Gebruik van computer l dagelijkse werkplek kan veel efficënter Zanger Michael Billon excelleert opnieuw met cd 'The One Thing' Plaat 'Saturation' van trio Urge Overkill knalt uit de sneakers IN: Oude vertrouwde zaken als gedrukte bureau-agenda, losse telmachine en kaartenbakje in feite al lang overbodig Telmachine NAAR: TP 49.1 Lees's Corel Draw! is de naam van het tekenpakket dat wereldwijd zeer geliefd is bij thuisgebruikers, studenten en professionele ontwerpers. Of men nu een affiche of logo wil ontwerpen, met Corel Draw! is enorm veel mogelijk. Teksten roteren, letters afdrukken met schaduw of luxaflex-idee, dit programma stelt de gebruiker er toe in staat. René van Maarsseveen schreef het bij A.W. Bruna Informatica verschenen boek Corel Draw! 3.0. Hierin laat hij de gebruiker zien welke mogelijkheden en speciale effecten deze versie van dit tekenpakket te bieden heeft. Men leert grafieken maken en aanpassen, foto's retoucheren en illustreren. De wijze waarop de auteur uitleg geeft is duidelijk en goed te volgen. Ook beginners kunnen er daardoor goed mee uit de voeten. Het boek is rijk geillustreerd, zodat men zo meteen kan zien hoe iets in werking wordt gezet, en wat er op dat moment op het beeldscherm te zien moet zijn. Het opzoeken van onderwerpen wordt vergemakkelijkt door een uitvoerig register. Daarnaast is in dit boek ook een overzicht opgenomen van lettertypen die Corel Draw! 3.0 kan maken, alsmede van postscript-vullingen (figuren en vlakken waarmee men illustraties kan opvullen, onder meer bladeren, ringen, bakstenen en barsten). Corel Draw! 3.0 is een onmisbare uitgave voor iedereen die met dit programma aan de slag wil of er meer over wil weten. Nog steeds werken er mensen in kantoren met computers, die vertrouwde, maar inmiddels verouderde zaken maar niet vaarwel kunnen zeggen. Bijvoorbeeld de rekenmachine, met of zonder telstrook, de bureau-agenda en het bakje met daarin kaarten vol met namen en adressen van (zaken)relaties. En dat terwijl er een computerprogramma bestaat dat al het werk aan kan van een rekenmachine, agenda èn kaartenbak, namelijk WordPerfect Office 3.1. Wie eenmaal met dit programma gewerkt heeft, en er de voordelen van ondervonden heeft, wil al snel niet anders meer. Weg losse rekenmachine, weg bureau-agenda en weg kaartenbakje... Waarom de computer, die er toch al staat, niet nog efficiënter gebruiken? Iedereen kent de bureau-agenda, en weet ook hoe het in de prak tijk gaat. Een afspraak wordt in gevuld. Vervolgens vervalt die, en wordt op een andere dag en tijdstip ingepland. Gevolg: ge- streep en gekras in de agenda, en de informatie nog eens inschrij ven, maar nu op een andere blad zijde. Daarnaast moet men bij het gebruik van een gedrukte agenda dagelijks de bladzijden goed doorlezen om te kijken of er heel belangrijke zaken tussen zit ten. Met de agenda van Office (de kortere naam van het program ma) kan men veel praktischer werken. Per dag is er volop ruim te om zaken te noteren. Wijzigen de prioriteiten van afspraken, dan kan men die simpel omzet ten, zonder gestreep of gekras met de balpoint. Roept men de maandkalender op, dan zijn de dagen waarop er afspraken zijn 'geboekt' gemarkeerd. Dus in één oogopslag heeft men een goed overzicht van dagen waarop wel of niet iets is afgesproken. Een afspraak verplaatsen naar een andere datum? Geen pro bleem, met enkele simpele hand grepen zet men die, inclusief alle informatie, over naar de nieuwe datum. Wie voorkomen wil dat een heel bijzondere afspraak ver geten wordt, kan er zelfs een geluidssignaal aan koppelen. Op de vooraf ingestelde tijd hoort men dat signaal, dat herhaald wordt met een interval totdat de gebruiker dit geluidssignaal zelf uitschakelt. Daarnaast is het mo gelijk om de afspraken voor een bepaalde dag uit te laten printen. Kortom, het gemak dient ook hier de mens. Nog zo'n bureau-accessoire is de telmachine. Ook die raakt over bodig bij gebruik van Office. Op het beeldscherm van de compu ter maakt men alle gewenste be rekeningen, en kan die voor later gebruik opslaan op schijf. Office kan ook financiële en weten schappelijke Tekenfuncties aan. Wie behoefte heeft aan een uit draai van een berekening kan dat eenvoudig regelen via de printer. Vooral de mogelijkheid om bere keningen op schijf op te kunnen slaan is een sterk punt, waar de normale telmachine het af laat weten. En dan de kaartenbak van dit programma. Voortaan voert de gebruiker alle adresgegevens, in clusief telefoon- en faxnummers, desgewenst ook nog geboorteda ta, in met behulp van die kaarten bak. Afhankelijk van de gegevens die men nodig heeft is het moge lijk de gegevens te sorteren, bij voorbeeld alfabetisch op achter naam, of op woonplaats. Heeft men even daarna behoefte aan een andere sortering, geen pro bleem. De computer -daarop in stellen, en in korte tijd staat de nieuwe sortering op het scherm. Adres-etiketten In combinatie met WordPerfect is het verder mogelijk om uit die kaartenbak alleen die gegevens af te laten drukken, die nodig zijn voor een adres-etiket. Door de afdruk-opdracht op de juiste ma nier in te vullen, drukt de printer alleen de naam, adres, postcode en woonplaats-gegevens af. En dit gebeurt allemaal, zonder dat het originele bestand verminkt of gewijzigd wordt. De kaartenbak kan echter veel meer gegevens ordenen. Wie veel foto's maakt O Plezierig werken met de computer kan echt wel. Men moet dan wel over de juiste programma's beschikken, en handboeken gebruiken, die echt gebruikersvriendelijk zijn. Foto: Eric Brinkhorst kan er informatie over zijn of haar negatieven mee rangschik ken, of de platen- of cd-collectie. Afhankelijk van de wensen van de gebruiker kan deze met Office vrij snel en eenvoudig een ander kaartenbakje aanleggen voor het gewenste doel. Ook hier geldt, wie eenmaal overweg kan met de kaartenbak, wil niet meer zon der. Modem En wie het geluk heeft dat er een modem aan de computer gekop peld is, die kan met behulp van de kaartenbak de zaak zo instellen, dat het te bellen telefoonnummer alleen nog maar aangewezen moet worden op beeldscherm. Even bevestigen dat het juiste nummer is aangewezen, en de computer doet de rest. De agenda, rekenmachine en kaartenbak werken probleem loos op zogeheten stand-alone- computers, anders gezegd, com puters die geen onderdeel zijn van een netwerk. Voor gebruik in een netwerk biedt Office ook nog de optie van electronische berichten versturen en een plan ner. Omdat Office 3.1. uit 'de stal' van WordPerfect komt, zijn de gegevens aangemaakt met be hulp van WP-programmatuur onderling probleemloos uit te wisselen. Handboeken Wie werkt met computers weet veelal uit eigen ervaring, dat de officiële handboeken die worden meegeleverd bij programma's in de regel niet uitblinken waar het gaat om gebruiksvriendelijkheid. Wie zonder al teveel toestanden en ingewikkelde uitleg snel aan de slag wil mét Office 3.1. doet er goed aan het boek Quick Start WordPerfect Office 3.1., ge schreven door Jeroen IJzerman en uitgegeven door Sybex in Soest, aan te schaffen. De auteur leert de gebruiker van Office hoe deze in twintig stappen redelijk aan de slag kan met de belangrijk ste functies van dit programma. Hij geeft de lezer geen onnodige ballast mee, maar beperkt zich echt tot het hoogst noodzakelij ke. Wie rneer inzicht in de moge lijkheden van Office wil krijgen, doet er goed aan eerst dit boek door te lezen. Het kan teleurstel lingen voorkomen. Wie al met Office werkt, zal merken dat men met dit boek binnen hand bereik heel veel plezieriger èn efficiënter met dit programma om kan gaan. Voor fans van de tv-se- rie The Bold The Beau tiful is er goed nieuws. Eric Forrester alias John McCook nam een aantal lovesongs op, uitgebracht op cd door Arcade. Elf nummers zingt de acteur er in z'n eentje. 'Heaven's J ust A Step Away' zingt hij samen met collega Bobbie Eakes, die in de serie de rol van Macy Alexander speelt. Andere heel rede lijk klinkende lovesongs van deze cd zijn onder meer 'Together', 'Stand Up For Love' en 'Save The Best For Last'. De zanger Michael Bolton heeft met zijn albums 'Time, Love And Tenderness', Timeless (The Classics), 'The Hunger' en 'Soul Provider' over heel de wereld een flinke schare fans gekregen. En dat aantal kan alleen nog maar groeien met de komst van zijn nieuwste cd getiteld 'The One Thing'. L u i ste r 's Opnieuw een dijk van een al bum, met daarop elf niet te versmaden nummers. De nieuwste cd bevat onder meer 'The Voice Of My Heart', 'Said I Loved You, But I Lied', 'Soul Of My Soul' en 'Lean On Me', nummers die zonder meer de beste van deze cd genoemd mogen worden. Uitgebracht door Sony op het Columbia-label. 0 De formatie The Christians bracht in de loop der jaren een aanzienlijk aantal albums uit. De betere nummers daarvan zijn nu gebruikt voor de ver zamelaar 'The Best Of The Christians'. En het moet ge zegd, degene die die nummers heeft uitgezocht heeft z'n werk voortreffelijk gedaan. Van het eerste tot en met het laatste nummer op deze cd is het genieten van de muzikale kwaliteiten van The Christi ans. Het valt domweg niet mee om uit de dertien num mers van deze cd de betere aan te geven, want in kwaliteit doen ze geen van allen voor elkaar onder. Wie door dit album voor het eerst kennis maakt met The Christians moet haast wel meteen 'ver slaafd' worden aan deze for matie. Wie deze 'The Best Of' in huis haalt krijgt daarmee onder meer de nummers 'For gotten Town', Perfect Mo ment', 'What's In A Word', 'Ideal World' en 'Small Axe' in z'n bezit. 'The Best Of The Christians', een verzamel-cd die beslist langdurig hoog zal scoren in de hitlijsten. Islan- d/Ariola. 9 Greatest Hits '93 volume 4 heet de door Magnum/Phono- gram uitgebrachte cd. Zoals de titel al aangeeft gaat het om een verzamel-cd, waarop de betere hits uit 1993 zijn gezet. Twintig nummers die in ge noemd jaar hoog in de hitlijs ten mochten vertoeven kwa men voor opname in aanmer king. Daaronder Go West van Pet Shop Boys, Window Of Hope van Oleta Adams, So Natural van Lisa Stansfield, Boom Shack-A-Lak van Apa che Indian, Shoop van Salt'n Pepa, Relight My Fire van Take That en Nightswimming van R.E.M. A1 met al een aantrekkelijke verzamelaar. 0 MTV Greatest Hits is de naam van de verzamel-cd, die terd kan zich aan Houseparty 8 wagen: 'The Hardcore Ra- vemix'. Daar komen de drum computers en de synthesizers pas goed los, in de zin van strakke en duidelijke ritmes en veel geluiden hierom heen. De één zal de zenuwen ervan krij gen, de geharde hardcore-lief- hebber kan hier echter een dik uur uit zijn bol gaan. Hier voor zorgen nummer van groepen als Kuadra, Ramirez, The Speed Freak en High Energy. De harde cd eindigt met een nummer van TCM, genaamd 'Braindead'. 0 'Dichter bij jou' heet de nieuwste cd van Benny Ney- man. Veertien nummers zijn op het schijfje geperst, dat werd uitgebracht door CNR/Indisc. De drie sterkste nummers van dit album zijn 'Jij bent mijn grootste leugen', 'Mie Mestreech' en 'Alles Wat Telt'. 0 Corry Konings doet zich aan het muzikale front nog steeds gelden. Recent ver scheen bij CNR/Indisc haar cd genaamd 'Morgen Komt Alles Goed'. Het nieuwste al bum telt vijftien nummers, waarvan 'Ma Cherie Je t'aime' het enige niet-Nederlandstali- ge nummer is. 0 De grootste opera-succes sen van Willy Alberti zijn door Arcade op cd uitge bracht. Het album telt in to taal 21 werken van deze zan ger. Daaronder bevinden zich 'Au Fond Du Temple Saint' (duet uit de Parelvissers), 'Che Gelida Manina' (uit La Bohe- me), 'E Lucevan Le Stelle' (uit Tosca) en 'Una Furtiva Lagri- ma' (uit L'Elisir D'Amor). 0 House is er tegenwoordig in vele gradaties. Naast de be kende Top 40 hit-houseplaat- jes en gabberhouse zijn er ook minder bekende house-vari- anten, die zeker zo fraai zijn. Luister bijvoorbeeld eens naar Bassheads. Iets minder be kend dan 2 Unlimited, maar met veel meer inhoud. Naast dancefloor-music staan er ook schitterende ambient-songs op C.O.D.E.S, waaronder het titelnummer zelf. Space-house is te horen op de eerste song 'Is There Anybody Out There?' En voor de kenners die The Orb al in de platenkast hebben staan is de nieuwe cd van Bass heads zeker verplichte kost. EMI. 0 Chicago is de plek waar in 1986 de wieg stond van het trio Urge Overkill: Nash Kato op gitaar en zang, 'Eddie' King Roessen op bas en zang en Blachie Onassis op drums en zang. De postpunk - rock'n roll - popband bestudeerde voor haar muzikale richting de bewegingen van James Brown en de albums van Booker T and the MG's, AC/DC, The Misfits, Devo en leerde het complete Jimmy Webb songboek uit het hoofd. door platenmaatschappij EMI werd uitgebracht. Het album telt zestien hits vertolkt door wereldberoemde artiesten. Degene die het album heeft samengesteld heeft zonder meer prima bij elkaar passende nummers uitgezocht, waar door deze cd beslist tot de beter samengestelde verzame laars gerekend mag worden. Wie MTV Greatest Hits aan z'n collectie toevoegt krijgt daardoor onder meer de vol gende bijdragen in handen: Queen met One Vision, Len ny Kravitz met Are You Gon na Go My Way, Would I Lie To You van het duo Charles Eddie, Ordinary World van Duran Duran, Sleeping Satel lite van Tasmin Archer, Ml That She Wants van Ace Of Base en Fingertips '93 van Roxette. Zoals gezegd, een sterke verzamelaar, die het ze ker goed zal doen in een markt, waar het doorgaans toch al dringen is om een hoge positie. 0 Arcade heeft zijn collectie verrijkt met House Party 7 en House Party 8. De ondertitel vertelt meer over de inhoud Foto: Sony Music van de schijfjes. Op nummer 7 lezen we de ondertitel 'The Mellow Clubmix', op House Party 8 staat ook nog 'The Hardcore Ravemix' te lezen. Een cd vol keiharde house dus en één met mildere nummers. Maar de overeenkomst is dat we op beide schijven maar liefst 44 nummers tellen en dat TCM voor een bijpassend in tro heeft gezorgd. 'Relax' is het eerste woord en tegelijker tijd zo ongeveer de boodschap van het intro op 'The Mellow Clubmix', dat de poëtische naam 'Licking Life's Icecre am' draagt. Het intro gaat over in Robin S' Luv 4 luv en de maar liefst zeventig minu ten lang durende cd is van start gegaan. Op de cd zoals gezegd een milde selectie uit actuele house, of zoals Arcade zelf op de cd schrijft: „Een wereldse lectie van de beste mellow, tribal, trance, happy en deep house". En deze nummers gaan naadloos in elkaar over, een knap staaltje mix-werk, waarvoor Ronald 'Night- town' Molendijk tekent. Wie Houseparty 7 heeft afgeluis- heeft de rauwe energie van Urge Overkill uitmuntend weten over te brengen want de plaat knalt uit de speakers. De cd duurt offi cieel zo'n zeventig minu ten, maar de intrinsieke tijd komt op ongeveer vijf tig vanwege de twintig mi nuten durende 'stilte' in het laatste nummer, waar na er nog iets volgt. Ook een manier om de volle speelduur van de schijf te benutten. Geffen/Ariola. Foto: Steve Gullick/Ariola 0 Michael Bolton's nieuwste cd, 'The One Thing', is een streling voor het oor... Het resultaat is niet zo vir tuoos maar wel alles met een lekkere feel, reden waarom de vijf lp's/cd's in met name het under- groundcircuit enthousiast werden onvangen. De re cent verschenen cd 'Satura tion' is hun eerste bij een major label (Geffen) ver schenen release waarvoor als producers 'The Butcher Brothers' (Cypress Hill, Schooky-D) werden aan getrokken. 'Saturation' is van alles wat, vlees noch vis derhalve, maar dit duo

Holtens Nieuwsblad | 1993 | | pagina 9