Gezondheid Pleister doet kilo's verdwijnen Hinderlijke hoestbuien... wat doe je er aan? Vitaminen helpen tegen hartinfarct Beenklachten! Gemakkelijk slank blijven Nieuwe natuurlijke oplossing voor menstruatieklachten Gezond blijven met anti-oxydanten Nisyleen bij griep effectief femynal* Stichting Beheer Slank-Klup DONDERDAG 20 JANUARI 1994 HO 11 *•-» *ÏNST*U*Tlt voornaamste veroorzakers KORTINGSBON Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u f 5.00 korting op het inschrijfgeld (geldig t/m 31-1-'94) Dorpsstraat 96 -Enter Dorpsstraat 10 -Holten Een vertrouwde naam in heel Nederland Afslanken in groepsverband f 7.5Ö per week f 22.50 inschrijfgeld f. 7.50 eerste bijeenkomst). - Elke week nieuwe menu's, men hoeft niet apart te koken. - Goede begeleiding - Gezellige groepen. - Ook mannen en tieners zijn welkom. Ook lid worden, kom dan naar: WIERDEN St. Jansgebouw, di.av. 18.15, tel. 05490-6 89 70 NIJVERDAL De Fakkel, Mensinkweg, di.av. 18.30, tel. 05488-16 52 RUSSEN Parkgebouw, woe.av 18.45 (niet rokersgroep) Parkgebouw, woe.av 19.30 (rokersgroep) Parkgebouw, tel. 05704-24 11 GOOR Buurthuis, Gruttostraat, woe.av. 18.30, tel. 05470-7 19 30 ENTER Herv. Dienstgebouw, woe.av 18.30, tel. 05496-7 44 02 HOGE HEXEL De Tolplas, woe.av. 18.15, tel. 05498-4 26 40 LEMELE De Schakel, woe.av. 18.30, tel. 05723-14 95 BATHMEN Fysiotherapiegebouw, Stationsstraat, do. 18 45 tel. 05704-24 11 SCHALKHAAR 't Haarhuus, woe. 19.30, tel. 05498-5 96 75 DEVENTER Wijkcentr. De IJssel, Zandweert, woe. 18.30, tel. 05700-1 29 01 mmmi vmiwmom: pms-mm posibus 157 u s cmim Hoofdkantoor Stichting Beheer Slank-Klup nc ino rnc l Gcerdijk 40, Den Ham. Telefoon 05498-4 46 74. 05498-5 96 75Oirekteur mevrouw Van Amclsvoort-Kool Nieuwe afslankmethode We kunnen ons afweersys teem versterken door dage lijkse aanvulling met de be langrijke anti-oxydanten van Redoxon Protector.- Bè- ta-caroteen, vitamine E en vitamine C. Deze werken met het lichaam samen te gen beschadiging en te snel le veroudering. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meer infor matie: Roche Nicholas, tel.: 04977-81833. Zo vlak na de feestda gen zullen velen zich weer aan een streng dieet moeten onderwer pen teneinde het figuur weer in orde te krij gen. Zonde, want die ge- wichtsschommelingen komen de gezondheid niet ten goede. En ze zijn zeker niet noodza kelijk. Tegenwoordig is er namelijk ook een vetblokker waarmee u eenvoudig slank kunt blijven. Vetblokker Deze Lipidplex vetblokker is een produkt, waar iedereen die slank wil zijn altijd al op heeft gewacht. Want hoe ge zond en matig je ook eet, er zijn altijd wel gelegenheden waar je eenvoudigweg geen "nee" kunt zeggen tegen ka- lorierijk voedsel. Wie dan dit produkt gebruikt, weet dat gewicht en lijn daar niet onder hoeven te lijden. Het zorgt er namelijk voor dat de vetten uit de voeding minder goed door het li chaam worden opgenomen. Een uitgekiende kombinatie van natuurlijke bestandde len bindt de vetten, zodat Uitgebreid onderzoek in FS: deze de darmwand niet lan ger kunnen passeren Eén tablet bindt maar liefst 20 tot 26 gram vet en deze vet ten verlaten met de andere voedselresten langs de be kende weg ons lichaam. Wie drie tabletten per dag ge bruikt. bespaart daarmee dagelijks 540 tot 690 kalo- rieën. Wetenschappelijk $;e. test In Nederland is Lipidplex door een aantal artsen en hun patiënten twee weken getest en het resultaat was dat men gemiddeld 2.5 kg in die twee weken afviel, zonder dat een dieet werd gevolgd. De stoelgang ver beterde aanzienlijk en men voelde zich zowel geestelijk als lichamelijk erg lekker. Gemakkelijk in gebruik Lipidplex is een natuurlijk middel, zonder bijwerkin gen, dat eenvoudig in ge bruik is. Vlak voor. tijdens of na" de maaltijd worden één of meerdere tabletten in genomen met water. De werkzame bestanddelen in Lipidplex doen de rest. De maximale dosis is drie ta bletten per dag. Deze kan men het beste verdelen over twee of drie maaltijden. Eén pot Lipidplex bevat 60 ta bletten en is verkrijgbaar bij drogist, apotheker en re formhuis. Voor meer infor matie: TS-Products. afd. Consumentenvoorlichting, tel 03410-26966. De kans op hart- en vaatziekten wordt aanzienlijk beperkt door geringe hoeveelheden van de vitaminen E en C toe te voegen aan de voeding. Deze vitaminen hebben een gunstig effect op het zogeheten 'slechte' cholesterol LDL, dat schadelijk is voor de wanden van hartvaten. Die belangwekkende aanbe veling komt van onderzoe kers van de Amerikaanse Harvard Universiteit in Bos ton, na twee omvangrijke studies in de Verenigde Sta ten bij totaal ca. 135.000 mannen en vrouwen, werk zaam in de gezondheids zorg. De wetenschappers presen teerden hun onderzoeksre sultaten tijdens het 65e We reld Hartcongres in New Or leans. met ruim 30.000 deel nemers. Twee grote onderzoeksinsti tuten van Harvard zijn ruim tien jaar bezig geweest met deze vitaminestudie. In het onderzoek onder vrouwelij ke verpleegkundigen werk ten uitsluitend deelnemers mee. bij wie in 1980 geen enkel spoor van hart- en vaatziekten zichtbaar was. Met ditzelfde uitgangspunt begon in 1986 de tweede studie onder de ruim 45.000 mannen. UltraVit vitamine E en C In beide gevallen bleek dat de kans op hart- en vaataan- doeningen afnam nadat op regelmatige tijden geduren de een periode van twee jaar een combinatie van de vita mine E en C werd ingeno- veelgebruikte merk Ultra- Vit. Bij vrouwen daalde het risi co op een hart- of vaatziekte na gebruik van vitamine E met ongeveer de helft. Bij mannen nam de kans op een hartkwaal met 26% af. De verklaring voor dit verschil is vooralsnog onduidelijk. Met name vitamine E heft de schadelijke invloed van het cholesterol-LDL (lage dicht heids cholesterol) op, dat on der invloed van zogeheten 'vrije radicalen" als het ware oxydeert. De medisch direc teur van de Nederlandse Hartstichting in Den Haag, de cardioloog W. Stiggel- bout zegt "onder de indruk" te zijn van deze studie. UltraVit vitamine E en Ul traVit vitamine C zijn ver krijgbaar bij apotheek, dro-.. gi3terij en reformzaak. Voor meer informatie: Kernpharm B.V., tel.: 04130-41492. men. In Nederland is vitami ne E en C in de juiste dose ring verkrijgbaar van het Elastische steunkousen leveren wij u in vele uitvoeringen en maten ook panty's en maatwerk. Deskundig advies. Leverancier voor alle ziekenfondsen. Hoesten kan een zeer hinderlijke, afinattende aandoe ning zijn, die vaak langer aanhoudt dan overige klach ten bij griep en verkoudheid. U mag een hoest rfan ook niet te licht opnemen. Hoesten mag vervelend zijn, toch is het een uiterst nuttige maatregel van het lichaam omdat u door te hoesten de luchtwegen van overtollig slijm ontdoet. Nu de winter is -aangebro ken, moeten we extra oppas sen voor griep en verkoud heid, waarvan hoest vaak het gevolg is. Ondanks goe de voorzorgsmaatregelen, zoals warme kleding en vol doende rust kunnen vele Ne derlanders niet voorkomen dat ze een verkoudheid oplo pen. Nattermann beschikt over een uitgebreid assorti ment produkten die de hoestklachten verminderen en er voor zorgen dat u zich snel weer beter voelt. Omdat een mens op ver schillende manieren kan hoesten, zijn er veel hoest middelen verkrijgbaar. Voor het bestrijden van hoest is het belangrijk dat de soort hoest en de oorzaak van de hoest bekend zijn. Droge hoest Wanneer er sprake is van een droge hoest waarbij geen slijm in de keel vastzit, is een middel dat de hoestre- flex onderdrukt zeer ge schikt. Ook in het geval van prikkel- of kriebelhoest kunt u hoestprikkeldempen- de middelen gebruiken. Hiervoor heeft Nattermann vier hoestsiropen ontwik keld: Bronchicum siroop (normaal en extra sterk) voor volwassenen en Melro- sum hoestdrank (normaal en extra sterk) speciaal voor kinderen. Bij produktieve hoest, dus wanneer er slijm meekomt, moet u deze mid delen juist niet nemen. Het noodzakelijke ophoesten van slijm mag namelijk niet worden tegengegaan. Vastzittende hoest Nattermann Mucodyne is een uitstekend middel bij vastzittende hoest. Het be standdeel carbocisteine is slijmoplossend en stimuleert het ophoesten van slijm. Een zogenaamde vastzitten de hoest wordt dan een "pro duktieve" hoest. Om even eens de keel te verzachten en te beschermen tegen prikkelende invloeden heeft Nattermann ook een krui- nende ogen, kunt u verhel pen met Rinileen neusspray of neusdruppels. Dit pro dukt is op basis van fysiolo gisch zout en bevat boven dien homeopathische be standdelen. Deze zijn werk zaam bij neusverkoudheid en ook bij verkoudheidsver- schijnselen door allergie voor huisstof. pollen en der gelijke. Het produkt heeft geen schadelijke bijwerkin gen en kan ook door kinde ren gebruikt worden. Soms gaat verkoudheid gepaard met hoofdpijn of pijnlijke jukbeenderen. Dan is het goed om te proberen bijhol te-ontsteking te voorkomen, bijvoorbeeld met Rinileen ta bletten. Folder Over Nisyleen. Rinileen en de andere homeopathische zelfzorgmiddelen van VSM is een gratis folder te ver krijgen. Belt u hiervoor (gratis) met de VSM Homeo- pathielijn. 06 - 0996662 Ook wanneer u vragen heeft over homeopathie kunt u hier (tijdens kantooruren) terecht. De meeste mensen willen graag oud worden en gezond moeten helpen; vooral vanaf blijven. Een goede gezondheid bij het klimmen der het 40e levensjaar speelt dit jaren is dan ook een wens van velen. Voor het behoud 6611 wezenlijke rol. Dan is van een goede gezondheid is het goed functioneren van het S°ed te weten dat er nu het menselijke afweersysteem van wezenlijk belang. Redoxon Protector is. Dit is een nieuw preparaat dat het Vaiiat 40 mindert de weerstand en afweersysteem van de li- groeit vaak het besef dat we chaamscellen in bloed, hart, Met het ouder worden ver- ons afweersysteem zouden hersenen en andere vitale -organen extra wapent tegen beschadiging en te snelle veroudering. Versterking natuurlijke afweer De een heeft pijn in de onderbuik, de ander is prikkel baar, een derde klaagt over hoofdpijn... Bij acht op de tien vrouwen brengt de menstruatie aanzienlijk meer teweeg dan alleen bloedverlies. Voor die nare bijver schijnselen is er nu een nieuw middel; Femynal. Oorzaak In het verleden zijn er talrij ke theorieën ontwikkeld over de oorzaak van men struatiepijn. Zo hielden be paalde onderzoekers het op erfelijke factoren, terwijl an deren het vooral zochten in een verkeerde voeding of foutieve lichaamshouding. Ook een verstoord even wicht tussen de twee vrou welijke hormonen (progeste ron en oestrogenen) werd genoemd. Nog niet zo lang geleden heeft de wetenschap echter ontdekt wat er werkelijk aan de hand is. Menstruatiepijn wordt ver oorzaakt door een verhoog de afscheiding van de zoge naamde 'prostaglandines'. Dit zijn hormonale stoffen die onder andere abnormaal sterke baarmoeder samen trekkingen kunnen veroor zaken. En dat verklaart bij voorbeeld die kenmerkende, krampende pijn in de onder buik. Oplossing Tot voor kort kregen -vrou wen met menstruatiepijn meestal pijnstillers voorge schreven. Nadeel van deze middelen is dat ze slechts tijdelijk werken. Bovendien - en dat is nog belangrijker - bestrijden ze weliswaar de pijn. maai- nemen ze de bron niet weg. In tegenstelling tot het nieuwe Femynal. Dit snelwerkende middel tegen menstruatieklachten ont leent zijn kracht recht streeks aan de natuur. De hoofdbestanddelen van Fe mynal zijn Moederkruid, Paardekastanje en St. Jans- kruid: drie gewassen met een zeer geneeskrachtige werking. Zo remt Moeder kruid op het juiste moment de opbouw van het hormoon prostaglandine. Daardoor worden onder andere kram pen in de onderbuik tegen gegaan. Paardekastanje zorgt voor de nodige ver zachting en regelt boven dien een probleemloos ver- densiroop en een viertal sui kervrije pastilles in haar as sortiment. Voor meer inlichtingen: Nattermann, tel.: 020-5473944. loop van de menstruatiepe- riode. En St. Janskruid op zijn beurt, werkt kalmerend en ontspannend op het spier- en zenuwstelsel. Ken merkende ongesteldheids klachten als nervositeit en prikkelbaarheid behoren daarmee tot het verleden. Femynal is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reform huis. Voor nadere informa tie: Indros Pfluger, tel. 036-5320280. Onderzoek bevestigt: Hoe vervelend griep en verkoudheid kunnen zijn, wist u ai lang. Wist u ook dat u de ge nezing kunt versnellen met homeopathie? De positieve ervaringen met het homeopathische geneesmiddel Nisyleen zijn bevestigd in een Duits onderzoek. Positieve resultaten Aan het onderzoek namen 21 huisartsen en 94 patiën ten deel. De studie wijst uit dat Nisyleen succesvol ge bruikt kan worden bij kou vatten met koorts. De artsen beoordeelden de werking van Nisyleen bij maar liefst 91% van de patiënten goed tot zeer goed. bij 8% bevre digend en bij slechts l on bevredigend De klachten blijken het snelst te verdwij nen als direct na het begin van de klachten ieder uur 10 druppels Nisyleen wordt genomen. Dan zijn de klach ten na gemiddeld 5 dagen geheel verdwenen. Griep, verkoudheid, bijholte-ontsteking Griep vraagt om een genees middel met brede aanpak. Zo helpt Nisyleen bij de vele verschijnselen van griep, zo als koorts, verkoudheid, spierpijn en braken. Neus- loop, verstopte neus of tra- Het natuurlijke afweersys teem van het lichaam be staat uit enzymen die door het lichaam zelf worden aangemaakt en uit anti-oxy danten die via de voeding worden opgenomen. Het af weersysteem beschermt de cellen tegen beschadiging, die wordt veroorzaakt door de vrije radicalen. Deze ver oorzaken o.a. beschadiging van de celwand en van de celkern (DNA), verandering in de celstructuur en zijn de van het verouderingsproces in de cellen. Wanneer er meer vrije radicalen zijn, kan het natuurlijke afweer systeem de bescherming van de cellen onvoldoende aan. Verhoogde aanwezigheid van vrije radicalen komt on der meer tot stand door luchtvervuiling. UV-straling en bekende risicofactoren zoals stress, roken, chemi sche stoffen in de voeding en het gebruik van vet. Voor wie op zoek is naar de ideale manier om af te slanken, is er goed nieuws. Dit keer niet in de vorm van een dieet, maar in de vorm van een pleister: de Svelt patch. De komst van deze afslankpleister zal misschien enige verbazing wekken; de resultaten spre ken voor zich. In Nederland kennen we de pleister vooral als een heel middel dat over een wondje wordt geplakt. Sinds kort heeft de pleister echter meer funkties. Ze wordt bijvoor beeld gebruikt als hulpmid del bij het stoppen met ro ken, tegen zee- en wagen ziekte. Er bestaan zelfs pleisters met hormoonprepa raten die de klachten in 'de overgang' verlichten. Al de ze pleistersoorten zijn voor zien van werkzame stoffen die effektief optreden tegen de genoemde klachten. Snellere verbranding De werkzame stof in de af slankpleister is een extrakt van de fucus vesiculosus of blaaswier, een algensoort die te vinden is voor de Bre tonse kust. Deze alg heeft een positief effekt op de stof wisseling, waardoor vetten sneller verbranden. Omdat de stof via de huid direkt in de bloedbaan terecht komt, is slechts een lage dosering nodig voor een optimaal re sultaat. De Svelt patch af slankpleister wordt iedere morgen vóór het ontbijt aan gebracht op een droge, scho ne huid. Eén pleister werkt 24 uur. Naast de pleisters hoeft u geen dieet te volgen. Natuurlijk moet u wel in de gaten houden hoeveel kalo- rieën u naar binnen krijgt. Verder is het belangrijk vóór iedere maaltijd 1 of 2 glazen water te drinken. Resultaten Bij een testgroep van 100 personen die de pleisters ge durende 60 dagen gebruik te, werden de volgende re sultaten geboekt: na één maand werd 10% aan ge wichtsverlies gekonstateerd en na twee maanden bijna 15%. De Svelt patch past door zijn uitzonderlijk ge bruiksgemak perfekt in deze tijd. Verkrijgbaar bij dro gist, apotheker en reform- huis. Voor meer informatie: Tendem B.V. (038-217747).

Holtens Nieuwsblad | 1994 | | pagina 11