Holten volop actief Toch nog deelname aan Schure-tocht mm Een blik in 1993 HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 29 DECEMBER 1993 Na de fusie met de protestant christelijke basisschool De Schakel staat Het Kompas nog altijd leeg. Tot hoe lang nog? De initiatiefnemers Johan Jansen en Wim Brinks van de actie voor terugkeer van de ambulance in Holten werden overstroomd met adhe siebetuigingen van de Holtenaren. Middels de bonnenactie droeg ook het Holtens Nieuwsblad haar steentje bij. 'De laatste loodjes wegen het zwaarst', wordt wel eens gezegd. 1993 zit er bijna op en hoewel kerst voor menigeen te boek staat als 'vrije dagen' was het voor de redactie van het Holtens Nieuwsblad traditiegetrouw zaak om eens een blik in het afgelopen jaar te werpen. Kranten oppakken dus en op je gemak doorbladeren. Geen onaardige bezigheid overigens, daar opnieuw blijkt hoeveel zich eigenlijk in zo'n jaar tijds afspeelt in een kleine gemeente als de onze. Een jaar vol activiteiten 'bladert' in vogelvlucht voorbij. Of het nou op gemeentelijk, sociaal-cultureel of sportief niveau is, ook het afgelopen jaar was er weer van alles te doen in Holten. Zoals altijd is het ook nu ondoenlijk om een volledig overzicht te geven van al hetgeen zich heeft afgespeeld. Een zo gevarieerd mogelijke greep dus uit het recente verleden: Begin dit jaar was Holten in de ban van de door Johan Jansen en Wim Brinks opgezette actie voor terug keer van de ambulance in de ge meente. Het Stokkers-pand aan de Oranjestraat werd ten behoeve van de nieuwbouw van de Rabo bank met de grond gelijk gemaakt. Een stukje historie naar het grijze verleden. Veel waardering en be grip was er voor de pentekeningen van Riemko Berends. Een creatief protest tegen de komst van de Maïsweg. In 1993 kreeg het ver- keersstructuurplan overigens wel op diverse andere plaatsen in de gemeente gestalte. Zo werden di verse wegen en kruispunten gere construeerd. De gereformeerde kerk vierde haar 150-jarig bestaan, terwijl hervormd Holten ds. Siebe Roozenboom als opvolger van ds. Rob Visser begroette en de rooms- katholieke gemeenschap in Harry Wiggers de nieuwe pastor welkom heette. Daarentegen afscheid van ds. Henk Doomweerd en in de ge meentelijke sfeer van burgemees ter Van Rappard, die Holten ver wisselde voor Texel. Afscheid dit jaar ook van Holtens Nieuwsblad redactrice Fréderique Rentenaar. Zij ging met vut. Aan raadslid A. J. Nijkamp (CDA) werd begin dit jaar eervol ontslag verleend. Hij moest zijn functie om gezondheidsrede nen vroegtijdig beëindigen. Af scheid ten slotte ook van dokter J.F. Sijtsema, die begin april zijn praktijk neerlegde. Eind februari werd Holten opgeschrikt door het overlijden van oud-hoofdredac teur van het Holtens Nieuwsblad Willem Beijers. Gemeenschaps man in hart en nieren. Hij werd 90 jaar. In 1993 werd de openbare biblio theek verbouwd en uitgebreid en vierden diverse instellingen en ver enigingen een jubileum. Enkele be stonden veertig jaar: de Chr. Ont- spannings Club, woon- en zorgcen trum Diessenplas en de scholenge meenschap. Op onderwijsgebied fuseerden de protestants-christe lijke basisscholen Het Kompas en De Schakel tot De Regenboog, ter wijl de voorbereidingen voor de fusies tussen de openbare basis scholen Kolschool en Dorpsschool en in het voortgezet onderwijs tus sen de scholengemeenschap en het Thomas Ainsworth College in Goor in feite in kannen en kruiken zijn. Protest was er tegen het de in het door de gemeente gepresen teerde structuurplan aangegeven industrieterrein Flierdijk aan het begin van de Larenseweg. Het amateurtoneel in Holten blijft flo reren. Bomvolle zalen ook dit jaar bij onder meer de jubilerende COC en DAT in Dijkerhoek. In de toeris- tisch-recreatieve sector greep de Stichting De Reuze Heuvelwach ter met het 'tentenproject' net naast de Milieu en Toerisme prijs. Beheer en inrichting van de Sal- landse Heuvelrug met aspecten als het afsluiten van de Toeristenweg en verplaatsen van het bezoekers centrum hielden ten slotte steeds meer gemoederen bezig. Twee avonden lang trok het jubileumstuk Wie kaatst die wint'van de 40- jarige Chr. Ontspannings Club een volle zaal. Links op de foto hoofdrol speler Jan Willem Manenschijn. Afscheid dit jaar ook van burgemeester mr. WL.F.C. ridder van Rappard. Sinds oktober is hij burgemeester van de gemeente Texel. Het echtpaar Van Rappard houdt evenwel nog steeds domicilie aan de Jeurlinksweg. In november trad Van Rappard toch weer in de Holtense schijnwerpers, daar carnavalsvereniging De Fienpreuvers hem uitriep tot Keunedarper van het Jaar. Links naast hem zijn echtgenote. tieriJaa:r lang «ftelvks de kolommen van het Holtens Nieuwsblad te hebben volgeschreven, nam foon^h^tfnJ!jtn!Lar afs?'leid- als redactnee. Ze heeft gebruik gemaakt van een vut-regeling. In haar woonplaats Boekelo geniet Frederique nu van haar welverdiende rust. In februari werd Holten opgeschrikt door het overlijden van oud hoofdredacteur van het Holtens Nieuwsblad Willem Beijers. Beijers was jarenlang een bezige bij in Holten. Zowel op journalistiek, politiek als verenigingsniveau. Hij werd 90 jaar. Holten was in 1993 in de ban van de reconstructie van diverse wegen en kruispunten, zoals hier Dorpsstraaat/StationsstraatlLarenseweg. Soms een doorn in het oog van ondernemers. Met de aanpassingen streeft de gemeente ernaar het doorgaand verkeer uit het dorpscentrum te hou den. In 1993 schoot carnavalsvereni ging De Fienpreuvers opnieuw in de roos met de Keunefeesten. Een feest voor Holtenaren die aan het eind van het seizoen 'eens even lekker uit de bol gaan'!. Vaste klant bij ook deze festiviteit is oer- Holtenaar Roelf Jan Warrink, die op zijn onafscheidelijke klompen het feest, samen met Andrea Lan- sink, opluisterde als het duo Meat- loaf. Grote verrassing onder de bezoekers van de revue, die ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van woon- en zorgcentrum Diessenplas voor het voetlicht werd gebracht, toen directeur Bert Postma ten tonele ver scheen als heuse balletdanseres. De maand november stond met ook allerlei andere activiteiten in het teken van de 'verjaardag. Nog maar enkele weken haalde het verzorgingshuis opnieuw onze pagina's in verband met de ingrijpend uitgebreide en gerenoveerde keuken en aangrenzende ruimten. Enkele Schure-vrijwilligers en lopers poseerden voor aanvang van de wandeltocht in het jongerencentrum voor onze fotograaf (Foto Ten Velde) De Beldman-drieling Ilonka, Teunis en Aranka herenigd. Na het maandenlange verblijf van Teunis in het Utrechtse Wïlhelmina Kinderziekenhuis konden vader Tonnie en moeder Ria hun drietal begin juni eindelijk in de armen sluiten. Bijna dertig wandelaars namen Tweede Kerstdag toch nog deel aan de jaarlijkse wandeltocht van jongerencentrum De Schure. „Ge zien het slechte kun je eigenlijk spreken van een goede opkomst," constateerde Gerrit Meijer, die de wandeling met Erik Bosman had uitgezet. Desondanks was het aan tal deelnemers ongeveer de helft van dat van vorig jaar. Hoewel hier en da^r 'gelaveerd' mnoest worden over modderige zandpaden wer den geen klachten gehoord. De meeste wandelaars droegen water en modderbestendig schoeisel. De Schure-wandeling, die tot nu toe het karakter van een puzzeltocht had, geniet een vrij aanzienlijke populariteit onder wandelnün- nend Holten. Ieder jaar doen tal van gezinnen mee. Hoewel dit jaar minder deelname, blijft de activi teit ook volgend jaar gehandhaafd. Na een kop koffie voor het vertrek bij het jongerencentrum aan de Beusebergerweg, bestond de onge veer vijf kilometer lange wande ling voor de lopers uit 'een rondje Zuurberg'. Zo voerde de route hen onder meer langs het circuit van MAC De Holterberg. In tegenstel ling tot voorgaande edities hoefde ditmaal onderweg geen letters te worden gezocht die uiteindelijk een woord vormden. Wel kregen allen onderweg de gebruikelijke chocolademelk. Na terugkomst in De Schure was de koek echter nog niet op en wachtte de deelnemers onder het genot van een kop war me erwtensoep een serie vragen over onder meer de tocht zelf en 25 jaar Schure (het jongerencentrum bestaat in september 25 jaar, red.). Voor de winnaars was er een fles wijn. De eerste prijs werd gewon nen door moeder en dochter Hase.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7