4 Kerstfeest met de Postcode Loterij <|ï£?c fa Uit buiten Holten W1N-T0T-ZEVEN-MILJ0EN-B0N n Derde predikant hervormde gemeente Jaaragenda Bijeenkomst van HVG Nachtdiensten Winnaars van Kerstactie Wijziging inzameling huisvuil Bibliotheek verhoogt de contributies Karaokeshow in De Waag Stijging van gasprijzen ÏACtn£ Extra Prijs Drempels en versmallingen in De Haar AANNEMERSBEDRIJF PAALMAN TEMPELMAN B.V. 26 december extra lange Postcode Bingo, 20.45 uur, TV 2 'TirrirV Wilt u miljonair worden? Vul dan snel de bon in en doe mee! P©ST£0BË HO l'j Een bijna volle kerk vorige week in De Kandelaar tijdens de jaarlijkse volkskerstzang. Tevreden gezich ten al met al bij de Open Deur- groep, die de bijzondere dienst had voorbereid. Enkele jaren geleden trok deze meer belangstelling. Een woordvoerder liet weten dat toen meer schoolkinderen meezongen, waardoor het totaal aantal bezoe kers groter was. De sfeervolle bij eenkomst werd voorgegaan door ds. AJ. Leerink, die in zijn medita tie sprak over tiet thema 'En er waren herders'. Aan de dienst werd meegewerkt door kinderkoor Mozaïek, HMV en aan het orgel Hennie Kruk-Aanstoot. De samen zang werd afwisselend begeleid door de laatsgenoemden. De schriftlezingen werden gelezen door mevrouw Van Iperen. Op het programma bekende kerstliede ren als 'Stille Nacht, heilige Nacht', 'Midden in de winternacht' en 'Komt allen tesamen'. De kinde ren van Mozaïek zongen onder lei ding van Eline Paalman onder meer 'God zal met u zijn' en We komen je even storen'. Daarbij be geleid door enkele HMV'ers. De muziekvereniging zelf liet zich na tuurlijk ook horen. De volkskerst- zang werd plechtig besloten met het prachtige 'Ere zij God'. De col lecte aan de uitgang was bestemd voor het Open Deurwerk en vluch telingen. Het is zeker dat de hervormde ge meente binnenkort de derde predi kantsplaats mag gaan 'invullen'. Deze raakte in juli vacant door het vertrek van ds. Henk Doomweerd naar Emmeloord. De werkdruk voor de overige twee predikanten, ds. A.J. Leerink en S.M. Roozen- boom, werd daardoor enorm groot. De financiële prognose van de her vormde gemeente voor de komen de jaren was echter van dien aard dat de Provinciale Kerkvoogdij Commissie (PKC) in Zwolle geen toestemming gaf beroep uit te brengen op een predikant. Daarom werd besloten tot een vervroegde actie Kerkbalans, waarin de ge meenteleden gevraagd werd om een extra bijdrage teneinde de der de predikantsplaats alsnog finan cieel veilig te kunnen stellen. Het daarvoor ontvangen bedrag bleek iets meer dan de helf van de beno digde 73.000 gulden voor een volle dige predikantsplaats. Door een aantal zaken te herzien en dus en kele bezuinigingsmaatregelen toe te passen, is die ruimte er nu toch gekomen en kan de begroting ook sluitend worden gemaakt. Verte genwoordigers van de PKC heb ben inmiddels positief gereageerd, maar de Centrale Kerkeraad wacht nog op de officiële schrifte lijke toestemming vanuit Zwolle. Gehoopt wordt dat deze nog voor het eind van het jaar komt. Een woordvoerder van wijk zuid, de 'vacante wijk', laat weten dat nu reeds voorbereidingen worden ge troffen voor het komende beroe- pingswerk. De beroepingscommis sie zal diverse leden van wijk zuid gaan bevatten, aangevuld met le den van de overige wijken. Lochemse Schouwburg Woensdag 29 december brengt het jeugdcircus Santelli een nieuw programma voor kinderen vanaf vier jaar. De artiesten, die allemaal jonger zijn dan zestien jaar, ver beelden met hun jubileumpro gramma meer dan ooit een ver haal. Daarin spelen clowns, acro baten en evenwichtskunstenaars een grote rol. Met name de trapeze- act is van een hoog gehalte. Deventer Schouwburg In de Deventer Schouwburg wordt van maandag 27 december t/m donderdag 30 december het 'Op de Grens van 1994-jeugdtheaterfesti- val' gehouden. Elke dag zijn er vi deofilms, een leeshoek en een kin dercafé terwijl het programma ver der wordt ingevuld met work shops, familievoorstellingen, voorleesbijeenkomsten en theater programma's voor allerlei leef tijdscategorieën van vier tot en met twaalf jaar. Op zaterdag 1 januari wordt vanaf 1 januari het traditionele Nieuw jaarsbal gehouden met muziek van Am'or en The High Society Six. DECEMBER 30 december: Sylvester-markt op de Smidsbelt; Keunestatjesoamd Fienpreuvers JANUARI 1994 3 januari: nieuwjaarsbijeenkomst gemeentehuis 8 januari: nieuwjaarsreceptie Ten nisclub Holten in clubgebouw Val- kenweg 9 januari: Beemd- en Bergtoer wie lervereniging 15 januari: ledenvergadering Kring Bewoners de Holterberg in 't Lösse Hoes In gebouw Irene kwamen de Her vormde Vrouwengroepen uit Hol ten en Dijkerhoek onlangs bijeen voor een gezamenlijke advents- bijeenkomst. Net als andere jaren kwam de liturgie uit het vereni gingsblad 'De Fakkel'. Thema was 'En allen die het hoorden verbaas den zich'. Organist Koopman zorg de tijdens de samenzang voor mu zikale begeleiding. Ook het duo 'Two Fold' was aanwezig en bracht tussen de liturgie door verscheide ne liederen ten gehore. Al met al een fraai geheel. De eerstvolgende bijeenkomst van de HVG Holten is donderdag 6 januari om 9.30 uur. De HVG Dijkerhoek komt dinsdag 18 januari om 20.00 bijeen voor de nieuwjaarsbijeenkomst. Enkele dames zullen dinsdag 4 januari als gast, samen met de plattelands vrouwen uit Dijkerhoek het televi sieprogramma Spoorloos bijwo nen. De bus vetrekt om 17.30 uur bij café-restaurant Het Bonte Paard. De HVG wenst een ieder een goede jaarwisseling toe. 16 januari: intrede ds. H.P. Mulder gereformeerde kerk 22 januari: Prinsenbal in Het Bon te Paard 29 januari: Prinsenbal bij De Pop- pe FEBRUARI 2 februari: jaarvergadering sport- commissie in kantine Blauw Wit (uitreiking sportprijzen 1993) 5 februari: mindervaliden carna val 7 februari: Verkeersquiz zaal Vos man 11 t/m 15 februari: carnavalsweek end 25 februari: jubileumconcert en re ceptie hervormd kerkkoor MAART 2 maart: gemeenteraadsverkiezin gen 26 maart: voorjaarsconcert HMV APRIL 8 april: HMV-lompenactie in het dorp MEI 6 mei: HMV-lompenactie buiten gebied 12 mei: Concours Hippique PC De Bergruitertjes; Pieterpadestaffet- te traject Hellendoom-Holten; Markt Duurzame Ontwikkeling JUNI 4 juni: Straatvoetbaltoemooi op sportpark 't Vletgoor 12 juni: Koetsenrit De Bergrijders JULI 2 juli: Koningssschieten Markelo- seweg/Aalpolsweg 8 juli: schoolfeest De Holterenk 23 juli: Triathlon 26 t/m 30 juli: dorpsfeest .1^ X*. V Morgenavond worden de Open Deur kerstnachtdiensten gehou den. De eerste dienst begint om 21.00 uur in De Kandelaar. Voor ganger is ds. S.M. Roozenboom. Aan de dienst wordt meegewerkt door het koor Campanella. De tweede dienst begint om 23.00 uur in de dorpskerk en wordt eveneens voorgegaan door ds. Roozenboom. De Holtense muziekvereniging zorgt voor muzikale medewerking. Het thema in beide diensten luidt 'Het Kind - mee verlegen of om verlegen'. Voor beide diensten geldt dat de samenzang tien minu ten voor de officiële aanvang be gint. Ook de vorige week gestarte Kerst actie van de Holtense Handelsver eniging blijkt goed aan te slaan. Bij de eerste trekking kwamen de vol gende winnaars uit de bus (achter de namen de regunummers): G. Bolink, Postweg 124 (28765); Me- vouw Meijerink, Helhuizenweg 22 (16797); Henriëtte Oplaat, Noor denbergstraat 7 (17407); A.J. van Oijen, Kenemansstraat 40 (22344); G.H. Vincent, Deventerwef (14936); G.H. Harbers, Goldsteinstraat 6 (15356); H.J. Jansen, Oxersteeg 23, Deventer (05779); J. Koerkamp, Deventerweg 75 (23849); J.A. Mees- terberends, Churchillstraat 5 (16904); J.W. Baltes, Veenweg 12, Bathmen (16796); Gerrie Groten huis, Fred. Hendrikstraat 7, Nijver- dal (16968); Lichtenberg, Köllings- erf49 (27929); H.G. Dibbits-de Wit, Maatmansweg 16 (04968). Tegen inlevering van het goede re<ju kun nen prijswinnaars hun prijs afha len bij Steunenberg Schoenen, La- renseweg 23. Begin volgend jaar is er sprake van een wijziging in de inzameling van huisvuil. De gescheiden inzame ling van via de grijzen en groene minicontainers blijft weliswaar ge handhaafd, maar vanwege organi satorische aanpassingen bij het ge west Midden-IJssel (dat de Holten se huisvuilinzameling regelt), wor den straks één week lang uitsluitend grijze containers ge leegd, de andere week uitsluitend groene. In verband met de veran dering wordt wel woensdag 5 en vrijdag 7 januari zowel de groene als de grijze minicontainer geleegd in die wijken waar normaal die inzameling van toepassing is. Daar de wijken hier en daar wat anders zijn ingedeeld, kan een wijziging optreden in de vaste inzameldag. Eén dezer dagen wordt de gemeen telijke Afvalwijzer 1994 huis aan huis verspreid. Het nieuwe inzame lingsschema wordt daar nogmaals uitvoerig in uiteengezet. De firma Krekel zal binnen afzien bare tijd beginnen met het aan brengen van wegversmallingen als verkeersremmende maatregelen in de wijk De Haar. Op de Konin gin Wilhelminastraat ter hoogte van de Haarschool en de Canada- straat/Churchillstraat verschijnen soortgelijke versmallingen als op de Dorpsstraat bij Hester's Mode. In de wijk zullen bovendien drie verkeersdrempels worden aange bracht: in de Verzetstraat, Cana dastraat en Churchillstraat. De in de Canadastraat aanwezige kunst stof drempel wordt vervangen. De nieuwe drempel daar wordt op on geveer dezelfde plek gesitueerd. Inclusief de aanpassing van speel- voorzieningen en verlichting in de wijk is met de werkzaamheden to taal zo'n 150.000 gulden gemoeid. Met ingang van 1 januari verhoogt de openbare bibliotheek in Holten de contributies met een rijksdaal der. Voor volwassenen komt het lidmaatschap per jaar op f27,50 en voor 65-plussers en jongeren in de leeftijd van 18 tot en met 20 jaar f 22,50. De jeugd tot achttien jaar kan nog steeds gratis gebruik maken Van de diensten die de bi bliotheek biedt. Wie zijn stemgeluid wil laten ho ren, kan zaterdag 25 december, Eerste Kerstdag, terecht in bar- dancing De Waag aan de Waag- weg. Om 21.00 uur start daar een grote karaoke-show, waarbij deel nemers de gelegenheid krijgen om mee te zingen met bekende Neder landse, Duitse of Engelse num mers. De toegang voor deze avond bedraagt vijf gulden. Bar-dancing De Waag is ook op kerstavond en Tweede Kerstdag geopend van 21.00 tot circa 03.00 uur. Per 1 januari stijgen de prijzen van gas en elektriciteit licht voor klein verbruikers. Dat heeft het energie bedrijf IJsselmij bekend gemaakt. Gas wordt 1,6 cent cent per kubie ke meter duurder terwijl het vast rechtbedrag met f 4,70 per jaar stijgt. De prijs van elektriciteit stijgt met 0,8 cent per kilowattuur, zowel voor het enkel als het norma le tarief. Het lage tarief voor klan ten met een dubbel-t iriefmeter gaat met 0,5 cent omhoog. Alle prijzen zijn inclusief BTW. Uit gaande van de gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruiken in deze re gio betaalt een huishouden vol gens jaar f 45 meer aan gas en f 15 meer voor elektriciteit. Afgelopen jaar leverde het verlagen van de gasprijs het gemiddelde huishou den nog een besparing van onge veer 100 gulden op. v Maneschijnsweg 32 - 7451 LK - Holten Telefoon 05483-613 87 Het adres voor algehele uitvoering van: NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD KEUKENS OPEN HAARDEN MEUBELINRICHTING Een half miljoen gulden aan extra prijzen in Post code Bingo. Een Jackpot van 5,5 miljoen gulden. Een extra Kerstprijs van 1 miljoen gulden. Én om dat het kerst is extra geld voor een heleboel goede doelen. U kunt het allemaal zien in de feestelijke kerstuit zending van Postcode Bin go op tweede kerstdag. De medewerkers van Post code Bingo zijn al weken in de weer om deze speciale uit zending voor te bereiden. Het is ook nogal wal! Meer prij zen dan ooit tevoren en een hele reeks goede doelen die hun werk in de uilzending komen tonen. Kijk dus op tweede kerstdag om kwart voor negen naar Postcode Bingo en doe mee met het spannendste televisie spel van Nederland. Misschien wint u dan de thuisbingo van 25.000. Mooie prijzen en goede doe len! Daar draait het om bij de Nationale Postcode Loterij. Wilt u kans maken op miljoe nen? Vul dan vandaag de WIN-TOT-ZEVEN-MIL- JOEN-BON in. Dan bent u in het nieuwe jaar ook van de partij Pernille Im Lau: Kijkt u ook naar de extra lange speciale kerstshow van de Postcode Loterij op tweede kerstdag? De winnende Thuisbingo- nummers: 12 december 2 9 16 25 38 4 11 17 30 42 5 12 21 31 44 7 13 22 32 8 15 24 37 Goedgekeurd door het Ministerie van Justitie. De loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer LO 890/098/177.89, d.d. 02 03 1993. Pri|zen boven de duizend gulden wor den belast met 25% kansspelbelasting. Prijzen worden automatisch op uw bank- of girorekening gestori 25.000 2583 XT 082 Naam: Adres: Ik wil graag meedoen aan de Postcode Loterij, inclusief de Jackpot en Postcode Bingo. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per 'f maandhetvolgendebedrag van onderstaande rekening af te schrijven: ƒ40,- (vier lotnummers) 20,- (twee lotnummers) 30,- (drie lotnummers) ƒ10,- (één lotnummer) A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen met blok/etters. Deelname houdt in aanvaarding var. het reglement —1 dhr. mevr. Postcode: i-i i i Plaats: Postbanknummer: Banknummer: Handtekening: B NATIONALE B BLOTERIJB Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe (zonderpostzegel) naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503,2501ZV Den Haag

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 15