Win een gratis zwemabonnement Grindstaete wordt straks 'fris en eigentijds complex' Ouderen pleiten voor meer inspraak 4fnfc wmm mm mmm mm mmm mmm Hoe ziet de nieuwe raad eruit? i Complex met winkels en zestien appartementen -^rLfc êPMM mm? Geslaagd HpniH Straatnamen Lukensveld natÈAvviui» tfpwifi nrwW mtBSMMUMP, MMMWMS Concept-nota ouderenbeleid wmm Holten Nieuwsblad twee weken lang in ieder huis DEN HAAG GEMEENTEBELANG Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 24 FEBRUARI 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 Westerik Bijna 24 jaar was hij actief in de gemeentepolitiek. Begon in 1970 als raadslid voor de toen malige CHU, werd fractievoor zitter en is sinds 1986 wethou der voor het CDA. Als de nieu we gemeenteraad op 12 april geïnstalleerd wordt, is Henk Westerik er zeker niet meer bij. Een bijzonder moeilijke, maar evenzeer bewuste keuze. Gemeente De gemeenteraadsverkiezin gen naderen met rasse schre den. ïn de afgelopen weken heeft het Holtens Nieuwsblad de nodige aandacht besteed aan de verkiezingsprogram ma's en standpunten van vijf politieke partijen die deelne men. Om nu eens een algemeen beeld te schetsen van wie of wat de gemeente eigenlijk is, bezocht de redactie gemeente secretaris J.P. Stegeman. De veelheid aan taken werd snel duidelijk. Enduro De voorbereidingen voor de 48ste voorjaarsrit (enduro) van MAC De Holterberg zijn in vol le gang. Daar het parcours hier en daar door kwestbare stukjes natuur voert, werd deze in overleg met de gemeente op sommige punten gewijzigd. De enduro telt drie proeven en is totaal ongeveer 60 kilometer lang. Als de laatste enduro-rij- der vertrokken is, kan het par cours ook gerond worden door off road rijders. öïfflis.iï saws In samenwerking met de gemeen te en de VW nodigt het Holtens Nieuwsblad u uit om een gokje te doen naar de samenstelling van de nieuwe gemeenteraad. Hoe wor den de zetels verdeeld? Blijven Gemeentebelang en CDA op vier, de PvdA op drie en de WD op twee staan? Of is er sprake van winst of juist verlies bij de één of de ander? En hoe zit het met D66? Maken de democraten na 2 maart hun opwachting in de raad en zo ja met hoeveel zetels? Klim eens in de pen en zie uw voorspelling wel licht beloond met een aantrekke lijke prijs. Onder de goede inzen ders worden namelijk vijf prijzen verloot: iedere prijs bestaat uit een gratis seizoenabonnement voor recreatiebad Twenhaars- veld, een blik Holterberg moppen en een toeristische autoroute. U kunt uw voorspelling tot uiterlijk dinsdag 1 maart inleveren bij het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofs- weg 18. Tevens bestaat de moge lijkheid om uw voorspelling van avond, tijdens het Politiek Café dat vanaf 20.30 uur gehouden wordt in dorpshuis De Bosc hkamp, in te leveren. Bij de in gang van de ontmoetingsruimte wordt een speciale bus neergezet waarin de envelop gedeponeerd kan worden. De prijswinnaars worden bekend gemaakt in het Holtens Nieuwsblad van 3 maart. Vanzelfsprekend ontvangen ze vooraf telefonisch bericht. Vrij dagochtend 4 maart worden de prijswinnaars om 11.00 uur in het gemeentehuis ontvangen. Waar nemend burgemeester J J.H. Cor- nielje zal de gelukkigen hun prijs Onder de goede inzendingen wordt een vijftal prijzen verloot. Alle prijzen bestaan uit een gratis seizoenabonnement voor zwembad Twenhaars- veld, een blik Holterberg moppen (zie foto) en een toeristische autoroute (Foto Ten Velde) overhandigen. In verband met het spelling vooral duidelijk naam, korte tijdsbestek verzoeken wij adres èn telefoonnummers te no de deelnemers om naast hun voor- teren. Lang verwacht maar uiteindelijk (Vlak voor de verkiezingen voor de gemeentereaad) toch gekomen. Vanaf vandaag ligt in de biblio theek van het gemeentehuis en in de openbare bibliotheek aan de Rörikstraat de concept-nota Ou derenbeleid ter inzage. Deze wordt aan alle in het concept genoemde instellingen, verenigingen en groe pen toegezonden en andere be langstellende kunnen de nota op het gemeentehuis (afdeling WOP) kopen voor f5,00. Reacties kunnen tot 4 april bij het college van B en W worden ingediend. Eind vorige maand is onze oud- plaatsgenoot. Annelies Dollekamp afgestudeerd aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht, afde ling grafische vormgeving. Zodra de bouwvergunning op zak is, begint bouwbedrijf Voordes met de daadwerkelijke invulling van plan Aanstoot. Het betreft de bouw van een woon-winkelcomplex op de hoek Larenseweg/Kerkstraat. Om het pand van de grond te krijgen, worden het pand van de voormalige rijwielhandelaar Aanstoot (waarin nu de Welfare van het Rode Kruis en de supportersver eniging van H'MV gehuisvest zijn, red.), de erachte gelegen taxistalling van Aanstoot en de aan de Larenseweg gelegen 'showroom' van Aanstoot Elektro met de grond gelijk gemaakt. Als de bouwwerkzaamheden gereed zijn is Holten twee win kels met daarboven zestien appartementen, verdeeld over twee bouwlagen rijker. Een investering van totaal zo'n 3,5 miljoen gulden. Aannemer Gerhard Voordes benadrukt dat de commotie die aanvankelijk over de invulling van plan Aanstoot bij de raadsleden bestond, absoluut overbodig was geweest als B en W hen tijdig van informatie had voorzien: „Wat er nu allemaal gezegd en geschreven is deed zonder meer pijn." In de raadscommissie ruimtelijke ordening uitten de politici ernstige kritiek op het plan. Toen de maquette (die er al lang was) en de tekeningen eenmaal gezien waren, was men direct veel milder gestemd. Het woon-winkelcomplex is ont worpen door architectenbureau Ghijsen Partners bv uit Deventer. Het project moet volgend jaar klaar zijn en krijgt de naam De Grindstaete. „Die is gekozen om dat de Larenseweg in het verleden Grindweg heette," verklaart ma kelaar Eddie Vincent, die bemid delt in de woningverkoop. Vijfjaar geleden kwam het overleg over de nieuwbouw van de grond. In 1989 kocht Voordes de voormalige rij wielhandel Aanstoot, nadat pogin gen van anderen mislukt waren. Onmiddellijk werd koers gezet naar het Deventer architectenbu reau. Voordes: „Het is altijd de bedoeling om er een fris en eigen tijds pand van te maken. Wij wis ten dat we daarvoor bij Ghijsen aan het goede adres waren." Later werden ook de showroom van Aan stoot Elektro en de garage van taxibedrijf Aanstoot gekocht. Rest de aankoop van het parkeerter- reintje aan de achterzijde. De raad moet nog instemmen. In een toe lichting op zijn ontwerp wijst ar chitect Frank Willems er op dat het ooit de bedoeling was het com plex te laten doorlopen tot super markt C1000. Het mislukte omdat één eigenaar van een pand niet wilde meewerken. Willems atten deert voorts op de grote verschei denheid aan soort bebouwing (wo ningen en winkels) aan de Larense weg. In zijn ontwerp hield hij er rekening mee door aan de straat zijde een sterke geleding in de ge vel aan te houden, zodat opf isch de kleinschaligheid ook in dit pand terugkomt. Ook de hoogte van het pand is volgens hem acceptabel: het hoogste punt is circa 9.50 me ter. De buitengevel wordt opge trokken van een zandkleurige steensoort. Aanstoot Elektro zal door de komst van de nieuwbouw uitbreiden. Er komt een verbin ding met De Grindstaete die daar op de begane grond een showroom krijgt. Een vervanging en tevens uitbreiding van de huidige show room. Tussen de twee ruimtes komt de ingang en aan de achter zijde de toegang tot de nieuwe taxigarage. De appartementen op de 'begane grond' krijgen aan de voorkant een terras, de flats op de verdiepingen een balkon. Aan de Larenseweg krijgt De Grindstaete de hoofdingang met een centraal trappenhuis en lift. Het geeft toe gang tot alle 16 woningen. Opval lend is het vele gebruik van glas in het trappenhuis. Op de hoek van de Kerkstraat is op de begane grond circa honderd vierkante me ter winkelruimte gecreëerd. De ronde pui daar wijkt iets terug. De bebouwing erboven staat op pila ren. Het trottoir tussen pui en pila ren. De Grindstaete is 'onderkel- derd' met een parkeergarage (12 plaatsen) en 16 bergingen. Een hel- lingbaan aan de achterzijde van het pand geeft toegang tot de ruim te. Aanpasbaar Van de 16 woningen zijn 15 drieka mer appartementen met naast de woonkamer één grote en één klei nere slaapkamer. Volgens Willems zijn de flats in het kader van aan pasbaar bouwen geschikt voor rol stoelgebruikers en zijn ze op vrij simpele manier aan te passen voor gehandicapten. De driekamer wo ningen beschikken daarnaast over een badkamer met douche en mo gelijkheid voor een ligbad, een apart toilet en keuken. Op de kop van het gebouw op de bovenste verdieping, boven de nieuwe win kel dus, ligt een vierkamer appar tement, een zogeheten penthouse. De woning heeft een ruime woon kamer met een terras dat 'om de bocht' loopt, twee flinke slaapka mers en een extra ruimte die als derde slaapkamer kan worden ge bruikt. In dit type appartement is de badkamer standaard uitgerust met een ligbad. De oppervlakte van de woningen loopt uiteen van 85 tot 105 vierkante meter. Het is de bedoeling om straks een Vereni ging van Eigenaren op te richten voor het beheer van het complex. Per maand moeten zij daarvoor circa 125 gulden betalen (onder meer verzekeringen, onderhoud en schoonmaak van lift en reserves voor onvoorziene uitgaven). De prijs van de appartementen va rieert van 185.000 tot 285.000 gul den. Dat is exclusief de eenmalige aanschafprijs van 13.000 gulden voor een garageplaats. De verkoop is inmiddels begonnen. Volgens Vincent hebben zich diverse be langstellenden gemeld: „We hopen dat de bouwvergunning vlot wordt afgegeven, opdat we snel kunnen beginnen. Op voorwaarde dat we dan in elk geval 10 appartementen verkocht hebben." De plaatselijke ouderenbonden ANBO en PCOB pleitten vorige week voor meer inspraak op het ouderenbeleid van de gemeente tijdens door hen georganiseerde politieke forummiddag in het dorpshuis. De samenwerking tus sen de Stichting Welzijn Ouderen Holten (SWOH) en de gemeente leverde nogal wat discussie op. De vijf politici kregen allereerst kort de gelegenheid hun standpun ten inzake ouderenbeleid toe te lichten. CDA-lijsttrekker Harry Dul noemde daarbij onder meer de Stichting Welzijn Ouderen Holten (SWOH), die hij als 'spreekbuis van ouderen' kwalificeerde. Collega Jan Kevelam (WD) wees op het standpunt van zijn partij ten aan zien van de Toeristenweg: „Open houden om ouderen en minder va liden te laten genieten van de heu velrug." PvdA-voorman Wim Dal- huisen, thans wethouder en portefeuillehouder ouderenbeleid, blikte terug op de afgelopen acht jaar (college CDA/PvdA) en wees onder meer op de ingestelde SWOH, het flankerend ouderenbe leid met onder meer alarmering, Meer Bewegen voor Ouderen en de gesubsidieerde maaltijdvoorzie- ning. „Wij willen dat beleid voort zetten," aldus Dalhuisen. Wim ter Schure (raadslid Gemeentebe lang) herinnerde aan de al geruime tijd geleden beloofde en nog altijd niet verschenen Nota Ouderenbe leid. Dalhuisen liet daarop weten dat de nota intusssen in concept klaar en nog voor de verkiezingen voor advies naar de betrokken or ganisaties en de raad gaat. CDA- lijsttrekker Harry Dul voegde daar aan toe dat het belangrijk is dat ouderen knelpunten signaleren: „U reikt de stenen aan waarover de gemeente met woningbouwvereni gingen en zorginstanties moet overleggen." Ook Kevelam hecht te veel waarde aan de nota, die hij als instrument beschouwt om el kaar aan te houden in de toekomst. Convenant De wensen van de ouderen waren door de bonden reeds enkele maanden geleden samengevat in zeventien stellingen. Gesprekslei der Piet Bakker, oud-rector van de scholengemeenschap en tegen woordig actief voor de ANBO Overijssel, stelde diverse ervan aan de orde. Eén daarvan was de wens voor een convenant (overeen komst) tussen gemeente en SWOH, waarin het gemeentebe stuur zich verplicht om bij alle za ken betreffende ouderenbeleid, ad vies in te winnen bij de SWOH. ANBO/SWOH-voorzitter mevrouw J. Kieboom-Akkerman benadruk- Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 24 50 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-6 42 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451HK Holten Tel. 05483-6 1849 Deze en volgende week ont vangt iedere ingezetene van Holten het Holtens Nieuwsblad. De huis-aan-huis-bezorging maakt deel uit van een grote abonnee-wervingsaktie waaro ver elders in deze uitgave meer bijzonderheden). Voor adver teerders heeft deze aktie als ple zierige bijkomstigheid dat hun in het Holtens Nieuwsblad ge plaatste advertentie genoemde weken aanmerkelijk meer le zers onder ogen komt. Zo komt De Grindstaete er uit te zien. De ronde pui (ook aan de achterzijde) en het penthouse op de bovenste bouwlaag zijn goed zichtbaar. Geheel links komt de nieuwe showroom van Aanstoot Elektro, op de hoek Larenseweg!Kerkstraat komt een nieuwe winkel (Foto Ten Velde) we deppen onze boontjes zelf. geen partijbelang maar te dat de gemeente de SWOH nota- bene zelf als adviesorgaan instelde en desondanks veel zaken bin nenskamers 'voorkookt': „Wat hebben wij dan nog voor functie?" Ook wees zij op de groeiende be hoefte aan een seniorenraad. Op het eerste verzoek tot het sluiten van een convenant hebben B en W afwijzend gereageerd. Een tweede verzoek, neergelegd in zes punten die als basis moeten dienen voor een convenant, ligt op dit moment bij het college. Een antwoord is er nog niet. Dalhuisen liet de moge lijkheid voor het sluiten van een convenant open, maar vroeg zich tegelijkertijd de noodzaak ervan af: „De lijnen in Holten voor over leg zijn al kort. Moet je dat dan zo allemaal gaan vastleggen?" CDA'er Dul sloot zich bij hem aan, terwijl Jan Kevelam (WD) meen de dat een convenant niet dwin gend moet worden opgelegd en wellicht ook wat 'verkrampt' kan werken. Ook Wim ter Schure (GB) achtte een dergelijke overeen komst niet per se noodzakelijk. Dick van'der Torre (D66) nam de gelegenheid te baat om nog eens te herinneren aan 'zijn' verkiezings programma, waarin gesteld wordt dat het spreekrecht in raadscom missievergaderingen moet worden uitgebreid tot discussierecht. Daarvan kunnen ook ouderen ge bruik maken. GEMEENTEBELANG HOLTEN Secretariaat: H. J. Dikkers, tel. 6 20 59. Binnenkort zal een speciale raads commissie worden ingesteld die advies moet uitbrengen over de straatnamen in de nieuwbouwwijk Lukensveld. In de commissie raadsleden, leden van de Oudheid kamer Hoolt'n en vertegenwoordi gers van PTT Post. Begin volgende maand zal de gemeente bekend maken dat inschrijving voor plan Lukensveld mogelijk is. Tijdens de politieke middag van ANBO en PCOB wees gesprekslei der Piet Bakker op de mogelijk heid van een Gastouderbureau voor ouderen. Bakker kwam op het idee naar aanleiding van een project in negen Achterhoekse ge meenten. Daar is een oppascentra- le voor ouderen in het leven geroe pen met een centraal kantoor in Groenlo. Vrijwilligers nemen een stuk zorg van de familie van oude ren met lichamelijk of geestelijke klachten over. Het kan de opname in een verzorgingshuis voorko men of vertragen. In de betreffen de gemeenten komen de vrijwilli gers voor 5 gulden per dagdeel thuis bij de desbetreffende oude ren. Vaak hebben ze een opleiding in de zorgsector achter de rug. In overleg met de familie kan de fre quentie van de bezoeken worden vastgesteld. De 'oppas' kan be staan uit bescheiden verzorgden- de handelingen, wandelen, bood schappen doen, voorlezen of enkel een babbeltje maken.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1