Bijeenkomst over Holterberg van D66 Nieuwe presidente voor NBvP Holten Klaas Wilting over de sportsponsoring Prinsenbal biedt humor en vermaak Uit buiten Holten STEUNENBERG Stegeman IN: Winnaars sportprijzen '93 Autobedrijf Paalman M Te koop: perceel weiland Er moet ruimte komen voor wij gaan verbouwen!!! mode in schoenen Winterprogramma 1993-1994 Boh Foi Toch e2rSo Marco Bakker B.Z.N. Dutch Swing College Jazzband kaarten 25.00 Bob East Showband Denny Christian en Anita Meyer IrJQJM&JU. DONDERDAG 20 JANUARI 1994 De afdeling Holten van D66 houdt donderdagavond 10 februari een openbare informatieavond in dorpshuis De Boschkamp over de discussie rond de Sallandse Heu velrug. Aanleiding is de voorlopige visie van de BIB-stuurgroep (Be stemming, Beheer en Inrichting), waarin beide gemeenten, provin cie, natuurbeschermingsorganisa ties en particuliere grondeigena ren vertegenwoordigd zijn. De bij éénkomst is georganiseerd in sa- menwerking met de afdeling Hellendoorn en wordt geleid door D66-statenlid Marijke de Vuyst. Haar naam doet al enige de tijd de ronde als kandidaat voor het bur gemeesterschap van Holten. Ook één van de samenstellers van het rapport 'Vanaf de rug gezien' is aanwezig. Het rapport was enige tijd geleden het gevolg van een project van de Deventer Rijksho geschool IJsselland. Niet de recre atie, maar de natuur is daarbij na drukkelijk uitgangspunt. De avond in De Boschkamp begint om 20.00 uur. Begin deze week kwam D66 Holten in De Biester bijeen voor een open bare ledenvergadering. De belang stelling viel niet tegen. Naast de eigen achterban waren een kleine tien man naar de bijeenkomst ge komen, onder wie vertegenwoordi gers van de voor bouwgrondbelas ting aangeslagen Beusebergers en van het bestuur van de Kring Be woners de Holterberg. Ten aanzien van de kwestie bouwgrondbelas- ge tijd mee geconfronteerd zien. Ook op dit punt wees D66 op de nu nog aanwezige onduidelijkheid die er over dit onderwerp bestaat. Al vorens tot een uitspraak te komen zullen de democraten zich de ko mende periode ook over dit vraag stuk buigen. Een tevreden me vrouw Busink liet weten dat de aanwezigen zich 'zeer gemoti veerd' toonden. Op de gezamenlij ke bijeenkomst van de ouderenor- ganisaties ANBO en PCOB, don derdagmiddag 17 februari, geeft ook D66 acte de présence. Lijstrek ker Van der Torre maakt onder deel uit van het poltitieke forum tijdens het politiek café dat donderdagavond 24 februari ge houden wordt in De Boschkamp. Ten slotte laat D66 zich ook nog horen op de forumavond van de politieke scholingscursus die de plattelandsvrouwen donderdag avond 17 februari op het program ma hebben staan. In zaal Vosman houdt de NBvP Holten dinsdagavond 25 januari ledenvergadering. Aanvang 20.00 uur. De agenda vermeldt onder meer de bestuursverkiezing. De dames J.H. Bronsvoort-Lubbersen en G. Jansen-Bannink zijn aftre dend en herkiesbaar, terwijl presi dente A.W.E. Dikkers-Wegstapel aftredend en niet herkiesbaar is. Het bestuur stelt mevrouw E.W. Spakman-Stevens kandidaat. Na men van tegenkandidaten kunnen tot en met 21 januari schriftelijk worden ingediend bij secretaresse Geertje Zoetbrood, Kozakken- centrum in De Boschkamp en het leven in de sociowoningen in Hol ten. Onder leiding van Riek Harmsen en Bertha Hofhuis worden dinsdag 8 en diiiöuae, 1 Vosman mappen gemaakt (A4-for- maat). De kosten voor deze cursus bedragen 17,50 gulden (inclusief materiaal). Stof dient zelf te wor den meegenomen. De bijeenkom sten duren van 13.30 tot 15.30 uur. In samenwerking met de afdelin gen Dijkerhoek en Espelo wordt woensdagmiddag 16 februari een uitstapje gemaakt naar drukkkerij ting heeft D66 nog geen vastom- straat 29, zij het ondertekend door Misset in Doetinchem. Meer inlich- een lijnd standpunt. Alvorens een uit spraak te doen, achtte lijsttrekker Dick van der Torre het nuttig eerst sen stuk onderzoek te plegen. Ook werd gesproken over de riolering ouitengebied, een gegeven waar de Hol terbergbewoners zich over eni- tenminste 10 leden en met vermel ding van de betreffende kandidaat. Het tweede gedeelte van de avond wordt verzorgd door medewerkers van De Lathmer. Zij vertellen de aanwezigen over het activiteiten tingen over vertrek en kosten zijn verkrijgbaar bij Mineke Bosschers (tel. 05731-1223) en Hanneke Aal pol (tel. 05731-1291). Lees's Niet direct een boek voor mensen, die een tuinboek alleen maar aanschaffen om gezellig plaatjes te kijken. Formele tuinen van Mark Laird is een compleet naslagwerk, waarin vele belangrijke stijlen vertegenwoordigd zijn. Een boek voor architecten, en voor hen, die hun hele ziel en zaligheid in hun hobby, de tuin, leggen. Tekeningen van historische tuinen en veel foto's tonen de grtoe verscheidenheid aan stijlen in formeel angelegde tuinen. Vele tuinen in het buitenland, maar ook de tuinen van Het Loo en van het kasteel Weldam in Twickel komen in het boek aan de beurt. Aan de hand van heel veel voorbeelden wordt de geschiedenis van de tuinaanleg getoond en beschreven. Tekeningen en foto's geven aan hoe tuinen in het verleden werden gevormd, en hoe ze in de loop der tijd veranderden door steeds wisselende ideeën. Stijlen als Renaissance, Barok en Rococo staan in het 240 0- ia's tellende boek beschreven, evenals de tuinen, zoals die in de negentiende en twintigste eeuw zijn ontworpen. Maar liefst 306 foto's, tekeningen en plattegronden geven een duidelijk beeld van de tuinen. Verder zijn er in het boek ifische index, een verklarende woordenlijst en bibliografieën opgenomen. Voor zowel de liefhebber van formele tuinen als voor )p woensdag 2 februari worden, ijdens de jaarvergadering van de portcommissie, de winnaars Van ie Holtense sportprijzen 1993 be tend gemaakt. Als inleider zal Daas Wilting die avond spreken iver 'Sportsponsoring en sport evenementen. Wilting is nauw be rokken bij de organisatie van het IK triathlon in Almere. Candidaten voor de titel sportman an het jaar zijn voetbalscheids- echter Dick Beldman en de beide FC Twente-voetballers Ewin Leu- Als voorloper op het jaarlijkse car naval höudt carnavalsvereniging De Fienpreuvers zaterdagavond 22 en zaterdagavond 29 januari het traditionele Prinsenbal. De eerste rink en Arno Knapen. Genomi- bi Het Bonte Paard in Dijkerhoek, neerd voor sportvrouw zijn touwt- de tweede in De Poppé in Markelo. rekster Jeanet Brinks, atlete Netty van Dijk en triatlete Jannie Mas ters. Om praktische redenen kan vooraf niet bekend worden ge maakt wie er in aanmerking ko men voor de titel 'sportploeg van het jaar. De jaarvergadering vindt plaats in het clubgebouw van ZW Blauw Wit op sportpark 't Vletgoor. Beide avonden beginnen om 20.00 uur en bieden een groot aantal verrassende en humoristische ele menten in een revueachtige stijl met natuurlijk ook zang en dans. Onder de acts die ten tonele wor den gebracht, dicht in elk geval één de Holterberg in het begin van de volgende eeuw een bijzondere functie toe en wordt in een andere de plaatselijke politiek onder de loep genomen. Het programma be vat ook een Dijkerhoeks en een Sploos onderdeel. Op beide avon den is natuurlijk het Fienpreuvers- orkest De Braandheultjes van de partij. Het bal na wordt in Het Bonte Paard muzikaal begeleid door De Hydra's, in De Poppe door showorkest Saturnus. De voorver koop van kaarten is reeds in volle gang. Ze zijn verkrijgbaar bij de vier hofbars, Foto Ten Velde, No- valux Van de Maat en aan de zalen. Leden betalen 7,50 gulden, niet- leden 15 gulden. Zoals gebruikelijk is op beide avonden busvervoer geregeld. De eerste bus vertrekt om 18.45 uur van hofbar Maats naar Dijkerhoek, de tweede om 19.15 uur, de laatste om 19.45 uur. Na afloop kunnen de feestgangers ook weer per bus naar huis. degene, die meer wil weten van de geschiedenis erachter is 'Formele Tuinen, tradities in kunst en natuur', uitgebracht door Terra te Zutphen, een echte must. Popfotografen J an Willem Steenmeijer en Robert Knoth hebben de afgelopen twee jaar stad en land afgereisd om ruim 80 Nederlandse pophelden en heldinnen te fotograferen. Met deze serie indringende portretten van de helden uit de jaren zestig, zeventig en tachtig èn de helden van nu, wordt de Nederlandse popgeschiedenis in beeld gebracht: van Andy Tielman en Mariska Veres tot Rude Boy Remmington en Candy Dulfer. Het onopgesmukte, zeer aansprekende boek 'Nederlandse Pophelden' is door uitgeverij Luitingh- Sijthoff uitgebracht. Jan Willem Steenmeijer is gespecialiseerd in portretfotografie. Hij werkt als vaste fotograaf voor de muziekbladen Opscene en WATT en heeft verder gepubliceerd in Provoke, Oor, het Vrije Volk, Primeur, het Parool, Focus, City Life en verschillende buitenlandse bladen. Daarnaast levert hij fotomateriaal voor platenhoezen en catalogi. Robert Knoth werkt sinds 1988 als free lance fotograaf voor o.a. Primeur, Opscene en New Folk Sounds. Tevens heeft hij gepubliceerd in de Volkskrant, NRC Handelsblad, Trouw, Oor, de VPRO gids en diverse regionale dagbladen. In 1991 maakt hij reportages over de Joodse gemeenschap in Boedapest en van de leefomstandigheden van zigeuners in Hongarije die hebben geleid tot diverse publicaties De nieuwste versie van het tekstverwerkings-programma WordPerfect is versie 6.0 jebruik onder DOS. Ten opzichte van de vorige versie, 5.1., is de nieuwste op enkele honderden punten verbeterd. Een van de belangrijkste nieuwtjes van "WordPerfect 6.0. is dat de gebruiker het zo in kan stellen, dat men op beeldscherm kan zien hoe de getypte versie van een document er in geprinte vorm uit zal zien. Wie regelmatig met een computer werkt zal de aanduiding WYSIWYG (oftewel What You See Is What You Get - Wat je ziet is wat je krijgt) meer zeggen. Met deze nieuwe mogelijkheid erbij kan men tijdens het opmaken van een document meteen op beeldscherm al zien welke invloed verschillende lettergroottes op dat document hebben. Uiteraard zijn er nog meer nieuwtjes, zoals nieuwe menu's en dialoogvensters. Ook nieuw is dat WP 6.0. voorzien is van de zogeheten intelligente codeplaatsing. Ongeacht op welke plek in een document men bezig is, en de cursor zich bevindt, kan de gebruiker bijvoorbeeld een alineacode invoeren. De code wordt vanzelf aan het begin van de alinea geplaats. Nog een nieuw onderdeel is de mogelijkheid om documenten meteen te versturen naar een fax. Hiervoor moet men wel over een faxkaart beschikken. En wat men met WP 6.0. ook kan is het maken van een watermerk in een document, dat als een grijs weergegeven afbeelding of tekst op elke pagina van het document verschijnt. Nu WordPerfect 6.0. beschikbaar is, is er automatisch ook behoefte aan goede handboeken, waarin alle oude en nieuwe mogelijkheden van dit programma duidelijk en begrijpbaar uitgelegd worden. Uitgeverij A.W. Bruna te Utrecht bracht recent een handboek van bijna 1.000 pagina's uit, getiteld WordPerfect 6 voor DOS, geschreven door Stephen G. Dyson. De auteur was zelf betrokken bij de ontwikkeling van de nieuwste versie van dit programma, dus kent het pakket van binnen en van buiten. Zijn boek is geschikt voor zowel de onervaren als gevorderde WordPerfect-gebruiker. Een belangrijk voordeel van dit boek is dat er heel veel beeldschermafbeeldingen zijn opgenomen. Zo kan men meteen in het boek al zien wat er op het beeldscherm zichtbaar moet zijn als men het programma op een bepaalde wijze heeft ingesteld. Andere pluspunten van d.'x>ek zijn de heldere sch' jÊstijl, een goede indeling naa onderwerp, een uitgebreid register, en uiteraard volledigheid. Wie praktisch en efficient wil werken met WP 6.0. kan bijna niet zonder dit boek, want de officiële handleidingen zijn in de regel een stuk minder toegankelijk geschreven. .ochemse Schouwburg >nder regie van Berend Boude- rijn spelen John Kraaykamp, Eric an der Donk, Johnny Kraay- amp, Martha Kensmil, Robert an Leeuwen en Annick Boer op rijdag 21 januari 'The Sunshine ioys' van Neil Simon, ondag 23 januari wordt in de serie Jrote meesters en hun instru- ïent' een koffieconcert gegeven oor Larissa Groeneveld (cello) en ïank van de Laar (piano). Vanaf 2.00 uur wordt het volgende pro- ramma gepresenteerd: Ludwig an Beethoven (Sonate op. 5 nr. 2; esar Franck (Sonate in A); Clau- e Debussy (Sonate). •eventer Schouwburg het kader van Toneel-Op-To- ïel brengt Theater van het Oos- •n donderdag 20 januari het stuk lomedie' van Frans Strijards. Om 1.00 uur is er eerst een inleiding, rijdag 21 januari is er om 12.30 ar in de hal van het stadhuis een nchpauzeconcert met Franse ba- 'kmuziek van het Ensemble Re- li. rijdagavond speelt Jaap van veden samen met het Combatti- ento Consort Amsterdam wer- ■n van Vivaldi, Locatelli en De ;sch. en Avro-lid is ook maar een ens' is het cabaretprogramma larmee Jeroen van Merwijk dit izoen door het land trekt. Zater dag 22 januari doet hij Deventer aan. In het kader van Toneel-op Toneel speelt Marlies Helder met haar band (de J.J.C. Helder Band) op dinsdag 25 januari in de Deventer Schouwburg. 'Sillicone Kitty' is een theatrale show met zowel vo cale als instrumentale 'songs for live'. Han Römer en Titus Tiel Groenes- tege brengen woensdag 26 januari het programma 'De Olifants dracht'. Donderdag 27 januari wordt de voorstelling 'De Reiziger' van het Folkloristisch Danstheater inge leid door de regisseur Maurits van Geel en orkestleider Floor Min- naert. 't Trefpunt Gorssel In verband met de ziekte van één van de leden van de groep Boh Foi Toch, is het optreden van zondag 23 januari uitgesteld naar zondag 20 maart. De kaarten blijven uiter aard geldig tot de nieuwe datum. Vrijdag 21 januari verzorgt de to neelgroep Graficus uit Apeldoorn een theaterprogramma rond de dichter-zanger Koos Speenhoff. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 28 januari treedt bariton Marco Bakker vanaf20.00 uur in de schijnwerpers. Medewerking wordt verleend door het Christe lijk Apeldoorns Mannenkoor. Verkoop alle merken nieuw en gebruikt Onderhoud - reparaties alle merken Schadereparatie - schadetaxatie APK keuringsstatión. Lid Bovag Nationale Auto Pas Leasing en financiering mogelijk Rijssenseweg 7, Holten Tel. 05483-6 10 47, fax 05483-6 64 87 Laat uw hond vakkundig plukken, knippen off scheren bij: HONDENKAPSALON YOLANDA DEL PRADO Autobedrijf Peugeot-dealer Leeuwekeur gebruikte auto's PEUGEOT Peugeot 104 SR blauw metallic1982 Peugeot 106 XR, groen metallic1991 Peugeot 205 XR blauw metallic 1990 Peugeot 205 Junior, rood1988 Peugeot 205 GRD, wit1988 Peugeot 309 XR 1.3 crème1988 Peugeot 309 GRD, grijs metallic 1991 Peugeot 309 GR, wit1989 Peugeot 309 GRD, blauw1988 Peugeot 309 XR, 1.4, rood1988 Peugeot 405 GLD, blauw metallic1991 Peugeot 405 GXD, grijs metallic 1991 Peugeot 405 GLXD, grijs metallic1992 Peugeot 505 SX 2.0, grijs metallic 1988 Peugeot 605 SLi, blauw, LPG1990 ANDERE MERKEN: Fiat Panda automaat zwart1991 Nissan Cherry 1.3 GL wit1985 Saab 99 GL, blauw metallic1983 Opel Kadett Caravan groen1982 Ford Escort 1.1 L blauw metallic1983 Mini Checkmate zwart, wit dak, LM vlgn. sp.uitl1990 Subaru Justy DL, wit1989 Ford Fiesta 1.1 rood1989 05704-12 62 Hoiterweg 128 - Bathmen grootte ±1.16 ha., gelegen aan de Dorperdijk te Holten sectie J perceelsnummer 467. K.K. en gunning onder voorbehoud. Vrij van pacht. Briefjes inleveren op maandag 31 januari 1994 tussen 13.30 uur en 14.00 uur bij A. Klooster-Kettelarij, Houtweg 32, 7451 DV Holten, tel.05483-6 26 31. MBJa incomplete series en restanten extra afgeprijsd! Let op het gele etiket Larenseweg 23 - Holten tel. 6 15 51 Sport en Cultureel Centrum 23 januari uitgesteld i.v.m. ziekte verplaatst naar 20 maart vrijdag 28 januari 1994 met Chr. Apeldoorns Mannenkoor (80 man) vrijdag 18 februari zaterdag 19 februari 20.30 uur entree 27.50 20.30 uur toegang 25.- zaterdag 26 februari concert dansen vrijdag 25 maart Voorverkoop vanaf heden 05483-6 15 33, Dorpsstraat 27 Stichting Sport en Cultureel Centrum Gorssel Molenweg 53-55, 7213 XD Gorssel Telefoon 05759-35 76

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 13