Vijftiende Nacht van Blauw Wit in sporthal Mintonette neemt leiding weer over Kerstzaalvoetbal voor pupillen Blauw Wit BI in kwartfinale Uitslagen van De Eendracht Handbaldames luiden jaar ongeslagen uit Twenhaarsveld gelijk op met medekoploper Twee voetbaltitels Blauw Wit-pupillen Mondeel verrast Van Oyen in bekerstrijd Zwemdiploma's bij ZPC Twenhaarsveld Dagelijks TV Oost vanaf volgend jaar HOLTENS NIEUWSBLAD Kersttoernooi van SV Holten Programma sporthal Oudejaars toernooi SV Holten Nog volleyballers nodig op toernooi J aarvergadering De Noordpool vooral gezellig DONDERDAG 23 DECEMBER 1993- In de laatste wedstrijd van de eer ste helft van de zaalcompetitie bleef dames 1 van de handbalafde ling van de SV Holten ongeslagen door een 10-19 overwinning op en in Wesepe. Met verzorgd aanvals- spel werd de verdediging van We sepe keer op keer voor onoverko melijke problemen gesteld. Dit leidde tot een ruime 5-11 voor sprong bij de rust. Daarna ver zuimde Holten door te gaan en werden veel kansen gemist. Toch hielden de rood-zwarten het initia tief en kreeg Wesepe geen kans dichterbij te komen. De winst was dan ook dik verdiend. Scores: Mo nique Plantinga 6; Judith Tiekink, Margot ter Schure 4; Annemarie van de Maat 3. De heren verloren met 18-11 van koploper Schalkhaar. Vooral in de beginfase was Holten niet bij de les resulterend in een 5-1 achterstand. Holten bleef de aanval zoeken en dat leverde in de slotfase van de eerste helft de nodige uitgespeelde kansen en een 7-7 ruststand op. Door twee tijdstraffen kregen de rood-zwarten meteen na de rust een aantal treffers om de oren, maar opnieuw kwam Holten terug. In enkele overtalsituaties bleek Schalkhaar met snelle break-outs toch koelbloediger en dat leverde biede punten op. Scores: Rob Vos 3; Erwin Konijnenberg en Nico Vos 2; Richard neurink, Rik Dalhuisen, Stefan Jansen en Vincent ten Zij- thof 1. Dames junioren speelde uit tegen Achilles. In een goede eerste helft hield Holten de thuisclub nog bij, mede doordat doelvrouwe Wietske Schooien weer een perfecte wed strijd keepte. Na een 5-2 ruststand kreeg Holten echter te kampen met twee blessures en liep Achilles onbedreigd naar een 15-2 overwin ning. Scores: Maijon Jansen en Marieke Grave. Jeugd Voor meisjes B stond de belangrij ke wedstrijd tegen medekoploper Voorwaarts op het programma. Door de zenuwen duurde het ruim tien minuten voor Holten tot sco ren kwam. Bij de rust leidde men met 3-1. Ook daarna presenteerde Holten zich duidelijke als titelkan didaat. Het tempo werd opgevoerd en won met 7-2. Jongens B verloor onnodig van Erix. In de aanval werd te weinig geschoten waardoor Eris bij der ust met 1-4 leidde. In de tweede helft werd het zeifis 2-7 alvorens Holten met een inhaalrace begon die echter bij 6-7 stokte. De mini's speelden een toernooi in Bathmen waar Holten twee wed strijden verloor maar wel met 2-0 van de thuisploeg won. SportBin Holten Op de avond van dinsdag 28 de cember houdt ZW Blauw Wit '66 uit Holten voor de 15e keer haar traditioneel geworden zaalvoet- baltournooi in de Sporthal 't Mos- sink aan de Keizersweg. Voor de tweede keer wordt dit toernooi door het ongunstig 'vallen' van de feestdagen 's avonds gehouden in plaats van in de nachtelijke uren. 'De Nacht' is een niet meer weg te denken toernooi dat door veel re gionale supporters wordt bezocht om htm favoriete club aan te moe digen. Dit zaalvoetbaltoernooi voor stan daard-elftallen uit de veldcompeti- tie is voor vele clubs uit de omge ving een welkome aanvulling op het winterprogramma. Enkele deelnemende verenigingen spelen reeds vanaf het begin (tijdens de strenge winter in februari 1979) mee en zijn zodoende een welgezie- ne gast geworden, onder meer plaatsgenoot SV Holten en G.F.C. uit Goor. Tevens hebben de verenigingen S.V.V.N., Hulzense Boys, SC Rijs- sen, SC Markelo en Enter Vooruit toegezegd weer met de sterkst mo gelijke opstelling te zullen deelne men. Er zijn dit jaar geen nieuwko mers in het programma. Dit houdt in dat alle verenigingen ook in de veertiende editie uitkwamen. De SV Holten verdedigt dit jaar de titel. Zij hebben tevens dit nacht- toernooi het meest op hun naam weten te schrijven (driemaal. Het scheidsrechterskorps is dit jaar sa mengesteld door André Leushuis. Het toernooi begint om 20.00 uur. Middels poule-wedstrijden (2 pou les) wordt een eindstand behaald. Daarna volgt een pauze met de trekking van de verloting. Na de pauze vinden de kruisfinales plaats, met aansluitend de finale. De prijsuitreiking is direct na af loop in de kantine van de sporthal. Voorwedstrijd Voorafgaand aan de Nacht van Blauw Wit spelen de C-jeugd en de B-jeugd van Holten en Blauw Wit een voorwedstrijd. De C-spelers beginnen om 18.30 uur en de B- jeugd om 19.15 uur. De eigenlijke Nacht van Blauw Wit begint om 20.00 uur. Maandag 27 december en dinsdag 28 december spelen in sporthal 't Mossink weer tientallen pupillen hun traditionele zaaltournooi. Al jaren houden de SV Holten en de ZW Blauw Wit '66 een toumooi voor hun pupillenafdeling zo net na de kerstdagen. Werd dit eerst in regionaal verband georganiseerd, na de opheffing van de O.P.C. (on derlinge pupillen competitie) heb ben Holten en Blauw Wit deze tra ditie voortgezet. Met succes zoals al jaren blijkt. Beide verenigingen organiseren in het kader van de winteractiviteiten om beurten dit tournooi. Dit jaar is de organisatie aan Blauw Wit. De s.v. Holten or ganiseert enkele weken later de spelmorgen voor de jeugd, ook in de sporthal. De zaalvoetbalregels zullen in een wat gewijzigde vorm worden gehanteerd. Het plezier in de voetbalsport moet deze twee dagen voorop staan. Naast Holten en Blauw Wit nemen ook Heeten, R.K.S.V., Markvogels en A.B.S. deel. De spelers van de teams moe ten uiterlijk een kwartier voor aan vang van hun eerste wedstrijd in de sporthal zijn. Elke speler heeft via zijn vereniging al een program ma ontvangen. Op maandag is de wedstrijdleiding in handen van Blauw Wit Dan komen Blauw Wit F1 en D2 en SV Holten D2, E2, F1 en F2 in actie. De SV Holten neemt de dinsdag voor haar rekening wanneer Blauw Wit F2, El, E2, D3 en Dl en SV Holten Dl, D3, El, E3 en F3 aan de beurt zijn. Tegen het mede bovenaan staande ZPA uit Almelo behaalden de wa- terpolodames van ZPC Twen haarsveld een 8-8 gelijkspel. Beide teams hadden eigenlijk belang bij de volle winst, maar omdat er nau welijks krachtsverschil was kwam men een puntendeling overeen. Na het eerste kwart stond het 1-1, waarna de strijd wat verbetener werd. Dat kwam vooral door vreemde arbitrale beslissingen. Desondanks leidde Twenhaars veld halverwege met 5-4. In het derde kwart kwam ZPA weer terug tot 7-7 waarna het afsluitende kwart geen winnaar meer oplever de: 8-8. Heren De heren behaalden tegen Steur 2 uit Kampen hetzelfde 8-8 resul taat. Een knappe prestatie want de Holtenaren stonden halverwege nog met 2-5 achter omdat er onge concentreerd werd gespeeld. In- Voor de zestiende achtereenvol gende maal houdt de SV Holten zondag 26 december (Twwede Kerstdag) het traditionele kerst- zaalvoetbaltoemooi in sporthal 't Mossink. Het evenement is georga niseerd door de seniorencommis- sie en trekt doorgaans zo'n hon derd deelnemers, die ingedeeld worden in twaalf poules. De wed strijden duren telkens een kwar tier. Het toernooi begint om 9.00 uur. Deelnemers wordt verzocht een half uur voor aanvang aanwe zig te zijn en een rood en een wit T- shirt mee te nemen. Ook dit jaar wordt een verloting gehouden met aantrekkelijke prijzen. tern beraad in de pauze leverde resultaat op want in het derde kwart boog Twenhaarsveld de ach terstand om in een 6-5 voorsprong. Die minieme voorsprong werd tot één minuut voor tijd vastgehou den, maar bij 8-7 kreeg De Steur" nog een strafbal die de Kampena ren alsnog de 8-8 puntendeling op leverde. Het programma van sporthal 't Mossink voor de week van 25 t/m 31 december is als volgt. Zaterdag (Eerste Kerstdag) gesloten. Zon dag: 09.00-15.00 uur SV Holten voetbal. Maandag: 08.30-17.00 uur Blauw WiUSV Holten; 17.00-18.0a uur: M. Bekkernens; 19.00-22.30 uur: BCH. Dinsdag: 08.30-17.00 uur Blauw Wit/SV Holten; 18.30-00.30 uur Blauw Wit. Woensdag: 15.00- 17.00 uur: SV Holten handbal; 18.30-22.30 uur: BCH; 22.30-23.30 uur: J. Wegstapel. Donderdag: 13.00-16.00 uur: Hockeyclub Hol ten; 16.00-22.00 uur: SV Holten handbal; 22.00-23.00 uur: Blauw Wit (KNVB); 23.00-24.00 uur: SV Holten All Stars. Vrijdag: 08.30- 15.00 uur: SV Holten junioren; 15.00-17.00 uur: G. Rensen. Vrijdag 31 december houdt de or ganisatiecommissie van de SV Holten (Vojac) haar traditionele zaalvoetbaltoernooi voor de A-, B- en C-junioren van de in sporthal 't Mossink. De deelnemende teams worden gemixed en van ludieke namen voorzien door organisator Theo Deijk. De spelers wordt ver zocht om om 8.45 uur aanwezig te zijn en dienen een rood en een wit T-shirt mee te nemen. Volleybalvereniging Mintonette kan nog deelnemers gebruiken voor het jaarlijkse recreatietoer- nooi dat op vrijdag 7 januari wordt gehouden. Vanaf 18.30 uur kunnen teams bestaande uit mannen en vrouwen (met maximaal drie com petitiespelers him kunnen tonen in sporthal 't Mossink. Aanvang 18.30 uur. Opgave bij H. Scholten, tel. 05483-62420. De inschrijving sluit op 30 december. IJsclub 'De Noordpool' hield afge lopen vrijdag de jaarlijkse verga dering voor het bestuur en de leden van deze vereniging. Zoals eigen lijk ieder jaar liet de opkomst van de donateurs en de leden iets te wensen over. Het huidige bestuur werd tijdens de vergadering bij acclamatie her kozen en de kascontrole werd uit gevoerd. „Het is bij ons binnen de club altijd gezellig, dus ook tijdens de afgelopen vergadering" secreta ris Jelis Hesse. Vonden er dus wei nig spectaculaire veranderingen binnen de vereniging plaats, een gezellige avond heeft het bestuur bij café 'Boer Biet' zeker gehad. m mm-é In de laatste wedstrijd kon Blauw Wit D2 door minimaal gelijk te spelen kampioen worden. Tegen het stugge Enter- Vooruit met en kele stevige spelers ging het aan vankelijk moeizaam. De ploeg pro beerde wel te combineren, maar door de spanning lukte het niet helemaal. Pas in de laatste vijf mi nuten voor de rust kon Blauw Wit een klein overwicht opbouwen. Jurrian zette in deze periode Blauw Wit op voorsprong: 1-0. Daarna speelde Blauw Wit wat meer vrijuit en kon het de tegen stander meer op eigen helft vast zetten. Gijsbrecht scoorde op ge lukkige wijze 2-0 en Wouter Smit zorgde op schitterende wijze voor 3-0. De buit was toen binnen. De jongens dachten al aan feest vie ren. Enter Vooruit profiteerde di rect en scoorde tegen 3-1. Martijn Vorkink speelde een bijzonder goe de kampioenswedstrijd. Blauw Wit D2 met zittend v.l.n.r. Richard Dikkers, Wilbert Biele man, Martijn Vorkink en Gerhard Bril. Staand v.l.n.r. Wouter Smit, Niek Bosman, Merijn Bosman, Gijsbrecht Beldman, Jurrian Paal man en Jeroen Bos. Achter de spe lers staat de begeleiding met v.l.n.r. Ap Bieleman, Henk Bosman en Egbert Beldman. Blauw Wit E2 In de laatste wedstrijd van de na jaarsreeks moest Blauw Wit E2 winnen om het kampioenschap binnen te halen. Tegen het altijd lastige Excelsior ging de eerste helft gelijk op. Beide ploegen had den hun verdediging goed voor el kaar. De beide keepers blonken uit In de interne bekercompetitie van de Holtense schaakvereniging vie len twee verrassingen te noteren. De grootste was dat bekerhouder Ton van Oyen van Eric Mondeel verloor. In een ongeveer gelijk waardige stelling ging Van Oyen door zijn vlag. Ook verrassend was de winst van Theo van Lindenberg op eerste teamspeler Ben van de Griendt. Al met al bevinden zich in het selecte gezelschap van de laat ste acht nog maar drie eerste team spelers. Overige uitslagen: Hans van Oyen- dick van der Knaap 0-1; Henk van Beek-Gerrit Luggenhorst 1-0; Di- nant van Beek-Joep Middelink 0-1 Jan van Calcar-Gerrit Stevens 0-1. De jeugd begon met de interne schaakcompetitie en ook daar was er meteen een verrassing. Paul Noordam won van Bart Lubber- dink, de jeugdkampioen van enke le jaren geleden. De uitslagen: Rob Gervedink Nij- huis-Rein IJmker 0-1; Bas van Beek-Riek Romp 0-1 ;Alrik Baltus- Jonathan Teoh 0-1; Roel Roele Selma van Beek 1-0; Egbert Bouw- meester-Merijn Offringa 1-0. Na een verbeten gevecht met het op de derde plaats staande HVC 2, nam Mintonette 2 de leiding in de competitie weer over van het eer ste Mintonette-team. Tegen het gevaarlijke en vooral lange team van HVC kwam Mintonette in de eerste set op een 6-10 achterstand door het goede blok van de gasten. Onder de bezielende leiding van Jos Kamphuis en Aard Borghuis werd op karakter een inhaalrace ingezet die tot 15-13 setwinst leid de. Ook in de tweede set liepen de Holtenaren tegen een snelle ach terstand aan. Dit keer lukte het niet die nog om te buigen: 10-15. Op basis van snelheid werd daarna orde op zaken gesteld. Snelle com binaties via Harrie ten Wolthuis en Pim Gruiters leverde een 10-6 voor sprong op, maar omdat gelegen- heidscoach Herman Scholten nog al veel wissels gebruikte, kwam HVC toch nog terug tot 11-10. Min tonette hervond zich echter op tijd en besliste met 15-12 alsnog deze set. In de vierde set bleek HVC toch de betere ploeg en incasseer de via 11-15 setwinst verdiend een 2-2 puntendeling. Dames Voor de laatste competitiewed strijd van 1993 traden de dames van Mintonette 1 thuis aan tegen Flash, een team dat eigenlijk maar om twee speelsters draait. De tac tiek was dan ook daar niet op te serveren en aan het net geconcen treerd te blokkeren. Vooral die concentratie gaf de doorslag. De eerste set werd met 15-11 gewon nen met zeer snelle ballen op Anke ten Kampe en Ria Mooiweer. Ook de tweede en derde set verliepen voorspoedig: weinig misverstan den, veel verdedigende ballen en goede ralleypasses. Met 15-8 en 15- 10 werd de 3-0 zege veiliggesteld. In het T.V.B.-bekertoernooi voor B-junioren heeft Blauw Wit BI voor een grote verrassing gezorgd. Werd in de le ronde gedecideerd afgerekend met het Vriezenveense D.O.S. '37 BI, afgelopen zaterdag werd hoofdklasser De Zweef BI met overtuiging uit het toernooi gekieperd. Blauw Wit begon aarze lend wat na nauwelijks 10 minuten een 1-0 achterstand opleverde. Hierna pakten de bezoekers de za ken energieker aan, ze wonnen de meeste duels en creëerden een veldoverwicht. In de 24 minuut re sulteerde dat in de gelijkmaker van Hans Stam die met een lage harde schuiver 1-1 liet aantekenen. Nog voor de rust kwamen de Holte naren op voorsprong toen Marco Schuiterd een fout in de Zweef- defensie resoluut afstrafte (1-2). Aan de andere kant hadden de Blauw Witters geluk toen de bal, via de keeper, op de paal belandde maar verder gaf de Blauw Wit ver dediging, onder leiding van libero Jan-Willem Stam, nauwelijks kan sen weg. In de tweede helft hetzelf de spelbeeld met een overwicht van Blauw Wit op het middenveld. Twaalf minuten voor het einde werd de wedstrijd beslist toen een de Zweef-verdediger, in het nauw gebracht door twee Blauw Witters, de bal langs zijn uitgelopen doel man tegen de touwen schoot (1-3). Nauwelijks 5 minuten later hetzelf de beeld, maar nu schoot de Zweef- voorstopper de bal met een lob over zijn doelman. (1-4). Dat De Zweef in de slotmimuut de eind stand op 2-4 bepaalde deerde nie mand meer in het Holtense kamp. Na de winterstop wacht in de kwartfinales de thuiswedstrijd te gen het Hengelose B.W.O. BI. De uitslagen van de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht luiden als volgt: Ge weer klasse A: 1. G.J. Schuppert 160; 2. G. Koopman 147; 3. G.J. van Aefst 146; 4. F. Hoes 131. Geweer klasse B: 1. B. Paalman 150; 2. J. Deijk 143; 3. J. Nijendijk 140; 4. D. Jansen 138; 5. J. Tuitert 136; 6. J.A. Paalman 134. Gewwer klasse C: 1. B. Tromop; 2. G. Jansen 142; 3. B. Kappert 138; 4. D. Tiekink 132; 5. M. Aanstoot 123; 6. J. Markvoort 116; 7. A. Pekkeriet 112; 8. E. Tro mop 98; 9. E. Struik 67. Pistool: 1. G.H. Paalman 180; 2. H. Nekkers 170; G.A. Haversalg 168; 4. A. Biele man 161. Vuurbuks: G- Jansen 84; 2. H. Nekkers 82; 3. E. Grooten- traast 81; 4. D. Overmeen 77. door alles tegen te houden. Naar mate de wedstrijd vorderde drong Blauw Wit meer aan, maar ge scoord werd er voor de rust niet. In de tweede helft pakte Blauw Wit de zaak veel beter aan. Excelsior werd sterk teruggedrongen. De Rijssense doelman kreeg veel werk, wat hij bijzonder goed uit voerde. Hierbij had hij ook het no dige geluk. Paal en lat hielpen hem, maar stonden voor Blauw Wit doelpunten in de weg. Uit vijf kan sen in korte tijd achter elkaar kon Blauw Wit niet scoren. Uit een hoekschop van Frank kon Jurgen uiteindelijk het beslissende zetje geven en was de Rijssense doel man geslagen. De ban was gebro ken en Erwin van de Berg scoorde uit een afstandsschot: 2-0. Erwin Prins bekroonde het slotoffensief met een fraaie treffer: 3-0. Blauw Wit E2 met v.l.n.r. de bege leiding met Dick Kolkman, Albert Nij huis en Tonnie Beldman. Spe lers, Erwin Prins, Jan-Henk Olden burg, Lars Kolkman, Gert-Jan Veltkamp, Jurgen Kolkman en Frank Veltkamp. Zittend v.l.n.r. Erwin van de Berg met de mascot te, Bror van Zon, Arjan Nijhuis en Jeroen Assink. Voorde tweede keer dit jaar zwom men leden van ZPC Twenhaars veld voor hun zwemdiploma. Dat gebeurde afgelopen zaterdag in zwembad De Vijf Heuvels in Mar kelo. De 22 kinderen waren daar grondig op voorbereid door Simo- ne Veldwijk en Frank Fridrichs, de gediplomeerde trainers van de zwemclub. Examinatoren waren Susanne en Piet Sonneveld uit Zutphen terwijl mevrouw Nijen- huis uit Wierden toezicht hield na mens de Nationale Raad Zwemdi ploma's. Na afloop kregen de ge slaagden een oorkonde en van de zwemcommissieleden van ZPC Twenhaarsveld (Simone Veldwijk en Monique Schreurs) ook nog een kleine attentie. De volgende kinderen behaalden hun diploma's: B-diploma: Yvonne Podt en Henri- ke Markvoort. Basisdiploma: Ruben Heusink- veld, Andrea Paalman, Monique Hoeve, Sander Stoevenbelt en Yvonne Baltus. Zwemvaardigheid-1: Arjan Bouw man, Marcha Vincent, Gerrianne Kolkman, Linda van Beek, Anne Doomink, Jan-Willem Beusink, Freek Knapen, Marieke Pasop, Sa bine Reinaardus, Henrike Keve- lam, Maartje van Eijk en Melissa ter Velde. Zwemvaardigheid-2: Nico Bouw man en Rien Rensen. Zwemvaardigheid-3: Hester Paal man. De volgende keer dat er wordt af gezwommen voor diploma's is vlak voor de Paasvakantie. Daarvoor bereiden zich momenteel zestig kinderen voor. Vanaf maandag 31 januari 1994 zendt TV Oost dagelijks uit. Vanaf die datum wordt van maandag tot en met vrijdag van 18.00 tot 18.45 uur uitgezonden op het kanaal van de kabelkrant. Na het NOS-Jour- naal volgen TV-Oost Nieuws, het Overijsselse weer en verkeer en het TV Oost-Magazine). Dat program ma wordt'om 20.00 uur en 22.00 uur herhaald/ De overige 22 uur zal op Kabel TV Oost een nieuwe kabel krant worden uitgezonden met veel actueel lokaal en regionaal nieuws voor Twente, Deventer- /Salland, de regio Zwolle en de kop van Overijssel. Achter dit videoka naal is bovendien een regionale Teletekst beschikbaar, alsmede de diensten van Videotex Oost. In bij zondere omstandigheden (grote evenementen, calamiteiten en be langrijk nieuws) zal TV Oost het signaal van de kabelkrant onder breken.

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 7