'Carnaval5 negende op Schlager Festival I IWIWÏÏ HMV wil sociale functie in Holten vasthouden Nü 25.- Holtens NieuwsttaÉL MO'D'E Deel Oranjestraat wordt heringericht iSZlTYIOm Middengroep qua leeftijd vereist aanvulling HesterS* m I STUNTPRIJZEN kamerbreed tapijt (b-keus) Wisseling in bestuur van NBvP Espelo Pennenactie Mintonette 'IV#| Holten NU TE KOOP 70% KORTING VEILINGBEDRIJF HOLBEIN U ontvangt een fraaie Parser-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON De Twentenaren en hun hoge heren Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 3 FEBRUARI 1994 Abonnementsprijs f 66.= Losse nummers f. 1.45 D66 Twee zetels in de nieuwe ge meenteraad. Lijsttrekker Dick van der Torre van nieuwkomer D66 acht het goed haalbaar. De nummer één van de Holtense democraten heeft zich intensief verdiept in de verkeersproble matiek. Op voorhand blijft D66 tegen de Maïsweg. Pas als ge bleken is dat alle andere maat regelen geen effect sorteren, is D66 bereid mee te werken aan de aanleg van de weg over de Lokerenk. Het Holtens Nieuws blad zocht het kandidaat raadslid op in zijn woning aan de Fazantenweg. Handbal In de thuiswedstrijd tegen We- sepe werden de handbalheren een onverwacht geconfron teerd met een fikse nederlaag. De eerste sinds zes wedstrij den. Zonder de geblesseerde Meino van Beek was de Holten- se aanval machteloos. Dames I bleek wel in staat de tegen standsters uit Wesepe het hoofd te bieden. De ploeg won met 8-5. Geen eerste, maar een op één na laatste plaats. Geen reden tot feestvreugde dus, evenmin reden tot diepe droefenis. „Toch was er even iets van teleurstelling," be kende woordvoerder Gert Jan van 'tHolt van De Braandheultjes. Met 'leadzanger' prins Wim (Bulsink) van 't Proatiezer en een inderhaast toegevoegd achtergrondkoortje, wist de Fienpreuvers-hofkapel vo rige week vrijdag op het jaarlijkse Carnavals Schlager Festival in Raalte niet verder te komen dan een negende plaats. Wonderlijk ge noeg werd de organiserende carna valsvereniging De Stöppelkaters met een tiende plaats hekkeslui- ter. Opvallend in de uitslag was boven dien de grote achterstand tussen de narrenoptredens uit de Achter hoek en deze regio. Een gegeven, dat menig plaatselijk camavalist toch wel een beetje pijn deed. Van 't Holt: „In de pauze kregen we enkel positieve reacties en hadden daarom op meer gerekend." Het was de vierde keer dat de Fien- preuvers met een lied, ditmaal ge titeld 'Carnaval', deelnamen aan het festival in De Leeren Lampe. De eerste maal eindigden de Holte naren als laatste, de tweede maal als zevende. De stijgende lijn werd vorig jaar gehandhaafd door als vierde uit de bus te komen. De verwachtingen waren daarom hoog gespannen. Het mocht echter niet zo wezen. Winnaar werden de Knunnekes Grolse Hofzangers uit Groenlo met het nummer 'Grolse Kasteleins'. Volgens Van 't Holt een ijzersterke compositie dat door een aanzienlijk gezelschap ten gehore werd gebracht: „Een simpele melodie, die goed in 't ge hoor ligt. Op een spandoek kon de tekst bovendien worden meegele zen of meegezongen." De 'bandlei der' van De Braandheultjes liet daarom weten voor volgend jaar een simpeler melodie te kiezen met een iets langzamer tempo en een voudiger tekst. Elementen die het naar zijn zeggen 'goed doen' bij de jury. Wel wees de Haarschool-directeur op de hoge waardering voor de live begeleiding, die op het festival tot de hoge uitzonderingen behoorde. Het merendeel van de schlagers werd op band meegezongen. „Maar het showelement, de 'carna valeske waarde' in ons optreden, scoorde zonder meer goed. 'Massa le' aanwezigheid op het toneel en veel enthousiasme dragen bij tot de presentatiewaarde. Dat houden o RA Ami Op het Carnavals Schlager Festival in Raalte scoorde de Holtense inzending 'Carnaval' een teleurstellende negende plaats. 'Leadzanger' prins Wim van 't Proatiezer werd daarbij begeleid door De Braandheul tjes (eigen foto) we er ook zeker in," verzekerde hij. Het Carnavals Schlager Festival werd voor de tiende maal gehou den. Naast de beoordeling van de liedjes biedt het een programma dat bol staat van muziek en dans. De deelnemers aan het festival werden beoordeeld door enerzijds een verenigingsjury met van iedere deelnemende vereniging één verte genwoordiger (voor De Fienpreu- vers Teun Deijk, red.), anderzijds door een persjury. Daarin verte genwoordigers van de 'schrijvende en sprekende pers' uit Overijssel en Gelderland. telefoon 05W-12613 zie pagina S in deze krant Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad Pers BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Directie: J. V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Fax nummer 053-84 22 23 Orders worden afgesloten en uitgevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaar den, gedeponeerd bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Enschede. Redactie: Wil Vogel, tel: 05483-642 01. Hoofd redactie: Bob Braak man, tel: 053-84 24 90 (kan toor), 053-33 92 80 (privé). Redactioneel adres: Kerkhofsweg 18 tel. 05483-6 38 03 faxnummer 05483-6 64 97 Openingstijden redactie: maandagmiddag 13.00-16.30 uur. Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6, Hellendoorn tel. 05486-5 52 54 H. Schottert tel. privé 074-42 86 06 Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6 7451 HK Holten Tel. 05483-6 1849 op de restant@rc van onze winterkollektie Dorpsstraat 61Holten 05483-6 42 27 J Jutestraat 31 (Industrieterrein De Mors) W 7461 TS Rijssen - Telefoon 05480 - 13648 „HMV heeft een sociale funtie in de Holtense gemeenschap. Dat willen we graag zo houden," zegt voorzitter Gerhard Voordes. Sinds zijn achtste jaar is hij HMV'er in hart en nieren. Volgend jaar mei bestaat de vereniging 50 jaar. Een mijlpaal die als het aan HMV ligt een extra feestelijk tintje krijgt wanneer het ledenbestand weer op peïi is gebracht. Voordes: „Na hun examen 'waaieren' veel jonge HMV'ers uit voor een vervolg studie elders in het land. Reden waarom we die tussenlaag, vanaf zo'n 18 tot wel 50 jaar, missen." Voordes en de zijnen streven er naar om de komende tijd een grote groep leerlingen te verwelkomen, teneinde het vereiste potentieel te behouden. Het zijn echter zeker niet alleen jongeren die welkom zijn, ook ouderen, soms nieuwe inwoners die kunnen musiceren of zij die nog helemaal geen instrument bespelen. Kortom, onge acht leeftijd of muzikaal kunnen: bij HMV wordt iedereen met open armen ontvangen. Een speciale 'opfriscursus' is boven dien altijd mogelijk. telt 42 leden, bij het jeugdorkest zijn dat er 15. „Dat zijn zuiver leer lingen, die wel muzikale onder steuning krijgen van enkele leden van het orkest. Niet alleen omdat die dat leuk vinden, maar ook om dat er een tekort is," legt Voordes uit. Het huidige HMV werd op 15 mei 1945 opgericht. Een samen- vloeisel van de christelijke muziek vereniging Excelsior en HMV, dat in feite dus al eerder bestond. De geschiedenis vertelt dat de beide korpsen tijdens de oorlog hun in strumenten in gebouw Irene be waarden. Een groot deel ging ver- Vorige week besteedde het Hol tens Nieuwsblad aandacht aan de groep minirettes, vandaag volgen orkest en jeugdorkest. Het eerste HMVhier nog compleet met majorettes, ml haar ledenbestand het liefst op korte termijn op peil gebracht zien. De vereniging viert volgend voorjaar haar vijftigste verjaardag (Eigen foto). tfiiQ Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 66.= Het jeugdorkest staat onder leiding van Alette Wind en re peteert iedere vrijdag van 18.15 tot 19.15 uur in het verenigings gebouw aan de Dorpsstraat (naast de voormalige Amro- bank). Dirigent van het orkest is Bert Fransen. Het komt iede re dinsdag vanaf 19.30 uur bij een. Met het oog op optredens in de openlucht oefenen beide soms ook op het parkeerterrein achter Albert Heijn. Het orkest kent vier secties: scherpkoper instrumenten (zoals trompet en trombone), zacht- of kleinkoper instrumenten (bugel, hoorn, tuba), de saxofoongroep en de slagwerkers. Bij dat laatste gaat het om de uitgebreide per cussiegroep achter het orkest met effectinstrumenten als pauken, bekkens en een drum stel. HMV werkt tevens met en kele opleiders: Hayewout Swart (koper instrumenten), Marijke Druif (sax) en Hugo Masselink (drumband). Be langstellenden zijn te allen tij de welkom om vrijblijvend één of meerdere repetities bij te wonen en/of mee te spelen. Er geldt een proeftijd van drie maanden. Pas dan moet men besluiten of men blijft of niet. Ofschoon de drumband met 18 leden over een redelijk poten tieel beschikt, zijn belangstel lenden ook daar welkom. De tamboers repeteren iedere woensdagavond vanaf 20.00 uur. loren. Zoveel, dat er na de oorlog net genoeg was voor één muziek korps. In het bevrijde en feestvie rende Holten werd dan ook voor het eerst gezamenlijk opgetreden. Marinus Bouwhuis zwaaide als eerste de voorzittershamer, Van de Brink was de eerste dirigent. HMV was toen een zuiver fanfareorkest, bevatte dus uitsluitend koper in strumenten. Na onderdak te heb ben gehad bij Maats, werd het gymlokaal achter de vroegere Dorpsschool al snel vast onderko men van HMV voor de repetities. Toen de ULO er gehuisvest werd, moest tijdelijk omgezien worden naar een ander lokaal. De oude gymzaal doet op dit moment nog altijd dienst naast de inmiddels in de sporthal, met licheffecten en andere showelementen." Voordes verzekert dat HMV zich ook blij vend buiten zal laten zien. Ook zal blijven 'opdraven' bij gelegenhe den als huldigingen van kampioe nen of voor een serenade. Door de jaren heen heeft HMV een gestage groei doorgemaakt. Sinds 1956 is de drumband erbij, sinds 1975 de majorettes. Gerhards broer Egbert kreeg als eerste de leiding over deze laatste groep. Het fenomeen muziekkorps leefde sterk. Die populariteit zorgde in de zestiger jaren voor een explosieve groei. „We kregen zelfs zo veel aan meldingen, dat we instrumenten tekort kwamen. Dan werd begon nen met theorielessen. En als het wel direct lukte, haalde je je instru ment bij Hendrik Oolbekkink, kreeg les van hem en na ongeveer twee jaar zat je bij het orkest. Nu is dat heel anders." Gerhard Voordes De Oranjestraat tussen Kolweg en benadrukt dat op dit moment vol- Noordenbergstraat zal nog voor De afdeling Espelo van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen hield onlangs haar jaarverga dering. Tijdens de bijeenkomst werd afscheid genomen van de be stuursleden Ida Lubbersen en Jo hanna Rensen. Ida Lubbersen was zes jaar lang presidente. Hun plaatsen zijn ingenomen door Jo hanna Ulfman en Gerritje Vrug- gink. Speciaal voor deze bijeen komst was een expositie ingericht van schilderijen van de hand van de eigen Splose schildersclub. Na het officiële gedeelte volgde sa menzang onder leiding van me vrouw Van der Wal uit Dalfsen. Zij is van de zangcommissie van de NBvP. De eerstvolgende bijeen komst is 21 februari. Dan spreekt pastoor Noording over zijn werk op Het Franscicushof. doende instrumenten in voorraad verschraal nieuwbouw, die eind zijn: „Daarhoefjehetopgevendus 1991 beeon en vnnr veruit het „ini 1991 begon en voor veruit het grootste gedeelte klaar is. Vrijwilli gers bekommeren zich momenteel om het schilderen van de boven verdieping, waar over enkele we ken vloerbedekking wordt gelegd. Met de onvolprezen behulp van de supportersvereniging van HMV volgen dan kort daarna de meu bels. Voordes: „Zonder de suppor ters zou HMV het absoluut niet redden! Het is echt geweldig wat zij allemaal doen!" Nu het nieuwe ge bouw in gebruik is genomen, niet om te laten!" Ook uniformen zijn er nog. Toch streeft HMV er naar om zich volgend jaar met het jubileum in een nieuwe 'outfit' te kunnen presenteren. Ooit begon nen in het grote jeugdorkest, zyn nu Bert Fransen, Hans Paalman en Walter Wierbos bekende perso nen. Zeker lokaal. Wierbos heeft zelfs internationaal naam opge bouwd als vertolker (trombone) van experimentele muziek). Voor des en mede-bestuurslid Bert Bos- schers noemen het repertoire van tuners noemen net repertoire van school. Met ingang van volgend oude gvmzaal HoeJ? (j^ufd)orkest gevarieerd: ener- schoolseizoen zullen veel vroegere ouae gymzaal. Hoe en wanneer, ziiris hptAnrif» maromi.Tini. r-,ii i Pasen worden heringericht. B en W stellen voor om de noodbestrating (klinkers) te vervangen door asfalt met aan weerszijden de inmiddels bekende rode fietsstroken. De weg wordt eveneens voorzien van belij ning conform elders in het dorp. De kruising Oranjestraat-Kolweg- Kerkstraat volgt enige tijd daarna. Wethouder Wim Dalhuisen laat weten dat deze een 'cruciaal onder deel' vormt van het fiestnetwerk, mede door de op handen zijnde fusie tussen Dorpsschool en Kol- school. Met ingang van volgend oude gymzaal. Hoe en wanneer, hangt mede af van de ontwikkelin zijds bekende marsmuziek, ander zijds eigentijdse stukken als be- --- «juo ci5ciilijuöc M,iuuten ais oe gen van het ernaast gelegen plan werkte klassieke muziek en film Ehag (50 seniorenwoningen). Voor des, die daar met zijn eigen bouw bedrijf direct bij betrokken is, houdt de vinger aan de pols. Hjj bekent dat het 'nieuwbouwgeld en televisiemuziek. Onder Bert Fransen is het orkest daarnaast de uitdaging aangegaan van de tech nisch wat moeilijker stukken. Ger hard Voordes verzekert ons dat - 7oncuu vuuiucö verzesen, ons dat. 25™ het V00I^aar 8aan de HMV één van de weinige korpsen is HMV ers daarom weer op pad voor dat nog 'op straat loopt': Veel de toiletrollenactie. Ditmaal is het jeugdleden willen dat niet meer Vil li Lonrruihiar) om. ^3^1 Km,«F Dorpsschool-leerlingen op weg naar de nieuwe Holterenkschool, de bewuste kruising oversteken. Vermoedelijk komt ter plekke een ietwat verhoogd plateau, (zoals de kruising Larenseweg-Tuinstraat- Haarstraat). De beveiliging met verkeerslichten blijft. De aanslui ting met de Rietmolenstraat zal iets versmald worden. Ter vergelij- buiteneebied aan de hênrimet meer- iets versmald worden. Ter vergelij- ouitengebieü aan de beurt. Die zien meer m uitvoeringen zoals king wees Dalhuisen op dezelfde maatregel die destijds getroffen is bij de aansluiting van de Pastorie straat op de Larenseweg. Met de herinrichting is zo'n 550.000 gulden (exclusief kruising) gemoeid. De werkzaamheden worden uitge voerd door Krekel Holten bv. Vol gende week wordt het voorstel aan de raadscommissies financiën en gemeentewerken voorgelegd. Eind deze maand mag de gemeenteraad haar definitief fiat geven. Dalhui sen verzekerde dat voor de betrok ken aanwonenden en bedrijven een informatieve bijeenkomst zal worden belegd. Deze week gaan de leden van vol leybalvereniging Mintonette langs de deuren met de 'Mintonette Vol leybalpen'. Deze wordt aangebo den in een set van drie stuks. Die kost f 5,00. De opbrtengst is be stemd voor de clubkas.

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1