'Holten is financieel kerngezonde gemeente' F Hl Carnaval voor minder validen Kerkdiensten Medische dienstén van dag tot dag 19.45 HÖLTEiS NIEUWSBLAD Pvd A-ve rkiezingsprogramma: Uit het politierapport ZC ndheid Keelpijn Zakelijk „Sonnema" Berenburg „De Biester" Sterrenwacht Burgerlijke stand A.S.M.- A.C.M. b.v. M 4 j|» VRUGGINK DONDERDAG 3 FEBRUARI 1994- Wim Dalhuisen WETHOUDER, 'die hou'n wèèè d'r in'! Aldus de leuze van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid, waarmee dinsdagavond zingend en wel de campagne voor de gemeente raadsverkiezingen van start ging. Lijsttrekker is wethouder Wim Dalhuisen. Tijdens een openbare ledenvergadering in De Bosc hkamp werd het verkiezingspro gramma officieel gepresenteerd en benadrukt dat het mede aan de PvdA-inbreng te danken is dat 'Hol financieel kerngezond is'. Ook werd gewezen op het belang van het in stand houden van basis voorzieningen op onder meer soci aal-cultureel gebied. Het betekent zorg voor voldoende financiële ruimte met zonodig verhoging van de onroerend zaak belasting. De Holtense sociaal-democraten noe men in dat verband de belangrijke kerntakendiscussie van de ge meente. In het PvdA-verkiezings- programma staat voortzetting van het ingezette beleid centraal. De PvdA, de afgelopen vier jaar in het college vertegenwoordigd, stelt dat met coalitiepartner CDA op veel terreinen gewerkt is aan een consequent, gedegen en toekomst gericht beleid. Gewezen wordt op een aantal zaken dat in het ge sprek met lijsttrekker Wim Dalhui sen, enkele weken geleden in deze krant gepubliceerd, aan bod kwam. Over de houding van de oppositiepartijen in de gemeente raad heeft de PvdA een uitgespro ken mening: 'Zij stonden erbij en keken ernaar. Geen wezenlijke kri tiek op het financieel beleid van onze wethouder, nauwelijks zinni ge amendementen en helemaal geen initiatiefvoorstellen.' Toerisme De PvdA wijst er op, dat de agrari sche sector onder druk staat en dat industriële uitbreiding beperkt is. In geval van bedrijfsvestiging gaat de voorkeur uit naar het aantrek ken van bedrijven in de milieu vriendelijke sector. Ook worden mogelijkheden voor de diensten sector (advies- of administratieve kantoren, red.) genoemd. Dalhui sen: „Holten ligt gunstig aan de Al en het spoor. Je zou voor zoiets ook kunnen denken aan lokaties in het dorp zelf, bijvoorbeeld het leeg staande Kompas en de vrijkomen de Rabobank." Recreatie en toe risme zijn, ondanks de confronta tie met regelgeving rond natuur en milieu, voor de PvdA speerpunt van beleid. Beide moeten gericht zijn op natuurvriendelijk recreren, de Stichting De Reuze Heuvel wachter moet optimaal benut wor den. Bevordering hiervan heeft te vens een gunstig effect op de lokale middenstand. Gewezen wordt op afsluiting van de Toeristenweg op termijn voor doorgaand gemotori seerd verkeer, de handhaving van groepsvervoer over de berg, de komst van een alternatieve route en het terugdringen van het aantal mountainbikers en ruiters in het gebied. Voor de Heuvelrug streeft de PvdA naar het uiteindelijk in stellen van een Nationaal Park. Bij stimulering van toerisme en recreatie past een verkeersluw dorpscentrum, dat wel per auto bereikbaar moet blijven. Om dat te bereiken, zonder de leefbaarheid van woonwijken (die 30 km-gebied moeten worden) aan te tasten, wordt nogmaals gewezen op de noodzaak tot aanleg van de Maïs- weg. Het effect van het verkeerst- tructuurplan moet te zijner tijd lei den tot een maximum van 2450 motorvoertuigen per etmaal in de dorpskom. In het verkiezingspro gramma wordt wel aangegeven dat 'een voortdurende evaluatie plaatsvindt van de nieuwe situa ties (genomen verkeersmaatrege len, red.) Bijstelling van de plan nen op onderdelen is dus niet ta boe'. Fractievoorzitter Jan Metse- makers: „Het is een belangrijke afweging geweest. Je gaat er mee door landschappelijk fraai gebied. Deskundig onderzoek toonde ech ter aan dat je niet zonder die weg kan en dan moetje als partij harde keuzes durven te maken.De soci aal-democraten staan bovendien voor veilige loop- en fietsroutes tussen de verschillende woonwij ken. Kernthema van het ouderen beleid noemt de PvdA 'integratie en participactie van ouderen in de samenleving'. Ten slotte wil de PvdA 'wijkgericht' te werk gaan om een aangename woonomge ving te scheppen met speelvoorzie- ningen, groene ruimtes en optima le verkeersveiligheid. Bewoners moeten hun wensen kenbaar kun nen maken en betrokken worden bij de uitvoering van werkzaamhe den. Wie meer informatie wil over het PvdA verkiezingsprogramma of dat wil ontvangen, kan bellen met Wim Dalhuisen, tel. 62005, Jan Metsemakers, tel. 63197 of Gerrit Markvoort, tel. 63092. Holtenaar Flip Buurmei jer, be kend als PvdA-kamerlid be lichtte tijdens de bijeenkomst het beleid van de PvdA op zo wel landelijk als lokaal niveau, dat laatste toegespitst op Hol ten. Daarbij hield hij zijn ge hoor nog eens de uitgangspun ten van 'zijn' sociaal-democra tische partij voor: 'Eerlijk alles delen. Niet alleen welvaar, ook soberheid'. Buurmeijer richtte in het algemeen de kijker op onder meer het beleid inzake het buitengebied, reorganisa tie politie en in verband daar mee het fenomeen wijkpreven tie en had een verrassend oor deel over lijsttrekker Jan Soep nel van Gemeentebelang: „Landelijk WD stemmen, hier actief zijn voor een lokale par tij die uitsluitend 'proteststem men organiseert'. Dat is onge zond. Je moet je principes to nen en het landelijk beleid van de partij die je aanhangt aan passen op de lokale situatie." Ook D66 kan de borst nat maken: „D66 is Van Mierlo. En hier? Ik stel dat stemmen op D66 kiezen is voor een avon tuur waarvan je niet weet wat de uitkomst is." Buurmeijer be nadrukte ten slotte dat de PvdA in Holten kan zorgen voor 'continuïteit en een sobe re, maar degelijke samenle ving'. Het enthousiasme onder de feestvierders kent doorgaans zijn weerga niet Foto archief) In manege Snorrewind houdt car navalsvereniging De Fienpreuvers in samenwerking met de Stichting Paardrijden Gehandicapten zater dagmiddag het intussen welbe kende mindervaliden carnaval. Traditiegetrouw een groot succes. Voor alweer de tiende maal zullen de mindervaliden kunnen genie ten van een middag vol komische voorstellingen en veel, heel veel muziek. Vorig jaar speelde het feestgedruis zich voor het eerst af in de verbouwde kantine. Een stuk ruimer, waardoor er tevens meer ruimte is voor publiek. De Fien preuvers nodigen daarom belang stellenden uit om eens een kijkje te Rubriek in samenwerking met de plaatselijke huisartsen en apotheker Als keelpijn samengaat met ver koudheid, spierpijn en hoest wordt deze meestal door een virus veroor zaakt. Tegen het virus bestaat geen medicijn. Door de weerstand van de zieke gaat het binnen een paar dagen vanzelf over. Wanneer de keelpijn gepaard gaat met slik- problemen en hoge koorts is er mogelijk sprake van een infectie van de keel of keelamandelen. Dan zijn er ook vaak opgezette klieren in de hals te voelen. Dit kan soms met antibiotica bestreden worden waanneer een bacterie de oorzaak is. Het gaat echter ook vaak van zelf over. Wat u zelf kunt doen? Als u een virusontsteking heeft kunt u een pijnstiller nemen. U kunt de pijn ook verminderen door koude dranken te drinken. Neem contact op met uw huisarts als slikken niet alleen pijnlijk, maar ook moeilijk wordt. Als de klach ten langer dan drie dagen aanhou den en uw lichaamstemperatuur hoger is dan 38.5 graden. Desgewenst kunnen schriftelijk vragen worden gesteld. Deze kunnen worden in geleverd bij het Holtens Nieuwsblad, Kerk- hofsweg 18. Vermeldt u even op de enve lop dat het de rubriek 'Gezondheid' betreft. komen nemen en mee te genieten van de zeer bijzonder sfeer. Het mindervaliden carnaval begint om 15.00 uur. Een week later barst dan het car- navalsgeweld in alle hevigheid los. Zaterdag 12 februari start om 13.45 uur de grote optocht vanaf de Kei- zersweg. De stoet eindigt bij het gemeentehuis, waar prins Wim van 't Proatiezer de dorpssleutel van waarnemend burgemeester J.J.H. Comielje zal overnemen om vier dolle dagen over Keunedarp te re geren. Het aantal deelnemende wagens en loopgroepen is op dit moment ongeveer even groot als vorig jaar. Waarschijnlijk doen ook enkele disciplines uit Nieuw-Hee- ten mee. Wie met wagen, als loop groep of individueel aan de op tocht wil deelnemen, kan voor meer inlichtingen, een inschrijffor mulier en natuurlijk opgave te recht bij W. Vruggink, tel. 05725- 1285, H. Jalving, tel. 64184 of G. Grave, tel. 61199. Iedere wagen of loogroep ontvangt startgeld en te vens ontvangen alle deelnemers een gratis toegangsbewijs voor het Kielenbal op zondagavond 13 fe bruari in zaal Vosman. Aanmelden is mogelijk tot uiterlijk zaterdag 5 februari. Volgende week meer over het programma van het carnaval. Öccasions-centrum 1700 m2 showroom Tel. 05476-16 19 Maandagmiddag vergat iemand de portemonnee na een telefoonge sprek in de cel bij het station. Een half uur later bleek deze verdwe nen te zijn. Bij het boodschappen doen in een supermarkt miste iemand uit het winkelwagentje tot zijn schrik een portemonnee met bankpasjes en geld. De portemonnee is inmiddels zonder geld teruggevonden. Ook in Holten maakt de gelegenheid de dief. Woensdagmorgen ontstond een botsing tussen en auto en een fiets op de Burg. van de Borchstraat. De automobilist sloeg linksaf een inrit in en zag een tegemoetkomende fietser over het hoofd. Er was al leen materiële schade. Vrijdagnacht liep een autobe stuurder met te veel alcohol op tegen de lamp, d.w.z. de rode lamp van de alcoholtester. Omdat dit de tweede keer was binnen vijf jaar bleef een boete direct opgelegd door de politie achterwege en werd proces-verbaal opgemaakt. In het weekend zijn twee jongelui uit Holten aangehouden wegens inbraken in caravans op een cam ping en in een kantine. De meeste gestolen goederen (radio, snoep goed) zijn terecht. In deze week zijn vijf aangiften gedaan van fietsdiefstal. Deze zijn nog niet teruggevonden. Ook werden er drie fietsen als ge vonden aangemeld. Ze staan te wachten op hun eigenaar. AL Holten is een schoonheidssalon rijker. Vandaag opende Cora Achterkamp haar 'Salonnerie' aan de Noordenbergstraat 11tel. 62737. Cora Achterkamp is lid van ANBOS en behoort zodoende tot de erkende schoonheidssalons. Zij heeft haar specialistische visagie-opleiding afgerond bij Mieke Petit, de absolute 'must' in deze branche. De salon is ingericht in een aparte ruimte met een eigen ingang, zodat de klant voldoende privacy geboden wordt. 'De Salonnerie' werkt met produkten van het merk RVB, een cosmeticaiijn op basis van natuurlijke produkten. De produkten zijn hypoallergeen getest. Een waarborg voor kwaliteit. RVB is een Italiaans produkt en is al 30 jaar op de markt. Voor iedere behandeling wordt het toe te passen produkt afzonderlijk afgestemd, voor elke methode en elk huidtype. Zodoende wordt een optimaal resultaat verkregen. Cora Achterkamp is geen onbekende in de Holtense schoonheidsbranche. Zo ver zorgde ze een zogenoemde 'meidenmiddag' in De Boschkamp en had er tijdens de kerstmiddag een stand waar advies gegeven werd over make-up, lichaamsverzorging en dergelijke. 'De Salonnerie' verzorgt gezichts- en lichaamsbehandelingen, decoratieve make-up, nek- en schoudermassages, ontharen en zelfs anti-stress behandelingen. Speciaal voor de jeugd is er de acnébehandeling, afgestemd op de smalle beurs. 'De Salonne rie' heeft de overige tarieven afgestemd op iedere beurs. De doelstelling is om klanten een fijne behandeling te geven, ongeacht leeftijd, ongeacht budget. mr.'if Op het adres Erve Broekhuis 15 is Holtenaar Gerrit J. Broekhuis deze week gestart met zijn onderneming Up-to-date Automati sering. Broekhuis richt zich op de automatisering binnen bedrij ven en instellingen in het gebied Achterhoek, Saliand en Twente. Broekhuis is al jaren nauw betrokken bij de automati sering van verschillende bedrijven. Het leveringsprogramma van Up-to-date Automatisering bestaat uit complete computer systemen en componenten hiervoor, zoals printers en scanners en programmatuur. Omdat alle computersystemen op specifi catie van de klante samengesteld worden, wordt uitsluitend betaald voor hetgeen nodig is. Voor alle systemen en compo nenten is het mogelijk uit een brede reeks van sterke merken te kiezen, waaronder Intel, AMD, HP, NEC, EIZO, OKI, Canon, Micropolis en Seagate. Op het gebied van software levert Up- to-date Automatisering meer dan 1000 verschillende titels, waarbij in de praktijk namen als Word Perfect, Lotus, dBase, Quattro en Microsoft favoriet zijn. Broekhuis: „Wij volgen de nieuwste ontwikkelingen op de voet. Zo leveren wij nu al diverse modellen PC's met de nieuwe Pentium microprocessor van Intel. Deze supersnelle processor is zelfs leverbaar in systemen met de nieuwe PCI-systeembus, waarop bijvoorbeeld zeer snelle videokaarten kunnen worden aangesloten." Een ander actueel onderwerp is datacommunicatie met de PC. Tot de mogelijkheden behoren het zogenoemde Telebankieren en het versturen van faxberichten via een in de computer geplaatst kaartmodem. Het nieuwe bedrijf is bovendien dealer voor de boekhoudsoftware KING en QUEEN. Hiermee kan het midden- en kleinbedrijf zijn financiële administratie zelf onderhouden met alle (kosten)voordelen vandien. KING biedt tevens moge lijkheden voor het voeren van een voorraadadministratie en beschikt over een module voorTelebankieren. Up-to-date Auto matisering is telefonisch bereikbaar onder nummer 05483- 65141. 1 liter Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6 13 75 De Lochemse Volkssterrenwacht Phoenix is op zoek naar mensen die van sterrenkunde een liefheb berij willen maken of daar reeds een hobby in gevonden hebben. De sterrenwacht biedt alle mogelijke apparatuur, van eenvoudige len zen kijkers tot computer gestuur de spiegeltelescopen. De sterren wacht is gevestigd aan de Vorden- seweg 10 in Lochem en is elke zaterdagavond geopend voor be langstellenden. Het programma begint om 20.00 uur. Voor groepen zijn op afspraak ook andere avon den mogelijk. /J*N NED.HERV. KERK 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Nevendiensten 19.00 uur, ds. J.W.C. Vonhof, Hellendoom Collecte in dienst: Werelddiaco- naat. Uitgangscollecte: Kerk voogdij Oppasdienst: mw. Schutte, Ag nes Lichtenberg Diessenplas: woeasdag 9 febru ari: ds. A.J. Leerink GEREF.KERK 9.30 uur, ds. H.P. Mulder 15.00 uur, ds. H.P. Mulder Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Greetje Schutter; groep 7 en 8 o.l.v. Chris Offringa. Oppas: 0-3 jaar: Wilma Bolink-Meije- rink, Hermien Brinks-Bakhuis, Rita van der Voet-Vaals; 4-6 jaar: Herma Aanstoot-Pluy- mers, Ria Aanstoot-Stam, Truus Beldman-Aanstoot. Eer ste collecte: Werelddiaconaat. Tweede collecte: Rente en aflos sing (m.u.v. interkerkelijke diensten). RK KERK 10.00 uur, H. Mis in gebouw Ire ne, m.m.v. koor uit Heeten DIJKERHOEK 10.00 uur, drs. J. Wiegers Collecte in dienst: Werelddiaco naat. Uitgangscollecte: Kerk voogdij EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. G. Griffioen, Bath- men. Uitgangscollecte: Prot. In- terk. Thuisfront NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag: 8.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 urn- tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 5 en 6 februari: F. Zeilstra, Bre- derodestraat 6, Rijssen. Tel. 05480-14569 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m frm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t'm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras. regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Zaterdag 5 februari: 14.30 uur, opening expositie galerie De Waerdenborch; 15.00 uur, min dervaliden carnaval in manege Snorrewind Maandag 7 februari: 20 uur, ver- keersquiz zaal Vosman Woensdag 9 februari: 20 uur, politieke scholingscursus NBvP in zaal Vosman Donderdag 10 februari: 20.00 uur, voorlichtingsavond D66 Holten en Hellendoom in De Boschkamp over Holterberg; 20.00 uur, vergadering comité reünie Dorpsschool in schoolge bouw Zaterdag 12 februari: v.a. 10.00 uur, Holtense tafeltennis kam pioenschappen in de sporthal; 13.45 uur, start carnavalsop tocht; 15.00 uur, Keuntjescar- nayal in zaal Vosman; 14.00 uur, Dweilmiddag carnaval; 19.30 uur, Slingeroamd Zondag 13 februari: 20.00 uur, Kielenbal in zaal Vosman Maandag 14 februari: 12.30 uur, Frühschoppen in Bierlokal am Bahnhof; 15.00 uur, playback- show in gebouw Irene; 20.00 uur, Rosenmontag bij Boer Biet; 20.00 uur, ledenvergadering Blauw Wit in clubhuis Vletgoor Dinsdag 15 februari: 14.30 uur, Seniorencamaval in zaal Vos man; 14.30 uur, biertapwedstrij den in bar-dancing De Waag; 20.00 uur, Kleintje Carnaval in hofbar Maats. Overleden: F.N. de Beus (81); J.H. Aanstoot (76); W. Kolkman (83). Gehuwd: H. van Blotenburg (28) en J. Vukkink (29).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3