Henk Boode gokte als enige juist Gemeentebelang opent overleg over college Holtens nieuwsblad, bee WEEK Hoe stemden we? Alle partijen uitgenodigd voor onderhandelingen Uontvangf een fraaie BON Leerlingen slagen voor Jeugd EHBO A Collecte Reumafonds GERAN Oranjestraat pas na Pasen Holten Werkzaamheden Lezing over geveltekens Toernooi tien over rood Dolf de Vries in Irene Stoep te smal bij Oxalis Jeugddienst Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 10 MAART 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 BAF De Beuzebarger Armee Frac tion. Een naam, die onlangs nogal wat stof deed opwaaien, maar die zuiver en alleen staat voor een groep enthousiaste jongeren uit Beuseberg, die meer inhoud willen geven aan de plezierige kanten van het leven. De BAF bereidt zich mo menteel voor op een groots buurtfeest in Beuseberg, ten einde de eenheid onder de be woners te verstevigen. Postzegels Ondanks een foutje van be- stuurswege, die de pers een fou tieve datum toespeelde, trok de jaarlijkse postzegelruilbeurs van de HPC in de aula van de scholengemeenschap veel be langstelling. Meer zelfs dan vo rig jaar, waardoor de organisa toren zich bijzonder tevreden toonden. Enduro Zon, sportiviteit en een pro bleemloos evenement. Dat wa ren de belangrijkse ingrediën ten van de 48e enduro van MAC De Holterberg, die 217 rijders aan de start bracht. Onder hen enkele buitenlanders. Na de wedstrijdrijders werd het 60 kilometer lange parcours door 80 offroad rijders eenmaal ge rond. De enduro telde meer voor het Nationaal Kampioen schap. Henk Boode, één van de drie nieu we raadsleden van Gemeentebe lang, is de enige echte winnaar geworden van de door het Holtens Nieuwsblad in samenwerking met de gemeente en de VW uitge schreven prijsvraag over de sa menstelling van de nieuwe ge meenteraad. De redactie besloot alsnog de vijf prijzen toe te kennen. Iedere prijs omvatte een gratis sei zoenabonnement voor zwembad Twenhaarsveld, een blik Holter berg moppen ('de moppentrom mel') en een toeristische route. De 6 zetels van Gemeentebelang wer den als uitgangspunt aangehou den. Toen de uitslag van de verkie zingen vorige week duidelijk werd, bleken slechts vier Holtenaren GB op 6 zetels te hebben ingeschat. Van hen gokte Boode als enige helemaal juist: GB 6, CDA 2, PvdA 2, WD 2, D66 1. Uit de overige inzendingen met 2 CDA-zetels werd geloot. Vrijdag kregen de winnaars in het gemeentehuis hun prijs uitgereikt door waarnemend burgemeester J.J.H. Cornielje. „Een leuk idee van het Holtens Nieuwsblad om de belangstelling bij de kiezer om te gaan stemmen op die manier aan te wakkeren. Dat er flink op gereageerd is is een bewijs dat men meeleeft," aldus Cornielje, die ook wees op het van oudsher en ook nu weer hoge op komstpercentage (84,2%) in Hol ten. Naast Boode bleek ook partijge noot en eveneens nieuw raadslid Henk Wansink succesvol. Zijn voorspelling luidde GB 6, CDA 2, PvdA 1, WD 3, D66 1. „Regeren is dan ook vooruitzien," merkte Cor nielje lachend op. Bert Brinkman en Ria Aanstoot waren de overige twee die GB 6 zetels toedichtten. Hun voorspelling was identiek: GB 6, CDA 3, PvdA 2, WD 2 en D66 geen zetels. De twee nieuwe raadsleden heten weten de 6 ener zijds als gekkigheidje te hebben ingevuld, anderzijds was bleek uit peiüngen dat een zeer groot aantal Holtenaren een GB-vakje zou in kleuren. Boode: „Vijf zetels zag ik er wel in zitten met misschien op basis van een restzetel een zesde." Zijn vermoeden werd waarheid. Ria Aanstoot, die voor de prijsuit reiking in het gemeentehuis ver hinderd was, had naar haar zeggen op goed geluk ingevuld. Het geluk bleek met haar. Zij heeft haar prijs Met de vertegenwoordigers van gemeente, Holtens Nieuwsblad en VVV gingen de winnaars natuurlijk even op de foto. V.l.n.r. Astrid Dirkzwager (VVV), Henk Boode, Wil Vogel (HNB), Henk Wansink, umd. burgemeester JJ.H. Cornielje, Bert Brinkman, Dineke Manenschijn. Ria Aanstoot ontbrak (Foto Ten Velde) inmiddels thuis bezorgd gekregen. Dineke Manenschijn was één van de zes Holtenaren die het CDA 2 zetels zag bezetten in de nieuwe raad. Via loting werd zij als vijfde prijswinnaar aangewezen. Veruit de meeste inzenders schatten het CDA in op 3 zetels, slechts twee gokten op zetelwinst (5). Cornielje, inmiddels befaamd om zijn lime ricks, liet zich ten slotte ook hier niet onbetuigd: „Ondanks de be zwaren die bij een weddenschap rijzen, Hebt u deze keer definitief kunnen bewijzen, Dat u terecht, d'Uitslag hebt gezegd, U verdient dan ook volledig deze prachtige prijzen." In navolging van een aantal leer lingen van de Bosschool, zijn on langs ook 19 kinderen van de Dorpsschoool, 15 van de Dijker- hoekse school en 24 van de Haar- school geslaagd voor het jeugd EHBO A-diploma. Ze maken allen deel uit van een groep van onge veer 100 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de plaatselijke basisscho len die hiervoor zijn opgeleid. De leerlingen weten nu onder meer hoe een verbandje moet worden aangelegd en hoe te handelen in geval van een fractuur. De betrok ken leerlingen van De Regenboog doen vandaag examen, de Kol- sehool-leerlingen worden woens dag 16 maart getest. In de week van 13 tot 19 maart wordt ook in Holten de nationale collecte voor het Reumafonds ge houden. Met de opbrengst uit de collecte doet het Reumafonds we tenschappelijk onderzoek naar be tere medicijnen en behandelme thoden opdat de kwaliteit van het leven toeneemt. Daarnaast wordt een groot deel van het universitair onderwijs aan toekomstige artsen op het gebied van reuma gefinan- cieerd. Zij zullen de ziekte sneller herkennen waardoor de schade aan de gewrichten beperkt blijft. Uiterlijk vandaag wil Gemeentebelang een schriftelijke reactie ontvangen van CDA, PvdA, WD en D66 op de brief die deze partijen eind vorige week door de bus kregen inzake de besprekingen over het toekomstige college. Voor de installatie van de nieuwe gemeenteraad op 12 april moet de zaak in kannen en kruiken zijn. Bij de besprekingen geldt het GB- verkiezingsprogramma als uitgangspunt, maar wordt ruimte opengelaten voor inbreng van de anderen. Lijsttrekker Jan Soepnel: „Zo hebben we ze de vraag voorgelegd over welke punten ze willen onderhandelen en of er naar hun mening nog bepaalde punten zouden moeten worden toegevoegd." Opzet is dat het overleg dinsdag 15 en woensdag 16 maart van start gaat. Gemeentebelang heeft daarvoor van iedere partij twee leden van het bestuur en twee leden van de fractie uitgeno digd. Voor D66, dat met een eenmansfractie in de nieuwe raad vertegenwoordigd is, komen dus twee bestuursleden en één fractielid. Met alle partijen worden afzonder lijke sessies gehouden om te peilen waar raakvlakken en waar ver schillen zitten. Soepnel: „Kortom, waar ruimte zit dus." Naar zijn zeggen volgt zonder meer een tweede gespreksronde. „Zou een partij na het eerste overleg echter aangeven niet verder te willen, dan houdt dat op," aldus de Sploder, die tijdens de besprekingen ophel dering wil van PvdA en WD over hun uitlatingen inzake het 'zwal kend beleid' van Gemeentebelang. Het overwinningsfeestje dat Ge meentebelang vorige week woens dag bij Boer Biet vierde, kreeg in elk geval voor Soepnel nog een aardig vervolg: „Toen ik 's nachts rond tweeën thuiskwam, was de ballon boven mijn woning verwij derd alsook het verkiezingsbord voor mijn huis. Beide attributen prijkten op twee oude stoelen in de tuin met de veelzeggende tekst dat 'twee zetels extra zeker een borrel waard' waren. Een welkom van De Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. alsuonseen nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld Versierders, de groep waarmee ik de wagens voor de optocht verzorg. Zo werd het feest met de buurt nog eens dunnetjes overgedaan." Feli citaties waren er zelfs van de naar Drente verhuisde carnavalsprins Zwatten Gait (Gerrit Rensen). Vol gens Soepnel is het in de Holtense politiek nog nooit voorgekomen dat een partij zoveel zetels, dus zo nadrukkelijk in de gemeenteraad vertegenwoordigd is. Hij kondigde aan dat de besprekingen met be langhebbenden over de inrichting van het dorpscentrum nog voor de zomervakantie van start gaan. Stuivertje wisselen In de raad krijgen de zittende GB'ers Soepnel, Van Schooten en Ter Schure de komende vier jaar de partijgenoten Henk Wansink, Willemien Klein Velderman en Henk Boode naast zich. Wat be treft de vertegenwoordiging van vrouwen in de raad is het stuivertje wisselen geblazen. Omdat Willy Beldman (CDA) het veld moet rui men, is Willemien straks de enige vrouw aan de raadstafel. Zij stond vijfde op de lijst. Hoewel Henk Wansink als vierde man sowieso in de raad was gekozen, is een saillant detail dat hij een groter aantal stemmen (231) kreeg dan Wim ter Schure (138). Daar dat aantal gro ter is dan de helft van de kiesdeler (444), wordt hij de derde man in de raad, Ter Schure vierde. Raads- nestor Eb van Schooten kreeg 369 voorkeurstemmen. Van Schooten, straks vrijwel zeker wethouder, kan bogen op een 27-jarige erva ring in de raad. Ten aanzien van de uitgebrachte voorkeursstemmen viel met name bij de PvdA op, dat tweede man Jan Metsemakers, thans fractieleider, minder stem men (25) kreeg dan de nummers drie Gerrit Markvoort (39), vier Jaap van der Vreede (33) en zelfs zijn echtgenote Janneke Rouwé (32), die als vijfde op de kandida tenlijst stond. Daar geen van allen met dat aantal de helft van de kiesdeler haalde, blijft Metsema kers met Wim Dalhuisen in de ge meenteraad. De kans dat Dalhui sen opnieuw deel zal uitmaken van het college is minimaal. Ofschoon De winnaars hieven vorige week het glas bij Boer Biet. Onze fotograaf en eveneens GB-kandidaat Jan Herman tenVelde vereeuwigde het zestal. Zélf sleepte Ten Velde 14 voorkeursstemmen in de wacht. V.l.n.r. Jan Soepnel, Henk Wansink, Willemien Klein Velderman, Eb van Schooten, Henk Boode, Wim ter Schure Foto Ten Velde) niet altijd eens met zijn beleid, wordt een vertrek door velen be treurt. 'Een uitstekend bestuur der', is de algemene conclusie. De verwachting is dat de PvdA met Dalhuisen de komende periode ge ducht oppositie gaat voeren. Ge zien de verkiezingsuitslag verlaat PvdA'er Markvoort wel het politie ke toneel. Bij het CDA keert naast Willy Beldman Jan Veneklaas niet terug aan de raadstafel. Naast lijst trekker Harry Dul doet Ab Stege- man zijn intrede, zoon van de oud wethouder. Zijn broer maakt deel uit van de Rijssense gemeente raad. Stegeman kreeg 124 voor keursstemmen. Ruim voor de ver kiezingen kondigde wethouder Henk Westerik (CDA) aan de ge meentelijke politiek te verlaten. Had hij deze abrupte ommezwaai voorzien en is zijn besluit daardoor beïnvloed? Westerik: „Zeker niet. De redenen heb ik vorige week reeds in deze krant aangegeven. Een dermate grote winst had ik echt niet voorzien. De kiezer heeft dit echter gewild, dan moet 't maar." De bijna oud-wethouder heeft en houdt het volste vertrou wen in het gevoerde beleid. Dat er ondanks de oppositionele kritiek straks direct sprake zal zijn van een opvallende koersverandering verwacht hij niet: „Voor het bestu ren van een gemeente moet je een bepaalde kennis in huis hebben, anders wandel je aan de hand van een ambtenaar. Misschien hebben wij bepaalde zaken te snel aange pakt, wellicht dat de opvolgers dat anders doen." De liberalen, die het in de peilingen vooraf zeker niet slecht deden, zelfs een bescheiden uitzicht had op een derde raadszetel hadden, blijven op twee zetels staan. De zittende raadsleden Jan Kevelam en kandidaat-wethouder Bertus Rensen keren de komende periode terug. Met de hakken over de sloot doet lijsttrekker Dick van der Tor- re (D66) zijn intrede in de gemeen teraad. De democraten haalden met totaal 365 stemmen nog niet eens de kiesdeler van 444 stem men. Van der Torre vormt een een mansfractie in de raad. Hem en indien Rensen wethouder wordt ook Kevelam, wacht ongetwijfeld een drukke periode. Na de eerste verdeling van zetels waren er nog drie restzetels te verdelen. Daar van ging er één naar D66, één naar de PvdA en één naar Gemeentebe lang. De ergste kruitdampen rond de gemeenteraadsverkiezingen zijn opgetrokken, de verkiezingsaffi ches zijn weer van de ramen van nogal wat woningen verwijderd. Vorige wëek gaven wij een totaal overzicht van de uitslag met zetel verdeling. Deze week willen wij u wat meer gespecificeerd berichten over de stemverdeling op de zes stembureaus. Wat om te beginnen zeker opviel, was het bijzonder hoge opkomstpercentage in Dij- kerhoek (Bethanië) 93,2%. In het gemeentehuis was dat 87,4%, woon- en zorgcentrum Diessenplas 84,0%, de voormalige SG De Marke 83,0%, de Kolschool 84,1% en de sierhekwerk - schoorsteenkappen - siersmeedwerk tel. 05480-18793 J De reconstructiewerkzaamheden van de Oranjestraat tussen Noor denbergstraat en Kolweg begin nen pas na Pasen. Aanvankelijk was het de bedoeling dit voor begin april gereed te hebben, de vorstpe riode stak daar echter een stokje voor. Wethouder Henk Westerik laat weten dat in verband met de verwachte Paasdrukte nu daama begonnen wordt. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 Haarschool 77,6%. Op het stembu reau in het gemeentehuis werden de stemmen als volgt verdeeld: CDA 224, GB 564, PvdA 113, WD 188, D66 80. In Diessenplas: CDA 190, GB 420, PvdA 153, WD 236, D66 37. In De Marke: CDA 158, GB 440, PvdA 67, WD 160, D66 64. In Dijkerhoek, waar ook de Sploders konden stemmen: CDA 138, GB 462, PvdA 30, WD 145, D66 16. In de Kolschool: CDA 157, GB 417, PvdA 238, WD 103, D66 43. In de Haarschool: CDA 119, GB 337, PvdA 238, WD 118, D66 125. De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteit Holten staat in het teken van geveltekens. Op dinsdag 15 maart komt de heer Schekman uit Deventer naar De Kandelaar. Hij houdt een lezing verluchtigd met üchtbeelden. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Zondag 13 maart houden Pool Snooker Kelder Barbarossa en Café 't Klavier het Holtens kam pioenschap 'tien over rood'. Voor dit biljartspel kan men zich op die dag nog tot 12.45 uur inschrijven bij genoemde horecagelegenhe den. De kosten van deelname zijn f 5,00. Er wordt in een poulesysteem gespeeld. In het kader van het eerste lustrum van de Stichting Kunst en Cultuur treedt zaterdagavond 19 maart de bekende acteur Dolf de Vries op in gebouw Irene. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. De Vries brengt een zelf geschreven theater-cabaret programma 'De wereld in een rug zak'. Het verhaalt over de vele rei zen die hij gemaakt heeft. Hage naar De Vries is niet alleen bekend als toneel- en filmacteur, als regis seur en schrijver, ook in televisie series vervulde hij diverse rollen, zoals Oscar Verhulst in Dossier Verhulst. Op dit moment is hij re gelmatig te zien in de soapserie 'Onderweg naar morgen'. Bloemenzaak Oxalis zal nu toch echt wat moeten doen aan de over last die de uitstalling van bloemen en planten op het trottoir aan de Dorpsstraat veroorzaakt. Op vra gen van PvdA-er G. Markvoort in de commissie Gemeentewerken antwoordde wethouder H.J. Wes terik dat dit punt de aandacht heeft van het college. In een eerder stadium heeft de gemeente de be drijfsleiding al schriftelijk geatten deerd op het probleem. Westerik dreigend: „Dat heeft even gehol pen, maar nu is het weer mis. Het is een doorn in ons oog. Wie niet ho ren wil moet maar voelen," Zondagochtend 13 maart wordt om 10.00 uur een jeugddienst ge houden in de hervormde kerk. The ma van de dienst is 'Waar kies ik voor?'. Medewerking wordt ver leend door het koor His Masters Voices. Voorganger is H, Bakhuis uit Westerhaar.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1