Humoristisch, warm en geen blad voor de mond Gereformeerd predikant Mulder: ZakeIijk BEKEKEN Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport A.C.M. b.v. BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Speeltoestellen A.S.M.- A.C.M. b.v. DONDERDAG 20 JANUARI 1994" Gevatheid en klare taal kan ds. Harm Piet Mulder (47) zonder eni ge twijfel niet ontzegd worden. In de stampvolle kerkzaal van De Kandelaar stal de nieuwe gerefor meerd predikant zondag menig hart voor de wijze waarop hij zich presenteerde: humoristisch, warm en zonder blad voor de mond. Een predikant ook, die 'midden in het leven staat.' Naast echtgenote Mieke en de kin deren Mieke, Bas en Tobias, werd de middagdienst, waarin de uit Lunteren afkomstige zieleherder zijn intrede deed, tevens bezocht door een flink aantal genodigden. Onder hen vertegenwoordigers van de plaatselijke kerken, kerke lijke instellingen, gemeentebe stuur en natuurlijk familie en Lun- Volkswagen Groep Markelo - Tel. 05476-16 19 terse vrienden. Na een ruim jaar als 'predikantloos tijdperk', is Mulder ds. M. Berg opgevolgd. De laatste ging eind 1992 met emeritaat. „We hebben hier allen naar uitge zien," verzekerde voorzitter Diede- rik Bosschers van de kerkeraad. „U bent zeer welkom. Een herder voor de lange termijn, een richting aanwijzer voor jong en oud." Bos schers bedankte Mulders voorgan ger ds. M. Berg en consulent ds. S. Poelman uit Nijverdal voor hun inzet de afgelopen tijd. Beide wa ren die ochtend voorgegaan in de dienst waarin Mulder bevestigd werd. Ds. Berg, ook bij de intrede- dienst aanwezig, wees uit tien jaar ervaring Holten op de contacten met de gemeenteleden. „Ze zullen niet direct hun hart bij u uitstor ten. Maar héb je ze, dan heb je ze ook echt helemaal en ontdek je grote trouw." Berg toonde zich be reid om desgewenst als wijkpastor te blijven fungeren. Namens de classis Deventer wenste ds. E.H. van der Weide de gereformeerde kerk en haar nieuwe predikant 'een goede, heldere en wakkere pe riode' toe. Ds. A.J. Leerink van de plaatselijke hervormde kerk, sprak de nieuwe gereformeerd col- Toewijzing bejaarden- woning Hoewel de toewijzing van bejaar denwoningen in Holten geheel cen traal is geregeld en voor alle wonin gen op dezelfde manier gebeurt, bestaan er toch onduidelijkheden en misverstanden op dit gebied. Formulier Wil men zich inschrijven voor een bejaardenwoning of aanleunflat dan moet men zich hiervoor in schrijven. Een inschrijfformulier kan men krijgen in Diessenplas en op het gemeentehuis, afd. Sociale Zaken. Indien nodig wordt het for mulier thuis gestuurd. U vult het zelf in. Wilt u daar hulp bij, dan kan dat in Diessenplas of het gemeen tehuis (en SWOH) worden gege ven. Op het formulier staan vragen over uw huisvestingssituatie, de reden waarom u wilt verhuizen, de hulp die u momenteel krijgt en het type woning dat u wenst. Toewijzingsadviescom missie Het formulier gaat naar een com missie, waaraan iemand vanuit de wijkverpleging, de gezinsverzor ging, Diessenplas en de gemeente zitting heeft. Aan de hand van de door u ingevulde vragen proberen zij een indruk te krijgen over uw omstandigheden. De antwoorden op de verschillende vragen worden voorzien van een puntenaantal, zo dat voor ieder een puntentotaal wordt vastgesteld. Indien noodza kelijk wordt nadere informatie ge geven door de hulpverleners die bij u thuiskomen. Wachtlijst Ieder die zich inschrijft wordt ge vraagd of hij/zij op korte termijn wenst te verhuizen, of dat men de verhuizing nog wel even uitstelt. Aan de hand van de antwoorden op die vragen worden 2 wachtlij sten opgesteld. Op de wachtlijst krijgt men verder een plaats afhan kelijk van het puntentotaal en de persoonlijke omstandigheden. Het is daarom ook van het grootste belang dat u de commissie bericht stuurt, wanneer er zich daar in iets wijzigt. De verantwoordelijkheid hiervoor ligt bij u! Woningtoewijzing Er komen in Holten jaarlijks onge veer 5 bejaardenwoningen vrij. Dat is veel minder dan het totaal aan tal mensen dat zich jaarlijks in schrijft. Komt een woning vrij dan komt de toewijzingsadviescom missie bij elkaar. Zij bekijken welk type deze woning heeft. Aan de hand van de gegevens van de men sen op de lijst, die direct willen verhuizen, wordt bekeken welke persoon het best bij deze woning past. Heel duidelijk moet zijn dat een bejaardenwoning een voorzie ning is, die het langer zelfstandig blijven wonen mogelijk moet maken. De bejaardenwoning moet dus als het ware een probleem in uw huidige woonsituatie oplossen. Ziet u slecht, of bent u vergeetach tig dan verandert daar niets aan wanneer u naar een bejaardenwo ning verhuist. Kunt u heel slecht lopen en de trap niet meer op, dan is de bejaardenwoning zonder die trap een oplossing voor dat pro bleem. Na overwegingen vraagt de commissie aan bepaalde mensen op de wachtlijst of zij naar de vrij gekomen woning willen verhuizen. Dat is lang niet altijd het geval. Mensen hebben soms zeer uitge sproken woonwensen, ondanks dat verhuizing urgent is. Uiteinde lijk wijst het bestuur van Diessen plas, of Onze Woning de betreffen de woning aan iemand toe. Misverstanden De periode van uw inschrijving is niet van belang voor de plaats op de wachtlijst. De commissie gaat zelf niet na, of er zich wijzigingen in uw gezondheid of situatie voor doen. Dat moet u zelf doen. Ie mand met niet het hoogste pun tentotaal krijgt soms de woning, omdat die woning zijn/ haar pro bleem goed kan oplossen. Inschrij ven voor een woning heeft altijd zin, omdat daarmee ook uw woon wensen voor de toekomst duidelijk gemaakt kunnen worden. Dit is van belang voor huizenbouw in de komende jaren. lega toe namens ook de rooms- katholieke gemeenschap in Holten en wees onmiddellijk op de positie ve houding van Mulder ten aanzien van samenwerking tussen de ker ken: „In het kader van Samen Op Weg hebben wij de gereformeerde schouders de afgelopen periode node gemist. Tot mjjn vreugde gaat u dat zeer ter harte!" Mulder heeft de eerste uitnodigingen voor gesprekken reeds door zijn brie venbus in de nieuwe pastorie aan de Beusebergerweg gekregen. Een welkomstwoord ook van gemeen tezijde. Loco-burgemeester Henk Westerik blikte voor de gelegen heid terug op 1993, dat hij 'het jaar van de vacatures' noemde: Berg weg, ds. Doomweerd weg en ten slotte ook nog de burgemeester weg." De CDA-wethouder bena drukte het belang van het twee- tot driemaal per jaar te houden over leg tussen gemeente en kerken. Met straks een nieuwe burgerva der (of-moeder, red.) aan het roer, hoopt Westerik dat daar weer in houd aan wordt gegeven: „Met el kaar moeten we bepalen welke sig nalen uit onze samenleving zijn, waarop we ons beleid moeten rich ten. Samen moeten we de proble matiek het hoofd bieden." Toeval Ten slotte beklom Veronique Ko- nings, achterkleindochter van wij len ds. G. Bax (van 1901-1936 predi kant van de gereformeerde kerk), de kansel. Zij sprak namens haar 'doortastende grootmoeder', Riek Bax, een schoondochter van de vroegere predikant. Veronique vertelde de gemeenteleden een boeiend verhaal dat 'bol stond van toevalligheden. Het begon met een bezoek aan de oude begraafplaats aan de Kerkhofsweg. Daar bezocht zij het graf van haar overgrootva der- en moeder. Toen zij later ook de gereformeerde kerk en pastorie wilde bezoeken, stuitte zij vanzelf sprekend op de firma Schuppert, die het het kerkgebouw integreer de in het winkelpand. Via de Schupperts vernam zij over de ge schiedenis en de nieuwbouw van De Kandelaar aan de Stations straat. Het toeval wil nu dat groot moeder Riek in Lunteren woont, op dat moment woon- en werk plaats van ds. Mulder. Mevrouw Bax droeg met een schilderij zelfs nog bij aan de expositie tijdens het vorig jaar gevierde 150-jarig be staan van de gereformeerde kerk. In de contacten met haar werd ook duidelijk dat Holten met een vaca ture kampte. En zo kwam het bal letje aan het rollen en deed Mulder dit weekeinde zijn intrede. In het kader van de Sociale Ver nieuwing worden binnen afzienba re tijd bij de Haarschool, de Kol- school en in de wijk De Haar, speel toestellen geplaatst. In De Haar betreft het op de speelplaatsen tus sen Kenemansstraat en Klomp- steeg, Verzetsstraat en Canada straat en Canadastraat en Chur- chillstraat. De komst van de speel toestellen houdt hier verband met een algemene opknapbeurt van de wijk. Occasions-centrum 1700 m2 showroom Tel. 05476-16 19 Op 11 januari werd aangifte ge daan van diefstal van benzine. Bij een pomphouder werd getankt zonder te betalen. De man ver klaarde geen geld bij zich te heb ben en dat hij wel terug zou komen, hetgeen dus niet geschiedde. De man werd aangehouden te Rijssen, waarna bleek dat deze persoon er een gewoonte van maakte om te tanken zonder te betalen. Een tien tal van deze zaken kwamen boven water, gepleegd in de hele regio. In De Haar, en wel in de Verzets straat, werden weer enkele hard leerse autobestuurders bekeurd, omdat ze het parkeerverbod ne geerden. Op 12 januari, omstreeks 18.40 uur, werd een jonge vrouw aangerand en werd een poging gedaan haar te verkrachten. De vrouw fietste op de Larenseweg ter hoogte van het Catsmeer. Een tot nu toe onbeken de man kwam de toegangsweg tot het Catsmeer afgelopen en trok de vrouw van de fiets, waarna hij met haar richting Catsmeer liep. Daar probeerde hij de vrouw te ver krachten. De dader was een blanke man tussen de 30 en 50 jaar, lang ongeveer 1.70 tot 1.80 meter, stevig postuur en krullend bruin of blond haar. Hij was in het bezit van een niet al te grote personenauto. Ver dere gegevens zijn niet bekend. Personen die nog niet door de poli tie gehoord zijn, doch die menen inlichtingen te kunnen verschaf fen, worden verzocht contact op te nemen met de politie Salland, teL 05720-55555. Bij basisschool De Regenboog werd een ruit vernield, vermoede lijk gepleegd in het weekeinde van 9 januari door spelende jeugd. Een middenstander deed aangifte van oplichting. Een onbekend per soon kwam zijn winkel binnen en leverde een blik verf in, met de mededeling dat hij die verf eerder had gekocht, doch dat hij het blik over had. De waarde van de verf werd uitbetaald en de persoon ver liet vervolgens de winkel. Nader hand bleek dat de man met lege handen de winkel was binnengeko men, een blik verf uit de rekken had gehaald en deze toen weer inle verde. Deze werkwijze komt de laatste tijd meer voor in de omge ving. Vandaar ook de waarschu wing aan de middenstanders alert te zijn op deze praktijken en een kassabon te vragen waaruit blijkt dat het betreffende goed voorheen gekocht is. Op camping De Holterberg werd in twee caravans ingebroken. De in druk bestaat dat in één van de caravans is overnacht. Een draag bare radio en een telefoon werden ontvreemd. In de nacht van 15 op 16 januari kon de politie vier Polen arreste ren/Zij zaten in een auto die gepar keerd stond op het Bergpad. De politiemensen constateerden dat een raampje van de auto was ver nield en dat de draden waren door verbonden. Bij nader onderzoek bleek de wagen in Duitsland te zijn gestolen. De politie heeft de indruk met een stel criminelen te maken te hebben, die nog wel meer op hun kerfstok hebben. De verdachten zijn ingesloten. In dezelfde nacht werd van een woning aan de Aalpolsweg een ruit ingegooid. Vermoedelijk het werk van enkele baldadige discogan gers. Ook hier zou de politie graag getuigen willen horen. In de Pannenbakkerstraat botsten twee auto's op elkaar toen een be stuurder zijn auto op de weg keer de en daarbij een passerende auto over het hoofd zag. Enige schade aan beide voertuigen was het ge volg. Op 17 januari werd een bromfiets gestolen die achter café De Biester aan de Stationsstraat was gepar keerd. Het betreft hier een brom fiets van het merk Puch, type Maxi, met het verzekeringsplaatje SJM 300. Bij verkodp en reparatie van Miele-apparaten, worden steeds hogere eisen gesteld. Was het vijf jaar geleden nog de prijs, de consument van vandaag let steeds meer op de kwaliteit en deskundige service. Wat deze service betreft heet Miele in haar technisch service-centrum in Vianen een speciale opleiding verzorgd met betrekking tot reparatie van apparatuur. Bij de selectie van bedrijven wiens monteur mocht deelnemen aan deze geheel nieuwe opleiding werd onder meer gekeken naar presentatie, verkoopcijfers en nazorg. Ook in het verleden gevolgde cursussen van Miele werden in de selectieprocedure meegenomen. In juli '93 kreeg Klein Velderman bv aan de Kolweg bericht dat haar bedrijf in de persoon van de heer Lulofs mocht deelnemen aan de opleiding voor gecertificeerd mon teur. De nieuwe opleiding ging in augustus van start met cursisten uit heel Nederland. In december werd het examen door Lulofs met goed gevolg afgelegd. Met ingang van januari 1994 is het certificaat aan Klein Velderman bv toegekend. De ?if-CfrV. j er.de monteur ka" voorkomende gevallen door Miele Nederland worden ingezet bij particulieren die elders een apparaat hebben gekocht, maar waar het verkoopadres te weinig deskundigheid in huis heeft. Indien voor een Miele- apparaat een verzekerde garantie van vijf of tien jaar is afgeslo ten, dan mogen uitsluitend gecertificeerde monteurs een even tuele reparatie uitvoeren. Klein Velderman bv hoopt met deze deskundigheid in huis de consument van Holten en omgevina nog beter van dienst te kunnen zijn. Sinds enkele weken beschikt café 't Klavier (Dorpsstraat 46, tel. 62998) over een aantal vergaderruimtes. Deze bevinden zich in het voormalige woonhuis boven het cafégedeelte. De ruimtes zijn met name geschikt voor kleinere gezelschappen, in grootte variërend van acht tot maximaal 25 personen. Zo is er een grote zaal (met open haard) voor 25 personen en een kleinere voor twaalf personen. Daarnaast is er nog een drietal kleinere ruimtes. Deze zullen binnenkort worden ingericht. Gezien de vele vergaderingen en andere activiteiten bij diverse verenigin gen en instanties voorziet Jos kamphuis in een duidelijke behoefte in het Holtense vergadercircuit. De zalen zijn dusdanig gesitueerd dat er geen hinder is van het onderliggende café. Terwijl de aanwezigheid daarvan juist wel garant staat voor een gezellige naborrel wanneer de vergadering eenmaal afgeha merd is. Uiteraard bestaat er de mogelijkheid tijdens de bespre kingen allerlei hapjes en drankjes te serveren. NED.HERV. KERK 10.00 uur, pastor H. Wiggers en ds. S.M. Roozenboom, oecume nische dienst 19.00 uur, ds. A.J. Leerink, dienst van Schrift en Tafel Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Nederlands Bijbelgenootschap Oppasdienst: mw. Barvelink, Mariska Oonk Diessenplas: woensdag 26 janu ari: ds. Lindeboom GEREF.KERK 9.30 uur, ds. H.P. Mulder 15.00 uur, ds. G.A. van den Berg, Rijssen Kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. Cisca van Engbrink; groep 5 en 6 o.l.v. Jenny Hoekstra Oppas: 0-3 jaar: Erna Hulsman, Ineke Aanstoot-Wessels, Lian- ne Meijerink-van der Zwaag; 4-6 jaar: Janneke Lubberdink-Ol- denhuis, Dineke Manenschijn- Roelofe Eerste collecte: Diaconie. Twee de collecte: Rente en aflossing (m.u.v. interkerkelijke dien sten). RK KERK 10.00 uur, Oecumenische dienst in NH kerk, voorgangers pastor H. Wiggers en ds. S.M. Roozen boom. DIJKERHOEK 10.00 uur, ds. A.J. Leerink Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Nederlands Bijbelgenootschap EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. Th.B. Hop uit De venter. Bevestiging ambtsdra gers Uitgangscollecte: Zendingsbus sen NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur, H. Mis Zondag: 8.00 uur, H. Mis; 10.00 uur, gebedsdienst KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 urn- tot 11 .30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 22 en 23 januari: G. van Wijk, Wilhelminastraat 22a, Rijssen. Tel. 05480-20320 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, teL 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma t/m vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m t/m vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29-31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9 -11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Maan dag en yrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVA/KABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). Zaterdag 22 januari: 20.00 uur, prinsenbal in Het Bonte Paard Zondag 23 januari: 12.00 uur, tv-programma Sonntagskon- zert met Hoolter Daansers op Duitsland 2 Dinsdag 25 januari: 20.00 uur, jaarvergadering NBvP Holten in zaal Vosman Woensdag 26 januari: 20 uur, inleiding M. Hoedeman voor Kunst en Cultuur in De Bosc hkamp over 'Opera'; 19.30 uur, bijeenkomst van de Club van oud-militairen en oud-verzets mensen in zaal Vosman m m y, duo Schreurs/Hiddink Donderdag 27 januari: 19.15 uut schietavond A- en B-jeugd SV Holten op De Meermans kamp Zaterdag 29 januari: 20.00 uur, prinsenbal in De Poppe Dinsdag 1 februari: 20 uur, poli tieke scholingscursus NBvP in zaal Vosman Woensdag 2 februari: 20.00 uur, jaarvergadering sportcommis- sie met uitreiking sportpnjzen 1993 in clubgebouw Blauw Wit Zaterdag 5 februari: 15.00 uur, mindervaliden carnaval in ma nege Snorrewind Maandag 7 februari: 20 uur, ver- keersquiz zaal Vosman Woensdag 9 februari: 20 uur, politieke scholingscursus NBvP in zaal Vosman Donderdag 10 februari: 20.00 uur, voorlichtingsavond D66 Holten en Hellendoom in De Boschkamp over Holterberg Zaterdag 12 februari: 13.45 uur, start carnavalsoptocht; 15.00 uur, Keuntjescamaval in zaal Vosman; 14.00 uur, Dweilmid- dag carnaval; 19.30 uur, Slinge- roamd Zondag 13 februari: 20.00 uur, Kielenbal in zaal Vosman Maandag 14 februari: 12.30 uur, Frühschoppen in Bierlokal am Bahnhof; 15.00 uur, playback- show in gebouw Irene; 20.00 uur, Rosenmontag bij Boer Biet

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 3