. Allen voldoen aan de gestelde eisen. In de vergadering van de sportcommissie van 2 mei worden de verkiezingsuitslag for meel vastgesteld, waarna B en W wordt geadviseerd de kandidaten officieel te benoemen tot lid van de commissie voor de zittingsperiode 1994-1998. Dat er slechts zes kandi daten zijn gesteld heeft wel tot gevolg dat in geval van tussentijd se vakatures geen opvolging plaatsvindt. In een goede wedstrijd speelden de waterpolodames van ZPC Twen- haarsveld gelijk tegen koploper HZC Weusthag. De Holtenaren kwamen al snel op een 2-0 voor sprong, maar in het tweede kwart deed de tegenpartij wat terug: 3-4. Bij het begin van de slotperiode stond Twenhaarsveld zelfs met 5-7 achter maar door goed en alert spel werd het in de slotfase nog erg spannend met een verdiende 8-8 puntendeling voor Twenhaars veld. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Verleende bouwvergunningen: - verbouw veeschuur tot garage-werkplaats bij Oude Stationsweg 3; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 4 eiken bij Enkweg 11; - 1 eik en 2 dennen bij Vianenweg 115; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7451 AA Holten. De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: - wijziging zomerhuis Pannenweg 7 en Borkeidsweg 53; - bouw woning aan de Pastoriestraat (tussen 41 en 45); De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op maandag 14 maart a.s. om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Kom Holten" (Larenseweg 32); concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Look 1990" (Markollenweg 6); wijziging artikel 11 WRO bestemmingsplan „Beuseberg"; bespreken hoofdstuk 4, 3.3. financiële paragraaf en hoofdstuk 5 Inspraak en overleg ontwerp-structuurpian; ontwikkelingsvisie Holten-Kom. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Met ingang van 1 april 1994 treedt de Wet voorzieningen gehandicapten in werking. De personen die een vervoersvergoeding via de bedrijfsvereniging ontvingen hebben allemaal een brief ontvangen dat de vergoeding met ingang van 31 maart 1994 wordt beëindigd. Tevens hebben zij de mededelina ontvangen dat de gemeente op de hoogte is gesteld door de bedrijfsvereniging. Dit is echter niet in alle gevallen gebeurd. Alle personen die bij ons bekend zijn hebben reeds een brief ontvangen met daarin de mededeling dat zij in de loop van maart een aanvraagformulier van ons zullen ontvangen. Mocht u wel een vervoersvergoeding van uw bedrijfsvereniging hebben ontvangen en het bericht dat deze vergoeding wordt beëindigd maar geen bericht van de gemeente Holten dan verzoeken wij u contact op te nemen met de afdeling Sociale Zaken, Smidsbelt 6 te Holten, tel. 05483-6 16 66, de heer H. Koopman. Wij zullen u dan zo spoedig mogelijk een aanvraagformulier toesturen. In verband met het onwerkbare weer in de periode van 14 februari tot 25 februari, is de tijdplanning van de reconstructie van de Oranjestraat aangepast. Direct na de paasdagen zal met de uitvoering begonnen worden. Vóór Koninginnedag zal de Oranjestraat weer voor het doorgaande verkeer worden opengesteld. De IJsselmij zal trachten hun kabel- en leidingrenovatie wel voor de paasdagen af te ronden. Gedeputeerde staten van Overijssel maken bekend dat het streekplan West-Overijssel op 22 december 1993 door provinciale staten is vastgesteld. Met ingang van 14 maart 1994 ligt het voor een ieder ter inzage in de provinciale bibliotheek van het provinciehuis te Zwolle en in de gemeentehuizen van de gemeenten Avereest, Bathmen, Brederwiede, Dalfsen, Deventer, Diepenveen, Genemuiden, Gramsbergen, Hardenberg, Hasselt, Heino, Holten, Kampen, Nieuwleusen, Olst, Ommen, Raalte, Staphorst, Steenwijk, Wijhe, IJsselham, IJsselmuiden, Zwartsluis en Zwolle. Het streekplan bestaat uit een beschrijving en een tweetal kaarten. Aanvullende informatie is opgenomen in een losse toelichting. Het vastgestelde streekplan is op enkele onderdelen aangepast naar aanleiding van de binnengekomen bezwaren tegen het ontwerp-streekplan. Dit ontwerp-streekplan heeft van 22 februari 1993 tot en met 21 april 1993 ter visie gelegen. Het streekplan is tegen betaling bij de provincie verkrijgbaar via mevrouw G. Buit, tel. 038-25 18 89. NB: Voorzover bepaalde delen van het streekplan als een besluit in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen worden beschouwd, kan hiertegen op grond van de Wet op de ruimtelijke ordening binnen 6 weken na de terinzagelegging een bezwaarschrift worden ingediend bij provinciale staten van Overijssel. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en bevat tenminste: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Voor de behandeling van een bezwaarschrift bij de provincie Overijssel is geen griffierecht verschuldigd. Voor inlichtingen over de bezwaarschriftprocedure kunt u zich wenden tot mevr. A. Raap (tel. 038-25 20 86). Indien onverwijlde spoed dat vereist is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. In dat geval is griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. Melding artikel 8.41 WMB Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat op grond van art. 8.41 Wet Milieubeheer melding is gedaan van het op de inrichting van toepassing worden van een Algemene Maatregel van Bestuur door J. W. Rensen, Espelodijk 17 te Holten voor het van toepassing worden van het Besluit Herstelinrichtingen voor motorvoertuigen Hinderwet op een reeds opgericht motor- en tuningbedrijf. Eisen: Deze inrichting dient te voldoen aan de eisen gesteld in de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB): - Besluit herstelinrichtingen motorvoertuigen Hinderwet. Ter inzage: De melding ligt vanaf heden gedurende 5 weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken/Milieu tijdens kantooruren (8.30-12.30 uur). Nadere inlichtingen met betrekking tot deze melding kunt u verkrijgen op genoemde afdeling te gemeentesecretarie. Holten, 10 maart 1994 Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 21 februari 1994 vergunningen ingevolge de Wet Milieubeheer verleend aan: 1Firma J. Reinaardus, Larenseweg 32 te Holten tot het veranderen vanwege het uitbreiden van de bedrijfsruimte bij de viswinkel. 2. H. W. H. Vruwink, Markeloseweg 19 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (staalconstructiebedrijf en opslag en aflevering van aardolieprodukten in/uit ondergrondse en bovengrondse opslagtanks) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende vijf weken na de datum van terinzagelegging (vanaf 14 maart 1994 tot 18 april 1994) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (vóór 18 april 1994). Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Raad van State, wil de beschikking niet binnen een maand na de terinzagelegging van kracht worden. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 5