Grote drukte tijdens creatieve kerstmarkt Kraamzorg breidt haar diensten uit Vijfde Kerstrock in zaal De Wippert „DE BIESTER" Gemeentebelang wil geld voor Bosschool 18.95 Medische diensten Kerkdiensten HOLTENS NIEUWSBLAD Dorpshuis 'barst uit voegen' BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport A.C.M. b.v. Burgerlijke stand SFEERVOLLE MEUBELSHOW A.S.M.- A.C.M. b.v. Kerstviering nevendienst en zondagsschool Kratje Grolsch bier - DONDERDAG 23 DECEMBER 1993- Dorpshuis De Boschamp beleefde zondagmiddag topdrukte tijdens de creatieve kerstmarkt van de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk. Het evenement trok meer belangstelling dan vorig jaar, waardoor het gebouw zowat 'uit haar voegen barstte'. „Halver- weg de middag werd het zo duk en benauwd dat we even dachten dat het echt te krap zou worden," liet Socuwe-voorzitter Tet Mulder weten. De door wethouder Wim Dalhuisen geleide veiling van kerststukken bracht 644 gulden op. Een deel daarvan gaat naar een goed doel, de rest wordt ge bruikt als onkostendekking. De kerstmarkt is traditiegetrouw hoogtepunt van de kerstweek in De Boschkamp. Wellicht onder in vloed van het herfstachtige weer, verkozen velen de warme Bosc hkamp boven een kil en nat Deven ter, waar eveneens een kerstmarkt werd gehouden, zij het buiten. Toch viel hier en daar de beluiste ren dat het dorpshuis voor de vele activiteiten die Socuwe biedt op de kerstmiddag, in feite te klein is. Een enkeling suggereerde om vol gend jaar op het voor het gebouw (ADVERTENTIE) GOOR - Bij Jeantique, leverancier van top-kwaliteit Engelse Stijlmeubelen zal van 27 tot en met 30 december dagelijks van 10 tot 17 uur een meubelshow gehouden worden van unieke exemplaren uit de collectie 1993. Meubelen die een uitstekende indruk maakten op de binnen- en buitenlandse meubelbeurzen. Zij hebben hun diensten als show-model bewezen en kunnen nu rustig de plaats innemen waar ze oorspronkelijk voor bedoeld zijn n.l. gebruiksmeubel en sieraad in een passend interieur. Veel van deze handgemaakte showmodellen worden in de laatste week van het jaar in een sfeervolle ambiance met flinke korting aan de cliënten van Jeantique aangeboden. Zorg dat u daarbij bent. Jeantique GOOR, Nijverheidsweg 2, Industrieterrein de Whee, tel. 05470-741 12. gelegen plein een tent te plaatsen. Meer ruimte en zeker ook een min der benauwde sfeer binnen. Aan gezelligheid evenwel geen ge brek. Socuwe bood de bezoekers zoals gebruikelijk een keur aan ac tiviteiten voor jong en oud. Alle beschikbare ruimten waren dan ook in gebruik. Net als vorig jaar maakten aan het begin van de mid dag enkele midwinterhoornbla zers him opwachting bij De Bosc hkamp. En in de kelder verzorgde Johan Cahuzak opnieuw een een cabaretprogramma ('Het wordt al lichter') voor jongeren. Het stuk trok minder belangstelling dan vo rig jaar. De jongeren die wel de moeite hadden genomen waren echter enthousiast. Cahuzak be handelde thema's als het wereld nieuws en leraren op school. Bloemschikken was zoals altijd een topper. De gevorderde cursis ten van Jenni van UI zen creerden met nijvere hand prachtige kerst stukken voor de verloting en vei ling die aan het eind van de mid dag plaatshadden. Gaande de middag verschenen steeds meer fraaie kerstboompjes, kerstman den, guirlandes en kerststukken in de ontmoetingsruimte, waar men bovendien kon genieten van een videofilm over Holten anno 1941, zich kon laten verwennen door schoonheidsspecialiste/visagiste Cora Achterkamp of zich tegoed kon doen aan een Irakees hapje. Knutselaars konden hun hart op halen bij mevrouw M. Leerink, die technieken toonde voor het maken van wenskaarten of decoreren van kaarsen, of bij de demonstraties Occasions-centrum 1700 m2 showroom Tel. 05476-1619 Thuiszorg Zuidwest Overijssel breidt vanaf 1 januari haar dien sten uit. Vanaf die datum kunnen klanten ook voor kraamzorg in de avonduren kiezen. Is de dienstver lening momenteel nog beperkt van 08.00 uur tot 18.00 uur, vanaf vol gendjaar is dat tussen 07.00 uur en 23.00 uur. Voor assistentie bij de thuisbevalling staan vanzelfspre kend op elk uur van dag of nacht verzorgende paraat. Voor zover be kend is Thuiszorg Zuidwest Over ijssel het eerste officieel erkende kraamcentrum dat in Nederland deze service biedt. Nieuw is ook de mogelijkheid van 5-uurs kraamzorg waarbij men ge middeld vijf uur per dag kraam zorg ontvangt. Dit is een tussen- Kerstvakantie In de week van 26 december t/m 2 januari is het kantoor van de Stich ting Welzijn Ouderen gesloten van wege vakantie van de projectleid ster. Bestuur en projectleidster van de Stichting Welzijn Ouderen Holten wensen iedereen een gelukkig kerstfeest en een voorspoedig nieuwjaar. Telefonische hulpdienst Hoewel deze tijd altijd vol staat van gezelligheid en huiselijkheid, zfjn er mensen voor wie deze tdjd juist emotionele problemen op werpt. Problemen waar men niet over praat met de buren of de fami lie, problemen die zijn ontstaan omdat men helemaal alleen is ko men te staan. Er is een mogelijk heid om hier helemaal anoniem met iemand over te praten. Dat kan op elk uur van de dag of nacht. U belt dan naar de Telefonische Hulpdienst in Deventer. Daar zit altijd iemand aan de telefoon, die bereid is naar uw verhaal te luiste ren of die met u wil praten over uw situatie. Het nummer dat u dan moet draaien is: 05700 -11022. Vruggink Stationsstraat 10, Holten Tel. 05483-6-13 75 De afgelopen week werd een brom fiets gevonden, kleur rood/zwart van het merk Yamaha. Op zoek naar de eigenaar kwam de politie niet verder dan dat deze bromfiets enkele maanden geleden door rij wielhandelaar van Zee uit Bath- men was verkocht aan een jonge man uit Holten. De rechtmatige eigenaar kan zich inverbinding stellen met de Holtense politie. Op donderdag 16 december te om streeks 11.00 uur werd op de par keerplaats bij A.H. een rode auto aangereden, vermoedelijk tijdens het uitdraaien van een andere auto. Eerst genoemd voertuig liep daarbij een flinke deuk op in het linker portier. De veroorzaker is onbekend gebleven. Getuigen kunnen zich inverbinding stellen met de Holtense politie. Op de Al botsten twee personen auto's tegen elkaar. Bij het uitwij ken naar links bemerkte een auto bestuurder niet dat hij reeds werd ingehaald door een andere auto. Enig materiële schade was het ge volg. Op 17 december botsten twee au to's op elkaar op de Lageweg. Een autobestuurster sloeg linksaf en het de doorgang niet vrij voor een tegemoetkomende auto. Ook hier alleen materiële schade. Vermoedelijk in de nacht van 17 op 18 december werd er ingebroken in een woning aan de Kerkplein. Men kwam binnen door de voordeur te forceren. Weggenomen werden o.a. enkele sieraden en waardepapie ren. Uit het onderzoek is gebleken dat op woensdag 15 december ter plaatse een man van ongeveer 30 jaar is gesignaleerd, die zich uitgaf als medewerker van de gemeente Holten. Personen die nog niet door de politie zijn gehoord, doch die menen toch iets aan de politie te kunnen vertellen, worden verzocht contact met de Holtense politie op te nemen. Bloemschikken trok zoals gebruikelijk veel belangstelling. De gemaakte werkstukken werden nog diezelfde middag verloot en geveild (Foto Ten Velde) van pergamano, patchwork, quil ting, 'Krimpie Dinkie' en het maken van bijzondere wenskaar ten met behulp van een strijkijzer en bijenwas ('encaustic painting'). Veiling Voor de allerjongsten speelde Ja- cinta de Smet van poppentheater JoJo in de peuterspeelzaal enkele malen het sprookje 'Flip de Won- derkip', terwijl de jeugd zich te vens kon vermaken met het maken van kaarsen, kerststukjes, lampe kapjes, kersttaartjes, een engeltje of een wenskaart. De kinderen konden ook meedoen aan een puz- zeltocht door het gebouw, die na goed zoeken het woord 'Bosc hkamp' opleverde. Bij inlevering van de oplossing kregen ze van de aanwezige kerstman een aardige attentie. Ook activiteitencentrum De Lathmer had de deuren ge opend en had met een kraam vol leuke geschenkartikelen veel be kijks. In diezelfde ruimte ook kra men van de plaatselijke werkgroe pen van Amnesty International en Unicef. Aan het eind van de mid dag liep de ontmoetingsruimte stampvol vanwege de verloting en aansluitende veiling van kerst- stukken. Wethouder Wim Dalhui sen wierp zich bij dat laatste op als een haast volleerd veilingmeester en wist voor 644 gulden bijeen te veilen. Het gelde gaat dus voor een deel naar een goed doel. Giften die kinderen gisteren van ouderen ontvingen, bij het afleveren van een door hen zelf gemaakt kerst bakje, worden daar aan toege voegd. 'Voor de Bosschool is nog steeds geen cent uitgetrokken. Het vol gende college moet dat dan maar doen!' Aldus Gemeentebelang Holten in haar Nieuwsbrief van de cember. Duidelijk is dat de ge- meenteraads-verkiezingen van maart volgend jaar hun schaduw vooruitwerpen want Gemeentebe lang bekritiseert ook nog eens de te hoge onroerend zaak belasting (OZB) en andere gemeentelijke be lastingen die in de ogen van GB 'torenhoog uitsteken boven die van andere plaatsen'. Het door het college reserveren van f 665.000 voor riolering in het buitengebied wordt als een politiek verkiezings- gebaar bestempeld. 'Dat bedrag staat in geen verhouding tot de werkelijke kosten' aldus GB. In de Nieuwsbrief ook nog eens aan dacht voor de volop in discussie zijnde bouwgrond-belasting voor kavels binnen het plan Beuseberg. Gemeentebelang blijft erbij dat de toegepaste methode van kosten- toedeling 'te onrechtvaardig uit pakt'. Verder vindt Gemeentebe lang een voorgenomen investering van f335.000 in nieuw materieel en in nieuwe gebouwen op de gemeen- tewerf voorbarig aangezien 'het nog volstrekt onduidelijk is welke zaken de gemeente zelf blijft doen en welke worden uitbesteed'. Een nieuw kantoor op de eerste verdieping van het voormalige Enkco-kantoor aan de Kerkhofs- weg, een nieuw jaar en diverse nieuwe gezichten die betrokken Volkswagen Groep Markelo - Tel. 05476-16 19 zijn bij de wekelijkse totstandko ming van het Holtens Nieuwsblad. Reden voldoende om ons aan u voor te stellen. Op de foto van links naar rechts fotograaf Jan Herman ten Vélde, Jeanne Rem (adverten ties), Rik Dalhuisen (medewerker), Matthie Brands redactie), Yvonne van Wijk (medewerker), Wil Vogel (redactie), Henk Schottert (adver- tPTltipQ I Wij wensen u plezierige feestdagen toe en alle goeds voor het nieuwe jaar. Ook in 1994 hopen wij de prettige samenwerking te kunnen voortzetten. vorm tussen de huidige 3-uurs of de 8-uurs kraamzorg, voor degenen die het ene te weinig en het andere te veel vinden. Op die manier hoopt men beter te kunnen inspe len op de specifieke gezindsom- standigheden en wensen van elke klant. Op zaterdag 25 december (Eerste Kerstdag) houden de nevendienst en de zondagsschoolgroepen hun Kerstviering in de Ned. Hervorm de kerk. Deze begint om 15.00 uur. Ook ouders, familie en vrienden zijn daarbij welkom. gratis glas Skeeter Beeter opent op Tweede Kerstdag het vijfde Kerstrock-festival bij De Wippert. Voor de vijfde keer alweer vindt op Tweede Kerstdag in zaal De Wip pert het Kerstrock-festival plaats. De formule van regionale bands in een ongedwongen sfeer trok altijd weer veel publiek. Dit jaar treden op 26 december tussen 16.00 uur en 22.00 uur de bands Skeeter Beeter, De Freules, Kas Bendjen, Hot Watt en Ce Page op. De toegangs prijs is f 7,50. Skeeter Beeter is de nieuwe band uit de omgeving van Holten en Haarle die in oktober in het Bonte Paard haar debuut maakte met stevige rockmuziek van o.a. Black Crowes, Guns 'n Roses en Metalli- ca. Bandleden zijn Gerwin Bodde (drums). Erik Sluiter (basgitaar), Diederik van de Plas (slaggitaar), Dennis Besten (sologitaar) en Die derik Bronsvoort (zang). Achter De Freules verschuilen zich drie Apeldoornse deerns die naast covers van The Pixies, Babes in Toyland en CBC veel eigen werk brengen. Kas Bendjen is een Vor- dense dialect-bluesrock band be staande uit ex-leden van Don't Ask, Trace en Big Mama's Mad. Met de komst van de Zutphense gitarist Alex Klijnstra speelt het Larens-Lochemse Hot Watt steeds meer eigen werk. Daarnaast reper toire van Ozzy Osbourne, Whites- nake en AC/DC. Ce Page verzorgt met een doldwaas spektakel de af sluiting van Kerstrock. Strakke rock, ballads maar vooral veel be zieling en soms complete gekte ty peren deze band. ARTS: Weekenddienst: Huisartsen maatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. TANDARTS: 25 december: E. Bijlsma, Grote straat 86, Diepenheim. Tel. 05475-2010 26 december: K. van Aken, Kei- zerweg 28, Holten. Tel. 05483- 61787 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Houtweg 18, tel. 6 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835, bgg 05480-21629. THUISZORG ZUIDWEST OVERIJSSEL: Kraamzorg: Ceintuurbaan 11, Deventer, tel. 05700-32095; voor informatie ma fm vr. 08.30- 16.30 uur. Wijkverpleging: Gaardenstraat 31, spreekuur en uitleen m fm vr. 13.30-14.30 uur, tel 05483- 61436; 24-uurs bereikbaarheid noodgevallen: tel 05700-15297. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling vol gens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaarden straat 29 31, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29-31, tel 6 27 84. Thuiszorg: gezinsverzorging. Algemeen maatschappelijk werk. Spreekuur: maandag fm vrijdag van 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. STICHTING WELZIJN OUDE REN: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 6 49 10. SLACHTOFFERHULP Voor praktische en emotionele hulp aan slachtoffers van mis drijven en verkeersongevallen. Het Buro Slachtofferhulp is 24 uur per dag bereikbaar (teL 05720-60922). Buiten spreeku ren worden met doorgescha keld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulp dienst. De spreekuren zijn op woensdag van 9-11 uur in het politiebureau te Raalte. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). DIERENBESCHERMING: E. Ras, regio-inspecteur, tel. 05480-14448; werkgroep Holten: E. Grootewal/H. Schoorlem- mer, tel 05483-64844. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: 0 38-26 77 54; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat3, tel. 6 24 87. Maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 9.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. CONTACTPERSONEN FNV: Industriebond (tel. 62734); Hout- en Bouwbond (tel. 63012); ABVAKABO (tel. 61793); Voe dingsbond (tel. 61057); Horeca- bond (64467); Vervoersbond (63060); ABOP (62690). NED.HERV. KERK Vrijdag 24 december: 21.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, Open Deurdienst in De Kandelaar m.m.v. koor Campanella 23.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, Open Deurdienst in NH kerk, m.m.v. HMV Zaterdag 25 december: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink, m.m.v. kerkkoor. Nevendiensten 15.00 uur, kerstfeest zondags school en nevendienst Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Missionaire gemeenteopbouw. Oppasdienst: mw. van der Want, Marian Aanstoot Zondag 26 december: 10.00 uur, ds. A. Schellevis, Aalten. Neven diensten Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Missionaire gemeenteopbouw Diessenplas: woensdag 1 janua ri: ds. A.J. Leerink, Nieuwjaars begroeting GEREF.KERK Vrijdag 24 december: 21.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, m.m.v. koor Campanella 23.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, Open Deuridenst in NH kerk, m.m.v. HMV Zaterdag 25 december: 9.30 uur, ds. S. Poelman, Nijver- dal, 15.00 uur GEEN DIENST Kindernevendienst groep 3,4 en 5 o.l.v. Ria Kolkman; groep 6,7 en 8 o.l.v. Alie Beldman Oppasdienst: 0-3 jaar: José Wel- ink, Karin Stam, Jolanda Wit haar' 4-6 jaar: Erna Kolkman- Hallink, Ans Meijerink-Kolk- man Zondag 26 december: 9.30 uur, ds. J.J. van Dijken, Nij verdal 15.00 uur, dhr. G. Bouwhuis, Haaksbergen, gezinsdienst Oppasdienst: 0-3 jaar: Henriet- te Saalmink, Susan Rietman, Hanneke Baerends; 4-6 jaar: Alida Bannink-Ehrens, Gerry Beldman-ter Brake, Marga Har- bers-Beldman Op 25 en 26 december is de eer ste collecte is voor de Zending; de tweede voor rente en aflos sing. RK KERK Vrijdag 24 december: 20.00 uur: Nachtmis in gebouw Irene, m.m.v. vrouwenkoor en leden van het jongerenkoor -Zaterdag 25 december: 10.00 uur, pastor H. Wiggers m.m.v. jongerenkoor, kinderkerstfeest met woord- en communiedienst in gebouw Irene Zondag 26 december: 10.00 uur, H. Mis in gebouw Irene DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. J.A. Wegerif, Nij- verdal Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Missionaire gemeenteopbouw EVANGELIE GEMEENTE Geskesdijk 2 Holten; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00. OKKENBROEK Vrijdag 24 december: 22.00 uur, dhr. J.M. Peschar, kerstnacht dienst m.m.v. blazers Beatrix- korps Lettle Zaterdag 25 december: 10.00 uur, dhr. J.M. Peschar, m.m.v. zanggroep; 19.00 uur, kerstfeest zondagsschool Zondag 26 december: 10.00 uur, dhr. J.M. Peschar NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H.Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. KERKTELEFOON Uitzendingen elke laatste vrij dag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Geboren: Henrieke Michelle, dochter van D.J. Schuppert en J. Getkate; Robin, zoon van R. Poorterman en S. Oplaat; Lu cas Daan Willem, zoon van J.G. Luiten en B.E.A. Lamping Overleden: G.W. Hulsman (90); H.W. van Schooten (85) Gehuwd: G.P. Seis (26) en H.H. Arfman (26); E.G.H. Meesterbe- rends (27) en G. J. Kettelarij (26).

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3